Αρχαιολογική Εκδήλωση

talamanta

Καμένος Χρήστης
για το 3....
η αναλογια ομως παπυρων για να παρεις τα εργαλεια με τα τουβλα που ανοιγει το καθενα δεν ειναι προς οφελος του δυναμιτη;
εννοω αν χρειαζονται 100 παπυροι για να παρεις δυναμιτη που θα ανοιξει 30 τουβλα ας πουμε, με 100 παπυρους τα σκουπακια που θα παρεις ποσα τουβλα και δρομο θα ανοιξουν;

Kαλησπερα ειναι αναλογα τι θα βρεις
50 παπυροι χρειαζεται ο δυναμιτης
θα υπαρχουν σημεια που ειναι κανονικος τοιχος με πετρινα τουβλα που δεν καθαριζονται
αλλα σημεια που τα τρυγυρω δεν εχουν τιποτα απο θησαυρους
και αλλα σημεια που μονο 1 κομματι εχει καποιον θησαυρο
βασικα στην πορεια θα βλεπετε ποιο εργαλειο συμφερει
μην βιαστητε ..θα εχετε μερες
και το ταφικο τουνελ ειναι ατομικο δεν μπορει κανενας αλλος να σας παρει
τους θησαυρους που κρυβουν τα τετραγωνα του

QUIZ:
εδώ τι θα χρησιμοποιούσες;
https://prntscr.com/nhi5u3

φτυαράκι πάνω στο χρυσό αγαλματίδιο
https://prntscr.com/nhi5xu

...ντεν ειχα τιποτα αλλο καντια μου τα ειχα ''φαει'' ολα παπυρους εργαλεια σκονη κλπ
μονο 1 δυναμιτηηηηηηηηηηηηη ειχα
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
δεν υπαρχει περιπτωση ουτε μια στο τρισεκατομμυριο να παρω 120 χρυσα αγαλματιδια για να φτασω στο επιπεδο 10.μου τα βγαζει πολυ αργα και σπαταλαω δυσαναλογα αρκετα εργαλεια για το καθενα.δεν με πειραζει ομως γιατι το κτιριο δεν μου φαινεται και πολυ καλο.αν εξαιρεσεις τους ποντους που δινει (που και αυτους μπορεις να τους βρεις γενικα αλλιως) τα νομισματα και ο πληθυσμος δεν με εξιταρουν.οποτε προχωραω στην ανασκαφη μονο for the fun of it που λενε και στο χωριο μου.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Tελικα, ειναι το κατι διαφορετικο αυτο το ΙΒΕΝΤ....
επιτελους ...!!!
Παρατηρησεις κανουμε ακομα, βεβαια... θα βρουμε ψεγαδια, οπως παντα....;)
Ενα που παρατηρησα....
Παπυρους δεν δινει στη τυχη απο πουθενα ε?
Σε αλλες εκδηλωσεις περναμε απο δεντρα, περναμε εντος της εφαρμογης του Ιβεντ, γενικα εδινε και τυχαια "υλικα" που χρειαζονται ...
Δεν θελω να βαλω στο μυαλο μου οτι σε συνδιασμο με την αυξηση των τιμων στα διαμαντια, καναν και μειωση σε διαφορα αλλα πραματα ....o_O
Ισως βεβαια, λογω του οτι το ζητουμενο εδω ειναι τα Χρυσα Αγαλματακια, και αυτα τα δινει "τυχαια", να θεωρουν οτι ειμαστε οκ...
Προσωπικα δεν ειμαι... θα ηθελα περισσοτερα εργαλεια, και κατα συνεπεια Παπυρους να τα αγοραζω, μιας και ολος ο χαβαλες ειναι να προχωρας στο ταφο... δεν μου αρεσει καθολου που περιμενω απραγος, μεχρι να ξαναμαζεψω 330 παπυρακια για να παρω το πακετο...
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
και μενα μου αρεσει το event αρκετα και ας μην το φτασω στο 10 επιπεδο.και εγω παιρνω το πακετο των 330 μιας και ειναι το καλυτερο και το πιο τιμιο απο ολα.
 

DeletedUser29206

Guest
Το event έχει ένα ενδιαφέρον στον τρόπο με τον οποίο παίζεις.
Ωστόσο, οι πιθανότητες για να κερδίσεις το ημερήσιο δώρο είναι μικρότερες.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
Το event έχει ένα ενδιαφέρον στον τρόπο με τον οποίο παίζεις.
Ωστόσο, οι πιθανότητες για να κερδίσεις το ημερήσιο δώρο είναι μικρότερες.

εγω στα events δεν παιζω για μερες και κραταω οτι μου βγαζει το παιχνιδι (στη συγκεκριμενη περιπτωση παπυρους) και οταν βγαλει ενα καλο ημερησιο δωρο τοτε μονο παιζω.το κανω αυτο για να εχω περισσοτερες πιθανοτητες να πετυχω το ημερησιο δωρο μιας και αν ανοιξεις 50 δωρα θα το πετυχεις που θα παει...ετσι σημερα ειχα 1500 παπυρους και παιζοντας πηρα 7 (ναι 7!!!!) καρουζελ.
 

DeletedUser29206

Guest
εγω στα events δεν παιζω για μερες και κραταω οτι μου βγαζει το παιχνιδι (στη συγκεκριμενη περιπτωση παπυρους) και οταν βγαλει ενα καλο ημερησιο δωρο τοτε μονο παιζω.το κανω αυτο για να εχω περισσοτερες πιθανοτητες να πετυχω το ημερησιο δωρο μιας και αν ανοιξεις 50 δωρα θα το πετυχεις που θα παει...ετσι σημερα ειχα 1500 παπυρους και παιζοντας πηρα 7 (ναι 7!!!!) καρουζελ.
Το ίδιο έκανα, 5 εγώ πήρα.
Αλλά είμαι λίγο πίσω στις αποστολές.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα εγω παλι ξερετε τα γνωστα .... αλλα δεν με πειραζειιιιιιιιιιι
Λοιπον εαν θεωρειτε αυτη την εκδηλωση μεχρι τωρα την καλυτερη
θα σας ελεγα να μην βιαστειτε να της δωσετε ακομη το ΄΄στεμμα'' περιμενετε λιγο
... ποιος ξερει το μελλον τι θα μας φερει
και επειδη ασχετως με το τι περιμενει εμενα (ιρις ...εχω ηδη ετοιμασει την βαλιτσουλα μας)
δεν μπορω να κρατηθω απο την χαρα μου
γιατι εγω και ολοι εσεις περιμεναμε αρκετο καιρο για κατι
φοεκικα Ολυμπια θεικο και αμιγως Ελληνικο
Ειλικρινα θα ειναι απο τις ελαχιστες φορες που δεν θα κοιτω την ..διαδρομη αλλα μονο το ..τερμα
(αδελφια μου αν με ακουσετε να γκρινιαζω για την διαδρομη ..φιμωστε με, κλειστε με σε κανενα υπογειο κλπ)
 

DeletedUser32646

Guest
καλημερα, εμενα με ξενερωσε που πρεπει να περιμενω 15 ωρες για την επομενη αποστολη. ειναι ενα μειον που με κανει να νιωθω οτι τζαμπα τρεχω. εγω προσπαθω να μαζεψω για 2η παγκοσμια εκθεση. με αυτο που γινεται χανω την οποια ευκαιρια ειχα. κριμα γιατι εδειχνε καλο ιβεντ. μαζεψα απο αυτο 1 καρουζελ αλλα και 7 ναους. (και την εκθεση)
 

DeletedUser27888

Guest
Καλημερααα!! χαιρομαι πολυ που αρεσει στους περισσοτερους αυτο το πραγμα που λεγετε.. αρχαιολογικο δρομενο...η καπως ετσι τελος παντων..
Ειμαι παικτρια 5 ολοκληρα χρονια εδω μεσα.σε λιγο θα μου δωσουν και συνταξη μου ειπαν.. Λεγω λοιπον με βεβαιοτητα οτι για εμενα ,ειναι σαφως οτι πιο χειροτερο εχει μπει μεσα σε αυτα τα χρονια που παιζω.οτι πιο ανοητο,αχρηστο και βλακωδες.πραγματικα ειναι η πρωτη φορα που πιστευω οτι δεν αξιζει να προσπαθησεις καν να φτασεις το ακατορθωτο στο 10 επιπεδο,που τελικα σου δινει 10 ποντους και κατι ψιλοαγαθα που θα επρεπε να ντρεπονται.ασε για το χωρο που καταλαμβανει..
ο ανθρωπος που ( συνελαβε ) την ιδεα αυτη της ανασκαφης και γενικα ολου του δρομενου... μαλλον εχει αμμεση αναγκη απο ρεπο και διακοπουλες...και μια βαθια ανασκαφη στα μεσα του για να βρει το λογο της απουσιας της δημιουργικοτητας. ευχομαι αγαπητε συντομα περαστικα και πολλες βιταμινες.
τα φιλια μου !!
 

DeletedUser32592

Guest
απίστευτα βαρετό event...περιμένεις περιμένεις περιμένεις....
υπάρχει κανείς που θα φτάσει στο 10 επίπεδο χωρίς να δώσει διαμάντια; αδύνατον-νομίζω...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα
Θελω να κανω μια ερωτηση προς τους κατεχοντες την ...μοιρα του φοε με 2-3 σκελη (μαλλον το να ξεναθεσω ειναι πιο σωστο)
Μεταξυ μας η ερωτηση μου αυτουσια μπορει να ''κολλησει'' σε ολες τις εκδηλωσεις και γενικα σε ολα τα τμηματα του φοε που δινουν αμοιβες-κτηρια
Παμε λοιπον στην ερωτηση

Αληθεια νομιζετε οτι ξετρελαινονται με τους πυργους νικης οι παιχτες και μολις τους βλεπουν τρεχουν να τους αποκτησουν .. με καθε κοστος ( δηλ ακομη και με την εξαργυρωση ..διαμαντιων) και για αυτο τους βαζετε με συχνοτητα ..μαιντανου** ?
Εχετε αναρρωτηθει ποσοι παιχτες εχουν στις πολεις πυργους νικης ?
και απο αυτους τους παιχτες εχετε αναρωτηθει ποσους αριθμητικα πυργους νικης εχουν κτισμενους και .. σε ποσες μερες μετα τους διαγραφουν?

Ειλικρινα ποσους πια να αντεξει η αποθηκη μας απο αυτους
Μηπως θα ηταν πιο οφελιμο και για σας και για μας να ελαττωθει η εμφανιση του φοεκικου ''μαντανου'' ?

** ιρις ειλικρινα ζητω συγνωμη που σε υποβαλλω στην ...δοκιμασια να τους εξηγησεις την μεταφορικη εννοια του μαντανου
αλλα δεν μου ερχοταν πιο καταλληλη λεξη
 

DeletedUser32720

Guest
Εγώ είμαι στο επίπεδο 9 και περιμένω τη τελευταία αποστολή για να φτάσω στο 10 ,άρα είναι εφικτό χωρίς διαμάντια. Πακέτο των 330 και πάμε δυναμικά.
 

DeletedUser29206

Guest
Εγώ οριακά!
Σε όλη την διάρκεια του event συμμετείχα στα καρουζέλ. Σε αυτές τις δύο μέρες με 1300 πάπυρους περίπου έπαιξα και στις δύο μέρες ξεχωριστά. Δεν έπαιζα μόνο για τα κειμήλια, δεν άφηνα ούτε εργαλείο ούτε βάζο. Σε αυτές τις δύο μέρες ξεκλείδωσα μέχρι και το 8ο μαζί με αυτά που μου έδινε στις αποστολές. Τελευταία μέρα σήμερα με 600 κοντά πάπυρους έπαιξα μόνο για κειμήλια ολοκλήρωσα μια 20αδα που μου έδωσε την τελευταία αναβάθμιση και έφτασα αν δεν κάνω λάθος την επόμενη μπάρα 7/20.
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
δεν άφηνα ούτε εργαλείο ούτε βάζο.
Εγώ άφησα και μερικά βάζα στο τέλος όταν είδα ότι δεν μου φτάνουν τα εργαλεία :( ... έκανα κακή χρήση εργαλείων σε πέντε περιπτωσεις... ίσως να τα καταφερνα αν δεν είχα κάνει αυτά τα λάθη :/
Στον βήτα όλα πήγαν καλά, παρά τα πολύ περισσότερα λάθη...άνοιγα τα πάντα και είχα προχωρήσει κι εγώ στην μπάρα αφού είχα πάρει όλες τις αναβαθμίσεις.
 

DeletedUser29206

Guest
και εγώ έκανα λάθη και μόνο στο τέλος κυνηγούσα τα κειμήλια γιατί ήθελα μόνο μία μπάρα και δεν το ρίσκαρα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

talamanta

Καμένος Χρήστης
εγω το εχω ηδη φτιαξει κυνηγησα στην αρχη μονο τα χρυσα ειδωλια ομως ουτε λογος ..για να δοκιμασω για δευτερο αυτη την φορα ..ημουν στρατιωτακι δεν εκανα ατασταλιες
μου περισσεψαν κατι χρυσα ειδωλια
..ξοδεψα διαμαντια μονο για να πετυχω καρουζελ
δηλ μπας και μου ΄΄κατσουν΄΄ περισσοτερα καρουζελ ..εφαγα αρκετους παπυρους στην προσπαθεια ..αλλα που?
 
Κορυφή