Ιδέα Βελτίωση της λίστας φίλων!

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser29139
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser29139

Guest
Το εξής πρόβλημα το είχα από τότε που άρχισα το παιχνίδι και εξακολουθώ να το έχω... Ενδεχομένως να το έχουν και άλλοι... Συγκεκριμένα, ας υποθέσουμε πως θέλεις να στείλεις αίτημα φιλίας σε κάποιο άτομο. Πας να στείλεις αίτημα και σου έρχεται το μήνυμα "Έχεις ήδη προσκαλέσει 80 παίχτες στη λίστα φίλων σου" (αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι έχεις 80 φίλους, μπορείς να έχεις και π.χ. 89. Αλλά οι 80 θα είναι προσκεκλημένοι από εσένα και οι άλλοι 9 θα έχουν καλέσει εσένα). Το επόμενο λογικό βήμα θα ήταν να διαγράψεις κάποιον άλλο φίλο σου για να χωρέσει ο καινούριος. Και ΕΚΕΙ ακριβώς είναι το πρόβλημα! Μέχρι να διαγράψεις έναν φίλο τον οποίο είχες προσκαλέσει εσύ, μόνο και μόνο για να χωρέσει ένας παίκτης, καταλήγεις να αδιάζεις όλη τη λίστα φίλων! Κατανάει ενοχλητικό! Αν δεν κρατάς αρχείο με τους παίκτες στους οποίους έχεις στείλει αίτημα, τότε θα χάνεις δέκα παλιούς φίλους για εναν καινούριο.

Γι' αυτό έχω μια πρόταση. Είναι προφανές πως το παιχνίδι ήδη αναγνωρίζει σε ποιους έστειλες εσύ αίτημα και ποιοι έστειλαν εσένα. Αλλά το κρύβει από τον παίκτη. Γιατί λοιπόν δεν αναπτύσσουν οι developers ένα τρόπο για να μπορούμε να βλέπουμε και εμείς ποιος έστειλε πρώτος το αίτημα; Με οποιοδήποτε τρόπο! Ίσως οι παίκτες που έστειλαν εμάς αίτημα έχουν ένα μπλε (η άλλο χρώμα) όνομα, αντί για κίτρινο, ή ίσως ένα εικονάκι, για να μπορούμε να δούμε τη διαφορά μεταξύ "φίλων που εμείς προσκαλέσαμε" vs "φίλοι που εκείνοι μας προσκάλεσαν".

Ακούω γνώμες! :cool:
 

DeletedUser29206

Guest
Εγώ πάλι θα ήθελα να είχε σε διαφορετικό χρώμα το πλαίσιό τους: του ενεργούς παίκτες (μπλε) τους λίγο ενεργούς (κίτρινο) και αυτοί που έχουν να μπουν 5 μέρες+ (κόκκινο).
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Σωστος φιλαρακο η ιδεα ειναι πολυ καλη..θα μπορουσαν απλα να εχουν εκεινη τη λωριδα'''ασφαλειας'' που εχουν οι στρατιωτες αλκατραζ....κατι τελος παντων....υπομονη εχουν περασει 6 χτονια...ε σε 2-3 ακομα μπορει να καταλαβουν οτι εχουμε δικιο..
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα ασφαλως και συμφωνω
παρομοια προταση την εχουμε προτεινει ηδη
..και απ οτι καταλαβαινω ακομη μαλλον στην ''μελετη'' εχει κολλησει
ειδατε βελτιωνεται η μαντα ...κυρια σημερα
δεν ειπε (εγραφως ορατα) που ακριβως ..πιστευει οτι ''εγραψαν'' την προταση
 

DeletedUser29139

Guest
Σωστος φιλαρακο η ιδεα ειναι πολυ καλη..θα μπορουσαν απλα να εχουν εκεινη τη λωριδα'''ασφαλειας'' που εχουν οι στρατιωτες αλκατραζ....κατι τελος παντων....υπομονη εχουν περασει 6 χτονια...ε σε 2-3 ακομα μπορει να καταλαβουν οτι εχουμε δικιο..
Δεν το είχα σκεφτεί αυτό με τη λωρίδα! Καλή ιδέα!
 

DeletedUser29139

Guest
Εγώ πάλι θα ήθελα να είχε σε διαφορετικό χρώμα το πλαίσιό τους: του ενεργούς παίκτες (μπλε) τους λίγο ενεργούς (κίτρινο) και αυτοί που έχουν να μπουν 5 μέρες+ (κόκκινο).
Γενικά, πολλές αλλαγές πρέπει να γίνουν σ' αυτό το παιχνίδι... :p
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Μπραβο για τις ιδεες παιδια....
Απλα μη τους βαζετε πολλα μαζι....θα το καψουν....:D:D:D
Ασε που καθε φορα που κανουν ΜΙΑ διορθωση-βελτιωση, χαλανε και 2 παλιοτερες....οποτε?
Δωρο-αδωρο....
 
Κορυφή