Ημέρα 7η

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser32365

Guest
Αγαπημένη ανάμνηση είναι η πρώτη φορά που έπαιξα ΣεΣ και ήμουν στην προοδευτική. Οι άλλοι είχαν ξανά παίξει εγώ δυσκολεύτηκα να κοιμηθώ απο την υπερένταση!
 

Space Pilot

Ενεργό Μέλος
Η πιο αγαπημένη μου ανάμνηση, είναι το άλλο άκρο της πιο άσχημης ανάμνησης που έχω από το FOE. Η άλλη όψη του ίδιου νομίσματος, δηλαδή. Και θα εξηγήσω τι εννοώ...

Με πολύ λίγα λόγια, μπήκα σε μια συντεχνία από νωρίς, στα μέσα του Δεκέμβρη του 2012.

Ως εδώ, καλά...
Πέρασε ο καιρός και κάποια στιγμή άρχισε η φυλλοροή. Κάποιοι "μεγάλοι" παίκτες, άρχισαν να φεύγουν από τη συντεχνία μας και να πηγαίνουν σε μεγάλες συντεχνίες που, εκείνη την εποχή ήταν στις πρώτες 5 θέσεις της κατάταξης (εμείς είμασταν 22οι, κάπου εκεί). Αυτό με στενοχώρησε, φοβερά, παρόλο που δεν τους το έκφρασα και το θεώρησα δικαίωμά τους να το κάνουν. Όμως, σκεφτόμουν, από μέσα μου, ότι δεν αφήνεις την "πατρίδα" σου για να πας να πολεμήσεις για μια άλλη "ξένη" πατρίδα. Είναι σαν, ας πούμε, στον 2ο παγκόσμιο πόλεμο, να έφευγαν Έλληνες για να πάνε να γίνουν Γερμανοί, μόνο και μόνο επειδή η Γερμανία ήταν πιο δυνατή χώρα και να πολεμήσουν ενδεχομένως και την πρώην πατρίδα τους.

Η πιο καλή μου ανάμνηση, λοιπόν, είναι ή άλλη όψη αυτού του νομίσματος. Τα άτομα, δηλαδή, που παρέμειναν στη συντεχνία και κυρίως αυτοί που είχαν παρόμοιες προσκλήσεις και προκλήσεις για να μεταπηδήσουν σε μεγαλύτερες συντεχνίες και αρνήθηκαν. Και αρνήθηκαν επανειλημμένα, όλα αυτά τα χρόνια.
Πλέον, έχουμε δεθεί σαν μια γροθιά, με όλα αυτά που περάσαμε και που θα χρειαζόταν ένα ολόκληρο βιβλίο για να τα διηγηθώ. Κάποιοι από μας, έγιναν φίλοι πραγματικοί, με συναντήσεις εκτός παιχνιδιού, με τηλεφωνήματα και με κατά καιρούς συμπόσια.

Αυτή είναι η πιο καλή μου ανάμνηση από το FOE. Η εμπιστοσύνη, η αξιοπιστία, το θάρρος και η φιλία.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Όλα τα "ευχαριστώ":rolleyes:
.....
και οι περιπέτειες του Πουπουλένιου (εντάξει δεν τις διάβασα όλες, αλλά όσες διάβασα ήταν άκρως διασκεδαστικές :))

...και φυσικά οι Διαγωνισμοί!
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser32625

Guest
Η αγαπημενη μου αναμνηση ήταν η εκδηλωση του χειμερινου πυργου
 

JOELP

Ενεργό Μέλος
Η πιο αγαπημένη μου ανάμνηση στο υπέροχο FoE, είναι όταν πήγαμε με την Συντεχνία μου, WILD SPIRIT, για πρώτη φορά στο ΣεΣ. Στο κορυφαίο και πιο σημαντικό κομμάτι του παιχνιδιού. Ήταν τον Ιούλιο του 2018 όταν παίξαμε όλοι μαζί ως ομάδα και πήραμε τους πρώτους μας τομείς στην Σιδήρου. Είχαμε προετοιμαστεί για καιρό και πήραμε το "βάπτισμα του πυρός" όλοι μαζί, μια παρέα φίλων, αγαπημένων που μας έφερε κοντά το FoE. Έκτοτε συνεχίζουμε να παίζουμε παρέα και να απολαμβάνουμε πολλές-πολλές όμορφες στιγμές διασκέδασης και χαλάρωσης από την καθημερινότητα μας.
Ευχαριστούμε FoE για την δυνατότητα που μας προσφέρεις :)
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
η αγαπημενη μου στιγμη στο διαγωνισμο μεχρι τωρα ηταν οταν εβαλα τον Θολο.με βοηθησε παρα πολυ στη συνεχεια....
 

metropolis

Μέλος
Η μέρα που φτιάξαμε την Συντεχνία μας, μαζί με τον αδερφό μου και την οικογένεια του!!!!
 

DeletedUser32026

Guest
Γεια σας Βασιλιάδες και Βασίλισσες!

Είναι η τελευταία ημέρα της μικρής μας γιορτής και σήμερα θα θέλαμε να μάθουμε την πιο αγαπημέρνη σας ανάμνηση παίζοντας Forge of Empires! Οι νικητές θα επιλεχθούν τυχαία, έτσι μικρές και μεγάλες αναμνήσεις έχουν την ευκαιρία να κερδίσουν!

Για αυτό το διαγωνισμό, 7 παίκτες μπορούν να κερδίσουν 700 Διαμάντια!
Καλή διασκέδαση!

Παρακαλούμε δώστε την απάντηση σας μέχρι 30 Απριλίου, 2019. Θα επιλέξουμε τους 7 τυχερούς νικητές από όλες τις αναμνήσεις που θα μοιραστείτε μαζί μας! :)

Αν θέλετε να μας πείτε τη γνώμη σας για τον Επετειακό Διαγωνισμό, παρακαλούμε πατήστε εδώ.

με εκτίμηση,
Η Ομάδα του Forge of Empires
 

DeletedUser32026

Guest
καθε μερα παταγα τους αριθμους
οκ βγηκε η εικονα απλα δε καταλαβαινω τι πρεπει να γραψω
 

DeletedUser29531

Guest
Ανάμνηση ε?
Θυμάμαι αντίπαλο μου που λεηλατούσα(ονόματα δεν λέμε καθώς μάλλον δεν επιτρέπετε),θηριώδης λογαριασμός σε σύγκριση με τον δικό μου την τότε εποχή και ακόμα και σήμερα,να μου στέλνει μύνημα και με λίγα λόγια και καλά γιατί έχει περάσει και καιρός και δεν με βοηθάει η μνήμη μου να μου λέει "πιστεύεις έχω ανάγκη τους 2-4 ή και 5 πόντους που κλέβεις κάθε μέρα?",εγώ λοιπόν ευγενέστατα όπως πάντα απαντάω "Όχι βέβαια,αν πίστευα κάτι τέτοιο δεν θα σε λεηλατούσα αλλά.......ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ"
Από τότε τον πήρατε από την γειτονιά μου και δεν τον ξαναφέρατε και είμαι βαθύτατα πληγωμένος που μου έχει μείνει σαν ανάμνηση.....θέλω πίσω την λατρεία μου!!!! :)
 

DeletedUser31374

Guest
Παίζω σχεδόν 3 χρόνια καθημερινά ευχάριστη ανάμνηση είναι η κάθε μέρα που περνάει και έρχεται η επόμενη
για να χαλαρώσω να ξεχαστώ και να χαθώ στο κόσμο του FOE μακρυά....... από τα καθημερινά προβλήματα της ζωής.
 

DeletedUser29850

Guest
Ωραιες αναμνησεις ηταν οι πρωτες ωρες που εμπαινε μια νεα εποχη.. και ανηπομονουσες να μπεις στον νεο χαρτη ΣεΣ.
 

DeletedUser31704

Guest
Η πιο καλή αναμνηση μου ειναι οτι ένας παιχτης καθε μέρα έκανε λεηλασίες που μου ήταν κουραστικό να μαζευω τα υλικά και να μου τα κλέβει Μεχρι που του τα έψαλα μια μερα Οταν δυνάμωσα με την παροδο του χρόνου του ανταπέδωσα τις λεηλασίες για να καταλάβει οτι δεν ειναι σωστό ο δυνατός να κλέβει τους αδύνατους Ας στώσει τον Κ..του να παράγει
 

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Δεν είναι κάποια ιδιαίτερη ανάμνηση, ούτε κάτι το κοσμοϊστορικό που συνέβη.
Αυτό που θυμάμαι εγώ με ευχαρίστηση είναι το πόσο ζεστά με δέχτηκαν/υποδέχτηκαν στην συντεχνία όπου ανήκω, πόσο πρόθυμοι ήταν να μου λύσουν κάθε απορία που είχα σαν νεούδι και το πόσο άνετα με έκαναν να αισθανθώ από την 1η ημέρα.
Αυτόν τον λίγο καιρό που παίζω, νιώθω ότι έκανα μερικούς καλούς φίλους, άτομα με τα οποία θα τα πούμε κι εκτός FoE.
 

Jackie Chan

Μέλος
Η πιο ωραία ανάμνηση... :rolleyes::rolleyes::rolleyes: όταν οι γείτονες ανέβαζαν την ανταμοιβή στο event του καρναβαλιού και διπλασιάζοντας τις πιθανότητες με μια-δυο προσπάθειες έπαιρνες όλα τα φιορίνια! :D:D:D
 

DeletedUser32125

Guest
πιο αγαπημέρνη σας ανάμνηση παίζοντας Forge of Empires!

εχω 2

πρεπει να ηταν οταν ειχατε τον πειρατη στην γωνια δεξια κατω,
που επρεπε να μπεις και να πατησεις 5 λεπτα -15-λεπτα 1-ωρα 4-ωρες 8-ωρες
για 10 δευτερα προλαβα και πατησα και πηρα ενα φανταστικο δωρακι ηταν αγαθα και με αυτα ξεκλειδωσα μια ερευνα

2)
στην ημερισια αποστολη ειχε ποντους 5-10-120-50-100,, επρεπε να τελειωσω 1 event και χρειαζομουν αλλους 22 ποντους και δεν καθολου νομισματα να παρω ποντους και ειχα παρει 15 ωρες πριν την σοδια και εκατσε 50αρα σε ποντους και καταφερα παλι για κατι λεπτα νκαι τελειωσα το event

πολυ χαρουμενη στιγμη
να βαζεις στοχο να τον τερματισεις και να τα καταφερνειςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς
 

DeletedUser32327

Guest
Οταν ελαβα την προσκληση απο εναν φιλο για το παιχνιδι και γελασα
 

DeletedUser32713

Guest
η ππιο αγαπημενην αναμνηση ειναι να προσπαθω να βρω το τελευταιο σχεδιο για παρατηρητηριο και να μην το βρισκω με τιποτα θυμαμαι παν απο 30 ανταλλαγες αλλα στο τελος ο επιμενων νικα
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή