Μια ερωτηση

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

REWER

Μέλος
Άν έχει τύχει σε άλλους παίκτες αυτό που συμβαίνει σε εμενα να μην μπορώ να περάσω Μονάδες που είναι 100% κάτω απο τις δικές μου
Υπάρχει κάποιο μέρος όπου θα μπορούσα να κάνω παράπονο και να επιλυθεί το θέμα ; Γιατί αρκετές φορές είπα κάτι δεν βλέπω εγω καλά αλλά όχι κι έτσι να μην μπορώ να περάσω Τουφεκιοφορο με 120% Πεζικό Οβιδοβόλους με συν 2 Κακοποιούς . Υπάρχουν διαχειριστές μπορείτε να μου στείλετε μηνυμα να μου απαντήσετε τι συμβαίνει γιατί και άλλη φορά έγραψα στο φόρουμ για τον προβληματισμό αυτό που είχα και δεν πήρα απάντηση . Ο σκοπός είναι να λυθεί το πρόβλημα όχι να απαντήσει κανείς , αλλά αν υπάρχει κάποιος υπευθυνος να λύσει το πρόβλημα που μπορώ να απευθυνθώ ;
 

Συνημμένα

  • Χωρίς τίτλο (4).png
    Χωρίς τίτλο (4).png
    430,5 KB · Προβολές: 17
  • Χωρίς τίτλο (5).png
    Χωρίς τίτλο (5).png
    359,8 KB · Προβολές: 17
  • Χωρίς τίτλο (6).png
    Χωρίς τίτλο (6).png
    516,3 KB · Προβολές: 16
Τελευταία επεξεργασία:

Demme

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Κανένας Διαχειριστής και κανένας παίκτης δεν μπορεί να σου λύσει το πρόβλημα. Θα πρέπει να βρεις μόνος σου την κατάλληλη 8άδα και θα σου πρότεινα να πας σε χειροκίνητες μάχες, αφού πρώτα εμπεδώσεις πως κινείται κάθε Μονάδα.
 

silvo

Banned
Γιατί δεν δοκιμάζεις ιππικό χερικίνητα ή κανόνια με τουφέκια όπως σου είπαμε. Επιμένεις να βάζεις στρατό όπου τα αντίπαλα έχουν μπόνους
 

REWER

Μέλος
Κανένας Διαχειριστής και κανένας παίκτης δεν μπορεί να σου λύσει το πρόβλημα. Θα πρέπει να βρεις μόνος σου την κατάλληλη 8άδα και θα σου πρότεινα να πας σε χειροκίνητες μάχες, αφού πρώτα εμπεδώσεις πως κινείται κάθε Μονάδα.
Λοιπόν καλέ μου φίλε, δεν ξέρω το όνομα σου δεν ξέρω ποιός είναι απο πίσω απο την οθόνη, με ποιόν μιλάω, Χρυσοβαλάντης Αναστασιάδης λέγομαι εγω, είμαι απο Θεσσαλονίκη, Άκουσε με τί θα σου πώ, για τελευταία φορά και να ξέρεις ότι χρειάζεται κάποια διαδικασία για να βγάλω φωτογραφίες και να τις ανεβάσω, δεν είναι εύκολο, κάθε φορά να βγάζω φωτογραφίες για να έχω να αποδείξω ότι αυτό που λέω είναι σωστό .
Το είπα και την προηγούμενη φορά εχω πρόβλημα, άς το δούν οι τεχνικοί, δεν μπορώ να περάσω το συγκεκριμένο σημείο, οι αντίπαλες Μονάδες χτυπάνε παράλογα, με ενα χτύπημα απο αντίπαλο Τυφεκιοφόρο μου κατεβάζει την μπάρα ενέργειας στην Μονάδα 90% με φτάνει τέρμα, μου ρίχνει μία μία τις Μονάδες και δεν έχω Μονάδες για να μπώ στο δεύτερο κύμα . Βαράω με 135 και έχω άμυνα 126 .. 287% επίθεση 259% άμυνα και αν βάλω ενίσχυση 327% επίθεση 299%άμυνα ..και οι αντίπαλες έχουν .. 84 .. 55
Ποιό μπόνους είναι αυτό και πού το βρίσκει, αφού, χειροκίνητα παίζω και βλέπω τα στοιχεία των αντιπάλων δεν νοείται να μου δίνει μία και να κατεβάζει την μπάρα κάτω απ' την μέση. . στο δεύτερο κύμα δεν έχω Μονάδες για να κάνω τη μάχη . Σας άφησα ενα μηνυμα, εγω, δεν ξέρω που να στείλω μήνυμα πώς να βρώ τους τεχνικούς, και ποιά υποχρέωση έχω ως παίκτης δεν είμαι τεχνικός εγω, μιλάμε για το καλό του παιχνιδιού αν θέλεις, αλλά μη με κουράζεις και μου λές το ίδιο, να ξαναπροσπαθήσω και να ξαναπροσπαθήσω και αναγκάζομαι να σου βγάζω και φωτογραφίες . Γιατί ;; Για να σου αποδείξω ότι αυτό που λέω είναι το σωστό και είναι αλήθεια ;;
Έχω πάνω 3500 μάχες στο χειροκίνητο είμαι έμπειρος μη μου λές ότι δεν βάζω τις σωστές μονάδες απο τη στιγμή που απο την αρχή έγραψα ξεκάθαρα για το πρόβλημα , έκανα πολλές προσπάθειες .
Σας άφησα μηνυμα είστε διαχειριστές αν θέλετε βρείτε ειδοποιήστε τους τεχνικούς να το δούν . Εγω δεν θα ξανασχολθώ άλλο
 

silvo

Banned
Το τουφέκι έχει μπόνουν ενάντια της βαριάς μονάδας! Το μπόνους προστίθεται και πάει και αυτο ποσοστιαία νομίζω. Δηλαδή ενώ λέει 85 ειναι πλας 15, 100 πλας το ποσοστ επι το μπονους 115! Παιζεις 145 εναντιων 115 και εχουν και εμβέλεια ενω τα δικα σου δεν εχουν. Το ιππικο εχει μπονους εναντιων της εμβέλειας στη βιομηχανική! Τότε κερδίζεις εσύ παραπάνω. Η εμπειρία θα σε φάει ναι

Δες τι γράφει στο bonus επίθεσης!

Και μάλιστα έχουν τη μεγαλύτερη εμβέλεια σε αυτην την εποχή για αυτήν την κλίμακα του πεδίου
 

REWER

Μέλος
Το τουφέκι έχει μπόνουν ενάντια της βαριάς μονάδας! Το μπόνους προστίθεται και πάει και αυτο ποσοστιαία νομίζω. Δηλαδή ενώ λέει 85 ειναι πλας 15, 100 πλας το ποσοστ επι το μπονους 115! Παιζεις 145 εναντιων 115 και εχουν και εμβέλεια ενω τα δικα σου δεν εχουν. Το ιππικο εχει μπονους εναντιων της εμβέλειας στη βιομηχανική! Τότε κερδίζεις εσύ παραπάνω. Η εμπειρία θα σε φάει ναι

Δες τι γράφει στο bonus επίθεσης!

Και μάλιστα έχουν τη μεγαλύτερη εμβέλεια σε αυτην την εποχή για αυτήν την κλίμακα του πεδίου
Τη μεγαλύτερη εμβέλεια, το γνωρίζω, Τα ανάλογα μπόνους έχω και εγω .. στο χειροκίνητο Αφού εξήγησα, μου δίνει μία και κατεβάζει την ενέργεια τέρμα με ενα χτύπημα ..
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
REWER υπαρχουν 5 ειδη μοναδων και εχουν μπονους (κυκλικα θα ελεγα) το ενα ειδος εναντι σε καποιο αλλο (ή κια σε δυο ακομα). Σε χαρτη που βλεπουμε τι εχει ο αντιπαλος διαλεγουμε αναλογως με τι μοναδες θα επιτεθουμε ωστε να νικησουμε. Η επιλογη μας πρεπει να γινεται ωστε να εχουμε εμεις μπονους εναντι του τυπου μοναδας του αντιπαλου και επισης να ΜΗΝ εχει μπονους ο αντιπαλος εναντιον μας. Εσυ (οπως στο εχουν ξαναπει αρκετες φορες) κανεις λαθος επιλογη και βαζεις μοναδες που ο αντιπαλος εχει μπονους εναντιον σου. Θεωρεις οτι το παραπανω ποσοστο σε επιθεση αμυνα (απο ΜΚ κτλ) θα υπερκαλυψει αλλα οχι οπως αποδυκνειεται δεν αρκει. (απο την εμπειρια μου στο χειροκινητο ειδικα μπορεις ανετα να κερδισεις αντιπαλο με πολυ μεγαλυτερο ποσοστο κιολας αν κανεις καλη επιλογη μοναδων και κινηθεις εξυπνα μεσα στη μαχη). Οποτε κανε καλυτερη επιλογη μοναδων.
 

Demme

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Λοιπόν καλέ μου φίλε, δεν ξέρω το όνομα σου δεν ξέρω ποιός είναι απο πίσω απο την οθόνη, με ποιόν μιλάω, Χρυσοβαλάντης Αναστασιάδης λέγομαι εγω, είμαι απο Θεσσαλονίκη, Άκουσε με τί θα σου πώ, για τελευταία φορά και να ξέρεις ότι χρειάζεται κάποια διαδικασία για να βγάλω φωτογραφίες και να τις ανεβάσω, δεν είναι εύκολο, κάθε φορά να βγάζω φωτογραφίες για να έχω να αποδείξω ότι αυτό που λέω είναι σωστό .
Το είπα και την προηγούμενη φορά εχω πρόβλημα, άς το δούν οι τεχνικοί, δεν μπορώ να περάσω το συγκεκριμένο σημείο, οι αντίπαλες Μονάδες χτυπάνε παράλογα, με ενα χτύπημα απο αντίπαλο Τυφεκιοφόρο μου κατεβάζει την μπάρα ενέργειας στην Μονάδα 90% με φτάνει τέρμα, μου ρίχνει μία μία τις Μονάδες και δεν έχω Μονάδες για να μπώ στο δεύτερο κύμα . Βαράω με 135 και έχω άμυνα 126 .. 287% επίθεση 259% άμυνα και αν βάλω ενίσχυση 327% επίθεση 299%άμυνα ..και οι αντίπαλες έχουν .. 84 .. 55
Ποιό μπόνους είναι αυτό και πού το βρίσκει, αφού, χειροκίνητα παίζω και βλέπω τα στοιχεία των αντιπάλων δεν νοείται να μου δίνει μία και να κατεβάζει την μπάρα κάτω απ' την μέση. . στο δεύτερο κύμα δεν έχω Μονάδες για να κάνω τη μάχη . Σας άφησα ενα μηνυμα, εγω, δεν ξέρω που να στείλω μήνυμα πώς να βρώ τους τεχνικούς, και ποιά υποχρέωση έχω ως παίκτης δεν είμαι τεχνικός εγω, μιλάμε για το καλό του παιχνιδιού αν θέλεις, αλλά μη με κουράζεις και μου λές το ίδιο, να ξαναπροσπαθήσω και να ξαναπροσπαθήσω και αναγκάζομαι να σου βγάζω και φωτογραφίες . Γιατί ;; Για να σου αποδείξω ότι αυτό που λέω είναι το σωστό και είναι αλήθεια ;;
Έχω πάνω 3500 μάχες στο χειροκίνητο είμαι έμπειρος μη μου λές ότι δεν βάζω τις σωστές μονάδες απο τη στιγμή που απο την αρχή έγραψα ξεκάθαρα για το πρόβλημα , έκανα πολλές προσπάθειες .
Σας άφησα μηνυμα είστε διαχειριστές αν θέλετε βρείτε ειδοποιήστε τους τεχνικούς να το δούν . Εγω δεν θα ξανασχολθώ άλλο
Δημήτρης .......
Δυστυχώς κε Χρυσοβαλάντη δεν υπάρχει κάτι να δουν οι τεχνικοί. Όλοι έχουμε περάσει από τη θέση σας και ξέρουμε ακριβώς τι γίνεται. Όπως σας είπα και πιο πάνω θα πρέπει να βρείτε μόνος σας την κατάλληλη 8άδα και θα σας πρότεινα να πάτε σε χειροκίνητες μάχες, αφού πρώτα εμπεδώσετε πως κινείται κάθε Μονάδα, που ακριβώς έχει πλεονέκτημα και που μειονέκτημα. Επίσης ανεβάστε όσο μπορείτε την ενίσχυση επίθεσης και άμυνας επιθετικών μονάδων!
 
  • Like
Αντιδράσεις: REWER

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα διαβασα με προσοχη το μνμ σας και οτι ορθως σας προτειναν οι ανωθεν μου λαλισαντες
εαν μου επιτρεπετε θα σας προτεινω και γω μια λυση -μπορει να σας φανει χρησιμη και στο μελλον
Ακολουθηστε τον εξης κανονα
δυο - πεντε δηλ 2 κανονικες - 5 κακους (*)
τις πρωτες κινησεις τις κανετε χειροκινητες
δηλ τις 2 κανονικες μοναδες τις μετακινειτε οσο μπορειτε προς τις δυο ακρες της πρωτης σειρας

Συνηθως ( ** ) οι αντιπαλες μοναδες θα σας ΄΄ανοιξουν΄΄ πρωτα τους κακοποιους οποτε αυτοματως οι στρατιωτικες σας μοναδες εχουν το ατου ενος επιπλεον αρχικου κτυπηματος

(*) ως κανονικες στρατ μοναδες να επιλεγετε κυριως τις στρ μοναδες που μπορουν να κτυπουν απο μακρυα και αγνοουν την ικανοτητα Stealth
stealth-2870b8388.png


( ** ) σπανια το συστημα αγνοει αυτον τον ..ατυπο κανονα
εαν θυμαμαι καλα μονο στην συγχρονη εποχη το συστημα ...΄΄κυνηγα΄΄ πρωτα τις κανονικες ανεξαρτητως της θεσης τους και του ειδους τους
και μην ξεχασω εαν θελετε να κανετε ολη την μαχη χειροκινητα
θα προσεχετε να κτυπατε /σκοτωνετε τις αντιπαλες μοναδες μια μια και ανα σειρα κτυπηματος δηλ κτυπω εως οτου σκοτωσω μια στρ μοναδα και βαση της σειρας που κτυπουν και αυτες
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΔονΚιχώτης

Ενεργό Μέλος
REWER (πιο πολύ ως χρηστική πληροφορία το γράφω καθώς από τα likes σου καταλαβαίνω πως μάλλον βρήκες άκρη) Η μονάδα εμβέλειας του αντιπάλου που έχει προσαύξηση ενάντια στις βαριές μονάδες σου, αν υποθέσουμε ότι έχει τοποθετηθεί και πάνω σε βράχο, τότε από 35 η επίθεσή της πάει +9 λόγω βράχου, άρα 44, συν 15 επειδή επιτίθεται σε βαριά άρα 59 και το οποίο με προσαύξηση 120%, πάει 136 έναντι του 142 που έχει η δική σου βαριά. Αντίστοιχα η άμυνα πάει 108 έναντι της δικής σου 126.

Οι ελαφριές σου (επίθεση 114, άμυνα 133) απέναντι στις οποίες οι αντίπαλες βαριές έχουν την προσαύξηση στην επίθεση λόγω βράχου (άρα επίθεση 103 και άμυνα 75), δεν προλαβαίνουν να αξιοποιήσουν την χαμηλή (75 έναντι 133) άμυνα του αντιπάλου καθώς ο αντίπαλος και λόγω εμβέλειας (8 έναντι 6) καταφέρνει καίρια χτυπήματα καθώς η διαφορά τους στην τιμή της επίθεσης δεν είναι μεγάλη. Οπότε είτε πρώτες επιτεθούν οι ελαφριές είτε δεύτερες, σωτηρία δεν υπάρχει :) Όπως και να 'χει ο κυριότερος λόγος απώλειας μονάδων είναι η τοποθέτηση βαριών στη σύνθεσή σου, με ελαφριές μόνο θα είχες καλύτερα αποτελέσματα πόσο μάλλον με 8 μονάδες πυροβολικού ή ακόμα καλύτερα με 8 Λογχοφόρους Ιππείς ή 8 Πρωταθλητές που έχουν και προσαύξηση απέναντι σε μονάδες εμβέλειας και μεγάλο εύρος κίνησης που σου χρειάζεται για το δεύτερο κύμα.
 

ΔονΚιχώτης

Ενεργό Μέλος
ΑντίπαληΣύνθεσηΣτρατουΣύνθεσηΣτρατούΜουΜπόνουςΣτρατούΜου
Ελαφριά -->Γρήγορη -->Εμβέλειας
Εμβέλειας/Πυροβολικού -->Βαριά -->Ελαφριά
Γρήγορη -->Εμβέλειας/Πυροβολικού -->Βαριά
Βαριά -->Ελαφριά -->Γρήγορη

Το έφτιαξα γιατί με βοηθάει, κάποια στιγμή σκέφτομαι να γράψω τον αλγόριθμο και σε κώδικα και για λόγους ταχύτητας αλλά κυρίως για να βάλω μέσα και άλλους σημαντικούς παράγοντες (κίνηση, ποσοστά επίθεσης, άμυνας κ.α.). Έχω 123% επίθεση και 115% άμυνα και φτάνω να αποκρούω χειροκίνητα (μερικές φορές και αυτόματα) και με τους ελάχιστους δυνατούς κακοποιούς δύο κύμματα με επίθεση/άμυνα στο 179%. Σίγουρα με υπομονή και λίγο τύχη θα μπορώ και παραπάνω.

Έστω πως αντίπαλη σύνθεση στρατού: Ελαφριά, Πυροβολικό, Βαριά (σύνολο 8 μονάδες, δεν μας νοιάζει προς το παρόν), άρα:
ΑντίπαληΣύνθεσηΣτρατουΣύνθεσηΣτρατούΜουΜπόνουςΣτρατούΜου
Ελαφριά -->Γρήγορη -->Εμβέλειας
Εμβέλειας/Πυροβολικού -->Βαριά -->Ελαφριά
Γρήγορη -->Εμβέλειας/Πυροβολικού -->Βαριά
Βαριά -->Ελαφριά -->Γρήγορη

Οπότε μένουν μόνο οι μονάδες εμβέλειας/πυροβολικού και το πόσες θα βάλω σε συνδυασμό με κακοποιούς έχει να κάνει με τα εκάστοτε ποσοστά επίθεσης/άμυνας και το αν θα επιλέξω η μάχη να είναι στο αυτόματο ή χειροκίνητη. Αν σε άλλη σύνθεση αντίπαλου στρατού μου δίνονται περισσότερες επιλογές, τότε επιλέγω συνδυασμό αυτών ή αυτή που έχει μπόνους επίθεσης σε περισσότερες αντίπαλες μονάδες.

Τέλος, τα παραπάνω είναι ως ένα βαθμό, γενικεύσεις καθώς αν τη Γρήγορη μονάδα από τον στρατό μου την αποκλείει μόνο μία ελαφριά από την αντίπαλη σύνθεση, τότε προφανώς δεν θα την αποκλείσω την Γρήγορη αν ο αντίπαλος έχει αρκετές Εμβέλειας/Πυροβολικού. Το πινακάκι απλά δίνει μια γρήγορη ένδειξη σύνθεσης.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: Demme

talamanta

Καμένος Χρήστης
Kαλησπερα παραλειψη μου που δεν το ''αναλυσα'' *
οντως στον χαρτη ηπειρων για σιγουρια θελει 2-6 (εγω και κει με 7 μοναδες απο συνηθεια παω)
αλλα οταν πρεπει να κανετε γρηγορες μαχες πχ ..στον ΣεΣ
δοκιμαστε το 2-5 'η 3-4 ...ναι με μια λιγοτερη στρατιωτικη μοναδα
ετσι μικρυνεται (υπερ σας) ο χρονος μαχης και ισως αποφευγετε χρονικα την αλληλοεπιδραση της ταυτοχρονης εναρξης και τελειωματος μαχης με τους αντιπαλους
- οχι οτι ειναι μεγαλο κερδος απεναντι στους γνωστους ''τσοκαροφορους'' αντιπαλους αλλα απο το τιποτα κατι ..ειναι και αυτο
* ακολουθει το γνωστο ασχετο
βασικα ηθελα να αποφυγω την αναλυση ..για ευνοητους λογους ομως χαλαλι σας
 

REWER

Μέλος
Δημήτρης .......
Δυστυχώς κε Χρυσοβαλάντη δεν υπάρχει κάτι να δουν οι τεχνικοί. Όλοι έχουμε περάσει από τη θέση σας και ξέρουμε ακριβώς τι γίνεται. Όπως σας είπα και πιο πάνω θα πρέπει να βρείτε μόνος σας την κατάλληλη 8άδα και θα σας πρότεινα να πάτε σε χειροκίνητες μάχες, αφού πρώτα εμπεδώσετε πως κινείται κάθε Μονάδα, που ακριβώς έχει πλεονέκτημα και που μειονέκτημα. Επίσης ανεβάστε όσο μπορείτε την ενίσχυση επίθεσης και άμυνας επιθετικών μονάδων!
Φίλε Δημήτρη το βρήκα τί συμβαίνει . Κολλούσα στην προσπάθεια 8 , 2η Πυραμίδα και είχα κολλήσει εκεί για πάνω απο 1 μήνα και ενω είχα ανεβάσει επίπεδα στα -ΜΚ ενίσχυση στρατού- και τότε ήτανε που έγραψα στο φόρουμ για κάτι που δεν κατανοούσα πώς είναι δυνατόν να συμβαίνει απο τη στιγμή που έχω δυνατή ενίσχυση και για να πάρω γνώμες απο τους παίκτες αλλά κανείς δεν μπόρεσε να δωσει απάντηση ούτε εσύ φίλε μου Δημήτρη, και το βρήκα εγω τί συμβαίνει, μόλις ανέβασα 1 επίπεδο Δία έβγαλα την Εκστρατεία στο 64 . Είχα μείνει στην προσπάθεια 8 για πάνω απο ενα μήνα και όταν ήρθε η στιγμή με βάση τον προγραμματισμό μου να ανεβάσω τον Δία, ανέβασα 1 επίπεδο 1% και τυγχάνει εκείνη την στιγμή να παίζουμε Εκστρατεία και πέρασα την 8 και έφτασα στο 64, δύο φορές 64 με την τελευταία . Οι Μονάδες μου πλέον χτυπάνε διαφορετικά και φαίνεται η διαφορά στις μπάρες των εχθρικών Μονάδων κατεβαίνει μέχρι δύο κουτάκια και αν το χτύπημα είναι με Αρκτικό τρώω Μονάδες με ενα χτύπημα .
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΔονΚιχώτης

Ενεργό Μέλος
Δεν έχει καμμία μα καμμία λογική εξήγηση αυτό που γράφεις και συγνώμη που το γράφω έτσι, δεν είναι προσωπικό αλλά είναι παραπληροφόρηση. Παίζεις τόσα χρόνια και θεωρείς πως το 1% είναι που έκανε τη διαφορά και όχι ο συνδυασμός μονάδων του στρατού σου; Με όσα γράψαμε παραπάνω περί μπονους κτλ και ότι τελικά με τις επιλογές που κάνεις τα ποσοστά σου εξισώνονται με αυτά του αντιπάλου, τίποτα; Με 1% αύξηση σε επίθεση και άμυνα κατάφερες με την ΙΔΙΑ σύνθεση στρατού να πας από το 8ο στο 64ο επίπεδο;;; χαχαχαχ
 

SCORPIOS

Banned
Άν έχει τύχει σε άλλους παίκτες αυτό που συμβαίνει σε εμενα να μην μπορώ να περάσω Μονάδες που είναι 100% κάτω απο τις δικές μου
Υπάρχει κάποιο μέρος όπου θα μπορούσα να κάνω παράπονο και να επιλυθεί το θέμα ; Γιατί αρκετές φορές είπα κάτι δεν βλέπω εγω καλά αλλά όχι κι έτσι να μην μπορώ να περάσω Τουφεκιοφορο με 120% Πεζικό Οβιδοβόλους με συν 2 Κακοποιούς . Υπάρχουν διαχειριστές μπορείτε να μου στείλετε μηνυμα να μου απαντήσετε τι συμβαίνει γιατί και άλλη φορά έγραψα στο φόρουμ για τον προβληματισμό αυτό που είχα και δεν πήρα απάντηση . Ο σκοπός είναι να λυθεί το πρόβλημα όχι να απαντήσει κανείς , αλλά αν υπάρχει κάποιος υπευθυνος να λύσει το πρόβλημα που μπορώ να απευθυνθώ ;
ΠΑΝΕ ΜΕ 8 ΚΑΝΟΝΙΑ ΧΕΙΡΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΚΡΑΤΑ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ
 

ΔονΚιχώτης

Ενεργό Μέλος
Προφανώς τρολλάρει, για προσωπικούς λόγους που δεν γνωρίζω και δεν με ενδιαφέρει, εις βάρος του χρόνου μας, είμαι σίγουρος πλέον.
 

REWER

Μέλος
Δεν έχει καμμία μα καμμία λογική εξήγηση αυτό που γράφεις και συγνώμη που το γράφω έτσι, δεν είναι προσωπικό αλλά είναι παραπληροφόρηση. Παίζεις τόσα χρόνια και θεωρείς πως το 1% είναι που έκανε τη διαφορά και όχι ο συνδυασμός μονάδων του στρατού σου; Με όσα γράψαμε παραπάνω περί μπονους κτλ και ότι τελικά με τις επιλογές που κάνεις τα ποσοστά σου εξισώνονται με αυτά του αντιπάλου, τίποτα; Με 1% αύξηση σε επίθεση και άμυνα κατάφερες με την ΙΔΙΑ σύνθεση στρατού να πας από το 8ο στο 64ο επίπεδο;;; χαχαχαχ
Σας το έγραψα μία φορά ότι μόλις ανέβασα 1 επίπεδο αμέσως είχα αισθητή διαφορά στην στα αποτελέσματα των Μονάδων μου που έφεραν στις μάχες . Άν δεν σας είναι κατανοητό δεν μπορώ να κάνω τίποτα εγω για αυτό . Και πάμε τώρα στο προσωπικό θέμα καθώς ανώνυμα γράφεις αυτήν την φράση εσύ για εμένα και προσπαθείς να προσβάλλεις την προσπάθεια μου να θίξω και να βοηθήσω επάνω στο συγκεκριμένο θέμα που ενόχλησε παλαιότερα άλλους παίκτες με αποτέλεσμα να υπάρχουν αρκετές αποχωρήσεις απο τη συζήτηση και ίσως και απο το παιχνίδι διότι ο καθένας δεν έχει διάθεση να ασχολείται με άτομα που ειρωνεύονται ανώνυμα άλλους παικτες και λοιπόν αφού είσαι παλιός άρα ξέρεις καταλαβαίνεις για τί θέμα μιλάμε, μιλάμε για τις ενισχύσεις των ΜΚ γενικός όταν πρόκειται να ανεβάσουμε επίπεδο αλλά και για τις πρόσθετες ενισχύσεις απο τα πακέτα όπου ανάγκασαν τους προγραμματιστές να κάνουν πάγια μία ενίσχυση την φορά . Είναι έτσι ή δεν είναι ;; Εφοσων μου λέτε ότι είστε έμπειρος, τί δεν καταλαβαίνετε απο αυτά που λέω ; Έθεσα ώς θέμα στο Φόρουμ το γεγονός ότι κόλλησα σε ενα σημείο και στην πορεία δεν πήρα βοήθεια και καμία γνώμη εκτός απο μπέρδεμα και άχρηστες συμβουλές . Στην πορεία διαπίστωσα ότι μόλις ανέβασα 1 επίπεδο στον Δία έβγαλα το 64 και έγινε ακριβώς όπως σας το λέω . Τι δεν καταλαβαίνετε ;
 

REWER

Μέλος
Προφανώς τρολλάρει, για προσωπικούς λόγους που δεν γνωρίζω και δεν με ενδιαφέρει, εις βάρος του χρόνου μας, είμαι σίγουρος πλέον.
Δεν έχετε κανένα δικαίωμα ενώπιόν μου να απευθύνεστε σε άλλους ομιλητές παρά εμού με χαρακτηρισμούς, η λέξη τρολάρει για εμένα είναι προσβλητική και δεν την αποδέχομαι . Πάρτην πίσω και ζήτησε μου συγνώμη γιατί θα σε αναφέρω . Είμαι Έλληνας σας μιλάω Ελληνικά και είστε υποχρεωμένοι εφόσων θέλετε να συνομιλήσετε μαζί μου, να μιλάτε Ελληνικά .
 

ΔονΚιχώτης

Ενεργό Μέλος
Προφανώς και εσύ είσαι αυτός που θα πρέπει να ζητήσει συγνώμη σε όσους/ες αφιερώσαμε χρόνο για να σου δώσουμε συμβουλές τις οποίες ονομάζεις «μπέρδεμα» και «άχρηστες». Προσωπικά διευκρίνισα παραπάνω ότι δεν αναφέρομαι σε προσωπικό επίπεδο αλλά ως προς την ουσία των γραφομένων σου και όσων αφορούν το παιχνίδι αποκλειστά καθώς είναι παραπληροφόρηση για άλλα μέλη που στο μέλλον μπορεί να τα διαβάσουν... ότι δηλαδή αν βγάζεις εκστρατεία στο 8ο επίπεδο και έχεις ΔΙΑ με 33% ενίσχυση, αρκεί να πάς τον ΔΙΑ σε 34% ενίσχυση και αυτό θα είναι αρκετό για το 64ο επίπεδο εκστρατείας, και όχι οι τόσες συμβουλές που (ζήτησες) και πήρες.

Είναι τόσο παράλογη η αντίδρασή σου που γι αυτό ανάφερα πως προφανώς μας κοροϊδεύεις. Δεν συνεχίζω τη συζήτηση.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή