Μια ερωτηση

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

REWER

Μέλος
Προφανώς και εσύ είσαι αυτός που θα πρέπει να ζητήσει συγνώμη σε όσους/ες αφιερώσαμε χρόνο για να σου δώσουμε συμβουλές τις οποίες ονομάζεις «μπέρδεμα» και «άχρηστες». Προσωπικά διευκρίνισα παραπάνω ότι δεν αναφέρομαι σε προσωπικό επίπεδο αλλά ως προς την ουσία των γραφομένων σου και όσων αφορούν το παιχνίδι αποκλειστά καθώς είναι παραπληροφόρηση για άλλα μέλη που στο μέλλον μπορεί να τα διαβάσουν... ότι δηλαδή αν βγάζεις εκστρατεία στο 8ο επίπεδο και έχεις ΔΙΑ με 33% ενίσχυση, αρκεί να πάς τον ΔΙΑ σε 34% ενίσχυση και αυτό θα είναι αρκετό για το 64ο επίπεδο εκστρατείας, και όχι οι τόσες συμβουλές που (ζήτησες) και πήρες.

Είναι τόσο παράλογη η αντίδρασή σου που γι αυτό ανάφερα πως προφανώς μας κοροϊδεύεις. Δεν συνεχίζω τη συζήτηση.
Απο την αρχή που έθεσα το θέμα προς συζήτηση μέχρι και σήμερα πρόσφατα πρίν απο λίγες μέρες με συνέπεια απο μέρους μου αφού διαπίστωσα το πρόβλημα και αυτό το έγραψα πολύ απλά και πολύ συγκεκριμένα, ότι ανεβάζοντας Δία 1 λέβελ, είδα διαφορά στην συμπεριφορά των Μονάδων μου, μέχρι που έβγαλα και το 64 , εξακολουθείτε σήμερα να μου γράφετε πώς είναι αδύνατον να συμβαίνει κάτι τέτοιο, και εγω όμως δεν μπορώ να πώ κάτι λιγότερο ή κάτι περισσότερο από αυτό που διαπίστωσα και το έγραψα και το είχα αναφέρει στη συζήτηση πολύ απλά και πολύ συγκεκριμένα .
Τον χαρακτηρισμό τρολάρω δεν τον δέχομαι τείνει προσβλητικός για εμένα διότι είναι αγνές οι προσθέσεις μου και το να μου αφήνει κάποιος μομφή ότι είμαι τύπος τρόλινγκ κι ότι κοροϊδεύω την ομάδα στο φόρουμ είναι προσβολή .
Και θα συνεχίσω να μιλάω για το θέμα της ενισχύσεως ΜΚ λέγοντάς σας το εξής, άν ο κατασκευστής έχει υπολογίσει με βάση το άθροισμα των ΜΚ Ενίσχυσης Στρατού εγω αυτό δεν μπορώ να το ξέρω, δεν έχω το μάνουαλ, στα χέρια μου, παίκτης είμαι προχωράω και βλέπω, βλέποντας και κάνοντας που λένε, αυτό τι σημαίνει, ότι αν θέσω ενα ζήτημα που αφορά την πόλη μου και δεν είναι αρεστό σε κάποιους που προφανώς δεν είναι γιατί θεωρούν ότι εγω δεν γνωρίζω καλά τα πράγματα ή δεν ξέρω πώς να χειριστώ τις Μονάδες μου, το ανέφερα και αυτό εχω πάνω απο 3.500 μάχες στο χειροκίνητο και ξέρω να υπολογίζω ποια Μονάδα θα επιλέξω . Για όλα αυτά αναφέρθηκα μέρες πρίν, πολύ απλά και πολύ συγκεκριμένα .
Τέλος εχω να σας πώ το εξής, και σε εσάς προσωπικά που λέτε ότι θα πρέπει εγω να σας ζητήσω συγνώμη η φράση (προφανώς μας κοροίδεύεις) είναι προσβολή για εμένα διότι δεν σας κοροϊδεύω, όσο για την παραπληροφόρηση, εσείς τί είστε κύριε ρυθμιστής των πληροφοριών και ανησυχείτε ;
Ποιό είναι το πρόβλημα σας για τις πληροφορίες που λέτε ότι θα πάρουν οι άλλοι παίκτες ;; Για εξηγήστε μου να καταλάβω τι εννοείτε πληροφορίες.. ποιές πληροφορίες ...;;
 

REWER

Μέλος
REWER (πιο πολύ ως χρηστική πληροφορία το γράφω καθώς από τα likes σου καταλαβαίνω πως μάλλον βρήκες άκρη) Η μονάδα εμβέλειας του αντιπάλου που έχει προσαύξηση ενάντια στις βαριές μονάδες σου, αν υποθέσουμε ότι έχει τοποθετηθεί και πάνω σε βράχο, τότε από 35 η επίθεσή της πάει +9 λόγω βράχου, άρα 44, συν 15 επειδή επιτίθεται σε βαριά άρα 59 και το οποίο με προσαύξηση 120%, πάει 136 έναντι του 142 που έχει η δική σου βαριά. Αντίστοιχα η άμυνα πάει 108 έναντι της δικής σου 126.

Οι ελαφριές σου (επίθεση 114, άμυνα 133) απέναντι στις οποίες οι αντίπαλες βαριές έχουν την προσαύξηση στην επίθεση λόγω βράχου (άρα επίθεση 103 και άμυνα 75), δεν προλαβαίνουν να αξιοποιήσουν την χαμηλή (75 έναντι 133) άμυνα του αντιπάλου καθώς ο αντίπαλος και λόγω εμβέλειας (8 έναντι 6) καταφέρνει καίρια χτυπήματα καθώς η διαφορά τους στην τιμή της επίθεσης δεν είναι μεγάλη. Οπότε είτε πρώτες επιτεθούν οι ελαφριές είτε δεύτερες, σωτηρία δεν υπάρχει :) Όπως και να 'χει ο κυριότερος λόγος απώλειας μονάδων είναι η τοποθέτηση βαριών στη σύνθεσή σου, με ελαφριές μόνο θα είχες καλύτερα αποτελέσματα πόσο μάλλον με 8 μονάδες πυροβολικού ή ακόμα καλύτερα με 8 Λογχοφόρους Ιππείς ή 8 Πρωταθλητές που έχουν και προσαύξηση απέναντι σε μονάδες εμβέλειας και μεγάλο εύρος κίνησης που σου χρειάζεται για το δεύτερο κύμα.
(πιο πολύ ως χρηστική πληροφορία το γράφω καθώς από τα likes σου καταλαβαίνω πως μάλλον βρήκες άκρη) :rolleyes: .............Τι να σας πώ κύριε, αν απο τα λαϊκ μου, βγάλατε ενα τέτοιο συμπέρασμα για εμένα. . . δεν έχω λόγια
 

REWER

Μέλος
Δεν έχει καμμία μα καμμία λογική εξήγηση αυτό που γράφεις και συγνώμη που το γράφω έτσι, δεν είναι προσωπικό αλλά είναι παραπληροφόρηση. Παίζεις τόσα χρόνια και θεωρείς πως το 1% είναι που έκανε τη διαφορά και όχι ο συνδυασμός μονάδων του στρατού σου; Με όσα γράψαμε παραπάνω περί μπονους κτλ και ότι τελικά με τις επιλογές που κάνεις τα ποσοστά σου εξισώνονται με αυτά του αντιπάλου, τίποτα; Με 1% αύξηση σε επίθεση και άμυνα κατάφερες με την ΙΔΙΑ σύνθεση στρατού να πας από το 8ο στο 64ο επίπεδο;;; χαχαχαχ
καμμία λογική εξήγηση,,,,,,,,, δεν είναι προσωπικό,,,,,,,,, παραπληροφόρηση,,,,,,,, θεωρείς,,,,,,,, και συγνώμη που το γράφω έτσι,,,,,,,,,, χαχαχαχ,,,,,,,,,,,,, :rolleyes:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή