* Μικρες Ερωτησεις για το FoE *

DeletedUser29206

Guest
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι παίζει με το Ναό της Έμπνευσης? Εννοώ ότι νόμιζα πως σου δίνει σχέδια από την εποχή που είσαι και εμένα μου έχει δώσει 4 σερί φορές σχέδια του Κολοσσαίου!!! :mad: Και δεν το έχω καν χτισμένο!!!
Να τον αφήσω ή να περάσουν οι μπουλντόζες να τον ρίξουν???
σχέδια τυχαία δίνει.
Δεν αξίζει... πιάνει 3x3 και δίνει 1 σχέδιο κάθε 2 μέρες
Τα σχέδια δε θα τα μαζέψεις ποτέ με ναούς της έμπνευσης
Σου προτείνω να τον βγάλεις από την πόλη σου
 

MarkDr

Καμένος Χρήστης
σχέδια τυχαία δίνει.
Δεν αξίζει... πιάνει 3x3 και δίνει 1 σχέδιο κάθε 2 μέρες
Τα σχέδια δε θα τα μαζέψεις ποτέ με ναούς της έμπνευσης
Σου προτείνω να τον βγάλεις από την πόλη σου
Ευχαριστώ για την απάντηση.
Ο ναός γκρεμίστηκε και στη θέση του χτίστηκε ένα ομορφότατο καρουζέλ. :)
 

MarkDr

Καμένος Χρήστης
το καρουζελ ειναι τρομερο.βαλε οσα εχεις.
Δυστυχώς ήμουν από τους πολύ άτυχους σε αυτό το event. Εκτός από το βασικό κτίριο που δεν κατάφερα να το πάω στο 10ο επίπεδο, ήμουν άτυχος και με τα καρουζέλ...
Ούτε θυμάμαι πόσες προσπάθειες έκανα και τελικά πήρα μόνο 2!!!
Ότι άλλο άχρηστο υπήρχε στα αγγεία, το κέρδιζα!!!
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Ευχαριστώ για την απάντηση.
Ο ναός γκρεμίστηκε και στη θέση του χτίστηκε ένα ομορφότατο καρουζέλ. :)
Kαλησπερα δεν σας προλαβα ελπιζω να εχετε αλλο/α στην αποθηκη σας
παρ ολο που ο Μαριος εχει δικιο σε αυτα που σας απαντησε
παντα υπαρχει και μια ..εξαιρεση
γιατι (παντα κατα την προσωπικη μου αποψη).....δεν ειναι εντελως αχρηστοι οι ναοι εμπνευσης
οντως δινει ενα τυχαιο σχεδιο της εποχης που ειναι 'η προηγουμενων
ομως λεω να ...υπερτονισω μια σημαντικη λεπτομερεια
δινει ενα τυχαιο σχεδιο της εποχης που ειναι ο ναος εμπευσης και οχι της εποχης που ειναι το δημαρχειο του προυχοντα (η' προηγουμενων εποχων)
αυτο λοιπον σημαινει οτι οταν πρωτο μπαινει μια νεα εποχη που ολοι ψαχνουν σαν τρελοι να βρουν τα πρωτα σχεδια για να κτισουν τα νεα μκ ..1-3
ναοι εμπνευσης που θελουν λιγα λεπτα να ολοκληρωσουν το 2ημερο της παραγωγης
εαν αναβαθμιστουν αμεσως στην νεα εποχη πριν συλλεχθει η 48 ωρη παραγωγη τους ισως ..σωσουν την κατασταση ..
 

DeletedUser29206

Guest
Είναι σημαντικό αυτό και δεν το ήξερα.
Εγώ ό,τι ειδικό κτίριο δεν το θέλω δεν το πουλάω αλλά χρησιμοποιώ πάντα την αποθήκευση κτιρίου.
Φαντάζομαι κατάλαβες διαγραφή με το «βγάλε το από την πόλη σου».
Σε περίπτωση που θελήσεις κάποια στιγμή να κάνεις αυτό με τα νέα μ/κ (μάλλον στο μακρινό μέλλον - του διαστήματος) θα έχεις κερδίσει από σπόντα και άλλους ναούς της έμπνευσης. Άλλα μην τρελαθούμε κιόλας δε χρειάζεται να τους κυνηγάς από την εποχή σιδήρου...
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
Δυστυχώς ήμουν από τους πολύ άτυχους σε αυτό το event. Εκτός από το βασικό κτίριο που δεν κατάφερα να το πάω στο 10ο επίπεδο, ήμουν άτυχος και με τα καρουζέλ...
Ούτε θυμάμαι πόσες προσπάθειες έκανα και τελικά πήρα μόνο 2!!!
Ότι άλλο άχρηστο υπήρχε στα αγγεία, το κέρδιζα!!!
εγω εφτασα το βασικο κτιριο στο 9ο επιπεδο και μετα ημουν στο 17/20...για 3 μονο δηλαδη δεν το πηγα στο 10ο.
καρουζελ κρατουσα ολους τους παπυρους μεχρι να βγαλει κατι καλο.οταν εβγαλε το καρουζελειχα παρα πολλους και ανοιξα παρα πολλα αγγεια.για αυτο και κερδισα 7....
 

MarkDr

Καμένος Χρήστης
οντως δινει ενα τυχαιο σχεδιο της εποχης που ειναι 'η προηγουμενων
ομως λεω να ...υπερτονισω μια σημαντικη λεπτομερεια
δινει ενα τυχαιο σχεδιο της εποχης που ειναι ο ναος εμπευσης και οχι της εποχης που ειναι το δημαρχειο του προυχοντα (η' προηγουμενων εποχων)
Καταρχάς δεν τον διέγραψα, το αποθήκευσα οπότε το έχω ακόμα σε περίπτωση που το θέλω.
Με δημαρχείο στον Πρώιμο και με Ναό της ίδιας εποχής, μου είχε δώσει (μέχρι τη στιγμή που τον αποθήκευσα) 1 σχέδιο του Φάρου της Αλεξάνδρειας και 4 σχέδια του Κολοσσαίου. Οπότε απ' ότι βλέπεις είναι όλα της προηγούμενης εποχής.
 

DeletedUser29206

Guest
Σε ένα αξιόπιστο site γράφει 1 τυχαίο σχέδιο: http://prntscr.com/nt8nkt
Τώρα άμα είναι σχέδια μέχρι της εποχής σου ή σχέδια σε κτίρια που έχεις ήδη ή ή.... ή... δεν ξέρω...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Σε ένα αξιόπιστο site γράφει 1 τυχαίο σχέδιο: http://prntscr.com/nt8nkt
Τώρα άμα είναι σχέδια μέχρι της εποχής σου ή σχέδια σε κτίρια που έχεις ήδη ή ή.... ή... δεν ξέρω...
1 τυχαιο μεχρι και την εποχη του ναου εμπνευσης οχι του δημαρχειου
 

DeletedUser29206

Guest
1 τυχαιο μεχρι και την εποχη του ναου εμπνευσης οχι του δημαρχειου
Ναι αυτό είναι πιο λογικό.
Αλλά αυτό σημαίνει πως στις μεγάλες εποχές για τα νέα μ/κ έχεις πολύ μικρές πιθανότητες αφού είναι όλα τα μ/κ, σωστά;
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
ναι αλλα υποθετικα εαν μιλησουμε
εαν μπει μια εποχη που τα κτηρια της ειναι τα περισσοτερα σε μερη πο δεν εχουν προσβαση οι γειτονες και οι φιλοι ... τι αλλο σου μενει?
εκτος απο την ζουκλα ?
 

DeletedUser32790

Guest
Mε ποια στρατιωτ. τεχνολογια, σε τι στρατοπεδο παραγουμε: "πυροβολητες πεδιου";;
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Εχουν σταματησει και απο ποτε (σε ποια ανακοινωση αναφερετε) να λειτουργουν προσθετικα οι διαφορες ενισχυσεις επιθεσης...???
και εξηγω, μεχρι ενα διαστημα αν επερνες ενισχυση απο τη Ταβεραν και φιλτρο, πχ, η επιθεση που ειχες αυξανονταν αναλογα και απο τα δυο...
τωρα βλεπω οχι...:confused:
γιατι αυτη η αλλαγη και γιατι δεν ενημερωθηκαμε? (σορρυ αν κανω λαθος και απλα δεν το ειδα εγω)
Ετσι χαλαμε τζαμπα διαφορα....
και σας προλαβαινω και λεω...οταν περνουμε φιλτρα μειωσης του χρονου παραγωγης λειτουργουν ακομα προσθετικα...
και ετσι πρεπει, μην αλλαξετε και αυτο,εεεε :cool:
 
Κορυφή