Ιδέα ΠΡΟΤΑΣΕΙς ΓΙΑ ΕΠΟΜΕΝΕς ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Να ξερετε παντως οτι συμφωνα με το συστημα που ισχυει πλεον -εδω και καιρο- για τους ποντους καταταξης, το "ξοδεμα" ποντων σε ΜΚ δινει τετοιους ποντους, νομιζω....
οποτε ισχυει οτι ζητας ηδη...αν κανω λαθος, συγνωμη...ισως αλλαξε παλι κατι και το εχω χασει....


Νομίζω ότι δίνει πιο συγκεκριμένα πόντους κατάταξης όταν παίρνεις την ανταμοιβή από κάποιο μ/κ


δεν ισχυει κατι τετοιο. βαθμους καταταξης παιρνει ενας παιχτης απο
μαχες
μαζεμα θολου-παρατηρητηριου-ατομιο
δωρεα αγαθων σε θησαυροφυλακιο
ολοκληρωση τεχνολογιας.
αλλαγη επιπεδου μεγαλου κτιριου του ιδιου του κατοχου.
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
δεν ισχυει κατι τετοιο. βαθμους καταταξης παιρνει ενας παιχτης απο
μαχες
μαζεμα θολου-παρατηρητηριου-ατομιο
δωρεα αγαθων σε θησαυροφυλακιο
ολοκληρωση τεχνολογιας.
αλλαγη επιπεδου μεγαλου κτιριου του ιδιου του κατοχου.


Στο wiki, τόσο το ελληνικό όσο και το αγγλικό αναφέρεται από ποιες ενέργειές μας προκύπτουν οι πόντοι κατάταξης. Έχω δώσει και σχετική απάντηση:

Από το επίσημο wiki του foe (είναι ενημερωμένο με την προσθήκη της τελευταίας εποχής του Άρη) φαίνεται ότι οι πόντοι κατάταξης παίκτη προκύπτουν από τα ακόλουθα:
1) Πόντοι Μάχης
2) Αγαθά που ξοδεύονται
3) Πόντοι Κτιρίων

Ειδικά για τα ΜΚ υπολογίζονται:
-Η βασική τιμή του κτιρίου (ίδια με την τιμή ενός κανονικού κτιρίου της ίδιας εποχής και του ίδιου μεγέθους).
-Η τιμή των αγαθών που χρειάζεται για την αρχική κατασκευή του.
-Η τιμή των Forge πόντων που έχουν μπει για να κατασκευαστεί συνολικά μέχρι το τρέχον επίπεδο.

Πιο αναλυτικά εδώ
https://gr.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Κατάταξη_Παικτών
και εδώ
https://en.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Player's_Ranking

Δεν αναφέρεται πουθενά (μπορεί βέβαια εγώ να μην το έχω εντοπίσει) ότι παίρνει κανείς πόντους από το μάζεμα των ΜΚ που δίνουν αγαθά στο θησαυροφυλάκιο. Αν κάτι τέτοιο όντως ισχύει θα πρέπει να μεριμνήσουν άμεσα οι διαχειριστές της wiki.
Συμφωνεί, ωστόσο, στο θέμα των μαχών, της αλλαγής επιπέδου ΜΚ και τα αγαθά που ξοδεύονται*

--------------
* Φαντάζομαι κάθε αγαθό που φεύγει από την απογραφή-αποθήκη έχει την αξία του - αν κάτι δεν ισχύει, παρακαλώ τη διαχειριστική ομάδα να με διορθώσει:
-Δωρεά σε θησαυροφυλάκιο,
-Χτίσιμο ΜΚ
-Τεχνολογία που απαιτεί αγαθά
-Αποστολές
Αλήθεια, τι γίνεται με τα αγαθά που ανταλλάσσουμε στην αγορά;
Μπορεί να ξέχασα και κάποια άλλη περίπτωση...
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Άσχετο!
Εκείνος ο "καταπληκτικός" συνδυασμός Αποθήκευση κτιρίου-Κρήνη νεότητας ως ανταμοιβη της 64ης συμπλοκής πόσους νομίζετε ότι θα πείσει να ξοδέψουν τα τελευταία αγαθά ή στρατεύματά τους; Πώς μπορώ εγώ, ως αρχηγός, να τους παρακινήσω προκειμένου να ολοκληρώσουν ολόκληρο τον χάρτη εκστρατείας, ενώ ξέρω ότι θα ξελιγωθούν για το τίποτα; (Ναι, χρειάζομαι βοήθεια, δεν έχω έφεση στη ρητορεία)
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Στο wiki, τόσο το ελληνικό όσο και το αγγλικό αναφέρεται από ποιες ενέργειές μας προκύπτουν οι πόντοι κατάταξης. Έχω δώσει και σχετική απάντηση:



Δεν αναφέρεται πουθενά (μπορεί βέβαια εγώ να μην το έχω εντοπίσει) ότι παίρνει κανείς πόντους από το μάζεμα των ΜΚ που δίνουν αγαθά στ
ο θησαυροφυλάκιο. Αν κάτι τέτοιο όντως ισχύει θα πρέπει να μεριμνήσουν άμεσα οι διαχειριστές της wiki.
Συμφωνεί, ωστόσο, στο θέμα των μαχών, της αλλαγής επιπέδου ΜΚ και τα αγαθά που ξοδεύονται*

--------------
*
Αλήθεια, τι γίνεται με τα αγαθά που ανταλλάσσουμε στην αγορά;
Μπορεί να ξέχασα και κάποια άλλη περίπτωση...

Καλησπερα
1 στο ιστορικο των χορηγων στο θησαυροφυλακειο εμφανιζεται σαν δωρεα υλικων απο τον κατοχο του ΜΚ -Θ Π Α - τα υλικα που δινουν

2 Δεν υπολογιζονται τα υλικα που παιρνουμε απο ανταλλαγες

Άσχετο!
Εκείνος ο "καταπληκτικός" συνδυασμός Αποθήκευση κτιρίου-Κρήνη νεότητας ως ανταμοιβη της 64ης συμπλοκής πόσους νομίζετε ότι θα πείσει να ξοδέψουν τα τελευταία αγαθά ή στρατεύματά τους; Πώς μπορώ εγώ, ως αρχηγός, να τους παρακινήσω προκειμένου να ολοκληρώσουν ολόκληρο τον χάρτη εκστρατείας, ενώ ξέρω ότι θα ξελιγωθούν για το τίποτα; (Ναι, χρειάζομαι βοήθεια, δεν έχω έφεση στη ρητορεία)

....ακολουθει ..πιο ασχετο
ως απαντηση επι ..της ανωθεν αποριας

μην ανησυχεις καθολου μαζευε τες εσυ και ποιος ξερει ισως τις ..μοσχοπουλησεις συντομα
παιζει να ειναι ενα απο τα πιο ακριβα ..μεταπουληθεντα κτιρια
να μην σας πω το πιο ακριβο λαμβανοντας υποψη τις διαστασεις του
 
Τελευταία επεξεργασία:

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Δεν αναφέρεται πουθενά (μπορεί βέβαια εγώ να μην το έχω εντοπίσει) ότι παίρνει κανείς πόντους από το μάζεμα των ΜΚ που δίνουν αγαθά στο θησαυροφυλάκιο.

ισχυει κανονικα κ με τον νομο.την επομενη φορα που θα μαζεψεις τον θολο σου δες την βαθμολογια σου πριν κ μετα.
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
1 στο ιστορικο των χορηγων στο θησαυροφυλακειο εμφανιζεται σαν δωρεα υλικων απο τον κατοχο του ΜΚ -Θ Π Α - τα υλικα που δινουν

Καλησπέρα και σε εσένα!
Τι σημαίνει το ΘΠΑ;;;;;

ισως τις ..μοσχοπουλησεις συντομα
Σωστά! Το είχα ξεχάσει ότι τρέχει στον beta!!! Ευχαριστώ :)
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
ισχυει κανονικα κ με τον νομο.την επομενη φορα που θα μαζεψεις τον θολο σου δες την βαθμολογια σου πριν κ μετα.

πολυ σημαντικη η παρατηρηση σου δημητρη.ειναι κατι που δεν γνωριζα και θα το ελεγξω σημερα κιολας.αρα οσο πιο μεγαλο το ΜΚ τοσο πιο πολλοι ποντοι καταταξης
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
και ναι...εχει δικιο ο δημητρης.οντως ετσι ειναι.το τσεκαρα.οταν μαζευεις τον θολο παιρνεις ποντους καταταξης γιατι προφανως μετρανε τα αγαθα σαν δωρεα.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Ναι παιδια....
Συγνωμη για την αναστατωση που προκαλεσα....:D
ΟΧΙ ... δεν περνεις ποντους απο τη συμμετοχη σου σε ανεβασμα ΜΚ αλλων...
φρεσκαραμε τη μνημη μας ομως, ε? ;)
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
για επομενες αναβαθμισεις προτεινω:
στους βικινγκς
-να ισχυει η διαδικασια ανοικοδομησης.
-να υπαρχουν τυχαια περιστατικα στην πολη.
-να μπορει να υπαρξει κινητοποιηση ή τελειοποιηση στα κτιρια για περισσοτερα νομισματα.
 

DeletedUser31374

Guest
Το HTML5 Player με το Adobe Flash Player δεν παρέχουν τις ίδιες δυνατότητες
και σε μένα το HTML5 Player σέρνετε δεν μπορώ να παίξω
γιατί στην είσοδο στο παιχνίδι στο Adobe Flash Player βγαίνει ο παππούς
και λέει κάντε κλικ εδώ + επιτρέπεται να αφαιρεθεί
αφού έχουμε την επιλογή να διαλέξουμε από τις ρυθμίσεις
όποιο από τα δυο θέλουμε μόνιμα
και το Adobe Flash Player θα υπάρχει για πάνω από ένα χρόνο ακόμα
γιατί πρέπει να μας κάνουν τη ζωή δύσκολη .
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Εχω ξαναναφερθει στο θεμα, σε αυτο ή σε αλλο post...

Θα πρεπει οι Απεσταλμενοι στο Δημαρχειο, να ειναι ευδιακριτες οι επιπλεον ιδιοτητες που προσδιδουν...
θα πρεπει να υπαρχει δλδ ενα αναδυομενο παραθυρο με το μπονους τους, οταν βαζεις επανω τους το ποντικι...
τωρα τι δειχνει δλδ????
απο αμελεια μαλλον δεν εγινε, αλλα συνεχιζει να μη γινετε παρα τις παρατηρησεις μας....
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Κάτι που έχω αναφέρει ξανά είναι να μπει φίλτρο μελών και είδους δωρεάς/ανάλωσης αγαθών στο παράθυρο συνεισφοράς στο θ/φ συντεχνίας
Να μπει φόρουμ συντεχνίας και στα κινητά... έχω κάνει τόσο κόπο να βάλω ένα σωρό πληροφορίες στο φόρουμ συντεχνίας και ζήτημα να το βλέπουν οι μισοί.
Επίσης, και αυτό:
παιδια κατι πρεπει να γινει με τις επαναλαβομενες αποστολες
δεν γινεται να παταμε 20 κλικ να διαλεξουμε αποστολη ας βγαινουν και οι 10 μαζι
σε 1 παραθυρο και να διαλεγουμε αυτη που θελουμε

Α! και το #434 λίγο παραπάνω
 

DeletedUser31553

Guest
α) Στα πεδια μαχων λειπουν απαραιτητες πληροφοριες οπως...
1) ποιος παιχτης βαζει πολιορκια καθως και την ωρα που το κανει...
2) ποιος παιχτης κανει μαχη την συγγεκριμενη στιγμη και ποσες εχει κανει συνολικα
β) Στο παιχνιδι απο κινητο- ταμπλετ δεν μπορεις να δεις τι ωρα κλεινουν τα Μ/Κ
 
  • Like
Αντιδράσεις: dio21

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
β) Στο παιχνιδι απο κινητο- ταμπλετ δεν μπορεις να δεις τι ωρα κλεινουν τα Μ/Κ

μπορεις αρκει να κοιταξεις να ενημερωσεις την εκδοση του παιχνιδιου. στην τελευταια αναναθμιση ηταν μια απ τις προσθηκες που ανακοινωθηκαν.
να κανεις ενημερωση..την 1.165 πρεπει να εχεις.

υ,γ στο α-1-2 συμφωνω απολυτα.

υ.γ2 να ριχνετε καμια ματια στο φορουμ-ανακοινωσεις παιχνιδιου να βλεπετε τι εχει αλλαξει-αλλαζει κ ποτε. ενταξει να τους κραζουμε εγω πρωτος.αλλα οχι αδικα.
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Γιατί να μην μπορώ να στείλω μήνυμα σε κάποιον μέσα από το κεντρικό συντεχνίας;;;;
 
  • Like
Αντιδράσεις: dio21

DeletedUser31553

Guest
μπορεις αρκει να κοιταξεις να ενημερωσεις την εκδοση του παιχνιδιου. στην τελευταια αναναθμιση ηταν μια απ τις προσθηκες που ανακοινωθηκαν.
να κανεις ενημερωση..την 1.165 πρεπει να εχεις.

υ,γ στο α-1-2 συμφωνω απολυτα.

υ.γ2 να ριχνετε καμια ματια στο φορουμ-ανακοινωσεις παιχνιδιου να βλεπετε τι εχει αλλαξει-αλλαζει κ ποτε. ενταξει να τους κραζουμε εγω πρωτος.αλλα οχι αδικα.
στην πληρως ενημερωμενη εκδοση του παιχνιδιου σε κντ android δεν φαινεται η ωρα που κλεινουν τα Μ/Κ
 
Κορυφή