Ιδέα ΠΡΟΤΑΣΕΙς ΓΙΑ ΕΠΟΜΕΝΕς ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ

nikosch

Banned
εσυ ποια εκδοση χρησιμοποιησες ?
ασχετο ακρη δεν θα βρεις ευκολα με τον αποκλεισμο
εγω εφαγα περισυ τα χριστουγεννα οριστικο ..αποκλεισμο απο τον βετα
χωρις να μπορω να στειλω αιτημα για 3 μερες
γιατι ειχα γραψει καλα χριστουγεννα σε 8 διαφορετικες γλωσσες στην γενικη συνομιλια .
.και καποιοι ..φιλατοι (απο που αραγε?) βρηκαν ευκαιρια να κανουν αναφορα με την αιτιολογια ..οτι εγραψα... κατ επαναληψη μεγαλο υβριστικο μνμ σε αλλη γλωσσα και μου δωσαν οριστικο αποκλεισμο χωρις να δουν ποιες ηταν οι ..υβρεις
Πιθανον να μη βρω ακρη, δεν μ ενδιαφερει κ να βρω να σου πω την αληθεια, για την παρεα παιζουμε, σαν παιχνιδι εχει πιασει πατο καιρο τωρα σμερα παιζω, αυριο ποιος ξερει μπορει να παιζουν και μονοι τους.
Στη γενικη συνομιλια εχω σταματησει επισης να γραφω γτ καποιοι περιμενουν μονο κ μονο να πατησουν αναφορα, η ζωη τους ολη ειναι..
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Παιδια οντως το νημα εδω δεν εχει καμμια σχεση με οτι αναφερετε για το Helper...
θα προτεινα να ανοιχτει ενα νεο θεμα και να το αναφερουμε εκει...εδω το μονο που θα γινει ειναι να "χαθει"...
θα εχει ενδιαφερον να απαντηθουν τα ερωτηματα μας...
Και εγω με τη σειρα μου θα ηθελα να ξερω αν υπαρχουν αλλα μετρα και αλλα σταθμα για τους Ελληνες παικτες και αλλα για τους ξενους...επισης αν υπαρχουν τετοια και για εδω, μεταξυ μας....
Δεν παιζω με Μοζιλλα καθως μου τρεχει καλυτερα ο ΟPERA στον οποιον δεν μπορει να εγκατασταθει το συγτκεκριμενο Bοηθημα...αλλα θα ηθελα να ξερω τι συμ B αινει...
επισης θεωρω αδικο τον αποκλεισμο παικτη ΜΟΝΟ για τον παραπανω λογο....
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
η ιρις 'η ο διαχειριστης του φορουμ ειναι οι μονοι που μπορουν να μεταφερουν τα εδω μηνηματα σε αλλο τμημα για να μην χαθουν
 

finrοd

Banned
Κι αμέσως μετά ...διαγραφή από εδώ, να συμπληρώσω εγώ! ;)
Οφείλουμε να είμαστε υπεύθυνοι στην αυτοοργάνωση, μιας και τα συντονιστικά τού φόρουμ όργανα ολιγωρούν ή αδυνατούν ή περί άλλων τυρβάζουν!! :smiling_imp:
 

SCORPIOS

Banned
Το μόνο καλό στο χάρτη είναι ότι ανοίγει
Από 'κει και πέρα όλα τ' άλλα είναι ένα μεγάλο σφάλμα κολλάει ο χάρτης κολλάει η πολιορκία δεν αλλάζει ο τομέας όταν πας να βαρέσεις αλλού από πριν που βαρούσες ασπρίζει ο χάρτης όταν αλλάζεις εποχή
Περιμενουμε από 2016 να επιδιορθωθει
 

JIMI HENDRIX

Μέλος
καλησπέρα θα ήθελα να παραθέσω μια ιδέα αναφορικά με τα πεδία μαχών....άν γίνεται να μπορεσει η εταιρεια να προσθεση μια επιλογη κλειδωματος τομεα στο πεδιο..και εννοω να μπορουν οσοι εχουν τα δικαιωματα να κλειδωνουν εναν τομεα που πολιορκουν σε οποιο σημειο νομιζουν οτι πρεπει να σταματησει γιαπ.χ αν ο συντονιστης επιθυμει να σταματησει εναν τομεα στις 100 μαχες να παταει ενα κουμπμι και να μην δεχεται ο τομεας αλλες μαχες..

επίσης θερμή παράκληση φτιάξτε ή καταργηστε τα σες διότι η κατασταση με τα προγράμματα τα εξωτερικά και τα διαφορα bugs έχει παραγίνει....
 

SCORPIOS

Banned
Το μόνο καλό στο χάρτη είναι ότι ανοίγει
Από 'κει και πέρα όλα τ' άλλα είναι ένα μεγάλο σφάλμα κολλάει ο χάρτης κολλάει η πολιορκία δεν αλλάζει ο τομέας όταν πας να βαρέσεις αλλού από πριν που βαρούσες ασπρίζει ο χάρτης όταν αλλάζεις εποχή
Περιμενουμε από 2016 να επιδιορθωθει
26/2/21
 

finrοd

Banned
θερμή παράκληση φτιάξτε ή καταργηστε τα σες
Το καταργήστε δεν το εννοείς. Σωστά;
Όποιος μπορεί να διανοηθεί το FoΕ δίχως τον ΣεΣ, «πέρασε και δεν ακούμπησε», που λένε, από το παιχνίδι! Έτσι είναι . + -

Το μόνο καλό στο χάρτη είναι ότι ανοίγει
Κόβεις το ...κεφάλι σου γι' αυτό; Βάζεις το χέρι σου στη φωτιά; Το 'χεις καρατσεκαρισμένο σιγουράκι;
Για δοκίμασε ν' αλλάξεις εποχή 5-6 δευτερόλεπτα πριν τον ημερήσιο υπολογισμό. Συνήθως κολλάει στο γραφικό φορτώματος του χάρτη της εποχής στην οποία θέλεις να μεταβείς και μόνο μ' ανανέωση της σελίδας μπαίνεις στον χάρτη, όταν το «πάρτι» πνέει τα λοίσθια.
 

JIMI HENDRIX

Μέλος
εννοείτε finrod οτι δεν θελω να καταργηθουν τα σες για εμενα ειναι το καλυτερο κομματι του παιχνιδιου..αλλα με τόσα bugs και τοσα αυτοματοποιημενα κλικς εχει καταντήσει αηδία...θα σου πω για π.χ οσο υπηρχε το flash υπηρχε τρόπος να κολλήσεις τον σες και να σου εμφανιζει συνεχως το πορτοκαλι στην πολιορκία με αποτελεσμα αν ηθελες να παρεμβεις και να βαλει καποιος αλλος ήταν 99.99% αδυνατον να γινει ...οταν λοιπον έγινε η καταργηση του ειπαμε ευτυχως θα υπαρξει μια ποιο ωραια μονομαχια με πινακακια κτλ...τωρα μετα λυπης μου βλεπω ότι παλι εχει βρεθει ο τροπος να κολλάνε τον χαρτη και να τους εμφανιζει το πορτοκαλι της πολιορκιας συνεχως...το χειροτερο ομως ειναι οτι ενω τα λες δεν γινεται καμια αλλαγη προς το καλυτερο ..η ιδια η εταιρεια σε παλιοτερη αναρτηση σου κιολας απαντησει οτι δεν ειναι στις προθεσεις της να κανει κατι για τα σες..γιαυτο και ειπα οτι αφου δεν θελουν καλυτερα να τα διακοψουν αλλιως οδηγουν τους παικτες να ψαξουν τροπους ίδιους για να πολεμησουν εναντιον των "έξυπνων του foe"..΄
 

finrοd

Banned
Χμμμ, καλώς!!! χαχαχα
Προσωπικά δεν θεωρώ μέγα θέμα την πιθανή χρήση λογισμικού που αυτοματοποιεί δράσεις. Αυτά τα «καθαρίζουν» εύκολα από την ΙΝΝΟ. Θέληση να υπάρχει.
Σοβαρότερο θέμα θεωρώ τους κανονισμούς που διέπουν τον ΣεΣ και τον απαξιώνουν. Έχω ήδη αναφερθεί στο θέμα, (Καθεστώς «ασπίδας» στον Χάρτη ΣεΣ και λοιπές αλλαγές σ' αυτόν.), και θα επανέλθω πάλι κάποια στιγμή.
Υπάρχει μια διελκυστίνδα, (μεταξύ ΙΝΝΟ και παικτών), μιας και η ΙΝΝΟ επιδιώκει το μέγιστο κέρδος με το ελάχιστο κόστος -(θεμιτό αρκεί να διαφυλάσσει την ποιότητα των προϊόντων της), ενώ οι χρήστες των προϊόντων της επιζητούν τη μέγιστη ποιότητα με το ελάχιστο κόστος.
Κάπου, θεωρώ, πως η ισορροπία έχει χαθεί. Υπολείπεται πλέον πολύ το ΦοΕ στην ποιότητα που μας είχε μάθει. Προσωπική βέβαια εκτίμηση αυτή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

SCORPIOS

Banned
Το μόνο καλό στο χάρτη είναι ότι ανοίγει
Από 'κει και πέρα όλα τ' άλλα είναι ένα μεγάλο σφάλμα κολλάει ο χάρτης κολλάει η πολιορκία δεν αλλάζει ο τομέας όταν πας να βαρέσεις αλλού από πριν που βαρούσες ασπρίζει ο χάρτης όταν αλλάζεις εποχή
Περιμενουμε από 2016 να επιδιορθωθει
27/2/21
 

SCORPIOS

Banned
Το μόνο καλό στο χάρτη είναι ότι ανοίγει
Από 'κει και πέρα όλα τ' άλλα είναι ένα μεγάλο σφάλμα κολλάει ο χάρτης κολλάει η πολιορκία δεν αλλάζει ο τομέας όταν πας να βαρέσεις αλλού από πριν που βαρούσες ασπρίζει ο χάρτης όταν αλλάζεις εποχή
συγχαρητήρια σήμερα προστέθηκε άλλο ένα πρόβλημα Σερνόταν σα σαλιγκάρι ο ΣΕΣ ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΕ ΝΑ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ
Περιμενουμε από 2016 να επιδιορθωθει
28/2/21
 

SCORPIOS

Banned
Το μόνο καλό στο χάρτη είναι ότι ανοίγει
Από 'κει και πέρα όλα τ' άλλα είναι ένα μεγάλο σφάλμα κολλάει ο χάρτης κολλάει η πολιορκία δεν αλλάζει ο τομέας όταν πας να βαρέσεις αλλού από πριν που βαρούσες ασπρίζει ο χάρτης όταν αλλάζεις εποχή
συγχαρητήρια σήμερα προστέθηκε άλλο ένα πρόβλημα Σερνόταν σα σαλιγκάρι ο ΣΕΣ ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΕ ΝΑ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ
Περιμενουμε από 2016 να επιδιορθωθει
1/3/21
 

finrοd

Banned
Οέο, που πήγανε οι χάρτες ΣεΣ, οέο.
Ήμουν στον χάρτη ΣεΣ τής Σημερινής εποχής κι απλώς θέλησα ν' αλλάξω χάρτη εποχής στον ΣεΣ. Πολλά θέλησα, ε; Σνιφ...
Βελτιώστε προς το καλύτερο τον Χάρτη ΣεΣ. Δώστε του προτεραιότητα.
Screenshot_2021-03-01 Forge of Empires.png
Screenshot_2021-03-01 Forge of Empires(1).png
Screenshot_2021-03-01 Forge of Empires(2).png
Screenshot_2021-03-01 Forge of Empires(3).png
Screenshot_2021-03-01 Forge of Empires(4).png
1808[/ATTACH]Εποχής"]
Screenshot_2021-03-01 Forge of Empires(6).png
Screenshot_2021-03-01 Forge of Empires(7).png
Screenshot_2021-03-01 Forge of Empires(8).png
Screenshot_2021-03-01 Forge of Empires(9).png
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2021-03-01 Forge of Empires(5).png
    Screenshot_2021-03-01 Forge of Empires(5).png
    196 KB · Προβολές: 1

finrοd

Banned
Screenshot_2021-03-02 Forge of Empires.png
Ακόμη και να μην θέλω να δω το γραφικό για την είσοδο στο περιβάλλον τής εκδήλωσης, αυτό έχει τέτοιο μέγεθος κι είναι σε τέτοιο σημείο τοποθετημένο που συνεχώς εμπρός στο βλέμμα μου είναι.
Αντιθέτως, τα περιστατικά, ιδίως και κυρίως στους δρόμους, με μεγεθυντικό φακό προσπαθώ να τα διακρίνω.
Μήπως σε κάποια επόμενη αναβάθμιση, η κουμούτσα με σχήμα βέλους που χοροπηδά καταδεικνύοντας το σημείο εισόδου στο περιβάλλον τής εκδήλωσης, να εμφανιζόταν και να χοροπηδούσε στα σημεία που υπάρχουν περιστατικά, καταδεικνύοντας τη θέση τους για να τα συλλέγουμε;
Τουλάχιστον γι' αυτά που στους δρόμους πάνε και αράζουν..
 
Κορυφή