Παλαιοπωλης

DeletedUser31374

Guest
Εμένα, αυτό που με εκνεύρισε είναι ότι, καθώς τοποθετούσα τελευταία στιγμή την προσφορά μου λίγο πάνω από την υπάρχουσα, υπολογίζοντας ότι θα "αρπάξω" το αντικείμενο μέσα απ' τα χέρια του προηγούμενου, ο αντίστροφος χρόνος αντί να μηδενίσει, άρχισε πάλι να μετράει 30 δεύτερα πριν το τέλος... Οπότε, αν κάποιοι, σαν και μένα, περίμεναν για τον ίδιο λόγο, η "μάχη" του πλειστηριασμού συνεχίζεται αναπόφευκτη...
Ναι, αυτός είναι ο σχεδιασμός του μηχανισμού. Αναφέρεται και στην ανακοίνωση και στη wiki
Εγώ πήρα το Μαύρο Πύργο ένα κτίριο που μου άρεσε πολύ άλλα έλειπα όταν δόθηκε κανονικά
αργά το βράδυ στη τιμή των 50.000 μετά από μεγάλη μάχη
 

DeletedUser29206

Guest
Εγώ συμφωνώ με την ανανέωση του χρόνου (παρ' όλο που ξεφεύγει η τιμή στις περισσότερες φορές) αφού έτσι γίνεται και στις πραγματικές δημοπρασίες και άμα σκεφτείς καλύτερα πολλοί θα το έκαναν αυτό και η τιμή που θα έβαζαν για σίγουρο άρπαγμα θα ήταν και αυτή μεγάλη. Υπάρχει μία μεγάλη συμμετοχή τώρα αλλά πιστεύω ότι σε λίγο καιρό θα ισορροπήσει το όλο πράγμα κατά ένα βαθμό. Πάντως για φτηνές δημοπρασίες να ξέρεις ότι είναι αργά το βράδυ και νωρίς το πρωί όπου οι περισσότεροι κοιμούνται. Άμα τυχαίνει και είσαι ενεργός τέτοιες ώρες πού και πού κάτι καλό θα βρεις και θα κερδίσεις.
 

DeletedUser29206

Guest
Να βγει μία δωρεάν ανανέωση των αντικειμένων που πωλούνται ανά ημέρα!
 

DeletedUser31374

Guest
προσοχή
Τη έπαθα εγώ έβαλα τα ακριβά που είχα στην αρχή 8 ώρα για να μαζέψω νομίσματα λίθους και καλά
λάθος μου .
Τη πρέπει να κάνουμε τα πολύ φτηνά πρώτα 2 ώρα να ξεκλειδωσουμε όλες τις θέσεις
και μετά τα ακριβά 12 ώρα για να πάρουμε πολλά νομίσματα και λίθους.
τώρα ξεκίνησα από το τέλος της αποθήκης προς την αρχή φοίνικες κλπ.
 

DeletedUser29206

Guest
προσοχή
Τη έπαθα εγώ έβαλα τα ακριβά που είχα στην αρχή 8 ώρα για να μαζέψω νομίσματα λίθους και καλά
λάθος μου .
Τη πρέπει να κάνουμε τα πολύ φτηνά πρώτα 2 ώρα να ξεκλειδωσουμε όλες τις θέσεις
και μετά τα ακριβά 12 ώρα για να πάρουμε πολλά νομίσματα και λίθους.
τώρα ξεκίνησα από το τέλος της αποθήκης προς την αρχή φοίνικες κλπ.
Εγώ όταν μίλησα δεν με άκουσε κανείς (θέση #10)
Εγώ αυτό που έχω να προτείνω είναι το εξής:
1) Πρώτα πουλήστε σχετικά φτηνά αντικείμενα τα οποία τα έχετε πολλές φορές στην απογραφή σας (π.χ. φλόγες τελετουργίας) με αναμονή 2ωρών καθόλη την διάρκεια της ημέρας και 8ωρών το βράδυ (όταν κοιμάστε). Αυτό για να ξεκλειδώσετε γρήγορα όλες τις θέσεις.
2) Αφού ξεκλειδώσετε τις θέσεις αρχίστε και πουλάτε ό,τι πιο ακριβό αχρείαστο δώρο έχετε (π.χ. κρήνη νεότητας) με αναμονή 1 ημέρα.
Με λίγα λόγια πουλήστε τα αντικείμενά σας στην μέγιστη τιμή. Μην τα βλέπετε πολλά, άμα τα βάζετε 2 ώρες συνέχεια θα φύγουν στο πι και φι με την ελάχιστη τιμή.
Παρένθεση!
Δε χρειάζεται να ξεκλειδώσετε όλες τι θέσεις. Η 4η θέλει 150 αντικείμενα. Μέχρι την 3η, άντε και την 4η άμα έχετε υπομονή, καλά είναι.
 

DeletedUser31374

Guest
Εγώ όταν μίλησα δεν με άκουσε κανείς (θέση #10)

Παρένθεση!
Δε χρειάζεται να ξεκλειδώσετε όλες τι θέσεις. Η 4η θέλει 150 αντικείμενα. Μέχρι την 3η, άντε και την 4η άμα έχετε υπομονή, καλά είναι.
Δεν το είχα δει θα με γλίτωνες σίγουρα και δεν θα την είχα πατήσει τώρα δεν έχω ακριβά.
 

DeletedUser29206

Guest
Δεν πειράζει. Κάλιο αργά παρά ποτέ. Δεν είναι αργά και τώρα. Και εγώ είχα πουλήσει 2-4 κρήνες νεόνητας στο 2ωρο για να βγάλω λίγα λεφτά στην αρχή.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Στον Εμπορο, χρειαζετε ενα παραθυρο επιβεβαιωσης, στα αγαθα που πουλαει...
ενα κλικ, και φορτωνεσε πραματα που δεν θες...
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Αν δε τα θες γιατί να πατήσεις να τα αγοράσεις? (θα ενημερώσω βέβαια, αλλά απλά αναρωτιέμαι)
 

DeletedUser29206

Guest
Αν δε τα θες γιατί να πατήσεις να τα αγοράσεις? (θα ενημερώσω βέβαια, αλλά απλά αναρωτιέμαι)
Καταλάθος; Πώς έπαθα με τα διαμάντια εγώ που δεν είχε παράθυρο επιβεβαίωσης, κάτι τέτοιο.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
εγω κατι παθαινω με τα διαμαντια....σημερα που ξυπνησα εχω καμμια 200αρια παραπανω...και δεν κερδισα τιποτα σε κανενα διαγωνισμο...
αντε ψαξε βρες τωρα απο που προηλθαν....δεν θα με τρελλανει εμενα η εταιρεια....χαχαχα.
 

lolitaki

Καμένος Χρήστης
εγω κατι παθαινω με τα διαμαντια....σημερα που ξυπνησα εχω καμμια 200αρια παραπανω...και δεν κερδισα τιποτα σε κανενα διαγωνισμο...
αντε ψαξε βρες τωρα απο που προηλθαν....δεν θα με τρελλανει εμενα η εταιρεια....χαχαχα.
Από το λάθος που έγινε στον διαγωνισμό 250 για να είμαστε ακριβείς , όσα δλδ και οι παίκτες που κέρδισαν!!
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
Από το λάθος που έγινε στον διαγωνισμό 250 για να είμαστε ακριβείς , όσα δλδ και οι παίκτες που κέρδισαν!!

καλημερα αγαπητη φιλη lolitaki.δεν ξερω το ονομα σου..μα αφου σας ειπα ρε παιδια δεν το εγραψα το ποστ για τα διαμαντια.δεν ηθελα να προκαλεσω καμμια παρεξηγηση.απλως μια διευκρινιση ζητησα ο ερημος.το ξερω οτι εγινε κατα λαθος γιατι παντα ειστε συνεπεις.
ευχαριστω παντως οπως και να εχει.ηταν μια ευχαριστη εκπληξη...
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
μιας και ειμαστε στον παλαιοπωλη το μονο που δεν διατιθεται για πωληση πρεπει να ειναι τα μεταλλια και τα αγαθα ετσι;καλο δεν θα ηταν να εμπαιναν και αυτα;
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Λοιπόν... κάθομαι και παρακολουθώ την αντίστροφη μέτρηση για την εμφάνιση του επόμενου αντικειμένου στον πλειστηριασμό... δεν υπάρχει κανένας πλειοδότης σε αυτόν που μόλις ολοκληρώθηκε... ούτε μισό λεπτό δεν απομένει... 3,2,1 και φραπ εμφανίζεται το επόμενο αντικείμενο... ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΛΕΙΟΔΟΤΗ!!! Πώς γίνεται αυτό;;;;;;;:confused:
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
Λοιπόν... κάθομαι και παρακολουθώ την αντίστροφη μέτρηση για την εμφάνιση του επόμενου αντικειμένου στον πλειστηριασμό... δεν υπάρχει κανένας πλειοδότης σε αυτόν που μόλις ολοκληρώθηκε... ούτε μισό λεπτό δεν απομένει... 3,2,1 και φραπ εμφανίζεται το επόμενο αντικείμενο... ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΛΕΙΟΔΟΤΗ!!! Πώς γίνεται αυτό;;;;;;;:confused:

θαυμα!!!!
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Θα ηθελα μια απαντηση απο τη διαχειρηση, στο εξης ερωτημα μου:
-Aν τελειωσει ο χρονος ανταλλαγης που εχω ορισει για καποια αντικειμενα που εχω βαλει στο παζαρι, και δεν μαζεψω τις αμοιβες, αυτες παραμενουν εκει μεχρι να τις μαζεψω, καθως και αν το "θαυμαστικο" παραμενει και αυτο....???
 

JOELP

Ενεργό Μέλος
Ιδέα !!!!!

Μια και τα Χριστούγεννα φτάνουν δεν βάζετε στον Παλαιοπώλη το Γιορτινό Δέντρο και ότι άλλο προσφέρεται για χριστουγεννιάτικο διάκοσμο ?? Έτσι για να στολίσουμε τις πόλεις μας, όσοι δεν έχουμε στολίδια από προηγούμενες χρονιές.

Σε περίπτωση που θελήσετε να μας εξυπηρετήσετε σε αυτό, παράκληση μην τα βάλετε στην πλειοδοσία (και μας πάει ο διάκοσμος χρυσάφι). Στα προς αγορά να τα βάλετε και φυσικά με λογικό κόστος. :)
 

DeletedUser29206

Guest
Ναι συμφωνώ, πρέπει να μπουν πολλά ακόμη κτίρια στον παλαιοπώλη. Τον έχετε ξεχάσει όπως και τις ημερήσιες προκλήσεις.
 
Κορυφή