Συζήτηση Πεδία Μάχης Συντεχνιών

Gabath

Ενεργό Μέλος
angel δεκτή η άποψή σου, απλά να αναφέρω οτι το MMR ευθύνεται για το σε πια κατηγορία θα βρίσκεται η συντεχνία σου, και θα πέρνεις τα ανάλογα δώρα μετά από κάθε επιτυχία. Ένας παίκτης με 20 επιτυχίες την ημέρα στην χάλκινη κατηγορία θα κερδίσει 6-10 forge πόντους την ημέρα, στην αργυρή 9-15, στην χρυσή 15-25, και ανάλογα πάνε και τα αγαθά μια στο τόσο, τα διαμάντια κτλ. όσο μεγαλύτερη κατηγορία τόσο καλύτερα τα δώρα και σε προσωπικό επίπεδο. Το οτι στα νησιά ο πρώτος με τον τελευταίο τουριστα (χαχα ωραίος :p) έχουν μικρές διαφορές στις ανταμοιβές ισχύει, αλλά ο κύριος λόγος να πολεμάς για τη συντεχνία σου είναι το MMR.
Η δύναμη των συντεχνιών στα πεδία μάχης έχει να κάνει με πολλούς παραμέτρους, ο λαός μίας συντεχνίας δεν είναι το απαραίτητο συστατικό για επιτυχία, συντεχνίες με 4 μέλη τις παίζουν στα ίσα με συντεχνίες 30 μελών, αυτό προσπαθεί να μετρήσει το MMR. Αν βάζανε όλες τις συντεχνίες 4 ατόμων στα ίδια νησιά θα ήταν πολύ πιο άδικη η αναμέτρηση.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
ρε φιλε πλακα μας κανεις συνεχεια? βαλτος εισαι? αδικο το 4 εναντιων 4ρων κ δικαιο το 30-4? ελα κανε μας την χαρη μας τα εχεις κανει τουμανο μια βδομαδα τωρα ότι είναι δικαιο κιολας
 

Gabath

Ενεργό Μέλος
mitsos . . . δεν έγραψα κάπου οτι είναι το ιδανικό το υπάρχον σύστημα, ούτε δίκαιο.
απλά δεν βρίσκω δίκαιο ούτε να είναι ισάριθμα μέλη οι αντίπαλες συντεχνίες, γιατί πάλι το χάσμα είναι μεγάλο ανάλογα τα ΜΚ και το πόσο ενεργοί είναι οι παίχτες στο νέο χαρακτηριστικό. το MMR προσπαθεί να βάλει τις συντεχνίες σε μία σειρά ανάλογα με το πόση δύναμη έχει η καθεμιά μέσα στο χαρακτηριστικό αυτό. Πάντα θα είναι άδικη και άνιση η μάχη, και κατα την άποψή μου δεν λύνεται με ισάριθμα μέλη συντεχνιών στα νησιά.
Τα "βαλτός" "πλάκα" και ¨τούμανο" τα προσπερνάμε . . συζήτηση κάνουμε, διαφωνούμε, αλλα cool.

Με την νέα σεζόν από Πέμπτη μάλλον θα έρθει στον server η αλλαγή στην τριβή, και στην επίθεση και στην διαπραγμάτευση.
μόλις αναρτηθεί ο νέος πίνακας θα τον ποστάρω
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
νομιζω ότι διαφωνει ολο το φοε μαζι σου στο συγκεκριμενο κομματι.
εισαι μονος/η που το επαναλμβανει μετα από κάθε τετοιο μηνυμα.
μοιαζει να θες να περασεις την αντιθετη αποψη.το ειπες μια οκ το δεχομαι σαν αντιθετη αποψη.αλλα σε καθε ποσταρισμα να βγαινει κ να λες το αναποδο αλλο δειχνει.
 

Gabath

Ενεργό Μέλος
Προσπαθώ απλά να καταλάβω για ποιον λόγο όσοι θεωρείτε το παρόν σύστημα άδικο, νομίζετε οτι με ισάριθμα η κοντινά μέλη συντεχνιών θα αλλάξει κάτι. Παραπάνω που ρώτησα αν θα θέλατε 40-60 άτομα πχ μου απάντησε οτι ακόμα κι αυτό το θεωρεί άδικο, θα έπρεπε να είναι +- 5 όπως στην εκστρατεία. Τα πεδία όμως δεν είναι εκστρατεία, έχουν κατηγορίες, πως θα κατανεμηθούν οι συντεχνίες platinoum που δεν βγάζουν καν νησί στους περισότερους κόσμους? Εγώ απλά βλέπω comments να λένε "είναι άδικο θελω αυτό" αλλα χωρις επιχειρηματολογία.
Μαθηματικά μιλώντας η δύναμη μίας συντεχνίας στα πεδία έχει να κάνει με το πόσες επιτυχίες μπορεί να κάνει μέσα σε μία ημέρα. Αυτό πως ακριβως για εσας μεταφράζεται σε μέλη? Δηλαδή στα νησιά σας η κατάταξη συντεχνιών έχει να κάνει με τον αριθμό μελών ? όχι βέβαια, είναι πολλοι παράγοντες, ενας απο αυτους ειναι τα ενεργά μέλη (οχι απλα τα μέλη). Το οτι προς το παρόν υπάρχουν συντεχνίες 50-60 ατόμων σε αργυρές κατηγορίες και 2-3 ατόμων στις χρυσες είναι απο τον αρχικο υπολογισμο MMR που έκανε η Inno με άλλα κριτίρια (ΣΕΣ + εκστρατεια), αυτό θα αλάξει σύντομα, και οι ενεργοι 50-60 θα βρεθουν χρυση σε 1-2 σεζον και οι μικρες συντεχνιες μάλλον θα πεσουν αργυρη. Στον beta μετα απο 5 σεζον είναι πιο βατα τα πραγματα, ασχέτως πάλι αριθμού μελών, όντως τα νησιά ειναι πιο balanced.

Εκτός αυτού, τα Πεδία χρειάζοντε οπωσδήποτε κάποια αλλαγή στα στρατόπεδα πολιορκίας και άρα στους πύργους παρατήρησης. Το +24% με 4 στρατόπεδα σε γειτονικό τομέα σημαίνει 4% πιθανότητα να ανέβει η τριβή, συντεχνίες με 30-40 + Θόλους spamάρουν siege camps παντού και η τριβή δεν έχει κανένα νόημα, μόνο για τις 3-4 πρώτες επαρχίες.

Σίγουρα διαφωνούν αρκετοί (??) με το οτι δεν τους αρέσει το MMR όπως λειτουργεί ? Μία βολτα στο αγγλικο FB και στο beta forum θα δειτε οτι τα παραπονα των παικτών δεν ειναι τόσα για αυτον τον λόγο αλλά για την καινουρια τριβη κυριως και τα siege camps.
 

lolitaki

Καμένος Χρήστης
ρε φιλε πλακα μας κανεις συνεχεια? βαλτος εισαι? αδικο το 4 εναντιων 4ρων κ δικαιο το 30-4? ελα κανε μας την χαρη μας τα εχεις κανει τουμανο μια βδομαδα τωρα ότι είναι δικαιο κιολας
Να σε επαναφέρω στην τάξη !
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Προσπαθώ απλά να καταλάβω για ποιον λόγο όσοι θεωρείτε το παρόν σύστημα άδικο [........]
Σίγουρα διαφωνούν αρκετοί (??) με το οτι δεν τους αρέσει το MMR όπως λειτουργεί ? Μία βολτα στο αγγλικο FB και στο beta forum θα δειτε οτι τα παραπονα των παικτών δεν ειναι τόσα για αυτον τον λόγο αλλά για την καινουρια τριβη κυριως και τα siege camps.

Καλημερα /Καλησπερα οντως δεν εχετε καταλαβει μεχρι τωρα ποιο ειναι το βασικο μας προβλημα
Γενικα το προβλημα ξεκιναει απο τα θεμελια ...του χαρακτηριστικου ΠΜ
απαιτει υλικα απαιτει διαμαντια και θελουν πολυ στρατο
δεν γνωριζω ποσα χρονια παιζετε το εν λογω παιχνιδι
ουτε τι δυνατοτητες εχετε ουτε εαν εκπροσωπειτε την εταιρια ή εαν θελετε μελλοντικα να την εκπροσωπισετε 'η εαν εχετε σχεση με θυγατρικες της ιστοσελιδες
ομως επιτρεψτε μου και μενα να γνωριζω παρα πολυ καλα την γνωμη των πραγματικα κανονικων παιχτων του διεθνη σερβερ-αγγλικο- και κυριως του βετα σχετικα με τα Πεδια Μαχων και να μην στεκομαι μονο στην ''λαλια'' αυτων που εχουν ...ενωμα συμφεροντα
παρτε παραδειγμα απο το δικο μας φορουμ ποσοι μιλανε και ποσοι ομως που δεν μιλουν ειναι συμφωνοι με οτι συμβαινει ?
Οτι και οσο να αλλαξει στην μετρηση της τριβης και παλι θα ΄΄σαπροφυτουν΄΄ τα Πεδια Μαχων
γιατι εγω τουλαχιστον δεν γνωριζω κανεναν παιχτη σε ολο το φοε που να εχει μπονους αμυνας επιτιθεμενου στρατου 700 -800%
μαθηματικα και γω μιλωντας
υποθετω οτι εχετε διαβασει μελετησει τις δυνατοτητες των στρατ μοναδων της διαστημικης
αρα μαθηματικα ξερετε οτι δεν βγαινει
τι νομιζουν λοιπον οτι θα ξοδευουν μονιμως 200-500διαμαντια καθημερινα?
Παμε στο θεμα των υλικων
για εξηγηστε μου λοιπον ποσο διαστημα θα μπορουν οι κανονικοι παιχτες να παιζουν τα Πεδια Μαχων
Ξερετε για να ξεκλειδωσουν οι τεχνολογιες χρειαζονται και υλικα της προηγουμενης εποχης
στις τελευταιες εποχες χρειαζονται επιπλεον και τα ειδικα υλικα ..που για να τα μαζεψει πρεπει να πληρωνεις ναυλα με υλικα της προηγουμενης εποχης
Τι νομιζετε οτι ολοι εχουν διπλους/τριπλους λογαριασμους ? ετσι ωστε να βρισκουν υλικα προηγουμενης εποχης ?
'η θεωρειτε οτι ειναι νομιμο να ανταλλασεις ..20 σιδηρο και να σας δινουν 40 νανομηχανες
'η να κανεις αμφοτεροπλευρη αλλαγη υλικων πχ απο α κοσμο στον γ κοσμο ?
ή οτι ολοι ...΄΄κατεχουν΄΄ κωδικους μεγαλους λογαριασμους παιχτων που σταματησαν και μετεφεραν ..τις αποθηκες τους στην πολη τους πριν επισημα κατεργηθουν οι λογαριασμοι?
Σας ενημερωνω λοιπον οτι ολα αυτα ειναι βαση των κανονων παρανομα και επιφερουν ποινες
... και καλο θα ηταν να υπενθυμιζονται πυκνα συχνα απο επισημα χειλη
Και ολα αυτα περι ΜΜR υπολογισμους μαθηματικες πραξεις λογαριθμους κλπ που μονο τον αημνηστο τον Αισταιν δεν εχουμε βαλει ακομη πανω στο τραπεζι για να αρχιζει να κανει πραξεις
θεωρω οτι ειναι περιττο να σας πω ποσο ενδιαφερουν τους κανονικους παιχτες που μπαινουν-εμπαιναν για να χαλαρωσουν και να διασκεδασουν λιγες ωρες
αμ το αλλο
΄΄ δουλεια δεν ειχε ο ..φτου φτου να μην τον πω ...γαργαλουσε τα παιδια του΄΄
12μμ 4πμ κλπ ολοι με το ματι γαριδα
καλα οκ αυτο ισως να εχει και καποια ανακριβεια
γιατι αλλος μπορει να εχει αντι για γαριδα ... καραβιδα το ματι
και αλλος να ειναι με τα ματια απο την νυστα σαν κουμποτρυπα
ομως σιγουρα αρκετοι θα εχουν αρπαξει τα μανταλακια απο την απλωστρα της γειτονισσας για να κρατουν τουλαχιστον τα βλεφαρα τους ανοιχτα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gabath

Ενεργό Μέλος
Δεν είναι καθόλου όμορφο οι συνομιλητές μου να με λένε βαλτό και οτι έχω καποια σχέση με την εταιρία, η θα ήθελα να έχω κτλ . .
Το fandom wiki link υπάρχει πιο πάνω. Εδώ είναι η συζήτηση στο beta forum

βρείτε μου πόσα ποστ είναι για την κατανομή συντεχνιών και πόσα για την αλλαγή τριβής.
Πολύς κόσμος ξόδεψε τα λεφτά του για να φτάσει Attack +1750 που ήταν και το όριο στην τριβή 100 και με την νέα αλλαγή αν έρθει όπως δείχνουν τα πράγματα στους live την Πέμπτη δυστυχώς ήταν άδικος κόπος. Υπήρχε ένας στόχος δηλαδή, το +1750, τώρα τι? Αυτό αναρωτιούντε πολλοί end-gamers.
Αν ισχύσει η νέα τριβή, θα διαγραφούν επιθετικά κτίρια για να μπουν πάλι fps.
Το νέο χαρακτηρηστικό δεν απαιτεί ούτε διαμάντια ούτε υλικά ούτε στρατό. Ο παίκτης επιλέγει πόσο θα παίξει και μέχρι που μπορεί.
Δεν σε υποχρεώνει το παιχνίδι να είσαι πρώτος, απλα ο παίκτης θέλει να είναι.
Το οτι βρίσκόμαστε σε ένα παιχνίδι που με αγορά διαμαντιών θα πας πιο γρήγορα πιο πάνω δεν είναι κατι καινούριο.
Αν δεν σας αρέσει το πεδίο μάχης, κάντε οτι δεν υπάρχει, άλλαξε το παιχνίδι σας δηλαδη?
Δεν θα συνεχίσω επί του προσωπικού, δεν το πήγα εγώ εκεί, καλό παιχνίδι !
 

Gabath

Ενεργό Μέλος
Το νησί μου στον beta.
Οι πράσινοι, οι μωβ και οι μπλε ειναι 72-78 μέλη, όλοι οι άλλοι ήμαστε 20-25.
Δεν παραπονιέται κάποιος για το domination των πράσινων, καθως δεν πάιζει ρόλο το οτι ειναι 75 μέλη, και αλλες 2 ειναι, γτ δεν έφτασαν εκεί ?
Διότι οι πράσινοι μόλις κατέβηκαν από πλατινουμ και τις παίζουν με συντεχνίες με MMR 610 - 650, στο όριο δηλαδή του να μπουν πλατινουμ στο επόμενο.
Ήμαστε οι άσπροι (23 ατομα), και ανταλάσουμε τομείς 3-4 φορες την ημέρα με τους Μωβ (72 ατομα)
 

Συνημμένα

  • sland beta.jpg
    sland beta.jpg
    394,8 KB · Προβολές: 7

DeletedUser31394

Guest
Αυτό που παίζει σημαντικό ρόλο στον υπολογισμό του MMR είναι η κατάταξη στις κατηγορίες.
Όσο πιο ψηλά στην κατάταξη, τόσο περισσότερο το MMR και κατά συνέπεια τόσο περισσότερο το Prestige.
Η αλήθεια είναι ότι μη περιμένετε από εμάς να σας δώσουμε το μαθηματικό τύπο από τον οποίο προκύπτει όλο αυτό.
Το μόνο που μπορώ να πω είναι (από ότι θυμάμαι) ότι το x18 δεν ισχύει και ότι μόνο το MMR παίζει ρόλο στον υπολογισμό του prestige.
Η ΣεΣ είναι ΕΝΤΕΛΩΣ ανεξάρτητο χαρακτηριστικό και δεν έχει καμία σχέση με αυτό ο υπολογισμός του prestige που θα πάρετε από τα Πεδία Μάχης (γιατί κάπου είδα ένα τέτοιο μαθηματικό τύπο).

Και γιατί να μην δώσετε τον μαθηματικό τύπο ;; Γιατί να μην γνωρίζουμε την κατάταξή μας ανα πάσα στιγμή ;

Όταν δίδονται τέτοιες απαντήσεις, το μυαλό των κακοπροαίρετων και όχι το δικό μας, πάει σε "πονηρές" καταστάσεις. Ίσως να πουν ότι... Μήπως θέλετε να "μαγειρεύετε" κατά το δοκούν τον τύπο ;; ... Μήπως υπάρχει μεταβλητή που υπολογίζει τα διαμάντια που ξοδεύονται ;;... Μήπως τελικά άλλα γράφονται στους όρους, άλλα λέγονται στο site, άλλα διαφημίζετε και άλλα προσφέρετε ;; (<- αυτό είναι αρκετά επικίνδυνο για την εταιρεία)

Εμείς, σαν καλοπροαίρετοι που είμαστε, εννοείται ότι πρέπει να ξέρουμε πως γίνεται ο υπολογισμός. Πρέπει να ξέρουμε τι κάνουν οι "αντίπαλες" συντεχνίες για να καταστρώνουμε τη στρατηγική μας. Εκτός αν δεν σας απασχολεί η στρατηγική σε ένα "Δωρεάν online παιχνίδι στρατηγικής".
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Τωρα φταιω εγω
ημαρτον δηλ υπαρχει παιχτης που πιστευει οτι μπορει καποιος να φτασει 1800% επιθεση γκρεμιζοντας ..και κτιζοντας ?
τι περασαν το μπονους επιθεσης βρουβες που φυτρωνουν παντου απο μονες του ?
'η οτι η σχετικη συζητηση εχει γινει απο κανονικους παιχτες χωρις αυτοι να εχουν καποια ..εσω σχολικη ενασχοληση με σκοπο τον αποπροσανατολισμο και τις φρουδες ελπιδες ?
οκ να δεχτω οτι αποφασισε καποιος εχει βαλει 120 καρουζερ
κραταει μονο οτι εχει ηδη στην πολη του που δινουν μπονους επιθεσης
και γκρεμιζει ολα τα υπολοιπα ΜΚ φαρμες ειδικα κτηρια κλπ ..γιατι μονο ετσι μπορει να βρει χωρο να βαλει τα 120-130 καρουζελ
μπορει ομως να μου πειτε πως και απο που τα αγορασε-βρηκε ?
γιατι ακομη και να γκρεμισει καποιος ολα τα κτηρια της πολης του εαν βαλει μονο τα κανονικα στρατιωτικα κτηρια που δινουν επιθεση πχ κρουσης ο χωρος της πολης δεν φτανει γιατι χρειαζονται και κατοικοι και δρομοι
ειναι στανταρ οι επεκτασεις και ο αριθμος τους
αρα ακομη και να διαβαζουμε κατι
μυαλο εχουμε οποτε μπορουμε να φιλτραρουμε ποια απο αυτα εχουν ροζ αποχρωση

Ακολουθουν ασχετα
1 επι προσωπικου

Δεν είναι καθόλου όμορφο οι συνομιλητές μου να με λένε βαλτό και οτι έχω καποια σχέση με την εταιρία, η θα ήθελα να έχω κτλ . .
Ζητω σγμ εαν το θεωρησατε προσωπικη μομφη ομως κυριολεκτω σε οτι εχω γραψει
οντως δεν σας γνωριζω οποτε δεν μπορω να ξερω απο που πηγαζει αυτη η τοσο εν ''θερμη'' αγνοηση εκ μερους σας του πραγματικου προβληματος και η εμμονη σας στο να επαναφερετε μετα απο καθε σχεδον αρνητικο μνμ (ως προς τα ΠΜ) το θεμα παλι πτου και απο την αρχη στο ΜΜR
Πρωτο ξεκινησα δε οτι δεν γνωριζω ποσο καιρο παιζετε και τι δυνατοτητες εχετε
δηλ εαν ειστε σχετικα νεος παιχτης που αναπτυξατε γρηγορα την πολη σας
οποτε δεν εχετε ζησει τις ομορφες στιγμες του φοε και του ΣεΣ για να μπορειτε να εχετε μετρο συγκρισης
Γιατι υπηρξαν πολυ ομορφες εποχες με υγιη αντιπαλοτητα με πολυ κεφι και αληθινη διασκεδαση ..ξενυχτουσαμε σχεδον ολοι με γελια
και μην κοιτατε πως εχουμε γινει τωρα που οι μισοι δεν μιλουν με τους αλλους μισους και ο καθενας κυνηγαει τους υπολοιπους
οι περισσοτεροι που παιζουμε τωρα ''γυρω-γυρω ολοι'' ειμασταν μια παρεα ..αδελφια που λενε
απο την μια η εξελιξεις που μας εφεραν πληξη ανια και ''χασμουρητο''
απο την αλλη η θλιψη μας για το χαμενο παλιο φοε και // η επιγνωση οτι οι ομορφες στιγμες του φοε εφυγαν και δεν θα ..ξαναγυριζαν
εστρεψαν τον εναν εναντια στους αλλους ..ετσι για να εχουμε καποιον φταιχτη
Ειμαι σιγουρη οτι εαν ειχατε ζησει αυτες τις εποχες δεν θα σας θαμπωναν τα ΠΜ
θα καταλαβαινατε γιατι τα θεωρουμε σαν τα καθρεφτακια που εδιναν παλια στους ιθαγενεις

...............
Εκτός αν δεν σας απασχολεί η στρατηγική σε ένα "Δωρεάν online παιχνίδι στρατηγικής".
Μεταξυ μας
ποσες ....''υποθετικες θεωριες'' μεσα σε μια προταση
μπορει ν΄ αντεξει η δολια μανα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gabath

Ενεργό Μέλος
6 άσυλα, 10 καρβουνιάρηδες κτλ κτλ, και δεν είναι ο μόνος, έχει και εξτρα χώρο αν θέλει !
αυτή η εικόνα σημαίνει πολλά real money στα events, και ο μοναδικός λόγος που το έκαναν αυτό κάποιοι ήταν το άπειρο +1750 στον εχθρό στα Πεδία Μάχης από τριβή 100 μέχρι 1100.
Από προχτες υπάρχει αλλαγή στην τριβή στον beta η οποία τιμωρεί όλους τους παίκτες που φτάσανε το 1750. Αυτή η αλλαγή παίζει να κοστίσει πολύ στην Inno . . ελπίζω να μην έρθει live και να γίνει rebalance.
θα συνεχίσω να ενημερώνω και να επισημαίνω και τα αρνητικά των πεδίων, ότι θέλει καταλαβαίνει ο καθένας :)



attack 1800.jpg
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Ας ειμαστε σοβαροι πια
και γω ξαναρωταω πως και απο που τα βρηκαν εαν δεν τους τα εδωσαν
μονο 6 ασυλα ξερετε ποσο στοιχιζουν ? 'η ετσι λεμε για να τα λεμε κατι
εγω στον βετα και στον β κοσμο που εκτισα δευτερο ασυλο
ξερω πολυ καλα ποσο μου στοιχισαν τα δευτερα ασυλα
ξερετε ποσα τα κιτ που χρειαζονται για να κτιστουν
τα 6 ασυλα χρειαζοντουσαν 50 -52 κιτ υπολογιστε καθε ποτε κερδιζε 1 κιτ
αρα ποσα εργαλεια επρεπε να αγορασει καποιος και ποσα ευρω επρεπε να δωσει μονο για να εχει 300 % επιθεση
..λειπουν φυσικα και καποιες ακομη εκαντονταδες για να φτασει στο 1730
ποσοι παιχτες μπορει να ξοδεψουν 10000 /12000 και ευρω για ενα παιχνιδι και συγκεκριμενα ..για να παιξουν καλα στα Πεδια Μαχων
αν δεν εχουν αλλο σκοπο και εαν δεν εχουν να περιμενουν ..αλλα κερδη απο αυτα ?
και γω παλια στο βετα ειχα φιλη μια απο τους πολυ καλους ..δοκιμαστες
απο κει μαθαινα ολα τα νεα πριν καν σχεδιαστουν
απο κει εβρισκα παντα τα σχεδια για καθε νεο ΜΚ που πρωτο εμπαινε απο το πρωτο δευτερολεπτο
Ομως αυτο δεν ειναι φυσιολογικο -κανονικο -προσδοκιμο
ας μην λεμε δημοσια πραγματα που μπορει να παραπλανισουν καποιους

'η να τους κανουν να αισθανονται ασχημα επειδη δεν μπορουν να ξοδεψουν τοσες ..χιλιαδες ευρω
και εξ αιτιας αυτου σταματησουν να παιζουν

ας προσπαθησουμε να κανουμε ξαναπροσβασιμο σε ολους το φοε
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gabath

Ενεργό Μέλος
150 με 160ευρώ (περίπου 25000 διαμάντια) κοστίζει το κάθε έξτρα κτίριο εκδήλωσης,, άσυλο, χειμερινό τραίνο κτλ.
Η πόλη που παρέθεσα την κοστολογώ στα 5-6 χιλ όχι 10-12.
Εννοείτε το θεωρώ υπερβολή, αλλά από τη στιγμή που η Inno έφτιαξε τοίχο στα +1750 ο οποίος σπάει, και μετά από έναν-δύο μήνες που κάποιοι παίκτες τα πλήρωσαν αυτά τα λεφτά το αλλάζει, όχι απλά θα χάσει πελατεία, θα χάσει αυτούς τους 5-10 σε κάθε κόσμο που προφανώς είναι λεφτάδες. αλλά πληρώνουν τον server σχεδόν μόνοι τους.
Η μη επίσημη πληροφόρηση με λεπτομέρειες για πολύ σημαντικά θέματα του παιχνιδιού, δεν είναι κάτι καινούριο για την Inno. Το 2014 μυρίζαμε τα νύχια μας για το τι είναι το απόθεμα στήριξης, με ποιον τρόπο λειτουργεί και ποιες οι μαθηματικές σχέσεις πίσω απο την μηχανική του ΣΕΣ. Συμβαίνει ακριβώς το ίδιο τώρα με το MMR , βγάλαμε άκρη "μόνοι" μας, να ναι καλά το fandom wiki team, και προς το παρόν, όποιος θέλει διαβάζει και κατανοεί.
Αν θέλετε να μειώνετε την προσπάθειά μου για ενημέρωση και κατανόηση των πεδίων όλων των παιχτών, και όχι μόνο των σχολιαστων (δεν ειναι ουτε 10% αυτων που διαβαζουν), σας παρακαλώ κάντε τον κόπο και διαβάστε τα αντίστοιχα θέματα σε fandom wiki, beta, us και uk server για τα battlegrounds και σταματήστε την άτοπη προσωπική κριτική. επιχειρήματα, κουβέντα, διαφωνία. ναι σε όλα. thanks !
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Ειχα να μπω αρκετες μερες εδω....
Πονεσαν τα ματακια μου, απο το φοντο εδω, μεχρι να διαβασω τις τελευταιες 4 σελιδες μνμτων...
Θα μας κανει δωρο τα γυαλια, το Φοε?
Οσο για την "ταξη" εδω, τι να πω???
χαλαρα, παιδια... ας ακουμε τα παντα ολα, και ας κραταμε οτι μας ενδιαφερει...
Τελειωνει το 2ο Πεδιο σημερα... μαθαμε αρκετα και αυτο το 10ημερο...:rolleyes:
απλα δεν το βλεπω να περπαταει το πραμα...και με τις αλλαγες που ακουω οτι ερχονται, τι να πω?
αφου καποιοι τα σκανε χοντρα, οκ...
καντε τους ενα game-in-game για παρτυ τους, να πληρωνουν και για μας τους "φτωχους"....;)
απλα βγαλτε και ενα μεροκαμματο σε καποιους tester εδω, βρε....σε διαμαντακια, it s ok...:p
 

DeletedUser27362

Guest
ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΣΕΒΑΣΤΗΚΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΣΟΒΑΡΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΟΥΤΕ ΣΟΒΑΡΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ - ΑΝΕΥΘΥΝΟΥΣ ΤΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΟΛΑ ΓΊΝΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΤΎΧΗ ΠΧ ΟΠΩΣ Η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΑΝΗΚΕΙ Η ΚΑΘΕ ΣΥΝΤΕΧΝΙΑ Η ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΣΤΑ ΠΕΔΙΑ ΚΤΛ
ΤΩΡΑ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΊ Η ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
εδώ παιδια. καντε αιτησεις οι καλυτεροι!


υ.γ μην ξεχναμε κατι. είναι παιχτες σαν κ εμας,δεν είναι η δουλεια τους,
δεν τους καλυπτω πρωτος τους 'κραζω' μπορουν να σας το επιβεβαιωσουν οι ιδιοι με τα εκατονταδες μηνυματα που εχουν δεχθεί από μενα στην υποστηριξη.
 

DeletedUser32335

Guest
Λοιπόν επειδή πολλά είπαμε και πάλι χάσαμε την ουσία....

Μας έφεραν ένα καινούργιο χαρακτηριστικό το ΠΜΣ περιττό να πω ότι όπως ξεκίνησε τελείωσε κιόλας δυστυχώς το έτος 2019 δεν θα το βγάλει....

Η κατάταξη είναι λάθος εξ αρχής, μια συντεχνία με 10 καλούς παίκτες δεν μπορεί να τα βάλει με μια συντεχνία με 10 καλούς παίκτες 20 μέτριους και 30 μικρούς. Ο αριθμός των μελών πρέπει να παίζει ρόλο καλώς ή κακώς.

Χάνεις πολύ στρατό και πολλά αγαθά και αυτό θα διώξει κόσμο, εγώ προσωπικά επιστρέφω χαλαρά ΣεΣ.

Γενικά είναι ένα χαρακτηριστικό που σκοπό έχει το κέρδος και τπτ άλλο.....
 
Κορυφή