Συζήτηση Πεδία Μάχης Συντεχνιών

dio21

Καμένος Χρήστης
κακως κολλαμε στα μεγεθη , παιδια...
βλεπω να λεγετε αρκετα συχνα για τον αριθμο των μελων των Συντεχνιων σε ενα χαρτη....
και φυσικα η ποσοτητα δεν εχει να κανει με την ποιοτητα...
μπορει μια Συντεχνια με 10 μελη (και πολλα ειναι), δυνατα, καλα οργανωμενα και με σωστη τακτικη, να τα βαλει ανετα με Συντεχνια των 30 ατομων , που δεν εχουν ακομα μελετησει καλα τα Πεδια και τους ορους του παιχνιδιου...
Αλλα ειναι τα θεματα και τα εχουμε αναφερει και αυτα, οποτε εκει περιμενουμε λυσεις και απαντησεις....
μεχρι να ερθουν αυτες βεβαια, θα εχουμε βρει και τις λυσεις και τις απαντησεις, μονοι μας, αλλα πλερουα....;)
 
  • Like
Αντιδράσεις: Gabath

Gabath

Ενεργό Μέλος
Βρήκα αυτό, είναι διαγράμματα σύγκρισης παλαιάς και νέας τριβής.
Με μπλέ η παλιά τριβή, με γκρι σκούρο η καινούρια.
Για να έχουμε μια σύγκριση . .
Όπως έγραψα και στο ποστ της αναβάθμισης, είναι πιο εύκολη η νέα τριβή στις μάχες για τον μέσο παίκτη, και λίγο πιο ακριβή στις διαπραγματέυσεις.




Negotiation_(Before&After).pngBattle (before-after).jpg
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Ειμαι μεσος, ειμαι μεσος!!!!!
και κανω κυριως μαχες.....
κερδισα????
:D:D:rolleyes:o_O;)
 

DeletedUser31394

Guest
Μια σοβαρή εταιρεία δεν θα κρατούσε ποτε κρυφό τον "τρόπο" υπολογισμού ισχύος, σε ένα παιχνίδι που γίνεται ανταγωνισμός για την ισχύ. Ας μας εξηγήσετε με λεπτομέρειες, πως γίνεται καθημερινά ο υπολογισμός του πρεστίζ σε σχέση με τα πεδία και τους χάρτες ΣεΣ.
 

Gabath

Ενεργό Μέλος
Ξανάμανα ! :p
Το prestige είναι η πρόσθεση από 3 διαφορετικές μεριές.
1. το μόνιμο prestige που έχει μία συντεχνία ανάλογα το level της. θα προστεθεί την στιγμή που θα γίνει level up η συντεχνία.
2. το prestige που κερδίζει μία συντεχνία από τον ΣΕΣ. ο υπολογισμός γίνεται κάθε μέρα στις 20.00. Το prestige που κερδίζεις από τον ΣΕΣ είναι ισόβαθμο με την ισχύ που παράγουν όλοι οι τομείς που ελέγχει η συντεχνία σου.
3. το prestige από τα Πεδία Μάχης. αυτό το prestige αλάζει κάθε 2 εβδομάδες, στις 20.00 την ημέρα που τελειώνει η σεζόν του τελευταίου πεδίου μάχης. Ο υπολογισμός του prestige από τα πεδία μάχης είναι ο πολλαπλασιασμός του MMR της συντεχνίας σου επί 18.

O μαθηματικός τύπος είναι ο εξής
Prestige συντεχνίας = prestige από level + prestige από ΣΕΣ + prestige από ΠΜ (MMR x 18)


Κανένας διαχειριστής σε κανένα φόρουμ δεν θα επαληθέυσει αυτή την φόρμουλα . .
 

dio21

Καμένος Χρήστης
++ η Ισχυη που μαζευει καθε Συντεχνος ξεχωριστα, καθημερινα (ή οποτε μαζευει) απο Αιθουσες Αδριαντες και αλλα κτηρια ππου δινουν Ισχυη Συντεχνιας....
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
αυτή την εβδομαδα η συντεχνια μου (41 μελη) βρίσκεται αντιμετωπη με συντεχνιες 77-76-76 μελων.
από διαφορετικες κατηγοριες.
φανταζομαι δικαιο?
 

JOELP

Ενεργό Μέλος
Τρίτος κύκλος ΠΜ και όλο και χειρότερο γίνεται.

Η συντεχνία μου στον Β κόσμο παίζει με συντεχνία με διπλάσια μέλη και όλοι τους εκατομμυρίων παίκτες (και πολλών εκατομμυρίων πάνω από τους μισούς)..... Παίζουν μόνοι τους. Δεν είναι κατάσταση αυτή.

Θα έπρεπε να υπάρχει ένας δείκτης για την επιλογή των συντεχνιών, τουλάχιστον με παραμέτρους το πλήθος των μελών, την κατάταξη του κάθε μέλους και την ενεργητικότητα του (αν είναι ενεργός παίκτης ή όχι)...... Ώστε να υπάρχει μια ισονομία στα ΠΜ
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Τρίτος κύκλος ΠΜ και όλο και χειρότερο γίνεται.

Η συντεχνία μου στον Β κόσμο παίζει με συντεχνία με διπλάσια μέλη και όλοι τους εκατομμυρίων παίκτες (και πολλών εκατομμυρίων πάνω από τους μισούς)..... Παίζουν μόνοι τους. Δεν είναι κατάσταση αυτή.

Θα έπρεπε να υπάρχει ένας δείκτης για την επιλογή των συντεχνιών, τουλάχιστον με παραμέτρους το πλήθος των μελών, την κατάταξη του κάθε μέλους και την ενεργητικότητα του (αν είναι ενεργός παίκτης ή όχι)...... Ώστε να υπάρχει μια ισονομία στα ΠΜ
Δεν πειραζει Ελπιδακι μου
θα παρουμε και μεις αλλους 20 τομεις αυριο
..παω να ετοιμασω 3 καζανια με το ειδικο φιλτρο ...δηλ με φασολαδα
ενα καζανι για τον Κουασιμοδο ενα για τον Πουπουλενιο και ενα για σας ....
αυριο παω στοιχημα οτι και μεις μονοι μας θα παιζουμε ....
χλωμο το κοβω να μεινει παιχτης αλλης συντεχνιας ορθιος μετα ...την ολονυχτια ομοβροντια μας
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: JOELP

DeletedUser27362

Guest
ΜΗ ΚΡΑΖΕΤΕ ΑΛΛΟ ΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΑΦΑΝΤΟΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΝΕ ΣΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΣΤΗΝ <<ΤΥΧΗ>>ΠΧ ΧΤΥΠΗΜΑ ΜΕ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΤΡΩΣ 1 ΚΟΥΤΑΚΙ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΧΤΥΠΗΜΑ ΧΩΡΙΣ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΤΡΩΣ 3 ΚΟΥΤΑΚΙΑ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΠΑΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΟΡΙΖΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΚΟΡΟΙΔΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ ΤΟΥΣ ΔΕ ΤΟΥΣ ΕΦΤΑΝΕ ΤΟ 1750 ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΗΓΑΝ ΣΤΟ ΑΠΕΙΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΡΜΕΓΟΥΝ ΤΑ ΔΙΑΜΑΝΤΟΚΟΡΟΙΔΑ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΕΤΕ ΤΟ ΜΑΓΑΖΑΚΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΠΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΛΛΟΥ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΟΒΑΡΗ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΗ ΑΝΤΙΜΕΤΏΠΙΣΗ
ΤΩΡΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΒΑΡΗ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΥΣ ΤΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗΣ
 

DeletedUser28453

Guest
Στο δικό μας νησί στον Α κόσμο συντεχνία 14 ατόμων <<<<<<< συναγωνίζεται >>>>>>> ..... έντιμα και δίκαια .... συντεχνία 65 ατόμων !!!! για να βλέπω .... έχει να επιδείξει άλλος τέτοια <<<<<<< δικαιοσύνη >>>>>>> ????? 14 εναντιον 65 !!!!!!!!!!!!!! Χριστιανοί - Λιοντάρια .....
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Σε έχω.. Την προηγούμενη βδομάδα στον α ήταν η συντεχνια μου (2 ατόμων) με συντεχνια 78!! Οπότε μην παραπονιεσαι.. Έχεις κ πλεονέκτημα εσύ!! :p
 

Gabath

Ενεργό Μέλος
@diokomo μία παρατήρηση, το ποστ μου εξηγεί πως ανεβοκατεβένει το prestige μίας συντεχνίας, και άρα η κατάταξη στον κόσμο, αυτό "καίει" τους περισότερους, η ισχύς που κερδίζει μία συντεχνία και κάνει level ups είναι κάτι άλλο, και η μοναδικά σύνδεση με το prestige που υπάρχει είναι οτι όσο κάνεις level up την συντεχνία κερδίζεις 25 prestige ανα level.
 
  • Like
Αντιδράσεις: dio21

MonOlykos

Νέο Μέλος
Να προσθέσω απλώς την φωνή μου (κραυγή μου θα ήταν σωστότερο) στο απαράδεκτο (κατά την ταπεινή μου γνώμη) του να είναι μαζί Συντεχνίες των 10 ατόμων, με Συντεχνίες των 80 ή των 60! :(
Η πολυπληθής Συντεχνία, με ένα μέσο όρο των 10 μαχών (που είναι εξωφρενικά εύκολες, ακόμα και στο αυτόματο) πάει στις 800, που για να τις φτάσει η μικρότερη Συντεχνία, θα πρέπει να κάνει 80 μάχες (κατά Μ.Ο. πάντα), πράγμα που είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ, δεδομένου πως μετά το 40-45 είναι σχεδόν αδύνατο να βγει μάχη... :confused:
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Το τραγικότερο ολων παιδια, ειναι οτι πλεον αυτος που εχει φραγκα και αρα σκαει διαμαντια, μπορει να κανει και τον "προστατη" (να μην χρησιμοποιησω την καθομιλουμενη) του Πεδιου, ακομα και με Συντεχνια 10 ατομων...
μαλλον οσοι δεν το καταλαβαινουν , δεν εχουν ακομα καταλαβει πως μπορεις να κανεις 100 μαχες και το επιπεδο φθορας σου να ειναι ακομα στο 8 ή 9...
το εχω ξαναπει και θα το ξαναλεω....
δεν ειναι ο αριθμος μελων, το μονο προβλημα...
οταν θα καταλαβουν ολοι τι γινετε στα πεδια, εκει να δειτε διαμαντικο που θα πεφτει...
οκ, αν βρεθουνε κιολλας 80 ατομα να τρωει ο καθενας σε καθε Πεδιο απο 500 Διαμαντια, ξερετε τι εχει να γινει ε? μονοτερμα παιζατε μικροι?
Βαζω και ιδεες ε???? :rolleyes:
και ας λενε οι υπευθυνοι οτι μπορεις να παιξεις και χωρις διαμαντια, οσες φορες θελουν...σε ολο το παιχνιδι (και στον ΣεΣ), ΝΑΙ, γινετε....στα Πεδια ΟΧΙ...
ΝΑΙ, μπορεις χωρις διαμαντια να κανεις το σακο του μποξ, για οσους τα σκανε και νομιζουν οτι κανουν κατι...
αυτο που νομιζουν οτι κανουν, το παιχνιδι τους εδωσε το δικαιωμα να το νομιζουν, ομως!!!!!
Πλουσιοι-Φτωχοι (στο ΦοΕ), σημειώσατε 1....!!!!!!
καιρος να παμε παρακατω....:(

Aφιερωση....
Να παιζει δυνατα παρακαλω στα pc ολων, την ωρα των μαχων στο Πεδιο!!!!

Εγω παντως προτιμώ μια απο τις 2 παρακατω εκδοσεις, του junior του μπουλντογκ.....:p:p:p:p



Διαλεχτε την δικη σας.....:cool:
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser29206

Guest
Το τραγικότερο ολων παιδια, ειναι οτι πλεον αυτος που εχει φραγκα και αρα σκαει διαμαντια, μπορει να κανει και τον "προστατη" (να μην χρησιμοποιησω την καθομιλουμενη) του Πεδιου, ακομα και με Συντεχνια 10 ατομων...
μαλλον οσοι δεν το καταλαβαινουν , δεν εχουν ακομα καταλαβει πως μπορεις να κανεις 100 μαχες και το επιπεδο φθορας σου να ειναι ακομα στο 8 ή 9...
το εχω ξαναπει και θα το ξαναλεω....
δεν ειναι ο αριθμος μελων, το μονο προβλημα...
οταν θα καταλαβουν ολοι τι γινετε στα πεδια, εκει να δειτε διαμαντικο που θα πεφτει...
οκ, αν βρεθουνε κιολλας 80 ατομα να τρωει ο καθενας σε καθε Πεδιο απο 500 Διαμαντια, ξερετε τι εχει να γινει ε? μονοτερμα παιζατε μικροι?
Βαζω και ιδεες ε???? :rolleyes:
και ας λενε οι υπευθυνοι οτι μπορεις να παιξεις και χωρις διαμαντια, οσες φορες θελουν...σε ολο το παιχνιδι (και στον ΣεΣ), ΝΑΙ, γινετε....στα Πεδια ΟΧΙ...
ΝΑΙ, μπορεις χωρις διαμαντια να κανεις το σακο του μποξ, για οσους τα σκανε και νομιζουν οτι κανουν κατι...
αυτο που νομιζουν οτι κανουν, το παιχνιδι τους εδωσε το δικαιωμα να το νομιζουν, ομως!!!!!
Πλουσιοι-Φτωχοι (στο ΦοΕ), σημειώσατε 1....!!!!!!
καιρος να παμε παρακατω....:(

Aφιερωση....
Να παιζει δυνατα παρακαλω στα pc ολων, την ωρα των μαχων στο Πεδιο!!!!

Εγω παντως προτιμώ μια απο τις 2 παρακατω εκδοσεις, του junior του μπουλντογκ.....:p:p:p:p



Διαλεχτε την δικη σας.....:cool:
και συμπληρώνω:
Ψαχμένο! :cool:
 

DeletedUser32547

Guest
ΚΙΤΣΟΟΟΟΟΟ ΑΣΕ ΤΗΝ ΚΛΑΨΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΣ ΘΑ ΣΕ ΒΑΛΟΥΝ ΜΕ 40 ΜΕΛΗ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΕΤΣΙ ΤΖΑΜΠΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΝΑ ΚΟΚΟΡΕΥΣΑΙ ΜΕΤΑ ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΧΗΓΕΙΟ ΝΑ ΣΑΣ ΕΞΑΦΑΝΗΣΟΥΜΕ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
 
Κορυφή