Συζήτηση Πεδία Μάχης Συντεχνιών

dio21

Καμένος Χρήστης
Καλα βρεεεεε....
εχει 3-4 τομεις Β2 αλλους τοσους C1 και εχει διπλα ονομα....
αντε να συννενοηθουμε μεταξυ μας δλδ...
χαθηκε να τους κανετε ποιο σωστα...Β1 Β2 Β3 Β4 κοκ...
:mad::mad::mad::mad:
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
θελουμε βελτιωσεις σε σεσ και νεους χαρτες εκει.
το νεο χαρακτηρηστικο ειναι απλα τραγικο στα ματια μου κ οχι μονο.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Ελλειπες Ιστορικο....
ποιος βαρεσε που και ποτε?
αντε να βγαλεις ακρη, με Συντεχνους και γειτονες...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα μπορει να δεις και ποιος εκτισε μκ απο την συντεχνια και ποιοι τομεις εχουν μκ
και τι εκαναν τα υπολοιπα μελη

τα ονοματα οντως ειναι των τομεων για κλαματα

Ασχετο με ....ηπια φωνη ακομη
Εγω προσωρινα θελω να επιστησω την προσοχη στην εταιρεια ..στο μετρημα της βαθμολογιας
που υποτιθεται γινεται ανα ωρα η καταμετρηση
γιατι και γω κανω υπολογισμους εδω και ωρες
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gabath

Ενεργό Μέλος
αδικείτε το battleground πολύ. Η ισχύς μετά από κάθε σεζόν δεν συγκρίνετε με τίποτα άλλο στο παιχνίδι, τα δώρα fps στρατ΄ςο και το καινούριο κτίριο επίσης. τόσα χρόνια οι μεγάλες συντεχνίες ψάχνανε τι να κάνουνε τα υλικά τους και τώρα που βρήκαμε τρόπο να μεταφράζουμε τα υλικά σε ισχύ δεν σας αρέσει . .
όσο για τα ονόματα, έχουν δίπλα και ένα Tev Sub κτλ αν η συντεχνία ειναι συνενοήσημη μια χαρά βγαίνει :)
talmanta δεν έχω παρατηρήσει κάπιο λάθος στον υπολογισμό πόντων ανα ώρα. οι πόντοι μετριούντε κάθε ακριβώς.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Τι ωρα γινετε η επαναφορα των ποινων?
μεσανυχτα διακομιστη, τι σημαινει?
 

JOELP

Ενεργό Μέλος
Παίζω 2 χρόνια (νομίζω... έχω χάσει λίγο το μέτρημα :) ) σε 4 κόσμους με 3 συντεχνίες δικές μου και στον 4ο φιλοξενούμαι σε φίλους. Το ΣεΣ ήταν πάντα ο μεγάλος στόχος. Διάβασα, ρώτησα, έμαθα όσο καλύτερα μπορούσα και πήρα τα παιδιά μου και πήγαμε να παίξουμε και εμείς. Πίκρα .....

Δεν ξέρω αν υπήρξε κάποτε όμορφο το ΣεΣ, αλλά δεν το χαρήκαμε. Να μην μπορούμε να παίξουμε όλοι μαζί .... οι μικρότεροι να μένουν να μας κοιτάνε.... Δέσμευση με την ώρα...πολλά αγαθά και μονάδες και για όλες τις εποχές για να ασπιδώνουμε κάθε μέρα και να μπορούμε να κάνουμε μάχες στις εποχές .... Και να μπαίνουν οι μεγάλες, επιθετικές συντεχνίες και να μας γκρεμίζουν σε λίγα λεπτά ότι με τόσο κόπο είχαμε κατακτήσει....

Τουλάχιστον στα ΠΜ... παίζουμε με ισάξιες συντεχνίες. Πολεμάμε με στρατό της εποχής του ο καθένας, δεν έχουμε δέσμευση με την ώρα.... και συμμετέχει όλη η συντεχνία. Ακόμα και αυτοί που δεν θέλουν τις μάχες... κάνουν διαπραγματεύσεις.

Αν εμπλούτιζαν το ΣεΣ με τέτοιες δυνατότητες και χαρακτηριστικά θα ήταν τέλειο. Και η νέα δραστηριότητα όμως έχει θέματα όπως ανέφερε ο mitsos nikaia7 . Δεν έχουμε καθόλου καλή πληροφόρηση και εικόνα για τις κινήσεις των μελών, τα αγαθά, το θησαυροφυλάκιο, κλπ. Βασικά πράγματα που θα έπρεπε να υπάρχουν.

Επίσης οι ενισχύσεις της Ταβέρνας θα έπρεπε να λειτουργούν σε όλες τις δραστηριότητες στο παιχνίδι. Αν δεν κάνω λάθος η ενίσχυση πχ επίθεσης λειτουργεί .... αλλά όχι η ενίσχυση Επιπλέον Γύρος..... δεν έχει λογική αυτό. Να λειτουργούν κάποιες και κάποιες όχι.
 

DeletedUser31685

Guest
Εχω προσέξει οτι σε κάποιες επαρχίες μπορούμε να βάλουμε δύο κτίρια επαρχίας σε κάποιες μόνο ένα και σε κάποιες κανένα...
αυτό πως ορίζεται... γιατί στις οδηγίες δεν το διευκρινίζει!!!
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Τι να πω μετα τις 2 πρωτες μερες?
Στον ΣεΣ περιμεναμε στις 8 να κανουμε μαχες, τωρα περιμενουμε στις 12...:confused:
οκ, τουλαχιστον οι περισσοτεροι δεν δουλευουμε εκεινη την ωρα...:(

Επισης, καλο θα ηταν -αν δεν σκοπευετε να αλλαξετε την ονομασια των τομεων- να μπορουμε να κανουμε copy-paste το ονομα τους...
 
Τελευταία επεξεργασία:

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
ακομα κ αυτος ο χαρτης που τοσο διαφημισαν κ τοσες πολλες δοκιμες εκαναν εχει ελλειψεις.

1) θελουμε να βλεπουμε ονομα παιχτη που ξεκιναει μια πολιορκια-τοποθετηση σημαιας.
2) θελουμε να βλεπουμε ποιοι παιχτες χτυπανε τις επαρχιες. ζωντανα
3) θελουμε να βλεπουμε οτι αγαθο χανεται απ το χτισιμο κτιριων σε επαρχιες μεσα στο ιστορικο θησαυροφυλακιου κ οχι απ τη καρτελα.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
..και συνεχιζω με τα ..ενδομυχα ''θελω'' των 7 Μητσων εκ Νικαιας
4} θελουμε να εχουν μονιμως 2000 τριβη οι αντιπαλοι μου και σε μας να ..κολλησει η βελονα στο 0
5) θελουμε να μην ειναι ..προσπελασιμοι οι δικοι μας τομεις
6) θελουμε να κερδισει ο Ολυμπιακος -ασχετο
και τελευταιο αλλα το καλυτερο
7) θελουμε να εξαφανιστει μια και καλη αυτη η εισοδος στο πλαι της πολης μας
 

andrian empire

Ενεργό Μέλος
Να πω ότι δεν σας τα είχαν πει ;
Το σύστημα "ταιριάσματος" χρίζει άμεσης διόρθωσης.
Είναι δυνατόν να συνυπάρχουν στον ίδιο πεδίο συντεχνίες των 5 ατόμων με συντεχνίες των 61 ατόμων ;
Η φθορά μπήκε για να λειτουργεί ως φρένο ως το πόσο μακρυά μπορεί να φτάσει ένας παίκτης.
Σωστά και ωραία, αλλά αν από την μια βάζεις αυτό το "φρένο" πως θα καλυφθεί η διαφορά που δημιουργείται από την τεράστια ανισορροπία μεταξύ του αριθμού μελών 2 συντεχνιών ;
Είναι δυνατόν 5 άτομα ακόμη κι αν κάνουν 50-55 μάχες να καλύψουν την διαφορά; Από 10 μάχες να κάνουν τα 2/3 των 61 ατόμων βγάζουν σχεδόν τις διπλάσιες.
Καταλαβαίνω ότι αρκετοί θα πουν "μα δεν ξέρουμε πόσους ενεργούς...." και τα σχετικά αλλά αυτό θα το εξισορροπήσει και σχετικά σύντομα η αλλαγή κατηγορίας.
Αν φτιαχτούν πχ 6 πεδία έκαστο με 6-8 συντεχνίες των 40-45 ατόμων μετά το δεκαήμερο οι πιο ενεργές θ'αλλάξουν κατηγορία οι λιγότερο ενεργές θα παραμείνουν στάσιμες. Έτσι στο επόμενο δεκαήμερο τα πεδία που θα δημιουργηθούν θα έχουν περισσότερη ισορροπία.
Μάλλον ένας αλγόριθμος που θα ταιριάζει τις συντεχνίες στα πεδία βάσει αριθμού μελών είναι προτιμότερος από τον υπάρχων.
Θεωρώ ότι ο υπολογισμός πρέπει να να ξεκινάει από το 5 με βήμα 5 και ένα +/- 10%
πχ σαν βάση συντεχνία 5 ατόμων με +/- 10% θα ταίριαζε στα πεδία συντεχνίες των 4-6 ατόμων. Με βήμα το 5 η επόμενη βάση υπολογισμού θα ήταν συντεχνίες των 10 μελών και με το +/- 10% θα ταίριαζε συντεχνίες των 9-11 ατόμων. Οι ενδιάμεσες θα μπορούσαν βάσει βαθμολογίας να πέφτουν είτε στο ένα είτε στο άλλο γκρουπ όπου το 7-8 είναι κοντά και στο 6 και στο 11 στην χειρότερη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser31394

Guest
Πέρα από όσα αναφέρηκαν παραπάνω, που είναι απαράδεκτο να μην ξέρουμε ποιος έβαλε πολιορκία, ποιοι κάνουν μάχες και πόσα αγαθά έχουν φύγει απο το Θ... Ας ξεκινήσουμε από τα πολύ βασικά...

Είναι δυνατόν ο καθένας να μπορεί να βάλει πολιορκία ;;
Είναι δυνατόν ο καθένας να μπορεί να κάνει μάχες ;;
Με λίγα λόγια ο καθένας να κάνει τη "στρατηγική" του σε ένα ομαδικό παιχνίδι στρατηγικής και μαχών ;; Που πασχίζει το σύνολο να στήσει ένα σχέδιο και να έρχεται ο οποιοσδήποτε και να τη χαλάει όποτε θέλει ;;

Πρέπει να μπει ΑΜΕΣΑ κουμπί δικαιώματος μάχης και πολιορκίας σε κάθε μέλος !!!! ή
Να συνδεθούν τα δικαιώματα με τα κουμπιά που υπάρχουν ήδη (μόνο ο έμπιστος να μπορεί να κάνει μάχες, πολιορκία κλπ)
 

dio21

Καμένος Χρήστης
το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει πολιορκια ρε παιδια....
ο καθενας βαραει οπου θελει...

αυτο ειναι το θεμα, και οταν καποιος κανει σχεδιασμο θα πρεπει να βλεπει ποιος συμπαικτης του τον στηρηζει και ποιος τον "αγνοει"...να μη πω τπτ χειροτερο...)))
επισης σε περιπτωση εκεχειριας πχ μεταξυ δυο Συντεχνιων στο ιδιο πεδιο, να μη ξερεις ποιος συμπαικτης σου την εσπασε?

ΙΣΤΟΡΙΚΟ....ετσι λεγετε το ΘΕΜΑ.....
ενα απο τα θεματα μαλλον, ισως το ποιο σημαντικο...να δουμε ποσες φορες θα το πουμε ακομα... :confused:
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Καλησπέρα, σε όλους
Μία επιβεβαίωση: Από τη στιγμή που θα ξεκινήσουμε να χτυπάμε μία επαρχία ΔΕΝ υπάρχει κάποιο χρονικό περιθώριο μέσα στο οποίο πρέπει να την καταλάβουμε μέσα στο 11ήμερο, έτσι δεν είναι;
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
κουμπι δικαιωματος πολιορκιας υπαρχει ηδη
Καλησπέρα, σε όλους
Μία επιβεβαίωση: Από τη στιγμή που θα ξεκινήσουμε να χτυπάμε μία επαρχία ΔΕΝ υπάρχει κάποιο χρονικό περιθώριο μέσα στο οποίο πρέπει να την καταλάβουμε μέσα στο 11ήμερο, έτσι δεν είναι;
τυπικα οχι ατυπα ναι ... μεχρι να σου κατακτισουν τον τομεα που συνορευει τοτε χανεται η πολιορκια σου
 
Τελευταία επεξεργασία:

lolitaki

Καμένος Χρήστης
Εγώ να πω κάτι.Τι σόι συντεχνία είναι αν δεν μπορεί να συνεννοηθεί κανεις στο που μπαίνει η πολιορκία , πότε και με πόσους συντεχνους γίνεται ; Κάντε ένα αντίστοιχο κυκλικό , όπως κάναμε εμείς , ένας να γράφει που θα μπει η πολιορκία και πότε.
 
Κορυφή