Πρόβλημα στο παιχνίδι

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser630
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser630

Guest
Από εχθές, κάθε 5 λεπτά, το σύστημα με πετάει εξω από το game βγάζοντας το εξής μήνυμα:

Τίτλος: Η συνεδρία έληξε

Λυπούμαστε, η σύνδεσή σας έχει λήξει

Παρακαλούμε συνδεθείτε ξανά

(button: Ανανέωση τώρα)

παρακαλώ πείτε μου τι συμβαίνει και πως θα λυθεί γιατί διαφορετικά δεν γίνεται να συνεχιστεί τι game.

Σημείωση:. Αυτό που συμβαίνει δεν γίνεται από έναν υπολογιστή
 

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Και εμένα μου το έκανε χτες 2-3 φορές, μετά την αναβάθμιση.
 

DeletedUser630

Guest
Εμένα μου το κάνει κάθε 5 λεπτά συνεχώς
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Χθες μόνο δυο-τρεις φορές με πέταξε έξω.... μετά μερικά κολλήματα μόνο.... σήμερα δεν παρουσιάστηκε κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.
(Σε Chrome-Flash)
 

finrοd

Banned
Στην αναβάθμιση το πιθανότερο να οφείλεται. Καλού-κακού όμως, κάνε και μια αλλαγή στον κωδικό σύνδεσής σου...
 

DeletedUser630

Guest
Για όποιον τεχνικό βλέπει τα μνμ
Το πρόβλημα παραμένει και σε ποιο έντονο βαθμό.
για μια τάξη μεγέθους σκεφτείται, ότι δεν μπορώ να ολοκληρώσω μάχη χωρίς διακοπή και πέταγμα από το παιχνίδι
 

finrοd

Banned
Αν ήδη δεν το 'χεις κάνει, σου προτείνω ν' απευθυνθείς στο Κέντρο Υποστήριξης, όπου, στην περιγραφή του προβλήματος που αντιμετωπίζεις καλό είναι να προσθέσεις και τις πληροφορίες του υπολογιστικού σου συστήματος.
Για διευκόλυνση, αυτές θα τις βρεις επιλέγοντας το τρίτο από τα δεξιά κουμπί στην κάτω αριστερή γωνία τής οθόνης, (εικονίδιο με γρανάζια), μεταβαίνοντας στην ενότητα «Πληροφορίες», όπου επιλέγοντας το «Αντιγραφή στο Πρόχειρο», στο πλαίσιο «Πληροφορίες Συστήματος», έχεις τη δυνατότητα να τις αντιγράψεις στο αίτημα σου προς το Κέντρο Υποστήριξης.
 

DeletedUser31693

Guest
και εδώ το προβλημα εξακολουθεί να υπάρχει..
Ενημερώστε όταν εχετε νέα παρακαλώ..!
 

finrοd

Banned
Παιδιά, το πρόβλημα που αναφέρετε δεν μου 'χει τύχει, τουλάχιστον όχι σε τόσο μεγάλη ένταση. Ο συγκεκριμένος Η/Υ είναι σε σύνδεση με το παιχνίδι 24/7, σε κάποιον από τους κόσμους που πόλη διατηρώ, είμαι δεν είμαι παρών. Δεν έχω διαπιστώσει απροσδόκητες αποσυνδέσεις.
Αν θέλετε, δημιουργήστε ένα αίτημα προς το ΚΥ και αναφέρετε το πρόβλημα, δίνοντας μαζί και όσο το δυνατόν πιο ακριβείς πληροφορίες για την ώρα των απροσδόκητων κι απρόκλητων από εσάς αποσυνδέσεων και τον κόσμο στον οποίο είσασταν σαν συνέβησαν..
Έτσι θα μπορέσουν να διαπιστώσουν αν αυτές οφείλονται σε τυχόν παράλληλη σύνδεση στο λογαριασμό σας στον συγκεκριμένο κόσμο από άλλη συσκευή ή/και άλλη ip...
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Υπάρχει ένα πρόβλημα σε Chrome Based Browsers (ελληνική μετάφραση παρακαλώ Finrod)
όταν παίζετε με χρήση flash.
Οι τεχνικοί μας εργάζονται ήδη πάνω σε αυτό, αλλά καλό θα ήταν να χρησιμοποιείτε την έκδοση HTML5 ή άλλο browser μέχρι να διορθωθεί.
 

finrοd

Banned
Chrome Based Browsers
«Φυλλομετρητές βασισμένοι στο Chrome». Φυλλομετρητές που το λογισμικό τους βασίζεται σ' αυτό του Χρομ. Όπου «φυλλομετρητές» εννοούνται τα προγράματα περιήγησης στο διαδίκτυο κι ανάγνωσης των ιστοσελίδων που μέσω αυτού είναι διαθέσιμες.:)

Κατά τα λοιπά, μετά την απάντηση της Ρηνιώς, εξέλειπε η ανησυχία μου για τυχόν λάθρα πρόσβαση στους λογαριασμούς σας στο παιχνίδι, από πιθανή υποκλοπή των στοιχείων σύνδεσής σας. Καλό αυτό.

ΥΓ (ως συνήθως ετεροχρονισμένο!)
Σαν ανάγκη παραστεί, ευχαρίστησή μου θα 'ναι, στην ελληνική κι αυτό στο οποίο ο σύνδεσμος οδηγεί να μεταφράσω.
Δική σου η μέριμνα κι ο κόπος όλος στη σελίδα που πρέπει να μπει, τ' αλλόγλωσσο αντικαθιστώντας.
Αμετάφραστο κείμενο
 
Τελευταία επεξεργασία:

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Υπάρχει ένα πρόβλημα σε Chrome Based Browsers (ελληνική μετάφραση παρακαλώ Finrod)
όταν παίζετε με χρήση flash.
Οι τεχνικοί μας εργάζονται ήδη πάνω σε αυτό, αλλά καλό θα ήταν να χρησιμοποιείτε την έκδοση HTML5 ή άλλο browser μέχρι να διορθωθεί.
Μόλις έστειλα αίτημα στην υποστήριξη με ακριβώς αυτήν τη διαπίστωση, δηλαδή, ότι δεν αντιμετωπίζω το συγκεκριμένο πρόβλημα στον firefox. :)
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

dio21

Καμένος Χρήστης
Εγω παντως το αντιμετωπιζω σε Opera, που ειναι βασισμενος σε firefox...
ρε μπας και κολλησε κανεναν Ιο η ΙΝΝΟ και μας το κρυβουν?
καραντινα θα το βαλω το FoE, νομιζω...:confused:
μου εβαλε και ιδεες ο Γιωργης....:eek:
 

finrοd

Banned
καραντινα θα το βαλω το FoE, νομιζω...:confused:
μου εβαλε και ιδεες ο Γιωργης....:eek:
χαχαχα επίκαιρο πάντα του λόγου σου το ύφος! Να 'σαι καλά.

Να σε καθησυχάσω όμως. Διόλου εύκολο το να παραβιαστεί η βάση δεδομένων της ΙΝΝΟ. Δεν είναι απαραβίαστη, πάντα ο κίνδυνος ελλοχεύει, μα πιο εύκολο είναι να παραβιαστούν οι δικοί μας Η/Υ.

Εξάλλου, αν υποτεθεί ότι εγώ θα μπορούσα να την παραβιάσω, ουδόλως θα έκανα χρήση των στοιχείων για να επέμβω στους λογαριασμούς των πελατών της. Μάλλον θα την ενημέρωνα για το «κατόρθωμά» μου, ζητώντας «λύτρα» για να μην το δημοσιοποιήσω, ή ζητώντας μια θέση εργασίας σ' αυτήν!!! ;)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή