Συζήτηση: Αλλαγή Ώρας του Ημερήσιου Υπολογισμού.

  • Δημιουργός θέματος Malfiore
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser27362

Guest
[iris]καλημέρα,

Καταλαβαίνω την αντίδραση σας για αυτή την ξαφνική αλλαγή, αλλά και για εμάς ήταν κάτι απρόοπτο.
Ξαφνικά έχουμε μια "βόμβα" στα χέρια μας που πρέπει να σας την πετάξουμε.


Δηλαδη παραδεχεστε οτι εμεις που παιζουμε το παιχνιδι ειμαστε το καλαθι των αχρηστων?
Με εκτιμηση ενα ΠΙΟΝΙ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser27362

Guest
Αντι να την αφοπλισετε την πετατε σε μας μονο στη Βορεια Κορεα και στην Ελλαδα γινονται αυτα
Με εκτιμηση ενα ΠΙΟΝΙ
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
[iris] παρακαλώ αποφεύγετε τα διπλο-τριλοποσταρίσματα, γιατί είναι ενάντια στους κανόνες του φόρουμ.

Αυτό που παραδέχομαι είναι ότι ενημερωθήκαμε από την εταιρία ότι έπρεπε να βγάλουμε μια άμεση ανακοίνωση για κάτι που θα δυσαρεστούσε το 80% των παικτών[/iris]
 

DeletedUser30585

Guest
εχουμε γαμο και χαρες? και ποια ειναι η βασιλω βρε παιδια ?
δηλαδη για να καταλαβω με την αλλαγη ωρας μονο οι ανταρτες εχουν προβλημμα?
οοοολοι οι αλλοι ειναι οκ μ αυτο? μπορουν να ειναι στους χαρτες 10 η ωρα το πρωι να υπερασπιστουν τους τομεις τους ?
η μηπως αφηνουν σε μας να βγαλουμε το φιδι απο την τρυπα?
και κατι αλλο αν μπορουσαμε να ειμαστε μεσα ολοι στις 10 δεν θα ειχε παλι προβλημμα το παιχνιδι ? θα ειχε αρα την λογικη να επιλεχθει αυτη η ωρα δεν την πιανω ...αντι να φτιαξετε το παιχνιδι παιζετε με δικο μας παιξιμο....
 

DeletedUser27362

Guest
Συγνωμμη αυτη ειναι η απαντηση σας σε ολα τα ερωτηματα που εχω θεσει?
Αν ειναι αυτη λυπαμαι για την αντιμετοπιση που εχουμε σαν ενεργοι παικτες
Με εκτιμηση ενα ΠΙΟΝΙ
 

DeletedUser

Guest
Καλημέρα σας.

Καλο θα ήταν η ομαδα διαχείρισης όταν κανει συστάσεις να γνώριζέ πρώτα μερικά βασικα πραγματα όπως:

1ον Δεν νοείται ένα παιχνιδι ότι είναι ΔΩΡΕΑΝ την στιγμη που εχει βασικές ενέργειες που προϋποθέτουν ΠΛΗΡΩΜΗ!!
2ον Θα παρακαλούσα να μην κρίνετε εξ ιδίων τα αλλότρια, εάν εσείς είσαστε κλακαδόροι και σημαιάκηδες τρέχοντας σε συγκεντρώσεις στο Σύνταγμα, δεν παει να πει ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΦΟΕ!!
Σας ευχαριστώ!!

[thy]Το παιχνίδι σας παρέχεται δωρεάν και δεν χρειάζεται να πληρώνετε συνδρομή για να παίξετε. Είναι παιχνίδι περιηγητή, που με την ανταλλαγή premium σας προσφέρει κάποια επιπλέον προνόμια, που δεν είναι ωστόσο απαραίτητα.
Μην μπερδεύετε την πλατεία Συντάγματος με το φόρουμ του παιχνιδιού μιας εταιρείας. Αυτό ακριβώς ήταν το επιχείρημά μου.

------------------------

Θα παρακαλέσω να σταματήσει το double-posting και τα ειρωνικά σχόλια του τύπου "πιόνι".[/thy]
 

Nightvisitor

Μέλος
Καλησπερα στην παρεα. Το παιχνιδι οντως εχει σημαντικες παθογενειες λογω της πολυπλοκοτητας του αλλα αν θυμηθουν οι παλιοτεροι το gameplay πριν 2 χρονια και το συγκρινουν με το τωρινο , ολοι θα παραδεχθουν οτι εχει κανει αλματα προοδου.
Οσο αφορα το θεμα της παρουσας συζητησης πιστευω οτι ειναι καλο να γραφουμε τις αποψεις μας εδω χωρις να ριχνουμε το βαρος της απολογιας σε καποιους που απλα εχουν να διαχειριστουν ενα φορουμ η οτι αλλο μιας και το μονο που μπορουν να κανουν (και κατα την αποψη μου πρεπει) ειναι να το μεταφερουν σε ανωτερα κλιμακια
Η μεταφορα της ωρας λοιπον ειναι μια λεπτομερεια . μπορει λιγο πιο σημαντικη απο αλλες.
Πιο πανω εγραψα <λεπτομερεια> . Θα θεσω ενα παραδειγμα... Οταν κανεις μια αναφορα επωνυμα οπως παντα γιατι ανωνυμες δεν υπαρχουν , γινεται ελεγχος και δεν επισημοποιειται πουθενα η εκδοχη της ερευνας η φυση της ποινης , ουτε ποιος εκανε τον ελεγχο. Ακομα και στα ανωτατα δικαστηρια που κρινονται πολυ πιο σημαντικα θεματα υπαρχουν αυτες οι βασικες προυποθεσεις
Ξερετε γιατι γινεται αυτο ? Εξυπνα παιδια ειστε και θα το καταλαβετε...

Συγνωμη για την μικρη παρενθεση αλλα πιστευω οτι το παρον προβλημα με την αλλαγη της ωρας ειναι οντως σημαντικο αλλα υπαρχουν τοσα αλλα που ουτε καν εχει ασχοληθει κανεις και που οποιος πηγε να ασχοληθει ξαφνικα..ξεασχοληθηκε.

Καλη συνεχεια σε ολους ;)
 

DeletedUser

Guest
Και η ανευ λογου και ουσίας γκρινια συνεχιζεται. Φιλε Σκορπιε επειδη απουσιαζω θα σου απαντησω το βραδυ. Η αλλαγη ειναι σωστη, γιατι ειναι καιρος να καταλαβαιτε ολοι οτι το παιχνιδι δεν ειναι μονο τις ωρες 20:00 με 20:15 και κανω ανακαταληψη και βαζω μια ασπιδουλα και γεια σας, ΑΥΤΟ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΚΑΤΡΑΚΥΛΑ. τα υπόλοιπα το βραδυ. Και εξακολουθω να πιστευω οτι ειναι πολυ καλη η αλλαγη της ωρας.
 

DeletedUser28125

Guest
[thy]Το παιχνίδι σας παρέχεται δωρεάν και δεν χρειάζεται να πληρώνετε συνδρομή για να παίξετε. Είναι παιχνίδι περιηγητή, που με την ανταλλαγή premium σας προσφέρει κάποια επιπλέον προνόμια, που δεν είναι ωστόσο απαραίτητα.
Μην μπερδεύετε την πλατεία Συντάγματος με το φόρουμ του παιχνιδιού μιας εταιρείας. Αυτό ακριβώς ήταν το επιχείρημά μου.

------------------------

Θα παρακαλέσω να σταματήσει το double-posting και τα ειρωνικά σχόλια του τύπου "πιόνι".[/thy]

Καλησπέρα σας.
Τελικά εχω την εντυπωση ότι δεν γνωρίζετε ούτε τους κανόνες του παιχνιδιού σας, σας παραθέτω κανονα του παιχνιδιού για το σχολιο που κάνατε ΠΕΡΙ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ.
http://img.prntscr.com/img?url=http://i.imgur.com/wEvHrh0.png
Σας ευχαριστώ.
 

DeletedUser25974

Guest
- προβληματικος χαρτης συντεχνιων (και δεν ειναι μονο η αλλαγη της ωρας, αλλα τωρα βγηκατε ολοι να μιλησετε)
- προβληματικοι ποντοι γενικης καταταξης απο τα περιφημα μ.κ.
- προβληματικα τελ/παρ (ειδατε την καινουργια μοδα στο μπετα ? πριν τη δειτε παρτε ενα χαπακι ναυτιας)
- προβληματικες στημενες μαχες (ναι ακομα κανω χαχαχα)
- προβληματικες στασεις παιχτων μεταξυ τους και εναντιον της διαχειρησης (για πηγαινετε να κανετε τη δουλεια τους να δω τοτε εσεις οι εξυπνοι τι θα κανατε)
- προβληματικες αγορες διαμαντιων (αποκλειστικο αυτο προνομιο της ελλαδος, καλυτερα γλυτωνω λεφτα τελευταια)
- προβληματικες γειτονιες
- προβληματικοι παμπολλοι, ανιχνευσιμοι και μη διπλοι λογαριασμοι, ασυμμετρες ανταλλαγες ποντων και υλικων παντου
- προβληματικη και η σταση μου που καθομαι και ασχολουμαι μετα απο καιρο

μηπως απλως αυτο το αγαπημενο μας παιχνιδι ειναι για μια κοινοτητα προβληματικων και καθυστερημενων (στερημενων χαχαχαχα) ανθρωπων ? λεω μηπως ?

θαυμαζω τελευταια ολους αυτους που βρισκουν το κουραγιο να συνεχισουν με ολα τα κτηρια τους γκρεμισμενα.
κουναω το κεφαλι μου αλλα δεν μου ερχεται καμια ιδεα πως θα βγουμε απο αυτο το αδιεξοδο.
αλλα ψεμματα, εχω μια ιδεα. η εταιρια οταν δεν θα εχει καθολου εσοδα θα μας λυτρωσει. αμην και πότε.
 

DeletedUser

Guest
Καλησπέρα σας.
Τελικά εχω την εντυπωση ότι δεν γνωρίζετε ούτε τους κανόνες του παιχνιδιού σας, σας παραθέτω κανονα του παιχνιδιού για το σχολιο που κάνατε ΠΕΡΙ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ.
http://img.prntscr.com/img?url=http://i.imgur.com/wEvHrh0.png
Σας ευχαριστώ.

[thy]Η πορεία ή οποιαδήποτε διαδήλωση αυτή καθαυτή δεν εκφράζει καμία πολιτική πεποίθηση. Στους κανόνες το απόσπασμα των οποίων μου παραθέσατε, αναφέρεται επίσης ότι τα ποστ εκτός θέματος απαγορεύονται. Αν θέλετε να μου κάνετε επίδειξη περί των κανόνων του φόρουμ, φροντίστε τουλάχιστον να μην τους παραβιάζετε κατά την προσπάθειά σας.[/thy]
 

DeletedUser

Guest
Επιτέλους δεν βαρεθηκατε να φωναζεται ολη την ώρα και να διαμαρτυρεστε σε όποιον δεν αρεσει δεν το παίζει το παιχνιδι. Τώρα αυτοι που φωναζεται για την αλλαγη της ώρας καλά θα κανετε πρώτα να σκεφτείται ότι για να το κανουν αυτό οι προγραμματιστες του παιχνιδιου ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ. Από όσα γνωριζω αν καταρρευσει ενας σερβερ θέλει ώρα να επανέλθει και δεν γινεται να δουλεύει πάντα στα όρια του. Οι ΣεΣ εχουν καταντησει ενα παιχνιδι ενός 15' άρα πάτος.

Λεφτά βάζει όποιος θέλει αν θέλει δεν μας εξαναγκάζει κανενας.

Τώρα όσων αφορά το 10 το πρωί, διανοήθηκε ποτέ κανενας από εσας οτι στις 8 πολλοι δουλεύουν (καταστηματα και ελευθεροι επαγγελαματίες) όπως επίσης ολοι δουλευουν πρωινα, εκτός από τους συνταξιούχους και τους ανεργους οπως ειπε καποιος, άλλα γιαυτους δεν αλλάζει κατι μποτρουν και στης 10 και στης 8. Επομενως έρχετε το εγωιστικό εγω δεν μπορω άρα ΕΓΩ θέλω.

Παίζουμε παιχνιδι στρατηγικής αντι να κλαίγεστε φτιάξτε νεα στρατηγική, Σκορπιέ ο κοσμος που παίζω δεν σε αφορά, γιατι απλά παίζω και στους 3 αχχαχααχαχχααχχααχαχχααχαχα

Τέλος πριν λίγο καιρό η Διαχειριστρια εβγαλε μια ανακοινωση με το τι ερχετε αν την διαβαζατε έστω και λίγο προσεχτικά θα βλέπατε πως όλα σε λίγο καιρο θα ειναι ευκολα θα εισαι στην δουλειά θα μπαινεις από το κινητο ή το ταμπλετ σου την ωρα που θα κανεις διαλειμμα στης 10. Αλλά το ευκολο ειναι να τα ριξεις σε άλλον, δυστυχως πάντα έτσι κανουμε ολοι μας.

Καλό παιχνιδι και καλή προσαρμογη στα νεα δεδομένα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser30258

Guest
Καλημέρα , αποσύρθηκα από το παιχνίδι (μετά από 3 χρόνια) αλλά το παρακολουθώ γιατί συνεχίζουν τα παιδιά μου(σαν καλός πατέρας χαχα )
Η έλλειψη σχεδιασμού και ενδεχομένως η προχειρότητα είναι προφανής !
Τι να πρωτοθυμηθώ !
- Την αλλαγή στο bonus των επιθετικών κτιρίων (που έσπευσαν μετά και καλά να την διορθώσουν;)
- Τις διπλές μάχες στον χάρτη που εκτόξευσαν παίκτες στις πρώτες θέσεις ;(από το πουθενά)
- Την αδικαιολόγητη χορηγία σε βαθμολογία των μεγάλων κτιρίων ; (να καλύψουν το πάθος μας για πρωτιά μπάς και τσιμπήσουν κανα euro)
- To γεγονός ότι και καλά παιχνίδι στρατηγικής και μαχών , οι μάχες δεν μετρούν πλέον αφού είδαμε παίχτη με 9000 μάχες στην πρώτη δεκάδα του Β (Roulitsa , δεν έχω κάτι με τον παίχτη , ούτε καν τον γνωρίζω απλά σαν παράδειγμα τον αναφέρω)
- Την αποστροφή των νέων παιχτών στο παιχνίδι αφού δεν μπορούν να κάνουν ούτε στην γειτονιά (πύργοι φωτιάς) ούτε στον χάρτη των συντεχνιών μάχες !

Και το αποτέλεσμα ;
Παίζουν οι ίδιοι και οι ίδιοι σε όλες τις εποχές ! Φεύγουν από την μία και πάνε στην άλλη ! Παίχτες της αυριανής με τερματισμένα τα επιθετικά και στρατιωτικά που δίνουν bonus +4% το καθένα σπάνε πολιορκίες που βάζουν τα νέα παιδιά που παλέυουν να πάνε τον Δία στο 10 και χάλασαν όλα τα εισιτήρια για να πάρουν 2 τυμπανοκρούστες αχαχα )

Λύσεις υπάρχουν ! και εύκολες !

Κανένα bonus ποντων στα μεγάλα κτίρια , αρκεί αυτό που προσφέρουν !
Bonus πόντων στις μάχες ! (και μεγάλο μάλιστα)
Κάθε παίχτης να μπορεί να κάνει μάχες στον χάρτη συντεχνιών στην εποχή του και στην προηγούμενη μόνο!
Να υπάρχει προειδοποίηση (τουλάχιστον 8 ώρες πρίν) για επίθεση σε τομέα ! (στο the west γιατί γίνεται δηλαδή ;)
Να μην επιτρέπεται να πάρεις τομέα που έχεις αφήσει αν δεν περάσουν 48 ώρες (να σταματήσουν επιτέλους οι σικέ)
.......και πολλά άλλα εύκολα να γίνουν ....αλλά δεν θέλουν κάποιοι !
 

DeletedUser28431

Guest
Kαλησπέρα
Παρ΄όλο που φαίνεται ότι ενοχλεί κάθε αλλαγή, κι εγώ θα συμφωνήσω με τον φίλο spartako
Η αλλαγή για να γίνεται η καταμέτρηση το πρωί, είναι προς τη θετική κατεύθυνση. Και από ότι είδα ενόχλησε έντονα, αλλά μάλλον λίγους παίκτες σε σχέση με το σύνολο των παικτών.
+1 θετική ψήφος στην αλλαγή από μεριά μου
 

DeletedUser2769

Guest
Ο λόγος για τον οποίο έγινε η αλλαγή της ώρας, ήταν τα τεχνικά προβλήματα που αντιμετωπίζαμε κατά την ώρα του ημερήσιου υπολογισμού, δηλαδή στις 8:00...
Τα τεχνικά προβλήματα...απλά μεταφέρθηκαν στην καινούρια ώρα...δεν άλλαξε κάτι σημαντικό. Πάλι κολλάει, πάλι έξω μας πετάει, πάλι ανανέωση κάθε τρεις και λίγο χρειάζεται.
Μήπως δεν ήταν η ώρα το πρόβλημα τελικά...? Μήπως να στραφείτε προς αναζήτηση άλλης λύσης..?
Επίσης μια τέτοια αλλαγή δεν ήταν απλά μια λεπτομέρεια στο παιχνίδι για να τεθεί άμεσα σε εφαρμογή.....άποψή μου.
Θα έπρεπε να έχει προηγηθεί θέμα συζήτησης. Να ακούσετε τις απόψεις μας. Όχι ότι θα άλλαζε κάτι, αλλά τουλάχιστον θα ήμασταν προετοιμασμένοι για την αλλαγή..
 

Maniac11

Μέλος
Τρεις ημέρες που έχετε ανοίξει αυτό το θέμα, μόνο αρνητικά σχόλια διαβάζει κανείς.

Προσωπικά παρατηρώ ότι αν κάποιοι δεν μπορούν να παίζουν το πρωί, τότε αυτόματα αδυνατούν να υποστηρίξουν κεκτημένα της συντεχνίας, καθώς οι πρωινοί αντίπαλοι με τις πυζάμες τους και τον καφέ στο χέρι κάνουν περίπατο.
Συνεπώς αν είναι ανούσιο να παίζουμε με αυτούς τους όρους , τι και αν είναι δωρεάν το παιχνίδι;
Θυμάμαι ότι όταν αρχικώς σχεδιαζόταν ο πόλεμος συντεχνιών το συγκεκριμένο θέμα είχε ληφθεί σοβαρά υπόψη.
Το διαδικαστικό έγινε τεχνικό πρόβλημα.....
 

DeletedUser30573

Guest
καλησπέρα σε ολους
δεν καταλαβαινω γιατι τοσα παραπονα που επιτελους οι ανεργοι και οι συνταξιούχοι απαικτησαν το δικο τους παιχνιδι
 

DeletedUser

Guest
Μόλις πληροφορηθηκα οτι θα πάει ο υπολογισμος πάλι στης 8 επομενως ολα καλά το παιχνιδι θα γινει πάλι μαρτυριο το βραδυ. Κριμα διοτι από την μερα που πήγε στης 10 το πρωί αυτό που παρατηρησα ειναι οτι δεν βαρυνε καμια ώρα έτρεχε όλη μερα. Οσο γιαυτο που ειπώθηκε οτι στης 10 κολούσε. ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ηταν πολύ πιο γρηγορο σε σχεση με το 8, με άριστα το 10 επερνε 7 αν πούμε οτι 0 ειναι το 8 η ώρα, Συμπερασμα μία αλλαγη σωστή κανατε και αυτή την πετάξατε στα σκουπίδια.
 

DeletedUser28327

Guest
Συμφωνω μαζι σου... τωρα που βρηκαμε παιχτες να μπορουν να παιξουν στις 10 μας το αλλαζουν παλι.
Αλλαξαμε ολα τα ωραρια μας απο ξενυχτηδες σε πρωινοι και ξανα μανα τα ιδια.. κουραση.. χααχχαχααχαχ
Επισης σημερα στις 10 δεν κολουσε καθολου.
μονο 3 ανανεωσεις χρειαστηκε να κανουμε για να μπουμε στο παιχνιδι
κ εγω και αλλα 5 παιδια που ημασταν μεσα..
κατα τα αλλα παει σφαιρα..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Συγνωμη μικράκι αλλά υπάρχουν 2 λογοι που κολλάς και δεν φταιει το παιχνιδι αλλά ο υπολογιστης σας (καρτα γραφικων, και browser) γιατι εγω παιζω από στικάκι που εκ των πραγματων ειναι αργό και δεν κολάω...
 
Κορυφή