Συζήτηση: Καρναβάλι 2018

dio21

Καμένος Χρήστης
Δε μου λετε?
που ειναι οι αναβαθμισεις της γεφυρας ρε παιδια?
2 βλεπω στη μπαρα, και μεχρι τωρα -εγω τουλαχιστον- 2 ειδα και στα κουτια....
που για να τα τυχεις βεβαια θελει .... κατι θελει τεσπα...
αναβαθμισεις λεω της γεφυρας, και οχι γεφυρες επιπ.1....
παλι με τα "φιορινια" στο χερι θα μεινουμε?
 

DeletedUser29206

Guest
Για αυτό λέω ούτε μία γέφυρα επ. 7 δεν θα κάνω. Μόνο σε κουτιά τις βρίσκεις τις αναβαθμίσεις. Τρέχα γύρευε...
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Eιχα και γω μια καψα, να βρω Σεντουκι με αναβαθμιση Γεφυρας μεσα.....
Σηκωθηκα το πρωι, και τι να δω????
https://prnt.sc/ilardu :):):):):):)
χαρα εγω!!!....
κανω καφεδακι, καθομαι, αρχιζω να τρωω και τους λαχνους που μαζευε ολο το βραδυ το συστημα....
κερδιζω 500-600 φιορινια.....:D:D
ααααα !!! -λεω- η τυχερη μοου μερα σημερα....ειναι και 1η Μαρτιου, 1η μερα της Ανοιξης.....
ωραια....;)
παμε να παρουμε το Δωρο μας.....
3 προσπαθεις....2100 φιορινια (που μαζευα σαν τον Σκρουτζ).....
3 κακοποιους.......:confused:o_O:(:confused:o_O:(
παει και ο καφες, παει και η ορεξη....
αφου "ζει" η οθονη μου, παλι καλα.....:cool:

Παω να παιξω κανενα Τζοκερ...καλυτερα....
 

dio21

Καμένος Χρήστης
...και μυαλο δεν βαζω.....χαχαχαχαχ
κερδισα 700+ φιορινια....
αντε να ανοιξω ακομα ενα Σεντουκι....
τι πετυχα λετε?
:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:
4ο κακοποιο!!!! σωθηκα.....και τους χρειαζομουν ρε....
εχω μονο 2,5 χιλιαδες....:mad:
 

DeletedUser29206

Guest
Τρεις προσπάθειες και εγώ και λέω γιατί όχι μπορεί επιτέλους να κερδίσω αναβάθμιση ή ακόμα και ναό.
Μπουμ! 2 κακοποιοί και ένα κανάλι! Ευχαριστώ πολύ FoE!!! Καλό μήνα!
 

DeletedUser27888

Guest
Eιχα και γω μια καψα, να βρω Σεντουκι με αναβαθμιση Γεφυρας μεσα.....
Σηκωθηκα το πρωι, και τι να δω????
https://prnt.sc/ilardu :):):):):):)
χαρα εγω!!!....
κανω καφεδακι, καθομαι, αρχιζω να τρωω και τους λαχνους που μαζευε ολο το βραδυ το συστημα....
κερδιζω 500-600 φιορινια.....:D:D
ααααα !!! -λεω- η τυχερη μοου μερα σημερα....ειναι και 1η Μαρτιου, 1η μερα της Ανοιξης.....
ωραια....;)
παμε να παρουμε το Δωρο μας.....
3 προσπαθεις....2100 φιορινια (που μαζευα σαν τον Σκρουτζ).....
3 κακοποιους.......:confused:o_O:(:confused:o_O:(
παει και ο καφες, παει και η ορεξη....
αφου "ζει" η οθονη μου, παλι καλα.....:cool:

Παω να παιξω κανενα Τζοκερ...καλυτερα....
χααχχααχααχαχαχαχαα παρηγοριεμαι φιλαρακο γιατι νομιζα οτι ειμαι η μονη σουπερ γκεντεμο εδω μεσα... μετα απο 3 γεφυρουλες ελαβα και εγω 1 ολοκληρο κακοποιο...ναι ναι...αληθεια λεω..κερδισα μια ολοκληρη μοναδα κακοποιου,και τον εβαλα πανω στις γεφυρουλες να κανει παρεα στους αλλους 5.000 κακοποιους που εχω..χαχαχααχαχαχααα αντε και του χρονου τετοια διασκεδαση παιδια !!!
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
...εγω δεν μιλω για την πτπουυυυ την τυχη μου...εξω
..για να μην ακουσει η μαντα και μετα αρχιζει να βγαζει καπνους και να ριχνει αστραπες και βροντες
 

DeletedUser29206

Guest
Κάπως έτσι γίνεται και σε εμάς: http://prntscr.com/imethz
Έχω παρατηρήσει ότι forge πόντους κερδίζω πιο εύκολα κάνοντας επίσκεψη σε ταβέρνες φίλων παρά να κερδίζω φιορίνια. Επίσης είναι φανερό ότι σε ένα κουτί που έχει 20% πιθανότητα για να κερδίσεις αυτό που θέλεις δε θα το κερδίσεις προσπαθώντας τουλάχιστον 5 φορές, και αυτά τα δώρα που θα πάρεις θα είναι ίδια και θα είναι το δώρο με την μεγαλύτερη πιθανότητα (συνήθως 30%). Σκέτο κοροϊδία! Οι πιθανότητες δεν στέκουν με την πραγματικότητα, δείχνουν να είναι χαμηλότερες!
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Εχεις 20% σε καθε επιλογη να κερδισεις το δωρο...
καθε φορα που επιλεγεις αρχιζεις απο την αρχη...δεν παει αρθροιστικα...δεν θα μπορουσε αλλωστε....
Γιαυτο πολλοι λεμε...ΤΕΡΜΑ Ο ΤΖΟΓΟΣ....καζινο το καναμε?
αν ναι, θα πρεπει να μην παιζουν ανηλικοι....:D:D:D:p
στα δωρα τουλαχιστον....
σημερα το πρωι που ειχε παλι το Σεντουκι αναβαθμιση της γεφυρας, σε 10-12 ανοιγματα (σε 2 κοσμους) πηρα ΟΛΑ τα αλλα εκτος απο Αναβαθμιση...
δεν το στεναχωριεςμε και πολυ...τουλαχιστον αν δεν αναβαθμιστει η γεφυρα, θα την ριξω να μην μου πιανει και χωρο...η αχρηστη!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser29206

Guest
Δεν είπα ότι πάει και αθροιστικά αλλά σύμφωνα με τις πιθανότητες δεν μπορεί να συμβαίνει αυτό που γίνεται. Δεν γίνεται να είμαστε όλοι άτυχοι. Σαφώς και υπάρχει μία άλλη εξήγηση, κάτι κρύβεται πίσω από αυτές τις πιθανότητες. Δεν είναι δυνατόν να χαλάς πάνω από 5.000 φιορίνια και να πετύχεις το δώρο που θέλεις το πολύ μία φορά και αν!
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Σωστα ειναι ετσι
σε εναν φοεκικο κοσμο δηλ φανταστικο -χωρις την μεταφορικη εννοια-
και οι πιθανοτητες πρεπει να ακολουθουν το ιδιο πλαισιο δηλ της απιαστης φαντασιας ...
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Σωστα ειναι ετσι
σε εναν φοεκικο κοσμο δηλ φανταστικο -χωρις την μεταφορικη εννοια-
και οι πιθανοτητες πρεπει να ακολουθουν το ιδιο πλαισιο δηλ της απιαστης φαντασιας ...
ΘΕΑ!!!!! Το σχόλιο σου ολα τα λεφτα.....ας μου πει καποιος ομως γιατι ακομα ειμαστε στο Φ.Ο.Ε
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
ΘΕΑ!!!!! Το σχόλιο σου ολα τα λεφτα.....ας μου πει καποιος ομως γιατι ακομα ειμαστε στο Φ.Ο.Ε
ευχαριστω πολυ αν και μεταξυ μας ..λειπει ενα ι και ενας τονος
προς το ..Θεια με κοβω
την απαντηση στο ..φιλοσοφικο ερωτημα που μας απασχολει
ισως την βρεις στο μνμ που μολις εγραψα σχετικα με το 6 μερος του ΩΜ
 

DeletedUser29206

Guest
Μόλις συνειδητοποίησα ότι η γέφυρα επιπέδου 7 παράγει τους ίδιους πόντους ανά τετραγωνάκι με τον ναό της γνώσης, μόνο που προσφέρει και παραπάνω πράγματα. Οπότε δεν αξίζει να σκοτώνομαι για αναβαθμίσεις σε αυτό το καζινό-event!
Το μοναδικό ειδικό κτίριο που παράγει περισσότερους πόντους ανά τετραγωνάκι είναι η επιπέδου 7 Στήλη Ηρώων με 0.33... πόντους ανά τετραγωνάκι ενώ η γέφυρα (lv7) και ο ναός παράγουν 0.25 πόντους ανά τετραγωνάκι
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser29206

Guest
Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι....!!!!!!!!!!! Δύο κανάλια και έναν κακοποιό!!! Αυτά που ήθελα. Πάλι καλά που έχουμε το Καρναβάλι 2018 για να κερδίσουμε κανένα κακοποιό και κανένα «χρήσιμο» ειδικό κτίριο όπως το κανάλι. Πραγματικά πού τέτοια τύχη;
 

DeletedUser

Guest
Εχω προβλημα με το event. Μου λεει να κανω δικους μου 2 τομεις. Εγω στο χαρτη ηπειρου εχω καταλαβει ολες τις επαρχιες. Τι γινεται ?σταματαω το event?Παρακαλω καποιον διαχειριστη να λυσει το θεμα και στειλτε μου μηνυμα μεσα στο παιχνιδι. Περιμενω απαντηση σας,ευχαριστω
 

DeletedUser31312

Guest
Θα ηθελα να πω οτι το συνεχομενα ιβεντ μαζι με τις ημερησιες αποστολες συσκολευουν πολυ τους μικρους παικτες κ την εξελιξη τους
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
καλημερα καλη βδομαδα! μιλαμε δεν εχετε τον θεο σας πραγματικα ομως (σε υπευθυνους παιχνιδιου απευθυνομαι) το εβεντ ελειγε σημερα http://prntscr.com/iq1pj9 το πρωι που μπηκα ειχε καποιες λιγες ωρες να λειξει..αναγκαζομαστε να χαλασουμε ολα μας τα φιορινια για να μην πανε αλκαφτα! κ εσεις δινεται παραταση 24 ωρες απο το πουθενα χωρις καμια ενημερωση πουθενα? τι λογικη ειναι αυτη?χαλαστε τα λαλακες κ θα δοσουμε παραταση για να βαλετε διαμαντια ας πουμε? μιλαμε ειστε το ποιο τραγικο παιχνιδι που εχει βγαλει η ιστορια των παιχνιδιων! μακραν ομως του δευτερου! βασικα δεν υπαρχειμκαν δευτερος..ολες οι θεσεις τις τραγικοτητας δικες σας..
περαστικα μας σε μας ποου ασχολουμαστε ακομα με αυτο το τραγικο παιχνιδι που μονο παιχνιδι δεν ειναι,γιατι σε παιχνιδι παιζεις κ περνας καλα! εδω παιζεις κ σπαζεσαι
 

DeletedUser30982

Guest
ειλικρινα,δεν νομιζω να υπηρξε χειροτερο ηβεντ απο αυτο
το μονο που κερδισα ειναι ενα ηλιακο ρολοι και κιτ κοινητοποιησης
 
Κορυφή