Συζήτηση: Νέο Σύστημα Γειτονιών

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να μοιραστείτε μαζί μας τη γνώμη σας για το νέο σύστημα συγχώνευσης των γειτονιών.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα
Εγω δεν θελω να αλλαξω γειτονες τους απαγωωωω
σας το δηλωνω θα δωσω σκληρη μαχη - ξερω επιτελους θα κανω και καποια μαχη στην γειτονια-
δεν θα χωριστω απο τους αγαπημενους μου ''οχθρους'' αμαχητη
θα δεθω στον στυλο της ΔΕΗ.. !!! εστω σε καποια περγολα ..τοσες αρχηστες εχω μαζεψει ας χρησιμευσουν επιτελους και καπου
θα κανω απεργια ..υπερτροφιας
ντροφαντη θα γινω και μετα να δω ποιος θα με σηκωσει για να με παει αλλου
..θα φαρμακωθω με σοκολατες
* απαγωωωωω = αγαπωωωω κατα την .... ''δυσλεκτικη'' διαλεκτο της μαντα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Περάσαν 5 χρόνια και το κατάλαβαν.......καλιο αυγα παρα πουρε....χα χα χα χα
 

DeletedUser30097

Guest
ντροφαντη θα γινω και μετα να δω ποιος θα με σηκωσει για να με παει αλλου
χεχε καλό, όμως δε θα κουβαλήσουν εσένα αλλού, σε σένα θα φέρουν τους νέους! χαχαχα

Το FoE βελτιώνεται πιο συχνά! :)
χμμμ, για να δούμε αν πρόκειτε για ...βελτίωση

Περάσαν 5 χρόνια και το κατάλαβαν.......καλιο αυγα παρα πουρε....χα χα χα χα
κατάλαβαν; ποιοί και τι κατάλαβαν;

Ας διαβάσουμε προσεκτικά την, ομολογουμένως έξυπνα διατυπωμένη και ηθελημένα ασαφή, ανακοίνωση.
Γράφει:
«Έχουμε πάρει αρκετά μηνύματα από παίκτες που δεν είναι ικανοποιημένοι από το σύστημα συγχώνευσης των γειτονιών. Ένα από τα πιο σημαντικά προβλήματα είναι σε γειτονιές με παίκτες που είναι αρκετά πίσω στην πρόοδο των εποχών σε σχέση με τους άλλους παίκτες.»
Ένα γενικόλογο "δεν είναι ικανοποιημένοι" και μια αόριστη αναφορά στο πρόβλημα του χάσματος εποχών μεταξύ πόλεων που βρίσκονται στην ίδια γειτονιά. Εύλογα δημιουργούνται τα ερωτήματα:
Γιατί δεν είναι ικανοποιημένοι; Ποιές οι αιτιάσεις τους στα "αρκετά μηνύματα" που 'χουν στείλει;
Το χάσμα των εποχών μεταξύ πόλεων της ίδιας γειτονιάς τι προβλήματα δημιουργεί; Από μόνο του δεν είναι πρόβλημα!
Ας γράψουμε αλήθειες:
Το πρόβλημα είναι οι καθημερινές λεηλασίες από ανήθικους, (κατ' εμέ), παίκτες-γατάκια, οι οποίοι βρυχώνται ωσάν λέοντες απέναντι στους αδύναμους που δεν μπορούν, όχι μόνο να τους βλάψουν, αλλά ούτε την πόλη τους να υπερασπιστούν, ό,τι κι αν κάνουν.
Ξέρω, θα πείτε πως έτσι είναι το παιχνίδι, όποιος δεν αντέχει την πίεση ας αλλάξει παιχνίδι, δεν υπάρχει τίποτε το μεμπτό μιας κι οι κανόνες το επιτρέπουν, και διάφορα τέτοια ευτράπελα!
Γράφω ευτράπελα, διότι το παιχνίδι ΔΕΝ ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ κανέναν στο τι θα κάνει. Είναι καθαρά ΕΠΙΛΟΓΗ του παίκτη το πως θα συμπεριφερθεί, εξαρτώμενη μόνο από την ηθική, την αξιοπρέπεια και το πολιτισμικό επίπεδο του καθενός.
Ας μην ξεχνάμε πως ακόμη κι ο πόλεμος, αυτό το μέγα έγκλημα κατά του ανθρώπου, έχει τους εγκληματίες του. Μια κατηγορία εγκληματιών πολέμου αποτελούν όλοι εκείνοι που στρέφονται εναντίον των αμάχων, των ανυπεράσπιστων, των αδύναμων που δεν μπορούν να προβάλλουν ουδεμία αντίσταση.
Ας μη λησμονούμε πως στην Κρήτη, όπου η επίλεκτη 7η αερομεταφερόμενη μεραρχία των ναζί έπαθε πανωλεθρία, μ' αποτέλεσμα οι ναζί να μην ξαναεπιχειρήσουν ποτέ, καθ' όλη τη διάρκεια του πολέμου, παρόμοια επιχείρηση, τα θρασύδειλα ναζιστικά όντα, μη μπορώντας να τα βάλουν με τ' αληθινά λιοντάρια στα βουνά και ταπεινωμένα από την αντίσταση του κρητικού λαού, ξέσπασαν επάνω στον άμαχο πληθυσμό, στους αδύναμους κι ανυπεράσπιστους, στα γυναικόπαιδα και στους γέροντες.
Ε, για μένα ουδεμία διαφορά με τούτα τα κτήνη έχει ο παίκτης που λεηλατεί πόλη η οποία του δίνει την καλύτερη άμυνα που μπορεί για να πάρει πόντους αλλά αυτός, εκμεταλευόμενος το χάσμα εποχών κι εκ του ασφαλούς, την λεηλατεί.
Ποιά θα μπορούσε να 'ναι η λύση στο πρόβλημα;
Θεωρώ δίκαια, ορθά και προς τη σωστή κατεύθυνση επίλυσης του προβλήματος τα παρακάτω:​
Η νίκη έναντι του αμυντικού στρατού της πόλης του γείτονα να αποφέρει στον νικητή:
α. το 100% των πόντων αν επιτέθηκε με μονάδες της εποχής στην οποία βρίσκεται η πόλη του γείτονα.
και να 'χει και δικαίωμα λεηλασίας
β. Επιπλέον πόντους μάχης κατά 5 ή 10 ή όποιο άλλο ποσοστό* αν επιτεθεί και νικήσει τον αμυνόμενο στρατό της πόλης του γείτονα με μονάδες της προηγούμενης ή της προ-προηγούμενης εποχής απ' αυτήν στην οποία βρίσκεται η πόλη του γείτονα και φυσικά να 'χει και πάλι δικαίωμα λεηλασίας.
γ. Μειωμένους πόντους μάχης κατά 5 ή 10 ή όποιο άλλο ποσοστό* αν επιτεθεί και νικήσει τον αμυνόμενο στρατό της πόλης του γείτονα με μονάδες της επόμενης ή της μεθεπόμενης ή της παραμεθεπόμενης ή οποιασδήποτε επόμενης εποχής απ' αυτήν στην οποία βρίσκεται η πόλη του γείτονα και φυσικά να ΜΗΝ ΕΧΕΙ δικαίωμα λεηλασίας.
*ο αριθμός της ποσοστιαίας αύξησης ή μείωσης των πόντων μάχης, θ' αυξάνεται ή θα μειώνεται με γεωμετρική πρόοδο, ανάλογα με την απόσταση που θα χωρίζει την εποχή του επιτιθέμενου στρατού από την εποχή στην οποία θα βρίσκεται η πόλη-στόχος.
Και πάλι όμως, το αν θα προχωρήσει σε λεηλασία ή θα σεβαστεί τον ηττημένο "αντίπαλο" εξαρτάται από την παιδεία του παίκτη!

Παρακάτω, η ανακοίνωση, γράφει:

«Τα μοναδικά κριτήρια που τώρα θα λαμβάνονται υπ' όψη είναι η εποχή και ο αριθμός των Forge πόντων που έχουν ξοδευτεί στο δέντρο τεχνολογιών.»
Δηλαδή, για να 'χουμε μια πιο καθαρή εικόνα του τι θα γίνει, ας διευκρινιστεί το αν κάποιος είναι στην αρκτική εποχή, αλλά έχει προσπεράσει τεχνολογίες πρώιμων εποχών, το ξεκλείδωμα των οποίων δεν ήταν απαραίτητο για να προχωρήσει και να περάσει στην επόμενη εποχή σε ποια γειτονιά θα πάει, μιας και θα 'χει τοποθετήσει στο δένδρο τεχνολογιών λιγότερους πόντους σε σχέση με τους παίκτες που βρίσκονται στην αρκτική εποχή κι έχουν βάλει το σύνολο των πόντων που απαιτούν οι τεχνολογίες;​

Επίσης, να ξεχάσουμε Τ/Π σε γείτονες σ' εποχές πρωθύστερες ή μεταγενέστερες της εποχής που βρίσκεται η πόλη μας; Αν γίνει έτσι, τότε "ευλογημένα" να 'ναι σχέδια που δίνει η εκστρατεία, κι είναι ανεξάρτητα από την εποχή που βρίσκεται η πόλη του καθενός.​

ΜΦΧ
Γιώργης.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

dio21

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα....
Αν και δεν ασχολουμε με το σπορ της λεηλασιας, εκτος και αν επιβαλετε, -καταλαβαινετε νομιζω τι εννοω- εν τουτις οι μαχες στη γειτονια δεν με αφηνουν αδιαφορο... το να ειναι ολη η γειτονια στην ιδια εποχη μπορει να "διορθωσει" 'η να λυσει τα προβληματα, που οπως λεει η ανακοινωση, μεταφερθηκαν στην ομαδα διαχειρησης απο καποιους (πολλους???) παικτες, αλλα δεν γινετε κατανοητο απο μενα, τι ειδους προβληματα εννοουν...
Απο κει και περα ομως, ακυρωνουμε και πολλα αλλα, που προσεφερε το παιχνιδι...πχ αναφερω οτι ο παρκαρισμενος μου στρατος , μικροτερων εποχων, εκανε και καμμια μαχη στη γειτονια με γειτονες μικροτερων εποχων, και ετσι ειχαμε και συμμετοχες σε πολλα τουρνουα...τωρα θα σκοτωνομαστε δλδ ολοι σε 1 αντε 2 τουρνουα?
Επισης συμφωνω με τον Γιωργη παραπανω, και με την ευστοχη παρουσιαση του σε οτι αφορα τις μαχες και το κερδος απο αυτες...αν και μια παραμετρος ειναι οτι δεν γνωριζεις το στρατο του γειτονα, αλλα οκ... θα το παιζουμε και λιγο στη τυχη, το μαθαμε το μαθημα πια...;)
Παντως δεν καταλαβα γιατι την δεδομενη χρονικη στιγμη θα κανουμε μπαχαλο τις γειτονιες, ενω εχω την αισθηση οτι σοβαροτερα και πιο χρονια προβληματα του παιχνιδιου μενουν αλυτα...
 

DeletedUser30097

Guest
αν και μια παραμετρος ειναι οτι δεν γνωριζεις το στρατο του γειτονα, αλλα οκ... θα το παιζουμε και λιγο στη τυχη, το μαθαμε το μαθημα πια...;)
Ναι, το μάθαμε το ...μάθημα!
Όσο για το στρατό του γείτονα, γνωρίζεις σίγουρα μέχρι ποιας εποχής μονάδες μπορεί να τον απαρτίζουν, (δεν θα 'χει σίγουρα στρατιωτικές μονάδες από εποχή μεταγενέστερη της εποχής που βρίσκεται η πόλη του), κι έχεις και το πλεονέκτημα των κακοποιών και την συνδρομή του ...αλγόριθμου που επιβάλλει στις αμυνόμενες μονάδες να μετασχηματίσουν πρώτα τους κακοποιούς... Στημένο παντελώς, γι' αυτό και δεν κάνω κι εγώ μάχες στη γειτονιά.

Απο κει και περα ομως, ακυρωνουμε και πολλα αλλα, που προσεφερε το παιχνιδι...πχ αναφερω οτι ο παρκαρισμενος μου στρατος , μικροτερων εποχων, εκανε και καμμια μαχη στη γειτονια με γειτονες μικροτερων εποχων, και ετσι ειχαμε και συμμετοχες σε πολλα τουρνουα...τωρα θα σκοτωνομαστε δλδ ολοι σε 1 αντε 2 τουρνουα?
Η παρατήρησή σου με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο, αν και τις μάχες για πόντους σε τουρνουά διαφορετικών εποχών τις κάνω στο Χάρτη ΣεΣ ή/και στις μάχες της Εκστρατείας της Συντεχνίας στη ζούγκλα.
 

DeletedUser26750

Guest
Για να συμπληρωσω στα παραπανω θα ηθελα κι εγω να κανω μερικες παρατηρησεις.

1. οταν λεει ιδιους forge points σιγουρα δεν ειναι δικαιο, ειδικα στην εποχη του αρκτικου μελλοντος, αφου καποιος που ειναι π,χ 1 χρονο στην εποχη του αρκτικου μελλοντος σε συγκριση με καποιον που μπηκε μολις εχει ανεβασει πολυ περισσοτερο τα μεγαλα κτιρια του, εχει καμια 200αρια πυργους φωτιας και αντε να του κανεις επιθεση. αν θελαν να το κανουν δικαιο στα κριτηρια θα επρεπε να μπουν και οι ποντοι καταταξης ( δεν εχει τις ιδιες δυνατοτητες καποιος στο αρκτικο μελλον που εχει 150.000.000 ποντους καταταξης με καποιον που εχει 5.000.000) αλλα και το επιπεδο των επιθετικων και αμυντικων κτιριων.

2. θα επρεπε να καταργηθει τελειως η λεηλασια. ας καταλαβουν επιτελους οι διαχειριστες οτι παρα πολυ παικτες ξεκινουν το παιχνιδι και μολις αρχισουν να τους την πεφτουν οι υπολοιποι και οτι παραγουν το χανουν το αποτελεσμα ειναι να τα παρατανε. υπαρχουν παικτες οι οποιοι στις πολεις τους δεν εχουν ουτε ενα κτιριο παραγωγης αγαθων γιατι παιρνουν τα παντα απο τις λεηλασιες.

3. οταν δυστυχως ομως βλεπω οτι εχουν φτιαξει μεγαλο κτιριο που δινει μπονους οταν κανεις λεηλασια (Voyager) τοτε τι να λεμε.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ
Θελω τους γειτονες μου πισω ΟΛΟΥΣ.. κυριως τους δυο ισοβιους Ιπποτες μου τον Νεντακακι μου και τον Σαγκεταριβακι μου
Αυτη την φορα δεν το ζητω απλως δεν θα μεινω στα ορατα εγραφως λογια
θα κανω αντισταση ..θα κανω σαμποταζ .. θα κανω μαγια βουντου κλπ


Και για να σοβαρευτω
Σας παραθετω την αρχη και το τελος της τωρινης γειτονιας μου της ..σωστης
http://prnt.sc/e2ash7
http://prntscr.com/e2atdg
Αυτο ειναι το δικαιο συστημα ?
μηπως εχω χασει κατι ? πχ ενα 0 στο τελος
'η μηπως εχουν χασει καποιοι αλλοι κατι ? πχ το μετρο της εννοιας του δικαιου

Και για να προλαβω καποιους γνωριζω πολυ καλα και ποτε εχουν ξεκινησει οι πρωτοι και ποτε οι τελευταιοι
τι επιπεδα εχουν τα μκ των πρωτων και τι των τελευταιων
ποσες μαχες εχουν οι πρωτοι και ποσες οι τελευταιοι
Και εγω που φωναζω τωρα ναι ανηκω στις πρωτες θεσεις
ομως δεν θελω για να κανω τον κυνηγο ..να μου φερνουν υποψηφια ..θηραματα παιχτες που δεν φταινε σε τιποτα
Ας βρουν αλλο τροπο για να ξαναζωντανεψουν οι γειτονιες
 
Τελευταία επεξεργασία:

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Δεν την μπορω αλλο αυτη την δικαιοσυνη του Φ.Ο.Ε χα χα τι λαβανε υπόψιν τους? εχουμε παικτες 2 μυριων στη ιδια γειτονια με 52 μυριων....ΟΧΙ ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ παιδες μας εχετε τρελανει...
 
Τελευταία επεξεργασία:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα σπανια σχολιαζω ξεκαθαρα ανακοινωσεις
ομως αυτη την φορα ειμαι ''υποχρεωμενη'' να το κανω διαφορετικα θα μεροληπτουσα υπερ των ιθυνοντων του παιχνιδιου **
**Ναι εν γνωση μου παλι δεν γραφω ''μελη της διαχειρισης του Ελληνικου ΦΟΕ ''
γιατι πιστευω οτι οι δικοι μας ετοιμο παρελαβαν το σχεδιο και την ανακοινωση της.. αναβαθμισης και '' εν τη δικαιω '' μοιρασια των γειτονιων

Παμε στα σχολια, ερωτησεις , εντστασεις , αντιρρησεις της talamanta
ναι δεν χρησιμοποιω .. το αλλοθι της δισχιδης προσωπικοτητας ετσι ωστε εαν η διαχειριση κρινει οτι το περιεχομενο του μνμ μου παραβαινει καποιον κανονα του παιχνιδιου να μην ''ψαχνει'' την ..μαντα για να της αποδωσει την ποινη
http://prntscr.com/e2lhg8
Αυτη η σιγουρια απο που προκυπτει ? (1)
- Απο τα ''σωστα'' δεδομενα/παραμετρους που συμπεριλαβατε ως κριτιρια ? (2)
Οκ να υποθεσω οτι λαβατε πολλα πριβε μνμ που σας ζητουσαν να μετρουν γενικα και αοριστα βαση των τεχνολογιων οι γειτονιες
... αχ αχ θα σας μαλωσω ..σας πιανω αδιαβαστους και ισως ολιγον ελαστικους στα πριβε αιτημα
Δηλ τοσο καιρο δεν ειχατε διαβασει τα χιλιαδες μνμ στα απανταχου φορουμ των παιχτων που δυσανασχετουσαν για τις αποστολες των εξτρα παιχνιδιων
κυριως γιατι εμμεσως πλην σαφως τους υποχρεωναν να ξεκλειδωνουν τεχνολογιες με αποτελεσμα να ξοδευουν αποκλειστικα εκει ολα τα υλικα, σφυρια , νομισματα , ποντους
Δεν αντιλεγω ..η ελπιδα πεθαινει τελευταια (3) ομως
ολα αυτα τα μνμ δεν ηταν αρκετα για να σας κανουν να ''δειτε'' οτι ..οι τεχνολογιες ως μοναδικο κριτηριο επιλογης θα ηταν εξ ορισμου αδικο και ανισο ??

- Αληθεια οι ποντοι που ειχαν ξοδευτει για την ανεγερση επιπεδων ΜΚ αμυντικων επιθετικων ... δεν επαιζαν κανενα ρολο στις ανισοτητες των γειτονιων ?
δηλ τοσο καιρο που φωναζαν -εγραφως ορατα ολοι- για τις ανισοτητες δεν μιλουσαν και για αυτα ?
Το ιδιο ειναι ενας παιχτης να εχει τελειωσει 4 μηνες μια εποχη και να περιμενει να ανοιξει η επομενη
και το ιδιο ενας παιχτης που με το ζορι καταφερε βιαστηκα να την τελειωσει ?
δηλ ο παιχτης που εχει καιρο τελειωσει τις τεχνολογιες τι νομιζατε οτι κανει τους ποντους του ?
ή νομιζετε οτι εαν ειναι ..'' κανονικος'' ( δηλ οχι υπηρετης καποιων αφενταδων) θα συνεχιζει να εχει εργαστηρια υλικων και τους 4 μηνες ετσι για να εχουν να λεηλατουν οι γειτονες του και οχι στρατιωτικα κτιρια που του δινουν επιπλεον μπονους αμυνας 'η επιθεσης
- Ουτε τα χρονια που επαιζε/παιζει ενας παιχτης ειχε εμμεση σχεση με τις ανισοτητες των γειτονιων ?
πχ το ιδιο αριθμο πυργων φωτιας κατεχει ενας παικτης που παιζει 3-4 χρονια και το ιδιο ενας παιχτης που παιζει 2 χρονια ?
Αληθεια οι πυργοι φωτιας και οι φωλιες του τιγρη .. σε ποιο μερος του φοε ειναι χρησιμα ?
στους απανταχου χαρτες ? μετρανε σε καποιον χαρτη και δεν το εχω παρει χαμπαρι τοσο καιρο ?
στην ταβερνα ? εαν δεν υπηρχαν τα τραπεζομαντηλα ισως ως ρομαντικο ντεκορ -
'η μηπως μονο στον αμυντικο στρατο της πολης μας εναντια στις επιθεσεις των γειτονων ?
Τελος θελω να ζητησω συγνωμη απο οσους αντεξαν να το διαβασουν μεχρι τελους το μνμ μου
γιατι σιγουρα ειναι ..κουραστικα και ισως ''εμμονικα'' μεγαλο
 
Τελευταία επεξεργασία:

andrian empire

Ενεργό Μέλος
Σχετικά με το νέο σύστημα.
Μία ακόμη τρύπα στο νερό !!!!!!!!!!!!
Δεν επιστρέφεται στο παλιό ;
Ποιες ακριβώς βελτιώσεις είχαμε στο καινούργιο γιατί δεν τις κατάλαβα ακριβώς.

Στον Β για παράδειγμα ήμουν σε σε μια γειτονιά κάπου στην μέση με άλλους να είναι μπροστά από εμένα σε εποχές και άλλους πιο πίσω.
Τώρα βρέθηκα σε μια γειτονιά στην οποία από τους 75 οι 48 είναι στο Αρκτικό Μέλλον,εγώ δεν έχω φτάσει ούτε στη μέση του Μέλλοντος.
Τελικά μάλλον άσχημα έκανα και ξεκλείδωσα όλες τις τεχνολογίες μέχρι εδώ,προφανώς ο αλγόριθμος μετράει τους πόντους που ξοδεύεις σε τεχνολογίες αθροιστικά αγνοώντας την εποχή που βρίσκεσαι........μάλλον κάτι πάει στραβά,τι λέτε κι εσείς ;

Η λύση για τις γειτονιές είναι πολλή πιο απλή.
Βάλτε όλους τους "κάφρους" που αρέσκονται στις επιθέσεις και τις λεηλασίες σε 1-2 γειτονιές και αφήστε όλους τους άλλους την ησυχία μας !!!!!
(τουλάχιστον μέχρι να βρείτε ένα τρόπο η "τεχνητή νοημοσύνη" της άμυνας να μην κάνει τους πάντες ήρωες).
Έτσι κι αλλιώς φαντάζομαι ότι αυτό ακριβώς θα ήταν και το περιεχόμενο των πολλών μηνυμάτων που λέτε πως λάβατε.

Ευχαριστούμε πολύ επίσης και για την έγκαιρη ενημέρωση.
Έχει κανείς από εσάς καταλάβει αν μπορεί να στείλει ή να δεχθεί αιτήματα φιλίας ;
Εμένα η μπάρα έχει 148 άτομα.........που να ξέρω ποιόν πρέπει να σβήσω και ποιόν ν'αφήσω.
Φαίνεται κάπου σε ποιους έχω στείλει εγώ αίτημα και ποιοι μου έχουν στείλει ;
Λύστε πρώτα αυτά και μετά μας λέτε να στείλουμε αιτήματα σε σημαντικά πρόσωπα.

Δεν κοιτάτε που αν μας στείλει μήνυμα κάποιος μη φίλος ή μη γείτονας για να έρθει στην συντεχνία μας που δεν μπορούμε να δούμε την πόλη του........οι γειτονιές μας μάραναν !!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Σωστος ο andrian Σωστη και η Τala..σε ολα!!!!Αναριωτεμαι αυτοι που αποφασιζουν τη ΄΄δικαιοσυνη΄΄΄ειναι παικτες του φοε???? ειναι ασχετοι και πρωτα τα κανουν μπαχαλο και μετα περιμενουμε 5 χρονια να το δουν ???Ειναι καποιοι που φροντιζουν για παρτυ τους? και ειναι αναγκη να τα κανουν ολα γης μαδιαμ? δεν μπορουν να ελιχθουν??το παιχνιδι ειναι βουτυρο στο ψωμι για ελιγμους...
 

andrian empire

Ενεργό Μέλος
ειναι ασχετοι και πρωτα τα κανουν μπαχαλο και μετα περιμενουμε 5 χρονια να το δουν ???
Εντελώς άσχετοι,όχι απλά άσχετοι.
Νομίζουν ότι το πρόβλημα είναι στον τρόπο που μοιράζονται οι γειτονιές και κάθε 2 & 3 "εφευρίσκουν" μια μαγική λύση που θα τα λύσει όλα.
Σοβαρά τώρα, σπαταλούν πόρους και φαιά ουσία και καταλήγουν σε αυτές τις λύσεις ;
Το ότι το παιχνίδι έχει γεμίσει από 80άρια Αλκατράζ,Πορτοκαλεώνες και επιθετικά σε πολύ ψηλά επίπεδα και παρ'όλα αυτά δώσαμε και μπόνους από την Ταβέρνα ;
(για να μην αναφέρω βέβαια και τις ομάδες κρούσης)
Νομίζουν ότι τα κακόμοιρα τα πυργάκια μπορούν να κρατήσουν 250άρες & 300άρες επιθέσεις ;
Έχουν καταλάβει αλήθεια τι έχουν κάνει στο παιχνίδι ;
Σε κανένα από όλα τα μηνύματα που λένε ότι πήραν δεν υπήρχαν διαμαρτυρίες για τον τρόπο που συμπεριφέρεται η άμυνα ;
Δεν μπορώ να πώ........μας βάλανε την ασπίδα από την Ταβέρνα.Το ότι θές βέβαια καμιά βδομάδα για να μαζέψεις κάτι που λήγει σε 24 ώρες μάλλον δεν βοηθάει και πολύ.
Μήπως,λέω μήπως, ήρθε η ώρα αντί να προσθέσουμε ένα ακόμη Μ/Κ με "εκπληκτικές" νέες ιδιότητες που συνήθως κάθεται στην απογραφή μας να μπεί 3ο αμυντικό Μ/Κ ;

Και στην τελική είπαμε.
Αφού υπάρχουν κάποιοι που την "βρίσκουν" με αυτό βάλτους όλους μαζί σε 1-2 γειτονιές και είμαι σίγουρος ότι δεν θα τους ξανά διαμαρτυρηθεί κανείς για τα προβλήματα στις γειτονιές.
Λέω μπάς και κάποια στιγμή σκεφτούν ότι το πρόβλημα είναι οι συμπεριφορές μερικών παικτών και όχι ο τρόπος που μοιράζονται οι γειτονιές.
Λέτε να διαμαρτυρηθεί κανείς ότι είναι σε γειτονιά με παίκτες πολύ μπροστά σε εποχές από ότι είναι εκείνος αν δεν τον "ενοχλεί" κανείς ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
χα χα χα χα σωσταααααα μα δεν τους ενδιαφέρει ποτε δεν τους ενδιέφερε το παιχνίδι να ειναι σωστό......
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα τι θα γινει βρε παιδια ... καθε βδομαδα θα πηγαινοφερνω δισκους με γλυκα σε νεους γειτονες
και θα αλλαζω απο γειτονια με ταβερνες και σπα σε γειτονια στυλ εμπολεμης ζωνης και ντουμπαλι
και καλα μεταξυ μας η μαντα ..τα θελει ο ''μον πο πο τι ειναι αυτο'' της τα σουρτα φερτα
η ταλα ομως τι σας χρωστα ? ουτε ''αντεχει'' γειτονια χωρις τους 2 ισοβιους Ιπποτες της: Νεντακακι και Σαγκεταριβακι
με ποιους θα πηγαινει κομμωτηριο πια ? με ποιους θα ανταλλασει συνταγες για παπουτσακια ?
με τους τωρινους ?
αφηστε που η μαντα εχει την αμυδρα υποψια οτι 2-3 εχουν αδυναμια σε αλλες υποκατηγοριες ''υποδηματων''
και εαν εχει ιχνος αληθειας η υποψια της το κολλημα του παιχνιδιου θα κτυπησει παλι κοκκινο (σε αυτην και στους υπολοιπους )
Ασχετο για να μην κουραζεστε ... εαν ψαχνετε την ταλα θα ειναι πανω στο 3 στυλο της δεη -----> δεξια
με μια κατσαρολα στο κεφαλι και το καπακι της ως ασπιδα
..μπας και γλυτωσει απο τις αδεσποτες σφαιρες της γειτονιας
α και θα κανει παραλληλα και ..''γειτονικη'' διαμαρτυρια τρωγοντας ΟΛΕΣ τις σοκολατες του ΦΟΕ
ναι ως ..εκβιασμο δηλωνει την τελευταια φραση
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser29206

Guest
Αχ και να είσουν μόνο εσύ... Ξέρεις πόσα έχω ξοδέψει μόνο για τα γλυκά; Την μετακόμιση πού την πας; Επίσης έχω γείτονες που είναι Αρκτικό μέλλον που η γειτονιά μου είναι μόνο για μέλλον. Ε, θα έπρεπε να ήταν έτσι σύμφωνα με το νέο σύστημα γειτόνων; Δεν νομίζω... o_O
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Ψεματα εγω δεν θα πω
Αυτη την φορα ..μπορει να την εκαναν και απο ...μονοι τους οι παλιοι γειτονες
και αναγκαστηκα να εφεραν νεους για να καλυψουν τα κενα
ισως και να μου επεσε λιγο παραπανω σκορδο στην σκορδαλια και να θεωρησαν οτι κατασκευαζω ...χημικα οπλα
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
χα χα χα ρε τι δικαιοσυνη ειναι αυτη στο Φ,Ο,Ε Στον Α εχω προφιλ 8 μυριων και ειμαι σε γειτονια που ο πρωτος εχει 110 μυρια.....χα χα χα χα σαν το δεμενο αρνακι που το αφησαν δωρο στο λυκο αισθανομαι......Ευτυχως που φροντιζουν να ειναι το παιχνιδι δικαιο....Ο πρωτος εν τω μεταξυ πελατακος θα εχει σκασει πολλα διαμαντια ...για να μπορει να λεηλατει ....ρε ποση βλακεια εχει εδω μαζεμενη????Με κατι τετοια πειθομαι δεν εχει τελος η βλακεια οχι δεν εχειιιι..
 

DeletedUser28896

Guest
Δε παίζει ρόλο πόσα μύρια έχει ο παίχτης αλλά η ανάπτυξη που έχει.
Η εποχή που βρίσκεται και οι τεχνολογίες που έχει ξεκλειδώσει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή