Συζήτηση: Χειμερινή Εκδήλωση

talamanta

Καμένος Χρήστης
http://prntscr.com/hj2hkt
Εγώ δεν γουστάρω να χαλάσω τώρα τα αστέρια μου. Τι θα γίνει ρε FoE; Θα με πρήζεις μέχρι να πατήσω ένα δώρο; Πάνω-κάτω το βελάκι με ζάλισε :p
Καλε σωστα λειτουργει ..
αφου οι περισσοτεροι προσωρινα ..αγνοουν την αγορα τυχερων τετραγωνων
εις αναμονης αυτων που ευελπιστουν μελλοντικα να ''κτυπησουν'' ορα κτιρια διαχρονικης αξιας πχ ναους πρωταθλητες σπηλιες κλπ
λογικο το κοβω ο ''μαγαζατορας'' να παιζει το τελευταιο του χαρτι δηλ τον ..υπνωτισμο
ασχετο κατι μου λεει οτι δεν θα πολυ στολιστουν πολεις με το νεο ''πακετο'' κτιριων
 

DeletedUser29206

Guest
αντίστοιχα στην αμέσως επόμενη εποχιακή εκδήλωση θα έχουμε πάλι την ίδια ή λιγότερη συμμετοχή στα σετ κτιρίων.
Εδώ είχαμε παράπονα για τα ειδικά κτίρια από τις ιστορικές αποστολές που ήταν ένα κτίριο και θα έχουμε χώρο για ολόκληρο σετ;
 

dio21

Καμένος Χρήστης
http://prntscr.com/hj2hkt
Εγώ δεν γουστάρω να χαλάσω τώρα τα αστέρια μου. Τι θα γίνει ρε FoE; Θα με πρήζεις μέχρι να πατήσω ένα δώρο; Πάνω-κάτω το βελάκι με ζάλισε :p

Nαι...σπαστικο το βελακι...
αλλα νομιζω μετα απο τα παραππονα της προ-προ τελευταιας εκδηλωσεις που δεν εξαφανιζοταν αυτο το ΜΠΛΕ πραμα, τωρα πατωντας το μια φορα, δεν στο ξαναβγαζει....;)
 

DeletedUser29206

Guest
Ναι το ξέρω.
Τώρα με τον ναό έφυγε το βελάκι
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα εχω μια προταση σχετικα γενικα με τις εκδηλωσεις με την αγορα δωρων
Αφορμη σταθηκε οτι ειχα μαζεψει ενα καλο κομποδεμα απο αστερια μπας και εβαζαν κατι καλο τις τελευταιες μερες
τις προηγουμενες μερες δεν ειχε κατι ενδιαφερον (κατα τις αμιγως υποκειμενικες ... αναγκες των υπηκοων μου)
οποτε ειχα σκοπο να περιμενω μεχρι τελευταιας ωρα μπας και βαλουν κατι κατ εμε πιο χρησιμο
σημερα τελειωσε και δεν μπορεσα να ξοδεψω τα αστερια που ειχα
(εξ αιτιας δικης μου υπαιτιοτητος γιατι δεν μπορεσα να συνδεθω τις τελευταιες ωρες )
και ετσι εχασα ολα τα αστερια που ..φασουλι το φασουλι μαζευα τοσο καιρο
Τι προτεινω λοιπον
τα αστερια -οπου αστερια μπορει να ειναι σουτ, αυγα κλπ-
που δεν εχουν ξοδευτει και ως αριθμος ειναι ικανα για την εξαγορα δωρων
το συστημα αυτοματα κατα στην χρονικη ληξη
να αγοραζει τυχαια δωρα
ετσι ωστε να μην διαγραφονται ..''απατα'' αυτα
 

MonOlykos

Νέο Μέλος
Καλησπέρα.
Έχει προσπαθήσει κάποιος/α, έστω και σε "πρόχειρο" να στήσει το Χειμωνιάτικο χωριό, έχοντας ΕΝΑ απ' το κάθε κτήριο και με τις διασυνδέσεις που ζητάνε τα κτήρια?
Γιατί εγώ βλέπω πως είναι αδύνατον?
Δεν το είχαν δοκιμάσει οι προγραμματιστές πριν βάλουν ΕΝΝΕΑ κτήρια?
Αν κάνω λάθος, ευχαρίστως θα δω ένα σωστό "στήσιμο", με ΕΝΑ απ' το κάθε κτήριο και ΟΛΕΣ τις διασυνδέσεις που θέλουν τα κτήρια, μιας και πουθενά δεν αναφέρθηκε (απ' την αρχή) πως χρειαζόμαστε πάνω από 9 κτήρια για να λειτουργήσουν τα 9. :(
 

DeletedUser29206

Guest
Καλησπέρα.
Έχει προσπαθήσει κάποιος/α, έστω και σε "πρόχειρο" να στήσει το Χειμωνιάτικο χωριό, έχοντας ΕΝΑ απ' το κάθε κτήριο και με τις διασυνδέσεις που ζητάνε τα κτήρια?
Γιατί εγώ βλέπω πως είναι αδύνατον?
Δεν το είχαν δοκιμάσει οι προγραμματιστές πριν βάλουν ΕΝΝΕΑ κτήρια?
Αν κάνω λάθος, ευχαρίστως θα δω ένα σωστό "στήσιμο", με ΕΝΑ απ' το κάθε κτήριο και ΟΛΕΣ τις διασυνδέσεις που θέλουν τα κτήρια, μιας και πουθενά δεν αναφέρθηκε (απ' την αρχή) πως χρειαζόμαστε πάνω από 9 κτήρια για να λειτουργήσουν τα 9. :(
Στην ανακοίνωση λέει αυτό: «Παρά το γεγονός ότι τα νέα κτίρια αποτελούν ένα σετ, αυτή τη φορά δεν υπάρχει συγκεκριμένη τοποθέτηση που να τα κάνει να φαίνονται καλά. Μπορείτε να τα τοποθετήσετε μαζί με όποιο τρόπο θέλετε, αλλά φροντίστε να αγγίζουν αρκετά από τα άλλα κτίρια του Χειμερινού Χωριού, ώστε να μεγιστοποιήσετε τα κέρδη σας.»
Δεν υπάρχει σωστός τρόπος να τα τοποθετήσεις. Όπως θέλεις τα τοποθετείς και μάλιστα αν θέλεις να τοποθετήσεις και τα εννέα από μία φορά το κάθε ένα δεν γίνεται να λειτουργούν όλα τα μπόνους.
 

MonOlykos

Νέο Μέλος
Αυτό ακριβώς λέω!
Ότι σε αντίθεση με το Παλάτι του Μαχαραγιά ή/και το Συντριβάνι του Ελέφαντα, όπου κι αυτά μπορούσες να τα τοποθετήσεις όπως θέλεις και είναι ΠΛΗΡΩΣ λειτουργικό το σετ, στο συγκεκριμένο σετ ΔΕΝ έχουμε "λύση", που είναι (κατά την ταπεινή μου γνώμη) ένα σχεδιαστικό λάθος και (για μένα πάντα) καθιστά το event, μια αποτυχία. :(
 

DeletedUser29206

Guest
Αυτό ακριβώς λέω!
Ότι σε αντίθεση με το Παλάτι του Μαχαραγιά ή/και το Συντριβάνι του Ελέφαντα, όπου κι αυτά μπορούσες να τα τοποθετήσεις όπως θέλεις και είναι ΠΛΗΡΩΣ λειτουργικό το σετ, στο συγκεκριμένο σετ ΔΕΝ έχουμε "λύση", που είναι (κατά την ταπεινή μου γνώμη) ένα σχεδιαστικό λάθος και (για μένα πάντα) καθιστά το event, μια αποτυχία. :(
Να σου πω την αλήθεια εγώ δεν ασχολήθηκα με το σετ καθόλου.
Εάν θες να ασχοληθείς θα πρέπει να σκεφτείς πια κτίρια θες να βάλεις και τι μπόνους θέλεις να παράγουν
 

MonOlykos

Νέο Μέλος
Κατά την γνώμη μου, για να είναι επιτυχημένο ένα event θα πρέπει το τελικό Δώρο να είναι κάτι ολοκληρωμένο.
Αυτό το σετ μου δείχνει ότι σχεδιάστηκε "στο πόδι".
Εκτός αν κάποιος/α άλλος/η έχει βρει την λύση, που εγώ δεν έχω βρει. ;)
 

DeletedUser29201

Guest
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας σχετικά με τη φετινή Χειμερινή Εκδήλωση.
δεν καταφερα να παρω τα κτιρια που ηθελα...μερικα νομιζω βγηκαν μονο μια φορα...τι να τα κανω τα κτιρια που πηρα τωρα που δεν κολλανε μεταξυ τους?????μιλαω ειδικα για το κτιριο που εδινε ποσοστα επιθεσης...μια φορα και δεν το ξαναειδα!καντε κατι......
 

DeletedUser29201

Guest
καντε κατι με το κτιριο που εδινε ποσοστα επιθεσης...μια φορα μονο το ειδα και δεν προλαβα να το παρω...μου μενουν ασυνδετα τα κτιρια χωρις αυτο!!!
 

MonOlykos

Νέο Μέλος
Μάλλον δεν μπαίνεις στο παιχνίδι τακτικά φίλε/η μου. Εγώ το πήρα και τις ΔΥΟ φορές που εμφανίστηκε. ;)
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
να το ξαναβγαλετε σε καθε περιπτωση...βρειτε τροπο :)))))
Καλησπερα εχω την εντυπωση οτι ενας απο τους λογους υπαρξης που εχουν οι ημερησιες προκλησης ειναι αυτος ακριβως
καποιες φορες μεσα στα ημερησια -καθημερινα δωρα εχει κομματια 'η κιτ αναβαθμισης απο κτηρια/σετ των ειδικων εκδηλωσεων
 
Κορυφή