Aνεξαρτητες μοναδες

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser32556
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser32556

Guest
Καλησπερα παιδια. Μηπως εχει καποιος λιγο χρονο να μου εξηγησει τι διαφορα εχουν οι ανεξαρτητες μοναδες στο πεδιο μαχης? Εχουν λιγοτερη ισχυ απο τις αλλες? Υπαρχει καποιο αλλο θεμα?
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα παιδια. Μηπως εχει καποιος λιγο χρονο να μου εξηγησει τι διαφορα εχουν οι ανεξαρτητες μοναδες στο πεδιο μαχης? Εχουν λιγοτερη ισχυ απο τις αλλες? Υπαρχει καποιο αλλο θεμα?

Δεν εχουν καμια διαφορα στο πεδιο της μαχης. Οι ανεξαρτητες ειναι μοναδες που εχεις παρει σαν δωρο απο αποστολες αμοιβες κτλ και δεν τις εχεις στρατολογησει εσυ απο ενα στρατιωτκο κτιριο.
 

DeletedUser32556

Guest
Ναι, αυτες εννοω. Και θα ηθελα να ξερω αν εχουν καποιο μειονεκτημα σε σχεση με αυτες που στρατολογω. Γιατι εχω κερδισει πολλες, και ειναι κριμα να κτιζω στρατιωτικα κτιρια (που πιανουν πολυτιμο χωρο) και να χρησιμοποιω νομισματα και ενισχυσεις για να εκπαιδευω, αφου ηδη εχω ετοιμους. Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Στο ξαναγραφω γιατι μαλλον δε διαβασες την απαντηση μου οτι "δεν εχουν καμια διαφορα στο πεδιο της μαχης".

Εχουν τα ιδια χαρακτηριστικα και στατιστικα ακριβως.
 

DeletedUser32556

Guest
Στο ξαναγραφω γιατι μαλλον δε διαβασες την απαντηση μου οτι "δεν εχουν καμια διαφορα στο πεδιο της μαχης".

Εχουν τα ιδια χαρακτηριστικα και στατιστικα ακριβως.
Ναι, το καταλαβα. Ευχαριστω πολυ.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Απλα οταν σκοτωνονται στο πεδιο της μαχης, δεν μπορεις να τους ξαναβγαλεις...
οποτε ή πολεμας προσπαθοντας να μη χασεις μοναδα, ή πρεπει να εχεις και στρατωνες....
αλλωστε αν εχεις Αλκατραζ σου δινει καθε μερα ανεξαρτητες, αλλα και εκει απο στρατωνες που ηδη εχεις στη πολη σου...
 

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Απλα οταν σκοτωνονται στο πεδιο της μαχης, δεν μπορεις να τους ξαναβγαλεις...
οποτε ή πολεμας προσπαθοντας να μη χασεις μοναδα, ή πρεπει να εχεις και στρατωνες....
αλλωστε αν εχεις Αλκατραζ σου δινει καθε μερα ανεξαρτητες, αλλα και εκει απο στρατωνες που ηδη εχεις στη πολη σου...
Από καιρό είχα την απορία, εάν χτίσεις το Αλκατράζ, χρειάζεται να έχει και κτίρια παραγωγής στρατού ή σου δίνει αυτόματα στρατό από την εποχή σου?
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Από καιρό είχα την απορία, εάν χτίσεις το Αλκατράζ, χρειάζεται να έχει και κτίρια παραγωγής στρατού ή σου δίνει αυτόματα στρατό από την εποχή σου?


Χρειαζεται να εχεις και στρατιωτικα κτιρια χτισμενα και σου δινει απο αυτα που εχεις χτισμενα τυχαια (αν εχεις κρυψωνα κακοποιων ή πρωταθλητη μετρανε και αυτα στην επιλογη).
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Από καιρό είχα την απορία, εάν χτίσεις το Αλκατράζ, χρειάζεται να έχει και κτίρια παραγωγής στρατού ή σου δίνει αυτόματα στρατό από την εποχή σου?

Αν θες να παρεις καποια συγκεκριμενη μοναδα (πχ σε βολευει στις μαχες, αναλογα με το στυλ σου), θα πρεπει να εχεις το κτηριο αυτης της μοναδας στη πολη σου....
-------------------------------------------------------------
Φυσικα οπως ειπε και ο ανωθεν μου Συν-αγωνιστης, αν εχεις δεντρο κακοποιων και κανενα στρατιωτικο περνεις μονο κακους....μονο κτηριο τυμπανοκρουστη, περνεις μονο τυμπανιστες κ.ο.κ
 
Τελευταία επεξεργασία:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Από καιρό είχα την απορία, εάν χτίσεις το Αλκατράζ, χρειάζεται να έχει και κτίρια παραγωγής στρατού ή σου δίνει αυτόματα στρατό από την εποχή σου?
Καλησπερα κανονικα δεν θα επρεπε και εξ ορισμου των περιγραφικων στοιχειων του αρκατραζ η επισημη απαντηση θα ειναι το οχι
ομως ειχε πεσει στην αντιληψη μου οτι αυτο εχει ενα κενο

... γιατι καποιος μπορει να παιρνει χωρις πολυ κοπο και χωρις να εχει ουσιαστικα κτισμενο στρατιωτικο κτιριο
το ειχα κανει θεμα εδω και καιρο ομως επισημη απαντηση δεν ελαβα ποτε
πως μπορει ?
ειτε .. ''χορευοντας'' με ακριβεια τα βηματα εμφανισης ενος αρχεγονου bug (τυχαια κατ αλλα)
.. αλλα αυτο δεν το (ανα)γνωριζει η επισημη ιννο.. αρα και κατ επεκταση δεν μπορει να τιμωρηθει ..για τα ''τυχαια βηματα τσαμικου''

ειτε βαζοντας ..σε θεμελιακη κατασταση καποια στρατιωτικα τα οποια μετα το μαζεμα διαγραφονται
ε σε αλλους βγαινει σε αλλους οχι μαντεψτε ... ποια ειναι η διαφορα της επιτυχιας
ασχετο
ωρες ωρες απορω και γω με την εμμονη μου στο να εξακολουθω να παιζω χωρις χορευτικα να μην σας πω γενικα οτι απορω που εξακολουθω να ειμαι ''παρων'' με ολα αυτα που ξερω, βλεπω και ''μαντευω''
εχει η ιννο υπολογισει ποτε πως μπορει να εχουν στις στρατιωτικες αποθηκες τους καποιοι ενεργοι στους χαρτες παιχτες τοσες στρ μοναδες και να αυξανονται συνεχως ?
τα κουκια δεν βγαινουν ..πολιορκιες αμυνες και απωλειες μαχων ..ομως ποιος νοιαζεται
 
Τελευταία επεξεργασία:

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Χρειαζεται να εχεις και στρατιωτικα κτιρια χτισμενα και σου δινει απο αυτα που εχεις χτισμενα τυχαια (αν εχεις κρυψωνα κακοποιων ή πρωταθλητη μετρανε και αυτα στην επιλογη).
Αν θες να παρεις καποια συγκεκριμενη μοναδα (πχ σε βολευει στις μαχες, αναλογα με το στυλ σου), θα πρεπει να εχεις το κτηριο αυτης της μοναδας στη πολη σου....
αν δεν εχεις κανενα σου δινει τυχαια της εποχης σου...
Φυσικα οπως ειπε και ο ανωθεν μου Συν-αγωνιστης, αν εχεις δεντρο κακοποιων και κανενα στρατιωτικο περνεις μονο κακους....μονο κτηριο τυμπανοκρουστη, περνεις μονο τυμπανιστες κ.ο.κ
Καλησπερα κανονικα δεν θα επρεπε και εξ ορισμου των περιφραφικων στοιχειων του αρκατραζ η επισημη απαντηση θα ειναι το οχι
ομως ειχε πεσει στην αντιληψη μου οτι αυτο εχει ενα κενο
... γιατι καποιος μπορει να παιρνει χωρις πολυ κοπο και χωρις να εχει ουσιαστικα κτισμενο στρατιωτικο κτιριο
το ειχα κανει θεμα εδω και καιρο ομως επισημη απαντηση δεν ελαβα ποτε
πως μπορει ?
ειτε .. ''χορευοντας'' με ακριβεια τα βηματα εμφανισης ενος αρχεγονου bug (τυχαια κατ αλλα)
.. αλλα αυτο δεν το (ανα)γνωριζει η επισημη ιννο.. αρα και κατ επεκταση δεν μπορει να τιμωρηθει ..για τα ''τυχαια βηματα τσαμικου''
ειτε βαζοντας ..σε θεμελιακη κατασταση καποια στρατιωτικα τα οποια μετα το μαζεμα διαγραφονται
ε σε αλλους βγαινει σε αλλους οχι μαντεψτε ... ποια ειναι η διαφορα της επιτυχιας
ασχετο
ωρες ωρες απορω και γω με την εμμονη μου στο να εξακολουθω να παιζω χωρις χορευτικα να μην σας πω γενικα οτι απορω που εξακολουθω να ειμαι ''παρων'' με ολα αυτα που ξερω, βλεπω και ''μαντευω''
Σας ευχαριστώ πολύ και τους 3 για την βοήθεια.
 

DeletedUser31290

Guest
αν δεν εχεις κανενα σου δινει τυχαια της εποχης σου...

σοβαρα??
αυτο δεν το ξερα......χμμ.ενδιαφερων απο αποψη χωρου.
δεν ειναι και ασχημο αυτο...βρε τι μαθαινει κανεις.εστω και αργα:D:D:D:D:D:D:D:D:D:eek::eek::eek::eek::eek::cool::cool::cool::cool::cool:
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Σορρυ παιδες....
μην γινει παρεξηγηση....εγω δεν το μετεφερα καλα....
Το Αλκατραζ ΔΕΝ παραγει μοναδες αν δεν εχεις κανενα πολεμικο κτηριο στη πολη σου...
μπορει να μην το εχεις συνδεσει με δρομο, τοτε παραγει....
αν εχεις δεντρα κακων παραγει κακους, βεβαια...
και παλι συγνωμη για τη παραπληροφορηση που πηγα να δημιουργησω....:rolleyes:;)

** η ελλκηνικη Wiki βεβαια δεν το αναφερει αυτο....:(
ευτυχως υπαρχουν ξενα εγκυρα sites που ασχολουνται καλυτερα και ποιο κατατοπιστικα απο τις επισημες wiki της εταιρεια...:D
αλλα προφανως και ΔΕΝ τα αναφερω, γιατι θα φαω κανενα μπαν...:confused::confused::confused:

μονο αυτο μπορω, νομιζω.... http://prntscr.com/mvvrhu
 
  • Like
Αντιδράσεις: MarkDr

talamanta

Καμένος Χρήστης
αν δεν εχεις κανενα σου δινει τυχαια της εποχης σου...

σοβαρα??
αυτο δεν το ξερα......χμμ.ενδιαφερων απο αποψη χωρου.
δεν ειναι και ασχημο αυτο...βρε τι μαθαινει κανεις.εστω και αργα:D:D:D:D:D:D:D:D:D:eek::eek::eek::eek::eek::cool::cool::cool::cool::cool:

Kαλησπερα οχι κανονικα δεν σου δινει τιποτα
ομως ..σε ενα ζωντανο παιχνιδι μπορει να υπαρξουν και σφαλματα εξ αιτιας καποιων κενων 'η αλληλοεπιδρασεων μετα απο την προσθηκη νεων χαρακτηριστηκων 'η μετα απο διορθωσεις αλλων στοιχειων στις αναβαθμισεις κλπ
Για αυτο τον λογο υπαρχει ο σερβερ βετα
εκει κανονικα γινονται δοκιμες ετσι ωστε εαν βρεθουν σφαλματα
οι παιχτες οφειλουν να τα καταγραφουν και να τα αναφερουν
οι δε αλλοι παιχτες αναπαραγοντας τα ''βηματα'' να τα επιβεβαιωνουν ή αλλαζοντας καποια ''βηματα'' να μην τα συναντουν
ετσι ωστε οι προγραμματιστες να τα διορθωνουν πριν εμφανιστουν στους ζωντανους σερβερς
ομως ..καποιοι παιχτες παιζουν στον βετα ..αθορυβα και ''σωστα''
(λεω εγω τωρα η κακια) πχ για να ''μαντευουν'' τον τροπο εμφανισης τους και ..τυχαια να φροντιζουν να τους εμφανιστουν εδω γιατι μεταξυ μας καποια δηλωμενα απο παιχτες στο βετα σφαλματα ..σερνονται και στους ζωντανους σερβερ
απλως η εμφανισης τους ειναι σε μικρο ποσοστο και μετα απο συγκεκριμενα ''βηματα''
που πολλες φορες εαν δεν τα ξερεις και δεν τα ''περιμενεις'' στην γωνια
δεν θα σου ''δημιουργηθει'' ποτε σχεδον το συγκεκριμενο σφαλμα
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser31290

Guest
ναι μπουρδα ηταν..........το δοκιμασα και δεν
ραδιο αρβιλα:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
 

DeletedUser30097

Guest
wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Αλκατράζ
Αντιγράφω από την ενότητα ενισχύσεις:
«Παράγει ανεξάρτητες μονάδες από ένα στρατιωτικό κτίριο στην πόλη του παίκτη κάθε 24 ώρες. Ο χρόνος μπορεί να μειωθεί από την Ενίσχυση Στρατολόγησης Συντεχνίας.»
Συγγνώμη, αλλά η foeπαίδεια, (wiki), αποτελεί αδυναμία μου.
Επισημαίνεται το ότι από στρατιωτικό κτίριο που υπάρχει στην πόλη του παίκτη, το αλκατράζ παράγει ανεξάρτητες μονάδες.
Εκείνο που διόρθωσης χρήζει ειναι το «Παράγει ανεξάρτητες μονάδες από ένα στρατιωτικό κτίριο». Θα πρέπει να αντικατασταθεί από Παράγει τυχαία ανεξάρτητες μονάδες από τα στρατιωτικά κτίρια.

ΜΦΧ
Γιώργης.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

dio21

Καμένος Χρήστης
Γιατι ρε Γιωργη?
Οικονομια στις λεξεις κανουν?....χαχαχαχαχ
«Παράγει ανεξάρτητες μονάδες από ένα στρατιωτικό κτίριο στην πόλη του παίκτη κάθε 24 ώρες. Ο χρόνος μπορεί να μειωθεί από την Ενίσχυση Στρατολόγησης Συντεχνίας.» κα;ι προσθετω....
"Αν ωστοσο δεν εχετε καθολου στρατιωτικα κτηρια στη πολη σας, το Αλκατραζ ΔΕΝ παραγει μοναδες"
 

lolitaki

Καμένος Χρήστης
Αυτονόητο δεν είναι;Αν δεν υπάρχει στρατιωτικό κτίριο απο πού θα παράγει μονάδες;
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Τα ΜΚ που παραγουν αγαθα δλδ, απο που τα παραγουν?
Πρεπει να εχουμε κτηριο Αγαθων στη πολη μας για να παραξουν?
 

lolitaki

Καμένος Χρήστης
Προφανώς διαφορετικά αφού τα υπολοιπα μκ βγάζουν υλικά . Το Αλκατράζ βγάζει στρατό που από κάπου πρέπει να εκπαιδευτεί
 
Κορυφή