Ιδέα ΠΡΟΤΑΣΕΙς ΓΙΑ ΕΠΟΜΕΝΕς ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα
Καταρχας θελω μονο να εκφρασω καταθεσω την προσωπικη μου γνωμη - και εμπειρια- για τον παικτη finrod που τον τελευταιο καιρο ανηκει παραλληλα και στην ομαδα διαχειρισης
Παρ ολο που καποιες φορες οι αποψεις μας για τα δρωμενα δεν ηταν ταυτοσημες - ολο ευγενεια ειμαι σημερα και οχι δεν εχω πυρετο-
οφειλω να πω δημοσια
οτι παντα μιλουσε-σχολιαζε (εγγραφως ορατα) πανω απ ολα σαν παιχτης που τον ενδιεφερε η καλυτερευση του φοε και η διορθωση των ''κενων'' του παιχνιδιου
φυσικα ο finrod (και αυτο ειναι προς τιμη του) δεν εκρυψε/αλλαξε το ονομα του ως διαχειριστης***
οπως εκαναν αρκετοι απο τους παλαιοτερους διαχειριστες
οι οποιιοι εμμεσως πλην σαφως διασφαλιζαν την ανωνυμιας τους και ουσιαστικα ''χορευαν'' σε 2-3 διαφορετικα ''ταμπλο''
**..ειχε εαν δεν κανω λαθος αυτην την δυνατοτητα

Τωρα για το υσ του mitsos nikaia7
υ.γ το τοπικ ιδεες για επομενες αναβαθμισεις πρεπει να κλεισει συμφωνα με τα παραπανω...τα λεμε οι παιχτες απανταμε οι παιχτες οποτε οι ιδεες μενουν ιδεες!
Η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια συνηθως
Συνηθως τα ιδια 3-4 ατομα μιλουσαμε εδω στο φορουμ
ουτε μια ξερη δεν μπορουσαμε να παιξουμε εαν ελειπε ενανς δηλ
Ποσο λοιπον σοβαρα να υπολογισουν την ενσταση αντε το πολυ 4 παιχτων συγκριτικα με το συνολο των παιχτων που δεν ''βλεπουν '' λαθη
Φυσικα καποιες διορθωσεις εχουν γινει βασιζομενες σε δικες μας προτασεις /παρατηρησεις
και ματαξυ μας πιστευω ολα ..τα διαβαζουν οι εξ αλλοδαπης
ομως οπως ηδη ανεφερα αυτο απο μονο του δεν φτανει
γιατι ειτε προσπαθουν να τα διορθωσουν προσθετοντας κατι αλλο
ομως με μεγαλη χρονοκαθυστεριση
ειτε αλλες φορες τις εφαρμοζουν μερικως
και συνηθως ετσι δημιουργουνται μεγαλυτερα προβληματα
...σε σημειο που αναγκαζομαι πολλες φορες να τους παρακαλω δημοσια γονυπετης να μην ξαναδιορθωσουν λαθος
Και οταν ο κομπος φτανει στο χτενι τοτε γρηγορα προσπαθουν να.. ''καθαρισουν'' μονο την επιφανεια κρυβοντας την σκονη κατω απο το χαλακι
..ε φυσικο ειναι μετα με τον πρωτο φυσημα ...τα ξανα βρισκουμε μπροστα μας
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser30097

Guest
καποιος να μας απαντησει επισημα για τα παραπονα μας η τις ιδεες που εχουμε θα μας απαντησει η απλα χανουμε την ωρα μας?
υ.γ το τοπικ ιδεες για επομενες αναβαθμισεις πρεπει να κλεισει συμφωνα με τα παραπανω...τα λεμε οι παιχτες απανταμε οι παιχτες οποτε οι ιδεες μενουν ιδεες!
Είπε κανείς ότι τα μέλη της διαχείρισης δε διαβάζουν τα γραφόμενα; Τώρα, αν σώνει και καλά κάποιος θέλει απάντηση από τη διαχείριση, ας στείλει το κείμενο της δημοσίευσής του και στη διαχείριση, κάνοντας χρήση του κέντρου υποστήριξης.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Το Θεμα αυτο ανοιξε με δικη μου πρωτοβουλια, ωστε να υπαρχουν καπου μαζεμμενες οι ιδεες και οι αποψεις των παικτων, πανω σε θεματα που αφορουν το ΦοΕ και την καλυτερευση ή βελτιωση καποιων λειτουργιων που θα μας κανουν ευκολη τη ζωη, σαν παικτες...
Εχω δει αρκετες απο τις παρατηρησεις και προτασεις που εχουμε κανει εδω διαφοροι παικτες, να υλοποιουνται ή εστω να λαμβανονται σοβαρα υποψην απο τα ατομα που πρεπει και να προοθουνται αρμοδιως....
Μπορειτε να ανατρεξετε απο την αρχη του θεματος (αισιως εκλεισε πανω απο χρονο που υπαρχει) και να διαπιστωσετε και μονοι σας αν εχω δικαιο...
Οντως (οπως αναφερει και η Ταλαμαντα) λιγοι ειμαστε καθημερινα σχεδον εδω, και ακομα λιγοτεροι γραφουμε ή προτεινουμε....
Αυτο το θεμα -οπως αναφερει και ο τιτλος του- αφορα λοιπον ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ για επομενες αναβαθμισεις....
Καντε λοιπον προτασεις και οχι μονο κριτικη ... φυσικα δεν ακυρωνω και τη σημασια της κριτικης και της ανταλλαγης αποψεων, αλλα υπαρχουν αλλα θεματα για να γινουν αυτα... επισης μπορειτε να ανοιξετε ενα σχετικο θεμα με οτι σας απασχολει και να το εξαντλητε εκει...
Καλο θα ειναι να μην ανακατευουμε τα Θεματα ωστε να υπαρχει μια ευκολη λειτουργια για ολους μας...και για την Διαχειριση φυσικα...
 

DeletedUser29206

Guest
Ξανά-προτείνω για τις εκστρατείες συντεχνίας:
Να μην υπάρχει στα σεντούκια η πιθανότητα να τύχεις προσπάθειες.

Σας έχω μία έκπληξη:
Θυμάστε που αναρωτιόσαστε για τις πιθανότητες δώρων στα κειμήλια;
Ε, εγώ τις βρήκα (αλλά μόνο για ασημένιο και χρυσό):
http://prntscr.com/g2m5x2
http://prntscr.com/g2m61d
(http://prntscr.com/g2m661)
Δεν ξέρω πόσο ισχύουν.
 
  • Like
Αντιδράσεις: dio21

DeletedUser29206

Guest
Προτείνω να αλλάξει αυτός ο αριθμός
Αντί για 19.666 να αυξηθεί ή να μειωθεί ένας κάτοικος και να γίνει ή 19.667 ή 18.665
Η κατάληξη αυτού του αριθμού με ανατριχιάζει λίγο :confused:
Είναι ένας λόγος για να μην πας το habitat επίπεδο 11 :(:p

Υ.Γ.
Τις καλύτερες προτάσεις κάνω!
Έτσι θα βελτιωθεί το παιχνίδι!
Αυτό φταίει για όλα!
 

DeletedUser30097

Guest
http://antexeistinalitheia.gr/666-arithmos-anthropou-arithmos-thiriou/

Ο σύνδεσμος μόνο και μόνο για να πάρεις ερεθίσματα. Ψάξε τα ένα-ένα με υπομονή κι ίσως σταθείς πιο τυχερός από μένα στο να καταλήξεις κάπου, αν και θαρρώ πως και "κάπου" να κατέληγα, πάλι "πανιά" γι' αλλού θ' άνοιγα.
 

DeletedUser29206

Guest
http://antexeistinalitheia.gr/666-arithmos-anthropou-arithmos-thiriou/

Ο σύνδεσμος μόνο και μόνο για να πάρεις ερεθίσματα. Ψάξε τα ένα-ένα με υπομονή κι ίσως σταθείς πιο τυχερός από μένα στο να καταλήξεις κάπου, αν και θαρρώ πως και "κάπου" να κατέληγα, πάλι "πανιά" γι' αλλού θ' άνοιγα.
Ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι τι site είναι αυτό; :p
 

DeletedUser30097

Guest
Ένα από τα πολλά, τυχαίο. Απλώς, το συγκεκριμένο άρθρο αυτής της ιστοσελίδας είναι κάτι σαν επιτομή των όσων μπορείς να βρεις σε άλλες, πιο αναλυτικά γραμμένα.

Ρίξε μια ματιά και σ' αυτό:
https://el.wikipedia.org/wiki/Δευκαλίων
έτσι, για να έχεις μία απόψη για την ΑΝΑΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ των ανθρώπων μετά τον κατακλυσμό που αναφέρεται από την ελληνική μυθολογία.
Κατά μία άποψη ο Προμηθέας ήταν ο πλάστης των ανθρώπων, οι οποίοι και ενθουσίασαν τον Δία, σαν τους παρουσίασε σ' αυτόν ο Προμηθέας, και τους έδωσε ζωή.
Λογικά ο Προμηθέας, μιας κι έδωσε τη φωτιά και δίδαξε στους ανθρώπους το πως να χρησιμοποιούν εργαλεία, μπορεί να ταυτιστεί με τον Εωσφόρο, ο οποίος έδωσε στους ανθρώπους τη γνώση. Τραβηγμένο μεν αλλά όχι δίχως βάση.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Τυχερε και αχαριστε
1 τυχερε ..γιατι καταφερνεις με την πρωτη να μπεις σε χαρτη
2 αχαριστε γιατι ...σου κανουν ..κουνια μπελα τσαμπα και διαμαρτυρεσαι
 

DeletedUser30097

Guest
ηρθα! βρηκα μπαγκ στην σημερινη αναβαθμιση! το χ αν μπαινοβγαινεις στον χαρτη σεσ παει μια δεξια μια αριστερα! :p
https://prnt.sc/g6fwif
https://prnt.sc/g6fws7
Όχι μπαγκ αλλά ...μπουγκ βρήκες! :p
Αν μπεις σε εποχή του χάρτη ΣεΣ έχοντας ανοιχτό το παράθυρο του chat τότε θα σου το βγάλει το "x" στα δεξιά και πριν από αυτό θα σου εμφανίζει το "?".
Αν μπεις με κλειστό το chat θα σου βγάλει το "x" στ' αριστερά και δε θα σου εμφανίζει καθόλου το "?".
Τώρα το παρατήρησες αυτό; χμμμ

Φυσικά, για να συμβεί αυτό θα πρέπει:
  1. Κατά την εναλλαγή των εποχών στο χάρτη ΣεΣ να μη χρησιμοποιείς το αναπτυσσόμενο πλαίσιο στα δεξιά, αλλά να επιστρέφεις στη γενική επισκόπηση των εποχών του χάρτη ΣεΣ, (πηγαίνεις δηλαδή από Σαλονίκη στα Γιάννενα μέσω του πορθμείου στο Ρίο-Αντίριο!!!).
  2. Σαν είσαι στη γενική επισκόπηση των εποχών του χάρτη ΣεΣ να κλείνεις το παράθυρο του chat.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
o Xις ηταν παντα δεξια...μαζι με το ερωτηματικο! τωρα οτι κ να μου λες δεν θα με πεισεις οτι ηταν ετσι κ δεν το ειχα προσεξει...:)))
το τσατ ανοιχτο-κλειστο δεν αλλαζει κατι..απλα μπαινοβγαινω κ μια ειναι οπως στο πρωτο πριντ μια οπως στο δευτερο..
πριν την σημμερινη αναβαθμιση ηταν παντα δεξια μαζι με ? και τον καταλογο με τις εποχες..
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
θα πεταγομουν μεχρι την υποστηριξη να κανω εκει τα παραπονα μου....αλλα η ιρις δεν με συμπαθει ιδιαιτερα κ θα φαω κανα μπαν!:p
 

DeletedUser29206

Guest
θα πεταγομουν μεχρι την υποστηριξη να κανω εκει τα παραπονα μου....αλλα η ιρις δεν με συμπαθει ιδιαιτερα κ θα φαω κανα μπαν!:p
Αυτό δε μπορείς να το ξέρεις.
Και το μπαν που λες εσύ από εσένα εξαρτάται
 

DeletedUser30097

Guest
o Xις ηταν παντα δεξια...μαζι με το ερωτηματικο! τωρα οτι κ να μου λες δεν θα με πεισεις οτι ηταν ετσι κ δεν το ειχα προσεξει...:)))
το τσατ ανοιχτο-κλειστο δεν αλλαζει κατι..απλα μπαινοβγαινω κ μια ειναι οπως στο πρωτο πριντ μια οπως στο δευτερο..
πριν την σημμερινη αναβαθμιση ηταν παντα δεξια μαζι με ? και τον καταλογο με τις εποχες..
Αν χρησιμοποιείς για την εναλλαγή στους χάρτες των εποχών τον αναπτυσσόμενο κατάλογο πάνω δεξιά, τότε ο «Χις», (μου άρεσε αυτό!!), παραμένει στην πάνω δεξιά γωνία, παρέα με το «?» εξ αριστερών του.
Αν χρησιμοποιήσεις την επιστροφή στην γενική επισκόπηση και από εκεί μεταβείς σε επιμέρους χάρτη εποχής, τότε ο «Χις», (είπαμε, μου άρεσε αυτό!!), μεταφέρεται αριστερά και το «?» την σκαπουλάρει. Φυσικά, ούτε ο «Χις» μεταφέρεται ξανά στα δεξιά, ούτε το «?» επανεμφανίζεται.
Φυσικά, θα ομολογήσω ότι είθισται ο «Χις» να βρίσκεται, πάντα και στα πάντα, στην πάνω δεξιά γωνία.
Αυτά.
θα πεταγομουν μεχρι την υποστηριξη να κανω εκει τα παραπονα μου....αλλα η ιρις δεν με συμπαθει ιδιαιτερα κ θα φαω κανα μπαν!:p
Το παραπάνω σχόλιο είναι άδικο. Άθελά σου αδικείς το Ρηνιώ, και το λέω μετά λόγου γνώσεως. Αν μπορείς να κάνεις κάτι γι' αυτό, κάνε το.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Το παραπάνω σχόλιο είναι άδικο. Άθελά σου αδικείς το Ρηνιώ, και το λέω μετά λόγου γνώσεως. Αν μπορείς να κάνεις κάτι γι' αυτό, κάνε το.[/QUOTE]

προφανως κ κανω χαβαλε..;)
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα
Λοιπον θεωρω οτι θα πρεπει να σκεφτουν σοβαρα οι προγραμματιστες να αναβαθμισουν/εμπλουτισουν τους πρωταθλητες του ΩΜ με επιπλεον ιδιοτητες
διαφορετικα ειναι αχρηστοι
Εκτος εαν θεωρουν οτι ειναι αρκετη η ..ξυλοεισπρακτικη ενασχοληση τους
δηλ ..να καθονται να τρωνε ''ξυλο'' σε στημενες για βαθμους πριβε μαχες
τις οποιες παρεμπιπτοντως και εγω κανω
-τουλαχιστον εγω μονο αυτη την χρηση ξερω και ειλικρινα δεν γνωριζω κανεναν που να τους χρησιμοποιει σε κανονικες μαχες-

Υποτιθεται οι πρωταθλητες θα επρεπε να ειναι το πιο ισχυρο οπλο καθε εποχης
για αυτο ειναι ..σπανιοι και καθε κτηριο παραγει 1 καθε 24 ωρες
Κατα την γνωμη μου στις δυο τελευταιες εποχες ..ειναι το παιδι για τα θεληματα
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή