Ιδέα ΠΡΟΤΑΣΕΙς ΓΙΑ ΕΠΟΜΕΝΕς ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ

DeletedUser30258

Guest
όπως δεν μπορούν κάποιοι να προχωρήσουν με τις μάχες στην εκστρατεία λόγω στρατού (αν και τους δίνετε η δυνατότητα διαπραγμάτευσης sic) έτσι και κάποιοι δεν μπορούν να προχωρήσουν στις τεχνολογίες λόγω έλλειψης αγαθών ! (εδώ δεν υπάρχει εναλλακτική λύση) Γιατί το ένα είναι δίκαιο και το άλλο άδικο ;
mitsos είσαι παλιός και ενεργός παίκτης και για να το λές ....κάτι θα ξέρεις !
 

DeletedUser29206

Guest
<<< Η ομάδα διαχείρισης διατηρεί το δικαίωμα να παραβιάσει κάποιους κανόνες αν κρίνει πως έτσι θα βοηθήσει στην ομαλή λειτουργία του forum.>>>>
ενταξει....νομιζω οτι κοροιδευομαστε...πρωτη η διαχειριση πρεπει να τηρει τους κανονες...
ειναι σαν να μας λενε,εχω το δικαιωμα να σε βρισω,αλλα εσυ αν με βρισεις μπαν για την ομαλη λειτουργια του παιχνιδιου!! ωραιοι κανονες..και δικαιοι πανω απ ολα..
Δεν είναι κοροϊδία διότι αυτό θα γίνει σε σπάνιες περιπτώσεις και μάλιστα όχι σε μεγάλο βαθμό.
Επιπλέον αυτό θα γίνει σε ακραίες περιπτώσεις για να βρει το παιχνίδι πάλι την αρμονία του.
 

DeletedUser29206

Guest
όπως δεν μπορούν κάποιοι να προχωρήσουν με τις μάχες στην εκστρατεία λόγω στρατού (αν και τους δίνετε η δυνατότητα διαπραγμάτευσης sic) έτσι και κάποιοι δεν μπορούν να προχωρήσουν στις τεχνολογίες λόγω έλλειψης αγαθών ! (εδώ δεν υπάρχει εναλλακτική λύση) Γιατί το ένα είναι δίκαιο και το άλλο άδικο ;
mitsos είσαι παλιός και ενεργός παίκτης και για να το λές ....κάτι θα ξέρεις !
Αυτά που λες τα θεωρώ άσχετα μεταξύ τους διότι εγώ λέω για αυτούς που δε μπορούν να περάσουν το 4ο επίπεδο δυσκολίας στις εκστρατείες συντεχνίας λόγω του στρατού. Αυτό δε σημαίνει ότι μπορούν να ξεκλειδώσουν τις τεχνολογίες. Το ένα έχει να κάνει με στρατό και το άλλο με αγαθά!
 

DeletedUser30258

Guest
πάμε πάλι ....όπως αυτός που έχει κτήρια αγαθών και φάρμες και.. και ....προχωρά στις τεχνολογίες έτσι και αυτός που έχει πολλά στρατιωτικά κτήρια προχωρά στην εκστρατεία ! Κατανοητό; Αν ναι συνεχίζω !
Γιατί αυτός που έχει αγαθά να μπορεί να προχωρήσει παντού ενώ αυτός που έχει στρατό μόνο στον χάρτη ηπείρου και στην εκστρατεία ;
Και γιατί να είναι άδικο για σένα που δεν έχεις στρατό να βάλουν και 5ο επίπεδο και δεν είναι άδικο για μένα που δεν μπορώ να ξεκλειδώσω το Ωκεάνιο 2 λόγω έλλειψης αγαθών να βάζουν και Ωκεάνιο 3 ;
Τι δεν καταλαβαίνεις ;
 

DeletedUser29206

Guest
πάμε πάλι ....όπως αυτός που έχει κτήρια αγαθών και φάρμες και.. και ....προχωρά στις τεχνολογίες έτσι και αυτός που έχει πολλά στρατιωτικά κτήρια προχωρά στην εκστρατεία ! Κατανοητό; Αν ναι συνεχίζω !
Γιατί αυτός που έχει αγαθά να μπορεί να προχωρήσει παντού ενώ αυτός που έχει στρατό μόνο στον χάρτη ηπείρου και στην εκστρατεία ;
Και γιατί να είναι άδικο για σένα που δεν έχεις στρατό να βάλουν και 5ο επίπεδο και δεν είναι άδικο για μένα που δεν μπορώ να ξεκλειδώσω το Ωκεάνιο 2 λόγω έλλειψης αγαθών να βάζουν και Ωκεάνιο 3 ;
Τι δεν καταλαβαίνεις ;
Ποιος σου είπε ότι δεν έχω στρατό;
Μάλλον μπερδεύτηκες με το "λόγω στρατού"
Με αυτό εννοούσα πως ο στρατός είναι δύσκολος να νικηθεί επειδή το μπόνους επίθεσης και άμυνας του στρατού είναι πολύ αυξημένο και μπορούν να τον διαπεράσουν εύκολα αυτοί που έχουν υψηλά επίπεδα Δία, Άαχεν και Castel del Monte. Κατανοητό;
Και αυτοί που έχουν αγαθά δε μπορούν να τα περάσουν όλα :p
Αυτοί που κάνουν διαπραγματεύσεις παίρνουν και την τέταρτη προσπάθεια από τις ενισχύσεις ταβέρνας.
Πρόβλημα με τα αγαθά έχουν συνήθως-όχι πάντα αυτοί που αλλάζουν γρήγορα εποχές και δεν κάνουν "διαλείμματα".
Δεν είναι απαραίτητο να έχεις πολλά κτίρια αγαθών στην πόλη σου. Γιατί;
Επειδή κάποιος μπορεί να έχει 2-3 κτίρια αγαθών στην πόλη του και θα κάνει διάλειμμα ένα και παραπάνω χρόνο για να αλλάξει εποχή που αυτό το κάνουν οι περισσότεροι αφού για να βγει η καινούρια εποχή θέλει να περάσει πολύ καιρό.
Και υπάρχει και αυτός που θα γεμίσει την πόλη του με κτίρια αγαθών και θα κάτσει σε μία εποχή ούτε μισό χρόνο!
Όλα είναι θέμα στρατηγικής.
Το θέμα είναι να διαλέξεις την στρατηγική που πιστεύεις ότι είναι η καλύτερη για να μην έχεις πολλά μειονεκτήματα ;)
Όμως όλες οι στρατηγικές έχουν πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα!
 

DeletedUser30258

Guest
Με αυτό εννοούσα πως ο στρατός είναι δύσκολος να νικηθεί επειδή το μπόνους επίθεσης και άμυνας του στρατού είναι πολύ αυξημένο και μπορούν να τον διαπεράσουν εύκολα αυτοί που έχουν υψηλά επίπεδα Δία, Άαχεν και Castel del Monte. Κατανοητό;

...μάλιστα ! είσαι νέος και έχεις πολλά να μάθεις χαχα !

κανένα σχόλιο ! τα λέμε .....
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
όπως δεν μπορούν κάποιοι να προχωρήσουν με τις μάχες στην εκστρατεία λόγω στρατού (αν και τους δίνετε η δυνατότητα διαπραγμάτευσης sic) έτσι και κάποιοι δεν μπορούν να προχωρήσουν στις τεχνολογίες λόγω έλλειψης αγαθών ! (εδώ δεν υπάρχει εναλλακτική λύση) Γιατί το ένα είναι δίκαιο και το άλλο άδικο ;
mitsos είσαι παλιός και ενεργός παίκτης και για να το λές ....κάτι θα ξέρεις !

στον μικροκοσμο του φοε ολα μαθαινονται...τι να λεμε?μην μας περνανε για χαζους μονο..
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Καλημερα !! Λοιπον εγω που ειμαι παλιος θα πω οτι οποιος ξεμενει απο αγαθα σιγουρα κατι κανει λαθος....οποιος δεν μπορει να προχωρησει λογω αδυναμης επιθεσης ειδικα στο 4 επιπεδο δεν εχει παρα να φροντισει να ανεβασει επιθεση...τα πραγματα ειναι απλα....επιλεγει ο καθενας μας και καθε επιλογη εχει πλεονεκτημα και μειονεκτημα...κι εγω θα ηθελα να εχει κι αλλο επιπεδο η ζουγκλα μιας και τη θεωρω πιο ενδιαφερουσα απο τον Σ.Ε.Σ....Παντως απο αγαθα δεν εχω ξεμεινει ποτε......
 

DeletedUser30258

Guest
Καλημέρα Ζαχαρία . Τα ερωτήματα είναι ..ρητορικά ! Είναι θέμα επιλογών για μένα και για τον καθένα . Όπως μπορώ να ξεκλειδώσω μία δύσκολη (λέμε τώρα) μάχη με αγαθά, έτσι να μπορώ να ανοίξω και μια τεχνολογία με μάχες !
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα....

Για το θεμα που λεει ο stevie... καταρχην μιλαμε για 2 διαφορετικα πραγματα...
- το δεντρο τεχνολογιας στο οποιο πρεπει να ξεκλειδωσουμε -με αγαθα- τεχνολογιες, ειναι βασικο εργαλειο αναπτυξης του λογαριασμου μας... χαρη σε αυτο ανεβαζουμε εποχες και "τερματιζουμε" το παιχνιδι...
- Η Εκστρατεια Συντεχνιας (Ζουγκλα) ειναι ενα game in game, με το οποιο διαγωνιζονται οσες Συντεχνιες θελουν μεταξυ τους (κατι παρομοιο με τον ΣεΣ αλλα με αλλο ειδος μαχες), καθως επισης και μια "πιστα" για μαχες με αντιπαλλο την ΑΙ... καθε Εκστρατεια κραταει μια εβδομαδα, οτι κανειςεκανες, και φτου και απο την αρχη....

Βαση των παραπανω, θεωρω ατοπη την συγκρυση του ειδους "γιατι στη Ζουγκλα μπορω με αυτον το τροπο, και δεν μπορω αντιστοιχα να προχωρησω στο κυριος παιχνιδι με τον ιδιο τροπο"...

Συμφωνω με το Ζαχαρια, οποιος μενει απο αγαθα κατι κανει λαθος.... εγω προσωπικα παντως δεν τρεχω να προλαβω καμμια εποχη...;)

Για το θεμα που αναφερει ο mitsos nikaia7...
- και εδω κατι παρομοιο με πριν... μιλαμε για τους διαχειριστες του Φορουμ και των εδω κανονων, ή για την υποστηρηξη του παιχνιδιου και τους κανονες του ΦοΕ?.... γιατι και αυτα -παντα κατα εμενα- ειναι (ή θα πρεπει να ειναι κανονικα) 2 διαφορετικα πραματα... ασχετα αν καποια απο αυτα συγχεονται μεταξυ τους καποιες φορες....:rolleyes:
 

DeletedUser30097

Guest
και εδω κατι παρομοιο με πριν... μιλαμε για τους διαχειριστες του Φορουμ και των εδω κανονων, ή για την υποστηρηξη του παιχνιδιου και τους κανονες του ΦοΕ?.... γιατι και αυτα -παντα κατα εμενα- ειναι (ή θα πρεπει να ειναι κανονικα) 2 διαφορετικα πραματα... ασχετα αν καποια απο αυτα συγχεονται μεταξυ τους καποιες φορες....:rolleyes:
H διάκριση μεταξύ διαχειριστών στο φόρουμ και στο παιχνίδι υπάρχει, κι αυτό είναι γνωστό.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
μιλαω καθαρα για το φοε κ οχι το φορουμ...εδω θελουν να γραφουμε,μας ψιλοπαρακαλανε εδω που τα λεμε..αλλα απαντηση δεν περνουμε πουθενα! ενταξει απο της απειλες-των προηγουμενων διαχειριστων του φορουμ που οταν υπηρχε αντιλογος σου ελεγαν θα σε τιμωρισουμε 6 μηνες απο το φορουμ-καλυτερα ανααπαντητες χαχαχαχαχα

τι να πρωτοπουμε για το παιχνδι???πρεπει να ξεκινησω να γραφω σημερα κ θα τελειωσω αυριο!
θα πω μερικα αντε ετσι περιγραμματικα...

1) σεσ...ας τα να πανε...πολυ κλικερ ρε παιδακι μου...χαρτης ολων των εποχων...δεν φορτωνει η διαχειρηση στρατου με τιποτα..λεμε εδω κ μηνες βαλτε τις μοναδες ανα μια κ να παρνουμε απο εκει και η χτυπημενη πισω πισω καπως ετσι http://prntscr.com/fzrqy1 ειναι τοσο δυσκολο?τι να κανω εγω να βλεπω χτυπημενες μοναδες?θα παω με χτυπημενες καπου?? επιτελους ας ελαφρυνει λιγο ο στρατος..
επισης..ακοντια...ειναι εποχη που δεν υπαρχει στον σεσ..γιατι να υπαρχει μοναδα απο εποχη που δεν υπαρχει στον σεσ??
2) να βγει η διαπραγματευση απο τεταρτο μερος...η ειναι για λιγους οπως λετε συνεχεια η για ολους...δεν δινουμε διαμαντια δεν θελουμε!
3)αναβαθμισεις παιχνιδιου...φτιαχνει ενα σφαλμα χαλανε 3 με μαθηματικη ακριβεια..
4) στον σεσ οταν σε προλαβαινει καποιος σε τελευταια μαχη η γενικα σε μια μαχη βγαζει κ την καρτελα καποιος αλλος εκανε αυτη την μαχη κ

απο πανω σφαλμα κ ανανεωση...προβλημα που δεν διορθωνεται σε καμια αναβαθμιση...
αυτα βαριεμαι να γραψω αλλα ειναι παρα πολλα ακομα...

εγω ενα ξερω..το παιχνιδι εχει αλλαξει ροτα,ολο σαπια εβεντ (καθε περσι κ καλυτερα παντα) που ειναι κατα (εννοεω τις πιθανοτητες να κερδισουμε αυτο που θελουμε χωρις να πεσει διαμαντι) του παιχτη παντα με σκοπο το χρημα..το παιχνιδι που μαθαμε πεθανε..δεν ειναι ακριβως φρει ον λαιν παιχνιδι..ειναι μια μιξη..
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
μιλαω καθαρα για το φοε κ οχι το φορουμ...εδω θελουν να γραφουμε,μας ψιλοπαρακαλανε εδω που τα λεμε..αλλα απαντηση δεν περνουμε πουθενα! ενταξει απο της απειλες-των προηγουμενων διαχειριστων του φορουμ που οταν υπηρχε αντιλογος σου ελεγαν θα σε τιμωρισουμε 6 μηνες απο το φορουμ-καλυτερα ανααπαντητες χαχαχαχαχα

τι να πρωτοπουμε για το παιχνδι???πρεπει να ξεκινησω να γραφω σημερα κ θα τελειωσω αυριο!
θα πω μερικα αντε ετσι περιγραμματικα...

1) σεσ...ας τα να πανε...πολυ κλικερ ρε παιδακι μου...χαρτης ολων των εποχων...δεν φορτωνει η διαχειρηση στρατου με τιποτα..λεμε εδω κ μηνες βαλτε τις μοναδες ανα μια κ να παρνουμε απο εκει και η χτυπημενη πισω πισω καπως ετσι http://prntscr.com/fzrqy1 ειναι τοσο δυσκολο?τι να κανω εγω να βλεπω χτυπημενες μοναδες?θα παω με χτυπημενες καπου?? επιτελους ας ελαφρυνει λιγο ο στρατος..
επισης..ακοντια...ειναι εποχη που δεν υπαρχει στον σεσ..γιατι να υπαρχει μοναδα απο εποχη που δεν υπαρχει στον σεσ??
2) να βγει η διαπραγματευση απο τεταρτο μερος...η ειναι για λιγους οπως λετε συνεχεια η για ολους...δεν δινουμε διαμαντια δεν θελουμε!
3)αναβαθμισεις παιχνιδιου...φτιαχνει ενα σφαλμα χαλανε 3 με μαθηματικη ακριβεια..
4) στον σεσ οταν σε προλαβαινει καποιος σε τελευταια μαχη η γενικα σε μια μαχη βγαζει κ την καρτελα καποιος αλλος εκανε αυτη την μαχη κ

απο πανω σφαλμα κ ανανεωση...προβλημα που δεν διορθωνεται σε καμια αναβαθμιση...
αυτα βαριεμαι να γραψω αλλα ειναι παρα πολλα ακομα...

εγω ενα ξερω..το παιχνιδι εχει αλλαξει ροτα,ολο σαπια εβεντ (καθε περσι κ καλυτερα παντα) που ειναι κατα (εννοεω τις πιθανοτητες να κερδισουμε αυτο που θελουμε χωρις να πεσει διαμαντι) του παιχτη παντα με σκοπο το χρημα..το παιχνιδι που μαθαμε πεθανε..δεν ειναι ακριβως φρει ον λαιν παιχνιδι..ειναι μια μιξη..
ωωωωωωω ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ!!!!!!!Καμια μα καμια σχεση το Φ.Ο.Ε που ξεραμε με αυτο εδω...οσο για το Σε.Σ μια ειναι η λυση αλλα θα στεναχωρεθουν οι πελατες....ασπιδα αυστηρα 24 και να μετραει απο την ωρα που μπηκε...να δεις πανηγυρια τοτε, να δεις ενδιαφερον...οχι τωρα ολοι στις 8 και με μποτες και τσαρουχια ολοι στη μαχη....που τωρα πια κανενας νοημων δεν καθεται να πολεμα σε ενα πολεμο πουλημενο απο πριν...πρεπει να τους ειναι πολυ δυσκολο παντως να καταλαβουν οτι δεν πολεμαμε με τους τραυματιες....χα χα χα χα χα εδω στη ταβερνα ακομα δεν βρηκανε τροπο να ανοιγει το κουμπι αφου περασσει το 24ωρο της επισκεψης...και εμεις ζηταμε να μην μας βγαζει μπροστα τους τραυματιες χα χα χα μπορει σε 10 χρονια να το καταφερουν ..
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα
τι να λεμε τωρα παιδια εν μερη ολοι εχετε τα ''δικια'' σας
τωρα σε αυτο με τα υλικα
οντως εαν καποιος παιζει καιρο δεν θα εχει αναγκη υλικων
εαν φυσικα δεν τα ''σκορπα'' δεξια κι αριστερα πχ ορα ταλα
ακομη και στην χειροτερη περιπτωση μπορει να παιξει απειρες φορες την επαναλαμβανομενη αποστολη
πληρωσε χψ νομισματα και χψ προμηθειες και σιγουρα θα μαζεψει αρκετα της εποχης του
οποτε τα ανταλλασει σχετικα ευκολα με υλικα μιας εποχης κατω
ε τωρα μην μου πειτε οτι δεν υπαρχουν προμηθειες και νομισματα στο σεντουκι παντα των ''πολυχρονικων'' παιχτων γιατι δεν θα σας πολυ πιστεψω
Παμε στο βασικο ζητουμενο μας
θα σας πω την προσωπικη μου εμπειρια στον κοσμο βετα
αργησα να κανω πολυζωντανη την ταλα βετα για να ειμαι και πιο ειλικρινης ουτε θα την εκανα εαν δεν ηθελα να εχει μια παρεα ο Τακης amr9 μετα απο την οριστικη αποχωριση του απο τον Ελληνικο σερβερ εξ αιτιας της διαγραφης του απο τον α κοσμο
μεχρι τοτε εμπαινα μονο για τα διαφορα εχτρα παιχνιδια και για να διαβαζω τα ''μελλουμενα''
ομως μετα που εμπαινα καθημερινα εβλεπα καποια σφαλματα
σκεφτηκα οτι εκει ισως επρεπε επισημαινουμε για να διορθωνονται και // να γραφουμε τις παρατηρησεις- ενστασεις*** μας πριν μπουν στους κανονικους σεβερς
..φυσικα συνειδητοποιησα οτι δεν αλλαζει ροτα ευκολα το ''το φοεκικο πλοιο''
ισως γιατι εκει αρκετοι επαιζαν χωρις να ενδιαφερονται για την ροτα του παιχνιδιου (οπως και γω στην αρχη) και απο την αλλη καποιοι που μιλουσαν θεωρω οτι ''φροντιζαν'' μονο το οικειο οφελος
οποτε οι προγραμματιστες εριχναν σε ασημαντες διορθωσεις το βαρος τους
και αρκετα σοβαρα λαθη και κενα μενουν ετσι μεχρι να μπουν στους κανονικους σεβερς
ε τι κι αν μετα αρκετοι τα βλεπουμε και τα επισημαινουμε -αλα μας-
ειναι ''αργα'' αφου ουσιαστικα οι επομενες αναβαθμισεις βασιζονται πανω σε προηγουμενες αρα και σε αυτα
για αυτο ακομη και εαν διορθωσουν μετα κατι και παλι δεν φτανει γιατι στην προσπαθεια να διορθωθει κατι χαλαει κατι αλλο
Τελευταια ετρεξα πολυ τις τεχνολογιες και τον χαρτη των ηπειρων -στον βετα- για να φτασω να ειμαι μαζι με τις τρεχουσες εξελιξεις του βετα -οπα μου-
Λοιπον φιλοι μου τι μου λεει η ''διαισθηση'' μου
ΟΛΑ ξεκινανε και τελειωνουν στην αποφασιση/εμφανιση και στην διαιωνιση του επι της % ποσοστων σχεδον ολων
μπονους ΜΚ , τραμαυτισμους αντιπαλων στρ μοναδων, δωρων κλπ
σιγουρα πχ η εναλλαγη των στανταρ μιας μαχης προκαλει και προβλημα μνημης και αυξανει τον ογκο των δεδομενων
αυτο θεωρω ειτε οτι μπλοκαρει ακουσια ειτε εκουσια** καποια συστηματα ..και αυτο γινεται ντομινο
τωρα εαν βαλουμε και την πιθανοτητα ..και απο αλλου εμπειριασμου αυτων των ποσοστων φτανουμε ευκολα σε αυτα τα λανθασμενα τονικα .. ιπταμενα μεταφορικα μεσα του Αλαντιν
*** εκουσια ? λεει τωρα η οσονουπω επισημως αναγνωρισμενη δηλητηριολαλιστατη μαντα
πχ με την συμβολη ενος εχτρα προγραμματος ''επιτυχιας'' του τζογου -ατσα τους-
Οποτε φιλοι μου τι μας μενει ?
Μα τι αλλο να γλεντισουμε το ''παραπονο'' μας ετσι για να αλλαξουν χρωματακι και οι ολιγοι με βλεψεις του στυλ η κατσικουλα του γειτονα
ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ..και αλα μας και οπα μου και ατσα τους
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser29206

Guest
Μας έχει κουράσει και συνεχίζει να μας ταλαιπωρεί το FoE τα τελευταία χρόνια με τον ΣεΣ και τις εκστρατείες συντεχνίας.
Δε λέω είναι πιο ενδιαφέρον με αυτά αλλά έχουν και πολλά αρνητικά, οι εκστρατείες δεν είναι και άσχημες.
Αυτό το GvG όμως έχει χάσει την μπάλα. Θα την έχει πετάξει σε κανένα χωράφι με θάμνους και άντε τώρα να την βρει.
Πρώτα από όλα και το πιο σημαντικό είναι πως σέρνεται αρκετά ο υπολογιστής όταν συμμετέχεις σε αυτό.
Δεύτερον από ό,τι έχω ακούσει τόσο καιρό κάνουν διάφορα πονηρά κολπάκια.
Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι πως έχουν κάνει πολύ σημαντικές τις συντεχνίες.
Δεν ξέρω πόσο καλό είναι αυτό o_O
 

DeletedUser30097

Guest
μιλαω καθαρα για το φοε κ οχι το φορουμ...εδω θελουν να γραφουμε,μας ψιλοπαρακαλανε εδω που τα λεμε..αλλα απαντηση δεν περνουμε πουθενα! ενταξει απο της απειλες-των προηγουμενων διαχειριστων του φορουμ που οταν υπηρχε αντιλογος σου ελεγαν θα σε τιμωρισουμε 6 μηνες απο το φορουμ-καλυτερα ανααπαντητες χαχαχαχαχα
Το φόρουμ είναι ένας χώρος ο οποίος χρησιμοποιείται για ενημέρωση, κατάθεση άποψης, ανάπτυξη προβληματισμού σε επιμέρους θέματα και για συζητήσεις.
Οι διαχειριστές του φόρουμ είναι αρμόδιοι για να τηρούνται οι όροι, οι προϋποθέσεις και οι κανονισμοί του φόρουμ, φροντίζοντας για την ομαλή και κόσμια λειτουργία του.
Κάθε άλλη βοήθεια παρέχεται μέσω του κέντρου υποστήριξης, δια της δημιουργίας αιτήματος υποστήριξης. Εκεί μπορεί ο κάθε παίκτης να ζητήσει απαντήσεις για ότι τον απασχολεί σε σχέση με το παιχνίδι. Φυσικά, τα μέλη της διαχείρισης, έχοντας και την ιδιότητα του παίκτη, μπορούν να συμμετέχουν στο φόρουμ, καταθέτοντας την προσωπική τους άποψη για κάθε ζήτημα, δίχως όμως οι δημοσιεύσεις τους να θεωρούνται θέσεις της διαχείρισης και να την δεσμεύουν.
Οι επίσημες θέσεις της διαχείρισης εκφράζονται στις απαντήσεις των διαχειριστών στα αιτήματα που αποστέλλονται μέσω του κέντρου υποστήριξης.

Απτό παράδειγμα των παραπάνω αποτελεί και το γεγονός ότι ακόμη κι αυτά τα ίδια είναι προσωπικές μου απόψεις, ως παίκτη, και μπορεί να είναι ανακριβή!!
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
καλησπερα! περιμενε λιγο με μπερδευεις...μου εχεις απαντησει στην υποστηριξη...εδω βλεπω οτι γραφει κατω απο το ονομα σου μελος διαχειρισης...μου απαντας σαν παιχτης?που μπορει να κανεις λαθος?γιατι? δηλαδη εδω οι απαντησεις σου ειναι σαν παιχτης?και γιατι περιμενουμε να μας απαντησεις κατι (μιας κ προς τιμη σου μιας κ εισαι ο μονος που γραφει εδω) και να σε ''πιστεψουμε'' κιολας ας πουμε?ο καθε παιχτης η ο καθενα μας εδω υποτιθεται οτι γραφει 4-5-6 πραγματα που θελουν απαντησεις με βαση και οχι (ισως) ανακριβη οπως γραφεις κ εσυ....

υ.γ δεν τα βαζω μαζι σου απλα εχω αποριες
 

DeletedUser30097

Guest
καλησπερα! περιμενε λιγο με μπερδευεις...μου εχεις απαντησει στην υποστηριξη...εδω βλεπω οτι γραφει κατω απο το ονομα σου μελος διαχειρισης...μου απαντας σαν παιχτης?που μπορει να κανεις λαθος?γιατι? δηλαδη εδω οι απαντησεις σου ειναι σαν παιχτης?και γιατι περιμενουμε να μας απαντησεις κατι (μιας κ προς τιμη σου μιας κ εισαι ο μονος που γραφει εδω) και να σε ''πιστεψουμε'' κιολας ας πουμε?ο καθε παιχτης η ο καθενα μας εδω υποτιθεται οτι γραφει 4-5-6 πραγματα που θελουν απαντησεις με βαση και οχι (ισως) ανακριβη οπως γραφεις κ εσυ....

υ.γ δεν τα βαζω μαζι σου απλα εχω αποριες
Εδώ γράφω την ΔΙΚΗ μου άποψη. Δεν είναι υποχρεωτικό να είναι και θέση της διαχείρισης. Εξάλλου δεν "απαντώ", αλλά συμμετέχω ως παίκτης σε μια συζήτηση. Αν αυτό μπερδεύει να το σταματήσω.
Σε αιτήματα υποστήριξης τα οποία έχω διαχειριστεί, σαφώς και τις απαντήσεις που δίνω μπορούν να τις επικαλεστούν οι αποδέκτες τους για την υποστήριξη της οποιαδήποτε υπόθεσής τους. Αν είναι λάθος, θα κριθώ από τα αρμόδια άτομα και το πιθανότερο θα με πάψουν από μέλος της διαχειριστικής ομάδας.
Τα γραφόμενα όμως εδώ είναι οι προσωπικές μου θέσεις κι απόψεις και δεν έχουν καμμία σχέση με την ιδιότητά μου ως μέλους της ομάδας διαχείρισης.
Θα διευκόλυνε πολύ τη συμμετοχή μου στο φόρουμ το να γίνει απ' όλους κατανοητή αυτή η διάκριση των ιδιοτήτων και η διαφοροποίηση που απορρέει απ' αυτήν στα γραφόμενά μου εδώ, στο φόρουμ, και στις απαντήσεις στα αιτήματα υποστήριξης.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
κατανοητο..μιλας σαν παιχτης...
καποιος να μας απαντησει επισημα για τα παραπονα μας η τις ιδεες που εχουμε θα μας απαντησει η απλα χανουμε την ωρα μας?
γιατι αν μιλας σαν παιχτης οπως κ εμεις,οτι κ να πουμε δεν θα αλλαξει..μιας κ εμεις οι παιχτες δεν μπορουμε να κανουμε κατι παραπανω εκτος απο το να παιζουμε το παιχνιδι!

υ.γ το τοπικ ιδεες για επομενες αναβαθμισεις πρεπει να κλεισει συμφωνα με τα παραπανω...τα λεμε οι παιχτες απανταμε οι παιχτες οποτε οι ιδεες μενουν ιδεες!
 
Κορυφή