Κύπελλο Ποδοσφαίρου FoE 2019

dio21

Καμένος Χρήστης
Μαζεψα ενεργειακα ποτα απο περιστατικα....
Μπραβο...!!!!
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
να εισαι καλα φιλεμου.τις ειδαμε.πολυ ωραιος.

μηπως ξερεις με ποσες πασες μπαινει γκολ με την καθε επιλογη;ειναι σιγουρο οτι οι μεγαλυτερες πασες με τα περισσοτερα ενεργειακα ποτα οδηγουν πιο γρηγορα στο τερμα;δηλαδη απαιτουνται συνολικα λιγοτερα ενεργειακα ποτα αν κανουμε μακρυνοτερες πασες;
 

DeletedUser29206

Guest
να εισαι καλα φιλεμου.τις ειδαμε.πολυ ωραιος.

μηπως ξερεις με ποσες πασες μπαινει γκολ με την καθε επιλογη;ειναι σιγουρο οτι οι μεγαλυτερες πασες με τα περισσοτερα ενεργειακα ποτα οδηγουν πιο γρηγορα στο τερμα;δηλαδη απαιτουνται συνολικα λιγοτερα ενεργειακα ποτα αν κανουμε μακρυνοτερες πασες;
Ευχαριστώ!
Τον τελευταίο καιρό αυτός είναι ο τρόπος που παίζω και είναι αρκετά αποτελεσματικός (έτσι έκτισα οριακά κολοσσό χωρίς διαμάντια), δεν γνωρίζω βέβαια άμα υπάρχει καλύτερος τρόπος αλλά δεν το διακινδυνεύω. Το ειρωνικό είναι ότι υπάρχει επίτευγμα όταν κάνεις κοντινότερες πάσες: http://prntscr.com/nyxqw3 Το έκανα μια φορά και από τότε δεν ασχολήθηκα μαζί του χεχε...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
να εισαι καλα φιλεμου.τις ειδαμε.πολυ ωραιος.

μηπως ξερεις με ποσες πασες μπαινει γκολ με την καθε επιλογη;ειναι σιγουρο οτι οι μεγαλυτερες πασες με τα περισσοτερα ενεργειακα ποτα οδηγουν πιο γρηγορα στο τερμα;δηλαδη απαιτουνται συνολικα λιγοτερα ενεργειακα ποτα αν κανουμε μακρυνοτερες πασες;
Kαλησπερα
το μηκος καθε γηπεδου ειναι 20 ''βηματα'' υπαρχουν 3 ειδων παιχτες
- χρυσοι κανουν 3 ''βηματα'' και το καθε σουτ? που κανουν στοιχιζει απο 129-132 ποτα
-ασημενιοι κανουν 2 βηματα και το καθε σουτ? που κανουν στοιχιζει απο 85-81 ποτα
-χαλκινοι κανουν 1 βημα και το καθε σουτ? που κανουν στοιχιζει απο 65-61 ποτα
εδω υπαρχει ενας πινακας που δειχνει ανα χρωμα αναλογια κοστους
ομως υπαρχει ενα ακομη στοιχειο που θα πρεπει να συνυπολογιστει
το καθε χρωμα εχει παιχτες με αποκλειση στα ποτα που κοστιζει το σουτ τους

prntscr.com/nykb92
 
Τελευταία επεξεργασία:

nouliadis

Καμένος Χρήστης
Ευχαριστώ!
Τον τελευταίο καιρό αυτός είναι ο τρόπος που παίζω και είναι αρκετά αποτελεσματικός (έτσι έκτισα οριακά κολοσσό χωρίς διαμάντια), δεν γνωρίζω βέβαια άμα υπάρχει καλύτερος τρόπος αλλά δεν το διακινδυνεύω. Το ειρωνικό είναι ότι υπάρχει επίτευγμα όταν κάνεις κοντινότερες πάσες: http://prntscr.com/nyxqw3 Το έκανα μια φορά και από τότε δεν ασχολήθηκα μαζί του χεχε...

σε ευχαριστω για την απαντηση.ετσι θα παιξω οταν ειναι.με μακρινες μπαλιες
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
Kαλησπερα
το μηκος καθε γηπεδου ειναι 20 ''βηματα'' υπαρχουν 3 ειδων παιχτες
- χρυσοι κανουν 3 ''βηματα'' και το καθε σουτ? που κανουν στοιχιζει απο 129-132 ποτα
-ασημενιοι κανουν 2 βηματα και το καθε σουτ? που κανουν στοιχιζει απο 85-81 ποτα
-χαλκινοι κανουν 1 βημα και το καθε σουτ? που κανουν στοιχιζει απο 65-61 ποτα
εδω υπαρχει ενας πινακας που δειχνει ανα χρωμα αναλογια κοστους
ομως υπαρχει ενα ακομη στοιχειο που θα πρεπει να συνυπολογιστει
το καθε χρωμα εχει παιχτες με αποκλειση στα ποτα που κοστιζει το σουτ τους

prntscr.com/nykb92

σε ευχαριστω παρα πολυ.αυτο ακριβως ηθελα.αρα συμφερει να παιζεις με τους χρυσους.κερδιζεις ποτα ετσι.
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Παιδια να μου επιτρεψετε να διαφωνησω λιγο γιατι τα μαθημαιτικα δεν μου βγαινουν.

Οι χρυσοι κανουν 3 βηματα και κοστιζουν 129 εως 132 δηλ ανα βημα το κοστος ειναι 129/3 ισον 43 στην καλυτερη και 132/3 ισον 44 στην χειροτερη.

Ενω οι ασημενιοι με 2 βηματα κοστιζουν 81/2 ισον 40,5 στην καλυτερη και 85/2 ισον 42,5 στην χειροτερη.

Αρα οι ασημενιοι εχουν ΠΑΝΤΑ την καλυτερη αναλογια (δηλαδη κοστος ποτων ανα βημα) καθως ο "χειροτερος" ασημενιος εχει καλυτερη αναλογια (δηλ φθηνοτερος) και απο τον "καλυτερο" χρυσο.

Ενταξει οι χαλκινοι εχουν μακρα την χειροτεροι αναλογια με κοστος ανω του 60 ανα βημα οποτε φαινεται με το ματι οτι δεν κανουν.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Παιδια να μου επιτρεψετε να διαφωνησω λιγο γιατι τα μαθημαιτικα δεν μου βγαινουν.

Οι χρυσοι κανουν 3 βηματα και κοστιζουν 129 εως 132 δηλ ανα βημα το κοστος ειναι 129/3 ισον 43 στην καλυτερη και 132/3 ισον 44 στην χειροτερη.

Ενω οι ασημενιοι με 2 βηματα κοστιζουν 81/2 ισον 40,5 στην καλυτερη και 85/2 ισον 42,5 στην χειροτερη.

Αρα οι ασημενιοι εχουν ΠΑΝΤΑ την καλυτερη αναλογια (δηλαδη κοστος ποτων ανα βημα) καθως ο "χειροτερος" ασημενιος εχει καλυτερη αναλογια (δηλ φθηνοτερος) και απο τον "καλυτερο" χρυσο.

Ενταξει οι χαλκινοι εχουν μακρα την χειροτεροι αναλογια με κοστος ανω του 60 ανα βημα οποτε φαινεται με το ματι οτι δεν κανουν.
Καλησπερα albertus μου εχεις τα ''δικια'' σου μεν
αλλα δεν παει ακριβως ετσι γιατι δεν μπορει να ολοκληρωσεις το γηπεδο με εναν μονο ειδος απο τα χρυσα οποτε στο τελευταιο θα πρεπει να χρησιμοποιησεις και ενα ασημενιο
και εαν δεν κανω λαθος καθε φορα μηδενιζεται δεν ειναι οπως στα παλαιοτερα που εαν ξεπερνουσες το οριο του τερματισμου οτι περισσευε μετρουσε για το επομενο (το χρι μου στην φωτια δεν το βαζω φυσικα για αυτο )

ο πινακας αναφερεται συνολικα
δηλ βαση της εμφανισης, του κοστους και της αποτελεσματικοτητα ολοκληρωσης του τελευταιου επιπεδου εγκαιρα
 

DeletedUser29206

Guest
Κατά μία έννοια έχεις δίκιο, θα το μελετήσω αύριο γιατί δεν μου φαίνεται λογικό οι χρυσοί να είναι δεύτεροι.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Μη ξεχνατε και τα ποσοστα για το δωρο της μερας, βεβαια...
Θεωριτικα ολοι παιζουμε οταν μας ενδιαφερει και το δωρο ημερας...
οποτε το συστημα 4(χ3) - 3(χ2) - 2(χ1) για μενα ειναι ιδανικο...
και τερματιζεις ακριβως στις 20 πασες, και δινεις 3 ευκαιριες στους Ασημενιους που αρκετες φορες εχουν καλυτερα ποσοστα δωρου...
2 φορες σιγουρα σε καθε γκολ θα βρεθει σε αυτη τη θεση και ο Χαλκινος...
τους Χρυσους οταν ενδιαφερει ολο το πακετο τους....
Οπως και να εχει, βαρατε βιολητζηδες, βαλτε πολλα γκολακια και καντε το χαβαλε σας...
εγω περιμενω ακομα παντως τον διατητη να σφυριξει την εναρξη....;):D
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Εγω παντως προς το παρον επιμενω στην αποψη μου και θα το παω με ασημενιους. Νομιζω η καλυτερη λυση ειναι να κανεις 7 πασες με ασημενιους δηλ 14 βηματα και μετα 1 χρυσο ωστε να πας στα 17 και να μετα να σκοραρεις απευθειας (αυτο ειναι και το πινακακι που εβαλε η αγαπητη Ταλαμαντα δηλ το κοστος σε ποτα οταν ομως εισαι σε θεση για γκολ που το πιο αποδοτικο ειναι το χρυσο). Ειναι μαλλον το πιο αποδοτικο σε ποτα.

Οσον αφορα τα ημερησια δωρα εχει να κανει και ποιοι παικτες θα σου τυχουν ποση τυχη θα εχεις.

Επισης αυτο που διαφερει ειναι τα πολλα πρωταθληματα (γυρος κατηγοριων) που θα εχει πλεον το εβεντ (ανα 8 μερες) που θα παιξει το ρολο του ποσες αναβαθμισεις θα παρουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα εχεις απολυτο δικιο θεωρητικα
ομως θα σας ξαναπω οτι υπαρχουν 2 ... μη αναμενομενοι παραγοντες που θα πρεπει να εχετε το πισω μερος του μυαλου σας
1 δεν εχουν παντα το ιδιο κοστος οι παιχτες του ιδιου χρωματος
στην πορεια θα δειτε ...οτι οι φτηνοτεροι θα σπανιζουν οταν τους χρειαζεστε
και μεταξυ μας δεν εχουμε ''υπογραψει'' συμφωνητικο οτι παντα θα εχουμε και τις 3 επιλογες χρωματος σε καθε σουτ
τι νομιζουμε δηλ οτι εμεις προσπαθουμε να υπολογισουμε το ''φτηνοτερο'' βωμο και οτι η ιννο δεν εχει κανει και αυτη τα δικα της ..κουμαντα
2 θα μου πειτε εχουμε χρονο για να περιμενουμε τα πιο φτηνα ναι μεν αλλα μην ξεχνατε οτι παραλληλα θα τρεχουν
τα 4 πρωταθληματα ..οποτε θα πρεπει να συνυπολογισετε και τα κερδη απο αυτα
τι θελει να πει η γνωστη γαλη μαντα οφ ντε ταλα ... τι νοημα θα εχει να σας στοιχισει πιο φτηνα η ολοκληρωση ενος γηπεδου εαν για λιγα ποτα χασατε μια μεγαλυτερη κατηγορια στο 8 ημερο πρωταθλημα που θα σας προσφερε ..τα δωρα σχεδον τριων ακομη ολοκληρων γηπεδων

Η συμβουλη της μαντα ειναι ..η ζυγαρια να ..γυρει προς μια καλυτερη θεση στο πρωταθλημα
μην ... ξοδευετε ποτα για να πετυχετε μεμονομενα ημερησια δωρα εκτος εαν ειναι κατι μοναδικο που το ψαχνετε σαν ναυαγος την στερια 'η για να ολοκληρωνετε γρηγορα τα γηπεδα
'η να ''παιξετε'' τα ποτα σας ..κατα την διαρκεια και των 4 πρωταθληματων
(μεταξυ μας ως προς τα πρωταθλημτα δεν θα ''βγει'' καλη θεση και στα 4 πρωταθληματα
εκτος εαν εχτε κατα νου να ξοδεψετε τα διαμαντια ολων των γνωστων κοσμηματοπωλειων της ....Βουκουρεστιου )
Συγκεντρωστε ποτα και μονο οταν ειστε σιγουροι ειναι αρκετα για να σας εξασφαλισουν μια απο τις δυο πρωτες κατηγοριες τοτε ξοδεψε τα ποτα σας Καλυτερα χρυσοι πρωταθλητες (ή ασημενιοι) εστω 1 φορα παρα 4 φορες ερασιτεχνες 'η χαλκινοι
Φυσικα εχετε αρκετο χρονο για να κανετε τους δικου σας υπολογισμους
Αλλωστε εσεις ξερετε τι εχει αναγκη περισσοτερο η πολη σας
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser29206

Guest
Το έψαξα και εγώ και είδα ότι οι ασημένιοι είναι καλύτεροι για πάσες και άμα σου τύχει ο χρυσός στο τέλος για shot είναι ο καλύτερος συνδυασμός. Το σύστημα που προανέφερε ο φίλος μας ο albertus με του 7 ασημένιους (14 «βήματα») και 2 χρυσοί (6 «βήματα») είναι το καλύτερο! Το θέμα είναι άμα βγαίνει πάντα αυτό το σύστημα... αλλά νομίζω θα βγαίνει πάντα.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
Παιδια να μου επιτρεψετε να διαφωνησω λιγο γιατι τα μαθημαιτικα δεν μου βγαινουν.

Οι χρυσοι κανουν 3 βηματα και κοστιζουν 129 εως 132 δηλ ανα βημα το κοστος ειναι 129/3 ισον 43 στην καλυτερη και 132/3 ισον 44 στην χειροτερη.

Ενω οι ασημενιοι με 2 βηματα κοστιζουν 81/2 ισον 40,5 στην καλυτερη και 85/2 ισον 42,5 στην χειροτερη.

Αρα οι ασημενιοι εχουν ΠΑΝΤΑ την καλυτερη αναλογια (δηλαδη κοστος ποτων ανα βημα) καθως ο "χειροτερος" ασημενιος εχει καλυτερη αναλογια (δηλ φθηνοτερος) και απο τον "καλυτερο" χρυσο.

Ενταξει οι χαλκινοι εχουν μακρα την χειροτεροι αναλογια με κοστος ανω του 60 ανα βημα οποτε φαινεται με το ματι οτι δεν κανουν.

στην εικονα που ανεβασε ειναι αλλα τα ποτα.αν ισχυουν τα νουμερα που λες τελικα τοτε σαφως και οι ασημενιοι ειναι καλυτεροι
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
Το έψαξα και εγώ και είδα ότι οι ασημένιοι είναι καλύτεροι για πάσες και άμα σου τύχει ο χρυσός στο τέλος για shot είναι ο καλύτερος συνδυασμός. Το σύστημα που προανέφερε ο φίλος μας ο albertus με του 7 ασημένιους (14 «βήματα») και 2 χρυσοί (6 «βήματα») είναι το καλύτερο! Το θέμα είναι άμα βγαίνει πάντα αυτό το σύστημα... αλλά νομίζω θα βγαίνει πάντα.

τι εννοεις ΑΝ σου τυχει ο χρυσος στο τελος;παντα δεν βγαζει 3 επιλογες;εν τω μεταξυ ακομα μαζευω ποτα.δεν το εχω ξεκινησει ακομα το παιχνιδι.περιμενω να βγαλει καποιο καλο ημερησιο δωρο για ταπαρω ολα τα ποτα...αν το εχεις ξεκινησει δωσε μας τα φωτα σου.
 

DeletedUser29206

Guest
Ε καμιά φορά σου βάζει δύο ίδιους.
Εγώ δεν έχω ξεκινήσει περιμένω καλό δώρο για να παίξω.
Οι πράξεις που έκανε ο albertus πιο πάνω ισχύουν και τα μαθηματικά δεν πέφτουν έξω!
Το παράξενο είναι ότι ο χρυσός συμφέρει μόνο στο σουτ και όχι στις πάσες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
στην εικονα που ανεβασε ειναι αλλα τα ποτα.αν ισχυουν τα νουμερα που λες τελικα τοτε σαφως και οι ασημενιοι ειναι καλυτεροι

Αδελφε για να μην μπερδευεσαι ειναι ΑΛΛΟ το κοστος για τις πασες και ΑΛΛΟ το κοστος για το σουτ. Ειναι πιο πολυπλοκο απο αλλες φορες και οπως ορθα ειπε η Ταλαμαντα μηδενιζεται ξανα η αποσταση και χανεις τυχον εξτρα βηματα (δηλαδη αν απεχεις 2 βηματα και εσυ κανεις σουτ 3 βηματων μπαινει το γκολ αλλα χανεις ενα βημα οποτε καλυερα να ειμαστε ακριβεις)

Οσο για το κοστος δες τους πινακες απο κατω για τις ΠΑΣΕΣ πρωτα και μετα για τα ΣΟΥΤ.

1.jpg


2.jpg
 
Κορυφή