Halloween 2019

DeletedUser31374

Guest
Ευχαριστώ για τη βοήθεια χωρίς κολοκύθες, ( ξόδευα πολλά για αυτές ) βιβλία μόνο φίλτρα είμαι κοντά θα το πάρω σίγουρα το άσυλο .
Πήρα και ένα πακέτο διαμάντια που έδινε 120 φίλτρα .
 

DeletedUser29206

Guest
Αυτό με τα βιβλία ήταν μία αποτυχία. Δυστηχώς δεν καταφάραμε όλοι μας να τα βρούμε όλα (εγώ προσωπικά δεν βρήκα το χρυσό)
 

DeletedUser32930

Guest
Εχω κανει ολες τις αποστολες και βιβλια, εχω μαζεψει τα παντα και την τελευταια αναβαθμιση του ασυλου δεν φενεται να την παιρνω, δεν φτανουν οι καραμελες (παιζω και σε αλλο κοσμο και εκει ειναι επιπεδο 8 εδω και μια εβδομαδα και περιμενω την τελευταια τελειωνοντας το ιβεντ και συμπληρωνει οποτε ξερω πως παιζεται) ελπιζω να μην μας κανετε πλακα
 

DeletedUser32842

Guest
Σετ βιβλίων δεν συγκέντρωσα αλλά το κτίριο βγαίνει και χωρίς αυτά. Απλά θέλει διαχείριση εργαλείων.
 

DeletedUser32930

Guest
κατι δεν καταλαβες καλα ειπα οτι σε αλλο κοσμο το εχω βγαλει εδω και μια εβδομαδα στο c συγκεκριμενα και στον πεμπτο δεν βγαινει, δλδ ξερω πως παιζετε για το c και στο πεμπτο δεν ξερω
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Απο οτι ειδα παιδια ηταν και θεμα τυχης ποσα ββλια θα σου τυχουν να μαζεψεις 20αρια απο εκει. Εγω παντως μαζευοντας τα παντα και κολοκυθες και ολα το ολοκληρωσα ανετα το ασυλο (θα το ολοκληρωσω παιρνοντας και την τελευταια αναβαθμιση με το τελος των αποστολων) απλα αγοραζοντας μονο πακετα εργαλειων των 395 ζαχαρωτων που ειναι τα πιο αποδοτικα. Οσον αφορα τα βιβλια ενω μου τυχανε τεσσερα χρυσα (!!) δεν καταφερα να μαζεψω την οκταδα καθως μου λειπει ακομα ενα απο τα σημενια.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
και εγω ευκολα το εβγαλα το ασυλο (θα παρω την τελευταια αναβαθμιση με το τελος των αποστολων). απο τα βιβλια σταθηκα ατυχος μιας και δεν βρηκα 3 απο αυτα!!!!!!!!
 

DeletedUser32867

Guest
Kαλημερα δυσκολο event χωρις ανταμοιβη στους καθημερινους και χρονια παικτες του forge of empires!!!
 

DeletedUser31473

Guest
To event μου βγηκε πιο ευκολα απο οτι περιμενα στην αρχη... οι πρωτες αναβαθμισεις ηταν πιο δυσκολες αλλα οι τελευταιες εφυγαν αερας! Τωρα μου μενει μια ακομα αναβαθμιση απο τις αποστολες αλλα ειμαι κοντα στο να παρω και 2ο ασυλο Επ. 1 που θα φυγει στον παλαιοπωλη με συνοπτικες διαδικασιες! Εκανα το εβεντ σε ολους τους κοσμους αλλα μονο στον Β εχω κανει ολες τις αποστολες μεχρι τωρα μιας και ειναι ο βασικος μου κοσμος αλλα σε 4/5 κοσμους μου λειπει/ελειπε το κοκκινο σαν τελευταιο βιβλιο και σε εναν το πρασινο (το πρωτελευταιο στην δυσκολια) αλλα θαρρω οτι και χωρις αυτο βγαινει κανοντας απλα τις αποστολες των βιβλιων για εχτρα βοηθειες. Το βασικο ηταν να μην σπαταλαμε εργαλεια σε αραχνες που ηταν ευκολο να δεις οτι δεν κρυβει κατι ενδιαφερον.
 

DeletedUser32816

Guest
Φοβαμαι πως δε θα καταφέρω να φτάσω το άσυλό μου ως την τελευταια αναβάθμιση... 5 γλυκάκια ως ανταμοιβη, είναι πολύ λίγα... Τσιγγουνιεεεεεες! :(:(:(
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Ουτε εγώ έχω καταφέρει ακόμα το χρυσό βιβλίο -ούτε προβλέπεται να το πετύχω-, ωστόσο, με χρήση μόνο των μεγάλων πακέτων εργαλείων και καταστροφή όλων των ιστών που είχαν κάτι να δώσουν, κατάφερα να πάρω όλα τα υπόλοιπα βιβλία (31 στον αριθμό) και 7 αναβαθμίσεις. Περιμένω και την τελευταία με την ολοκλήρωση της εκδήλωσης και είμαι κομπλέ. :)
 

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Χωρίς να συμπληρώσω τα βιβλία (μου λείπουν τα 3/4 της κάτω σειράς) και παίρνοντας τα πάντα, έχω τελειώσει με τις αναβαθμίσεις, έχω μερικά έξτρα φίλτρα και κάμποσα εργαλεία να χρησιμοποιήσω ακόμα.
Γενικά μου φάνηκε ευκολότερο από άλλα events.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
εγω συμπληρωσα ολα τα βιβλια αλλα δεν βγαζω τις αναβαθμισεις γιατι κυνηγαγα νυχτεριδες και αραχνες...
 

DeletedUser32972

Guest
δωστε κι αλλο χρονο ρε παιδια ή καντε κατι να παρουμε καμια εξτρα αναβαθμιση ειναι που δυσκολο
 

DeletedUser32731

Guest
καλησπερα.η γνωμη μου ειναι οτι επρεπε να δωσετε περισσοτερες καραμελες γιατι το εβεντ ηταν δυσκολο με τοσα λιγα...οι μισοι και παραπανω δεν μπορεσαν να ολοκληρωσουν τις αναβαθμισεις ολες οπως και εγω....δηλ τι να το κανουμε το ασυλο στο 8?που δινει 6 ποντους αντι για το 9 που δινει 11!!!!ειπαμε να ειναι λιγακι δυσκολο για να εχει ενδιαφερον αλλα αν ειναι να τρεχουμε τζαμπα σε μια εκδηλωση να το ξερουμε να μην ασχολιομαστε καθολου...θεωρω οτι δεν το κρινατε σωστα δεν εβγαινε με τα υλικα που δινατε (ηταν λιγα πολυ λιγα)και μονο με υπερπροσπαθεια και με χρηση διαμαντιων ισως ειχες πιθανοτητα να το βγαλεις...που δεν εχουμε!!!Η εννοια μιας εκδηλωσης εκτος απο το συναρπαστικο κομματι θεωρω ειναι και το διαδικαστικο και εκει βρεθηκατε λειψοι κατα εμε...τουλαχιστον η δωστε χρονο παραπανω να το ολοκληρωσουμε η βγαλτε με φτηνο κοστος στον παλαιοπωλη καποια αναβαθμιση να το ολοκληρωσουμε....κρατηστε μας σε ενδιαφερον μην μας ξενερωνετε...ευχαριστω πολυ!!
 

DeletedUser32976

Guest
Καλησπέρα σε όλους.. Και εγώ δεν βγάζω το κτήριο στο 9 για 3-4 πράσινα φιαλίδια... Όπως έκανα τους υπολογισμούς
 

JOELP

Ενεργό Μέλος
Καλό event και σχετικά βατό ως προς τις αποστολές. Όχι ιδιαίτερα χρονοβόρες και απαιτητικές. Αυτό ας το κρατήσετε σε τέτοιο επίπεδο γενικότερα για τις αποστολές των events.
.....ΑΛΛΑ......
Υπάρχει όντως δυσκολία να μαζευτούν οι αναβαθμίσεις. Μαζεύοντας καραμελίτσες, έπαιρνα το μεγάλο πακέτο εργαλείων. Αλλά παίζοντας σε 4 κόσμους, είδα ότι χωρίς να συμπληρώσεις το σετ των βιβλίων και να πάρεις την Ανταμοιβή Βιβλιοθηκάριου, δεν έφτανες στις 7+1 αναβαθμίσεις.

Όπως έχουν ήδη γράψει πολλά παιδιά αυτό με τα βιβλία θέλει καλυτέρευση. Εννοώ να υπάρχει η δυνατότητα να συγκεντρώσεις όλο το σετ βιβλίων.

Σε Γ και Δ πέτυχα όλο το σετ και πήρα την Ανταμοιβή Βιβλιοθηκάριου. Έτσι έχω ήδη 7 αναβαθμίσεις και 1 θα πάρω στο τέλος των αποστολών. Οπότε το κτιριάκι έτοιμο με όλες τις αναβαθμίσεις του.

Σε Α και Β όμως δεν μπόρεσα να βρω ένα Ασημένιο και το Χρυσό, αντίστοιχα. Οπότε τώρα για λίγα φίλτρα κινδυνεύω να χάσω την μια αυτή αναβάθμιση που θα κάνει την διαφορά. Παίζω συνέχεια τα υπόλοιπα βιβλία και προσπαθώ μαζεύοντας λίγες καραμελίτσες να αγοράζω ραβδάκια και το προσπαθώ. Είναι κρίμα για λίγα φίλτρα.... μια ανάσα πριν το τέλος.

Μπορείτε λοιπόν να οργανώνετε καλύτερα τα events, να μην μας βγαίνει και εμάς η ψυχή να τα ολοκληρώσουμε. Είπαμε να διασκεδάζουμε και να χαλαρώνουμε στο foe, όχι να πάθουν τα νεύρα μας .... να φτάνουμε στην πηγή και νεράκι να μην πίνουμε :))
 

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Δεν ξέρω αν ήμουν από τους λίγους/τυχερούς αλλά και όλες τις αναβαθμίσεις πήρα και 11 έξτρα φίλτρα έχω και έχω ακόμα καραμέλες για να πάρω ραβδάκια & σκουπάκια.
Και όλα αυτά χωρίς φυσικά να δώσω διαμάντια και χωρίς να αφήσω βιβλίο ή κολοκύθα να μην τα πάρω.
Σε γενικές γραμμές μου φάνηκε γενικά εύκολο και βατό event.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Σας ειχα προειδοποιησει απο την αρχη
http://prntscr.com/pse7go

ασχετο
εγω συμπληρωσα ολα τα βιβλια αλλα δεν βγαζω τις αναβαθμισεις γιατι κυνηγαγα νυχτεριδες και αραχνες...

Κυριοι 7 Μητσοι εκ Νικαιας δεν θελω να σας ΄΄κακοκαρδισω΄΄ ουτε να σας αποθαρρυνω
αλλα οφειλω να σας ενημερωσω οτι τσαμπα κυνηγουσατε τα αξιολατρευτα ζωακια
γιατι εδω και παρα πολλα χρονια .... εχει κανει αλλος σουξε κυνηγοντας τα στο .. αδειο σπιτι του
 
Κορυφή