Halloween 2019

talamanta

Καμένος Χρήστης
Εγω δεν εχω καταλαβει πως ειναι δυνατον να μην την ''αναγνωριζει'' η ιννο
και παραλληλα να της ''επιτρεπει'' να συνδεεται (κυριολεκτουσα στο ρημα συνδεω) με τον κεντρικο υπολογιστη της
ετσι ωστε να εχει σε ζωντανη ροη οτι στοιχειο ..υπαρχει σχετικα με τους λογαριασμους μας
δεν ειναι μια ιστοσελιδα που υπαρχει ...τωρα τελευταια για να μου πειτε οτι παρανομως τα εχει
και για αυτο η ιννο δεν την εχει προλαβει να την μπλοκαρει ακομη
η συγκεκριμενη λειτουργει απο τοτε που ξερω την ''φοεκικη ζωη'' μου -δηλ πριν την Αλωση-
αρα η ιννο το γνωριζει και ..την τροφοδοτει
και ναι καποιες φορες αναφερεται ως πηγη στα φορουμ του βετα και του διεθνη και του Αμερικανικου
σε διαφορες συζητησεις που αφορουν κυριως επιπεδα συντεχνιων και μκ
και δεν εχω δει ποτε καποιος επισημα απο την ιννο να αμφισβητει τα στοιχεια της ως ''ξενα΄΄
(τουλαχιστον σε αυτες που εχει τυχει να δω)
δεν αναφερομαι σε αυτη με τις αποστολες η οποια οντως ειναι ανεξαρτητη και αφορα γενικα και αλλα ιντερν παιχνιδια
αλλα στην ιστοσελιδα της πρωτης εικονας
 
Τελευταία επεξεργασία:

dio21

Καμένος Χρήστης
Το μονο που διαφημιζει η συγκεκριμενη ιστοσελιδα ειναι παιχνιδια, και μαλιστα τα περισσοτερα της Inno...
Για τη 2η μιλαω Ταλα...
Η 1η μαλλον ειναι θυγατρικη...
Το οτι το FoE εχει γινει αυτο που ειναι χαρη σε τετοιες "αλλες" ιστοσελιδες δεν ειναι μυστικο...
Τωρα αν τα συμφεροντα συγκρουονται, σιγουρα ειναι προς οφελος της Inno, κατα εμενα...
Τη πολιτικη του φορουμ τη καθοριζει η Inno (φανταζομαι) οποτε κατι θελει να μας πει, αλλα δεν το καταλαβαινω εγω μαλλον...
anyway, εχει δικαιο ο albertus παντως με την ασαφεια στους κανονες...θα φταει η μεταφραση να φανταστω...
πολυ κακο για το τπτ, εν τελει....
 

DeletedUser29206

Guest
Σϊγουρα το παράλογο είναι ότι από την μία η εταιρεία παροτρείνει τους παίτκες τις να έρχονται σε επαφή με τον beta και από την άλλη ζητά από τους ίδιους τους παίκτες «να το κρατάνε μυστικό». Γιατί; Από μόνη της η εταιρεία «καρφώνεται». Και όλο αυτό το πράγμα έχει οδηγήσει σε αυτήν την παρεξήγηση χωρίς κανείς να θέλει να βλάψει κανέναν που ίσα-ίσα γίενται για βοήθεια.
 

DeletedUser32771

Guest
Οι αποστολές της εκδηλωσης δεν μπορούν να δημοσιευτούν πριν την έναρξη της εκδήλωσης.
Ενώ, σαν δημοσιεύονται μετά την έναρξη της εκδήλωσης, αόρατη κι ανώνυμη χείρα εξαφανίζει, διαγράφει τη δημοσίευση, όπως συνέβει με την δημοσίευση των αποστολών παρελθούσας, (εντός του 2019), εκδήλωσης. Ακόμη δεν έχει ειπωθεί το όνομα του ατόμου που έκανε το ανοσιούργημα...

Πάντως αυτό το «δεν μπορούν» εύκολα ξεπερνιέται. Σαν ανήμπορες από μόνες τους είναι κι αδυνατούν να δημοσιευτούν, ευχαρίστως να παρέχω, εθελοντικά κι ανιδιοτελώς, τη συνδρομή μου σ' αυτές και να τις αναρτώ και πριν την έναρξη της εκδήλωσης. :p
Εκτός κι εκείνο που ο συγγραφέας του παρατιθέμενου μηνύματος θέλει να πει, χρησιμοποιώντας το «δεν μπορούν», είναι ότι ΕΤΣΙΘΕΛΙΚΑ απαγορεύται η δημοσίευσή τους πριν την έναρξη της εκδήλωσης, διότι έτσι ...ορίζει άγραφος νόμος, του οποίου την ηθική βάση αδυνατούν, όσοι τον ενστερνίζονται, να υποστηρίξουν, αν και τους ζητήθηκε πολλές φορές. Εξ ου και το Ετσιθελικά. :cool:
Οι αποστολές της κάθε εκδήλωσης απαγορεύεται να δημοσιεύονται στο φόρουμ πριν την έναρξη της εκδήλωσης.
Αυτό είναι άγραφος κανόνας της εταιρίας, τον οποίο όμως έχουμε αναφέρει πολλές φορές στο παρελθόν.
Μετά την έναρξη της εκδήλωσης, μπορείτε να δημοσιεύετε τις αποστολές για να βοηθάτε παίκτες που πολύ πιθανό να δυσκολεύονται.
Επίσης ΔΕΝ επιτρέπεται η δημοσίευση συνδέσμων που οδηγούν σε εξωτερικές σελίδες που δεν ανήκουν στην εταιρία μας.
Από τη στιγμή που για τις αποστολές, τις ημερήσιες ανταμοιβές και τα κάθε λογής έπαθλα είναι γνωστή η σειρά και η συχνότητα εμφάνισης σ' όσα άτομα έχουν λογαριασμό στο διακομιστή ελέγχου, είναι λάθος να μην επιτρέπεται η δημοσίευσή τους ΚΑΙ στην έκδοση του ελληνικού φόρουμ του παιχνιδιού.
Υπάρχουν στο διαδίκτυο δημοσιευμένα ήδη.
Είναι θεμιτό να έχουν ανταγωνιστικό πλεονέκτημα τ' άτομα που διατηρούν λογαριασμούς στο διακομιστή ελέγχου και τα φιλαράκια τους;
Συνιστά αυτό αθέμιτο ανταγωνισμό στο παιχνίδι, δημιουργώντας, de facto και a priori, προνομιούχους και μη προνομιούχους παίκτες;
Αν η απαντήσή σας στο πρώτο ερώτημα είναι ΝΑΙ και στο δεύτερο ερώτημα ΟΧI, τότε καλώς δεν δημοσιεύονται οι αποστολές, τα έπαθλα και η σειρά εμφάνισής τους.
Αν οι απαντήσεις όμως είναι αντίστροφες, δηλαδή, ΟΧΙ στο πρώτο ερώτημα και ΝΑΙ στο δεύτερο ερώτημα, τότε ψαχτείτε εκεί στα επιτελεία που τέτοιες αποφάσεις παίρνετε.

@Georgia N
Ελπίζω να σου φάνηκε χρήσιμος ο σύνδεσμος που έλαβες μέσω προσωπικού μηνύματος ή/και η λέξη-κλειδί αναζήτησης στο google, (MARIONAXOS). Στη διακριτική σου ευχέρεια να συνδράμεις άλλους συμπαίκτες μας, βοηθώντας τους κατά τον ίδιο τρόπο. :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser31473

Guest
Υπαρχουν καπου / μπορω να βρω καπου τις ημερησιες αμοιβες του εβεντ?
 

lolitaki

Καμένος Χρήστης
Υπαρχουν καπου / μπορω να βρω καπου τις ημερησιες αμοιβες του εβεντ?
Αν εννοείς τις ημερήσιες ανταμοιβές ανοίγουν κάθε μέρα διαφορετικές και δεν ξέρουμε την επόμενη μέρα τι θα έχει μια που δεν ακολουθεί την σειρά ανταμοιβών του μπετα
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
1ο κοινό βιβλίο: 9 φορές
2ο κοινό βιβλίο: 6 φορές
3ο κοινό βιβλίο: 4 φορές
4ο κοινό βιβλίο: 6 φορές
1ο, 2ο και 3ο ασημένιο: 1 φορά
Χρυσό: 0

Δεν περιμένουν άλλα βιβλία, δεν έχω άλλα εργαλεία ούτε ζαχαρωτά (για πακέτο, μονο αυτό παίρνω εννοείται), έχω κάνει όλες τις αποστολές μέχρι στιγμής. Πολύ φοβάμαι ότι μπορεί να μην πετύχω το χρυσό. :(
Έχω πάρει σβάρνα όλους τους διαγωνισμούς (φόρουμ, φβ, yt) μπας και μαζέψω κάμποσα ζαχαρωτά και αυξηθούν οι πιθανότητες για το χρυσό :p
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Ετσι ειναι ο τζογος. Εγω εχω δυο φορες το χρυσο βιβλιο αλλα δεν εχω μαζεψει την οκταδα γιατι δεν μου εχει δωσει το μεσαιο ασημενιο. Εχει μερες ακομα και ελπιζω για το καλυτερο.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
εγω που δεν εχω πετυχει το 2ο,το3ο ασημενιο και το χρυσο τι να πω...παρολα αυτα ομως θα τα παρω ολα τα κιτ για το μεγαλο κτιριο οποτε μια χαρα.
 

DeletedUser31374

Guest
παιδιά λέτε για τα βιβλία το άσυλο το έχετε σίγουρο γιατί εγώ χωρίς να κυνηγάω βιβλία μάλλον δεν θα το ολοκληρώσω.
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Εγω πιστευω πως θα το ολοκληρωσω γιατι ειμαι κοντα. μου λειπουν 18 φιλτρα και με τα λιγα ζαχαρωτα που εχω τωρα απανω μου συν οσα απομενουν να μαζεψω θα μπορω να ανοιξω δυο πακετα εργαλειων (των 395 ζαχαρωτων) που πιστευω θα με βοηθησουν να το τελειωσω. Δεν μετρησα σε ολα ποσα φιλτρα μαζευα αλλα στο δυο τελευταια πακετα θα ελεγα οτι ενας μεσος ορος ειναι 14-15 φιλτρα ανα πακετο. Οποτε και χωρις α μαζεψεις 8 διαφορετικα βιβλια ωστε να παρεις τα πολλα εργαλεια δωρο πιστευω οτι βγαινει. Αρκει βεβαια να κανεις και τις αποστολες απο οσα βιβλια σου δινει. Εγω βαρεθηκα να κανω τα ιδια και τα ιδια αλλα τα 30 βιβλια που εχω βρει μεχρι στιγμης μου εχουν δωσει 600 ζαχαρωτα αριθμος αρκετα βοηθητικος προς το ασυλο.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
παιδιά λέτε για τα βιβλία το άσυλο το έχετε σίγουρο γιατί εγώ χωρίς να κυνηγάω βιβλία μάλλον δεν θα το ολοκληρώσω.

εγω χωρις να κυνηγαω τις κολοκυθες το εβγαλα ανετα.αυτη τη στιγμη που σου μιλαω μου λειπει μονο ενα κιτ και θα το παρω απο την τελευταια αποστολη.τι εκανα λοιπον....
επαιζα μονο για να βρω φιλτρα.οχι κολοκυθες.πολλες φορες δεν σπαταλουσα καν εργαλεια για να τις ανοιξω οταν τις εβλεπα.τα εργαλεια πηγαιναν μονο για φιλτρα και βιβλια.τα βιβλια τα χρησιμοποιησα μονο για τα ζαχαρωτα μιας και απο τα 8 βιβλια πετυχα μονο τα 5...απο τα εργαλεια αγοραζα μονο το πακετο των 395 ζαχαρωτων.συνεπως πηγαινε μονο για τα φιλτρα και θα το πετυχεις ανετα το κτιριο
 

DeletedUser29206

Guest
Νομίζω εγώ το κτίζω χαλαρά το νέο κτίριο. Έχω πάψει να μετράω το πόσα μου μένουν κλπ αλλά βλέπω ότι είμαι πολύ κοντά.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
επισης μαριε ενα κιτ εργαλειων των 395 ζαχαρωτων μου απεφερε γυρω στα 20 φιλτρα.αν εχεις αυτη την επιδοση και εσυ το βγαζεις πολυ ανετα
 

DeletedUser32849

Guest
Να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά...
Ενώ έχω αποστείλει τις απαντήσεις μου στα παιχνίδια του διαγωνισμού Halloween, πάνω στα μηνύματα μου γράφει πως ''Αυτό το μήνυμα περμένει αποδοχή από έναν συντονιστεί''. Ακόμα και στο πρώτο που το στειλα όταν έγινε έναρξη του διαγωνισμού. Γράφει και σε σας το ίδιο..;;
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά...
Ενώ έχω αποστείλει τις απαντήσεις μου στα παιχνίδια του διαγωνισμού Halloween, πάνω στα μηνύματα μου γράφει πως ''Αυτό το μήνυμα περμένει αποδοχή από έναν συντονιστεί''. Ακόμα και στο πρώτο που το στειλα όταν έγινε έναρξη του διαγωνισμού. Γράφει και σε σας το ίδιο..;;
Καλησπερα σε ολους το ιδιο δειχνει
τις απαντησεις θα τις ελεγξουν οταν τελειωσει η προθεσμια του διαγωνισμου
μεχρι τοτε εχουμε και δικαιωμα να αλλαξουμε τις απαντησεις μας
 

MarkDr

Καμένος Χρήστης
παιδιά λέτε για τα βιβλία το άσυλο το έχετε σίγουρο γιατί εγώ χωρίς να κυνηγάω βιβλία μάλλον δεν θα το ολοκληρώσω.
Παίρνοντας τα πάντα (κολοκύθες, βιβλία) θα το βγάλω πάρα πολύ άνετα.
Θέλω ακόμα 7 φίλτρα για να πάρω την προτελευταία αναβάθμιση (αλίμονο και δεν το καταφέρω με τόσες καραμέλες που είναι ακόμα για μάζεμα) & θα πάρω και την τελευταία από τις αποστολές.
 

DeletedUser32849

Guest
Καλησπερα σε ολους το ιδιο δειχνει
τις απαντησεις θα τις ελεγξουν οταν τελειωσει η προθεσμια του διαγωνισμου
μεχρι τοτε εχουμε και δικαιωμα να αλλαξουμε τις απαντησεις μας

Ευχαριστώ πολύ....
Προς στιγμήν ανησύχησα...
 
Κορυφή