* ΑΥΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΣΟΒΑΡΑ GAMES! *

DeletedUser30097

Guest
το θεμα ειναι ομως οτι και εκεινος ειναι ακόμα στο περιμενε. δεν εχει καμια ενημερωση μεχρι στιγμη. λογικα η διαχειρηση το ψαχνει ακομα
Θα περιμένουμε κι εμείς. Τι άλλο να κάνουμε!
Πάντως η Ίρις έγραψε:
Ο natsi123 αν θέλει μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μας και να τον ενημερώσουμε σχετικά με το δικό του λογαριασμό.
Έχει επικοινωνήσει;
Γιατί δεν εμφανίζεται στο φόρουμ; Ας κάνει έναν νεό λογαριασμό μόνο για το φόρουμ και να μας πει κι αυτός τι έγινε.
 

DeletedUser30097

Guest
ναι εχει επικοινωνήσει
ε, τότε βρε καλέ μου φίλε γιατί δεν μας κοινοποιεί και σε μας το τι του είπανε; Να μάθουμε κι εμείς τι έγινε, να ξέρουμε να προστατευθούμε όσο περισσότερο μπορούμε.
Συγγνώμη πρέπει να αποχωρήσω. Κι αύριο μέρα είναι. Ελπίζω κάποια στιγμή αύριο να μας τιμήσει, ενημερώνοντάς μας.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Ξανα εδω στο σηριαλ....χαχαχαχ....
Καταρχην ευχαριστω για την αλλαγη του τιτλου του θεματος... και για την διορθωση με το S....προσθεσατε και ενα θαυμαστικο βεβαια, αλλα δεν θα τα χαλασουμε εκει....:p
Απλα τωρα που το σκεφτομαι, και χωρις να ακυρωνω τπτ απο τις ενεργειες που εγιναν απο ολες τις πλευρες, αναρωτιεμε κατι και το μοιραζομαι μαζι σας....
Ξερουμε μονο την μια πλευρα των συμπλεκομενων...τους ΙΝΒΙΚΤΟΥΣ δλδ.... δεν εχουμε ιδεα ποιος-οι ηταν απο την αλλη πλευρα....
θα ειχε ενδιαφερον να μαθουμε, και να κρινουμε στο τελος ολες τις ενεργειες που εγιναν...φιλοσοφικα δλδ...;)
Περιμενω και γω το φιλο natsi με το καλο πισω... ελπιζω -ξαναλεω- να μην εχει ξενερωσει το παλικαρι (με το "μπαναρισμα" εννοω)... αλλωστε τελος καλο-ολα καλα ....
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Το βλέπω να σπάει ρεκόρ το θέμα...

Garfield_eating.jpeg


Θα μείνω κι εγω να δω την απάντηση :p
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser31459

Guest
ΝΑΙ ΜΗΝ ΦΑΤΕ ΕΧΕΙ ΓΛΑΡΟ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

dio21

Καμένος Χρήστης
Αν ειναι θαλασσινος, μη ριξετε και εξτρα αλατι....
ανεβαζω πιεση.....:cool:
 

DeletedUser30097

Guest
Καλημέρα Σας!
Το βλέπω να σπάει ρεκόρ το θέμα...
Θα μείνω κι εγω να δω την απάντηση :p
Μπορεί ρεκόρ να μην σπάσει, (μπορεί και να σπάσει όμως), συνέχεια όμως θα 'χει, τουλάχιστον από μένα, είτε δοθεί απάντηση, (η όποια απάντηση), είτε όχι, από τον συμπαίκτη natsi123, για του οποίου το ήθος δεν έχω κανένα λόγο μέχρι στιγμής ν' αμφιβάλλω.
Συγγνώμη που χρησιμοποιώ συνεχώς τα γραφόμενά σου, είναι όμως τα μόνα σταθερά δεδομένα στα οποία μπορώ να στηριχθώ με σιγουριά. Είσαι ευφυέστατο, (Ναι, Υπερθετικός βαθμός), άτομο κι ελπίζω να σταθώ κι εγώ άξιος να μεταφράζω σωστά αυτά που γράφεις, κατανοώντας πλήρως αυτά που εννοείς, πίσω από τις λέξεις και τη σύνταξη που χρησιμοποιείς.
Είναι χαρά κι αποτελεί τιμή για μένα η συνύπαρξή μας στο παιχνίδι.



Ξανα εδω στο σηριαλ....χαχαχαχ....
Σήριαλ το χαρακτηρίζεις φίλε Διο... Ας γίνουμε λοιπόν σεναριογράφοι, γράφοντας όμως μόνο την αλήθεια. Όπως σε μερικές ταινίες που γράφουν «βασισμένη σε πραγματικά γεγονότα»!
Εγώ τουλάχιστον θα πιάσω την ...πένα και θ' αρχίσω την συγγραφή, γιατί όσοι με 'χουν γνωρίσει ξέρουν πολύ καλά πως "δίνομαι" ολοκληρωτικά στο να βοηθήσω τον οποιοδήποτε στην ανάγκη του, όσοι μ' έχουν βοηθήσει στα πρώτα μου βήματα στο παιχνίδι έχουν διαπιστώσει πως δεν ξεχνώ κι ανταποδίδω στο πολλαπλάσιο, όσοι ήρθαν σ' επαφή μαζί μου είδαν πως πάντα καλοπροαίρετα τους συμπεριφέρθηκα δεχόμενος εξ' αρχής και την δική τους καλή προαίρεση. Ακραιφνής θιασώτης, βλέπεις, των απόψεων του Ρουσώ. Σφάλματα έχω κάνει. Τα παραδέχτηκα όμως, ζήτησα ειλικρινή συγγνώμη γι' αυτά κι απέδειξα την ειλικρίνειά της επανορθώνοντας. (Ο panos1958 κάτι μπορεί να πει πάνω σ' αυτό).
Το "δούλεμα" όμως και η εκμετάλευση της καλής μου προαίρεσης κι ανιδιοτελούς στήριξης και βοήθειας με κάνουν «Τούρκο».

Όμως δεν ξεκίνησα τούτο το μήνυμα για να μιλήσω για μένα!
Εκείνο που 'χω μαζί σας να μοιραστώ είναι πως τώρα πλέον είμαι σίγουρος για το ποιο ήταν το μέλος της διαχείρισης που επιλήφθηκε άμεσα των αιτημάτων υποστήριξης των μελών της ινβίκτους.
Σε κατ' ιδίαν συζητήσεις με φίλους τούς είχα πει πως ήξερα πως ένα τουλάχιστον μέλος της Ομάδας Διαχείρισης (Ο.Δ.) ήταν συνδεδεμένο εκείνη την ώρα. Δεν ήξερα όμως, μέχρι πριν λίγο,αν ήταν αυτό που ασχολήθηκε με το ζήτημα, όπως δεν ήξερα και το Σάββατο ότι υπήρχε ζήτημα.

Μια παρένθεση εδώ, για να ζητήσω την κατανόηση της Ίριδας για τις "αιχμές" μου εναντίον της διαχείρισης, της ασφάλειας του κώδικα του παιχνιδιού, κλπ. Άσφαιρες ήτανε. Μια "τεχνική" για να μπει η διαχείριση σε θέση άμυνας, σε θέση απολογούμενου και να εκμαιεύσω έτσι έστω και ψιχία όσων δεν ήθελε, δεν μπορούσε, της απαγορευοταν να πει. ;)

Σήμερα παρατήρησα στα μέλη της διαχείρισης πως ένα μέλος της προάχθηκε, αναβαθμίστηκε, ανέλαβε περισσότερες ευθύνες. Αυτό και μόνο μου αρκεί για να καταλάβω πως το συγκεκριμένο μέλος ήταν αυτό που το Σάββατο ΕΣΩΣΕ την συντεχνία ινβίκτους από τον αφανισμό.
Δεν είναι μικρό πράγμα, ακόμη και για έμπειρα μέλη της διαχείρισης, να επεμβάινουν άμεσα και να σώζουν κυριολεκτικά στο "παρά τσακ" τους κόπους, τις προσπάθειες και τον χρόνο που επένδυσαν τα μέλη μιας συντεχνίας για να την φτάσουν ψηλά και να την κάνουν αξιόμαχη.
Προς τους φίλους της ινβίκτους έχω να πω πως:
Το μέλος της ομάδας διαχείρισης που ήταν εκείνη τη στιγμή μέσα, έκανε ακριβώς αυτό που έπρεπε, τη στιγμή που έπρεπε, ανταποκρινόμενο άμεσα στις αιτήσεις σας, (και πάλι καλά που ήταν μέσα), διαφορετικά αυτή τη στιγμή η συντεχνία σας δεν θα υπήρχε καν στο χάρτη και ούτε θα μπορούσε να δοθεί αυτή η λύση που δόθηκε.

Μια λύση που δεν με βρίσκει σύμφωνο, μιας και δεν επαναφέρει τους τομείς στην συντεχνία, αλλά γι' αυτό θα αναφερθώ εκτενέστερα σ' επόμενο μήνυμα.

Το όνομα του μέλους της διαχείρισης; Σε ...επόμενο μήνυμα. Θα εκπλαγείτε!

Προσωπικά πιστεύω πως υπερέβει τους κανόνες, κοιτώντας την ουσία (να σωθεί η συντεχνία) κι όχι τον τύπο. Εξάλλου παραγκωνισμός των κανόνων υπήρξε και τη στιγμή που αφαιρέθηκε το δικαίωμα του ιδρυτή από τον λογαριασμό κεσαρας123 ο οποίος ήταν το μοναδικό μέλος της συντεχνίας ινβίκτους. Δεν έχω υπόψη μου άλλη περίπτωση του να υφίσταται συντεχνία δίχως ένα τουλάχιστον μέλος της να έχει δικαιώματα ιδρυτή.

Μέχρι την επόμενη δημοσίευση, αναμένω κι εγώ μαζί με τον Διοκομο, την Ίριδα κι όλους Εσάς που είστε υπερ της διαφάνειας την απάντηση/ενημέρωση από τον αυθεντικό κάτοχο του λογαριασμού natsi123.
ΥΓ
Τώρα ξεκίνησα. Δηλώνω ευθαρσώς, για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις πως δεν επιθυμώ να λάβω κανένα προσωπικό μήνυμα για να σταματήσω να ...σκαλίζω, προσπαθώντας να μάθω ΤΙ και ΠΩΣ συνέβει στην συντεχνία ινβίκτους.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser30097

Guest
Eμβόλιμο (!) επεισόδιο, εκτός σειράς...
Θα περιμένουμε κι εμείς. Τι άλλο να κάνουμε!
Πάντως η Ίρις έγραψε:
Ο natsi123 αν θέλει μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μας και να τον ενημερώσουμε σχετικά με το δικό του λογαριασμό.

Έχει επικοινωνήσει;
Γιατί δεν εμφανίζεται στο φόρουμ; Ας κάνει έναν νεό λογαριασμό μόνο για το φόρουμ και να μας πει κι αυτός τι έγινε.

ναι εχει επικοινωνήσει

Βάσει της δήλωσης του CMAT, την αλήθεια της οποίας δεν αμφισβητώ, ο αυθεντικός κάτοχος του λογαριασμού natsi123 έχει επικοινωνήσει με την διαχείριση πριν τις 22:19 της 28/11/2016.

το θεμα ειναι ομως οτι και εκεινος ειναι ακόμα στο περιμενε. δεν εχει καμια ενημερωση μεχρι στιγμη. λογικα η διαχειρηση το ψαχνει ακομα

Βάσει δήλωσης, επίσης του CMAT στις 22:07 της 28/11/2016 ο αυθεντικός κάτοχος του λογαριασμού natsi123 είναι στο ...περίμενε και μ' ευθύνη της διαχείρισης που το ψάχνει ακόμη δεν μπορεί να συνδεθεί και να μας ενημερώσει.

ΡΩΤΩ ΛΟΙΠΟΝ:
Είναι όντως έτσι τα πράγματα;
Αν ναι, θαρρώ πως η διαχείριση είναι εκτεθειμένη.
Παρακαλώ να έχουμε την επίσημη θέση της επί του θέματος.

Τέλος εμβόλιμου επεισοδίου!

Κάνω επεξεργασία για να συμπληρώσω το εξής σημαντικό:
Όσο για τον συμπαίκτη σας που ανησυχείτε όλοι, μη φοβάστε μόλις εμφανιστεί στο κέντρο υποστήριξης θα τακτοποιηθεί το θέμα

Από αυτό προκύπτει πως μέχρι τις 18:22 της 28/11/2016 (που γράφτηκε το παραπάνω) ο αυθεντικός κάτοχος του λογαριασμού natsi123 ΔΕΝ, επαναλαμβάνω, ΔΕΝ είχε επικοινωνήσει με το κέντρο υποστήριξης για να έχει επαφή με την διαχείριση.

Τα συμπεράσματα δικά Σας!

2η επεξεργασία για να προσθέσω παρατήρηση φίλου:
Από τη διαχείριση ξέρουμε πως μέχρι τις 18:22 της 28/11/2016 δεν είχε επικοινωνήσει ο ενδιαφερόμενος.
Από τον CMAT ενημερωθήκαμε στις 22:07 της 28/11/2016 πως ο ενδιαφερόμενος είχε επικοινωνήσει και τον είχαν στο ...περίμενε.
Μεσολαβεί ένα χρονικό διάστημα 3 ωρών και 45 λεπτών μεταξύ των δύο ενημερώσεων.
Πείτε μας, επικοινώνησε με την διαχείριση, μέσω του κέντρου υποστήριξης, ο αυθεντικός κάτοχος του λογαριασμού natsi123 σ' αυτό το ενδιάμεσο χρονικό διάστημα; Τον είχατε όντως στο ...περίμενε;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser30097

Guest
Γεια χαρά Σας,
Συμπληρώθηκαν επτά ημέρες, (ήδη βρισκόμαστε στην όγδοη), από την τελευταία δημοσίευση μου στο παρόν θέμα.
Μέρες "καρτερικής" αναμονής για την δημοσιοποίηση από τον παθόντα, κάτοχο του λογαριασμού natsi123, των "πριντ-σκριν" των μηνυμάτων της διαχείρισης προς αυτόν, με τις πληροφορίες για το τι συνέβει με τον λογαριασμό του, έτσι ώστε να γνωρίζουμε ΟΛΟΙ την αλήθεια.

Όπως πληροφορήθηκα ο λογαριασμός natsi123 έχει ήδη αποδοθεί κανονικά στον νόμιμο κάτοχό του και λειτουργεί απρόσκοπτα στο παιχνίδι.
Την ικανοποίηση και τη χαρά για το παραπάνω, δυστυχώς μετρίασε η απαξίωση τού κατόχου τού λογαριασμού natsi123 να πληροφορήσει την κοινότητα τού ΦοΕ για το τι η διαχείριση διαπίστωσε πως έχει συμβεί, κοινοποιώντας μας τα προαναφερόμενα "πριντ-σκριν".

Πριν συνεχίσουμε στην αναζήτηση του τι πραγματικά συνέβει, ας δούμε λίγο το ιστορικό των όσων μεσολάβησαν στο φόρουμ για να μη "χάσουμε την μπάλα":

27/11/2016
17:15
Ο diokomo δημιουργεί το θέμα και μας πληροφορεί για το συμβάν.​
17:34 έως 23:55
Αναρτούνται στο θέμα, δημοσιεύσεις μελών της ινβίκτους, μέσω των οποίων καταφέρονται κυρίως ενάντια στη διαχείριση, ομιλούν για παραβίαση και μη εξουσιοδοτημένη χρήση του λογαριασμού natsi123, (μέσω του οποίου έγιναν οι ενέργειες διάλυσης της συντεχνίας ινβίκτους), ενώ κάποιες απ' αυτές "φωτογραφίζουν" συντεχνία ως υπεύθυνη για το συμβάν.
Αναρτούνται δημοσιεύσεις συμπαράστασης προς τα μέλη της ινβίκτους κι απ' άτομα που εκπροσωπούν κι εκφράζουν την θέση της συντεχνίας τους κι απ' άτομα που ομιλούν προσωπικά.​

28/11/2016
17:34 έως 23:55
Διαμαρτυρία της φωτογραφιζόμενης, ως υπαίτιας του συμβάντος, συντεχνίας και επέμβαση των ψυχραιμότερων μελών της ινβίκτους, (makmak7 και evangelo.t), η οποία ηρεμεί το κλίμα κι είναι καθοριστική στο να μην αποπροσανατολιστεί η συζήτηση.
Συνεχίζονται τα μηνύματα συμπαράστασης προς τα μέλη της ινβίκτους.​
09:56
Η πρώτη επίσημη απάντηση της διαχείρισης.
Ακολουθούν δημοσιεύσεις μηνυμάτων όπου κατακρίνεται η διαχείριση, απαξιώνονται οι ενέργειές της, και γίνεται μια προσπάθεια, μέσω επιθετικών μηνυμάτων, να αναγκαστεί η διαχείριση να δημοσιεύσει περισσότερες πληροφορίες για τον συμβάν, γνωστοποιώντας τα στοιχεία που προέκυψαν από τους ελέγχους που έκανε, αλλά και φανερώνοντας ποιο ήταν το μέλος της διαχειριστικής ομάδας που επιλήφθηκε της υπόθεσης τα χαράματα της Κυριακής.​
18:22
Τελευταίο μήνυμα της διαχείρισης, οι άοκνες και συνεχείς προσπάθειες τής οποίας έδωσαν μια λύση η οποία έγινε αποδεκτή από τα μέλη της ινβίκτους.
Στο μεσοδιάστημα δημοσιεύτηκαν πολλά μηνύματα μ' εύσημα κι ευχαριστήρια προς τη διαχείριση, η οποία κατόρθωσε να αντιστρέψει το κλίμα.
Όλα πλέον εντάξει και ικανοποιημένοι οι ενδιαφερόμενοι... Μένει μόνο ένας γρουσούζης, γιομάτος περιέργεια, ανακατωσούρης διαολάκος, (για την αφεντιά μου ομιλώ), που επιμένει να σκαλίζει το θέμα, αναζητώντας την αλήθεια, τα γεγονότα όπως αυτά συνέβησαν.

Έπεται συνέχεια...
ΥΓ
Με εκείνα τα "πριντ-σκριν", όπου η διαχείριση πληροφορεί τον κάτοχο του λογαριασμού natsi123 για το τι ακριβώς οι έλεγχοι της έδειξαν πως συνέβει, τι θα γίνει;
Να τολμήσω να πω πως ηθελημένα αποκρύπτονται;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser31469

Guest
Σοβαρότατη παραβίαση. Χρήζει προσοχής . Πάντως κυκλοφορουν διάφοροι με email που το δίνουν δεξια αριστερα και ανηκει σε team hacks και τατοιαυτα
 

DeletedUser30097

Guest
Σοβαρότατη παραβίαση. Χρήζει προσοχής . Πάντως κυκλοφορουν διάφοροι με email που το δίνουν δεξια αριστερα και ανηκει σε team hacks και τατοιαυτα
Γεια χαρά Σου,
Μέχρι το επόμενο μου μήνυμα, όπου θα αναφέρω τις ψηφίδες των γεγονότων που γνωρίζω σχετικά με το θέμα, κράτα το παρακάτω:
Η εταιρία, μέσω της διαχείρισης, ΔΕΝ ενημέρωσε για πρόβλημα ασφάλειας ή για παραβίαση των βάσεων δεδομένων της και υποκλοπή απ' αυτές των κωδικών λογαριασμών.
Συνεπώς θεωρώ πως απ' αυτήν την πλευρά δεν υπάρχει πρόβλημα.
 

DeletedUser28751

Guest
Καλημέρα λόγω ώρας ! Υποτίθεται ότι τα διαμαντένια κτίρια είναι τα καλύτερα της κάθε εποχής, γιατί όμως πλέον τα σπίτια δεν είναι?????????????
Αναμένω απάντηση της διαχείρησης, αν δεν είναι όντως έτσι μην πετάμε τσάμπα τα χρηματά μας !
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Αν αγοραζες διαμαντενια σπιτια, οντως πετουσες τα "χρηματα" σου τζαμπα, φιλε μου.....
Αλλα εισαι σε λαθος θεματικη ενοτητα....
εδω περιμενουμε, και περιμενουμε, και περιμενουμε....
jack daniel εχουμε γινει....:D
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Αν αγοραζες διαμαντενια σπιτια, οντως πετουσες τα "χρηματα" σου τζαμπα, φιλε μου.....
Αλλα εισαι σε λαθος θεματικη ενοτητα....
εδω περιμενουμε, και περιμενουμε, και περιμενουμε....
jack daniel εχουμε γινει....:D
Δεν φταιει ο Μακης μωρε ..για υπολογισε απο ποσες ταβερνες περναμε καθε μερα
ειδε τον τιτλο .. η ωρα ηταν και αργα .... ειχε πληρωσει και τα διαμαντια για σπιτια διαμαντενια και τελικα ηταν .. ιγκλου σκηνες
 
Κορυφή