Αλλαγές στον πόλεμο των Συντεχνιών

DeletedUser29540

Guest
Ναι για να υπήρχε το σύστημα βατραχάκι και θα έβλεπες τι θα πάθαινε η Μεγαλη Συντεχνία μια Συντεχνια στην οποία πολεμάμε 3 ατομα θα αφανίζαμε μια Συντεχνία 80 Ατόμων μέσα σε λίγες ώρες απο τον χάρτη τα οποία μόνο το μέγεθος δείχνει το πόσο υπερτερεί η μεγαλη για να της σπάσουμε μια πολιορκία 3000 αγαθών και θα δεις κλάματα γι αυτά τα αγαθά που λες η μεγάλη Συντέχνια που έχει πατήσει άλλες μικρότερες συντεχνίες για να πάρει όλο τον χάρτη για πάρτυ της.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

andrian empire

Ενεργό Μέλος
Καλησπέρα και από εμένα.
Νομίζω ότι το ζήτημα είναι γίνουν κάποιες πρακτικές βελτιώσεις και όχι να αλλάξει ριζικά ο χαρατκήρας του ΣεΣ.

Το ποιός,που και πως συμμετέχει δεν πρέπει να αλλάξει.Δεν νομίζω ότι περιορισμοί τέτοιου είδους θα βοηθήσουν να πάρει νόημα ο ΣεΣ.Κανείς δεν μπορεί να περιορίσει το δικάιωμα μιας συμμαχίας να επικεντρωθεί σε όποια εποχή θεωρεί ότι μπορεί να είναι ανταγωνιστική.

Ο στρατός πολιορκίας καλώς κάνει και είναι χωρίς κόστος σε μονάδες.Βοηθάει συμμαχίες που έχουν 2-3 άτομα σε κάποια εποχή να μπουν στον χάρτη,αλλιώς δεν θα το έκαναν ποτέ.

Όσο για το τι κίνητρο δίνει ο ΣεΣ στον καθένα μας δεν μπορεί να είναι για όλους το ίδιο.Δεν μπορεί κάποιοι να θέλετε και τον σκύλο χορτάτο και την πίτα ολόκληρη.........πρέπει να τελειώνει κάποτε αυτή η νοοτροπία και πολύ το έχουμε συζητήσει.
Αν θέλεις να είσαι σε μια μεγάλη συμμαχία και να παίρνεις τα οφέλη από το επιπεδό της καλώς,άσε όμως και σε μας τους υπόλοιπους το δικαίωμα να μην ακολουθούμε αυτή την νοοτροπία.
Στην τελική η εταιρεία πετσόκοψε το επιθετικό μπόνους για να μην γίνει ο ΣεΣ "παιδική χαρά" και έρχεται τώρα να αυξήσει το μπόνους μέσω τον στρατιωτικών κτιρίων........αστεία πράγματα.

Στα πρατκικά ζητήματα λοιπόν.
1.Ο Συναγερμός όταν ένας τομέας δέχετε επίθεση είναι καλή ιδέα και θα ξεκουράσει τα μάτια όσων φυλάνε σκοπιές στους χάρτες.
2.Το φίλτρο ανεξάρτητων/εξαρτημένων μονάδων είναι απαραίτητο.
3.Η επαναφορά άμεσα "μέσα" στον τομέα μετά από μια μάχη και όχι στον χάρτη αναγκαία
4.Όταν μια μάχη δεν ολοκληρώνεται να μην μετράει (αυτή την στιγμή την μετράει στους πύργους) και να μην ισχύουν τυχών τραυματισμοί &
τέλος μια ιδέα που θα αυξήσει λίγο το ενδιαφέρον.

Όταν μια συμμαχία σπάσει μια πολιορκία να μπαίνουν στο Θησαυροφυλάκιο της τα αγαθά που δάπανησε ο "αντίπαλος" για να την τοποθετήσει.Δεν μπορεί ο αμυνόμενος να μένει μόνο με τις απώλειες και τους τραυματίες.......κάτι πρέπει να παίρνει πίσω.
 

DeletedUser25974

Guest
ειναι δυνατον καποιος να βαζει πολιορκια χωρις να εχει στρατο ?

ειναι δυνατον 1 μ.κ. να δινει 1.000.000.000 ποντους στη γενικη καταταξη και μονο 200 παραπανω ικανοποιηση στην ιδια αλλαγη επιπεδου ?

ειναι δυνατον ενα κτηριακι 4χ3 να δινει +4 στην επιθεση οταν για να παρεις την ιδια επιθεση θελεις 8 επιπεδα σε ενα επιθετικο μ.κ. ?

ειναι δυνατον να κτυπαει ενας τριτος που δεν εχει καμια σχεση μια πολιορκια καποιας συντεχνιας που εχει βαλει καπου για τον δικο της λογο ?

ειναι δυνατον να ασχολουμαστε με ολες αυτες τις παπαριες ?

εδω ειμαι εγω, aellaceltic the one and only, iam expecting some kind of ban


[thy]Προειδοποίηση για Ανάρμοστη Συμπεριφορά
Παρακαλούμε σημειώστε ότι φράσεις ή λέξεις όπως "Γ****σαι" δεν είναι επιτρεπτές. Είναι απολύτως κατανοητή η σημασία τους και για αυτό τον λόγο απαγορεύεται η χρήση τους.

Σας έχω προειδοποιήσει και στο παρελθόν σχετικά με τη συμπεριφορά σας στο φόρουμ. Την επόμενη φορά που θα δημιουργήσετε κάποιου είδους πρόβλημα στην ομάδα ή στους χρήστες, θα εξαντληθεί πάσα αυστηρότητα στην ποινή που θα σας επιβάλουμε.
Malfiore[/thy]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

andrian empire

Ενεργό Μέλος
ειναι δυνατον καποιος να βαζει πολιορκια χωρις να εχει στρατο ?

Γιατί όχι φίλε μου ;
Αν δηλαδή κάποιος είναι στην Αποικιακή ή την Βιομηχανική που δεν έχει ούτε Αλκατράζ,ούτε Habitat ούτε Πύργο Καινοτομίας πόσα στρατόπεδα πρέπει να έχει ώστε να μπορεί και να "ξοδεύει" μονάδες και για τον στρατό πολιορκίας και για να κάνει τις μάχες ;

Στα υπόλοιπα θα συμφωνήσω μαζί σου.
 

DeletedUser20802

Guest
Spartan επικαλέστηκες τον πραγματικό πόλεμο για να ζητήσεις να επανέλθει ο ΠΣ όπως ήταν πρώτα κ να ελευθερωθεί ο "ανορθόδοξος" πόλεμος χωρίς περιορισμούς . Ας ελευθερωθεί λοιπόν, όπως ήταν στην αρχή κ όπως στην πραγματικότητα ναι...
Μόνο που, σου είπα, στην πραγματικότητα δεν υφίσταται και το θέμα των αγαθών όπως είναι τώρα.. Κοστίζει ακριβά στη Γερμανία να χτυπήσει το Λιχτενστάιν ; όχι. Κοστίζει πολύ στο Λιχτενστάιν να χτυπήσει τη Γερμανία; φυσικά .
Και έρχεσαι κ μου λες "ας υπήρχαν τα βατραχάκια κ θα σου λεγα.."
Λες κ στην πραγματικότητα αν υπήρχε το σύστημα βατραχάκια το Λιχτενστάιν θα διαμέλιζε τη Γερμανία. Είσαι που είσαι εκτός πραγματικότητας , τουλάχιστον μην την επικαλείσαι κατά το δοκούν.
(υγ: costass σκουπίσου κ άραξε . με άλλον διαλεγομαι..)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser29540

Guest
Εγώ έγραψα για κάποιους περιορισμούς που έκαναν και δεν ξέρω τον λόγο όσο για την Γερμανία Λιχτενστάιν να ξέρεις οτι πάντα μια υπερδύναμη έχει την ακμή της αλλά έχει και την παρακμή της όσο αφορά την Γερμανία γιατί για κάποιες χώρες είναι πρόκληση να χτυπήσουν την Υπερδύναμη και οχι τις μικρές χώρες να είσαι καλά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser796

Guest
Lxs δεν θα μου πεις εσυ τι θα κανω αυτα πηγαινε καντα αλλου και ασε τισ γερμανιες γιατι θα ποσταρω εδω τι μυνηματα που στελνει η γερμανια στο λιχνεσταιν και θα γελανε και τα κατσικια
 

DeletedUser

Guest
Εγώ έγραψα για κάποιους περιορισμούς που έκαναν και δεν ξέρω τον λόγο όσο για την Γερμανία Λιχτενστάιν να ξέρεις οτι πάντα μια υπερδύναμη έχει την ακμή της αλλά έχει και την παρακμή της όσο αφορά την Γερμανία γιατί για κάποιες χώρες είναι πρόκληση να χτυπήσουν την Υπερδύναμη και οχι τις μικρές χώρες να είσαι καλά.

παρακαλω τα προσωπικα σας σε προσωπικα μνμ, μην κάνετε κ@λο το όλο θέμα....έλεος ......
 

DeletedUser20802

Guest
ccosta αγορινα μου θιχτηκες χωρις λογο το καταλαβες; εγραψα επιπροταση για σχόλιο του spartan κι εσυ διαμαρτυρυθηκες κ προσβαλες κ κλαφτηκες στη διαχειριση ενω το σχολιο σου ουτε που το ειχα διαβασει (απλα μπηκε το δικο μου κατω απτο δικο σου κ νομιζες μιλησα σε σενα) κι επισης αλλα ελεγες εσυ αλλα εγω . ξυπνα . κ στην τελικη απαντηση κ προταση εγραψα κι εγω σε χωρο ιδεων . τη διαχειριση κ την ταξη που ζητησες βαλτη στο μυαλο σου πρωτα . αντε να πουμε . που συνεχιζεις κ εξανιστασαι .. μιλησα με το παιδι ΤΕΛΟΣ .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser30783

Guest
Πολεμος συντεχνιων

Θα ηθελα να πω πως:
1.το μονο που θελω να πω ειναι πως οτι εποχη και αν εισε να μπορεις να πολεμας σε οπια εποχη εχεις στρατο... αν γινει αυτο που υποστηριζουν μερικοι(να πολεμας μονο στην εποχη που βρισκεσε)θα καταστρεψει πολλες συντεχνιες...π.χ.ειναι δυνατον μελη που να εχουν στρατο σιδιρου και να ειναι εποχη σιδιρου να κατακτησουν τομεις με γεματες αμυνες...θα ειναι ευκολο; σεκαμια εποχη... πιστευω πως το ενδιαφερον στον χαρτη δεν θα ειναι και μεγαλο αν γινει κατι τετοιο( να πολεμας σε οποια εποχη εισε)
2. Αν καποια συντεχνια πολιορκει εναν τομεα ,στον τομεα που πολιορκειτε να μπορουν να σπασουν την πολιορκια μονο οσοι εχουν γειτονικους τομεις εκει και οποιοι κατεχουν τον τομεα ετσι θα μιοθουν οι λεγομενες συντεχνιες ''φαντασματα'' ή βοηθητικες συντεχνιες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser27232

Guest
Καλησπερα σας!Εγω το μονο που εχω να πω ειναι,πως οποιαδηποτε αλλαγη γινει τωρα στον πολεμο θα υπαρξουν συντεχνιες αδικημενες και ευνοημενες οπως και με καθε αλλαγη που εχει γινει μεχρι τωρα!Θα επρεπε απο την αρχη να ειχε στηθει λιγο καλυτερα αυτο το πανηγυρακι του πολεμου...
Η μονη αλλαγη που θα προτεινα και η οποια δεν αφορα τοσο τον χαρτη αλλα τις ανεξαρτητες μοναδες,για να τις ξεχωριζουμε λιγο πιο ευκολα...θα μπορουσατε αντι για αυτες τις κιτρινες γραμμες που εχετε βαλει,που πανω στη μαχη δεν ξεχωριζουν ευκολα ειδικα οταν εχεις πολλες μοναδες,να χρωματιζατε ολο το πλαισιο των ανεξαρτητων μοναδων με καποιο ευδιακριτο χρωμα.Οπως π.χ γινεται η μοναδα οταν την χανεις στην μαχη κατακοκκινη...Επισης θα μπορουσε να μπει μια σειρα στην αποθηκη μας και να βγαζει πρωτα τις μοναδες που παραγουμε και στην συνεχεια τις ανεξαρτητες και οχι αυτο το μπαχαλο που υπαρχει τωρα...αυτα τα λιγα ειχα να πω...ευχαριστω:)
 

DeletedUser30665

Guest
Καλησπερα σε ολους.
Στα πλαισια της κινησης που κανει η διαχειρηση θελουμε να προτεινουμε κι εμεις ΩΣ ΣΥΝΤΕΧΝΙΑ και οχι ως μεμονομενα ατομα μερικα πραγματακια. Το ιδιο θα περιμενα και απο τις υπολοιπες συτεχνιες που συμετεχουν στον πολεμο, αλλα φαινεται οτι οι Αρχηγοι ειναι απασχολημενοι με αλλα πραγματα και δεν εχουν χρονο να μαζεψουν τις προτασεις των μελων της Συντεχνιας τους.

Οι "Πειρατες του Oνειρου" προτεινουν λοιπον:

1. -Να υπάρχει κάποια ένδειξη στην πόλη όπου να φαίνεται αν κάποιος τομές/τομείς δέχονται πολιορκία. Π.χ ένα κουμπί που να γίνεται κόκκινο και ν' αναβοσβήνει σε τέτοια περίπτωση και πατώντας το να μπορείς να δεις(μέσω μιας λίστας ίσως) ποιός/ποίοι τομείς δέχονται πολιορκία και σε ποιά/ποιές εποχές.

2. -Να αφαιρειται κανονικα ο στρατος της πολιορκιας από τον στρατο του παιχτη που την τοποθετεί.

3. -Να διαχωριζονται στην διαχειρηση του στρατου οι μοναδες απο στρατοπεδα απο τις μοναδες του αλκατραζ. Η κορδελιτσα μονο δεν φτανει. πρεπει να τοποθετηθουν πρωτα ολες οι μοναδες απο στρατοπεδα και μετα οι ελευθερες.

4. -Να χρειαζεται 100 κομματια απο το καθε υλικο οι πολιορκιες για να κατακτησεις την πρωτη επαρχια σε μια εποχη. Για να μην μπαινουν Συντεχνιες με 1-2 ατομα (μαιμουδες) στο χαρτη ισα ισα για να κανουν ζημια. Μολις κατακτησεις την πρωτη επαρχια το κοστος να πεφτει στα 10 κομματια απο καθε υλικο και να αυξανεται οσο κατακτας επαρχιες..... να μπει και ανωτερο οριο πχ. μετα τις 20 επαρχιες το κοστος πολιορκιας δεν αυξανεται πια.

5. Οι ποντοι απο τον πολεμο Συντεχνιων που κερδιζεις απο τις μαχες να ειναι οι μισοι απο το κανονικο. Για να σταματησουν τα "events". Επεισης να μην μετρανε στο Πυργο της γειτονιας. Δεν ειναι σωστο καποιος με στημενες μαχες να κερδιζει μονιμα τον πυργο και τα μεταλια.

6. Οι επαρχιες στον χαρτη να σου δινουν καποιο μπονους.... ετσι οι συντεχνιες θα ενδιαφερονται να παρουν και να διατηρησουν επαρχιες.... πχ. το δημαρχιο να βγαζει και 1 σχεδιο απο ΜΚ της εποχης στην οποια εχεις πανω απο 20 επαρχιες στον χαρτη συντεχνιων ή να δινει λιγα υλικα στους παικτες της συντεχνιας.

7. Να μπορεις να βαλεις 8 απο τις 24 ωρες της ημερας ασπιδα στις επαρχιες σου για μπορεις να πας για υπνο και να μην βαρας σκοπια ολο το βραδυ.

8. Να υπάρχει δυνατότητα χορήγησης του δημαρχείου όταν είναι ο τελευταίος τομέας σε μία εποχή.

9. Οι συντεχνιες να μπορουν να σημετεχουν το πολυ σε 5 εποχες και οχι παραπανω ετσι ωστε να μενει χωρος για ολους.
 

DeletedUser796

Guest
Οτι εγραψα σαν προταση εκφραζει την συντεχνια Ανταρτες οταν αυτο δεν συμβαινει παντα το σημειωνουμε κινουμαστε και ενεργουμε στο πλαισιο ΟΜΑΔΑΣ
Προσθετω ακομα κατι οταν πολιορκει 1 συντεχνια χωρις τομεις 1 που εχει πανω απο 10 τομεις να μην βγαζει σπαθακια απο πανω απο τον τομεα αλλα; να βγαζει ΤΟΝ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ ΦΟΥΡΝΑΡΗ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

andrian empire

Ενεργό Μέλος
Σχετικά με τις προτάσεις από τους "Πειρατές του Ονείρου".

Ναι στα 1 & 3.

Όχι στην 2,τους λόγους τους έχω εξηγήσει σε προηγούμενο post.Άσε που τελικά δεν θα λύσει το πρόβλημα,θυμόμασται όλοι τι γινόταν με τα Αλεξίπτωτα.

Όχι και στην 5.Απλά θα ξαναγυρίσουμε στο καθεστώς των συμφωνημένων μαχών ανάμεσα σε γείτονες.Άρα πάλι οι ίδιοι και οι ίδιοι θα παίρνουν τους Πύργους και τα μετάλλια.

Την 6 δεν την καταλαβά.Υπάρχουν κίνητρα για να κρατηθούν οι τομείς.Εννοείτε επιπρόσθετα κίνητρα ; Πόσα πια ;

Η 7 ανεφάρμοστη για on-line παιχνίδι.Το ότι παίζει κάποιος σε Ελληνικό server δεν σημαίνει ότι κατοικεί και στην χώρα.

Η 8 ;;;;;; Ζητάς από κάποιο να σε πετάξει από τον χάρτη και το λύνεις το θέμα.Ίσα ίσα που θα του μείνει και ο τομέας.

Και η 9 δεν νομίζω ότι προσθέτει κάτι.Ίσως το να μπεί ένα όριο στο πόσους συνολικά τομείς μπορεί να έχει κάθε συμμαχία,αλλά κι αυτό πάλι δεν είμαι σίγουρος ότι θα δώσει και τόσο ενδιαφέρον.

Όσο για την 4 απλά......ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΗ.
Αν υποθέσουμε ότι έμπαινε σήμερα η επόμενη εποχή,τι λέτε ότι θα συνέβαινε ;
Οι πολύ δυνατές συμμαχίες θα κλείνανε όλη την ζώνη αφού έχουν τι δυνατότητα με το καλημέρα να μαζέψουν όχι μονο 100 αλλά πολύ περισσότερα αγαθά.Αντίθετα οι συμμαχίες μικρότερης δυναμικής θα έπρεπε να περιμένουν ίσως και μέρες για να κάνουν την 1η τους απόπειρα να μπουν στο χάρτη,πράγμα που θα έπρεπε να το σκεφτούν καλά αφού 1 και μόνο σπάσιμο πολιορκίας θα τους ξαναγύρναγε μέρες πίσω.
Άσε που δεν λύνει και το θέμα με τις πολιορκίες για ένα πολύ απλό λόγο.Χρειάζεσαι 2 τομείς για να το κάνεις.Οκ,100 ο ένας τον παίρνεις τον κρατάς και συνεχίζεις πλεόν με τον 2ο κανονικά όπως και σήμερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser30690

Guest
Καλησπερα :) Για τη προταση 6 των πειρατων θα ηθελα να πω οτι χρειαζονται κινητρα για τους παικτες. Αυτη τι στιγμη καποιος δεν εχει ωφελος (εκτος αν κανει event). Μονο το prestige της συντεχνειας ωφελειται. Νομιζω οτι αρκετοι παικτες ειναι δυσαρεστημενοι γιατι δεν εχουν καμια "απολαβη" για το προσωπικο game.
 

DeletedUser30573

Guest
kαλημερα
τελικα μετα απο αποψεις μελλων του παιχνιδιου η προταση μου ειναι ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΑΘΕΡΩΠΟΙΗΘΟΥΝ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΟΜΕΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΑΥΞΗΘΟΥΝ ΣΕ ΔΙΠΛΑΣΙΟ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΕΣ ΣΥΝΤΕΧΝΙΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΟ ΧΑΡΤΗ
 

DeletedUser30791

Guest
καλησπερα και απο εμενα.

καταρχασ σε αυτο το topic θα επρεπε να κανουν post μονο ατομα που ανηκουν σε πραγματικεσ συντεχνιεσ και οχι συντεχνιεσ με μελη μονο τον εαυτο τουσ η' στην καλυτερη 1-2-3 ανυπαρκτουσ λογαριασμουσ για τα ματια του κοσμου. ο νοων νοειτω. οι δικεσ μου προτασεισ ειναι οι εξησ :

1. δικαιωμα στον πολεμο συντεχνιων να δινετε μονο σε οσεσ συντεχνιεσ εχουν το λιγοτερο 10 μελη. δεν ειναι δυνατον καποιοι εδω μεσα να αναφερουν οτι δεν μασ ενδιαφερει να συμμετεχουμε σε μια συντεχνια που κανει πολεμο και την ιδια στιγμη να εκμεταλευονται την δυνατοτητα συμμετοχησ τουσ με δικη τουσ συντεχνια μονο για να βαζουν πολιορκιεσ στον αερα για να παιρνουν ποντουσ καταταξησ! δεν θελεισ φιλε μου / φιλη μου να εισαι μελοσ μιασ ενεργησ στουσ πολεμουσ συντεχνια? πολυ καλα! μεινε και εκτοσ χαρτη και κανε μαχεσ γειτονιασ μονο !
2. οποια συντεχνια θελει να κανει πολιορκιεσ θα πρεπει να εχει και στρατο για να το κανει αυτο. δεν ειναι δυνατον να μπορει μια συντεχνια να βαζει απεριοριστεσ πολιορκιεσ αφου οι μοναδεσ που μπαινουν σε θεση επιθεσησ, δεν τραβιουνται απο τον σερβερ! θελεισ κυριε μου / κυρια μου να κανεισ 100 πολιορκιεσ? πολυ καλα! χαλασε και 100 χ 8 μοναδεσ αν τισ εχεισ. αν δεν τισ εχεισ να μην κανεισ πολιορκιεσ παρα μονο οσεσ μπορεισ!
3. οποιοσ αποχωρει απο 1 συντεχνια να μην εχει δικαιωμα να γυρισει σε αυτην για πολυ μεγαλυτερο διαστημα απο την 1 εβδομαδα που ισχυει τωρα.
4.να επαναπροσδιοριστει το κοστοσ πολιορκιασ και το μαξιμουμ των τομεων που μπορει μια συντεχνια να εχει στην κατοχη τησ. αν 3 μεγαλεσ συτνεχνιεσ παρουν απο 30 τομεισ σε μια εποχη, τι ακριβωσ μενει να παρουν οι υπολοιποι?
5. να ξεκαθαριστει το θεμα με το μπονουσ επιθεσησ. τι νοημα εχει να προσπαθει μια συντεχνια να ανεβασει το μπονουσ αμυνασ τησ μεσω τησ δεξαμενησ, οταν με τα καινουργια επιθετικα κτιρια μπορει καποιοσ ουσιαστικα να το εκμηδενισει ? ειναι δυνατον παιρνοντασ ενα επιθετικο κτιριο στην σημερινη, να εχω επιθετικο μπονουσ και σε αλλεσ εποχεσ? ασ μπει το μπονουσ σε 1 μοναδα ανα εποχη. και οποιοσ θελει να εχει μπονουσ επιθετικο σε εποχεσ μικροτερεσ τησ σημερινησ, να φτιαχνει εκει στρ.κτιρια
6. να μην εχει δυνατοτητα μια τριτη συντεχνια να χτυπαει την πολιορκια σε διπλανο τομεα τησ.
7. να μπει επιτελουσ ενασ συναγερμοσ οταν μια συντεχνια δεχεται επιθεση! τοσο δυσκολο ειναι πια?

θα μπορουσα να πω πολλα ακομα, αλλα μενω στα πιο βασικα για εμενα.

φιλικα πανοσ

υ.γ. οσοι εχετε ηδη παρει μυρια ποντουσ απο μουφα μαχεσ, μην καμαρωνετε σαν γυφτικα σκεπαρνια που ειστε στισ πρωτεσ θεσεισ τησ βαθμολογιασ. για οσουσ ξερουν το game, εισαστε τελευταιοι!
 

andrian empire

Ενεργό Μέλος
Φίλε Πάνο έχεις αναρωτθεί ποτέ γιατί πολλοί παρατήσαμε το χάρτη ;

Όταν 3-4 συμμαχίες που έχουν 15 & 20 άτομα μάχιμους κάνουν επίθεση σε άλλες με μόνο 2-3 έχει κανένα νόημα να σχολείσαι ;
Ότι και να γίνει χαμένος από χέρι βγαίνεις.Δυστυχώς είμαστε μια μικρή αγορά πράγμα που σημάινει ότι οι ενεργοί δεν μπορεί να είναι πάρα πολλοί και παντού.Δεν είσαι για παράδειγμα όπως ο Αγγλοαμερικάνικος server που απευθύνεται σε μια αγορά 250+ εκατομμυρίων κατοίκων.Εκεί,από ότι μου λένε,ναι,δεν συμβαίνουν αυτά.

Εδώ όμως υπάρχουν θέματα.Η βουλημία των μεγάλων συντεχνιών να πάρουν τα πάντα δεν παίζει ρόλο ;

Γιατί να κάνω μάχες στην γειτονιά ; Δεν ξέρουμε τι γινόταν κι εκεί ;

Ακόμη και αν μπεί όριο στους τομείς που κατέχει μια συμμαχία είμαστε σίγουροι ότι οι μεγάλες συμμαχίες δεν θα βαράνε τις αδύναμες που βρίσκονται δίλπα τους μόνο και μόνο για τους πόντους ;
Και κάτι ακόμη σχετικά με αυτό.Ποιός μας λέει ότι μόλις συγκεντρώσει τα αγαθά μια συμμαχία δεν θα ξυλώνει από τον χάρτη μερικούς "ασφαλής" τομείς για να τους ξαναπάρει μόνο και μόνο για πόντους ;

Εδώ που έχει φτάσει η κατάσταση μόνο αν αλλάξει ριζικά ο τρόπος που υπολογίζονται οι πόντοι κατάταξης θα σταματήσουν αυτές οι συζητήσεις.

Προτείνω οι πόντοι από μαχές και συγκομιδές να αποκτήσουν τον ίδιο συντελεστή.
Επίσης να προστεθεί και συντελεστής δωρεών στο Θησαυροφυλάκιο.Πολλοί έχουν αναλάβει να τροφοδοτούν την συμμαχία με αγαθά για τον χάρτη.Ενώ ο "μαχητής" καρπώνεται" τους πόντους ο "παραγωγός" δεν παίρνει τίποτα.
Ναι,αλλά χωρίς τον 2ο ο 1ος πως θα κάνει τις μάχες ; Δεν πρέπει να βελτιωθεί και αυτό ;

Όσο για τα μετάλλια.Κακώς συνεχίζουν και μοιράζονται όπως μοιράζονται αφού η εταιρεία δεν κατάφερε ποτέ να βρεί ένα σύστημα ώστε να μην γίνοται στημένες μάχες,είτε σε επίπεδο χάρτη είτε σε επίπεδο γειτονιάς.Το πιο λογικό θα είναι να μοιράζονται πλεόν βάση του αριθμού των μαχών που κερδίζει κάποιος και όχι βάση των πόντων που μαζεύει από αυτές.

υ.γ.Για να μην παρεξηγηθώ.Ο πρώτος ενικός είναι προς χάρην της συζήτησης και σε καμιά περίπτωση δεν υποννοώ κάτι προσωπικό προς εσένα
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser25974

Guest
ο φιλος μας ? ο πανος ηθικολογει για τον τροπο αποκτησης ποντων γενικης καταταξης. τελικα αυτο ειναι το προβλημα του ? αναρωτιεμαι. και ξυπνηστε επιτελους ολοι και δειτε τι εχω βαλει στο θεμα για το αλκατραζ. τα δις και τρεις που δινει το αλκατραζ κανει τις μαχουλες να μοιαζουν με ψιχουλα και ουσιαστικα ανοητους (με 1ο εμενα) ολους οσους ασχολουνται με μαχες.
 

DeletedUser30791

Guest
σταματη επειδη ξερω το κολλημα σου με την καταταξη θα σου πω μονο το εξησ. εισαι πρωτοσ ναι φιλε μου. πρωτοσ στισ μουφα μαχεσ με τον εαυτο σου και τον σερβερ. σε ικανοποιει αυτο? οκ παω πασο. για οσουσ ξερουν το γκειμ εισαι τελευταιοσ. ρωτησε 100 ατομα να σου πουν αν σε θεωρουν τον καλυτερο παικτη στον γ κοσμο, γιατι ο καλυτεροσ δεν ειναι ο πρωτοσ σε ποντουσ αλλα σε 1000 αλλα πραγματα ακομα. αν ενασ σου πει ναι εισαι, τοτε παω να παιξω μπιριμπα ον line, που θα βρω και πιο μεγαλεσ συγκινησεισ απο οτι εδω.δεν θελω ουτε να σε προσβαλλω ουτε να σε θιξω αλλα αν και απο τουσ πιο παλιουσ παικτεσ εδω μεσα, μολισ εχτεσ μπηκα στο forum και διαβασα εκατονταδεσ μηνυματα. παρα πολλα ηταν δικα σου. ειλικρινα δεν ξερω που βρισκεισ το κουραγιο να κανεισ οτι κανεισ και την ορεξη να λεσ οτι λεσ. τελοσ με εσενα, σου εχω ευχηθει και σε προσωπικο μηνυμα, το κανω και εδω μεσα, να ξεκολλησεισ απο το γκειμ και να προχωρησεισ παρακατω. για το θεμα του πολεμου των συντεχνιων απλα ελπιζω οι διαχειριστεσ να μεταφερουν καποιεσ ιδεεσ / προτασεισ που εχουν γραφτει εδω. η ελπιδα ολων μασ ειναι να γινουν ολα καλυτερα. πιστευω οτι θα γινουν? οχι, αλλα η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια.
 
Κορυφή