Συζήτηση Αντικατασταση ΣεΣ με Επιδρομές Συντεχνίας

Mikraki

Μέλος
Στην αρχική ανακοίνωση σας έχουμε δώσει τις απαντήσεις σχετικά με το τί μας οδήγησε σε αυτή την απόφαση.

Μεταξύ μας, μη μου πείτε ότι σας έπεσε σαν κεραμίδα. Όλοι λίγο - πολύ το περιμέναμε, αφού η ανάπτυξη αυτού του χαρακτηριστικού έχει σταματήσει εδώ και χρόνια και αυτό είναι κάτι που σας το είχαμε πει.

Σκεφτήκαμε να σας ενημερώσουμε αρκετό καιρό πριν την κατάργηση του ΣεΣ για να σας δώσουμε χρόνο να προετοιμαστείτε.
Οι Επιδρομές Συντεχνίας είναι στο στάδιο ανάπτυξης και δε μας επιτρέπεται ακόμα να σας δώσουμε περισσότερες πληροφορίες.

Επίσης, αν κάνετε κάποια ερώτηση επί της ουσίας, πολύ ευχαρίστως να βρω την απάντηση για εσάς και να σας τη μεταφέρω.
Μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάποια ουσιαστική ερώτηση που να μην έχει απαντηθεί στην αρχική δημοσίευση.
Περισσότερο φαίνεται να σας αφορούν τα οικονομικά της Inno.


Κλασσικα με τον ιδιο τροπο που ειρωνευεστε στις αιτησεις που κανουμε προς τη διαχειριση ειρωνευεστε και τωρα σε ενα τοσο σημαντικο θεμα!
Παιζουμε 12+ χρονια αυτο το παιχνιδι που ειναι γεματο Bug,αδικια,ανισοτητα,ειρωνια καμια προστασια απο τη διαχειριση για να μας ειρωνευεστε κιολας με μεμες...
Δεν περιμενα και τιποτα καλυτερο. Σας εχουμε μαθει τοσα χρονια.
Ασφαλως και εσας σας συμφερει να μην υπαρχει ΣΕΣ. καταρχας θα γλιτωσετε απο τις εκατονταδες αναφορες που γινονται καθημερινα
δε θα εχετε να κανετε κοπι πειστ τα μηνυματα κονσερβα....διακοπαρες.... οποτε γιατι να μην ειρωνευτεις και να περιπαιξεις τους παιχτες... ???
Πραγματικα Τραγικο....
 

-GAZARDIEL-

Νέο Μέλος
Επίσης, αν κάνετε κάποια ερώτηση επί της ουσίας, πολύ ευχαρίστως να βρω την απάντηση για εσάς και να σας τη μεταφέρω.
Μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάποια ουσιαστική ερώτηση που να μην έχει απαντηθεί στην αρχική δημοσίευση.
Περισσότερο φαίνεται να σας αφορούν τα οικονομικά της Inno.
μαλιστα ... δεν καταλαβαινω γτ τοση ειρωνια σε καθε απαντηση που μας δινεις . Δεν την εχουν ολοι αυτοι την ειρωνια αλλα εσυ στον τροπο που γραφεις παντα βγαζεις ειρωνια απεναντι στους παικτες. Γραπτος λογος ειναι και μακαρι να κανω λαθος , αλλα ετσι φαινεται οτι απαντας.
Δεν μας ενδιαφερουν τα οικονομικα της inno εσυ πρωτη απο ολους αναφερθηκες στα οικονομικα της λεγοντας μας οτι δεν ειναι φιλανθρωπικο ιδρυμα ... εμεις παικτες ειμαστε και εφοσον εχει ανοιχτει θεμα να πουμε τις αποψεις μας (ακομα δεν εχω καταλαβει το γτ) μπορουμε να πουμε οτι θελουμε.
Ερωτησεις εγιναν λιγο πιο πανω και μαλιστα ουσιαστικες , για κατι που προκειται να γινει και μας το ανακοινωσατε ως τελεσιδικο αλλα ουσιαστικες απαντησεις παλι δεν πηραμε γτ απλα .... δεν ξερετε. Υπαρχει καποιος που να ξερει ? (ουσιαστικη ερωτηση και αυτη)
 

SCORPIOS

Banned
Στην αρχική ανακοίνωση σας έχουμε δώσει τις απαντήσεις σχετικά με το τί μας οδήγησε σε αυτή την απόφαση.

Μεταξύ μας, μη μου πείτε ότι σας έπεσε σαν κεραμίδα. Όλοι λίγο - πολύ το περιμέναμε, αφού η ανάπτυξη αυτού του χαρακτηριστικού έχει σταματήσει εδώ και χρόνια και αυτό είναι κάτι που σας το είχαμε πει.

Σκεφτήκαμε να σας ενημερώσουμε αρκετό καιρό πριν την κατάργηση του ΣεΣ για να σας δώσουμε χρόνο να προετοιμαστείτε.
Οι Επιδρομές Συντεχνίας είναι στο στάδιο ανάπτυξης και δε μας επιτρέπεται ακόμα να σας δώσουμε περισσότερες πληροφορίες.

Επίσης, αν κάνετε κάποια ερώτηση επί της ουσίας, πολύ ευχαρίστως να βρω την απάντηση για εσάς και να σας τη μεταφέρω.
Μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάποια ουσιαστική ερώτηση που να μην έχει απαντηθεί στην αρχική δημοσίευση.
Περισσότερο φαίνεται να σας αφορούν τα οικονομικά της Inno.


Στην αρχική ανακοίνωση σας έχουμε δώσει τις απαντήσεις = ΛΕΦΤΑ ΛΕΦΤΑ ΛΕΦΤΑ
η ανάπτυξη αυτού του χαρακτηριστικού έχει σταματήσει εδώ και χρόνια =ΛΕΦΤΑ ΛΕΦΤΑ ΛΕΦΤΑ
Οι Επιδρομές Συντεχνίας είναι στο στάδιο ανάπτυξης =ΑΝΥΠΑΡΚΤΕΣ
Επίσης, αν κάνετε κάποια ερώτηση επί της ουσίας, πολύ ευχαρίστως να βρω την απάντηση=δε μας επιτρέπεται ακόμα να σας δώσουμε περισσότερες πληροφορίες.
Μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάποια ουσιαστική ερώτηση που να μην έχει απαντηθεί

1) πως θα ειναι οι επιδρομες? θα εχουν τομεις? μαχες? αν ναι..θα αντιμετοπιζουμε μοναδες ποιας εποχης? οι μοναδες θα ειναι επιλεγμενες απο τον κατοχο του τομεα-επαρχιας-μονοπατιου η οπως αλλιως το ονομασετε? η θα ειναι μαχες απεναντι στο παιχνιδι?αν ειναι οι αμυντικες μοναδες απ τον κατοχο.τι εποχης μοναδες πρεπει να ειναι? ο αντιπαλος ισως εχει παιχτες μονο χαμηλων εποχων..τι ποσοστα θα εχουν αυτες οι μαχες?
πιο το κινητρο των συντεχνιων? να εχουν πολλα/ες τομεις-επαρχιες-μονοπατια? θα εχουν ισχυ ? η θα εχουν κατευθυνση προς καποιο στοχο?
αν ναι.. ο στοχος αυτος αν κατακτηθει οι πισω συντεχνιες θα πρεπει να τον κατακτησουν κ η συντεχνια που τον εχει θα τον υπερασπιζεται?
θα υπαρχει δυνατοτητα υπερασπισης? αν ναι με ποιον τροπο? τα μπλε στατιστικα? τα κοκκινα? διαπραγματευσεις?=δε μας επιτρέπεται ακόμα να σας δώσουμε περισσότερες πληροφορίες.

2) θα ειναι ενας χαρτης? πολλοι? μια εποχη? η οπως στο πεδιο η την ζουγκλα οπου καθε παιχτης αντιμετοπιζει μοναδες της εποχης του?=δε μας επιτρέπεται ακόμα να σας δώσουμε περισσότερες πληροφορίες.

3) θα αλλαξει μορφη το θησαυροφυλακιο? θα χρειαζονται δωρρες νομισματων προμηθειων μοναδων?=δε μας επιτρέπεται ακόμα να σας δώσουμε περισσότερες πληροφορίες.

4) τα αγαθα-μεταλλια που κοστιζουν αυτη την στιγμη οι τομεις των συντεχνιων τι θα απογινουν μετα τον τερματισμο του σεσ?θα χαθουν? θα επιστραφουν στις συντεχνιες?=δε μας επιτρέπεται ακόμα να σας δώσουμε περισσότερες πληροφορίες.

5) μια συντεχνια με 1 η 5 ατομα θα μπορει να παιζει τις επιδρομες?=δε μας επιτρέπεται ακόμα να σας δώσουμε περισσότερες πληροφορίες.

6) οι μονομαχιες-επιδρομες θα ειναι ολο το 24ωρο η θα υπαρχουν λουκετα? θα ειναι συγεκριμενη ωρα οπως ο σεσ? =δε μας επιτρέπεται ακόμα να σας δώσουμε περισσότερες πληροφορίες.
Αυτή είναι η πάγια αντιμετώπιση της εταιρείας προς τους πελάτες όταν ζορίζεται

26 ή 56 και σήμερα
 

SCORPIOS

Banned
Το forum δεν είναι πεδίο αντιπαράθεσης μεταξύ των παικτών και της Ομάδας Υποστήριξης/Διαχείρισης, τα μέλη της οποίας όπως πολύ καλά γνωρίζετε οι παλαιότεροι, είναι και αυτά παίκτες όπως εσείς. Είναι υποχρέωσή μας να συλλέξουμε τα σχόλιά σας και να τα προωθήσουμε στην εταιρεία για περαιτέρω εξέταση και αυτό κάνουμε. Η ανώτατη βαθμίδα της Ελληνικής ΟΥ/Δ είναι η CoMa και είναι η μόνη εξουσιοδοτημένη από την εταιρεία να απαντά στα σχόλιά σας ως εκπρόσωπός της, εάν το κρίνει σκόπιμο, όταν αυτά αφορούν θέματα όπως το τρέχον (Αναβαθμίσεις-Αλλαγές στο παιχνίδι κτλ). Για το συγκεκριμένο λοιπόν θέμα, όπως έχετε ενημερωθεί, ούτε η εταιρεία γνωρίζει ακόμη πότε θα γίνει η αλλαγή, οπότε δεν υπάρχει κάποιος που μπορεί να απαντήσει στα ερωτήματά σας, σχετικά με το χρόνο αλλαγής ή τη μορφή που θα έχουν οι Επιδρομές Συντεχνίας. Μια πιο ξεκάθαρη εικόνα θα έχουμε όταν το νέο χαρακτηριστικό προστεθεί στον beta.
Και για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις στα λεγόμενά μου ως Διαχειριστής, είμαι και εγώ ως παίκτης, κατά της κατάργησης των ΣεΣ!! Ότι όμως και να κάνουμε οι Έλληνες παίκτες, το θέμα είναι τι κάνουν οι υπόλοιποι παίκτες παγκοσμίως :(
Με λένε Ριζο και όπως θέλω τα γυρίζω
 

Pandelis o 21os

Νέο Μέλος
Μεχρι βλακες μας εχετε πει καποια στιγμη μέσω μυνηματος σχετικα με ηβεντ....Αυτο διχνει ποσο μας σεβεστε και ποσο υπολογιζετε την γνωμη μας...Τα υπολοιπα ειναι για το θεαθηναι καντε οτι θελετε εμεις ουσιαστικά θα ειμαστε εκτος παιχνιδιου..!
 

Marta*VοIckοvshna

Νέο Μέλος
Εμ… δεν θέλει και πολύ μυαλό! Ο,τι δεν μπορείς να καταπολεμήσεις το ενσωματώνεις! Και το πουλάς ως premium service! Και αν οι εξωτερικοί προγραμματιστές που φτιάχνουν τα μποτάκια και τα χρυσοπουλάνε χάσουν τα πελατακια τους αφού αυτά θα στραφούν στο νόμιμο… τι θα κάνουν; Θα ψάξουν να βρουν άλλες αγορές και κάπως έτσι και χρυσωρυχείο γίνεται για την εταιρεία το ΣΕΣ και κλείνεις τις τρύπες του ανέξοδα! Αλλα το μυαλο τους φτάνει μέχρι να φτιάχνουν συνδρομές για να γλιτώνεις τις διαφημίσεις στα κινητά
 

Demme

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Εγώ δεν αλλάζω γνώμες ανάλογα με τον τρόπο που απαντάω δεν έχω διπλή προσωπικότητα διαχειριστής - παίκτης
Δεν υπάρχει καμία αλλαγή γνώμης.
Ως Διαχειριστής παρέθεσα τα δεδομένα, ως παίκτης είπα την άποψή μου.
Δεν είπα πουθενά ότι
συμφωνώ ως διαχειριστής με την αλλαγή αλλά όχι ως παίκτης.
Είπα ξεκάθαρα:
Ως μέλος της ΟΥ/Δ είμαι υποχρεωμένος να συλλέξω τις απόψεις των παικτών και να τις προωθήσω στην εταιρεία.
Ως παίκτης διαφωνώ κάθετα με την κατάργηση των ΣεΣ.

Εξηγήστε παρακαλώ που ακριβώς είδατε τη διπλή προσωπικότητα?
 

SCORPIOS

Banned
τ
Δεν υπάρχει καμία αλλαγή γνώμης.
Ως Διαχειριστής παρέθεσα τα δεδομένα, ως παίκτης είπα την άποψή μου.
Δεν είπα πουθενά ότι
συμφωνώ ως διαχειριστής με την αλλαγή αλλά όχι ως παίκτης.
Είπα ξεκάθαρα:
Ως μέλος της ΟΥ/Δ είμαι υποχρεωμένος να συλλέξω τις απόψεις των παικτών και να τις προωθήσω στην εταιρεία.
Ως παίκτης διαφωνώ κάθετα με την κατάργηση των ΣεΣ.

Εξηγήστε παρακαλώ που ακριβώς είδατε τη διπλή προσωπικότητα?
το τζάμπα πέθανε με 50 ευρώ μπορώ να σου εξηγήσω ως παίκτης τη διπλή προσωπικότητα
 

Marta*VοIckοvshna

Νέο Μέλος
Δεν υπάρχει καμία αλλαγή γνώμης.
Ως Διαχειριστής παρέθεσα τα δεδομένα, ως παίκτης είπα την άποψή μου.
Δεν είπα πουθενά ότι
συμφωνώ ως διαχειριστής με την αλλαγή αλλά όχι ως παίκτης.
Είπα ξεκάθαρα:
Ως μέλος της ΟΥ/Δ είμαι υποχρεωμένος να συλλέξω τις απόψεις των παικτών και να τις προωθήσω στην εταιρεία.
Ως παίκτης διαφωνώ κάθετα με την κατάργηση των ΣεΣ.

Εξηγήστε παρακαλώ που ακριβώς είδατε τη διπλή προσωπικότητα?
Προώθησε λοιπόν αυτό (oops and the revenues it generated go down the drain with it ;))IMG_1060.jpeg
 
Τελευταία επεξεργασία:

poiuy22345

Ενεργό Μέλος
ΝΤΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ!
Ντροπή στην ΙΝΝΟ που τόσα χρόνια μας κοροϊδεύει:
"
Συμμετοχή Εναντίον Συντήρησης.
Μέχρι τώρα, μόνο ένα πολύ μικρό ποσοστό του πληθυσμού παικτών μας παίζει ενεργά ΣΕΣ..."
Μη Προσβασιμότητα.
Το ΣΕΣ δεν είναι προσβάσιμο από κινητά χωρίς σημαντική τεχνική επισκευή."
Ας πάμε αρκετά χρόνια πίσω όταν δεν υπήρχε το παιχνίδι στην φορητή έκδοσή του. Φαντάζομαι τότε θα έπαιζαν όλοι ή σχεδόν όλοι οι παίκτες ΣεΣ καθώς ήταν αναπόσπαστο μέρος του παιχνιδιού. Άρα το ερώτημα είναι ΓΙΑΤΙ ΜΕΙΩΘΗΚΑΝ;; Όταν δημιουργήθηκε η φορητή έκδοση -φυσικά για το κέρδος- διαπίστωσαν ότι δεν μπορούσε να ενσωματωθεί αυτό το χαρακτηριστικό. Δεν ξέρω πότε τους μπήκε η ιδέα για κατάργηση. Πάντως από τότε φαίνεται με τις ενέργειές τους ότι το σκεφτόταν. Βάζοντας ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΑΤΑ του ΣεΣ για να έχουν και στην φορητή έκδοση συντεχνιακά χαρακτηριστικά, προσπάθησαν να τον παραγκωνίσουν. Νομίζουν ότι τα κατάφεραν; ΜΕ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΑΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ Ο ΣΕΣ. Γιατί ούτε μάχες τόσες μπορείς να κάνεις πουθενά αλλού, ούτε και η στρατηγική που τον χαρακτηρίζει ενσωματώθηκε σε κανένα από τα δύο άλλα χαρακτηριστικά που προσέθεσαν. Απλώς το παιχνίδι απέκτησε συμπληρωματικά με τον ΣεΣ την εκστρατεία και τα ΠΜ συντεχνιών. Βέβαια η εταιρεία συνεχίζοντας τον στόχο της προωθούσε τα δύο τελευταία και όσοι νέοι ξεκινούσαν το παιχνίδι από τα κινητά δεν είχαν ιδέα από ΣεΣ(όπως εγώ). Από τότε το ποσοστό των παικτών που παίζουν ΣεΣ μειώνεται. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ; Τόσα χρόνια προωθούσε τα άλλα χαρακτηριστικά με συνεχείς βελτιώσεις ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΛΙΓΟΣΤΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΕΣ. Συγνώμη κιόλας που ο στόχος της ήταν αυτός(να καταργήσει τον ΣεΣ ώστε να ΦΕΡΕΙ ΙΣΟΡΟΠΙΑ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΔΙΚΙΕΣLOLLOLo_O ) και τόσα χρόνια έχει αφήσει τον ΣεΣ στο έλεος του Θεού, κι ακόμη επιζεί!!! Πολύ θα ήθελαν να έχει πεθάνει αλλά ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ. Όπως αποδεικνύει όλη η δυσαρέσκεια των παικτών και τα παραπάνω σχόλια Ο ΣΕΣ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΖΩΝΤΑΝΟ. Κι αλήθεια έχει σκεφτεί ποτέ η inno τι κάνει το FoE να ξεχωρίζει από όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια παρόμοιου τύπου; Τρία πράγματα θα έλεγα κι ένα από αυτά φυσικά είναι ο ΣεΣ. Ή μήπως η inno έχει σκεφτεί με τα σημερινά δεδομένα να ξαναεξετάσει την φορητότητα του ΣεΣ και την αναβάθμισή του ώστε να ξαναποκτήσει την αίγλη που του αρμόζει; Προφανώς στόχος της από την αρχή ήταν να τον καταργήσει παρόλο που ήταν τόσο δημοφιλές χαρακτηριστικό. ΤΙ ΠΟΙΟ ΛΟΓΙΚΟ; ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ(κι αναφέρομαι στην χρονική στιγμή που δεν υπήρχε ούτε ΕκΣ ούτε ΠΜΣ) ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΚΩΝΙΣΕΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΡΓΗΣΕΙ ΥΣΗΧΑ ΥΣΗΧΑ. Και όλα αυτά για το κέρδος από τις φορητές συσκευές σε πρώτο χρόνο κι έμμεσα από τα διαμάντια που χρειάζονται -για όσους κάνουν πρωταθλητισμό- παντού ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΣ!
ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ που τόσο καιρό μας ταλαιπωρούσε και μας κορόιδευε αφού δεν μας έλεγε την αλήθεια.

[Προσωπικά αν ήμουν μέλος της ομάδας διαχείρισης εδώ, αν έπρεπε να παρουσιάσω ότι καταργείται ο ΣεΣ, ενώ δεν ξέρουμε και τίποτα για το καινούργιο χαρακτηριστικό, και διαφωνούσα με την κατάσταση αποσύνθεσης του FoE και τον σχεδιασμό της εταιρίας, θα προτιμούσα να παραιτηθώ, ας το πω έτσι, παρά να γίνω συνεργός της, ανακοινώνοντας σχέδια και κούφια λόγια ως επιχειρήματα, της εταιρείας. Πραγματικά λίγο αυτοσεβασμό. Μην κατατάσσετε τον εαυτό σας υποχείριο κανενός. (Λυπάμαι που πρέπει να τα γράψω αυτά αλλά...).]
ΥΣ: Όσο για το νέο χαρακτηριστικό αυτό μπορεί να ανατρέψει την κατάσταση αποσύνθεσης του FoE ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΕΣ ΑΠΛΩΣ ΕΚΣΥΧΡΟΝΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΤΗΝ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ.
 

finrod

Ενεργό Μέλος
5 οι κόσμοι στον ελληνικό διακομιστή.
Στους 4 διατηρώ πόλη.
Από σήμερα κλειστές οι πόλεις στους 3 και λειτουργεί μόνο η πόλη στον β' κόσμο.
Σαν στη τέλεση του ανοσιουργήματος προχωρήσει η ΙΝΝΟ, καταργώντας τον ΣεΣ, θα κλείσει κι αυτή.
 

GKCollect

Ενεργό Μέλος
Επειδη με το ΣεΣ δεν χρειαζονταν να πεφτουν διαμαντια και πολλοι παικτες ηδη ηταν σε πολυ υψηλα επιπεδα, ειδαν οτι δεν εχουν κανενα κερδος και το κλεινουν. Αντι να δινουν τα κτηρια κατι και για τους χαρτες πχ καποια δυναμη στους τομεις κλπ, ολα γυρισαν στο ατομικο.

Τι ασχολειστε βρε ? Ολα ειναι μια χαρα. Δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

Αφου θελουν προτασεις... ιδου μια προταση...

Να καθισουν εδω οσοι θελουν να ριχνουν διαμαντακια για το νεο "συστατικο" του παιχνιδιου και οι υπολοιποι να βρεθουμε συμπαικτες ή αντιπαλοι καπου αλλου. Δυστυχως ή ευτυχως μπορει να ειναι σε παιχνιδι αλλης εταιριας, αλλα, δεν εχει και τοσο σημασια. Εχει κι αλλου πορτοκαλιες που κανουν πορτοκαλια.
 
Κορυφή