Αρένα PvP

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα και Καλη Κυριακη
Σας ειχα υποσχεθει ...συνεχεια και γω κρατω τον λογο μου
Λοιπον αφησα να δω πως ..τσουλαω στον βετα τον πρωτο καιρο ..μην αδικησω την Αρενα PvP
Παμε λοιπον να βαλουμε κατω τι ξερουμε μεχρι τωρα και τι εγω ....ειδα στην πραξη

1
Θα παρει την θεση των Πυργων της Γειτονιας
συμφωνουμε ολοι οτι αυτο μας εχουν πει μεχρι τωρα ?
Μα ο Πυργος της Γειτονιας δεν ηταν ενας
ηταν 1 για καθε εποχη
το εν λογω χαρακτηριστικο ερχεται λοιπον να αντικαταστησει ολους τους Πυργους
δηλ γυρω στους 18
το δε δωρο του Μεγαλου Πρωτου ....Φωτογεννη πολιστα (απο τα μεχρι τωρα λεχθεντα)
ειναι ...της ταξεως ΄΄της μιας δραχμης τα γιασεμια΄΄

2
Οι μαχες στους Πυργους μεχρι τωρα ηταν ...δωρεαν
τωρα με την Αρενα PvP οποιος εχει χρηματα μπορει να βγαζει ....φωτο πρωτιας
ασχετως εαν εχει δυνατο στρατο 'η οχι
50 διαμαντια η μαχη ..παρτε τωρα που γυριζει
Ναι το δοκιμασα
με μια ''κατοσταρα'' ευρουλακια κτυπατε κορυφη ...
εγω στον βετα εχω μκ επιθετικα τους ...7 νανους χωρις την Χιονατη και ομως κτυπησα κορυφη

3
Παμε τωρα τι ακριβως προσφερει η Αρενα PvP ως προς την φοεκικη εξελιξη σας

- Τι σας προσφερει ?
θα ελεγα τιποτα αλλα ..δεν θα ηταν αληθεια
Βασικα σας ΄΄βοηθαει΄ να φατε οτι διαμαντικο και οτι αποθεμα σε στρατο εχετε
αφου με το αυτοματο συστημα ..κανεις δεν μπορει να ξερει τι φιλτρο εχει κατα...πιει ο ''ακοντιστης'' του αντιπαλου

- Η νικη δεν σας δινει καποιο αβανταζ στην βαθμολογια της Γενικης Καταταξης
εκει τα πραγματα παραμενουν ιδια δηλ ..Τι ειχες Γιαννη τι ειχα παντα
δηλ δεν αλλαζει τιποτα βαθμολογικα ως προς τους τσιφλικαδες με τις στημενες μαχες στον ΣεΣ και ..τις εμμεσως πλην σαφως στημενες των Πεδιων Μαχων
αφου οι μαχες αυτες θα εξακολουθουν να μετρουν βαθμολογικα στην Γενικη Καταταξη
ασχετο ...λες και αυτα τα τμηματα αφορουν την ατομικη αναρριχηση και οχι της συντεχνιας τους

Αγαπητη μου ΙΝΝΟ δεν σκεφτεστε .. σωστα
αφου οι εθισμενοι μεγαλοτσιφλικαδες (δηλ αυτοι που θελουν να βλεπουν το ονομα τους στην κορυφη της γενικης καταταξης )
θα μπορουν να ανεβαινουν βαθμολογικα απο τις υπολοιπες μαχες -κυριως τις συντεχνιακες-
για ποιον λογο να σας πληρωνουν 50 διαμ την 1 μαχουλα για την οποια θα ξοδευουν και στρατο απο την αποθηκη τους

Τωρα οσο αφορα τους υπολοιπους παιχτες

Εαν σας ελεγα οτι με 8 -10 * στρατιωτικες μοναδες και 50 διαμαντια
μπορειτε να κερδισετε 1 μαχη /1 αλλο παιχτη
με κερδος βαθμολογικο στην γενικη καταταξη ... εκπληξη
δηλ απο 2 ακοντια εως 8 στρατ μοναδες της μεγαλυτερης εποχης

ενω πχ με τον στρατο μιας πολιορκιας θα μπορουσατε να κανετε 10 -80 μαχες
(για να μην βαλω στο τραπεζι και τα μπονους αμυνας και επιθεσης που θα συναντησετε στην Αρενα PvP )

'η οσοι ειναι στις τελευταιες εποχες (εαν σωνει και ντεεεεεεεεε θελουν να ξοδεψουν διαμαντια)
γιατι να μην κανουν μαχες στους χαρτες των αποκιων αγοραζοντας τον χρονο (10 διαμαντια)
και ετσι να εχουν τα βαθμολογικα οφελη απο την συλλογη των ειδικων υλικων και απο την βαθμολογια 5 μαχων με στρατο τελευταιας εποχης χωρις μεγαλη δυσκολια?

Ποιος λοιπον (μη βαλτος εξ ανωθεν**) παιχτης θα μου απαντουσε οτι προτιμαει να ασχοληθει με την 1 επι πληρωμης μαχη της Αρενα PvP ?

* για να μην ακουσω αποριες του στυλ πως βγαινει το 8-10 στρ μοναδες
σας ενημερωνω οτι υπαρχει και ο στρατος της αμυνας της Αρενα PvP ο οποιος ειναι διαφορετικος-ανεξαρτητος
απο τον στρατο της αμυνας της πολης σας

** το εξ ανωθεν δεν παει μονο προς την ΙΝΝΟ
παει κυριως προς τους μεγαλο τσιφλικαδες (με τους διπλοτριπλους εξαδελφους και τους ..διηπειρωτικους υποτακτικους) που τους συμφερει να ξοδευουν και να ασχολουνται οι αλλοι (χωρις ουσιαστικο βαθμολογικα κερδος) με την Αρενα PvP
οσο αυτοι τσαμπα θα εξακολουθουν να τρεχουν βαθμολογικα στην Γενικη Καταταξη
 
Τελευταία επεξεργασία:

finrοd

Banned
Παράθεση για να μη «θαφτεί». Αξίζει να διαβαστεί. Μια πρώτη ενημέρωση και γνώμη από άτομο που διατηρεί λογαριασμό στον διακομιστή τής Βήτα έκδοσης και συμμετέχει στις δοκιμές. Χρήσιμα θα θεωρήσω παρόμοια δημοσιεύματα κι απ' άλλα μέλη του φόρουμ που έχουν εμπειρία συμμετοχής στην ΠεΠ Αρένα.
Καλημερα και Καλη Κυριακη
Σας ειχα υποσχεθει ...συνεχεια και γω κρατω τον λογο μου
Λοιπον αφησα να δω πως ..τσουλαω στον βετα τον πρωτο καιρο ..μην αδικησω την Αρενα PvP
Παμε λοιπον να βαλουμε κατω τι ξερουμε μεχρι τωρα και τι εγω ....ειδα στην πραξη

1
Θα παρει την θεση των Πυργων της Γειτονιας
συμφωνουμε ολοι οτι αυτο μας εχουν πει μεχρι τωρα ?
Μα ο Πυργος της Γειτονιας δεν ηταν ενας
ηταν 1 για καθε εποχη
το εν λογω χαρακτηριστικο ερχεται λοιπον να αντικαταστησει ολους τους Πυργους
δηλ γυρω στους 18
το δε δωρο του Μεγαλου Πρωτου ....Φωτογεννη πολιστα (απο τα μεχρι τωρα λεχθεντα)
ειναι ...της ταξεως ΄΄της μιας δραχμης τα γιασεμια΄΄

2
Οι μαχες στους Πυργους μεχρι τωρα ηταν ...δωρεαν
τωρα με την Αρενα PvP οποιος εχει χρηματα μπορει να βγαζει ....φωτο πρωτιας
ασχετως εαν εχει δυνατο στρατο 'η οχι
50 διαμαντια η μαχη ..παρτε τωρα που γυριζει
Ναι το δοκιμασα
με μια ''κατοσταρα'' ευρουλακια κτυπατε κορυφη ...
εγω στον βετα εχω μκ επιθετικα τους ...7 νανους χωρις την Χιονατη και ομως κτυπησα κορυφη

3
Παμε τωρα τι ακριβως προσφερει η Αρενα PvP ως προς την φοεκικη εξελιξη σας

- Τι σας προσφερει ?
θα ελεγα τιποτα αλλα ..δεν θα ηταν αληθεια
Βασικα σας ΄΄βοηθαει΄ να φατε οτι διαμαντικο και οτι αποθεμα σε στρατο εχετε
αφου με το αυτοματο συστημα ..κανεις δεν μπορει να ξερει τι φιλτρο εχει κατα...πιει ο ''ακοντιστης'' του αντιπαλου

- Η νικη δεν σας δινει καποιο αβανταζ στην βαθμολογια της Γενικης Καταταξης
εκει τα πραγματα παραμενουν ιδια δηλ ..Τι ειχες Γιαννη τι ειχα παντα
δηλ δεν αλλαζει τιποτα βαθμολογικα ως προς τους τσιφλικαδες με τις στημενες μαχες στον ΣεΣ και ..τις εμμεσως πλην σαφως στημενες των Πεδιων Μαχων
αφου οι μαχες αυτες θα εξακολουθουν να μετρουν βαθμολογικα στην Γενικη Καταταξη
ασχετο ...λες και αυτα τα τμηματα αφορουν την ατομικη αναρριχηση και οχι της συντεχνιας τους

Αγαπητη μου ΙΝΝΟ δεν σκεφτεστε .. σωστα
αφου οι εθισμενοι μεγαλοτσιφλικαδες (δηλ αυτοι που θελουν να βλεπουν το ονομα τους στην κορυφη της γενικης καταταξης )
θα μπορουν να ανεβαινουν βαθμολογικα απο τις υπολοιπες μαχες -κυριως τις συντεχνιακες-
για ποιον λογο να σας πληρωνουν 50 διαμ την 1 μαχουλα για την οποια θα ξοδευουν και στρατο απο την αποθηκη τους

Τωρα οσο αφορα τους υπολοιπους παιχτες

Εαν σας ελεγα οτι με 8 -10 * στρατιωτικες μοναδες και 50 διαμαντια
μπορειτε να κερδισετε 1 μαχη /1 αλλο παιχτη
με κερδος βαθμολογικο στην γενικη καταταξη ... εκπληξη
δηλ απο 2 ακοντια εως 8 στρατ μοναδες της μεγαλυτερης εποχης

ενω πχ με τον στρατο μιας πολιορκιας θα μπορουσατε να κανετε 10 -80 μαχες
(για να μην βαλω στο τραπεζι και τα μπονους αμυνας και επιθεσης που θα συναντησετε στην Αρενα PvP )

'η οσοι ειναι στις τελευταιες εποχες (εαν σωνει και ντεεεεεεεεε θελουν να ξοδεψουν διαμαντια)
γιατι να μην κανουν μαχες στους χαρτες των αποκιων αγοραζοντας τον χρονο (10 διαμαντια)
και ετσι να εχουν τα βαθμολογικα οφελη απο την συλλογη των ειδικων υλικων και απο την βαθμολογια 5 μαχων με στρατο τελευταιας εποχης χωρις μεγαλη δυσκολια?

Ποιος λοιπον (μη βαλτος εξ ανωθεν**) παιχτης θα μου απαντουσε οτι προτιμαει να ασχοληθει με την 1 επι πληρωμης μαχη της Αρενα PvP ?

* για να μην ακουσω αποριες του στυλ πως βγαινει το 8-10 στρ μοναδες
σας ενημερωνω οτι υπαρχει και ο στρατος της αμυνας της Αρενα PvP ο οποιος ειναι διαφορετικος-ανεξαρτητος
απο τον στρατο της αμυνας της πολης σας

** το εξ ανωθεν δεν παει μονο προς την ΙΝΝΟ
παει κυριως προς τους μεγαλο τσιφλικαδες (με τους διπλοτριπλους εξαδελφους και τους ..διηπειρωτικους υποτακτικους) που τους συμφερει να ξοδευουν και να ασχολουνται οι αλλοι (χωρις ουσιαστικο βαθμολογικα κερδος) με την Αρενα PvP
οσο αυτοι τσαμπα θα εξακολουθουν να τρεχουν βαθμολογικα στην Γενικη Καταταξη
Να 'σαι καλά βρε Τάλα για το μοίρασμα της εμπειρίας.
Να συμπληρώσω ότι στημένρες με μέγιστη ωφέλεια γίνονται πλέον, μέσω τής διαβόητης επαναλαμβανόμενης αποστολής στην εποχή των αστεροειδών. Εντελώς δωρεάν παρέχεται, τζάμπα πόντοι γενικής κατάταξης, τζάμπα πόντοι στους πύργους τής γειτονιάς, «πληρώνοντας» κι από πάνω για το «κάψιμο» προσφέροντας αγαθά.
Αυτό κι αν δεν είναι στημένο. Με νομιμοποίηση μάλιστα. Την πιο επίσημη. Ενώ στον ΣεΣ περιόρισαν τις απελευθερώσεις για να μην γίνεται 'κατάχρηση" και στημένες, δυσκολεύοντας παίκτες, σαν και του λόγου μου, που δεν κάνουν στημένες αλλά τους χρειάζονται παραπάνω από 4 απελευθερώσεις αναμεταξύ 2 ημερήσιων υπολογισμών, για να δράσουν αποτελεσματικά στους χάρτες των εποχών τού διαμαντιού που καλείται ΣεΣ.

ΥΓ (ερώτηση)
Ισχύει το κάτωθι;
5 δωρεάν μάχες εφάπαξ κάθε εβδομάδα, με την έναρξη του ΠεΠ Αρένα
1 δωρεάν μάχη ανά 4ωρο, το όλον 6 δωρεάν μάχες το 24ωρο, αρκεί να μην είναι πλήρης, (5 μάχες), η 4ωρη ράβδος μαχών.
10 αγορασμένες μάχες με προνομιακό νόμισμα, (διαμάντια), ανά 24ωρο, (από τον έναν ημερήσιο υπολογισμό έως τον επόμενο; )
Μέγιστο εβδομαδιαίο σύνολο μαχών ίσο με 5+(6*7)+(10*7)=117 μάχες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
πειτε μου εναν σοβαρο λογο να παιξουμε σε αρενα...
να πω εγω? κανενας.

οσο εχετε επαναλαμβανομενες με μαχες οι ιδιοι απαξιωνεται το ιδιο σας το προιον.
θα κανουμε 1000 και 2000 μαχες καθημερινα. θα κερδιζουμε χιλιαδες αγαθα κ μεταλλια κ ποντους κ σχεδια εντελως δωρεαν.
ο αντιπαλος στρατος ειναι εκει κ μας περιμενει. την συνθεση την γνωριζουμε.
 

finrοd

Banned
πειτε μου εναν σοβαρο λογο να παιξουμε σε αρενα...
Να σου πω εγώ 10πλάσιους για να ΜΗΝ συμμετέχεις;
Θα περιοριστώ σ' έναν μόνο, ο οποίος στην ουσία αναφέρεται:
ΑΠΑΞΙΩΝΕΙ ΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ ΤΗΣ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗΣ, ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΙ ΤΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ, ΕΝΙΣΧΥΟΝΤΑΣ ΤΟ «ΠΙΘΗΚΙΣΜΑ».(Ωσάν εκπαιδευμένοι «πίθηκοι» θα κάνουμε "κλικ" για να παίξει ο ...αλγόριθμος).
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
ΥΓ (ερώτηση)
Ισχύει το κάτωθι;
5 δωρεάν μάχες εφάπαξ κάθε εβδομάδα, με την έναρξη του ΠεΠ Αρένα
1 δωρεάν μάχη ανά 4ωρο, το όλον 6 δωρεάν μάχες το 24ωρο, αρκεί να μην είναι πλήρης, (5 μάχες), η 4ωρη ράβδος μαχών.
10 αγορασμένες μάχες με προνομιακό νόμισμα, (διαμάντια), ανά 24ωρο, (από τον έναν ημερήσιο υπολογισμό έως τον επόμενο; )
Μέγιστο εβδομαδιαίο σύνολο μαχών ίσο με 5+(6*7)+(10*7)=117 μάχες.
κατι εχει αλλαξει
πως αλλιως θα μπορουσα απο την μια εγω να κτυπησω πρωτια .... και απο την αλλα η ιννο να ειναι καλα... ?
ως σωστη ..κυρια δεν μπορω μαρτυρησω τα μελλουμενα
αλλα μια μικρη βοηθεια κοινου μπορω να σας δωσω
Απο τις ανωθεν υποκατηγοριες της ερωτησης σας
δυο ειναι σωστες
μια τουλαχιστον ειναι λαθος
εξ αιτιας μιας αλλαγης ως προς την ενδειξη ,,,πλουτου
βασικα το τι δεν ειναι σωστο στον υπολογισμο σας δεν μπορω να πω ...γιατι ποινη θα φαω εαν τα μελλουμενα αποκαλυψωωωωωωωωωωω
 

finrοd

Banned
Το θέμα είναι, τρόπος να βρεθεί, τα μελλούμενα, παρελθόν να γίνουν δίχως ποτέ παρόν ν' αποκτήσουν! χεχε
Έλα σε πμ, (προσωπικό μήνυμα κι όχι ...πεδίο μάχης!), τ' ανομολόγητα να μου μολογήσεις.
(Να υποθέσω περισσότερες μάχες μέσω αγοράς τους με προνομιακό νόμισμα ή το αντίθετο; Όπως και να 'χει, τα διαμάντια στον διακομιστή τής Βήτα έκδοσης είναι δωρεάν...).

ΥΓ
Σχετικά με τ' αναφέρομενο στην πρώτη πρόταση του παρόντος, μια ιδέα για το πως να το προσπαθήσουμε, στο θέμα «ΦοΈκδοτα», μαζί σας θα μοιραστώ.;)
 

DeletedUser

Guest
1595173645916.png
Μπείτε εδώ χωρίς διαμάντια να βιώσετε στρατηγική ξεφτίλα δίχως αδαμάντινες λίθους :eek:
 

finrοd

Banned
Πα7+ Ργ8
Πα8+ Ρδ7
Π1α7 Ρε6
Πχε8+ Ρζ6
Πχε4 Ιχε4
Πβ7 με στόχο την προώθηση του πιονιού β5.
Στα γρήγορα αυτά με μια πρώτη ματιά, δίχως ανάλυση άλλης βαριάντας.
Προσωπικά χρησιμοποιώ το chesshotel.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gabath

Ενεργό Μέλος
Νομίζω το σημαντικότερο κακό της υπόθεσης είναι η κατάργηση των πύργων γειτονιάς.
Αδιαφορώ για το νέο χαρακτηριστικό, ας υπάρχει εκεί να παίζουν όσοι θέλουν δεν μου χαλάει το παιχνίδι . .
Το να μην υπάρχουν όμως πύργοι γειτονιάς μου χαλάει το παιχνίδι, τη μέρα, την εβδομάδα, όλα μαζί !
Παίζουμε ΓΙΑ τους πύργους γειτονιάς πάρα πολύς κόσμος, είναι από τα ωραιότερα χαρακτηριστικά του παιχνιδιού με άμεσο, υγιή ανταγωνισμό.
Παρακαλώ μην καταργηθούν οι πύργοι γειτονιάς. Το νέο χαρακτηριστικό ας παραμείνει νέο, έτσι κι αλιώς καμία σχέση δεν έχουν αυτά που προσφέρει με αυτά που μας προσφέρουν οι πύργοι γειτονιάς.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

έχοντας συγκεντρώσει το μέχρι τώρα feedback από το φόρουμ του beta πρώτα και μετά από των live servers, αποφασίσαμε να κάνουμε κάποιες αλλαγές.
Μπορείτε να παρακολουθείτε το φόρουμ του beta, όπου θα ανακοινωθούν σύντομα.
Ίσως βέβαια να μην είναι αυτό που ιδανικά θα ήθελαν όσοι αποφασίσουν να ασχοληθούν με αυτό το χαρακτηριστικό, γιατί μετά θα άλλαζε όλος ο σχεδιασμός του... Αλλά είναι όσο πιο κοντά μπορούμε να το φέρουμε :)
 

finrοd

Banned
Αλλά είναι όσο πιο κοντά μπορούμε να το φέρουμε
Δεν υπάρχει ελπίδα προσπάθειας, όοο πιο μακριά μπορείτε, (από το παιχνίδι), να το πάτε, ε; :p
Δεδομένο, για μένα, πως ότι κι αν κάνετε απλώς τήν κακοσύνη του κακού ΠεΠ Αρένα θα συγκαλύψετε, θα ωραιοποιήσετε, ουδόλως θ' απαλείψετε.
Άντε, θα το ανεχθώ, αρκεί να φτιάξετε και τον ΣεΣ. Διαμάντι μεν, επιδεχόμενο βελτιώσεων δε.

Και κάτι ...αλιεύματα των επιτευγμάτων τού ...αυτόματου στις μάχες, από τον διακομιστή τής βήτα έκδοσης:
01_f.png
Ο λογαριασμός στόχος στην τρίτη θέση. Συγκρατήστε τις ενισχύσεις δυναμικότητας του στρατού του, μιας και τον στρατό τον ίδιο δεν σας τον φανερώνει.

02_f.png
Ο στρατός που επιλέχθηκε για την επίθεση. Σύνθεση: 3 «καρφιά» + 5 «κακοποιοί». Συγκρατήστε την προσαύξηση στη δυναμικότητά του.

03_f.png
Και της μάχης τ' αποτέλεσμα...
Τελικώς, η σύνθεση τ' αμυνόμενου στρατού περιείχε μόνο αιωρούμενα άρματα
Με μεγάλη διαφορά στις εποχές των μονάδων που αντιπαρατέθηκαν, με τεράστια διαφορά στη δυναμικότητά τους κι όμως, οι 3 καθαρόαιμες μονάδες που χρησιμοποιήθηκαν τα ...ραδίκια ανάποδα βλέπουν!.:(
Άλλο ένα «σφαγείο» μονάδων και μια ακόμη «καταβόθρα» διαμαντιών, (δεν έφτανε το ΠΜΣ), για να μας προσφέρει η ΙΝΝΟ «διασκέδαση» και να φέρει «εξισορρόπηση» στα του παιχνιδιού!:smiling_imp:
Λιγουλάκι, (λιγουλάκι, λέμε τώρα....), νουμπά τον «κόβω» τον αλγόριθμο τ' αυτόματου. Ούτε πλήγμα δε θα δεχόμουν στη συγκεκριμένη μάχη αν χειροκίνητα την έκανα. Απ' τ' αυτί και στο ....κέντρο εκπαίδευσης ο αλγόριθμος, να εμπεδώσει τα βασικά τής επιτυχούς διεκπεραίωσης μάχης. :p

ΥΓ
Ίσως βέβαια να μην είναι αυτό που ιδανικά θα ήθελαν όσοι αποφασίσουν να ασχοληθούν με αυτό το χαρακτηριστικό
Πονηρό αυτό. Έξυπνη σύνταξη. Καλώς!
Όμως ας δούμε και τι μπορείτε να κάνετε για το ιδανικό όσων ήδη έχουν αποφασίσει να μην ασχοληθούν μ' αυτό το χαρακτηριστικό κι επιμένουν να θέλουν ν' ασχολούνται με το ήδη υπάρχον χαρακτηριστικό, (ΠεΠ-Πρωταθλήματα Πύργων Εποχών), για τ' οποίο ουδέν τ' αρνητικό έχει ειπωθεί, πλην των «στημένων» μαχών, για τι οποίες όμως έχουν μέτρα εξισορρόπησης ληφθεί.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
Πάντως στο χέρι των παικτών/ριών είναι όλα και ίσως γι αυτό και ανάλογες οι τροπές. Λίγο άσχετο μα και σχετικό' μια ματιά αρκεί, στην αγορά του α-θέμιτου εμπορίου, για να καταλάβεις πόσο μικρές είναι οι αποστάσεις που χωρίζουν τη λογική της ΙΝΝΟ από τη δική μας. Μπορεί μεν η ΙΝΝΟ να λέει πως θα κάνει ότι μπορεί αλλά το τελικό αποτέλεσμα δεν θα έχει μεγάλη διαφορά από το αρχικό, καθώς θα έπρεπε να αλλάξει όλος ο σχεδιασμός της Αρένας... η αλήθεια όμως (είτε αρέσει είτε όχι), η μετάφραση τέλος πάντων, είναι πως το feedback των παίκτών/ριών ήταν εκείνο που δεν ήταν αρκετό (είτε γιατί τους αρέσει είτε γιατί βαριούνται να αντιπαρατεθούν στο «δεδομένο») ώστε να αναγκαστεί η ΙΝΝΟ να αλλάξει το σχεδιασμό ;)
 

finrοd

Banned
η αλήθεια όμως (είτε αρέσει είτε όχι), η μετάφραση τέλος πάντων, είναι πως το feedback των παίκτών/ριών ήταν εκείνο που δεν ήταν αρκετό (είτε γιατί τους αρέσει είτε γιατί βαριούνται να αντιπαρατεθούν στο «δεδομένο») ώστε να αναγκαστεί η ΙΝΝΟ να αλλάξει το σχεδιασμό ;)
Μη με κολάζεις! Θα ...παρεκτραπώ! Θα αρχίσω να γράφω για ...«μικρόφωνα» και για άψογες-τέλειες...«γειώσεις», ώστε ενοχλητικός βόμβος να μην υπάρχει, καθώς και γι' άλλα ...συναφή, μ' αποτέλεσμα, όχι αδέσποτη, μα συστημένη «κατραπακιά» να εισπράξω. Μην την βλέπεις έτσι. Καλή είναι, εντάξει, μα έχει «βαρύ» χέρι. Άκουσέ με που στο λέω και κόμπο δέσε το. Μιλώ εκ πείρας!!! χαχαχα

Θα εκτεθώ αν υποστηρίξω ότι επιλεκτικοί είναι στην ανατροφοδότηση που λαμβάνουν υπ' όψιν τους, μιας και δεν μπορώ αδιάσειστα, με στοιχεία να τ' αποδείξω. Μόνο, κι από μόνη της, αβίαστα, δίχως φόβο και πάθος, η πραγματικότητα υπέρ αυτού συνηγορεί!!!:smiling_imp:

ΥΓ
Προς το παρόν θα περιοριστώ στο να σου προτείνω να βρεις ένα, μόνο ένα, θετικό σχόλιο που να 'χει γραφεί έως τώρα στο δικό μας φόρουμ. :cool:

 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
Δεν έχεις άδικο, δεν υπάρχει θετικό σχόλιο, μα μήπως τα σχόλια που τελικά, για το μέλλον, λαμβάνει η εταιρεία είναι τα «κλικ» εντός παιχνιδιού; Σήμερα ας πούμε μπήκε προσφορά Ασύλου με χιλιάδες διαμάντια. Φυσικά και δεν μπορώ/θέλω να το αγοράσω, ίσως να μπορούσα να αγοράσω ένα... αλλά μπροστά σε όλα τα επίπεδά του θα ήταν μια τρύπα στο νερό. Γιατί λοιπόν το βάζει η εταιρεία και μάλιστα ως προσφορά ημέρας; Ε προφανώς υπάρχουν αρκετοί/ές που στο παρελθόν έχουν αγοράσει τέτοιου είδους προσφορές και αυτές οι αγορές είναι που ως θετικά σχόλια μετρούν.

Έχω γράψει ξανά πως πάντα υπάρχει το ενδεχόμενο η εταιρεία να πέφτει έξω στις αναλύσεις της και στη στρατηγική της, δεν μου δίνει τέτοια εντύπωση όμως η συγκεκριμμένη, επομένως ο ζυγός της χάραξης πολιτικής προς τους/ις παίκτες/ριες κλίνει. Στο πρόσφατο τουρνουά είδες πόσο διαμάντι «έφυγε»;

Εκεί που διαφωνώ με την εταιρεία είναι πως κατά τη γνώμη μου βραχυπρόθεσμα βλέπει καθώς ναι μεν το αυτόματο φέρνει προφανώς κέρδος, αλλά για πόσο; Αυτόματο παιχνίδι ποτέ δεν κράτησε για πολύ, γιατί τα παιδιά βαριούνται εύκολα... και οι ιδιοκτήτες μεγάλωσαν αρκετά μάλλον για να το θυμηθούν... γι αυτό και η ελπίδα μου στο να αλλάξουν τα «κλικ» μας εστιάζει, καθώς πρώτο βήμα εταιρικό δεν βλέπω.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
τι ψαχνετε να βρειτε? ριξτε μια ματια στο φορουμ του μπετα κ θα δειτε ενα ατελειωτο κραξιμο απ το 95% των παιχτων.
το χειροτερο ειναι οτι ζητανε κ την γνωμη μας. ενω στην πραγματικοτητα η γνωμη μας δεν μετραει.
ανακοινωσαν αλλαγες. η πρωτη αλλαγη που εγινε ηταν να αυξηθει το πακετο προσπαθειων με διαμαντια. στην ανακοινωση το εγραψαν κιολας..ισως δυσαρεστησει παιχτες αυτο.. μιλαμε τραγικα πραγματα.
το παιχνιδι οδηγειται στο διαμαντι. δεν πα να λενε οτι θελουν.
σε λιγο καιρο θα κανουμε ενεργειες με διαμαντια.
σεσ στασιμος κ πεθαμενος γιαυτο τον λογο. δεν εχει διαμαντι. αν δειτε αλλαγη-βελτιωσεις εκει θα ειναι γιατι θα βρουν τροπο να μας κανουν να χαλαμε διαμαντια.

κακως αναγκαζει η εταιρια τον καθε σερβερ ξεχωριστα να γινεται συζητηση για τετοιου ειδους προσθηκες.
η γνωμη μας δεν μετραει ετσι κ αλλιως.
 

finrοd

Banned
σεσ στασιμος κ πεθαμενος γιαυτο τον λογο. δεν εχει διαμαντι. αν δειτε αλλαγη-βελτιωσεις εκει θα ειναι γιατι θα βρουν τροπο να μας κανουν να χαλαμε διαμαντια.
(Ο τονισμός επό εμένα)

Να βάλουν βρε φίλε. Γιατί να μην βάλουν;
Το 'χες και Συ γράψει: Δώστε μας σωστό παιχνίδι δίχως σφάλματα και κάντε το συνδρομητικό.
Το 'χα κι εγώ γράψει: Κάντε τον ΣεΣ συνδρομητικό, με λογική μηνιαία συνδρομή, σαν τα ΠΜΣ είχαν πρωτομπεί. Τόσες τζάμπα μάχες κι από κει και πέρα τόσα διαμάντια για να έχεις δικαίωμα συμμετοχής.
Ακόμη κι αυτό αλλού το εφαρμοσαν!!! ΣΤο «τερατούργημα» ΠεΠ Αρένα γκρρρρ

Έχεις και δίκιο όμως, σαν γράφεις «τι ψάχνετε να βρείτε».
Το 'χα γράψει αλλιώς: Το μέγιστο δυνατό κέρδος με το ελάχιστο δυνατό κόστος, αδιαφορώντας για την προσφερόμενη ποιότητα, για την παράμετρο ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ.
Κοίτα τα ΠΜΣ. Λογική των ηλεκτρονικών παιχνιδιών στα τέλη τής δεκαετίας του 1970!! ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ. Ό,τι και να κάνεις ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ. Όσες δεξιότητες κι αν έχεις, μ' όση επιδεξιότητα κι αν τις αξιοποιείς, ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ. Η ΜΗΧΑΝΗ θα ΚΕΡΔΙΣΕΙ.
Ε, καλά, αυτό το ξέραμε. Ποιός παίκτης-τρια έστειλε «ανατροφοδότηση» στην ΙΝΝΟ, ζητώντας της να μας το υπενθυμίσει στα μέσα τού 2020;;;

Επέλεξα στρατηγικής παιχνίδι για να κάνω διαπραγματεύσεις που στο «τυχαίο» βασίζονται;
Επέλεξα πολεμικό παιχνίδι για να ασχολούμαι με το που θα επενδύσω φορτζ πόντους;
Επέλεξα παιχνίδι για να κάνω μάχες, να παίζω «ξύλο», μ' άλλα άτομα και μετά να το ρίχνουμε στην καζούρα ποιος τις περισσότερες μάζεψε, για να μιζεριάζω σκοτώνοντας τον χρόνο τής ζωής μου στο να ελέγχω τα ΜΚ γειτόνων και φίλων για να βρω «μπόσικη» θέση να κερδίσω 2-3 δεκάδες φορτζ πόντους;

Γράφεις: «το παιχνιδι οδηγειται στο διαμαντι. δεν πα να λενε οτι θελουν».
Στην απαξίωση οδηγείται Μήτσο. Στην απαξίωση αυτού που γνωρίσαμε, επιλέξαμε, αγαπήσαμε, κολλήσαμε. Στην απαξίωση των χαρακτηριστικών του.

«σεσ στασιμος κ πεθαμενος», γράφεις. Δεν θα σου δώσω άδικο. Έκδηλη, στις δημοσιεύσεις μου, η ανησυχία για τον ΣεΣ. ¨Ομως...
Όμως όσο ΣεΣ υπάρχει, έστω κι έτσι, κλεισμένος στην «μπιζουτιέρα», καταχωνιασμένος στου «μπαούλου» τον πάτο για να ξεχαστεί, να θαμπώσει τ' αστραποβόλημά του, εμείς θ' ανασαίνουμε. Ναι, όσο υπάρχει ΣεΣ, υπάρχει ελπίδα.

Ναι, να πληρώσω για κάτι που με διασκεδάζει. Το κατά δύναμη που μπορώ για να 'χω αυτό που επιθυμώ.
Να πληρώσω όμως για κάτι που με απωθεί; Για κάτι που αυτό που με διασκεδάζει, στην ουσία, παραγκωνίζει;
Ε,ΟΧΙ.
Το 'χες γράψει κι εσύ, κάπως έτσι: Του αρέσει κάτι; Ίσως ξοδέψει. Δεν του αρέσει; Δεν θα ξοδέψει.

ΥΓ
Ως «μη εποικοδομητική» ανατροφοδότηση, μάλλον τούτη θα κριθεί, κι από το «μικρόφωνο» απευθείας στη «γείωση» θα σταλλεί, μη μ' ενοχλητικό «βόμβο» τον καθάριο ήχο και την αρμονία των «συνθέσεων» της ΙΝΝΟ, διαταράξει.:p
 
Τελευταία επεξεργασία:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Προς το παρόν η ομάδα σχεδιασμού επικεντρώνεται σε ανάπτυξη νέων χαρακτηριστικών. Οπότε δε θα δείτε κάποιες αλλαγές σύντομα στους χάρτες ΣεΣ.
Ωστόσο, διορθώσεις επιβεβαιωμένων σφαλμάτων θα συνεχίσουν να γίνονται.

Οι συζητήσεις έχουν σαν σκοπό να συγκεντρώνουμε την άποψη των παικτών από διάφορες χώρες που αγαπούν το παιχνίδι και σίγουρα τη λαμβάνουμε υπόψη μας. Νομίζω ότι το ότι μπήκε σχετική ψηφοφορία στον Beta, για το αν θέλετε το νέο ή το παλιό χαρακτηριστικό, το αποδεικνύει.
Σίγουρα όμως η τελική απόφαση θα ληφθεί από τους σχεδιαστές.
 

finrοd

Banned
το ότι μπήκε σχετική ψηφοφορία στον Beta, για το αν θέλετε το νέο ή το παλιό χαρακτηριστικό,
Ο λογαριασμός μου, στης βήτα έκδοσης το φόρουμ, είναι ακόμη ενεργός. Μετά το μήνυμά Σου, χρήση του να κάνω σκέφτηκα..
Μόνο αυτό βρήκα: Poll about PvP Arena ...κλειδαμπαρωμένο, με μόλις 4 άτομα να ΄χουν γνώμη διατυπώσει.
Μου διέφυγε κάτι;
 
Τελευταία επεξεργασία:

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Η ψηφοφορία σε μπετα έκλεισε με συνοπτικές διαδικασίες μιας κ η γνώμη μας μετράει... :)
Στην μια ώρα που έμεινε ανοιχτή το ποσοστό ήταν 90-10..

Μεταφέρθηκε η συζήτηση αλλού. Γιατί στο άλλο τοπικ δεν ζητάνε την γνώμη μας. Αλλά να βρούμε σφάλματα αντε κ καμία ιδέα. Όχι αν μας αρέσει η αν το θέλουμε..
Αυτό είναι αδιαπραγματευτο.
Θα μπει έτσι κ αλλιώς γιατί.... ---> (mo)
 

finrοd

Banned
Ok. No problem, but, because °Greeks do it better°, please hold and stay on forum.
Εντάξει. Ουδέν πρόβλημα, αλλά μιας και οι «Έλληνες το κάνουν καλύτερα», παρακαλώ παραμείνετε στο φόρουμ.

ΥΓ
Πού το βρήκες το 10; Μόνο ένα άτομο έγραψε ότι θα προτιμούσε να συνυπάρχουν και τα δύο χαρακτηριστικά...

ΥΓ2
Τελικώς δεν μου διέφυγε κάτι; Αυτή ήταν η ψηφοφορία; Ανεπίσημη, από μέλος του φόρουμ δημιουργημένη, ουδόλως επίσημη, από άνθρωπο της ΙΝΝΟ.
Το χάρηκα σαν το μήνυμα της Ρηνιώς διάβασα. Είπα: η ΙΝΝΟ τη γνώμη μας ζητά, την «μπάλα» σε μας πετάει και το τι θέλουμε ρωτά...
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*
Κορυφή