Αρένα PvP

finrοd

Banned
Προφανές για εσένα γιατι έτσι βολεύει
Εξ ιδίων τ' αλλότρια, μιας και Συ είπες
Αν αναλύουμε τα προφανή είμαστε χαμένοι

Τ' αντιγύρισμα χαρακτηρισμών και, του λόγου τα παιχνιδίσματα, κάτι που λατρεύω είναι. Το 'χει κι ένα άτομο που καλά γνωρίζεις, γένους θηλυκού το διακριτικό του στο παιχνίδι. Παραδέχομαι ότι σ' ένα μόνο υστερώ: Ο δικός μου «κώδικας» μου απαγορεύει να χρησιμοποιήσω χαρακτηρισμούς αβάσιμους, αστήρικτους, τους οποίους αδιάσειστα αδυνατώ ν' αποδείξω. Πομφόλυγας, εν ολίγοις, δεν μου επιτρέπει να γενώ, κι ότι το ...προφανές απ' αυτό καταλαβαίνεις.
Τέλος εδώ και συμπαθάτε με οι υπόλοιποι για του νήματος την διαταραχή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gabath

Ενεργό Μέλος
Θε περιμενω τουλαχιστον 3-4 εβδομαδες στον beta για να εχω πληρης αποψη. Γινεται χαμος στο μπετα φορουμ, λογικα θα υπαρξουν αλλαγες γρηγορα κιολας γιατι οντως υπαρχουν καποια θεματα μεγάλα στο νεο χαρακτηρηρικό.
Χαίρομαι πάρα πολυ όμως που η εταιρια επέλεξε να ανοίξει συζήτηση σε όλα τα live forums για κάτι που τωρα δοκιμάζετε, να συνεχιστει αυτό.
 

lolitaki

Καμένος Χρήστης
Εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί πρέπει μόνο ένα στυλ παιχνιδιού να γίνεται αποδεκτό;ναι κάποιοι θέλουν μάχες χειροκίνητα, άλλοι αυτόματα , άλλοι διαπραγματεύσεις και άλλοι όλα μαζί . Δεν σε κάνει καλύτερο παίκτη αν διαλέξεις κάτι από όλα αυτά ή χειρότερο αν τα θέλεις όλα . Το παιχνίδι προσπαθεί να καλύψει όλες τις πλευρές και όλες τις προτιμήσεις .
 

lolitaki

Καμένος Χρήστης
Προστίθενται συνέχεια νέα χαρακτηριστικά και σαφώς δεν έχει σύγκριση το παιχνίδι με το παρελθόν ( θυμάμαι ενα Αλκατράζ είχαμε και κάνα 12ποντο μαζεύαμε τη μέρα ) . Θεωρώ και μιλάω ως παίκτρια,πως έχει αποκτήσει πολλές διαστάσεις και τόσα πολλά χαρακτηριστικά που πραγματικά όλη μέρα και δεν φτάνει για να ολοκληρώσεις τις ενέργειες που θέλεις να κανεις
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Προστίθενται συνέχεια νέα χαρακτηριστικά και σαφώς δεν έχει σύγκριση το παιχνίδι με το παρελθόν ( θυμάμαι ενα Αλκατράζ είχαμε και κάνα 12ποντο μαζεύαμε τη μέρα ) . Θεωρώ και μιλάω ως παίκτρια,πως έχει αποκτήσει πολλές διαστάσεις και τόσα πολλά χαρακτηριστικά που πραγματικά όλη μέρα και δεν φτάνει για να ολοκληρώσεις τις ενέργειες που θέλεις να κανεις
Kαλησπερα το θεμα δεν ειναι ποσα νεα ..χαρακτηριστικα προσθεσαν αλλα τι προσφερουν στο θεμα της διασκεδασης
ειλικρινα με το χερι στην καρδια .. πιστευεις οτι το νεο χαρακτηριστικο ... αφορα ενα παιχνιδι στρατηγικης 'η οτι θα προσφερει εχτρα διασκεδαση στους παιχτες ?

ασχετο ετσι για το καλοσωρισες
διπλοποσταρουμε εεεε?
...δεν βλεπω να σου εχεις δωσει καποια εστω .προειδοποιηση για παραβαση των κανονων του φορουμ
...
 

finrοd

Banned
Εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί πρέπει μόνο ένα στυλ παιχνιδιού να γίνεται αποδεκτό;ναι κάποιοι θέλουν μάχες χειροκίνητα, άλλοι αυτόματα , άλλοι διαπραγματεύσεις και άλλοι όλα μαζί . Δεν σε κάνει καλύτερο παίκτη αν διαλέξεις κάτι από όλα αυτά ή χειρότερο αν τα θέλεις όλα . Το παιχνίδι προσπαθεί να καλύψει όλες τις πλευρές και όλες τις προτιμήσεις .
Ο όποιος προβληματισμός για την μετάλαξη του ΦοΕ και οι όποιες ενάντιες αιτιάσεις στο μελλούμενο, (ξεκάθαρο πως έτσι κι αλλιώς θα έρθει), δημοσιεύθηκαν εδώ, έχουν καμμία σχέση μ' αυτό που γράφεις;
Καμμία διαφωνία. Χειροκίνητες κι αυτόματες μάχες παντού. Ανταμοιβές παντού. ΚΑΙ στον ΣεΣ. Μέριμνα για βελτίωση κάθε σκέλους τού παιχνιδιού. ΚΑΙ του ΣεΣ.

Αλλά στο παρόν θέμα, σε προηγούμενη ανάρτηση, είχα γράψει:
Άντε και καλώς να τα ...λουστούμε, μαγκάκια μου!
Απ' ότι φαίνεται, το «λούσιμο» ξεκίνησε και, μάλιστα, με ...θολό σαπουνόνερο! Ο νοών νοείτω.

Και παλαιότερα είχα γράψει:
Εφεύρημα/μηχανή-τέρας τα ΠΜΣ, αποτέλεσμα της εξίσωσης στρατός+αγαθά+διαμάντια=μέγιστο κέρδος με το ελάχιστο κόστος. Και ΝΑΙ, στην εξίσωση αυτή, η παράμετρος ποιότητα προϊόντος, παροχή ποιοτικής διασκέδασης, ΔΕΝ υπάρχει.
Το «τέρας» ΠΜΣ τότε, το «τερατούργημα» ΠεΠ Αρένα τώρα.
Άποψή μου, διαφωνήστε ή ασπαστείτε την κατά την κρίση Σας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nightvisitor

Μέλος
Εξ ιδίων τ' αλλότρια, μιας και Συ είπες


Τ' αντιγύρισμα χαρακτηρισμών και, του λόγου τα παιχνιδίσματα, κάτι που λατρεύω είναι. Το 'χει κι ένα άτομο που καλά γνωρίζεις, γένους θηλυκού το διακριτικό του στο παιχνίδι. Παραδέχομαι ότι σ' ένα μόνο υστερώ: Ο δικός μου «κώδικας» μου απαγορεύει να χρησιμοποιήσω χαρακτηρισμούς αβάσιμους, αστήρικτους, τους οποίους αδιάσειστα αδυνατώ ν' αποδείξω. Πομφόλυγας, εν ολίγοις, δεν μου επιτρέπει να γενώ, κι ότι το ...προφανές απ' αυτό καταλαβαίνεις.
Τέλος εδώ και συμπαθάτε με οι υπόλοιποι για του νήματος την διαταραχή.

Ok... Θα το μασήσω για να το κάνω αντιληπτό .. Εγραψες ότι διαφωνείς μαζί μου γιατι το παιχνίδι είναι pay and play και αρχισες την γκρίνια γιατί παλιά ήταν καλύτερα , γιατί δεν σου αρέσει να κάνεις σπαθάκια , να φαρμάρεις πόντους , αλλα για την ταμπακιέρα τίποτα . Αυτά είναι άσχετα με το ότι οι παίκτες πρέπει να πληρώνουν για να παίζουν...Τοσο απλό
Αντιγυρίσματα και <καθρεφτάκια> είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε
 

cknadia

Μέλος
Καλησπέρα και από μένα!
Το πρώτο που εύκολα διακρίνει κανείς για πολλοστή φορά είναι ότι έχοντας την ευρυματικότητα σε σάβανο, η εταιρία εξελίσσει το παιχνίδι αναιρώντας το ακριβώς προηγούμενο πόνημά της. Κάθε φορά, κάνει "κάτι" επιτακτική ανάγκη για την επιβίωση ή την εξέλιξη ενός λογαριασμού, το οποίο μετά από 2 σεζόν ακυρώνεται, κοινώς λειτουργεί σαν fast fashion (αλλά με ακριβότερο κασέ).
Δεύτερον, όσο λειτουργούν οι πύργοι σαν σύνολο μαχών- πόντων, μπορεί εύκολα κανείς να καταλάβει πως ή πότε παίζει ένας γείτονας/ αντίπαλος/ ανταγωνιστής, όπως θέλετε πείτε το. Τώρα αυτό παύει, άρα δημιουργείται μια αδιαφάνεια στον τομέα της ανέλιξης στην κατάταξη και μάλιστα τη στιγμή που τα κλίκερς έχουν πάρει φωτιά στην τελευταία εποχή με τις επαναλαμβανόμενες αποστολές μάχης (ξέρετε αυτές που ξαφνικά βρέθηκαν κάποιοι άκυροι παίκτες να κάνουν 1,5 δις πύργο (μην παρεξηγηθώ, εννοώ ότι ήταν άφαντοι στους πύργους και δη στη δεκάδα αυτών).
Τρίτον, να προβληματιστούμε για τη φύση του παιχνδιού μετά από 7 χρόνια; Για να κάνεις πλήθος μαχών στο νέο χαρακτηριστικό πρέπει να πληρώσεις και έχετε αφήσει τον ΠΕΠ χωρίς φίλτρο μεγέθους συντεχνίας (όπως στην Εκστρατεία) και πέφτουν συντεχνίες 3-4 παικτών με συντεχνίες 80 παικτών για να χαρούν μάχες; Ότι παίζουμε παιχνίδι στρατηγικής/ στρατιωτικό εεε;;;;....ατιμούτσικααααααα.
Το ότι υπάρχει διαλεκτική μεταξύ παικτών και εταιρίας, με μεσάζοντες που πολλές φορές αγνοούν στοιχειώδη αναφορικά με τη δομή ινερνετικού παιχνιδιού, με σκοπό οποιαδήποτε βελτίωση είναι ασόβαρο και αβάσιμο κατά την άποψή μου. Από τη στιγμή που είναι εταιρία με στόχο το κέρδος, κάνει αυτό προστάζει το κομπόδεμα και η άποψή μας είναι περιττή, ας μιλήσουμε για κάτι ενδιαφέρον (πχ βρίσκετε εύκολα αντισηπτικά στα μάρκετς της γειτονιάς σας;). Θα γίνει και αυτή η νουμπιά μέχρι τα Χριστούγεννα, όπου θα βγει ένα ιβέντ με δώρο καλικάντζαρο που θα ουρεί στους αναβαθμούς των γειτόνων και θα πετάει χιονόμπαλες με 436936839% επίθεση στην άμυνα πόλης (για να ακυρωθούν οι φρουροί οικισμού, μπείτε στο νόημα επιτέλουςςςς).
 

DeletedUser

Guest
Προσωπικά το κυριότερο θέμα μου δεν είναι με την εκάστοτε εταιρεία διότι η πετυχημένη εταιρεία όπως η παρούσα, είναι μόρφωμα του αγοραστικού της κοινού και το κοινό βέβαια, μόρφωμα της εταιρείας. Αυτό βέβαια καθόλου δεν σημαίνει ότι δεν θα εναντιώνομαι με κάθε τρόπο είτε στην εταιρεία όπως στη συγκεκριμμένη φάση είτε στους αγοραστές της, κυρίως σε αυτούς όμως, μιας και τα θελήματά τους κατά βάση πράττει η εταιρεία, οπότε αν αλλάξουν τα θελήματα... υπάρχει ελπίδα. Μην το κάνουμε όμως θνητοί/ές παίκτες/ριες εναντίον συστήματος καθώς ούτε θεός/ά είναι η εταιρεία αλλά και γιατί αυτό είναι μεσαιωνικό παραμύθι' αν και υπάρχουν στον αντίποδα εταιρείες, που έχοντας και αυτές την «πρόσβαση» στη διαμόρφωση συνειδήσεων επέλεξαν να πράξουν αντίθετα με τα θελήματα ή/και τις προσταγές του «ρεύματος» και βγήκαν και κερδισμένες.

Στο κλειστό γήπεδο μπάσκετ ιδιώτη της γειτονιάς μου, που έχει δωρεάν πρόσβαση αλλά πληρώνεις τον καφέ σου, τα ενεργειακά ποτά σου, το ντους κ.α., αν αύριο προσθέσει και κόστος ανά τρίποντο, πόσους πελάτες θα χάσει και πόσους θα κερδίσει; Εκεί είναι το στοίχημα και όχι στο αν έχει δικαίωμα ο ιδιοκτήτης να κάνει ό'τι θέλει, γιατί προφανώς και το έχει. Πέρα από αυτό όμως, εδώ δεν φαίνεται ξεκάθαρα πως το pay & win είναι ξεκάθαρα και pay & play από τη στιγμή που βασικό χαρακτηριστικό του παιχνιδιού κοστολογείται;
 

lolitaki

Καμένος Χρήστης
Kαλησπερα το θεμα δεν ειναι ποσα νεα ..χαρακτηριστικα προσθεσαν αλλα τι προσφερουν στο θεμα της διασκεδασης
ειλικρινα με το χερι στην καρδια .. πιστευεις οτι το νεο χαρακτηριστικο ... αφορα ενα παιχνιδι στρατηγικης 'η οτι θα προσφερει εχτρα διασκεδαση στους παιχτες ?

ασχετο ετσι για το καλοσωρισες
διπλοποσταρουμε εεεε?
...δεν βλεπω να σου εχεις δωσει καποια εστω .προειδοποιηση για παραβαση των κανονων του φορουμ
...
Καλημέρα Τάλα !!
Ναι ειλικρινά πιστεύω ότι είναι κάτι νέο που έχει ακόμα αρκετά να δοκιμαστεί και να εξελιχθεί στον μπετα .
 

finrοd

Banned
Προστίθενται συνέχεια νέα χαρακτηριστικά και σαφώς δεν έχει σύγκριση το παιχνίδι με το παρελθόν ( θυμάμαι ενα Αλκατράζ είχαμε και κάνα 12ποντο μαζεύαμε τη μέρα ) . Θεωρώ και μιλάω ως παίκτρια,πως έχει αποκτήσει πολλές διαστάσεις και τόσα πολλά χαρακτηριστικά που πραγματικά όλη μέρα και δεν φτάνει για να ολοκληρώσεις τις ενέργειες που θέλεις να κανεις

Kαλησπερα το θεμα δεν ειναι ποσα νεα ..χαρακτηριστικα προσθεσαν αλλα τι προσφερουν στο θεμα της διασκεδασης
ειλικρινα με το χερι στην καρδια .. πιστευεις οτι το νεο χαρακτηριστικο ... αφορα ενα παιχνιδι στρατηγικης 'η οτι θα προσφερει εχτρα διασκεδαση στους παιχτες ?

ασχετο ετσι για το καλοσωρισες
διπλοποσταρουμε εεεε?
...δεν βλεπω να σου εχεις δωσει καποια εστω .προειδοποιηση για παραβαση των κανονων του φορουμ
...
Καλημέρα Τάλα !!
Ναι ειλικρινά πιστεύω ότι είναι κάτι νέο που έχει ακόμα αρκετά να δοκιμαστεί και να εξελιχθεί στον μπετα .
Τώρα αυτό απαντά στα ....Τάλΐα ερωτήματα;
Αν το νέο χαρακτηριστικό ΑΦΟΡΑ ένα παιχνίδι στρατηγικής, αν συνάδει με το χαρακτηριστικό τής στρατηγικής στο παιχνίδι, αναδεικνύοντάς το, το πρώτο ...Τάλΐο ερώτημα, και
αν το νέο χαρακτηριστικό ΕΠΑΥΞΑΝΕΙ τη διασκέδαση των παικτών στο παιχνίδι, το δεύτερο ...Τάλΐο ερώτημα.
Με κανέναν «Θεό» το γραφόμενό σου, ως απάντηση στα Τάλΐα ερωτήματα μπορεί να θεωρηθεί.

Και φυσικά καμμία απάντηση, (δικαίωμά σου βέβαια, το οποίο όμως δεν συνάδει με το savoir vivre -σαβουάρ βιβρ- αλλά με το σαβούΡΑ βιβρ), στο παρακάτω:
Ο όποιος προβληματισμός για την μετάλαξη του ΦοΕ και οι όποιες ενάντιες αιτιάσεις στο μελλούμενο, (ξεκάθαρο πως έτσι κι αλλιώς θα έρθει), δημοσιεύθηκαν εδώ, έχουν καμμία σχέση μ' αυτό που γράφεις;
Καμμία διαφωνία. Χειροκίνητες κι αυτόματες μάχες παντού. Ανταμοιβές παντού. ΚΑΙ στον ΣεΣ. Μέριμνα για βελτίωση κάθε σκέλους τού παιχνιδιού. ΚΑΙ του ΣεΣ
Εν αρχή η παράφραση των γραφομένων μου, η αλλαγή-μετατόπιση του θέματος, και στη συνέχεια η βουτηγμένη στην ενοχή σιωπή.
Είπαμε όμως: Με θολό σαπουνόνερο το «λούσιμο» άρχισε. Θολώνουν τα ...ύδατα κι άντε να διακρίνεις το τι μας μέλλεται!

Πάμε παρακάτω. Ορμώμενος από το κάτωθι παρατιθέμενοι, (ο τονισμός τού ερωτήματος από εμένα):
Στο κλειστό γήπεδο μπάσκετ ιδιώτη της γειτονιάς μου, που έχει δωρεάν πρόσβαση αλλά πληρώνεις τον καφέ σου, τα ενεργειακά ποτά σου, το ντους κ.α., αν αύριο προσθέσει και κόστος ανά τρίποντο, πόσους πελάτες θα χάσει και πόσους θα κερδίσει; Εκεί είναι το στοίχημα και όχι στο αν έχει δικαίωμα ο ιδιοκτήτης να κάνει ό'τι θέλει, γιατί προφανώς και το έχει. Πέρα από αυτό όμως, εδώ δεν φαίνεται ξεκάθαρα πως το pay & win είναι ξεκάθαρα και pay & play από τη στιγμή που βασικό χαρακτηριστικό του παιχνιδιού κοστολογείται;
Η χρήση προνομιακού νομίσματος, (διαμάντια), επέτρεπει, για παράδειγμα, την άμεση ολοκλήρωση της ανέγερσης ενός κτίσματος ή την άμεση ολοκλήρωη μίας παραγωγή, προσφέροντας όφελος σε χρόνο.
Ουδόλως χρειάζεται η καταβολή προνομιακού νομίσματος για ν' αποκτηθεί το δικαίωμα ανέγερσης ενός κτίσματος ή το δικαίωμα για έναρξη μιας παραγωγής.
Τώρα, στο επερχόμενο ΠεΠ Αρένα, με τη χρήση προνομιακού νομίσματος, αγοράζεται το ΔΙΚΑΙΩΜΑ πραγματοποίησης μάχης, παιξίματος δηλαδή, κι όχι κάτι που ενίσχυση αποτελεί για να υπάρξει θετικό αποτέλεσμα στην μάχη, η οποία δωρεάν θα 'πρεπε να παρέχεται ως περιεχόμενο του παιχνιδιού.
Ε, θαρρώ πως υπάρχει σημαντική ειδοποιός διαφορά.
Και μη μου πειτε ότι παρέχονται και δωρεάν μάχες γιατί θ' αρχίσω ν' αμφιβάλλω για το εάν σοβαρή αντιμετώπιση τού θέματος έχετε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

finrοd

Banned
https://forum.beta.forgeofempires.com/index.php?threads/pvp-arena.13382/page-28#post-106724
Dear Inno,
please bring back the strategy aspect to this strategy online game. Once you have experienced the strongest moments of gvg, these new cosmetis and dopamin generators just dont cut it. Chance used to have its say in the old days, too, when you never knew which bug was gonna hit you in gvg and when it would hit your opponent instead. Now, it seems we are expected to hang on pure chance for dopamin kicks of rewards and forget strategy ever existed in this game. The day i leave FoE wont be a sad one, because for me, FoE has been dying painfully for a long time, and the goodbye has already been said. Just wasn't me saying it. Maybe it was for economy reasons, maybe game planners just quit playing their own game. Whatever the reason, Inno said goodbye to me a while back, and in a while my hopes of things ever returning to the path that hooked me to the game will die out too.

And please dont put this down to app players taking over. It cannot be impossible to plan strategy features for app players just like you used to for pc players.
[/SPOILER]
 

MonOlykos

Νέο Μέλος
Καλησπέρα Συμπαίκτες. :)
Μέχρι τώρα εγώ (απ' ότι έχω διαβάσει) γνώριζα σαν μάχες PvP (Player vs Player) τις μάχες της γειτονιάς!
Τώρα αυτό αλλάζει και εκτός του ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΥ (κατά την γνώμη μου) αυτόματου συστήματος μάχης, υποψιάζομαι και κάτι άλλο... :/
Υποψιάζομαι την κατάργηση των μαχών της γειτονιάς (γνωστών και ως PvP ως τώρα) και της Λεηλασίας!!
Αν βγει αληθινή η "υποψία" μου, τότε προσωπικά (και με μεγάλη μου λύπη) θα σταματήσω και το παιχνίδι, δεδομένου ότι θα γίνει εντελώς διαφορετικό, απ' το παιχνίδι που είχα ξεκινήσει να παίζω, πριν 3 χρόνια. ;)
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
δεν καταργουνται ουτε η γειτονια ουτε η λεηλασια.
θα κανεις μαχες σε γειτονια κ λεηλασια κανονικα.
οι πυργοι καταργουνται. ( οπως κ σε ζουγκλα-πεδια-η οποιαδηποτε αλλη μαχη ) κ δεν θα καταγραφεται πουθενα,πλην της καταταξης.
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Ισχύει αυτό που είπε ο Mitsos Nikaia7.

Πάρτε όμως λίγο χρόνο να παίξετε και δώστε μας εποικοδομητικό feedback για να το στείλουμε στους σχεδιαστές μας και είμαι σίγουρη πως πολλά από αυτά που μέχρι τώρα έχουν ειπωθεί κι έχουν νόημα θα ληφθούν υπόψη.
Ήδη έχουμε αρχίσει να στέλνουμε τις πρώτες αντιδράσεις και να συζητάμε πιθανά σενάρια βελτίωσης.

Το να κάνετε μεταφορά ή αντιγραφή/επικόλληση μηνυμάτων που έχουν ήδη γραφτεί στο φόρουμ του beta, δε βοηθάει στη βελτίωση/διόρθωση των πραγμάτων που δε σας αρέσουν. Βοηθάει μόνο στο "να 'χαμε να λέγαμε".
 

finrοd

Banned
δώστε μας εποικοδομητικό feedback για να το στείλουμε στους σχεδιαστές μας
Και οι αρνητικές κρίσεις, εποικοδομητικές είναι, εάν υπάρχουν αυτιά να τις ακούσουν και θέληση να ληφθούν υπ' όψιν!

Το να κάνετε μεταφορά ή αντιγραφή/επικόλληση μηνυμάτων που έχουν ήδη γραφτεί στο φόρουμ του beta, δε βοηθάει στη βελτίωση/διόρθωση των πραγμάτων που δε σας αρέσουν. Βοηθάει μόνο στο "να 'χαμε να λέγαμε".
Δεν βοηθάει, ε; Να 'χαμε να λέγαμε, ε;
Στο φόρουμ τής Βήτα έκδοσης αλλά και στο δικό μας, ουδέν θετικό σχόλιο, άξιο λόγου, εντόπισα.
Να μεταφερθεί το «κράξιμο», η κατακραυγή δηλαδή, να μεταφερθούν οι ευθείες εναντιώσεις στο νέο χαρακτηριστικό που «βελτίωση», με το έτσι θέλω, ονομάζετε και με το έτσι θέλω, υπό την έννοια «ότι και να μας πείτε θα το υποστείτε», στο παιχνίδι θα εντάξετε, να μεταφερθεί η αγωνία όσων το παιχνίδι στρατηγικής που ΦοΕ ονομάζεται, ξεχώρισαν ανάμεσα σ' όλα τα παρεμφερή και βιώνουν την «τερατομετάλαξή» του.

Δεν είμαι ο μόνος που μιλά για τον ΣεΣ. Για το διαμάντι ΣεΣ. Για την μοναδικότητά του. Για τις συγκινήσεις του. Για την αμεσότητα αντιπαράθεσης μεταξύ ΑΝΘΡΩΠΩΝ που παρέχει.
Δεν είμαι ο μόνος που για την απαξίωση της στρατηγικής ομιλεί.

Μεταφέρετε το ...«ΚΡΑ» που στα φόρουμ στεντόρεια ηχεί. ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΤΕ. Αρνητισμό, κατακραυγή, σκεπτικισμό για το που το ΦοΕ βαδίζει, σε τι μεταλλάσεται.

Τι δηλαδή; Κατά παραγγελία απόψεις θέλετε;
Σχόλια για τα επιμέρους τού ΠεΠ Αρένα;
Αυτό μου θυμίζει την ιστορία με τους δύο μουσουλμάνους γείτονες που 'χαν όμορους κήπους. Παραδοσιακά τα σπίτια τους, οι αυλές τους όμορες μεν μα τυφλός και ψηλός τοίχος τις χώριζε.
Από ένα σημείο και μετά ο ένας άρχισε να πετά τα σκουπίδια του στο κήπο του άλλου.
Διαμαρτυρήθηκε ο προσβαλλόμενος. Τίποτε ο γείτονας του. Καθημερινά τα σκουπίδια του στον κήπο τού τα 'ριχνε.
Απείλησε ο θιγόμενος πως θα πάει στον Κατή.
Ε, την επόμενη μέρα, εκτός από τα σκουπίδια του 'ριξε κι ένα γουρούνι στην αυλή.
Πανικοβλήθηκε ο έρμος ο μουσουλμάτος. Μιαρό ζώο την αυλή του μαγαρίζει. Σε βοήθεια καλούσε,
Και τότε εμφανίστηκε ο κακός του γείτονας, που τα σκουπίδια και το γουρούνι στην αυλή του είχε πετάξει, και τον απάλλαξε από το γουρούνι, αφήνοντας πίσω τα σκουπίδια του, με τα οποία συνέχισε και τις επόμενες μέρες την αυλή τού γείτονά του να γεμίζει, μη ακούγοντας πλέον διαμαρτυρίες μα ευχαριστώ, για τ' ότι το γουρούνι απομάκρυνε...


Όχι, προσωπικά δεν έχω κάποια βελτίωση να προτείνω. Εξάλλου, υπό συγκεκριμένη θεώρηση, βελτίωση στο «κακό», κάκιστο το κάνει, μιας και την ...κακοσύνη του βελτιώνει! :p

Εντάξει, θα το «λουστούμε», μη μας ζητάτε και να το απολαύσουμε!

ΥΓ (εποικοδομητικό και με θετική «αύρα»)
Ασχοληθείτε και λιγάκι με τον ΣεΣ. (Αυτό και μόνο προς το παρόν).

ΥΓ2
Για την μεταφορά εδώ του δημοσιεύματος από το φόρουμ τής Βήτα έκδοσης, ένα έχω να πω:
Το συνυπογράφω ανεφπιφύλακτα. Με εκφράζει πλήρως. Θα μπορούσα να τα είχα γράψει εγώ αυτά. Από τη στιγμή που η μεταφορά της εδώ ξενίζει, θα την αποδώσω στην ελληνική κατά πως την ένιωσα, κατά το πως μ' έκαναν τα λόγια του συμπαίκτη, (από άλλη χώρα και σ' αλλο διακομιστή), να αισθανθώ.
Μόνο «να 'χαμε να λέγαμε» δεν αποπνέει το περιεχόμενο του δημοσιεύματός του.
 
Τελευταία επεξεργασία:

finrοd

Banned
Άστα αυτά με τις προσφορές. Δεν σε "σώζουν". Καλά βρε ...«τσομπάνο». Πόσα εκατομμύρια πίσω σ' έχει; Τώρα θα μου πεις ότι κι ένα μόνο πόντο πίσω, πάλι 2η η θέση στην κατάταξη. Εντάξει, μα τόοοοσο πίσω στους πόντους; Άλλο να χάσεις ντέρμπι με 1-2 τέρματα διαφορά κι άλλο να ηττηθείς εισπράττοντας 10άρα! χαχαχαχα
Γρήγορα,, άσε τις σεμνοτυφίες, τράβα «βάρα κάρτα» κι αρχίνα το "μεροκάματο" στην «ξέρεις ποια» αποστολή των επαναλαμβανόμενων της εποχής των αστεροειδών.
Άλλος μπελάς κι αυτός....
:D:D

ΥΓ
Μπορεί στον μέσο όρο πόντων ανά μάχη να τον έχεις, (115+ χιλιάδες με 127+ χιλιάδες, διφορά 12.000 ανά μάχη), αλλά αυτό δεν καθορίζει την κατάταξη!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή