Αρένα PvP

Gabath

Ενεργό Μέλος
Θα έρθει τόσο γρήγορα στους live servers η PVP Arena ?
Ανοίγει θέμα συζήτησης για κάτι που σήμερα δοκιμάζετε στον beta ?
μμμ , whats happening here
λίγο νωρις δεν ειναι να έχουμε όλοι άποψη ?
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

finrοd

Banned
Θα έρθει τόσο γρήγορα στους live servers η PVP Arena ?
Ανοίγει θέμα συζήτησης για κάτι που σήμερα δοκιμάζετε στον beta ?
μμμ , whats happening here
λίγο νωρις δεν ειναι να έχουμε όλοι άποψη ?
Εντάξει για το «άποψη», μιας κι άμεση εμπειρία χρήσης, παιξίματος στο νέο χαρακτηριστικό, δεν έχουμε όλοι.
Από την άλλη καλώς, θαρρώ, ανοίγει τόσο «γρήγορα», κυρίως γιατί ενημερώνονται όλα τα μέλη τής κοινότητας του ΦοΕ, (είτε έχουν λογαριασμό στον διακομιστή τής βήτα έκδοσης ή κατέχουν την αγγλική, είτε όχι), έτσι ώστε προετοιμασμένα να 'ναι.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Θα έρθει τόσο γρήγορα στους live servers η PVP Arena ?
Ανοίγει θέμα συζήτησης για κάτι που σήμερα δοκιμάζετε στον beta ?
μμμ , whats happening here
λίγο νωρις δεν ειναι να έχουμε όλοι άποψη ?

Δε ξέρουμε ακόμα πότε θα έρθει στους live. Σκοπός της ανακοίνωσης αρχικά ήταν για να ενημερωθείτε ότι μπαίνει στον beta σήμερα για να μπείτε όσοι θέλετε να τη δοκιμάσετε.
Τώρα πως είναι τόσο απόλυτοι για κάτι πριν καν το δοκιμάσουν... Δε θα μάθουμε ποτέ!
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Θα μάθετε!
«Η καλή μέρα, από το πρωί φαίνεται!» (Λαϊκή θυμοσοφία)
:D:D:D:D:D LOLLOLLOLLOLLOL :p:p:p:p:p

Μέχρι τότε παρακαλώ να μας αφήσετε να κάνουμε τη δουλειά μας και να μη τρέχετε να μεταφράζετε τις ανακοινώσεις του beta για ένα χαρακτηριστικό που είναι διαθέσιμο μόνο εκεί.
Υπάρχει συγκεκριμένη σειρά και διαδικασία για τους live servers.
Περιοριστείτε σε spoilers και μόνο.

καλησπέρα και καλή βραδιά!
 
Τελευταία επεξεργασία:

finrοd

Banned
Έχουν ενημερωθεί οι παίκτες ότι είναι διαθέσιμο εκεί και όποιος θέλει μπορεί να μπει να το δοκιμάσει για αρχή.
να μη τρέχετε να μεταφράζετε τις ανακοινώσεις του beta για ένα χαρακτηριστικό που είναι διαθέσιμο μόνο εκεί.

Ναι, αλλά και πως θα ενημερωθεί αυτός που την αγγλική δεν γνωρίζει; Πώς να πει αν του αρέσει ή όχι το νέο χαρακτηριστικό αν για αυτό, το τι μέχρι τώρα ισχύει, δεν γνωρίζει; Και του ζητήθηκε να εκφέρει άποψη.
Αν ειναι να μην γνωρίζουμε τίποτε για τα τεκταινόμενα στη βήτα έκδοση, τίποτε για ότι μελετάται και δοκιμάζεται, τότε και το φόρουμ της βήτα έκδοσης να γίνει «λέσχη κλειστή», μόνο για όσα άτομα διαθέτουν λογαριασμό στον διακομιστή τής βήτα έκδοσης του παιχνιδιού και συμμετέχουν στις δοκιμές.

Τώρα εκείνο που ισχύει είναι πως όποιο άτομο κατέχει την αγγλική γλώσσα είναι ενήμερο για κάθε τι το επίσημο στην βήτα έκδοση, που στο φόρουμ της δημοσιεύεται, ενώ τα υπόλοπα κουτουλάνε στα μαύρα σκοτάδια. Είναι νοικοκυριά αυτα;

Τέλος πάντων, αναμένω στ' ...ακουστικό! χαχαχαχα
Πάμε παρακάτω!

ΥΓ (αργοπορημένο)
Δεν θα φτιάξω οδηγό για το ΠεΠ Αρένα. Δεν μου αρέσει και το 'πα. Ούτε και τα ΠΜΣ μου αρέσουν. Απ' το κακό στο χειρότερο πάει το πράγμα. Από τη Σκύλλα στη Χάρυβδη.
Ε, ψιτ, Μήτσο, ενώνουμε τα στρατά μας σε β' και γ' κόσμο να πάμε να τους ....«δείρουμε» λιγάκι; Καλά παιδιά είναι μα κι ένα «μπερντάκι» που και που, σαν ...παραπαρεκτρέπονται, ωφέλιμο θα τους είναι! χαχαχαχα
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
Απ' όσο καταλαβαίνω οι μάχες είτε ως αμυνόμενος είτε ως επιτιθέμενος, θα διεξάγονται στον αυτόματο. Δεν γνωρίζω πόσο δύσκολο μπορεί να είναι, αλλά σε αρκετά διαδικτυακά παιχνίδια (από σκάκι μέχρι τα πιο περίπλοκα) γίνονται αντιστοιχήσεις παικτών την ώρα που βρίσκεσαι συνδεδεμένος και όλες οι αναμετρήσεις είτε από επίθεση είτε σε άμυνα, γίνονται χειροκίνητα. Το Forge of Empires είναι αυτοκαθορίζεται ως παιχνίδι στρατηγικής και ως τέτοιο το επέλεξα το τελευταίο διάστημα. Οι μάχες στο «αυτόματο» προσωπικά θεωρώ πως δεν προάγουν το χαρακτηριστικό αυτό, αλλά ακριβώς το αντίθετο' που είναι ακόμα χειρότερο. Στα ΠΜΣ φθάνω επίπεδο φθοράς 20 με χειροκίνητες μάχες νιώθοντας ικανοποιημένος από την όση αξιοποίηση του μυαλού μου, ενώ με αυτόματες μάχες φθάνω επίπεδο φθοράς 10 με το ζόρι, νιώθοντας πως δεν έκανα απολύτως τίποτα και πως σίγουρα η έλλειψή μου δεν είναι εγκεφαλική αλλά άλλου είδους' αποτέλεσμα αυτού να ξενερώνω. Σίγουρα οι μάχες δεν είναι το μόνο πεδίο του παιχνιδιού που απαιτεί στρατηγική και θα καθορίσει ή όχι τον χαρακτήρα του, αλλά είναι ένα πεδίο σημαντικό για παίκτες που τους αρέσουν τέτοια παιχνίδια.

Δεν λέω ότι έτσι θα γίνει, απλά προτρέχω γράφοντας την άποψη-θέση μου ώστε να συμπεριληφθεί στο σχεδιασμό με την ελπίδα να δοθεί περισσότερη ελευθερία κινήσεων στον εγκέφαλο παρά στον κώδικα σχετικά με τις μάχες. Ιδανικά θα προτιμούσα να μην υπάρχει πουθενά η δυνατότητα των αυτόματων μαχών' δεν ξέρω ποιοι/ες παλιοί/ές παίκτες/ριες ζήτησαν κάτι τέτοιο αλλά είναι μια ανάγκη άρρηκτα συνδεδεμένη με τις παθογένειες της αυτόματης καθημερινότητάς μας... στο παιχνίδι όμως το ακριβώς αντίθετο θα έπρεπε να επιζητούμε' εξερευνήσεις, γρίφους, μάχες, γέλιο, απλά παιδικά πράγματα δηλαδή... και όχι ό'τι δεν καταφέρνουμε να κάνουμε στην καθημερινότητά μας για τον 'α ή β' λόγο... αυτό η επιστήμη της Ψυχολογίας δεν το ονομάζει παιχνίδι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Ειλικρινα δεν ξερω η ΙΝΝΟ τι επιζητα
δηλ θελει να βαρεθουν /σταματησουν οι κυριως παλιοι** παιχτες ?
διαφορετικα δεν εξηγειται η ...επιλογη των τελευταιων κενοτομων φοεκικων χαρακτηριστικων
Ειμαστε σοβαροι ?
απο την τελευταια εκδηλωση τα περισσοτερα αρνητικα σχολια πηρε η αρενα για τον τροπο διεξαγωγης των αγωνων
ομως η μανταμ αρενα προσεβληθει σφοδρα με την κριτικη που της καναμε το ιδιο και οι ..μπαρμπαδες της
που μαλλον .. ειναι ..μανιατες *
για τιμωρια λοιπον μονιμως μας την φορτωσαν
-
Την γνωμη μου την εχω ηδη γραψει στον βετα
και παρ ολα τα στραβα κουτσα ''αυτοματα'' αγγλικουλια μου αρκετοι ηταν συμφωνοι με τα ...λελουμενα μου
Το φοε ειχε καποιες καποιες θεμελιωδης αρχες ..αυτες που το εκαναν να διαφερει απο ολα τα αλλα ΜΟΜ games
οι χειροκινητες μαχες το εκαναν να ξεχωριζει γιατι εμεις οριζαμε την ..τυχη μας
και δεν ειναι πρωτη φορα που το λεω -εγραφως ορατα - λατρευα τις χειρικινητες μαχες
τα εκαστοτε μπονους εδαφους των στρατιωτικων μοναδων εχουν νοημα μονο στις χειροκινητες μαχες
Τωρα τι γευση μου αφησε η πρωτη επαφη μου με το νεο σουπερ ουαου κενοτομο ( ας με σταματησει επιτελους καποιος) {...} κλπ νεο χαρακτηριστικο?
ενα μονο σας λεω αδελφια μου με το ζορι μπηκα να σας γραψω μνμ
ναι ..με μανταλακια κρατω τα βλεφαρα μου




*μεταξυ μας αδελφια μου αυτη η αρενα πρεπει να εχει σιγουρα ..μπαρμπα στην κορωνη
γιατι και τους 300 της βουλης πρωτα ξαδελφια να ειχε
παλι δεν θα μπορουσαν να την μονιμοποιησουν τοσο γρηγορα

**για να μην παρερμηνευτουν τα λογια μου
δεν υποτιμω τους νεους παιχτες και ουτε αμφισβητω οτι εχουν εξισου καλο φοεκικο ενστικτο/γνωμη σχετικα με τα μελλουμενα
απλως επι του πρακταιου οι νεοτεροι δεν εχουν μετρο συγκρισης
δηλ πως ηταν πριν το φοε και που/πως ΄΄βαδιζει΄΄ σημερα

ακολουθει ασχετο
με ενδειξη .....ταλιας υποσχεσης
συντομα ακολουθει η συνεχεια του ..... μηνυματος μου
σας βαζω την ...διαφημιστικη αφισα του ετσι για να μην λετε οτι δεν σας προετοιμαζω

1594733617431.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
Εγώ πάλι (με την όση ενσυναίσθηση έχω, καθώς παίκτης παλιός δεν είμαι ώστε να αντιληφθώ με στοιχεία), γιατί έχω την εντύπωση πως η INNO ως εταιρεία, «χαζή» δεν είναι και πως κάθε άλλο παρά να φύγουν οι παλαιοί παίκτες (εσωτερικού και εξωτερικού) θέλει... μήπως τελικά αυτών τις ανάγκες καλύπτει; Αναφέρομαι σε όσους παλαιούς «φαίνονται» (και δεν είναι λίγοι), που για παράδειγμα σε διαδικτυακές συζητήσεις, youtube, στις γενικές συνομιλίες κ.α. διαμορφώνουν έναν χαρακτήρα ακριβώς αυτόν... του «αυτομάτου». Ελπίζω όμως να είναι έτσι όπως τα λες καθώς τότε υπάρχει ελπίδα.

Ειδάλλως θα καταγγείλουμε την εταιρεία για παράβαση του κανόνα «6) Bots και scripts» καθώς εμμέσως είναι υπεύθυνη για τη μετάλλαξη των ίδιων των παικτών/ριών σε click-bots. o_O
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Space Pilot

Ενεργό Μέλος
Γεια σας, αγαπητοί συμπαίκτες...
Βγαίνω κι εγώ μία στο τόσο, σαν γεροντάκι (εντός και εκτός εισαγωγικών), για να πω το μακρύ μου και το κοντό μου. "Να πετάξω την πατάτα μου", που λένε...
Απογοητευτική, λοιπόν, η χθεσινή πρώτη εμπειρία της Αρένας, στον Beta, που μόνο με αρένα δεν μοιάζει. Μάλλον "Καζίνο" θα της ταίριαζε.
Και δεν μιλώ για τις δυσλειτουργίες του ranking ή άλλων λεπτομερειών, που αργά ή γρήγορα θα διορθωθούν. Μιλώ γι αυτά που δεν θα διορθωθούν, παρά το φαινομενικό feedback, που προβάλλει η εταιρία, για ευνόητους λόγους. Ένα feedback που στην Ελλάδα το ονομάζουμε παραδοσιακά, "στου κουφού την πόρτα, όσο θέλεις βρόντα".
Κι αυτά που δεν θα διορθωθούν είναι δύο σημαντικά γεγονότα, που έκαναν δειλά δειλά την εμφάνισή τους, με σκοπό να μονιμοποιηθούν.

Το ένα είναι η ανάμιξη όλων των εποχών στην "αναμέτρηση". Κάτι που ευνοεί, επί το πλείστον, τις τελευταίες εποχές, που έχουν αναπτύξει τα επιθετικοαμυντικά τους ποσοστά και συγχρόνως διαθέτουν προχωρημένες μονάδες. Αντίστοιχα, έχει βυθίσει σε μαύρη απελπισία τις μικρότερες εποχές, όπου καλείται π.χ. ο παίχτης του Μέσου Μεσαίωνα να τα βάλει με τους Αστεροειδείς. Ναι, καλά ακούσατε! Κι αυτό το ονομάζουν "πρόοδο", όπως θα λεγε και ο Σεφέρης...
Φυσικά, σου δίνει τη δυνατότητα να τα βάλεις και με παίχτη της δικής σου εποχής (είτε αληθινό, είτε NPC), αλλά με μικρότερο κέρδος Πόντων Μάχης. Συνεπώς, ποτέ δεν θα έχεις την ευκαιρία να συναγωνιστείς καταταξιακά τους "μεγάλους" ακόμη κι αν έχεις προχωρημένα αμυντικοεπιθετικά ποσοστά.
Κι εκεί που νόμιζες ότι, αφού συμμετέχουν όλοι, ανεξαρτήτως γειτονιάς και εποχών θα μπορείς να δίνεις και ανεξάντλητο αριθμό μαχών για να προχωρήσεις περισσότερο... Αμ δε... Ο αριθμός των μαχών που έχεις δικαίωμα να δώσεις, δεν είναι απεριόριστος, όπως ήταν με τους Πύργους και εξαρτιόταν από τον αριθμό των γειτόνων σου. Είναι 5 ημηρεσίως και από κει και πέρα αγοράζεις με διαμάντια επί πλέον προσπάθειες. Μια νέα προσπάθεια παρουσιάζεται κάθε 4 ώρες. Το αφήνω ασχολίαστο και στην κρίση σας.

Το δεύτερο, πανάσχημο από πολλές απόψεις, χαρακτηριστικό, είναι οι αποκλειστικά αυτόματες μάχες. Δεν βλέπεις πουθενά τι μονάδες διαθέτει ο αντίπαλος και καλείσαι να μαντέψεις ποιες δικές σου θα είναι αποτελεσματικές, ώστε, παρά τις απώλειες, να είσαι ο νικητής.
Δεν σας κρύβω ότι αυτό, που με κρατούσε όλα αυτά τα χρόνια στο foe, ήταν η διεξαγωγή των μαχών και η στρατηγική του παιχνιδιού. Ουδέποτε χρησιμοποιούσα τις αυτόματες μάχες, ακόμα και ως ελεύθερη επιλογή, εκτός αν ήμουν απόλυτα σίγουρος ότι θα λήξει εντελώς αναίμακτα.
Όλη αυτή η ενασχόληση (πέστε με ρομαντικό) με το διάλεγμα των μονάδων, την τοποθέτησή τους, την εκμετάλλευση του εδάφους και γενικά του περιβάλλοντος, την προσαρμογή στις συγκεκριμένες μονάδες του αντιπάλου και γενικά το "κρυφτούλι" που έπαιζες με τον αντίπαλο και η γνώση που αποκόμιζες ιστορικά - μια γνώση που χρησίμευε στην μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα των επόμενων μαχών σου - χάθηκε με μιας.

Όσο για τα αστεία rewards, δεν μιλάω καθόλου...

Η υποχρεωτική επιλογή του αυτόματου, αλλάζει ριζικά το χαρακτήρα του παιχνιδιού, όπως το ξέραμε.
Οι εγκέφαλοι της εταιρείας, φαίνεται ότι θα έβαζαν ζάρια ακόμα και στο σκάκι, αν ήταν στο χέρι τους.
Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι ήθελαν να καταργήσουν τους διαγωνισμούς των Πύργων, για κάποιο λόγο, που αδυνατώ, προς το παρόν, να πω με βεβαιότητα.
Οι μάχες στη γειτονιά μπορούν να συνεχίσουν να διεξάγονται, χωρίς όμως κανένα αντίκρυσμα. Οι εποχικοί Πύργοι εξαφανίστηκαν.
Η απογοήτευση ήταν μεγάλη... αυτό έχω μόνο να πω, για τώρα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nightvisitor

Μέλος
Καλησπέρα. Πιστεύω ό,τι θα ήταν πιο ολοκληρωμένο και πιο ευχάριστο αν στο ιστορικό εμφανίζονταν οι επιθέσεις , όπως αυτές της γειτονιάς
Τώρα, όσον αφορά το θέμα των διαμαντιών για αύξηση των μαχών, ( το έχουμε καταλάβει πως το παιχνίδι πάει με γοργούς ρυθμούς στο μονοπάτι του <pay and win>. Καλά μας κάνετε γιατι υπάρχει μεγάλη ανταπόκριση τα τελευταία χρόνια ) κατά την ταπεινή μου άποψη, τα 50 διαμάντια για μία μάχη αφ'ενός είναι πολλα και αφ'ετέρου δεν θα δώσουν το αναμενόμενο κέρδος στην εταιρία. Τα 5 διαμάντια ανα μάχη θα ήταν πιο κερδοφόρα τιμή . Ενας μέσος παίκτης (υπάρχουν πολλοί...) θα ξοδέψει πολύ πιο εύκολα 50 διαμάντια για 10 μάχες και ας μην είναι όλα σε μία ημέρα.
Τώρα θα μου πείς .... σε <κόβει> εσένα αν βγάλει η INNO δυο-τρια φράγκα παραπάνω ή θέλεις να παίξεις πιο φτηνές μάχες με διαμάντια; .
Φυσικά τίποτα από τα παραπάνω , απλά τρολάρω το τμήμα marketing :)

Α... και κάτι άσχετο για την αξιότιμη διαχείρηση. Μην νομίζετε πως επειδή μασάνε χόρτα πολλοί , ό'τι το κάνουν όλοι (Αυτό για την ποιότητα της εξυπηρέτησης που παρέχετε)
 
Τελευταία επεξεργασία:

finrοd

Banned
στο μονοπάτι του <pay and win>
Θα διαφωνήσω! Στο μονοπάτι του «πέι εντ πλέι» βαδίζει.
Πόσες μάχες στο ΠΜΣ δίχως χρήση κτισμάτων, (άμεση ανέγερση με διαμάντια και θεμελίωση μ' αγαθά), αντέχουν οι περισσότεροι παίκτες;
Θες μάχες; Θες να παίξεις; Πλήρωσε. Εδιάλλως μη μας τους διακομιστές με κίνηση φορτώνεις. Μη μας τους ...ζαλίζεις.
Το ίδιο και στο ΠεΠ Αρένα. Περιορισμός τ' αριθμού των μαχών, πληρωμή για να μπορέσεις να ΠΑΙΞΕΙΣ κάνοντας λίγες μάχες παραπάνω. Και στο αυτόματο, ε; Όχι πολύ ζαλούρα για την τεχνητή νοημοσύνη.
Είναι και η εφαρμογή για τις συσκευές κυψελωτής τηλεφωνίας. Άντε εκεί να κάνεις χειροκίνητη μάχη και να το ευχαριστηθείς. Δεν...

@Cornelius
Αν βάσανος δεν σου 'ναι, πιο συχνά γράφε. Λόγος στρωτός, σκέψη δομημένη, γραφή αλάνθαστη, εμφάνιιση άψογη. Αν κόπος δεν σου 'ναι, γράφε.
 

finrοd

Banned
Απόλυτη η συνέχεια του συλλογισμού μου, ουδεμία αναίρεση αυτού.
Κατέληξα στ' ότι τα ΠΜΣ είναι η μηχανή που αλέθει Στρατό+αγαθά+διαμάντια μετατρέποντάς τα σε μέγιστο κέρδος με το ελάχιστο κόστος για την ΙΝΝΟ, μαζί με το μικρότερο φορτίο κίνησης στους διακομιστές της, ενώ προσφέρουν «λιγότερο», ποσοτικά και ποιοτικά, παιχνίδι στα μέλη της κοινότητας τού FoE.
Πόσες μάχες να κάνει τη μέρα στο ΠΜΣ ένας παίκτης που δεν δαπανά διαμάντια; Πενήντα; Άντε να σας πω εγώ 150, αν έχει τουμπανιασμένα τα ΜΚ και πολλά ειδικα κτίρια που δίνουν επίθεση. (και πόσο θ' αντέξει τις απώλειες, σε στρατιωτικές μονάδες, για να τις κάνει...)
Από εκεί και πέρα, μάχες θα κάνει όποιος δαπανά διαμάντια για κτίσματα και αγαθά. Αργότερα θα αγοράζει και τα αγαθά με διαμάντια.
Όσοι πληρώνουν θα παιζουν. Οι «τζαμπατζήδες» να μας κάνουν τη χάρη να περιοριστούν στις λίγες μάχες, στο ...λίγο παιχνίδι και να μη μας ζαλίζουν τους ...διακομιστές, φορτώνοντάς τους με κίνηση.
Αυτή είναι η λογική!
Από τη μια υποστηρίχθηκε, μέσω επίκλησης στατιστικών στοιχείων, ότι λίγα άτομα ασχολούνται με τον ΣεΣ, συνεπώς, αν ισχυει, δεν φορτώνεται με κίνηση ο διακομιστής, κι από την άλλη μάς λένε, μέσω της λειτουργίας των ΠΜΣ αλλά και των επίσημων κειμένων στο φόρουμ του διακομιστή δοκιμαστικών εκδόσεων, ότι θ' αυξήσουν τη φθορά γιατί κάνουμε πολλές μάχες, και τα ΠΜΣ γίνανε για το ακριβώς αντίθετο.
Βεβαίως, εξάρτάται από τι το κάθε άτομο ως παιχνίδι και συμμετοχή σ' αυτό ορίζει...
Τι να τις κάνω τις διαπραγματεύσεις που βάλανε; Καλύτερα με την επίλυση σουντόκου ν' ασχοληθώ, που 'χει και λογική!
Τι να το κάνω το παιχνίδι δίχως μάχες; Να γίνω "γιάπις" ...φορτζποντοεπενδυτής και «κοράκι» λεηλατώντας φορτζ πόντους έχοντας Θόλο από το 80στο και πανω ενώ τα ΜΚ π' αποδίδουν κάθε μορφής στρατιωτική ώθηση κι υποστήριξη είναι χαμοκέλες; Υπάρχουν άλλα παιχνίδια αν κάτι τέτοιο επιζητούσα.
Τι να το κάνω το παιχνίδι δίχως ΣεΣ που να λειτουργεί σωστά. Διχως την στρατηγική σ' αυτόν. Δίχως τον σχεδιασμό στις εποχές του. Δίχως την άμεση αλληλεπίδραση μεταξύ ΑΝΘΡΩΠΩΝ δια μέσω τής μηχανής, κι όχι ανθρώπου με μηχανή;
Σύγκρινε το παρόν του ΦοΕ με το παρελθόν του. Πότε ήταν πιο παιχνίδι, πιο θελκτικό, βάσει των παραπάνω;
Ατένισε το που βαδίζει...

ΥΓ
Σου «ξέφυγε» και τοποθέτησες το δικό σου κείμενο, εντός τής περιοχής της παράθεσης του δικού μου, στ' οποίο απάντησες.
 

Nightvisitor

Μέλος
Δεν μου ξέφυγε τίποτα... ;) Ωραίο το κείμενο ... δεν λεω . Δεν δικαιολογει πουθενά το pay and play που χαρακτήρισες
 

finrοd

Banned
Δεν μου ξέφυγε τίποτα...
Πουθενά δεν εχω γράψει το:
«Ε..τώρα αναιρείσαι μόνος σου μέσα σε 5-6 γραμμές :)
Pay and play δεν θα γίνει ποτέ.».
Στη δημοσίευσή Σου εμφανίζεται ως δικό μου γραφόμενο.

Κατά τα λοιπά, όπως έγραψα, εξαρτάται από το τι ως παιχνίδι ο καθένας ορίζει, και μιας κι επιμένεις, αν θες, αιτιολογείς την αυτοαναίρεση που μου προσάπεις.
 

Nightvisitor

Μέλος
Αν αναλύουμε τα προφανή είμαστε χαμένοι ;)
Παιδάκι του δημοτικού αν διαβάσει το κείμενο θα καταλάβει ότι δεν αιτιολογείς το pay and play.
 

finrοd

Banned
Καλώς! Προφανές το έωλο τού χαρακτηρισμού που μου απεύθυνες, πρόδηλη δε η αδυναμία αιτιολόγησής του.
Ας μην διαταράξω άλλο τη συνέχεια του νήματος, μιας και το παρόν θέμα άλλο αντικείμενο έχει.
 
Κορυφή