Βελτιώσεις ΣεΣ

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
αλλο εννοω.οτι κ να τα στειλεις ειμαστε συνδεδεμενοι οι ελληνες. δεν μας δινουν καμια σημασια μιας κ καμια προταση απ το ελληνικο φορουμ δεν προχωρισε ποτε.
 

DeletedUser29206

Guest
Τώρα έχει νόημα να πω και εγώ τις δικές μου προτάσεις ή είναι ήδη αργά;
  1. Όταν χορηγείται ένας τομέας στον χάρτη όλων των εποχών να αντικαθίστανται με τυχαίες NPC μονάδες της εποχής του τομέα όπως και στους υπόλοιπους χάρτες. Ισχύει αυτό που είπε η talamanta πιο πάνω το οποίο μπορεί να συμβεί με οποιαδήποτε άλλη μονάδα κατώτερης εποχής πέρα από τις μονάδες καμίας εποχής.
  2. Κάτι άλλο που μπορείτε να κάνετε με την κάμερα είναι ένα ακόμη zoom out (ή και δύο)
  3. Τα χρονόμετρα που θα παραμείνουν στην 24ωρη βάση θα ήταν καλό να επέλεγε η ίδια συντεχνία σε ποιο 4ωρο να γίνεται αυτό. Το οποίο σημαίνει πως μπορεί να το αλλάξει εάν περιμένει 24 + 4*λ ώρες [όπου λ∈Ν (φυσικοί αριθμοι: 1,2,3...)]
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
καλο θα ειναι να αφαιρεθουν ολοι οι βαθμοι απο της μαχες των πρωταθλητων που εχουν γινει.ετσι ο καθε παιχτης στον ελληνικο σερβερ θα βρεθει στην θεση που πρεπει να ειναι.
το ειχατε κανει καποτε κ με τους βαθμους καταταξης των μεγαλων κτιριων,νομιζω μπορει να γινει.

υ.γ θα πρεπει επισης να μην μπορει ο πρωταθλητης να μπει σε πολιορκια. οπως ειπα ποιο πανω δεν σταματανε αυτες οι μαχες αν δεν γινει κ αυτο.
μπορω σε συνενοηση με φιλικη συντεχνια η φιλικο παιχτη να αλλοληπολιορκουμε τομεις ολη την ημερα με πρωταθλητες.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Εγω θα ελεγα να μην λαβετε καθολου υποψιν τις προτασεις μας...
Μια επιστροφη στη πρωτη φορα που μπηκε ο ΣεΣ (με καποιες μικρες βελτιωσεις σε λαθη της αρχης), πιστευω οτι θα ηταν οτι καλυτερο...
να θυμηθουμε τα παλια βρε ... θυμαστε τι γινοταν?
μονο το ρολοι στις 8, ειναι θεμα....στις 10 με 11 το βραδυ μια χαρα θα ηταν...
Αληθεια, στους ξενους σεβρερ ειναι στις 8 (δικια τους) η ωρα?
 
Τελευταία επεξεργασία:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα
το 8 μμ του ημερησιου υπολογισμου στον σερβερ βετα γινεται στις 10μμ ωρα Ελλαδος
παντα η αλλαγη σε ολους τους σερβερ .. γινεται στις 8μμ τοπικη ωρα
εκει ειχε ..κολλησει και τοτε η αποφαση της ΙΝΝΟ να γινει κοινη σε ολους τους σερβερς η αλλαγη
δεν βολευε η διαφορα ωρας τον αμερικανικο σερβερ και οι ..καναδοι κυριως ειχαν πατησει βετο
 

DeletedUser29206

Guest
καλο θα ειναι να αφαιρεθουν ολοι οι βαθμοι απο της μαχες των πρωταθλητων που εχουν γινει.ετσι ο καθε παιχτης στον ελληνικο σερβερ θα βρεθει στην θεση που πρεπει να ειναι.
χαχαχαχα... μ' αρέσεις! Παρ' όλο που με παίρνει και έμενα η μπάλα, συμφωνώ μαζί σου! Θα έρθουν τα πάνω-κάτω στην κατάταξη, έχουν να πέσουν κάτι εκατομμύρια... χαμός θα γίνει. Και θα δεις μετά συμμετοχή στο forum για να κάνουν παράπονα οι λεγόμενοι «θεοί» του FoE όπως τους αποκαλεί και η προαναφερθείσα talamanta. Αλλά νομίζω κάτι τέτοιο είναι δύσκολο να ελέγξουν ή μπορεί και όχι o_O
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Όλοι οι Community Managers συγκεντρώνουμε το feedback από τις κοινότητες μας. Σχεδιαστές και προγραμματιστές τα βάζουν κάτω και προχωρούν σύμφωνα με αυτό που ζητούν οι περισσότερες από όλους τους servers.
Δεν επιλέγουν ιδέες από συγκεκριμένες χώρες, ούτε βάζουν χαρτάκια σε κληρωτίδα και οποιο τους κάτσει.
(Αυτά προς το mitsosnikaia7 και όποιον άλλο έχει την ίδια άποψη)

Για τους υπόλοιπους που προσθέσατε νεα σχόλια, θα τα στείλω σήμερα το βράδυ. Από αύριο δε θα μπορώ να στείλω κάτι για το συγκεκριμένο θέμα.

Ο ημερήσιος υπολογισμός γίνεται σε όλες τις χώρες στις 8 τοπικη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Mε ολο τον σεβασμο προς τα λεγομενα σου ιρις δεν ειναι ακριβως ετσι
Ασφαλως και οι αποψεις παιχτων καποιων σερβερ μετρανει..ως βετο
Τυπικα -θεωρητικα ασφαλως και εχεις δικιο ομως ..στην πραξη αλλιως ισχυει
Κατανοητο οτι λογω θεσης δημοσια δεν μπορεις να το αποδεχτεις
Ξερω οτι εσυ τουλαχιστον προσπαθεις να ακουγεται ισοδυναμα κι η δικη μας φωνη
και ειμαι ..σχεδον σιγουρη οτι καποιες φορες σε ενοχλει -στεναχωριεσαι οταν ... βλεπεις επι του πρακταιου πως λειτουργουν ..οι ισοδυναμιες
Οκ και για να το παρω ..πανω μου το ''κακο'' η προσωπικη μου γνωμη ειναι
οτι αλλιως μετραει ενας σερβερ που εχει πχ 1εκ ενεργους παιχτες και αλλιως ενας σερβερ που εχει 500 εκ
και κυριως αλλιως μετραει ενας σερβερ που επιφερει εβδ κερδη στην ιννο οσα επιφερει ολο τον χρονο καποιος αλλος

... ακολουθει ως συνηθως και το γνωστο ασχετο
Εδω μεταξυ μας αδελφια μου αλλιως μετραει η γνωμη της μαντας αλλιως της ταλας και ..αλλιως του Πουπουλενιου
Υποθετω δε οτι επι αυτου κανεις στο Ελληνικο Σερβερ δεν αμφισβητει οτι ο Πουπουλενιος εχει δικαιωμα .. βετου ισοβιως
 

DeletedUser32744

Guest
εγω παντως απο παιχνιδι στρατηγικης το βλεπω να καταληγει σε ποκεμον ,βλεπω να καταστρεφονται οι χαρτες του ΣεΣ και στην καταστροφη παντα ο λυκος χαιρεται ,θα μας αναγκασετε ολους να γινουμε λυκοι ,να δω ποια συντεχνια θα μπορει να κρατα τομεις ,με τις μεγαλες συντεχνιες εκτος χαρτων ,απλως λυπαμαι τις μικρες
 

DeletedUser30464

Guest
αυτοι που κανουνε στημενες μαχες στημενες μαχες με πρωταθλητες θα βρουνε το δρομο τους , θα βγουνε εξω και θα βαρανε με στημενες πολοιορκιες .
Ολο το θεμα ειναι οτι σκεφτονται να ριξουνε της ασπιδες ανα τεσσερις ωρες , κατι που θα κανει τους δυνατους δυνατοτερους , θα εξαφανισουνε ολες της μικρες συντεχνειες και θα επικρατησουνε στο τελος . για φανταστειετε μια συντεχνεια με 70 και 80 ενεργα μελη , δνε θα βρεθουνε 5 με δεκα μαχητες ανα 4 ωρες ? θα βρεθουνε . οι αλλες συντεχνειες που εχουνε ενα με δυο μαχητες σε απαρτια τι θα κανουνε ? εξαφανιση μεσα σε λιγες μερες , σταχτη τα αγαθα τους , σταχτη ο κοπος τους . προτεινω λοιπον να μη γινει αυτο , να μη πεφτουνε οι ασπιδες ανα 4 ωρες και χαλασουνε το παιχνιδι μας , μη γινουμε grepolis εμεις . εμεις ειμαστε forges of empires !
 

DeletedUser27510

Guest
το θέμα είναι ότι οι μεγάλες συντεχνίες κρατάνε πολλούς τομείς όχι οι μικρές
άμα διαβάσουμε στον χάρτη οι μεγάλες βαράνε στις 20 00 και μετά τέλος
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
ενω τωρα οι μικρες συντεχνιες καλπαζουν στους χαρτες...χαχαχαχαχαχαχ
ενταξει λιγο σοβαροτητα.αυτο που θα γινει δεν συμφερει κ τις μεγαλες συντεχνιες.γιατι μια μικρη θα εχει καποια πιθανοτητα να πιασει στον υπνο καποια μεγαλη καποια στιγμη την ημερα.ενω τωρα ολα τελειωνουν 8:10 με ασπιδες..
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα επειδη ολοι εδω υποθετω οτι παιζουμε στον ιδιο σερβερ και αρκετοι μετα απο τοσα χρονια μονο τι χρωμα κατωφορι δεν ξερουμε για ..τους υπολοιπους
ας παψουμε τουλαχιστον μεταξυ μας να λεμε μη ακριβη ...λογια (οσο πιο ευγενικα διατυπωμενο )
Ποια συντεχνεια εχει 80 ..ξεχωριστους ενεργους παιχτες ? θελω να την μαθω και γω
Το να εχει 10 -20 ενεργους και οι υπολοιποι ειναι ..παπουτσοφοροι ξαδελφοι τους 'η παιχτες αλλων κοσμων ή σερβερ που κινουν εγκαταλελειμμενους λογαργιασμους στον ..ελευθερο χρονο τους με το αζημιωτο
και αυτοι ..στα αντιστοιχα κενα κανουν το ιδιο στους δικους τους κοσμους 'η σερβερς
αυτο αυτοματα λοιπον δεν σημαινει ...80 ενεργους παιχτες
Ειλικρινα εγω το θελω το 4 ωρο
γιατι μπορει να καλπαζει η φαντασια μου ομως εαν υπαρχει ιχνος αληθειας εντος αυτης
(δηλ της καλπαζουσας φαντασιας μου)
θελω να δω ..πως θα συγχρονιζονται ολοι αυτοι , σε ποιον κοσμο σερβερ θα πρωτο κρατουν σκοπια
και με ποιο ... νεο αβαταρ /λογαριασμο θα κυκλοφορουν ανα 4ωρο
Θα μου πειτε μην τους φοβασαι θα βρουν στην πορεια ..τον δρομο τους ..ξερω προς νεα κολπα τσιρκου μετρανο
σωστο κι αυτο ομως μεχρι να το βρουνε θα ... υπαρχει ελπιδα για τους υπολοιπους
Και οπως σοφα λεει ενας μυθος του Αισωπου '' Ιδου η Ροδος ιδου και ..το πηδημα '' λοιπον
Ξερετε καποιες φορες στην γενικη ομιλια εαν καποιος εχει ...προσβαση (γιατι παιζει και το εμπαρκο) τα εγγραφα λογια καποιων ειναι για να γελαμε μεχρι δακρυων
γιατι καποιοι μπερδευουν πυκνα συχνα απο ποιον λογαριασμο και σε ποιον κοσμο μιλανε
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser32744

Guest
δεν καταλαβατε τι εγραψα ,οι μεγαλες συντεχνιες θα αφησουν τους τομεις και θα γινουν αγελες λυκων .υπαρχει πιθανοτητα καμια μικρη συντεχνια να κρατησει τομεις στους χαρτες?πατε καλα?
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
δηλαδη τωρα αν μια μεγαλη συντεχνια βαλει στοχο τους τομεις μια μικρης συντεχνιας η μικρη θα τους κρατησει??
οπως ειναι τωρα ο σεσ με μερικες αμυνες η μεγαλη θα παιρνει οσους τομεις θελει καθε μερα μεχρι να τους παρει ολους. το 24ωρο ειναι κατα.
με 4ωρο δινει ελπιδα στην μικρη συντεχνια να βρει ευκαρια να επιτεθει σε περιεργες ωρες.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Στον χαρτη ολων των εποχων ισως να ισχυσει
ομως στους χαρτες των αλλων εποχων η ζυγαρια θα αλλαξει ..κλιση
1 γιατι εαν τωρα ..αλλαζουν συντεχνιες και ονομα καθε 6 μηνο γιατι τιναζουν την μπαγκα των υλικων ..τον αερα
φανταστειτε τι θα συμβει εαν χρειαζονται καθε 4 ωρες προστασια
2 γιατι πιστευω ολα οσα εγγραψα πιο πανω ..περι ξαδελφων και ανταλλασομενων
και ειλικρινα μπορει επισημα να μην μπορει να τεκμηριωθει αυτο
ομως δεν πιστευα οτι θα υπηρχε εστω και 1 παιχτης κανονικος και ενεργος στον ελληνικο σερβερ που δεν το γνωριζει
 

DeletedUser29206

Guest
Ένα είναι σίγουρο, με τον επανυπολογισμό της ποστασίας τομέων, πως οι τομείς θα αλλάζουν χέρια πιο συχνά. Οι πολιορκίες θα είναι πιο αποτελεσματικές γιατί έχεις την ευκαιρία να πιάσεις τις άλλες συντεχνίες στον ύπνο τους (και κυριολεκτικά αυτή την φορά). Σίγουρα θα είναι πιο δύσκολο να κρατήσεις τους τομείς (το μεγαλύτερο μειονέκτημα το έχουν οι μεγάλες συντεχνίες) αλλά θα είναι πιο εύκολο να τους κατακτήσεις (το οποίο είναι μεγάλο συν για τις μικρότερες). Εξάλλου δε θυμάμαι κανένα τομέα να γράφει πάνω του κάποιο όνομα συντεχνίας το οποίο πιστοποιεί την ιδιοκτησία της. Οι τομείς είναι για να κατακτώνται και όχι να αποτελούν μόνιμο εδαφικό κομμάτι μεγάλων συντεχνιών.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή