Βελτιώσεις ΣεΣ

DeletedUser30464

Guest
Διπλασιαστε το μπονους υποστηριξης στους τομεις απο της 12 το βραδυ μεχρι της 8 το πρωι
απο 50 % να γινει 100% και απο 75 % το αρχηγειο να γινει 150%
αυτη θα ειναι αλλαγη !
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Δηλαδή το βράδυ οι μονάδες θα παίρνουν σουπερμαντολινι κ θα έχουν παραπάνω δυνάμεις ?
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Διπλασιαστε το μπονους υποστηριξης στους τομεις απο της 12 το βραδυ μεχρι της 8 το πρωι
απο 50 % να γινει 100% και απο 75 % το αρχηγειο να γινει 150%
αυτη θα ειναι αλλαγη !

Κάτι σε νυχτερινή προστασία μου κάνει αυτό και αν δε γίνει κάποιοι θα χάσουν τον ύπνο τους :D
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
ετσι πρεπει..σε εναν πολεμο το βραδυ ο στρατος δεν εχει παραπανω ενεργεια απ οτι την ημερα.
οποιοι θελουν τομεις να τους προσεχουν.απλα πραγματα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

DeletedUser29206

Guest
Ξέρω άτομα που μένουν εξωτερικό και τους βολεύει το νυχτερινό...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Kαλησπερα δεν ξερω ποτε θα γινουν οι αλλαγες
μεταξυ μας δεν ξερω βασικα αν γινουν τελικα 'η τι ..θα ''μεινει '' απο τα αναφερομενα
ομως για να εχει καποιο νοημα το ολο εχγειρημα οντως θα πρεπει να γινει πρωτα ολικη επαναφορα ολων των χαρτων του GvG
(φυσικα θα πρεπει να επιστραφει τμημα των υλικων στις συντεχνιες που θα κατεχουν την εν λογω χρονικη στιγμη τους τομεις)
και επειδη θα πρεπει να γινουν σωστα οι υπολογισμοι των υλικων και οι αντικαταστασεις των στρ μοναδων στους τομεις
καλο θα ειναι να μεσολαβησει ενα μικρο χρονικο κενο στον GvG μεχρι την εφαρμογη των νεων κανονων της GvG
 

Apostle Paul

Νέο Μέλος
Καλημέρα σας,έλειπα και δεν ξέρω αν πρόλαβα να γράψω την άποψή μου..
Κάθε 4 ώρες ρε παιδιά????Δηλαδη τώρα μιλάτε σοβαρά??? 4 ΩΡΕΣ???
Και όσοι δουλεύουν τι θα κάνουν? "Μισό λεπτό αφεντικό..΄Επεσαν οι ασπίδες"???
Θαρρώ ότι αυτό θα είναι το μεγαλύτερο λάθος σας!Το παιχνίδι θα χάσει πολλούς παίκτες και θα μείνει με αργόσχολους που κάθονται όλη μέρα σπίτι,(χωρίς να θέλω να θείξω αυτούς τους ανθρώπους)..
Συγνώμη για το ύφος μου αλλά βλέπω τα χρόνια που φάγαμε στους χάρτες να πηγαίνουν στράφι..και αυτό με στενοχωρεί..
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Καλημέρα σας,έλειπα και δεν ξέρω αν πρόλαβα να γράψω την άποψή μου..
Κάθε 4 ώρες ρε παιδιά????Δηλαδη τώρα μιλάτε σοβαρά??? 4 ΩΡΕΣ???
Και όσοι δουλεύουν τι θα κάνουν? "Μισό λεπτό αφεντικό..΄Επεσαν οι ασπίδες"???
Θαρρώ ότι αυτό θα είναι το μεγαλύτερο λάθος σας!Το παιχνίδι θα χάσει πολλούς παίκτες και θα μείνει με αργόσχολους που κάθονται όλη μέρα σπίτι,(χωρίς να θέλω να θείξω αυτούς τους ανθρώπους)..
Συγνώμη για το ύφος μου αλλά βλέπω τα χρόνια που φάγαμε στους χάρτες να πηγαίνουν στράφι..και αυτό με στενοχωρεί..

ειναι μια πολυ καλη αλλαγη.δεν σε αναγκαζει κανεις να εισαι στο παιχνιδι,ειναι δικια σου επιλογη..μιας κ εισαι πολυασχολος κ οχι αργοσχολος οπως εμεις δεν καταλαβαινω γιατι σε ενοχλει το 4ωρο? εχεις τοσα πραγματα να κανεις με το παιχνιδι θα ασχοληθεις?
 

Apostle Paul

Νέο Μέλος
ειναι μια πολυ καλη αλλαγη.δεν σε αναγκαζει κανεις να εισαι στο παιχνιδι,ειναι δικια σου επιλογη..μιας κ εισαι πολυασχολος κ οχι αργοσχολος οπως εμεις δεν καταλαβαινω γιατι σε ενοχλει το 4ωρο? εχεις τοσα πραγματα να κανεις με το παιχνιδι θα ασχοληθεις?
Μήτσο,μάλλον δεν κατάλαβες τι εννοώ..Εσύ δηλαδή θεωρείς δίκαιο μετά από τόσες ώρες και χρονιά που έχουμε φάει στους ΣεΣ,να έρχεται ο κάθε τυχάρπαστος να σου παίρνει τομείς την ώρα που εσύ εργάζεσαι?Οι διαχειριστές επιβάλλεται να σεβαστούν τον κόπο μας διότι είμαστε από τους πρωτεργάτες στους χάρτες..Έκτος αν μας βαρέθηκαν και θέλουν να δώσουν χώρο σε συντεχνίες που δε μπορούν να μας αντιμετωπίσουν ..Τότε πάω πάσο
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
φιλε μου θα συμφωνουσα (σχεδον) σε ολα μαζι σου αν δεν χαρακτηριζες οσους εχουν απομεινει και παιζουν ακομα τον σεσ.
 

DeletedUser30097

Guest
υ.γ θα πρεπει επισης να μην μπορει ο πρωταθλητης να μπει σε πολιορκια. οπως ειπα ποιο πανω δεν σταματανε αυτες οι μαχες αν δεν γινει κ αυτο.
μπορω σε συνενοηση με φιλικη συντεχνια η φιλικο παιχτη να αλλοληπολιορκουμε τομεις ολη την ημερα με πρωταθλητες.
Θα μου παραχωρήσεις έναν εσωτερικό τομέα στην μεταλλειακή, όμορο με τους τομείς της συντεχνίας σου. Θα ανοίξω μια φορά τις θέσεις άμυνας, θα τις γεμίσω με πρωταθλητές μίας ή/και διαφόρων εποχών. Εσύ, έπειτα από τις 79 μάχες θα αποσύρεις την πολιορκία κι εγώ θα επανδρώνω ξανά τις θέσεις άμυνας με 8άδες πρωταθλητών, (δίχως το κόστος για το εκ νέου ξεκλείδωμά τους, αντισταθμίζοντας έτσι τα μετάλλια που θα επέστρεφαν στο θησαυροφυλάκιο από την απελευθέρωση του τομέα μετά την κατάκτησή του), για να κάνεις τις επόμενες 79 μάχες, και ούτω καθεξής.
Όπως βλέπεις δεν παίζει κανένα ρόλο, (στις στημένες), το πόσες απελευθερώσεις δικαιούται κάθε παίκτης, από ημερήσιο σε ημερήσιο υπολογισμό.

ΥΓ
Η μονάδα στην οποία δεν θα επιτρέπεται να επανδρώνει θέσεις άμυνας είναι ο κακοποιός!!! Σκέψου το λίγο και θα επανέλθω σε αυτό. Λάβε υπόψη σου τις πόλεις που έχουν ελευθερο χώρο για στήσιμο ενός στρατώνα, πριν το μάζεμα του αλκατράζ, μία κρυψώνα κακών και κατά τα άλλα ειναι φάρμες ...πόντων. Θα βουλιάξουν φίλε μου. Δε θα έχουν στρατό να γεμίζουν θεσεις άμυνας στις διάφορες εποχές... Κοίτα την πόλη μου στον γ' κόσμο και θα καταλάβεις το τι μπορεί να υποστηρίξει από στρατιωτικές μονάδες σε όλες τις εποχές. Ιδίως σαν ενεργοποιώ, από το μαγαζί της ταβέρνας, την συντόμευση του χρόνου εκπαίδευσης. Σε οκτώ ώρες εκπαιδεύω κακοποιό και σε μία ώρα και είκοσι λεπτά οποιαδήποτε άλλη μονάδα... Υπολόγισε πόσες μονάδες παράγω το 24ωρο...
Και λείπουν, προσωρινά, δυο στρατώνες με άρματα μάχης σημερινής, δυο με κανονια πρώιμου, ενας με εξωσκελετους, και δυο της αποικιακής...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα αδελφια μου Καλο Σ/Κ
Αχ αχ για μια ακομη φορα ...και πρωτη εγω ξεχασαμε/αγνοησαμε
την τελευταια φιλοσοφικη ...ανακαλυψη της μαντας
http://prntscr.com/okp94o

Μην κουραζεστε και μην ''ανησυχειτε'' λοιπον
η διαισθηση μου ...ναι αυτη που μου σφυριζει κλεφτικα** που και που
παλι μου ''σφυριξε'' οτι μαλλον ..τα υδατα της λιμνοθαλασσας -οπου λιμνοθαλασσα ορα GvG-
θα παραμεινουν τελικα ηρεμα και ..θολα
εχω την ...υποψια οτι προσωρινα (=μαλλον εχει την εννοια του τελικα) δεν θα ριξει μεσα
τους αναφερομενους (βαση της αρχικης ανακοινωσης ) βραχους
αλλα εναν μονακριβο κοκκο αμμου (ναι καλα διαβασατε ουτε καν 2-3 βοτσαλακια)
και μεταξυ μας και αυτον προς παραλια μερια θα τον ριξει
....ετσι ωστε να μην υπαρχει καμμια πιθανοτητα να ενοχληθουν οι παραμεσα, οι παραεξω και οι επι τα αυτα

Και μετα απο την συντομη και κυριως σεμνη αυτη τελετη
λεω κηρυξουμε το τελος της κατ αλλα ενδιαφερουσας θεματικης συζητησης (αμιγως τελικα θεωρητικης)
και προσωρινα να παμε να αραξουμε σε κανονικες παραλιες
γιατι μπορει ο καιρος να εχει μεν γυρισματα αλλα και το φοεκικο πλοιο δεν εχει ροτα ...επι τα προσω

Ακολουθουν τα αναμενομενα ?? πλεον ασχετα
1
Τελικα δεν ξερω αδελφια μου μηπως φταιμε εμεις (δηλ η ταλα και η μαντα)
,,,για τα επαναλαμβανομενα μπρος πισω βηματα της Inno
μηπως τελικα αρεσε στους κρατουντες ο ηχος του ..κλεφτικου** σφυριγματος μας
και για αυτο τον εχουν κανει αγαπημενη τους συνηθεια ?
2
Εαν τους αρεσει η λογοτεχνεια δεν αντιλεγω
καλος ο Σαιξπηρ και το ''Πολυ Κακο για το Τιποτα.'' / ''Much Ado about Nothing.''
ομως θα τους συμβουλευα να μελετησουν /διαβασουν και λιγο τους στιχους
ενος Μεγαλου Ελληνα Ποιητη (ωδοποιον μεγέλον)
και καλο θα ηταν να προβληματιστουν απο το νοημα
ενος και μονο στιχου του Ανδρεα Καλβου
''Θελει Αρετη και Τολμη η Ελευθερια.''
''Freedom needs virtue and daring'' ***


*** Ευχαριστω πολυ τον albertus magnus
για τo πριβε μνμ με την ορθη μεταφραση του ανωθεν στιχου στα αγγλικα
 
Τελευταία επεξεργασία:

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
εγω βλεπω για ακομα μια φορα τσαμπα τα συζηταμε.απορω μερικες φορες γιατι ανοιγουν τετοιες κουβεντες σε μπετα κ 'αναγκαζουν' κ το δικο μας φορουμ να ξεκινησει μια τετοια κουβεντα για τον σεσ κ μαλιστα να ρωτανε κ την γνωμη μας.
η γνωμη μας για ακομα μια φορα δεν μετραει..(δεν λεω για εδω μην παρεξηγηθω παλι,μιλαω γενικα απο την εταιρια)
ανακοινωσαν τοσες αλλαγες καναμε τοσες προτασεις κ τελικα θα γινουν μονο 3 απο αυτα που οι ιδιοι ανακοινωσαν.οι δικες μας ιδεες ουτε καν.(μιλαω για ολους τους παιχτες που εκαναν προτασεις σε μπετα κ εδω κ σε καθε χωρα ξεχωριστα.)

υ.γ θελετε συμμετοχη σε φορουμ κ σε καθε φορουμ ολου του κοσμου! για πιο λογο να συμμετεχουμε κ να γραφουμε? δεν μας υπολογιζει κανεις.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Καλημερα αδελφια μου Καλο Σ/Κ
Αχ αχ για μια ακομη φορα ...και πρωτη εγω ξεχασαμε/αγνοησαμε
την τελευταια φιλοσοφικη ...ανακαλυψη της μαντας
http://prntscr.com/okp94o

Μην κουραζεστε και μην ''ανησυχειτε'' λοιπον
η διαισθηση μου ...ναι αυτη που μου σφυριζει κλεφτικα** που και που
παλι μου ''σφυριξε'' οτι μαλλον ..τα υδατα της λιμνοθαλασσας -οπου λιμνοθαλασσα ορα GvG-
θα παραμεινουν τελικα ηρεμα και ..θολα
εχω την ...υποψια οτι προσωρινα (=μαλλον εχει την εννοια του τελικα) δεν θα ριξει μεσα
τους αναφερομενους (βαση της αρχικης ανακοινωσης ) βραχους
αλλα εναν μονακριβο κοκκο αμμου (ναι καλα διαβασατε ουτε καν 2-3 βοτσαλακια)
και μεταξυ μας και αυτον προς παραλια μερια θα τον ριξει
....ετσι ωστε να μην υπαρχει καμμια πιθανοτητα να ενοχληθουν οι παραμεσα, οι παραεξω και οι επι τα αυτα

Και μετα απο την συντομη και κυριως σεμνη αυτη τελετη
λεω κηρυξουμε το τελος της κατ αλλα ενδιαφερουσας θεματικης συζητησης (αμιγως τελικα θεωρητικης)
και προσωρινα να παμε να αραξουμε σε κανονικες παραλιες
γιατι μπορει ο καιρος να εχει μεν γυρισματα αλλα και το φοεκικο πλοιο δεν εχει ροτα ...επι τα προσω

Ακολουθουν τα αναμενομενα ?? πλεον ασχετα
1
Τελικα δεν ξερω αδελφια μου μηπως φταιμε εμεις (δηλ η ταλα και η μαντα)
,,,για τα επαναλαμβανομενα μπρος πισω βηματα της Inno
μηπως τελικα αρεσε στους κρατουντες ο ηχος του ..κλεφτικου** σφυριγματος μας
και για αυτο τον εχουν κανει αγαπημενη τους συνηθεια ?
2
Εαν τους αρεσει η λογοτεχνεια δεν αντιλεγω
καλος ο Σαιξπηρ και το ''Πολυ Κακο για το Τιποτα.'' / ''Much Ado about Nothing.''
ομως θα τους συμβουλευα να μελετησουν /διαβασουν και λιγο τους στιχους
ενος Μεγαλου Ελληνα Ποιητη (ωδοποιον μεγέλον)
και καλο θα ηταν να προβληματιστουν απο το νοημα
ενος και μονο στιχου του Ανδρεα Καλβου
''Θελει Αρετη και Τολμη η Ελευθερια.''
''Wants Virtue and Boldness or Freedom.''

συμφωνω σε ολα αν κ δεν καταλαβαινω τι γραφεις...:pP
μιας κ το ριξαμε στα ποιηματα,παρε κ ενα απο μενα...
δικο μου..:p

Απόψε, σήμερα και χθες
όλες οι πόρτες ειν’ κλειστές
και εγώ είμαι απ’ όξω

Και μες το θάμπος το θαμπό
παίρνω αμπάριζα να μπω
και με πετάνε όξω

Όλος ο κόσμος μ’ αγνοεί
βαρέθηκα πια τη ζωή
το φθόνο και τα μίση

Αλί αλί και τρισαλί
φωνάξτε αμέσως τον Αλή
να με καρατομήσει
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Ήσυχο ήσυχο το ποταμάκι αργοκυλαει το γαλάζιο το νεράκι και τραγουδάει την αγάπη την Χρυσή μια και ήρθες αγαπούλα μου εσύ.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Βελτιωνετε ο ΣεΣ, παντως....:D;):p
Καλημερα Καλη Κυριακη
δεν ξερω με ''το βελτιωνετε '' τι ακριβως θελεις να πεις
και μεταξυ μας ουτε τι μας συμφερει να εννοεις

1 εκδοχη
..... αναφερεσαι στην στροφη της συζητησης προς μια πιο ποιητικη /ποιοτικη μορφη
οκ το ομολογω εμεις (η ταλα κι μαντα) συμπαρασυρραμε τους συνομιλητες σε μια ακρως ....ποιητικη βραδια

2 εκδοχη
αναφερεσαι στο οτι τελευταια κατι ...κινηται στον GvG
μην ανησυχεις ....μπορα ειναι θα περασει
Κατι το καλοκαιρι που οι εντος κι εκτος συννορων πανε διακοπες
βλεπετε στις παραλιες δεν πολυ ταιριαζουν τα μποτακια
..γιατι οι ολιγοι φεροντες θα δειχνουν σαν τις μυγες μες στο γαλα
απο την αλλη ποσα λαπτοπ να κουβαλασει καποιος στην παραλια
ποσες ιντρ γραμμες να χρησιμοποιησει καποιος συγχρονως ...σε μια ξαπλωστρα
και απο την αλλη ... ειναι παντα εγκαιρα ενημερωμενοι και γνωστοι ...τσιγκουνιδες
..αντι λοιπον να ξοδευουν κανονικες στρ μοναδες αυτοι (συν γυναξι και τεκνοις )
για να αντικαταστισουν τα ακοντια απο τιους τομεις
..αφηνουν αλλους να το κανουν δηλ εμας
και μετα δεν εχω καμμια αμφιβολια ξανα προς την ...δοξα τραβουν
 
Κορυφή