Βελτιώσεις ΣεΣ

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
ευτυχώς που δεν ακούμε και μόνο διαβάζουμε :p
 

DeletedUser31394

Guest
ευτυχώς που δεν ακούμε και μόνο διαβάζουμε :p

Δεν ακούτε και τα έχετε κάνει "ΣΕΣ" στις μάχες ΣΕΣ !!!
ΕΛΕΟΣ !!! Κυνηγάτε τα event, τα ''δώρα'' για να πέφτει το χρήμα και έχετε ΔΙΑΛΥΣΕΙ το παιχνίδι.

Μετά τις τελευταίες 2 αναβαθμίσεις και με την κατάργηση δικλίδων ασφαλείας, μπαίνεις σε τομέα που γίνονται μάχες και σου δείχνει τον διπλανό τομέα. Πας να βάλεις πολιορκία σε λευκό και σου δείχνει άλλον τομέα που έχει ήδη πολιορκία. Άλλη φορά μπαίνεις σε τομέα κι αντί να σου δείξει το βελάκι πολιορκίας σου δείχνει την άμυνα. Μπάινεις σε τομέα που κατέχεις κι αντί να σου δείξει την άμυνα σου δείχνει βελάκι πολιορκίας. Κάνεις μάχες σε λευκό τομέα με 80 μάχες, τον ρίχνεις στις 20 μάχες και περνάνε 2 νέες άμυνες... από τον κανένα !!!

Κι όσο για το ρολόι... Οι απέναντι με 10-15 λογαριασμούς και 10-15 διπλούς, έχουν τρελλαθεί να βαράνε με τα ΚΛΙΚΕΡ. Βάζουν τους διπλούς τους να βαράνε συνέχεια κλικ επάνω στα πλήκτρα και ανάθεμα αν μπορείς να κάνεις 1-2 μάχες χωρίς να κολλήσει ο τομέας και να βγει μήνυμα συγχρονισμού !!!

Ο κόσμος το χει τούμπανο και σεις κρυφό καμάρι !!!

Και μου θέλετε 4ωρα και κατάργηση πλήκτρων ;;
Βάλτε σε μια σειρά αυτά που ήδη έχετε κάνει "ΣΕΣ"... και μετά το συζητάμε.

ΥΓ Μη μου πείτε να κάνω αναφορά των σφαλμάτων... θα γράφω 2 μέρες για να τα αναφέρω. 10 διαφορετικοί παίκτες με 8 διαφορετικούς περιηγητές τα έχουν δει. Κάντε τον κόπο οι ίδιοι να ασχοληθείτε.... Και δεν χρειάζεται να ακούτε... ΔΙΑΒΑΣΤΕ !!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Kαλημερα επειδη δεν εκρυψα ποτε
οτι ειμαι μια δυσλεκτικη ..με εκ γεννετης κομη ξανθωπη που ναι μεν στην πορεια σκουρυνε
αλλα η αντιληψη μου εξακολουθει ..να λειτουργει βαση της αρχεγονης ριζας
θα παρακαλουσα να μου πει καποιος επισημα σημερα 5/9/19
ποιες αλλαγες ισχυουν βαση της αρχικης πρωτης ανακοινωσης και ποιες τελικα πηγαν για ...ανακυκλωση πριν καν στεγνωση το μελανι...
γιατι εχθες συνειδητοποιησα οτι ουσιαστηκα μονο μια ειναι σε ισχη
το εμπαρκο στις μοναδες της χαλκινης εποχης
ολα τα υπολοιπα ..ειναι ως εχων (πριν της πρωτης ανακοινωσης)
δηλ
1 και οι πρωταθλητες ..πρωταθλητες παραμενουν μετα την απελευθερωση ενος τομεα
(τωρα δεν ξερω εαν αλλαζουν καθαρες πανοπλιες 'η εσαει φορουν την ιδια δεν τους εχω ''μυρισει'' μετα την ανακοινωση)
2 και εαν απελευθερωσεις εναν τομεα με 8 ιδιες στρ μοναδες τις ιδιες θα εχει και ο ελευθερος παλι
3 ουτε λογος για σκοντο στον χρονο προστασιας ... αυτο το ..διαβασα
Ακολουθει ασχετο
αδελφια μου υποθετω οτι εαν χρειαστηκε τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα για να γινει το εμπαρκο στις στρ μοναδες της χαλκινης εποχης
η επομενη αλλαγη ετσι οπως χρονικα το ''κοβω'' θα παρει καμμια 20 χρονια
θα σας παρακαλουσα να θυμισετε τοτε (εαν φοεκικα ...υπαρχουμε)
οτι θα ηθελα να κτυπησω τους ''ονειρεμενους 1111111'' στον χαρτη ολων των εποχων
..γιατι στην ηλικια που θα ειμαι χλωμο το κοβω εαν θα θυμαμαι που θα εχω αφησει το μεσελακι μου
ποσο μαλλον ποιον φοεκικα ηθελα να κτυπησω
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
παντως αυτοι που γραφουν τις ανακοινωσεις κ τς στελνουν κ εδω πρεπει να μα τρολαρουν λιγο..
δεν μπορω να βλεπω την λεξη βελτιωση σε οτιδηποτε αφορα τον σεσ.
δεν φανταζεστε τι χαλι του..
καθε μερα κ κατι καινουργιο βλεπουμε μαζι με τα προηγουμενα φυσικα...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Kαλησπερα επειδη εγω τα εχω ηδη αναφερει στον βετα θα τα ξανα αναφερω και εδω
http://prntscr.com/p933fw

Ωραια ειναι τα παραδειγματα αλλα η ουσια και το ..ζουμι παραμενουν ιδια
γιατι οι στρ μοναδες καμιας εποχης (κακοποιοι τυμπανιστες φρουροι ) δεν περιλαμβανονται σε αυτον τον κανονα
Φοεκιτακια μου για να σας το κανω πιο ..λιανα
δηλ υπαρχουν και οι εξαιρεσεις που καθιστα το ολο εγχειρημα .... ανευ ουσιαστικης αξιας
δηλ εαν βαλετε 8 κακοποιους -στρ μοναδα καμιας εποχης - παλι μετα την απελευθερωση 8 κακοποιοι θα μεινουν
(ουτε καν για χαρη της επαληθευσης της εν λογω ανακοινωσης δεν θα βρειτε μεσα εστω εναν τυμπανιστη γιατι και αυτος στην ιδια ''εποχη'' με τους κακοποιους ειναι)
εαν βαλετε 1 στρ μοναδα του μελλοντος και 7 κακοποιους μετα την απελευθερωση θα εχετε μεν μια τυχαια στρ μοναδα του μελλοντος αλλα οι 7 κακοποιοι ...σταθερα οι ιδιοι
οποτε οπως καταλαβαινετε και στο θεμα της επελευθερωσης στο 0001 πριν τον ημερησιο υπολογισμο και επακατακτισης του αμεσως μετα τις 8 μμ τα πραγματα παραμενουν σταθερα ,,,,και επι τα αυτα
..το ιδιο ισχυει και για τις αυτοφωτες ...στημενες μαχες
βαζετε 1 στρατιωτικη μοναδα της διαστημικης και 7 κακοποιους μετα την απελευθερωση θα βρειτε 1 στρ μοναδα της διαστημικης και 7 κακοποιους
 

Timothy Leary

Μέλος
'''Για να δώσουμε λίγες περισσότερες λεπτομέρειες για το πως δουλεύει αυτό στον Χάρτη Όλων των Εποχών. Όταν απελευθερώνετε ένα τομέα, ο τομέας θα γεμίζει αυτόματα με τυχαίες μονάδες από την εποχή των μονάδων που ελευθερώθηκαν. Για παράδειγμα, αν ο τομέας είχε 5 μονάδες του Πρώιμου Μεσαίωνα και 3 του Ύστερου όταν ελευθερώθηκε, θα αντικατασταθούν με 3 τυχαίες μονάδες του Ύστερου Μεσαίωνα και 5 τυχαίες του Πρώιμου.'''

Δεν καταλαβαίνω τίποτα, σόρι αν έχει ειπωθεί αλλά είναι 800 σελίδες νήμα και ίσως μου ξέφυγε...
Απελευθερώνεται ένας Τομέας...και τον παίρνει στη κατοχή του ένας NPC ok?...κι εγώ πως θα ξέρω από ποιας Εποχής μονάδες απελευθερώθηκε???
Πάω προχθές μεσ' τη καλή χαρά να πάρω ένα Τομέα από έναν NPC...δίνω τα ωραία μεταλλάκια μου...ρίχνω και το στρατό μου...και ετοιμάζομαι να πολεμήσω...κούνια που με κούναγε...διότι απέναντί μου ήταν κάτι διαστημικά κανόνια με 160 Επίθεση & Άμυνα...κι εγώ παίχτης του Ύστερου καθόμουνα και τα κοίταγα σαν χάνος.
Πάνε τα μέταλλα, πάει κ ο στρατός μου...πάει και η διασκέδασή μου.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
'''Για να δώσουμε λίγες περισσότερες λεπτομέρειες για το πως δουλεύει αυτό στον Χάρτη Όλων των Εποχών. Όταν απελευθερώνετε ένα τομέα, ο τομέας θα γεμίζει αυτόματα με τυχαίες μονάδες από την εποχή των μονάδων που ελευθερώθηκαν. Για παράδειγμα, αν ο τομέας είχε 5 μονάδες του Πρώιμου Μεσαίωνα και 3 του Ύστερου όταν ελευθερώθηκε, θα αντικατασταθούν με 3 τυχαίες μονάδες του Ύστερου Μεσαίωνα και 5 τυχαίες του Πρώιμου.'''

Δεν καταλαβαίνω τίποτα, σόρι αν έχει ειπωθεί αλλά είναι 800 σελίδες νήμα και ίσως μου ξέφυγε...
Απελευθερώνεται ένας Τομέας...και τον παίρνει στη κατοχή του ένας NPC ok?...κι εγώ πως θα ξέρω από ποιας Εποχής μονάδες απελευθερώθηκε???
Πάω προχθές μεσ' τη καλή χαρά να πάρω ένα Τομέα από έναν NPC...δίνω τα ωραία μεταλλάκια μου...ρίχνω και το στρατό μου...και ετοιμάζομαι να πολεμήσω...κούνια που με κούναγε...διότι απέναντί μου ήταν κάτι διαστημικά κανόνια με 160 Επίθεση & Άμυνα...κι εγώ παίχτης του Ύστερου καθόμουνα και τα κοίταγα σαν χάνος.
Πάνε τα μέταλλα, πάει κ ο στρατός μου...πάει και η διασκέδασή μου.

Καλημερα Καλη Εβδομαδα
Τυχαιο παραδειγμα ηταν
και μεταξυ μας ουσιαστικα αφορα μονο αυτους που επανακατακτουν συνεχως τον ιδιο τομεα
ειτε για λογους προστασιας της περιοχης τους
ειτε για λογους ...ευκολων και σιγουρων μαχων για τους πυργους .....
για τους υπολοιπους τα πραγματα ειναι ακριβως οπως και πριν
....Συγμ αλλα και πριν οταν πηγαινε καποιος να κατακτισει τομεα στον χαρτη ολων των εποχων
παλι ολα τα στρατιωτικα ενδεχομενα ηταν ..ανοιχτα
λογικα και υπο νορμαλ συνθηκες δεν ηξερε ποιας εποχης στρατιωτικες μοναδες θα συναντουσε
μπορουσε ο τομεας να ειχει στρ μοναδες απο ολες τις εποχες
γιατι στον χαρτη ολων των εποχων μπορουν να μπουν στρ μοναδες απο την εποχη του σιδηρου και πανω
(η μονη διαφορα ειναι δηλ οτι το τελευταιο χρονικο διαστημα εχουν αποκλειστει πλεον οι στρ μοναδες της χαλκινης εποχης)
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Οσο ποιο πολλα ζηταμε, τοσο περισσοτερο μπερδεμενα θα γινονται τα πραγματα...
Στη προσπαθεια των σχεδιαστων να ικανοποιησουν διαφορετικα ζητουμενα, γινονται αντικρουομενα σχεδιαστικα και πρακτικα λαθη...
Και ξαναπροτεινω...
Μια χαρα ηταν ο ΣεΣ πριν 3 χρονια..."επαναφερετε σε προηγουμενο σημειο"...;)
 

andrian empire

Ενεργό Μέλος
Κουτές ερωτήσεις vol.1.
  • Αφού το θέμα "στημένες" δεν θα λυθεί ούτως αλλιώς ποιός ο λόγος να "μεταμορφώνει" το FOE τυχαία τις μονάδες ;
  • Το να γεμίσεις ένα τομέα με συγκεκριμένες μονάδες (πχ τα τρεμπουκέ στον Μέσο) ώστε αν χρειαστεί να τον χορηγήσεις να δυσκολέψεις όποιον προσπαθήσει να τον πάρει είναι ή δεν είναι κομμάτι της στρατηγικής ;
  • 4ώρες ασπίδες για ν'αυξηθεί η συμμετοχή (φαντάζομαι). Η συμμετοχή των άνεργων και των συνταξιούχων εννοείται ;
  • Άντε και αυξήθηκε με αυτό τον τρόπο η συμμετοχή, για πόσο καιρό ; Γιατί με το κόστος σε αγαθά και μονάδες θεωρείτε ότι "θα πάει μακριά η "βαλίτσα" ;
  • Τελευταία η ερώτηση του ενός εκατομμυρίου. Ο ΣεΣ δεν υπήρχε στα αρχικά πλάνα των σχεδιαστών Προστέθηκε μετά από απαίτηση κάποιων που δεν είχαν τι να κάνουν (προσωπική άποψη). Μετά από τόσα χρόνια και τόσα παράπονα για "δυσλειτουργίες" γιατί επιμένετε να τον "βελτιώσετε" ;
καταργείστε τον μπας κι ησυχάσουμε !!!!!!!!!!!!!!!
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
1) συμφωνω απολυτα.
2) συμφωνω απολυτα..
3) δεν θα ειναι 4ωρο αλλα 8ωρο...αν γινει κ αυτο δηλαδη..
4) παρακαλα να μην αυξηθει η συμμετοχη..γιατι αν με το 5% κολαει το συμπαν σκεψου ενα 30% να μπαινει σεσ...θα πεσει ο σερβερ..
5) ο σεσ υπηρχε στα αρχικα πλανα των σχεδιαστων..αυτο που δεν υπηρχε ηταν ο σεσ και το παιχνιδι γενικα μετα την εποχη μελλον.
υπουιθεται το πλανο τους ηταν το παιχνιδι θα φτασει μεχρι μελλον και γιαυτο κ ειναι η τελευταια κανονικη εποχη σε σεσ.
δεν τα λεω εγω δικα τους λογια ειναι στις ανακοινωσεις σε μπετα.

αν τους βγει ο νεος χαρτης που θα ερθει το νεο ετος μην το αποκλειεις σαν σεναριο.να γινουν ολοι οι χαρτες σαν τον νεο χαρτη.
λιγοτερα σφαλματα δεν θα φωναζει κανεις για μποτακια κτλ.
αν δεν τους βγει?
καλη μας τυχη.
 

Timothy Leary

Μέλος
Τυχαιο παραδειγμα ηταν

Αν εννοείς το αρχικό ποστάρισμα της iris το ξέρω ότι ήταν ένα τυχαίο παράδειγμα, δεν 'πιάστηκα΄ από αυτό άλλο ήταν το πρόβλημά μου. Το γνωρίζω ότι δεν θα συναντώ συνέχεια μονάδες του Πρώιμου ή του Ύστερου κάθε φορά που πάω στον Χάρτη Όλων των Εποχών (ΧΟΕ).

....Συγμ αλλα και πριν οταν πηγαινε καποιος να κατακτισει τομεα στον χαρτη ολων των εποχων
παλι ολα τα στρατιωτικα ενδεχομενα ηταν ..ανοιχτα
λογικα και υπο νορμαλ συνθηκες δεν ηξερε ποιας εποχης στρατιωτικες μοναδες θα συναντουσε
μπορουσε ο τομεας να ειχει στρ μοναδες απο ολες τις εποχες

Κοίτα δεν έχω και καμιά τρελή εμπειρία από ΧΟΕ, καμιά 20αριά μάχες έχω στο ενεργητικό μου όλες κ όλες. Μάχες στις οποίες συνάντησα Κακοποιούς και κάποιους Τοξότες της Σιδήρου αν θυμάμαι καλά. Τις μάχες αυτές τις έκανα πάντα εναντίον NPC ΑΚΡΙΒΩΣ για να μη βρεθώ αντιμέτωπος με τα θηρία που περιέγραψα.
Τι θέλω να πω...το να πάω ΧΟΕ να τη πέσω σε ένα Τομέα που τον κατέχει μια Συντεχνία (είτε μεγάλη είτε μικρή, δεν έχει σημασία) και να βρεθώ αντιμέτωπος με μονάδες του π.χ. Αρκτικού το κατανοώ. Το να πάω όμως να τη πέσω σε NPC και να βρίσκομαι αντιμέτωπος με μονάδες 7 Εποχές πάνω από τη δική μου δεν το κατανοώ καθόλου.

Τότε λοιπόν δεν είναι ΧΟΕ, είναι απλά άλλος ένας χάρτης για τους παίχτες που βρίσκονται σε endgame φάση.

Το ερώτημά μου λοιπόν παραμένει...πως θα γνωρίζουμε από ποιας Εποχής μονάδες έχει χορηγηθεί ελευθερία (για ΧΟΕ πάντα μιλάμε) σε έναν Τομέα που βρίσκεται υπό NPC κατοχή? Στα τυφλά δίνατε τα μετάλλιά σας και το στρατό σας τόσο καιρό τάλα μου? Δεν ξέρω, απλά ρωτάω!
Διότι η απάντηση που βλέπω να έρχεται προς το μέρος μου (με ταχύτητα γύρω στα 10 μαχ :p) είναι...Ναι, στα τυφλά!!
ε τότε λοιπόν μην αναρωτιόμαστε για ποιο λόγο δεν παίζει ο κόσμος ΣεΣ. Πολύ απλά ο μέσος παίχτης ΔΕΝ παίζει κάτι που ΔΕΝ το κατανοεί. Και κάτω από αυτές τις συνθήκες λοιπόν ούτε κι εγώ πρόκειται να πάω ξανά για ΧΟΕ διότι δεν...εννόησα (κ για αυτό δεν μετανόησα...γεια σου ρε Άκη Πάνου αθάνατε :()...σιγά μη κάθομαι να ρίχνω τα μέταλλά μου και το στρατό μου στα τυφλά κ στη τύχη!!
Έτσι λοιπόν το 5% μάλλον θα πέσει στο 4,99999999 :D:D:D

Τεσπά όπως και νά'χει ευχαριστώ για την απάντηση τάλα :)
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Το ερώτημά μου λοιπόν παραμένει...πως θα γνωρίζουμε από ποιας Εποχής μονάδες έχει χορηγηθεί ελευθερία (για ΧΟΕ πάντα μιλάμε) σε έναν Τομέα που βρίσκεται υπό NPC κατοχή?

δεν θα γνωριζεις φιλε οπως δεν γνωριζουμε απο την πρωτη μετα του σεσ τις μοναδες που εχει ενας τομεας μεσα.
δεν ειναι κατι καινουργιο ανεκαθεν ετσι ηταν.
 

andrian empire

Ενεργό Μέλος
3) δεν θα ειναι 4ωρο αλλα 8ωρο...αν γινει κ αυτο δηλαδη.

Ααααα, ΟΚ.
Είχα μείνει στις αρχικές ανακοινώσεις και είπα μην κάνω "διαρροές" :)
8ώρος υπολογισμός αλλά 8ώρες εώς 16ώρες ασπίδες.
Δηλαδή σου παίρνει ο άλλος στις 12.01 τομέα στις 20.00 είναι για ύπνο και στις 04.00 που ξυπνάει σου ξαναπαίρνει !!!!!!
Τρομερό ;
χαχαχαχαχαχαχα
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Λιγο μπαχαλο τα πραματα στον ΣεΣ....ακομα...!!!
σε καποια φαση -προσφατα- ειχε μπει μια αλλαγη...μετα απο μαχη σε τομεα οταν πηγαινες να ξαναμπεις σε εβγαζε κατευθειαν στο παραθυρο της μαχης χωρις να χρειαζετε να ξαναπατησεις "προβολη τομεα"...
χαρηκα και γω....
αμ δε...!!! παει και αυτο ... ετσι απλα...


παει..
που παει, μην με ρωτατε....
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
δεν ειχε γινει ποτε αυτο που περιγραφεις σε σεσ.
σε τομεα που ειναι υπο κατοχη παντα βγαζει και εβγαζε προβολη τομεα.
σε τομεα αγριο-λευκο-NPC εκει πατας κ ανοιγει με την μια η διαχειρηση στρατου.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
επιτελους μεγαλες κ ωραιες αλλαγες! μπραβο!
ελπιζω μονο να διορθωθουν οι σφαλματαρες που εχουν προκειψει τελευταια.
δεν μπορεις να κανεις μαχη.καθηστερει πολυ να βγει το αποτελεσμα μαχης.
και διαφορα αλλα που γραφουμε ποιο πανω οι παιχτες.
αν τα τραβαμε σε ολους τους υπολογισμους κλαφτα χαραλαμπε..

σε εμας ποτε?
 

nikosch

Banned
ο τομεας κολλαει ΣΥΝΕΧΕΙΑ,ΑΚΑΤΑΠΑΥΣΤΑ,ΠΑΝΤΑ ΛΕΜΕ!δεν ξερεις αν εχει μπει πολιορκια, αν εχει σπασει, τιποτα απολυτως γιατι απλα δεν βλέπεις! μεχρι να πεσει η μαχη προλαβαίνεις να φτιαξεις ένα καφεδακι, θες να βαλεις πολιορκια κ σε πεταει στις αμυνες κ το αντιστροφο, αρκετες φορες δεν σ αφηνει να κανεις μαχη ενώ υπαρχει πολιορκια κ πρεπει να βγεις κ να ξαναμπεις στο χαρτη, σε πεταει στην πολη ενώ βρίσκεσαι σε μαχη, πατας σ ένα συγκεκριμενο τομεα αλλα σε βαζει σ άλλο...
παιζει να ξεχναω κ κατι, κατά τ αλλα θελουμε κ βελτιώσεις σεσ, δεν εχω λογια!!!111!!!1
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
ο σεσ ειναι στο χειροτερο σημειο που εχει βρεθει ποτε.
στελνεις στην υποστηριξη μηνυμα σου λενε θα ενημερωσουμε.
στελνουμε εδω καθε μερα, δεν μας απανταει κανεις.
μπορειτε να τα φτιαξετε ναι η οχι? τοσο δυσκολο ειναι να πειτε ενα ναι η ενα οχι?
 
Κορυφή