Συζήτηση Εκστρατεία Συντεχνίας - Αναβάθμιση

SCORPIOS

Banned
"Οι ανταμοιβές για τις μικρότερες συμπλοκές θα αλλάξουν επίσης για να ταιριάζουν με τη δυσκολία της συμπλοκής και τη συνολική εξισορρόπηση των ανταμοιβών του χαρακτηριστικού.

Σημείωση: καθώς εργαζόμαστε ακόμα πάνω στις λεπτομέρειες της νέας εξισορρόπησης, οι ανταμοιβές παραπάνω μπορούν ακόμα να αλλάξουν." Παραπάνω σας παραθέτω τις τελευταίες παραγράφους της ανακοίνωσης για το 5ο επίπεδο της εκστρατείας, άρα αγαπητά μέλη του φόρουμ και συμπαίχτες του παιχνιδιού με τις προτάσεις μας με υπομονή και χωρίς καταστροφολοφια πιθανόν να δούμε και αλλαγές.Το σχόλιο αυτό είναι προσωπική μου εκτίμηση.
Εγώ μένω στο πιθανόν άρα ΟΧΙ αλλαγές τουλάχιστο για 2 μήνες
ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΕΙ 5 ΕΠΙΠΕΔΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ
 
Απορώ γιατί το συζητάτε ακόμη.

Τόσα χρόνια έχει πέσει του κόσμου το χρήμα στην επίθεση και άμυνα παίκτη και επειδή έχει κορεστεί η κατάσταση τώρα ελπίζουν να πέσει χρήμα στην επίθεση και άμυνα πόλης. Και αυτά δεν είναι τίποτα σε όσα συμβαίνουν πίσω από την πλάτη σας. Π.χ. Επαναφέρουν παίκτες που είχαν μόνιμα μπαν διότι έριχναν χρήμα, Δεν τιμωρούν πάικτες με παράνομα προγράμματα επειδή τους βολεύει έτσι όπως παίζουν για να διατηρούν καταστάσεις, ώστε να αναγκάζουν τους άλλους να ρίχνουν χρήμα κλπ κλπ.

Όλα στον βωμό του Μήδα.
Καλά κάνουν αυτοί. Πως θα ζήσουν. Κλέφτες να γίνουν ;

Τελικά όμως, μήπως έιναι κλοπή ; Μήπως το ότι κλέβουν τον χρόνο που αφιερώνουν οι πολλοί ανυποψίαστοι και χωρίς ενημέρωση, είναι κλοπή ; Δεν ξέρω. Ο καθένας το βλέπει όπως νομίζει. Δυστυχώς όμως, οι περισσότεροι το βλέπουν όπως θα ήθελαν να είναι, σε έναν κόσμο αγγελικά πλασμένο και όχι όπως πραγματικά είναι.

Χαιρετώ. Δε νομίζω να τα ξαναπούμε. Βλέπω μόνιμο μπαν.
ΥΓ Όσοι προλάβατε να διαβάσετε πριν κατεβάσουν την ανάρτηση, ενημερώστε και τους συμπαίκτες σας.
 

TeTaTeT

Μέλος
Απορώ γιατί το συζητάτε ακόμη.

Τόσα χρόνια έχει πέσει του κόσμου το χρήμα στην επίθεση και άμυνα παίκτη και επειδή έχει κορεστεί η κατάσταση τώρα ελπίζουν να πέσει χρήμα στην επίθεση και άμυνα πόλης. Και αυτά δεν είναι τίποτα σε όσα συμβαίνουν πίσω από την πλάτη σας. Π.χ. Επαναφέρουν παίκτες που είχαν μόνιμα μπαν διότι έριχναν χρήμα, Δεν τιμωρούν πάικτες με παράνομα προγράμματα επειδή τους βολεύει έτσι όπως παίζουν για να διατηρούν καταστάσεις, ώστε να αναγκάζουν τους άλλους να ρίχνουν χρήμα κλπ κλπ.

Όλα στον βωμό του Μήδα.
Καλά κάνουν αυτοί. Πως θα ζήσουν. Κλέφτες να γίνουν ;

Τελικά όμως, μήπως έιναι κλοπή ; Μήπως το ότι κλέβουν τον χρόνο που αφιερώνουν οι πολλοί ανυποψίαστοι και χωρίς ενημέρωση, είναι κλοπή ; Δεν ξέρω. Ο καθένας το βλέπει όπως νομίζει. Δυστυχώς όμως, οι περισσότεροι το βλέπουν όπως θα ήθελαν να είναι, σε έναν κόσμο αγγελικά πλασμένο και όχι όπως πραγματικά είναι.

Χαιρετώ. Δε νομίζω να τα ξαναπούμε. Βλέπω μόνιμο μπαν.
ΥΓ Όσοι προλάβατε να διαβάσετε πριν κατεβάσουν την ανάρτηση, ενημερώστε και τους συμπαίκτες σας.

Νομίζω ότι τα λέει όλα εδώ, χωρίς να προσπαθεί να κρυφτεί πίσω από υπονοούμενα κλπ.
Π.χ. Και γω πριν λίγο καιρό έκανα αναφορά στη διαχείριση, για επαναφορά παίκτη που με είχε βρίσει δημόσια. Ο συγκεκριμένος παίκτης είχε δεχθεί μόνιμο αποκλεισμό σε όλους τους κόσμους γιατί τον έπιασαν να χρησιμοποιεί παράνομο λογισμικό συνεχώς και παντού (αποδεδειγμένα), δημόσια είχε παραδεχθεί ότι χρησιμοποιεί παράνομο λογισμικό και γιατί είχε βρίσει δημόσια παίκτες και μέλη της διαχείρισης. Η επίσημη απάντηση στην αναφορά μου, με λίγα λόγια ήταν : Δεν είναι δική σας δουλειά, κάνουμε ότι θέλουμε.

5ο επίπεδο εκστρατείας... Θα δανειστώ μια έκφραση "Είναι πολλά τα λεφτά Άρη". Και εννοείται ότι δεν είναι δική μας δουλειά.

Ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματά του.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Απορώ γιατί το συζητάτε ακόμη.

Τόσα χρόνια έχει πέσει του κόσμου το χρήμα στην επίθεση και άμυνα παίκτη και επειδή έχει κορεστεί η κατάσταση τώρα ελπίζουν να πέσει χρήμα στην επίθεση και άμυνα πόλης. Και αυτά δεν είναι τίποτα σε όσα συμβαίνουν πίσω από την πλάτη σας. Π.χ. Επαναφέρουν παίκτες που είχαν μόνιμα μπαν διότι έριχναν χρήμα, Δεν τιμωρούν πάικτες με παράνομα προγράμματα επειδή τους βολεύει έτσι όπως παίζουν για να διατηρούν καταστάσεις, ώστε να αναγκάζουν τους άλλους να ρίχνουν χρήμα κλπ κλπ.

Όλα στον βωμό του Μήδα.
Καλά κάνουν αυτοί. Πως θα ζήσουν. Κλέφτες να γίνουν ;

Τελικά όμως, μήπως έιναι κλοπή ; Μήπως το ότι κλέβουν τον χρόνο που αφιερώνουν οι πολλοί ανυποψίαστοι και χωρίς ενημέρωση, είναι κλοπή ; Δεν ξέρω. Ο καθένας το βλέπει όπως νομίζει. Δυστυχώς όμως, οι περισσότεροι το βλέπουν όπως θα ήθελαν να είναι, σε έναν κόσμο αγγελικά πλασμένο και όχι όπως πραγματικά είναι.

Χαιρετώ. Δε νομίζω να τα ξαναπούμε. Βλέπω μόνιμο μπαν.
ΥΓ Όσοι προλάβατε να διαβάσετε πριν κατεβάσουν την ανάρτηση, ενημερώστε και τους συμπαίκτες σας.
Δεν νομιζω οτι συντρεχει λογος μπαν...ποσο μαλλλον μονιμου...
θα δουμε...
Το παρολογο του θεματος ειναι οτι μας ζητανε να επιτεθουμε σε στρατους, με τα ποσοστα τους αμυντικου στρατου της πολης μας...αυτο δεν αλλαζει τον παραλογισμο...οποιος το σκεφτηκε, ειχε αχυρα στο κεφαλι του...θα ξεχασουμε και αυτα που ξερουμε δλδ?
ας κανουν κατι αλλο για να αναγκαστουμε να ανεβασουμε τα ποσοστα της αμυνας πολης, οχι να χαλανε πραγματα που λειτουργουν..
τεσπα, στους κουφου-Γερμανου τη πορτα, παρε τη πορτα και φυγε...ξερουμε πως λειτουργει το μυαλο τους, και οχι μονο απο το ΦοΕ...
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΜΗΝ ΑΝΟΙΞΕΙ 5 ΕΠΙΠΕΔΟ
Η μονη λυση και μην ακουτε οτι μας ακουνε...(γελανε και οι πετρες) δεν παιζω εκστρατεια μετα την αλλαγη....και ουτε προκειται.....τι θα κανουν? θα χρυσωσουν το χαπι με τιποτα αλλαγες στα ποσοστα στο 5 επιπεδο μα την ουσια δεν θα την πειραξουν...Ποια ειναι η ουσια? το χρημα η αγορα διαμαντιων....καταπιαμε αμασητο το κολπο με το εχτρα επιπεδο στα κτηρια των ηβεντ...και σου λενε ετοιμοι ειναι οι ιθαγενεις....φατε τους....Και προσωπικα εγω παρ οτι λυπαμαι τις ωρες που εχω χασει στη βλακεια ετοιμος ειμαι να το αφησω οχι απο κακια η φοβερα απλα ξενερωσα....ηδη αυτη τη βδομαδα 3 μερες δεν το ανοιξα...σιγα σιγα θα απεξαρτηθω που θα παει...
 

SCORPIOS

Banned
Λυπούμαστε που βλέπουμε ότι η αλλαγή στην Εκστρατεία Συντεχνίας έχει προκαλέσει τόση μεγάλη αναστάτωση στην κοινότητα.

Παρακαλώ να δημοσιεύσετε τις προτάσεις σας που θα μπορούσαν να κάνουν το επίπεδο 5 πιο ελκυστικό για εσάς, ώστε να μπορέσουμε να τις συγκεντρώσουμε και να τις μεταφέρουμε στους σχεδιαστές μας.

Το να μη ξεκλειδώσει κανείς το Επίπεδο 5 είναι φυσικά μια λύση, αλλά όχι πρόταση βελτίωσης.
14 Απριλίου ανακοίνωση σήμερα 28 Μάϊου ενάμιση μηνα μετα καμία αλλαγή
Λες να βγω αληθινος που έλεγα ούτε σε 2 μήνες δε θα δουμε αλλαγή
 

Demme

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
αναζητώ τις αλλαγές
Λάβετε υπόψη ότι η εφαρμογή αλλαγών στο παιχνίδι, βάσει ανατροφοδότησης, ιδεών και προτάσεων μπορεί να πάρει χρόνο, καθώς πρέπει να εξετάσουμε κάθε είδους δυνατότητες και σενάρια για το πώς να εφαρμόσουμε καλύτερα κάτι. Δεν μπορούμε επίσης να υποσχεθούμε καμία αλλαγή με βάση τα σχόλιά σας, καθώς μπορεί να απορριφθεί για διάφορους λόγους. Να είστε σίγουρος όμως ότι τα σχόλιά σας καθώς και των άλλων παικτών παραδόθηκαν στην ομάδα ανάπτυξης και θα ληφθούν υπόψη για μελλοντική ανάπτυξη.
 

SCORPIOS

Banned
Λάβετε υπόψη ότι η εφαρμογή αλλαγών στο παιχνίδι, βάσει ανατροφοδότησης, ιδεών και προτάσεων μπορεί να πάρει χρόνο, καθώς πρέπει να εξετάσουμε κάθε είδους δυνατότητες και σενάρια για το πώς να εφαρμόσουμε καλύτερα κάτι. Δεν μπορούμε επίσης να υποσχεθούμε καμία αλλαγή με βάση τα σχόλιά σας, καθώς μπορεί να απορριφθεί για διάφορους λόγους. Να είστε σίγουρος όμως ότι τα σχόλιά σας καθώς και των άλλων παικτών παραδόθηκαν στην ομάδα ανάπτυξης και θα ληφθούν υπόψη για μελλοντική ανάπτυξη.
Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι........
 

Demme

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι........
Το ότι κάτι δεν σας αρέσει, σαφώς και είναι αποδεκτό αλλά, αυτό δεν σημαίνει ότι, θα πρέπει και η Ομάδα Ανάπτυξης της εταιρείας να ασπαστεί την άποψή σας.
Λαμβάνουν σοβαρά υπόψη τους τις όποιες προτάσεις-ιδέες των παικτών, αυτό όμως, όπως προ είπα, δεν σημαίνει και ότι θα γίνουν άμεσα ή οποτεδήποτε, οποιεσδήποτε αλλαγές.
Και για να κλείσω, το μόνο που καταφέρνετε με τη συμπεριφορά σας είναι να γίνεστε, αν μη τι άλλο, κουραστικός.
 

SCORPIOS

Banned
Το ότι κάτι δεν σας αρέσει, σαφώς και είναι αποδεκτό αλλά, αυτό δεν σημαίνει ότι, θα πρέπει και η Ομάδα Ανάπτυξης της εταιρείας να ασπαστεί την άποψή σας.
Λαμβάνουν σοβαρά υπόψη τους τις όποιες προτάσεις-ιδέες των παικτών, αυτό όμως, όπως προ είπα, δεν σημαίνει και ότι θα γίνουν άμεσα ή οποτεδήποτε, οποιεσδήποτε αλλαγές.
Και για να κλείσω, το μόνο που καταφέρνετε με τη συμπεριφορά σας είναι να γίνεστε, αν μη τι άλλο, κουραστικός.
Συμπαίκτη του giannis19570 όταν στέλνετε τα μνμτα κονσέρβα εσείς δεν είστε κουραστικοί?
Το ότι σας ενοχλεί η άποψη μου δε σημαίνει ότι εγώ πρέπει να ασπαστώ τις απαντήσεις που μου δίνετε.
Το άμεσα για τον καθένα είναι σχετικό πάντως 2 μήνες και βλέπουμε δε το λες άμεσα
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
καιρός φέρνει τα λάχανα καιρός τα παραπούλια
.................................................................................................................
 
Τελευταία επεξεργασία:

Demme

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Συμπαίκτη του giannis19570 όταν στέλνετε τα μνμτα κονσέρβα εσείς δεν είστε κουραστικοί?
Το ότι σας ενοχλεί η άποψη μου δε σημαίνει ότι εγώ πρέπει να ασπαστώ τις απαντήσεις που μου δίνετε.
Το άμεσα για τον καθένα είναι σχετικό πάντως 2 μήνες και βλέπουμε δε το λες άμεσα
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
καιρός φέρνει τα λάχανα καιρός τα παραπούλια
.................................................................................................................
Μάλλον διαβάζετε τις αναρτήσεις μας επιλεκτικά γιατί, σε ότι αφορά τις έτοιμες απαντήσεις, μπορείτε να διαβάσατε την από 2-11-2022 ανάρτηση της Community Manager εδώ https://forum.gr.forgeofempires.com/index.php?threads/Καθαρό-παιχνίδι.9086/#post-53108
Και μάλλον δεν καταλαβαίνετε τι γράφω. Πρέπει λοιπόν να σας το εξηγήσω. Οι προτάσεις σας προωθούνται όλες στην Ομάδα Ανάπτυξης. Το αν θα αλλάξει κάτι και πότε είναι καθαρά θέμα δικό τους. Όσο και να το επαναφέρετε ως θέμα, δεν αλλάζει τίποτε και απλά γίνεστε κουραστικός.
Και για την ιστορία είμαι συμπαίκτης εβδομήντα έξι (76) μελών της συντεχνίας μου και θα μπορούσα κάλλιστα να είμαι συμπαίκτης οποιουδήποτε, ακόμη και δικός σας. Αυτό δε σημαίνει ότι θα είχατε κάποιο κέρδος. Αυτός είναι άλλωστε και ένας από τους λόγους που δεν μπορώ έχω πρόσβαση στις πληροφορίες του Β κόσμου, όπως όλοι οι διαχειριστές άλλωστε δεν έχουν πρόσβαση στους κόσμους που παίζουν.
 

SCORPIOS

Banned
Μάλλον διαβάζετε τις αναρτήσεις μας επιλεκτικά γιατί, σε ότι αφορά τις έτοιμες απαντήσεις, μπορείτε να διαβάσατε την από 2-11-2022 ανάρτηση της Community Manager εδώ https://forum.gr.forgeofempires.com/index.php?threads/Καθαρό-παιχνίδι.9086/#post-53108
Και μάλλον δεν καταλαβαίνετε τι γράφω. Πρέπει λοιπόν να σας το εξηγήσω. Οι προτάσεις σας προωθούνται όλες στην Ομάδα Ανάπτυξης. Το αν θα αλλάξει κάτι και πότε είναι καθαρά θέμα δικό τους. Όσο και να το επαναφέρετε ως θέμα, δεν αλλάζει τίποτε και απλά γίνεστε κουραστικός.
Και για την ιστορία είμαι συμπαίκτης εβδομήντα έξι (76) μελών της συντεχνίας μου και θα μπορούσα κάλλιστα να είμαι συμπαίκτης οποιουδήποτε, ακόμη και δικός σας. Αυτό δε σημαίνει ότι θα είχατε κάποιο κέρδος. Αυτός είναι άλλωστε και ένας από τους λόγους που δεν μπορώ έχω πρόσβαση στις πληροφορίες του Β κόσμου, όπως όλοι οι διαχειριστές άλλωστε δεν έχουν πρόσβαση στους κόσμους που παίζουν.
Δεν πειράζει όσο δεν αλλάζει τπτ ας γίνομαι κουραστικός μήπως και αλλάξει έστω και 1% κάτι προς το καλύτερο
Δεν με νοιάζει για τους υπολοίπους 75 το αν θα ήσουν συμπαίκτης δικός μας δεν νομίζω, δλδ δε μιλάς στο Discord με τους συμπαίκτες σου?
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν αρκεί να είναι τίμια, πρέπει και να φαίνεται τίμια
...............................................................................................................
 

Demme

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Δεν πειράζει όσο δεν αλλάζει τπτ ας γίνομαι κουραστικός μήπως και αλλάξει έστω και 1% κάτι προς το καλύτερο
Δεν με νοιάζει για τους υπολοίπους 75 το αν θα ήσουν συμπαίκτης δικός μας δεν νομίζω, δλδ δε μιλάς στο Discord με τους συμπαίκτες σου?
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν αρκεί να είναι τίμια, πρέπει και να φαίνεται τίμια
...............................................................................................................
19:55 έως 20:15. Κάνω καμιά 100στή μάχες ΣεΣ, μόνο όταν χρειάζεται και γεια σας! Ξέρω ότι δεν γίνομαι πιστευτός αλλά το ίδιο ισχύει και για το δικό σας κουραστικός. Έστω και το 1% να πιστέψει ότι η Ομάδα Διαχείρισης δεν είναι προκατειλημμένη, έχουμε κέρδος.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Η εκτίμηση κι ο σεβασμός ποτέ δεν απαιτούνται, μ' ένα αγώνα μια ζωή και κόπους αποκτιούνται
----------------------------------------------------
 
Κορυφή