Ερωτήσεις για τους διαγωνισμούς

DeletedUser31374

Guest
α) Αυτό μας λέει ότι αυτοί που έχουν δηλώσει μία κάρτα, κερδίζουν εφόσον είναι μία από τις δύο ζητούμενες.
β) Εγώ και κάποιοι άλλοι που έχουμε δηλώσει δύο κάρτες, πότε κερδίζουμε; Όταν και οι δύο είναι σωστές; Και, αν είναι μόνο η μία από τις δύο σωστή, δε θα πρέπει να συμπεριληφθούμε στην περίπτωση α, ώστε να μην αδικηθούμε; Και σε μία τέτοια περίπτωση, δε θα έχουμε πλεονέκτημα σε σχέση με τους άλλους που δήλωσαν μόνο μία κάρτα αφού έχουμε μεγαλύτερη πιθανότητα να κερδίσουμε σε σχέση με τους α;
o_O o_O o_O o_O o_O
Το ποιο δίκαιο μετά από αυτό το μπέρδεμα είναι να μπουν όλου που έχουν έστω και μια κάρτα σωστή στη κλήρωση
και αυτοί που το διόρθωσαν ας έχουν ποιο πολλές πιθανότητες γιατί δεν μπήκαν στο φόρουμ μόνο για τα διαμάντια.
Μια άλλη λύση είναι να στείλει η Ειρήνη ξανά ομαδικό μήνυμα σε όλους για το λάθος και τη διόρθωση του
και να ισχύουν η δυο κάρτες νομίζω ότι αυτό είναι το ποιο σωστό να γίνει. ;) ;):);)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
καλησπερα παιδια. για ποιον λογο δεν κερδισα??? η ανακοινωση ειναι σαφεστατη.

''Αγαπητοί φίλοι και συμπαίκτες γεια χαρά. Επιτέλους Σαββατοκύριακο και έχουμε ετοιμάσει έναν νέο διαγωνισμό για σας. Πέντε τυχεροί που θα απαντήσουν σωστά σε όλες τις ερωτήσεις θα κερδίσουν από 400 διαμάντια μετά από κλήρωση!
Ο διαγωνισμός λήγει την Τρίτη στις 12 το βράδυ και οι απαντήσεις σας θα είναι κρυφές.
Καλή τύχη και καλές μάχες.''

δεν γραφει καπου στις συγκεκριμενες απαντησεις που μας δινει το μπος! :p
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Αγαπημένε μου Μητσε Νικαια7,
Όταν σου δίνουν πολλαπλές επιλογές, θα πρέπει να διαλέξεις τη σωστή. Ίσως να μη το γνώριζες, γιατί όπως διάβασα κάπου αλλού σου έχουν πάρει τα μυαλά τα γήπεδα και κάτι "σουρλουλούδες" και δε προσέχεις στην παράδοση.
Δυστυχώς, θα πρέπει να μας τα ξαναπείς το Σεπτέμβριο...

Μπορεί να μη κέρδισες αυτό το διαγωνισμό, αλλά πάντα καταφέρνεις με ένα σατανικό τρόπο να κερδίζεις το ενδιαφέρον μας.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
εγω ξερω οτι μου χρωσταει το παιχνιδι 500 διαμαντια και αλλα πεντακο απο τον διαγωνισμο με το μαστερ σεφ.
τα σημειωνω τα αφηνω στην ακρη να τοκιζονται!

στον επομενο διαγωνισμο θα πρεπει να μας αφηνετε να απανταμε οπως κ με οτι τροπο θελουμε! μην κολατε σε ασημαντες κ μικρες λεπτομερειες οτι ειμαστε εκτος θεματος.
μοιραστε διαμαντι στον λαο!!
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
εγω ξερω οτι μου χρωσταει το παιχνιδι 500 διαμαντια και αλλα πεντακο απο τον διαγωνισμο με το μαστερ σεφ.
τα σημειωνω τα αφηνω στην ακρη να τοκιζονται!

στον επομενο διαγωνισμο θα πρεπει να μας αφηνετε να απανταμε οπως κ με οτι τροπο θελουμε! μην κολατε σε ασημαντες κ μικρες λεπτομερειες οτι ειμαστε εκτος θεματος.
μοιραστε διαμαντι στον λαο!!

Όταν θα κάνουμε διαγωνισμό τάβλι θα τα πάμε διπλά ή τίποτα. Είσαι? :p
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
τελικα τι εγινε με τον διαγωνισμο που εληξε χθες;ποιοι ειναι οι νικητες;
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
δεν έχουμε ολοκληρώσει ακόμα τη διαδικασία της κλήρωσης.
Θα ανακοινωθούν μέσα στις επόμενες ημέρες μαζί με τις λύσεις των προκλήσεων
 

finrοd

Banned
Ωχ! Τέτοια γυαλιά φοράνε στην ΙΝΝΟ; Ε, τώρα εξηγούνται τα σφάλματα στο παιχνίδι!!
Όσα ...χαπάκια και να καταβροχθίσουν, η όρασή τους δεν πρόκειται να βελτιωθεί. Παραμορφωμένα όλα πάντα θα τα θωρούν. :smiling_imp:
 
Τελευταία επεξεργασία:

silvo

Banned
Καλησπέρα! Τι έγινε με τον διαγωνισμό του puzzle; Θα βγαίναν τα αποτελέσματα χθες. Ευχαριστώ!
 

ΔονΚιχώτης

Ενεργό Μέλος
Ο τελευταίος διαγωνισμός «μπάζει» γι αυτό και τελικά, ενώ μπήκα στη διαδικασία να παίξω και στα τρία επίπεδα δυσκολίας, αναίρεσα τη συμμετοχή μου, μιας και υπάρχουν χρόνοι που είναι άπιαστοι με ανθρώπινο χέρι∙ αυτό εν μέρει αποδεικνύεται και από χρόνους συμμετεχόντων και στα τρία επίπεδα δυσκολίας, όπου συμβαίνει το εξής παράδοξο: στο ένα επίπεδο δυσκολίας να έχουν καταφερεί άπιαστο χρόνο, ενώ στα άλλα δύο να έρχονται δεύτεροι ή και τρίτοι. Από τη στιγμή που δεν μπορεί να ελεγχθεί η εγκυρότητα των χρόνων των συμμετεχόντων καλό είναι να μην ξαναμπούν τέτοιου είδους διαγωνισμοί.
 

silvo

Banned
Καλησπέρα ΔονΚιχώτη! Αυτό αναφέρεται σε μένα! Σε διαβεβαίωνω οτι το προσπάθησα μερικές φορές για να πετύχω αυτό το χρόνο! Στα επόμενα επίπεδα δυσκολίας έπιασα ένα χρόνο και το άφησα εκεί γιατί δεν βρέθηκαν 5 άτομα να με περάσουν! Κράτησα κάθε screenshot του χρόνου μου κάθε φορά. Κακώς αποσύρθηκες! Μπορούσες και συ να κάνεις καλύτερο χρόνο.

Στους κανόνες δεν έλεγε πόσους φορές μπορούμε να το δοκιμάσουμε. Είμαι από υπολογιστή και προσπάθησα πάνω από 10 φορές μέχρι που στις τελευταίες δεν μπορούσα να σπάσω το χρόνο. Έχω έναν καλύτερο χρόνο κατά 1 δεύτερο που δεν μπήκα στον κόπο να το ανεβάσω!


Υ.Γ. λατρεύω τα Puzzle και φυσικά ο διαγωνισμός ήταν ότι πρέπει για μένα!
 

Συνημμένα

  • finishPuzzle.png
    finishPuzzle.png
    414,6 KB · Προβολές: 5

silvo

Banned
Εντωμεταξύ γιατί αποσύρθηκες ρε συ, αφού είσαι μέσα στην 5αδα; Μην κοιτάς τα διπλά και τριπλά silvo είναι όλα από μένα και είναι γιατί ξανασυνδεόμουν διαφορετικές μέρες ή ώρες.

Πρακτικά χάρισες σε κάποιον άλλον τα διαμάντια!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

JIMI HENDRIX

Μέλος
ποσο δίκο έχει ο δόνκιχώτης...και για όσους παίξαμε πόσο οφθαλμοφανές ήταν ότι οι χρόνοι είναι πειραγμένοι.....βέβαια είμαστε συνηθισμένοι απο τέτοια
 

silvo

Banned
Τι θέλετε ρε παιδιά! Να κάνω record τη λύση; Μπορώ να το κάνω και αυτό. Μπορώ να κάτσω να καώ επίσης να σας φέρω και καλύτερο χρόνο. Αν είναι δυνατόν! Ο Δον Κιχώτης εντωμεταξύ ήταν μέσα στην 5αδα κακό του κεφαλιού του!
 

silvo

Banned
Αντιλαμβάνεστε προφανώς πόσο άδικο ήταν αυτό που κάνατε τώρα έτσι; Δεν δώσατε σαφείς οδηγίες για το διαγωνισμό! Δηλαδή κάποιος που μπήκε πρώτα να τεστάρει τι μπορεί να κάνει και όταν βελτίωσε το χρόνο του να έμπαινε με το όνομα του και να το ανέβασε το σκεφτήκατε; Ποιο ήταν το πρόβλημα να κάνω επεξεργασία την απάντηση μου με καλύτερο χρόνο, εφόσον κάποιος μπορούσε να το κάνει αθόρυβα;

Βασιζόμουν σε αυτά τα 400 διαμάντια για επέκταση. Περίμενα πως και πως! Είμαι νέος παίκτης και κάθε τέτοιο πράγμα μετράει! Beast in black να τα χαίρεσαι ρε. Παραπονιόσουν για αδικία και σου βγήκε ανάποδα!

Υ.Γ. πέταξα ένα 2ωρακι από τη ζωή μου για το τίποτα!

Υ.Γ.2 Αγαπητέ ΔΗΜΗΤΡΗ ΥΖF είδα είσαι και παίκτης μέσα στο παιχνίδι. Μπορείς να καταλάβεις λοιπόν τι χαλάστρα με κάνατε, όντας στη θέση μου πριν μερικά χρόνια!
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΔονΚιχώτης

Ενεργό Μέλος
Καταρχάς συγνώμη γιατί άργησα να δω τις απαντήσεις.

Silvo συγνώμη αν ένιωσες πως αυτό που έγραψα σε στοχοποίησε, δεν είχα καμμία τέτοια πρόθεση, ειλικρινά. Η μομφή μου ήταν προς την ομάδα που έβαλε το διαγωνισμό. Το ότι μου φάνηκαν απίστευτοι οι χρόνοι σου αλλά και άλλων παικτών, ναι όντως μου φάνηκαν, αλλά προφανώς δεν μπορώ να εξάγω ασφαλές συμπέρασμα γι αυτό και η μομφή μου προς την ομάδα που προφανώς ούτε αυτή μπορεί να εξάγει ασφαλές συμπέρασμα για τη μη διαβλητότητα του διαγωνισμού, γι αυτό και η προτροπή μου να βάζουν διαγωνισμούς που μπορούν να ελέγξουν τα αποτελέσματά τους.

Πάντως και εγώ έκανα πολλές (πάρα πολλές) προσπάθειες και στη λίστα ονομάτων κάθε φορά απλά ανανεωνόταν ο χρόνος μου χωρίς να δημιουργείται δεύτερη-τρίτη-κ.ο.κ. εγγραφή, άρα όντως είναι άδικο αν σε απέκλεισαν γι αυτόν τον λόγο, καθώς, φαντάζομαι, όλοι/ες θα έκαναν παραπάνω από μία προσπάθειες. Για να μην «σκας», αν ανατρέξεις σε προηγούμενο διαγωνισμό (π.χ. με καταμέτρηση μπαλών) θα δεις και εκεί τεράστια αδικία που ενώ θα μπορούσε να διορθωθεί, δεν διορθώθηκε.
 
Κορυφή