Καλοκαιρινή Εκδήλωση

nouliadis

Καμένος Χρήστης
Δεν υπάρχει.
Αυτά που υπάρχουν είναι τα εξής: http://prntscr.com/opx88m
ευχαριστω πολυ Μαριε.τσαμπα το περιμενα...με βλεπω -κανοντας προβλεψη απο τωρα- να φτασω μεχρι το 7ο επιπεδο.στον τροχο αποκλειεται να ειμαι τοσο τυχερος για να παρω οσα απαιτουνται.
 

DeletedUser29206

Guest
Μην βιάζεσαι! Έχεις ακόμα να μαζέψεις πολλά δουβλόνια
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
Μην βιάζεσαι! Έχεις ακόμα να μαζέψεις πολλά δουβλόνια

για να φτασω στο 8ο επιπεδο θα απαιτηθει να παω στο χαρτη της πυξιδας ακομα 6 φορες στο τελος.εχω τωρα 38 δουβλονια και θα παρω ακομα 26 νομιζω.αν κανω καθε μια διαδρομη στο χαρτη με 10 δουβλονια τα καταφερα αλλα μεχρι τωρα μου απαιτουνται γυρω στα 13 την καθε φορα...οποτε με βλεπω να μην τα καταφερνω για 2-3 δουβλονια....
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
τελικα εξελισσεται σε παρα πολυ καλη η εκδηλωση αυτη για μενα μιας και μεχρι στιγμης πετυχα να παρω ολα τα κιτ αναβαθμισης για το πειρατικο πλοιο.και κατα πασα πιθανοτητα θα αναβαθμισω και τη φωλια του κορακιου στο 8ο και τελευταιο επιπεδο.
 

DeletedUser31374

Guest
Όταν οι αποστολές μου πήγαν 1 κάθε μέρα στο σάλπαρε το πλοίο βγάζει μόνο 1 κίνησει
τέρμα τα 2 η τα 3 θα το ολοκληρώσω γιατί έχει και τη 1 αναβάθμιση των αποστολών
και 1 να βγάζει συνέχεια θα πάρω και του πλοίου έχει μέρες ακόμα
αλλά τόσο καντέμης είμαι βρε παιδιά.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
Όταν οι αποστολές μου πήγαν 1 κάθε μέρα στο σάλπαρε το πλοίο βγάζει μόνο 1 κίνησει
τέρμα τα 2 η τα 3 θα το ολοκληρώσω γιατί έχει και τη 1 αναβάθμιση των αποστολών
και 1 να βγάζει συνέχεια θα πάρω και του πλοίου έχει μέρες ακόμα
αλλά τόσο καντέμης είμαι βρε παιδιά.
εμενα κωστα κανονικα μου βγαζει και 2 ή και 3 ακομα και ειμαι στο ιδιο επιπεδο με σενα.ειμαισ τη φαση της 1αποστολης την ημερα...μην απογοητευεσαι
 

DeletedUser31374

Guest
εμενα κωστα κανονικα μου βγαζει και 2 ή και 3 ακομα και ειμαι στο ιδιο επιπεδο με σενα.ειμαισ τη φαση της 1αποστολης την ημερα...μην απογοητευεσαι

Μου έφερες γούρι σήμερα έβγαλε τρία
ευχαριστώ πολύ
Γιώργος
 

DeletedUser30097

Guest
Γιατί έχει εξαφανιστεί η αναβάθμιση πλοίου από τον τροχό;
 

DeletedUser29206

Guest
Γιατί έχει εξαφανιστεί η αναβάθμιση πλοίου από τον τροχό;
δεν έχει εξαφανιστεί! Μόλις πριν 10 λετπά πήρα μία.

Παιδιά μην ανανεώνεται τον τρόχο από μόνοι σας, χάνετε δουβλόνια τσάμπα.
Μαζέψτε τα και κάποια στιγμή που θα δείτε κάτι καλό ορμήστε.
 

DeletedUser30097

Guest
Εξαφανίστηκε. Κι εγώ πριν πήρα ένα. στις κοντά 30 ανανεώσεις που έκανε άλλος παίκτης το έβγαλε μία φορά, ενώ εβγαλε 2 και φορές όλα τα υπόλοιπα... Ποτέ δε λέω κάτι αν δεν είναι διαπιστωμένο. :~)
 

DeletedUser29206

Guest
Μπα, στη δικιά μου γειτονιά εφανίζεται συχνά. Αυτό που εφανίζεται σπάνια σε εμένα είναι η φωλιά του κορακιού lv1
 

DeletedUser30097

Guest
Απορίες:
  1. Σαν αγοράζεται κάτι από το μαγαζί του παλαιοπώλη και στη θέση του εφανίζεται η επιγραφή «Εξαντλημένο», αυτό ισχύει για όλους ή μόνο για τον παίκτη που το αγόρασε;
  2. Επίσης, αν αγοραστούν όλα τα διαθέσιμα από το μαγαζί του παλαιοπώλη, οι θέσεις θα μείνουν κενές μέχρι που να ολοκληρωθεί η 24ωρη αντίστροφη μέτρηση;
  3. Και τέλος, αν, με τη χρήση διαμαντιών, γίνει ανανέωση στα διαθέσιμα είδη του μαγαζιού του παλαιοπώλη, τα νέα είδη στην προθήκη θα είναι ορατά και διαθέσιμα μόνο στον παίκτη που έκανε την ανανέωση ή σε όλους;
Αυτά.
 

DeletedUser29206

Guest
Αρχικά πρέπει να θέσεις την εξής απορία: Τα διαθέσιμα είδη του μαγαζιού είναι κοινά για όλους τους παίτκες;
Ας το εξετάσουμε εδώ και τώρα: Παίζω στον Γ κόσμο και έχω αυτά για να αγοράσω: http://prntscr.com/orl6m2
 

DeletedUser30097

Guest
Άψογος Μάριε! Όχι, δεν είναι τα ίδια. Καλά λένε πως «από το κεφάλι βρωμά το ψάρι»!! Και το «ψάρι τής ιννο βρωμά και ζέχνει. Ορμάτε λαμόγια. Το αρχιλαμόγιο του σχεδιασμού του παιχνιδιού φροντίζει για εσάς.
Ας ελπίσουμε να κράτησε, το αρχιλαμόγιο, ως φύλο συκής το να κοστίζουν τουλάχιστον το ίδιο...

ΥΓ
Ας θυμόμαστε πως «Η Γυναίκα του Καίσαρα οφείλει ΚΑΙ να είναι τίμια, ΚΑΙ να φαίνεται τίμια». Στην ιννο το έχουν ξεχάσει αυτό...
 

DeletedUser30097

Guest
Πάμε σε μια άλλη απορία, η οποία ...παράπεσε από τον σχολιασμό κάποιων κατά άλλα λαλίστατων θαμώνων του φόρουμ, επί παντός επιστητού μάλιστα!

Γιατί να είναι κυμαινόμενο το αντίτιμο σε πολύτιμους λίθους στις ανταλλαγές στον παλαιοπώλη;

Αναλυτικότερα, δείτε ΕΔΩ, στο ...υστερόγραφο!
 

DeletedUser29206

Guest
Ε, ρε με τους άχρηστους. Τονίσανε την σημασία της λέξης «πολύτιμους».
Πώς καταφέρνουν να βάζουν παντού τον παράγοντα τύχη... πραγματικά δεν το καταλαβαίνω
 

DeletedUser30097

Guest
Ε, ρε με τους άχρηστους. Τονίσανε την σημασία της λέξης «πολύτιμους».
Πώς καταφέρνουν να βάζουν παντού τον παράγοντα τύχη... πραγματικά δεν το καταλαβαίνω
Όχι τύχη. ΛΑΜΟΓΙΑ. Ποιός με διασφαλίζει ότι δεν έχουν προβλέψει, κατά τον προγραμματισμό, να έχουν τη δυνατότητα να δίνουν σε συγκεκριμένους λογαριασμούς το μέγιστο των πολύτιμων λίθων, (που ούτε με διαμάντια δεν μπορείς να αποκτήσεις, ξανατονίζω), και σε άλλους το ελάχιστο;

Δυστυχώς, και τίμια να είναι η γυναίκα του Καίσαρα, παραέξω ως πόρνη φαίνεται. Κι όπου υπάρχει καπνός, υπάρχει και φωτιά.
Αθάνατη ελληνική λαϊκή θυμοσοφία!!

ΥΓ
Εκτός από τους νουμπάδες και τους απερίσκεπτους, οι υπόλοιποι το ξέρουμε πως από το μαγαζί του παλαιοπώλη συμφέρει να αγοράσεις τα που θέλεις.
Πώς θα το κάνεις όμως δίχως πολυτιμους λίθους;
Και από που ΜΟΝΟ παίρνεις πολύτιμους λίθους;
ΛΑΜΟΓΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ


Edit: μόνιμος αποκλεισμός από το φόρουμ για εξύβριση της εταιρείας
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser31374

Guest
Αρχικά πρέπει να θέσεις την εξής απορία: Τα διαθέσιμα είδη του μαγαζιού είναι κοινά για όλους τους παίτκες;
Ας το εξετάσουμε εδώ και τώρα: Παίζω στον Γ κόσμο και έχω αυτά για να αγοράσω: http://prntscr.com/orl6m2

Μάριε στο 4ο κόσμο δεν έχουν βάλει ποτέ το Μαύρο Πύργο για αγορά μόνο στη δημοπρασία 2 φορές
νομίζω και τον πλήρωσα 50.000 νομίσματα μετά από μεγάλη μάχη έχεις απόλυτο δίκιο.
 

DeletedUser29206

Guest
Ναι! Επιβεβαίωσα και άλλα πράγματα.
Ας τα πω όλα όμως. Τα αντικείμενα που μπορείς να αγοράσεις από το μαγαζί σε κάθε παίκτη είναι ξεχωριστά. Η δημοπρασία δεν είναι κοινή για όλα τα άτομα του ίδιου κόσμου. Ναι, το ακούσατε εδώ πρώτοι. Τελικά χωρίζεται σε τυχαίες ομάδες ανθρώπων.
 
Κορυφή