Καρναβάλι 2019

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας για το περιεχόμενο της φετινής εκδήλωσης του Καρναβαλιού.
Όπως πάντα, απαγορεύεται η δημοσίευση της σειράς αποστολών πριν την έναρξη της εκδήλωσης.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα Καλη Εβδομαδα
Τελικα αρχιζω να πιστευω οτι στο μονο που ειναι πλεον ευλαβικα συνεπης η ΙΝΝΟ ειναι
στην φοεκικη ... λαϊκη ρηση ''Καθε ..Περυσι και Καλυτερα''

Επιτελους ξαναγυρισαμε παλι στα ..σετακια***
....μας ελειψαν γιατι τα προηγουμενα ..ειχαν 1 μεν αλλα με πολλαπλα κιτ αναβαθμισεων
τωρα εχουμε απ ολα
τι θελει να πει η ..ποιητρια μαντα ?
αντε να σας το αναλυσω
Εχουμε λοιπον ενα νεο σετ με συνολικες με διαστασεις περιπου 5χ5 (..και κατι ακομη εχτραδακια για καποια δρομακια)
= 5 Νεα κτιρια με ..δυο εκδοχες .. τα οποια θελουν το καθε ενα χωριστα και κιτ αναβαθμισης
Δηλαδη σε αυτη την εκδηλωση πρεπει να πετυχεις ...5-10 διαφορετικα κτιρια και τουλαχιστον 5 διαφορετικα κιτ αναβαθμισεις ... Αδελφια μου ..σωθηκα δηλ

**Σαν να λεμε φασουλι το φασουλι γεμιζει η αποθηκη
γιατι χωρο στις πολεις μας εγω δεν πολυ βλεπω ....
και καλα εγω εχω και τον Πουπουλενιο ..που ειναι ολιγον ευμεγεθης και εχει φτερα
αρα ολο και καποια κτιρια μου μπορει να ιπτανται...
Οι υπολοιποι τι θα κανουν ? θα τα κρατουν στις πλατουλες τους ?
 

DeletedUser30097

Guest
Γεια χαρά Σας,

Ο σύνδεσμος ΑΥΤΟΣ οδηγεί στην ενότητα «...για τις εκδηλώσεις», στην ανάρτηση όπου προαναγγέλεταιι η δημοσίευση των αποστολών της εκδήλωσης «Καρναβάλι 2019».

Δυστυχώς, η δημοσίευση ΔΕΝ θα πραγματοποιηθεί, μιας και η διαχείριση, σε μια ακόμη άτυχη στιγμή της, προχώρησε στο κλείσιμο του θέματος, προτείνοντας, όπως μπορείτε να δείτε ΕΔΩ, η δημοσίευση των αποστολών να γίνει σε αυτό εδώ το θέμα.

Αδυνατώντας να αντιτάξει στέρεη επιχειρηματολογία για το γιατί δεν πρέπει να γνωστοποιούνται, μέσω του επίσημου φόρουμ του παιχνιδιού, στους πελάτες της εταιρείας, οι αποστολές των εκδηλώσεων, υποκριτικά επέτρεψε την δημοσίευση αυτών με την έναρξη της εκδήλωσης. (βλ. παράθεση).
Οι αποστολές της κάθε εκδήλωσης απαγορεύεται να δημοσιεύονται στο φόρουμ πριν την έναρξη της εκδήλωσης.
Αυτό είναι άγραφος κανόνας της εταιρίας, τον οποίο όμως έχουμε αναφέρει πολλές φορές στο παρελθόν.
Μετά την έναρξη της εκδήλωσης, μπορείτε να δημοσιεύετε τις αποστολές για να βοηθάτε παίκτες που πολύ πιθανό να δυσκολεύονται.
Επίσης ΔΕΝ επιτρέπεται η δημοσίευση συνδέσμων που οδηγούν σε εξωτερικές σελίδες που δεν ανήκουν στην εταιρία μας.

Η υποκρισία της είναι καταφανής, μιας και η πρότασή της αποσκοπεί στο να "θαφτεί" η ανάρτηση πίσω από τις πιθανές αναρτήσεις συμπαικτών μας, όπου θα σχολιάζουν την εκδήλωση, τις αποστολές της και θα ζητούν ή/και θα προσφέρουν βοήθεια σχετική μ' αυτήν.
Όχι, στο «τρυπάκι» δε θα μπω. Δε θα δημοσιεύσω εδώ τις αποστολές, προσφέροντάς Σας το φύλο συκής που εναγωνίως αναζητάτε!

  • Η δημοσίευση των αποστολών της εκδήλωσης ΚΑΛΩΣ επιλέχθηκε να γίνει στην ενότητα «...για τις εκδηλώσεις».
  • Η συζήτηση σχετικά με τις αποστολές της εκδήλωσης είναι που αρμόζει σε τούτη την ενότητα.

ΑΤΥΧΗΣΑΤΕ. ΕΚΘΕΤΟΙ ΕΙΣΤΕ ΚΥΡΙΟΙ & ΚΥΡΙΕΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ.

Στερήσατε από εμάς τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσουμε το επίσημο φόρουμ της εταιρείας που παρέχει το παιχνίδι, για να πληροφορηθούμε και να ανταλλάξουμε απόψεις για τις αποστολές της εκδήλωσης.
ΕΥΓΕ ΣΑΣ! Αυτό το μπορείτε. Μέχρι σ' αυτό φτάνετε. Παραπάνω δεν μπορείτε.

ΥΓ
Όποιος συμπαίκτης μου στο παιχνίδι δεν έχει ακόμη πληροφορηθεί για τα ζητούμενα των αποστολών της εκδήλωσης, ας ρίξει μια ματιά στη δημοσίευση που παραθέτω και θα καταλάβει τι πρέπει να κάνει.
Ζητούμενα αποστολών, στου ΦοΕ το καρναβάλι
στο google έψαξα να βρω, σε μια σελίδα άλλη
Και ψάχνοντας και ψάχνοντας, καλή ιδέα είχα
σαν ΜΑΡΙΟΣΝΑΞΟΣ εγραψα όλες μαζί τις βρήκα

Μέχρι την έναρξη της Καρναβαλοεκδήλωσης εκεί μπορείτε
της εκδήλωσης τις αποστολές να δείτε.

Καλή Μας ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ!

ΥΓ
Σαν με το λόγο τον πεζό
δεν μπορώ πλέον να το πω
στιχάκια φτιάχνω στο λεπτό
και κάθομαι και τραγουδώ!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Γεια χαρά Σας,

Ο σύνδεσμος ΑΥΤΟΣ οδηγεί στην ενότητα «...για τις εκδηλώσεις», στην ανάρτηση όπου προαναγγέλεταιι η δημοσίευση των αποστολών της εκδήλωσης «Καρναβάλι 2019».

Δυστυχώς, η δημοσίευση ΔΕΝ θα πραγματοποιηθεί, μιας και η διαχείριση, σε μια ακόμη άτυχη στιγμή της, προχώρησε στο κλείσιμο του θέματος, προτείνοντας, όπως μπορείτε να δείτε ΕΔΩ, η δημοσίευση των αποστολών να γίνει σε αυτό εδώ το θέμα.

Αδυνατώντας να αντιτάξει στέρεη επιχειρηματολογία για το γιατί δεν πρέπει να γνωστοποιούνται, μέσω του επίσημου φόρουμ του παιχνιδιού, στους πελάτες της εταιρείας, οι αποστολές των εκδηλώσεων, υποκριτικά επέτρεψε την δημοσίευση αυτών με την έναρξη της εκδήλωσης. (βλ. παράθεση).


Η υποκρισία της είναι καταφανής, μιας και η πρότασή της αποσκοπεί στο να "θαφτεί" η ανάρτηση πίσω από τις πιθανές αναρτήσεις συμπαικτών μας, όπου θα σχολιάζουν την εκδήλωση, τις αποστολές της και θα ζητούν ή/και θα προσφέρουν βοήθεια σχετική μ' αυτήν.
Όχι, στο «τρυπάκι» δε θα μπω. Δε θα δημοσιεύσω εδώ τις αποστολές, προσφέροντάς Σας το φύλο συκής που εναγωνίως αναζητάτε!

  • Η δημοσίευση των αποστολών της εκδήλωσης ΚΑΛΩΣ επιλέχθηκε να γίνει στην ενότητα «...για τις εκδηλώσεις».
  • Η συζήτηση σχετικά με τις αποστολές της εκδήλωσης είναι που αρμόζει σε τούτη την ενότητα.

ΑΤΥΧΗΣΑΤΕ. ΕΚΘΕΤΟΙ ΕΙΣΤΕ ΚΥΡΙΟΙ & ΚΥΡΙΕΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ.

Στερήσατε από εμάς τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσουμε το επίσημο φόρουμ της εταιρείας που παρέχει το παιχνίδι, για να πληροφορηθούμε και να ανταλλάξουμε απόψεις για τις αποστολές της εκδήλωσης.
ΕΥΓΕ ΣΑΣ! Αυτό το μπορείτε. Μέχρι σ' αυτό φτάνετε. Παραπάνω δεν μπορείτε.

ΥΓ
Όποιος συμπαίκτης μου στο παιχνίδι δεν έχει ακόμη πληροφορηθεί για τα ζητούμενα των αποστολών της εκδήλωσης, ας ρίξει μια ματιά στη δημοσίευση που παραθέτω και θα καταλάβει τι πρέπει να κάνει.

Μας υποδεικνύετε συνεχώς το πως να κάνουμε τη δουλειά μας σύμφωνα με το πως σας βολεύει .
Κάνετε συνεχώς επίθεση στην Ομάδα Διαχείρισης και κυρίως σε εμένα, χωρίς να γνωρίζω το λόγο πίσω από αυτό.
Οι παρατηρήσεις σας έχουν να κάνουν κυρίως με την ορθογραφία, το συντακτικό μου και το αν μου έχει ξεφύγει κανένα κενό παραπάνω σε κάποια πρόταση.
Λυπάμαι κι εγώ αν δε μπορείτε να ακολουθήσετε 5 βασικούς κανόνες του φόρουμ και ο μόνος λόγος που γράφετε είναι για να προσπαθείτε υποβαθμίζετε τα Μέλη της Ελληνικής Ομάδας Διαχείρισης.
 

DeletedUser30097

Guest
Μας υποδεικνύετε συνεχώς το πως να κάνουμε τη δουλειά μας σύμφωνα με το πως σας βολεύει .
Τι να αποφεύγετε να κάνετε...
Κάνετε συνεχώς επίθεση στην Ομάδα Διαχείρισης και κυρίως σε εμένα, χωρίς να γνωρίζω το λόγο πίσω από αυτό.
Ενέργειες κατακρίνω. Τα πρόσωπα μόνα τους εκτίθενται.
Οι παρατηρήσεις σας έχουν να κάνουν κυρίως με την ορθογραφία, το συντακτικό μου και το αν μου έχει ξεφύγει κανένα κενό παραπάνω σε κάποια πρόταση.
Παρακαλώ, στο κείμενο που παραθέτετε, δείξτε μου που σας επισημαίνω κάποιο γραμματικό λάθος.
Λυπάμαι κι εγώ αν δε μπορείτε να ακολουθήσετε 5 βασικούς κανόνες του φόρουμ
Σαν ο "ετσιθελισμός" κανόνες θεσπίζει, σαν ο κανόνας λογική δεν έχει, σαν ούτε ένα ψέλισμα επιχειρήματος δε δύναστε να αρθρώσετε για να αιτιολογήσετε το αναγκαίο της επιβολής του, μην απαιτείτε να τον σεβαστούμε.
Αναλογιστείτε τι μορφή θα είχαν οι κοινωνίες μας αν από τέτοιους κανόνες διέπονταν.
μόνος λόγος που γράφετε είναι για να προσπαθείτε υποβαθμίζετε τα Μέλη της Ελληνικής Ομάδας Διαχείρισης.
Ο μόνος λόγος που γράφω είναι για να διορθωθούν τα σφάλματα, να αναγνωριστούν τα λάθη, να γίνει και το φορουμ ζωντανό κύτταρο του παιχνιδιού.


Κάτι επί των γραφομενων και της ουσίας του κειμένου, που συνέταξα και Σεις παραθέτετε, έχετε να πείτε;
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
ξεκινησε η νεα αποστολη λοιπον και για μενα μια απο τα ιδια.οποτε βγαζει καποιο σεντουκι με αναβαθμιση δεν μπορω να το πετυχω ποτε.σημερα που εβγαλε το κιτ αναβαθμισης για το κτιριο μασκων ανοιγα σεντουκια με πιθανοτητες 7%-12% και δεν πετυχα τιποτα.ξοδεψα ολα τα φιορινια που ειχα (1300+) και τιποτα...πραγματικα δεν ξερω αν μπορει να τα πετυχει κανεις....οι πιθανοτητες που βγαζει ειναι παρα πολυ χαμηλες και το προγραμμα φαινεται ειναι ετσι φτιαγμενο που δεν μπορω να τα κερδισω.ελπιζω καποιος αλλος φιλος να ειναι πιο τυχερος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

talamanta

Καμένος Χρήστης
ξεκινησε η νεα αποστολη λοιπον και για μενα μια απο τα ιδια.οποτε βγαζει καποιο σεντουκι με αναβαθμιση δεν μπορω να το πετυχω ποτε.σημερα που εβγαλε το κιτ αναβαθμισης για το κτιριο μασκων ανοιγα σεντουκια με πιθανοτητες 7%-12% και δεν πετυχα τιποτα.ξοδεψα ολα τα φιορινια που ειχα (1300+) και τιποτα...πραγματικα δεν ξερω αν μπορει να τα πετυχει κανεις....οι πιθανοτητες που βγαζει ειναι παρα πολυ χαμηλες και το προγραμμα φαινεται ειναι ετσι φτιαγμενο που δεν μπορω να τα κερδισω.ελπιζω καποιος αλλος φιλος να ειναι πιο τυχερος.
Καλησπερα για να μην αισθανεστε ως ο γκαντεμης της παρεας σας ενημερωνω
1 ολοι σχεδον οι κανονικοι * παιχτες ..το ιδιο ..τυχεροι ειμαστε (* ε μαλλον υπαρχουν και καποιοι ολιγοι που τους λατρευει το συστημα των πιθανοτητων)
2 και που να δειτε τι ''τυχη'' θα εχουμε στο να πετυχουμε ολα τα διαφορετικα κτιρια ...
3 Κουραγιο αδελφια μου κουραγιο
Βρηκα και το συνθημα της εκδηλωσης στην Βενετια ολοι αδελφια στην Βενετια
αφου δεν εχουμε να ..περιμενουμε πολλα πολλα απο την φοεκικη τυχη μας τουλαχιστον ας μην χασουμε και το κεφι μας ομως ας το γλεντησουμε εκει αλα Ελληνικα

Ακολουθει ασχετο
τι περιμενατε δηλ αφου εχουν διαλεξει παλι ως θεμα ..το καρναβαλι της Βενετιας και οχι του Ριο
αλλωστε ...η Βενετια χρονια εχει ..βεντετα με μας τους Ελληνες ..και κυριως με τους εκ Πειραιως προερχομενους
 
Τελευταία επεξεργασία:

lolitaki

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα για να μην αισθανεστε ως ο γκαντεμης της παρεας σας ενημερωνω
1 ολοι σχεδον οι κανονικοι * παιχτες ..το ιδιο ..τυχεροι ειμαστε (* ε μαλλον υπαρχουν και καποιοι ολιγοι που τους λατρευει το συστημα των πιθανοτητων)
2 και που να δειτε τι ''τυχη'' θα εχουμε στο να πετυχουμε ολα τα διαφορετικα κτιρια ...
3 Κουραγιο αδελφια μου κουραγιο
Βρηκα και το συνθημα της εκδηλωσης στην Βενετια ολοι αδελφια στην Βενετια
αφου δεν εχουμε να ..περιμενουμε πολλα πολλα απο την φοεκικη τυχη μας τουλαχιστον ας μην χασουμε και το κεφι μας ομως ας το γλεντησουμε εκει αλα Ελληνικα

Ακολουθει ασχετο
τι περιμενατε δηλ αφου εχουν διαλεξει παλι ως θεμα ..το καρναβαλι της Βενετιας και οχι του Ριο
αλλωστε ...η Βενετια χρονια εχει ..βεντετα με μας τους Ελληνες ..και κυριως με τους εκ Πειραιως προερχομενους
Μπορεί να είστε τυχεροί στην αγαπή όμως οπότε θα σας συμβούλευα να δοκιμάσετε τον διαγώνισμο του Αγίου Βάλεντίνου που τρέχει ακόμα! ( Οχι για σένα ταλαμάντα , το είδα το μήνυμα αγάπης σου!!)
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα για να μην αισθανεστε ως ο γκαντεμης της παρεας σας ενημερωνω
1 ολοι σχεδον οι κανονικοι * παιχτες ..το ιδιο ..τυχεροι ειμαστε (* ε μαλλον υπαρχουν και καποιοι ολιγοι που τους λατρευει το συστημα των πιθανοτητων)
2 και που να δειτε τι ''τυχη'' θα εχουμε στο να πετυχουμε ολα τα διαφορετικα κτιρια ...
3 Κουραγιο αδελφια μου κουραγιο
Βρηκα και το συνθημα της εκδηλωσης στην Βενετια ολοι αδελφια στην Βενετια
αφου δεν εχουμε να ..περιμενουμε πολλα πολλα απο την φοεκικη τυχη μας τουλαχιστον ας μην χασουμε και το κεφι μας ομως ας το γλεντησουμε εκει αλα Ελληνικα

Ακολουθει ασχετο
τι περιμενατε δηλ αφου εχουν διαλεξει παλι ως θεμα ..το καρναβαλι της Βενετιας και οχι του Ριο
αλλωστε ...η Βενετια χρονια εχει ..βεντετα με μας τους Ελληνες ..και κυριως με τους εκ Πειραιως προερχομενους

οποτε υπαρχουν και αλλοι σαν εμενα...ανακουφιστικο αυτο.σημερα που εβγαλε ενα απο τα κτιρια της εκδηλωσης παλι τα ιδια...
συνολικος απολογισμος μεχρι τωρα 1730 φιορινια και κανενα κτιριο ή αναβαθμιση ακομα...καλα παω.
 

DeletedUser30097

Guest
Τι θα γίνει τελικά; Θα ανέβουν κάπου οι αποστολές ή να συνεχίσουμε να κοιτάμε τα ξένα φόρουμ;
Δυστυχώς, για το φόρουμ μας, μέχρι στιγμής μόνο στα ξένα!
Σαν η διαχείριση ξεκλειδώσει το θέμα όπου προαναγγέλθηκε η δημοσίευσή τους, θα αναρτηθούν και στο δικό μας φόρουμ.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
4000 φιορινια ξοδεψα σημερα -που ειχα μαζεψει τις προηγουμενες μερες- μηπως και πετυχω τα σπιτια στην πιατσα που εβγαλε.
που τετοια τυχη...δεν καταλαβαινω γιατι η εταιρεια το εχει κανει τοσο δυσκολο...στατιστικα θα επρεπε να το ειχα παρει...
 

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Μετά από περίπου 8500 χαμένα φιορίνια, σήμερα αποφάσισα να δοκιμάζω λιγότερο την τύχη μου και να μην αγοράζω συνέχεια σεντούκια.
Λογικά ήταν θέμα τύχης, αλλά με 2 αγορές (μια το πρωί και μια κατά το μεσημεράκι) πέτυχα τα Σπίτια στην Πιάτσα & τον Πύργο Ρολόι στην Πιάτσα.
Να δούμε αν συνεχιστεί η τύχη και για τα υπόλοιπα κτίρια.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Καλα βρε σεις, αθεοφοβοι....!!!!
χαθηκε οι 20 λαχνοι να γινουν πακετα των 5 και να μπουνε στην αποθηκη και να τα σπαμε οποτε θελουμε????
Τοσο λογικη θελει? :confused::confused:
παλια αυτο γινοταν...
τι να τους κανω τωρα 20 (+8 που ειχα ηδη μεσα) λαχνους? :eek:
στο γαμο του καραγκιοζη θα βαραμε?
:mad::mad::mad::mad:
 
Κορυφή