Συζήτηση: Αναβάθμιση στην 1.79

DeletedUser25974

Guest
βγηκε μετα απο καιρο ο αρχοντας του σκοτους απο το καστρο του, τι εγινε ανεβασες καθολου την αμυνα σου μην σου κλεψουν κανενα σπιτακι ? και βεβαια εχω βαρεθει, αλλιως θα ειχα αλλα τοσα εκατομμυρια. αλλα δεν θα παψω οσο βρισκομαι εδω μεσα να τα χωνω σε υποκριτες και μουλοχτους σαν και σενα. οτι μου προσαπτεις, το εχεις κανει και εσυ, λιγοτερο μεν πιο μουλοχτα δε, γιατι μην ξεχναμε πως εσυ πιστευεις πιο πολυ απο μενα πως εισαι ο μεγαλος παιχταρας. εγω βγαινω και λεω απο μονος μου και παραδεχομαι τη φουσκα μου, εσυ τοσο καιρο τι κανεις, απο το να κραζεις και να κατηγορεις αλλους, τι παραδεχτηκες για σενα ? ασε μην πεις, αφου δεν προκειται ποτε να καταλαβεις ποσο λαθος εισαι.
 

DeletedUser31290

Guest
ολοι σπασανε. παρεες διαλυθηκαν . ανθρωποι ξεχαστηκαν.
συμμαχιες του κ........ δαλυθηκαν. και ολα αυτα γινανε απο τοτε που μπηκε η ΣεΣ
εμενα δεν με νοιαζει η καταταξη. απορω με μερικους. που κοπτωντε για την καταταξη τους.λες και αν παει καποιος στα 300.000.000.000.000.000.000!!.... θα αλλαξει κατι με τον παιχτη των ας πουμε π.χ 1.000.000 ποντων .
εγω αν κανω το οτιδηποτε περνω εναν τομεα π.χ....το κανω για την συντεχνια μου. αν τον παρουνε ξανα. ας τον παρουνε.
μου αρεσει πολυ αυτη η ιδεα. οτι δεν μπορεις να ξαναφησεις τομεα και να τον ξαναπαρεις. μεχρι την επομενη ημερησια καταμετρηση.
γουσταρω τρελα......να βλεπω να κλαιγοντε καποιοι [ονοματα δεν λεμε. γιατι δεν ειμαστε μαρτυριαρικα παιδια] που δεν μπορουνε να κανουνε μαχουλες..μπουχου μπουχου.κλαψ κλαψ .τα καημενα τα παιδια........των 560.000.000.000.000.000.000. ποντων !!!! αχου τα.τα συμπασχω
και πραγματικα καποιοι το κανατε νουλα το παιχνιδι.......ειτε σας αρεσει ειτε οχι.νουλα νουλα νουλα νουλα........
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααααχαχαχα
:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p
 

Nightvisitor

Μέλος
Σελτικ ξεκολα.... Δεν ηταν αποκλειστικα για εσενα το post μου .

Υ Γ Ευχαριστω για τα επιθετα (εχεις πει και χειροτερα κατα καιρους .. χανεις την φορμα σου.)
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Τον στρατο πολιορκιας αν θελει να τον φαει καλα κανει και τον τρωει. ολα τα αλλα δεν χρειαζονταν. Οι "στημενες" ειναι μια διεξοδος για ανθρωπους καπως πιο μοναχικους, που δεν θελουν γκρινιες στα προσωπικα τους μηνυματα οταν παιρνουν εναν τομεα, που δεν εχουν σταθερες ωρες που παιζουν το παιχνιδι κ.λ.π.
εσυ ρε κοπελια, που δεν ξερω πως σε λενε, στο πρωτο σου μηνυμα ησουν υπερμαχος των αλλαγων αλλα τωρα στο δευτερο μηνυμα μοιαζεις να μην σου αρεσουν τελικα...αποφασισε!
Ο Ανδριανος αυτο που ειπε και θα συμφωνησω απολυτα μαζι του, το ιδιο λεω κι εγω αλλωστε, ειναι πως εστω με τις στημενες κατι κινουνταν...τωρα θα γινει φαρμα το παιχνιδι!
Το ευαισθητο σημειο στο οποιο εγω στεκομαι δεν ειναι ο στρατος πολιορκιας, ειπα και παραπανω αν θελει να τον φαει ας τον φαει, αλλα η απελευθερωση του τομεα και η δυνατοτητα να τον ξαναπαρεις...Αποφασιστε πως θελετε να παιζουμε εσεις οι υπερμαχοι των αλλαγων...Αν σας ενοχλουν οι στημενες να μη διαμαρτυρεστε ομως με προσωπικα μηνυματα μετα, εχω χορτασει γκρινια ολα αυτα τα χρονια, για τους τομεις που θα χανετε...και ειναι αδιαφορο σε μερικους απο εμας αν θα τους ξαναπαρετε πισω...ουτε για καταταξη παιζουμε, ουτε για να κρατησουμε τομεις....απλα κανουμε τον χαβαλε μας...και υπολογιστε στα αστατα ωραρια...δεν ειμαστε ολοι σταθεροι στις ωρες που παιζουμε λογω εργασιας και οικογενειας!
Καλησπερα ζητω σγμ εαν σας μπερδεψε το δευτερο μνμ
Καταρχας να συστηθω Αννα 'η talamanta ' σιγουρα δεν απαιτω και ουτε εχω την ψευδαισθηση οτι ολοι με γνωριζουν 'η οτι ολοι εχουν διαβασει τις εγραφως διατυπωμενες αποψεις μου οταν ειχαν τεθει παρεμφερεις προτασεις παιχτων σε προηγουμενες συζητησεις
Σιγουρα ..ως παιχτρια ειχα ''πλασει'' την talamanta με αρκετα φοεκικα ''καλα'' προτερηματα
μεταξυ των οποιων και ο διχασμος προσωπικοτητας σε ταλα και μαντα
Ομως αυτη την φορα εξηγουσα στην αρχη του δευτερου μνμ γιατι ειχα αποφυγει να σχολιασω -αναλυσω με ταλια σεντονακια στο πρωτο μνμ.. τα δυο πρωτα σημεια
Επισης εξηγησα οτι αλλο πως σχολιαζουμε μια αλλαγη ''ακαδημαικα'' και αλλο πως κρινουμε την εφαρμογη της σε συγκεκριμενη στιγμη με τις συγκεκριμενες συνθηκες
Και επειδη δεν μπορω να μπω στον χαρτη ξαναρωτω
εαν ισχυει το χρονικο διαστημα των 24 ωρων
'η απλως με την φραση ημερησιος απολογισμος εννοουν γενικα και αοριστα μια χρονικη περιοδο
απο 24 ωρες εως 01 λεπτα πριν τις 8μμ
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannis19570

Νέο Μέλος
Καλησπέρα

Όλα καλά με την νέα αναβάθμιση

καλώς ο στρατός πολιορκίας να χάνετε

Καλώς αν αφήσεις 1 τομέα να μην μπορείς να τον διεκδικήσεις πάλι πριν τον ημερήσιο απολογισμό

Αλλά νομίζω πως στον Χάρτη όλων των εποχών δεν πρέπει να μπορείς να χρησιμοποιείς μονάδες της εποχής του χαλκού, και θα μου πει κάποιος πως χάρτης όλων των εποχών είναι γιατί να μην μπορώ να βάλω και στρατό χαλκού, και του απαντάω όπως δεν υπάρχει στον ΣΕΣ χάρτης εποχής χαλκού έτσι , κατά την γνώμη μου, δεν θα πρέπει να μπορείς να χρησιμοποιήσεις πουθενά στον ΣΕΣ στρατό τέτοιας εποχής
 

DeletedUser30258

Guest
Καλημέρα ! Όταν βλέπεις πράγματα που γίνονται και ματαιώνονται και ξαναγίνονται ..σίγουρα διακρίνεις μια προχειρότητα στον όλο σχεδιασμό !
Επί του θέματος (της αναβάθμισης) τώρα , υπάρχουν θετικά στοιχεία όπως ο στρατός που χάνεται και η χρονική διάρκεια που απαιτείται για να αλλάξεις συντεχνία και για να ξαναπάρεις τομέα .
Όμως πρόοδος δεν υπάρχει ! Σε ένα παιχνίδι μάχης κάνουν τα πάντα (οι σχεδιαστές) για να μην κάνεις μάχες ! Οι γειτονιές ; χαχα ! Δίνουν πύργους φωτιάς με ενίσχυση 4% άμυνας και έχουν γίνει απλησίαστες ! (αλήθεια για να πάρεις 4% ενίσχυση επίθεσης από κτίρια πόσα επίπεδα πρέπει να ανεβάσει και πόσους πόντους πρέπει να ξοδέψει ένας παίκτης ;; )
Ωραία πρόταση ο συντεχνιακός στρατός που θα μπορεί να τον διαχειρίζεται όποιος έχει τα δικαιώματα και τα όποια οφέλη θα είναι της συντεχνίας και όχι ατομικά (αυτού που κάνει την μάχη )
Να σταματήσει επιτέλους αυτό το χαζό του ημερήσιου απολογισμού! Κάντε ημερήσιο απολογισμό ότι ώρα θέλετε , αλλά τι σχέση έχει με τους τομείς ;
Άφησες τομέα; μετά την πάροδο 24 ωρών μπορείς να τον διεκδικήσεις ξανἀ ! Και επιτέλους ! θέλεις να κάνεις επίθεση σε τομέα άλλης συντεχνίας ; Βάζεις επίθεση (οργανωμένα και συνεννοημένα με τους συντέχνους σου ) και την εκτελείς 4 ή 5 ή 8 ώρες μετά ! και ο αμυνόμενος έχει δεί ότι δέχεται επίθεση και μαζεύονται όσο το δυνατόν περισσότεροι ......και περνάμε ωραία ! Τώρα να κάθομαι εγώ από τις 2 μέχρι τις 4 τα ξημερώματα και να βάζω μάχες όπου μου καπνήσει ..δεν λέω περνάω τον χρόνο μου αλλά δεν είναι και ότι καλύτερο !
 

DeletedUser30573

Guest
καλησπερα επιτελους βαδιζουμε στον σωστο δρομο στο πολεμο συντεχνιων η ιδια η λεξει το λεει (συντεχνιων)και οχι ιβεντακιδων με στημενες μαχες των 5 αγαθων να καταστρεφουν τον κοπο των πραγματικων συντεχνιων και παλι μπραβο επιτελους θα φανει ποιοι ειναι συντεχνιακοι παιχτες και αξιζουν να μαχοντε στον χαρτη συντεχνιων
 

DeletedUser

Guest
ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ ΓΟΝΙΔΗ .... ΚΑΙ ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ? Ε... ΤΩΡΑ ΑΣ ΠΕΣΕΙ ΚΛΑΜΑ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΒΕΝΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΟΛΙΟΡΚΙΕΣ ΤΩΝ 5 ΑΓΑΘΩΝ ΠΟΥ ΒΑΡΑΓΑΝ ΟΠΟΥ ΗΘΕΛΑΝ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΗΘΕΛΑΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΑΝ ΟΙ ΣΥΝΤΕΧΝΙΕΣ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΓΑΝ ΤΟΜΕΙΣ.2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ Η ΣΥΝΤΕΧΝΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΠΑΕΙ ΠΟΛΙΟΡΚΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΑΜΥΝΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΝΟΥΜΠΑΔΕΣ ΞΕΡΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΖΟΥΝ ΠΟΛΙΟΡΚΙΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΑΝΟΥΝ ΣΤΡΑΤΟ ΚΑΙ ΜΕ 5 ΥΛΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΕΞΥΠΝΟΙ.ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΕΞΥΠΝΟΙ.ΠΟΙΟΙ???ΟΙ ΑΜΠΑΛΟΙ ΑΧΡΗΣΤΟΙ ΔΕΙΛΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΤΟΜΕΙΣ.ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΣΩΣΤΗ ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΙΚΑΙΗ ΑΛΛΑΓΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ Σ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΤΟΥΣ ΝΟΥΜΠΑΔΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ( ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΞΕΡΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ )ΝΑΙ ΡΕ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΓΙΑΤΙ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΝΩ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΟ ΠΟΛΕΜΟ ΝΑ ΜΕ ΒΑΡΑΝΕ ΜΕ 5 ΥΛΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΝΟΥΝ ΣΤΡΑΤΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟΥΣ ΣΑΚΑΤΕΨΑΜΕ ΟΛΟΥΣ.ΟΠΟΤΕ ΑΣΤΕ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΠΑΙΞΤΕ ΟΛΟΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ.ΚΑΙ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ?ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΠΕΓΛΕΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΤΕ ΚΟΤΕΣ ΝΑ ΒΑΡΑΤΕ ΜΕ ΜΠΕΣΑ ΣΑΝ ΣΥΝΤΕΧΝΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΑΝ ΜΟΥΦΑ
 

DeletedUser28327

Guest
Το λεει και η λεξη οπως λεει και ο φιλος μου ο Σπακης,
ο πολεμος ειναι Συντεχνια εναντιων Συντεχνιας (ΣεΣ)
οχι τομεας βαρβαρος (με πρωταθλητες συνηθως) εναντιον συντεχνιας.
Βαραω καθε μερα σχεδον στις 8:00 εδω και 2,5 χρονια
και δεν ημουνα ποτε πρωτη σε κανενα Πυργο επειδη οι εβεντακηδες κανανε ψευτικες μαχες
(και πανω σε πλατες αλλων με τις αμυνες που εβαζαν)
Οχι τιποτα αλλο ερχοταν και η κουτση Μαρια να το παιξει συντεχνια βαζοντας πολιορκια με 5 αγαθα μονο
Τωρα να σας δουμε ποσα απιδια πιανει ο σακος..!!!
Επιτελους μπηκε το νερο στο αυλακι,που λενε και στο χωριο μου,
και ελπιζω να μην αλλαξει παλι κατι πανω σε αυτο το θεμα τουλαχιστον.
Και αν καποια στιγμη αποφασισουν παλι να το αλλαξουν και δεν παιρνει παλι το στρατο πολιορκιας
να το κανουν να μην παιρνει και το στρατο της αμυνας εν ωρα πολιορκιας
να βαραμε μερες και νυχτες ατελειωτες μεχρι να παρθει τομεας!! :p
 

DeletedUser30721

Guest
Για να βαλουμε τα πραγματα σε μια ταξη να υπενθυμισω στο σημειο αυτο σε ολους τους υπερμαχους των νεων αλλαγων πως εσεις ειστε, ή τελος παντων καποιοι απο εσας, κυριες και κυριοι που ανακαλυψατε τις στημενες μαχες απ την εποχη των γειτονιων ακομη που στηνατε στρατο, αποσυνδεατε δρομους και αλλα τετοια ομορφα!
Εσεις ειστε που βγαινατε εξω απ τις συντεχνιες και στηνατε πολιορκιες και μαχουλες οταν πρωτοξεκινησε ο πολεμος ΣεΣ!
ολα αυτα τα ομορφα δεν τα ανακαλυψαν αυτοι που τα κανουν τωρα αλλα τα βρηκαν απο εσας ετοιμα!
"Ο αναμάρτητος υμών πρώτος τον λίθον βαλέτω" λοιπον γιατι βλεπω εδω μεσα, οχι στο forum αλλα στο παιχνιδι γενικως, πολλους με πολλα κιλα "μπεγλερια", οπως λεει και ο φιλος πιο πανω, και προσεξτε μην τα πατησετε σκονταψετε και πεσετε! (καμια αιχμη εναντιον σου φιλε ουτε σε ξερω ουτε μαλλον κι εσυ θα ξερεις εμενα)
 

Maniac11

Μέλος
Αυτό το θέμα ανοίχτηκε για να γράψει ο καθένας μας τις εντυπώσεις του για την αναβάθμιση και ο καθένας γράφει πως παίζει ο άλλος.
Αυτό που παρατηρώ στους χάρτες είναι ότι με τους νέους κανόνες όλοι κάθονται στα αυγά τους.
Και στους πύργους τα σκορ είναι χαμηλά.
Θεωρώ δε ότι μόλις εξαντληθούν και τα αποθέματα κάποιων τότε πραγματικά θα γίνει φάρμα το παιχνίδι.
Αποτέλεσμα στο τέλος οι μεγάλοι να γίνουν λίγο πιο δυνατοί και οι μικρότεροι να παραμείνουν μικροί.
 

DeletedUser30721

Guest
Αυτό το θέμα ανοίχτηκε για να γράψει ο καθένας μας τις εντυπώσεις του για την αναβάθμιση και ο καθένας γράφει πως παίζει ο άλλος.
Αυτό που παρατηρώ στους χάρτες είναι ότι με τους νέους κανόνες όλοι κάθονται στα αυγά τους.
Και στους πύργους τα σκορ είναι χαμηλά.
Θεωρώ δε ότι μόλις εξαντληθούν και τα αποθέματα κάποιων τότε πραγματικά θα γίνει φάρμα το παιχνίδι.
Αποτέλεσμα στο τέλος οι μεγάλοι να γίνουν λίγο πιο δυνατοί και οι μικρότεροι να παραμείνουν μικροί.
ΑΚΡΙΒΩΣ...! ! !
στον Γ κοσμο που παιζω εγω εκτος απ τους Αρμαγεδδωνες και τους Royal που συνεχιζουν δεν γινεται σχεδον τιποτα αλλο!
Επαναλαμβανω λοιπον αν θελουμε να δουμε τα αποτελεσμετα των αλλαγων και οχι να μιλαμε εκ του ασφαλους ας ξηλωθουν ολοι οι τομεις σε ολους τους χαρτες να δω ποιοι απ ολους εσας με τα βαρια "μπεγλερια" θα ξαναμπειτε και ποσους τομεις θα παρετε ή θα το γυρισετε στις στημενες μαχουλες μετεξυ σας στη γειτονια...! ! !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Νομίζω ότι το θέμα πάει να ξεφύγει αν δεν έχει γίνει ήδη...παρακαλώ πολύ μείνετε μέσα στα πλαίσια του θέματος και μην ξεφεύγετε!
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Λετε να ξηλωθουν οι τομεις και να ξαναρχισει απο την αρχη ο χαρτης.......Μαλλον δεν προσεξατε τι εγινε στο χαρτη ολων των εποχων.......ο χαρτης ανοιγε σταδιακα και τα λαμογια με τα τσιρακια χορευαν........Δεν υπαρχει γιατρικο για την ανθρωπινη βλακεία....κι οταν ειδικα εισαι ενα ανθρωπακι στη ζωη....το να γινεις ''κατι ''στο Φ.ο.Ε παιρνει αλλη διασταση......Το παιχνιδι αφου δεν καταφερε απο την αρχη να ακυρωσει τις λαμογιες...ειναι καταδικασμενο να σβήσει......σε 2 χρονια βλεπουμε τι συμετοχες θα εχει και τα ξαναλεμε....η ευθυνη βαραινει ολους μας αναλογικα....τους παικτες με την ταση για να αναριχονται με λαμογια τους διαχειριστες που εβλεπαν σε αλλη μερια και τους σχεδιαστες που τα εχουν χαμενα.... Παιζουμε οσο αντεχουμε...ο κορεσμός ειναι κοντά....Α και κατι τελευταιο διαμαρτυρεται φιλος για τις φλογες που δινουν αμυνα....μηπως μπορει να μας πει ποσα κτηρια επιθετικα εχουμε και ανεβαζουμε επιπεδα και ποσα αμυντικα....
 

DeletedUser30258

Guest
Καλησπέρα ! 3 επιθετικά και 2 αμυντικά !Αυτό είναι το επιχείρημά σου φίλε για τους πύργους φωτιάς ;Δηλαδή 7 πύργοι που μπαίνουν οπουδήποτε έχεις χώρο , ισοδυναμούν με ένα επιθετικό σε 20 επίπεδο ! Μάλλον κάτι άλλο θα ήθελες να πεις ! Α και τους παίρνεις σε οποιαδήποτε εποχή ! Δηλαδή Μέσο Μεσαίωνα μπορείς να έχεις ..χαλαρά 60% (δεν ΄λέω παραπάνω) άμυνα ! Και αν κάνεις μάχες και έχεις εμπειρία θα έχεις διαπιστώσει ότι δεν λειτουργούν ισοδύναμα ! (να στο κάνω πιο απλό , 10% επίθεση δεν ισοδυναμεί με 10 % άμυνα ) Η άμυνα λειτουργεί πιο δυναμικά ! Αποτέλεσμα της ..δημιουργικής ( ο Θεός να την κάνει ) Στατιστικής ( που ισχυρίζονται ότι υπάρχει)
 

DeletedUser30258

Guest
Διόρθωση μετά την επισήμανση φίλου ! .......ισοδυναμούν με ένα επιθετικό σε 10 επίπεδο !
 
Κορυφή