Συζήτηση: Αναβάθμιση στην 1.79

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα
αγαπημενε μου stevie εχω μια ενσταση και θελω να βαλω τα πραγματα στην θεση τους
επειδη τυγχανει να γνωριζω οτι μια απο τις μεγαλες σου αγαπες ειναι και τα μαθηματικα
θα σε μαλωσω τα γραφεις λιγο παραδοξα
ολοι γνωριζουμε οτι η αναλογια επιθεσης-αμυνας ειναι 1/3
δηλ ενας με 100 επιθεση θα περασει απο μια αμυνα 300
και εαν κανει καλους υπολογισμους στις χειροκινητες μαχες μπορει και λιγο παραπανω
καποιος που εχει 30 πυργους φωτιας μπορει να νικηθει απο καποιον
που εχει 8 κτιρια εξωσκελετων 'η 10 κρουσης
αρα θα πρεπει να λαβεις υποψη και αυτη την παραμετρο στους υπολογισμους σου
και εαν εξαιρεσεις μερικους παιχτες ..μετρημενους στα δακτυλα ( πριν την νεα καταταξη ) ελαχιστοι ανεβαζαμε τα αλλα ΜΚ αλλα πλην του αλκατραζ ..και ανω εποχων
αρα δεν ειναι και πολλοι (να μην σου πω κανενας) που να εχει αμυντικο πανω απο 16 επιπεδο
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser30258

Guest
Άννα μια χαρά τα γράφω ! Για αυτό κάνω αναφορά στο τέλος για ..δημιουργική Στατιστική ! Μπορεί να λένε 1 /3 ή να δίνουν ποσοστά αλλά η πραγματικότητα είναι στις μάχες ! Αν ήταν έτσι όλοι θα κάνανε πάρτυ στις γειτονιές αφού έχουν το λιγότερο +100 % επίθεση ! Αλλά να μην λέω πολλά γιατί δεν κοιτάς τι γίνεται στον 3ο χάρτη εκστρατείας ! Πόσο εύκολα περνάς αλήθεια με τις άμυνες που γράφουν ότι έχουν;
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
τωρα τι να σου πω ... εγω σχετικα ευκολα
και στον μεν β οκ εχω αρκετα μεγαλη επιθεση ..αλλα στον α και στον γ κοσμο που σκοπημα εχω μικροτερη παλι αρκετα καλα την περναω
τωρα για τις γειτονιες θεωρω οτι το
το αυτοματο μας εκανε κακο
γιατι παψαμε να αξιολογουμε τις δυνατοτητες των επιπλεον μπονους (λογω εδαφους ) της καθε στρ μοναδας
οποτε οι γειτονιες με αυτοματο ναι δεν βγαινουν ευκολα δεν δινουν πολλα
αλλωστε υπαρχουν .... οι ευκολες μαχες που φυσικα θελουν ταχ/ αυτοματο στον χαρτη
και μαλλον αποτελειωσαν τις μαχες στις γειτονιες ..ευκολες μαχες ευκολοι βαθμοι
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser30721

Guest
ασχετο με το θεμα και συγγνωμη απ τους διαχειριστες, αλλα χωρις αμυντικα ΜΚ και μονο με πυργους οι μοναδες σου οταν θα σου επιτιθενται θα βαρανε στο "γαμο του Καραγκιοζη"!
 

andrian empire

Ενεργό Μέλος
Μπαίνω στον κόπο να ξαναγράψω (για τελυταία φορά) γύρω από τις αλλαγές.

Ο ΣεΣ ήταν και θα παραμείνει αποτυχία όσο τα βασικά χαρακτιριστικά δεν αλλάζουν.
"ΚαραούλΙ" στις 20.00 και αριθμός ενεργών μελών μιας συντεχνίας.

ΑΝ υπάρχει συντεχνία 5-6 ατόμων που να μπορεί στις 20.00 να πάρει στα ίσα τομέα συντεχνίας 20-25 ατόμων να μου την πείτε κι εμένα.
Απλά μαθηματικά παιδιά,κάντε τις διαιρέσεις μην το παιδεύεται τσάμπα.

Όσο για τον αν ο στρατός πολιορκίας χάνετε ή όχι ΑΔΙΑΦΟΡΟ.
Οποιοδήποτε Αλκατράζ 34+ άνετα βγάζει 40 μαχούλες κάθε μέρα.Το μόνο που δημιούργησε η συγκεκριμένη αλλαγή είναι ανισοροποία μεταξύ αυτών που κάνουν στημένες αφού όσοι έχουν Αλκατράζ 34+ συνεχίζουν ακάθεκτοι όσοι το έχουν σε μικρότερα επίπεδα απλά "χαζεύουν" πλεόν τους άλλους που συνεχίζουν.
Άσε που με το προηγούμενο σύστημα αρκετές μάχες κάνανε και οι γειτονικές συντεχνίες αφού άλλο "το παίρνω & χορηγώ 4 φορές/παίκτη" και άλλο το "μία/συντεχνία".
Τι να κάνουν οι γείτονες ;
9 μάχες,σιγά το πράγμα.

Για τον αν συνολικά οι αλλαγές έδωσαν νέο ενδιαφέρον,δεν θα πω τίποτα,νομίζω μια ματιά στον χάρτη έχετε ρίξει όλοι.

Και κάτι τελευταίο (προς την διαχείριση).Υποτίθεται ότι οι στημένες "πρέπει" να κοπούν για να μην αλλιεύονται εύκολοι πόντοι κατάταξης.
Για τα Μ/Κ Χ χιλλιάδων πόντων που ανεβαίνουν εν ριπή οφθαλμού ;
Αυτό δεν είναι "αλλιευση" εύκολων πόντων κατάταξης ;
Το μαζέψατε, αλλά για πόσο ;
Έχετε τους ρυθούς που ανεβαίνουν κάποια Μ/Κ ; (καλά τώρα με τον Θόλο και να θέλατε....)


μια τρύπα στο νερό λοιπόν οι αλλαγές !!!!!!!
Καλοκαιράκι είναι το νεράκι χρήσιμο δεν λέω ΟΧΙ όμως στο FOE. :p
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser25974

Guest
ανδριανε τσαμπα κοπιαζεις, αυτο εδω το παιχνιδι που ολοι αγαπησαμε λιγο - πολυ πριν και τωρα και ισως στο μελλον καποιοι αλλοι που δεν ξερουν ακομα, εχει καταδικαστει προ πολλου να ειναι ενα παιχνιδι που δεν ικανοποιει κανεναν. ξαναλεω και ξαναρωτω, γιατι ολοι εμεις συνεχιζουμε ? αυτη ειναι η ζωη μας ? αυτο γουσταρουμε, να μαζοχιζομαστε ο καθενας με τον τροπο του ? καλω τους παντες να το παρατησουμε, να το μπαναρουμε εμεις , πριν απο αυτους. α και μην μου πει καποιος για την καταταξη μου, τα σβηνω ολα αν συμφωνησουμε χαχαχαχα λογω τιμης !!
 

andrian empire

Ενεργό Μέλος
Μετά από 4 χρόνια δεν πάει το χέρι βρε Σταμάτη :oops:
Κάνα δυό φορές το προσπάθησα αλλά τελευταία στιγμή έκανα πίσω,άσε που έχω και την περιέργεια να δώ που θα καταλήξει όλο αυτό το πανηγύρι.

Και κάτι που διάβασα για "Θησαυροφυλάκιο Μονάδων".
Προς Θεού.....μηηηηηηηηηηηη !!!!
Ακόμη προσπαθούμε να βγάλουμε άκρη αν αυτοί που βάζανε αγαθά στα Θ. ήταν κανονικοί ή βοηθητικοί,μην έχουμε τα ίδια και με τις μονάδες.Ντάξει,ξέρω, ενός κακού μύρια έπονται αλλά μην τα προτείνουμε και μόνοι μας :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

dio21

Καμένος Χρήστης
Ελπιζω να τις χαρηκατε τις αλλαγες σας....
Ετσι οσοι καναν πραγματικες μαχες στον ΣεΣ εμειναν απο στρατο και αυτοι με τις στημενες και τα Αλκατραζ στο 50+ συνεχιζουν.....
εμ βεβαια, μη τους ακυρωσουν και τοσα επιπεδα Αλκατραζ που κοπιασαν να ανεβασουν....
το γελιοτερο των γελιων ειναι η απελευθερωση 8παρα1 και ξανα πολιορκια 8 και 1....δεν μπορουσατε τουλαχιστον να βαλετε την μεθεπομενη καταμετρηση?
τοσο μυαλο ηθελε να δειτε τι θα γινει? ή δεν ειναι καιρος να πατε στην -πραγματικα- 24ωρη ασπιδα τομεα? αφηστε την καταμετρηση στις 8 αν σας δυσκολευει τοσο πολυ, αλλα καντε κατι προτωποριακο....μην κανετε τα χατιρια καποιων μονο....
Νομιζω οτι ολα εγιναν για να μπορεσουν να πανε διακοπες καποιοι, και το Σεπτεμβρη που θα γυρισουν θα το ξαναλλαξουν...
ποιο λογικο θα ηταν να κλεινατε τον ΣεΣ για 2 μηνες παντως.....αντε καλα μπανια.!!!
 
Κορυφή