ΦοΈκδοτα

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

finrοd

Banned
Αμάν βρε παιδιά, τι είναι το "pay and win" και τι το "pay and play"? Κάτι σαν το playboy? Για δώστε τα μου τα φώτα σας, σας παρακαλώ :)
Κάτι σαν το παρακάτω είναι:
play bouzouki
Κι αν ακόμη δεν το εννόησες, κατανόησες, εμπέδωσες και ...κατάλαβες, τ' οπτικοακουστικό εντός του περιέκτη ίσως σε βοηθήσει!
 

finrοd

Banned
Ok... Θα το μασήσω για να το κάνω αντιληπτό .. Εγραψες ότι διαφωνείς μαζί μου γιατι το παιχνίδι είναι pay and play και αρχισες την γκρίνια γιατί παλιά ήταν καλύτερα , γιατί δεν σου αρέσει να κάνεις σπαθάκια , να φαρμάρεις πόντους , αλλα για την ταμπακιέρα τίποτα . Αυτά είναι άσχετα με το ότι οι παίκτες πρέπει να πληρώνουν για να παίζουν...Τοσο απλό
Αντιγυρίσματα και <καθρεφτάκια> είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε
Ή τα δόντια ...στόμωσαν, ή αμελήθηκε η ...μασέλα να φορεθεί!

Αυτό που έγραψα, παίρνοντας την «πάσα» από το δικο σου γραφόμενο το οποίο και παρέθεσα, είναι το:
στο μονοπάτι του <pay and win>
Θα διαφωνήσω! Στο μονοπάτι του «πέι εντ πλέι» βαδίζει.
Πόσες μάχες στο ΠΜΣ δίχως χρήση κτισμάτων, (άμεση ανέγερση με διαμάντια και θεμελίωση μ' αγαθά), αντέχουν οι περισσότεροι παίκτες;
Θες μάχες; Θες να παίξεις; Πλήρωσε. Εδιάλλως μη μας τους διακομιστές με κίνηση φορτώνεις. Μη μας τους ...ζαλίζεις.
Το ίδιο και στο ΠεΠ Αρένα. Περιορισμός τ' αριθμού των μαχών, πληρωμή για να μπορέσεις να ΠΑΙΞΕΙΣ κάνοντας λίγες μάχες παραπάνω. Και στο αυτόματο, ε; Όχι πολύ ζαλούρα για την τεχνητή νοημοσύνη.
Είναι και η εφαρμογή για τις συσκευές κυψελωτής τηλεφωνίας. Άντε εκεί να κάνεις χειροκίνητη μάχη και να το ευχαριστηθείς. Δεν...
Προφανές το τι πλέον απαιτεί προνομιακό νόμισμα.
Προφανές το τι όλο και λιγοστεύει στο παιχνίδι.
«Μάσημα» δεν χρειάζεται για να γίνουν, τα παραπάνω, αντιληπτά.

Κι αλήθεια, της πραγματικότητας η περιγραφή, ως «γκρίνια» σού φαίνεται; Μήπως αμελήθηκε και τα ματογυάλια να φορεθούν;
 
Τελευταία επεξεργασία:

finrοd

Banned
Βρε, μου την «κάνατε», ε; Τα καταφέρατε, στον «ύπνο» με πιάσατε! «Καθαρματάκια»! :D:D
Grande.jpg

Αθάνατο ΦοΕ. Μοναδικό κι αξεπέρασστο!

ΥΓ (Προς COMA)
Τέτοια κάνε εσύ κι αν σ' αφήσουμε να ...συνταξιοδοτηθείς, όσο ΦοΕ παίζουμε, (και για πάντα θα παίζουμε), τη μύτη να μου τρυπήσεις! LOL
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Σου είπα ξανά, μην ελπίζεις σε κάτι τέτοιο :p
Την πόρτα εγώ θα την κλείσω φεύγοντας... ;)LOL
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Ασχετο επι ...ασχετου

να ειναι καλα αυτος ο χρυσος ανθρωπος ο finrod
που μου ανοιξε τα ..ματια


δεν καταλαβα δηλ τοσα χρονια εμεις -ταλα μαντα και ο πουπουλενιος-
δεν εχουμε λαβει ουτε εναν ...τιτλο
πλην του κοινοτυπου ..καμενου χρηστη
και με το που ερχονται οι 7 εκ νικαιας και γραφουν 3-4 μνμ
διεκδικουν την ηγεσια
και ..τσουπ
αμεσως τους δινουμε τιτλο ευγενειας εεεεεεε?
 

finrοd

Banned
Τι να τους κάνεις βρε τους τίτλους εσύ; Εσύ έχεις τις καρδιές μας κατακτήσει. Η κατάκτηση του όποιου τίτλου, ωχρϊά.

ΥΓ
Εδώ που τα λέμε αυτό με την ...«ανάποδη σκακιέρα», (το τάβλι στα φοεκικά), και την Χέλγκα αξεπέραστα πετυχημένο είναι. Ανέβασε ψηλά τον πήχυ!
Πάντως, στο υπογράφω, σαν βρουν τρόπο να χώσουν «ανάποδη σκακιέρα» ως έπαθλο σε εκδήλωση, βλέπω τον Μήτσο να ξοδεύει όλα του τα διαμάντια, να καταθέτει στην ΪΝΝΟ το μηνιάτικο μαζί μ' ότι στην «μπάντα» έχει συσσωρεύσει, και να γεμίζει την πόλη του με δαύτην! χαχαχα
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Ασχετο επι ...ασχετου

να ειναι καλα αυτος ο χρυσος ανθρωπος ο finrod
που μου ανοιξε τα ..ματια


δεν καταλαβα δηλ τοσα χρονια εμεις -ταλα μαντα και ο πουπουλενιος-
δεν εχουμε λαβει ουτε εναν ...τιτλο
πλην του κοινοτυπου ..καμενου χρηστη
και με το που ερχονται οι 7 εκ νικαιας και γραφουν 3-4 μνμ
διεκδικουν την ηγεσια
και ..τσουπ
αμεσως τους δινουμε τιτλο ευγενειας εεεεεεε?

Με κάποιο τρόπο έπρεπε να τους κλείσω το στόμα και να υπερασπιστώ τον τίτλο μου.
Με 3 τα βάζω άνετα, αλλά με 7? Και από τη Νίκαια? Μικρό κορίτσι είμαι... :p
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Με κάποιο τρόπο έπρεπε να τους κλείσω το στόμα και να υπερασπιστώ τον τίτλο μου.
Με 3 τα βάζω άνετα, αλλά με 7? Και από τη Νίκαια? Μικρό κορίτσι είμαι... :p
ΟΚ να το θυμασαι οτι εγραφως το εχεις πλεον δηλωσει οτι τα ''βγαζεις'' ανετα με μας τους 3
 

finrοd

Banned
Τάλα, το νου σου. Σε ...παρακολουθούν! :D:D:D
epitheoritis ...klouzo.jpg
Λες να 'ναι απόρροια αυτού που στο πάνω μήνυμα έγραψες; LOLLOLLOL
Και μετά σου λένε «μην χρησιμοποιείς ...μποτ». Να δεις που όλα θα τα μαρτυράει στη Ρηνιώ! :smiling_imp::smiling_imp::smiling_imp:
Τον «τσάκωσα» όμως, ε; Εξ ου κι ο τίτλος στ' αρχείο τής εικόνας: Επιθεωρητής ...Κλουζώ!! :p:p:p
 

finrοd

Banned
Σε σχέση μ' αυτό:
Γραφικό Ταβέρνας
Πάλι ...έξω έπεσα. Παράπλευρο συμβάν το νέο γραφικό τής «Ταβέρνας των Φίλων» του γενικότερου ανασχεδιασμού.
Κι εγώ που θεώρησα πως επιλέχθηκε για να 'ναι ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ταβερνάκι, «κουτούκι» όπως στα νιάτα μου τα γνώρισα, με μουσικά όργανα στους τοίχους κρεμασμένα, προσιτά στον κάθε μερακλή που γέμιζε την ατμόσφαιρα με τους ήχους τους, οι οποίοι παρέα κάνανε στην συνισταμένη τής ιδιαίτερης μυρωδιάς από κρασί, σκόρδο, «τηγανίλα» και κάπνας, (τσιγάρων μα και «κουζινίσιας»), που είχε!
Πάλι ...έξω έπεσα!
 

finrοd

Banned
Βίλα Κυβερνήτη
R_SS_MultiAge_SummerBonus20i.png
Μέγεθος: 5x6
7x3 «Το Πλοίο»
5x5 «Η Φωλιά τού Κορακιού»
5x6 «Η Βίλα τού Κυβερνήτη»
Αυξάνεται ραγδαία ο χώρος π' απαιτείται, μειώνεται δραματικά ο διαθέσιμος...

Τι θα λέγατε για μια αλλαγή στις διαστάσεις τής «Βίλας τού Κυβερνήτη»;
Μια μικρή αλλαγή. Εξάλλου δεν χρειάζονται ούτε δύο κελάρια, ούτε τρία πλυσταριά. Υπερβολές ...νεοπλουτισμού είν' αυτά. Αφαιρώντας αυτούς τους άχρηστους χώρους, άνετα μπορούν οι διαστάσεις της να περιοριστούν σε 4x6.
Τώρα θα μου πείτε: Γιατί 4x6 κι όχι κάποιες άλλες διαστάσεις; Ε, σ' αυτές τις διαστάσεις έχω άμεσα διαθέσιμο χώρο!

Τι λέτε; Μπορείτε να το καταφέρετε έως το τέλος τής εκδήλωσης ή θα πρέπει στη γύρα να βγω, κάποιο εύγευστο «καρπουζάκι» να βρω, να το «κουρδίσω», κι ως «κουρδισμένο καρπούζι», πλέον, επιτακτικά ν' απαιτήσει, αυτό που στην παράθεση περιέχεται:
Θέλω να μειώσετε τον όγκο των μεγάλων κτιρίων αλλά και το Λέων κτιρίων που ξεκλειδώνουμε γιατί καλύπτουν πολύ χώρο
Τι δηλαδής, ποιο μάγκας είναι ο Κιούμπρικ; Κουρδιστό πορτοκάλι ο Στάνλεϊ; Ε, Κουρδιστό ...καρπούζι ο Φίνροντ, κι ας έρθει να παραβγούμε αν τολμά! :p
 
Τελευταία επεξεργασία:

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
σαν προφητης... μπορω να προβλεψω απο τωρα το επομενο (νεο) μελος που θα το γραψει η ιστορια του φορουμ...



υγ. λευτερια στον lion27.
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

finrοd

Banned
Στα γρήγορα, αγοράκια, φορέστε τα ...σπασουάρ, κι εσείς κοριτσάκια τις ζώνες αγνότητας! Κατέφθασε...
jk.jpg

ΥΓ
Να γιατί είναι αδύνατον κάποιες νοημοσύνες να προσβληθούν, όπως-καλή της ώρα- αυτής εντός τής παράθεσης.
50 φορτζ πόντοι στ' άτομο που θα βρει και θα μας πει γιατί είναι των ...αδυνάτων αδύνατον, να προσβληθεί η νοημοσύνη τού «καρπουζάκι».
 

finrοd

Banned
υγ. λευτερια στον lion27.
Αν το συνεχίσεις έτσι, το που υποσχέθηκα θ' αθετήσω και ως Κάτων ο πρεσβύτερος θα σε χαρακτηρίσω.
Ξέρεις, αυτός που πάντα τελείωνε τον όποιο λόγο του λέγοντας προς τους Ρωμαίους Carthago delenda est (Η Καρχηδών πρέπει να καταστραφεί)
LOLLOLLOL
 

DeletedUser

Guest
Σε ποια νοημοσύνη απ' όλες αναφέρεσαι;

Γενικά όμως, γι' αυτόν τον λόγο είναι των αδυνάτων αδύνατο να προσβληθεί:

«Οι άνθρωποι του ρηχού νου πολύ εύκολα προσβάλλονται, ενώ οι έξυπνοι άνθρωποι μπορούν να αντιληφθούν τα πάντα και ποτέ δεν προσβάλλονταιΦρανσουά ντε Λα Ροσφουκώ

Για τον ίδιο λόγο δηλαδή που δεν προσβλήθηκες και εσύ όταν σε αποκάλεσε «μωρή».

ΥΓ. Έχω αντικλείδι με 50 διαμάντια μόνο.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή