ΦοΈκδοτα

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

cknadia

Μέλος
Ναι, θεωρίες γιατί η ερώτηση περί απαγόρευσης ποντοδοσίας στην ανάρτηση δεν γνωρίζεις και δεν γνωρίζω πότε προέκυψε. Σύμφωνα με τις εξηγήσεις του beta, προφανώς ο ένας από τους δύο λογαριασμούς λειτουργούσε υποστηρικτικά για τον άλλον και το σύστημα ενεργοποίησε το μπλοκάρισμα πλειάδα ασύμμετρων κινήσεων.
Γνωρίζεις αν αυτό το μήνυμα του βγήκε στην πρώτη ποντοδοσία ή μετά από διάφορες κινήσεις; Εγώ για όσα λέω μπορώ να αποδείξω λεπτό λεπτό τις κινήσεις μου και για όσα μου έχουν πει μέλη των διαφόρων ΟΔ, έχω μοιραστεί τα κείμενα αυτούσια με ημερομηνίες.

@talamanta καλώς ήρθες! Όπως μου είπαν χθες στον Αμερικάνικο σέρβερ όταν ρώτησα αν ισχύουν οι ίδιοι κανόνες, είναι παντού ίδιοι παραθέτω
https://prnt.sc/vxur99
 

finrοd

Banned
Ναι, θεωρίες γιατί η ερώτηση περί απαγόρευσης ποντοδοσίας στην ανάρτηση δεν γνωρίζεις και δεν γνωρίζω πότε προέκυψε. Σύμφωνα με τις εξηγήσεις του beta, προφανώς ο ένας από τους δύο λογαριασμούς λειτουργούσε υποστηρικτικά για τον άλλον και το σύστημα ενεργοποίησε το μπλοκάρισμα πλειάδα ασύμμετρων κινήσεων.
Γνωρίζεις αν αυτό το μήνυμα του βγήκε στην πρώτη ποντοδοσία ή μετά από διάφορες κινήσεις; Εγώ για όσα λέω μπορώ να αποδείξω λεπτό λεπτό τις κινήσεις μου και για όσα μου έχουν πει μέλη των διαφόρων ΟΔ, έχω μοιραστεί τα κείμενα αυτούσια με ημερομηνίες.
Από την πλευρά σου θεωρείς και υποθέτεις.
Στα αναφερόμενα σ' αυτές και μόνο στέκομαι, δίχως τίποτε το «προφανές» σε μένα να γράφω.
Αλλά αυτά δεν έχουν καμμία σχέση με το κυρίως αντικείμενο της κουβέντας, δηλαδή, το εάν ή όχι η συνεισφορά φπ μεταξύ λογαριασμών που χρησιμοποιούν κοινή σύνδεση επιτρέπεται.
Αλήθεια, τι γίνεται με τις ανταλλαγές αγαθών; Έστω και τις «Ισορροπημένες»;

Κρατώ τη γνώση μου ως προς θέμα αυτό καθ' αυτό.
Κρατώ τη γνώση μου ως προς τις απαντήσεις που από την ΟΔ δίνονται τυποποιημένα.
Κρατώ τη γνώση μου για την τοποθέτηση της CM επί του θέματος.
Κρατώ τη γνώση μου για την πανομοιότυπη κατεύθυνση των απαντήσεων που από διάφορα αρμόδια άτομο δόθηκαν.
Κρατώ το δεδομένο ότι συνεισφορές φπ μεταξύ λογαριασμών με κοινή σύνδεση, αυτόματα από το σύστημα διεκόπηκαν.

Αν τυχόν επιτραπούν συνεισφορές μεταξύ τέτοιων λογαριασμών, άλλους 3 φινροντ θα δειτε εδω μέσα, από διαφορετικά μηχανήματα μα από την ίδια σύνδεση, που θα ενισχύουν, «ισορροπημένα» πάντα, τον λογαριασμό μου, τους δικούς τους και ΦΥΣΙΚΑ θα παίρνουν βοήθεια από τον κύριο λογαριασμό μου με την ΣΥΝΗΘΗ συμμετοχη του Θολά, ενώ θα «αράξουν» σ' όποια εποχή την συντεχνία μου βολεύει, (εμένα δηλαδή βολεύει), θα παράγουν ότι αγαθά ο κύριος λογαριασμός μου έχει ανάγκη, ενώ σαν ....ομαδικοί παίκτες θα δωρίζουν στη συντεχνία σημαντικό μέρος των που θα τους δίνω, και θα κάνουν παντού στο παιχνίδι, (ακόμη κι ενισχύοντας τρίτους) ότι ενέργειες τον κύριό μου λογαριασμό εξυπηρετούν.
Θα είμαι ενας παίκτης με πολλαπλούς λογαριασμους, αλλά νόμιμος!
Έτσι, ως μια πρόγευση, υπάρχει και κύριο πιάτο στη συνέχεια, του τι περιέχεται εντός τού ασκού τού Αιόλου!
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
Συνεχίζεις να γράφεις θεωρίες και εικασίες ενώ ο διαχειριστής του beta ανέλυσε τα περισσότερα που έχουν ποτέ γραφτεί για το πως λειτουργεί το σύστημα:
"It is unfortunate that it cannot distinguish when players are in the situation you are in. The system measures several criteria when it detects a shared connection. When it detects enough additional similarities it will activate a Forge Points block. When the system no longer detects these additional things, after a time it will lift the block, but we have no way of saying when that may be. Balance is definitely a part of keeping it happy, but it is not the only part. I am sorry I can't be more specific, the system really is automated, and not something we have access to."
και ο σύντεχνός σου το συμπύκνωσε (άθελά του) σε μία φωτό: https://prnt.sc/vxubcs
Το τι γράφεται σε ένα φόρουμ υπό την εποπτεία κάποιου που δεν ξέρει να μεταφράζει τους βασικούς κανόνες του παιχνιδιού και ως εκ τούτου προφανώς τους χρησιμοποιεί και λάθος κατά τους ελέγχους του, λίγο με αφορά. Με ενδιαφέρει όμως πολύ, οι παίκτες του ελληνικού σέρβερ να μοιράζονται τους ίδιους κανόνες και την ίδια ευγενική και τίμια αντιμετώπιση, με τους παίκτες όλων των άλλων χωρών, κάτι που αποδείχτηκε ότι δεν γίνεται (σκορ: 4-1 ως τώρα).

Έχεις επισυνάψει λάθος αποτύπωση στιγμιοτύπου οθόνης, σε παρακαλώ να το διορθώσεις. Το στιγμιότυπο που αναφέρεις πως εγώ ανέβασα, είναι δικό σου. Προσωπικά ανέβασα επίσημο ξεκάθαρο κανόνα της ΙΝΝΟ, ενώ εσύ συνεχίζεις να επιλέγεις να στέκεσαι σε πράγματα που σου ανέφεραν μέλη του εκάστοτε κέντρου υποστήριξης μετάξύ αυτών και του ελληνικού και που αν συνεχίσεις αυτά τα αιτήματα όπως και στον ελληνικό διακομιστή, θα λάβεις τις ίδιες απαντήσεις και ας κάνεις πως δεν το καταλαβαίνεις. Το γιατί επιμένεις παρόλα τα στιγμιότυπα επίσημων κανόνων που σου παρέθεσα, να στηλιτεύεις και να επικαλείσαι αυτά που επικαλείσαι, νομίζω όλοι/ες πλέον το έχουμε διαπιστώσει... το «γιατί». Καλή συνέχεια στον αγώνα σου!

b.png
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Ειλικρινα θεωρω οτι .... καταπινοντας την καμηλο, διυλιζουμε τον κωνωπα
για να καταλαιβετε ολοι γιατι ... συζηταμε /τε
ξερετε την ρηση ..δεν θελει κοπο θελει τροπο εδω παει γαντι

Εαν οι εν λογω παιχτες οταν ηθελαν να ανταλλασσουν ποντους
εμπαιναν απο τα κινητα τους θα ηταν νομιμοι βαση των κανονων και του συστηματος
ομως εαν μπουν απο την κοινη ιντερν γραμμη του σπιτιου τους ..ειναι ''παρανομοι''
γιατι οι κανονες εαν θελετε να τους παμε κατα ..γραμμα τονο και κομμα αυτο λενε

ΘΕΕΕΕΕΕΕ του Φοεεεεεεεεεεεεε το μεγαλειο σου

ασχετο
στους κανονες το αρθρο 9 αναφερει καθαρα
οτι η τελικη ερμηνεια των κανονων ...ειναι στην ευχαιρεια των διαχειριστων του αντιστοιχου σερβερ
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
Ο κανόνας γνωρίζει πολύ καλά για ποιο λόγο υπάρχει :) Το θέμα δεν είναι τόσο οι πραγματικά διαφορετικοί παίκτες, γι αυτό άλλωστε και ο επίσημος κανόνας έχει σε κάποιο σημείο της περιγραφής του απολογητικό ύφος (φαντάζομαι απευθυνόμενος σε πραγματικά δύο ξεχωριστούς παίκτες που παίζουν με ίδια σύνδεση), αλλά ο ίδιος παίκτης με δύο λογαριασμούς σε κοινή σύνδεση...! Νομίζω ο finrod παραπάνω εξήγησε έναν από τους τρόπους που μπορεί να αξιοποιηθεί κάτι τέτοιο (ακόμα και με δίκαιες ανταλλαγές πόντων) εις βάρος των υπολοίπων παικτών/ριών.

Το αντί να συζητάμε αιτούμενοι/ες την βελτίωση του αλγορίθμου (ή δεν ξέρω εγώ τί άλλο) ώστε ο κανόνας να εφαρμόζεται παντού και πάντα, το θέμα μας τελικά, είναι να μπει μια εξαίρεση στον αλγόριθμο όπου στην περίπτωση που του έρθει να με εντοπίσει να χτυπάει καμπανάκι «τον dspev συνέχισε να τον αγνοείς όπως μέχρι σήμερα» και όλα καλά... ας εμφανίζει αυτόματα μηνύματα αποκλεισμού σε όποιους/ες θέλει αρκεί να μην εμφανίσει σε εμένα τέτοιο μήνυμα∙ αν ήθελε να εμφανίσει σε εμένα ας το εμφάνιζε από την αρχή... τώρα δεν επιτρέπεται. Φυσικά και να αιτούμαστε να είναι ξεκάθαροι οι εργαζόμενοι στα κέντρα υποστήριξης σχετικά με τις διευκρινίσεις επί των κανόνων, αλλά να το αιτούμαστε αυτό από την εταιρεία ή έστω να ζητάμε από τους αρμόδιους/ες να μεταφέρουν το αίτημά μας. Ξεκάθαρα φαίνεται όμως μετά από τις όσες τοποθετήσεις, πως στόχος δεν είναι η εταιρεία αλλά συγκεκριμένα άτομα ή για να προληφθούν ανεπιθύμητες εξελίξεις. Απόδειξη αυτού, ότι πουθενά δεν θίχτηκε η εταιρεία... τόσα μηνύματα εστάλησαν σχεδόν στους διακομιστές όλου του πλανήτη, εκτός από τα κεντρικά της εταιρείας :) Εμένα αν μου είχε συμβεί κάτι τέτοιο, αποκλειστικά και μόνο υπεύθυνη την εταιρεία θα θεωρούσα για την όποια παρεξήγηση και σίγουρα δεν θα ζητούσα να αλλάξει ο κανόνας επειδή κάποιοι μου τον μετέφεραν λάθος, αλλά αντιθέτως θα ζητούσα να εφαρμόζεται καλύτερα ο κανόνας και να υπάρχει σωστή ενημέρωση στο εκάστοτε κέντρο υποστήριξης στην πρώτη επαφή κατά τη δήλωση της κοινής IP (καθώς εκεί είναι το πρόβλημα... αμέσως μετά στο επόμενο στάδιο, όλα ξεκαθαρίζονται...) π.χ. Μπορούμε να παίζουμε με κοινή σύνδεση; // Ναι μπορείτε και μπορείτε και να ανταλλάζετε ισορροπημένα πόντους κτλ κτλ, στείλτε μας τα στοιχεία σας, IP και nicknames για να προχωρήσουμε στην καταχώρηση // Σας τα στείλαμε! // Ευχαριστούμε πολύ, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι πόντους δεν μπορείτε να ανταλλάζετε μεταξύ σας.

Πόσες ώρες, μέρες χρειάζονται για να καταλήξει κάποιος/α από την 1η ερώτηση στην τελική της διαχείρισης απάντηση; 1 μέρα; 2; 3; 5 μέρες λέω εγώ. Λάθος, δεν λέω (για την παραπλανητική ενδιάμεση απάντηση), αλλά όλο αυτό το θέμα δημιουργήθηκε για μια παρεξήγηση λάθος απάντησης ανάμεσα σε 1, 2, 3... 5 μέρες μέχρι την τελική ορθή απάντηση της διαχείρισης κατά την καταχώρηση της κοινής σύνδεσης και των στοιχείων των παικτών; Λιγάκι υπερβολικό...

Προσωπικά δεν έχω με κανέναν και με καμμία, ούτε καν την περιέργεια έχω να μπω να δω με ποιον ή ποια είναι συντεχνιτής ή συντεχνίτισσα ή τί κάνουν στα Μ.Κ. τους, δεν με αφορά.
 

cknadia

Μέλος
Φίλε το ότι δεν είναι το ίδιο λινκ δεν αλλάζει το περιεχόμενο, είναι το ίδιο ακριβώς και εσύ επιλέγεις να πιάνεις την ιστορία από εκεί που σας βολεύει.
Στην ερώτηση αυτή που έδειξες με τη δική σου φωτό και το δικό σου λινκ και που όλοι μας έχουμε πρόσβαση από εδώ https://support.innogames.com/kb/ForgeOfEmpires/en_US/101/Why-can't-I-donate-Forge-Points-to-Great-Building-of-a-player-I-share-my-connection-with ΕΧΕΙ ΠΡΟΗΓΗΘΕΙ πλειάδα κινήσεων μεταξύ λογαριασμών και απαντάει γιατί το σύστημα πλέον δεν επιτρέπει την κίνηση που "θέλει" κάνει ο Χ λογαριασμός.
Αν μου επιτρεπόταν από τον κανόνα περί προσωπικών δεδομένων να δώσω τα ονόματα των μελών των ΟΔ, θα μπορούσε εύκολα κανείς να καταλάβει και την αυθεντικότητά τους και την αλήθεια των λεγομένων τους. Θα μου ήταν πολύ πιο εύκολο και σύντομο να περάσω όλους τους διαλόγους με φωτογραφίες, αλλά βλέπεις εγώ σέβομαι και ακολουθώ ακόμα τους κανόνες. Ας βγει η CM να μου ζητήσει τα ονόματα και εγώ θα τα δώσω και τα επτά ή ας μου το ζητήσει προσωπικά.
Από το να πετάγεσαι να λες κάτι στο περίπου άσχετο, μπορείς να διαλέξεις έναν τυχαίο σέρβερ και να ρωτήσεις τη διαχείριση αν μπορείς να μοιραστείς και με τι όρους σύνδεση με κάποιον συγκάτοικό σου ή πότε πρέπει κανείς να υπολογίζει ότι μπορεί να του αναδυθεί μήνυμα περί απαγόρευσης ποντοδοσίας. Θα σου απαντήσουν πολύ γρηγορότερα από ό,τι έχεις συνηθίσει εδώ, την απόλυτη αλήθεια, όπως έχει ήδη κατατεθεί και θα πάψεις να χρησιμοποιείς πράγματα που ελάχιστα ξέρεις. Το να βγαίνουν δύο σύντεχνοι και να αμφισβητούν τον κοινό τόπο επτά μελών ΟΔ είναι τουλάχιστον αστείο και όπως εσύ λες ότι εγώ έχω όφελος (κοιτάζω τα μκ μου και αναρωτιέμαι ποιο είναι αυτό), το ίδιο μπορώ να ισχυριστώ κι εγώ για σας. Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα, εσείς αμφισβητείτε εμένα, τον Nightvisitor και όσα έχουμε δημοσιεύσει ή αναδημοσιεύσει...είπαμε δικαίωμα στη γνώμη έχουμε όλοι, αλλά αυτό θα έληγε πολύ πολιτισμένα αν σχολίαζε η εδώ ΟΔ τα αποσπάσματα των συναδέλφων της. Αν βγουν εδώ και μου αιτιολογήσουν γιατί έχουν διαφορετική άποψη από τους υπόλοιπους επτά, προφανώς θα σταματήσω. Αλλά σε καμία περίπτωση για μένα δεν αποτελεί πειστήριο ένα απόσπασμα από φόρουμ όπου ένας διαγραμμένος χρήστης ρωτάει κάτι τη cm το 2017 και εκείνη του απαντάει ότι το Χ απαγορεύεται (σε αυτό έχω κι εγώ πριντ που ο έλλην διαχειριστής μου λέει να ανταλλάζω ισορροπημένα και το 2016 και το 2018 και επειδή ακριβώς είναι στην λίστα αιτημάτων μου σίγουρα μπορεί να τα δει, άρα δεν μπορώ να πω ψέμα, οι απαντήσεις που έχω δεχτεί είναι φανερές στην CM). Να διαβάσει τα αποσπάσματα των συναδέλφων της (ή και ολόκληρα αν τα ζητήσει) και να μου πει σε ποιο σημείο λαθεύουν...για να τους ζητήσω κι εγώ επιπλέον πληροφορίες....δεν μου τις αρνήθηκαν.
@talamanta η τελική ερμηνεία ναι είναι δική τους (όχι ελεύθερη απόδοση, όχι κατά προσέγγιση), αφού όμως έχουν μεταφραστεί σωστά...εδώ στη μετάφραση έχουν προστεθεί λέξεις, ενώ παντού υπάρχει αυτό:
https://prnt.sc/vxvsm2
εδώ υπάρχει αυτό:
https://prnt.sc/vxvrqk
Σου απαντώ, λοιπόν, εγώ ότι το "ίδια σύνδεση" δεν υπάρχει σε κανέναν άλλο κανόνα 8 γιατί η πρόταση αφορά στις ανταλλαγές μεταξύ κόσμων και αν ήθελαν να πουν για επιτρεπτέα ή μη ανταλλαγή σε κοινή IP θα το έκαναν στον αντίστοιχο κανόνα, δηλαδή τον 2. Σε αυτό συνηγορεί το ότι η CM μας επέτρεψε τις δίκαιες ανταλλαγές αγαθών, αν ήταν έτσι, σύμφωνα με τον κανόνα 8 ούτε αυτές θα επιτρέπονταν, άρα πάλι υπάρχει λάθος.
 

finrοd

Banned
Αν μου επιτρεπόταν από τον κανόνα περί προσωπικών δεδομένων να δώσω τα ονόματα των μελών των ΟΔ, θα μπορούσε εύκολα κανείς να καταλάβει και την αυθεντικότητά τους και την αλήθεια των λεγομένων τους
Μα κανείς δεν αμφισβητεί το γνήσιο των όσων παραθέτεις. Κανείς για παραχάραξη, παραποίηση, πλαστογραφία, κανέναν δεν κατηγόρησε. Τι είναι αυτά που λες. Τα δημοσιεύεις κι a priori ως γνήσια γίνονται δεκτά. Καμμία αμφισβήτησή τους από εμένα τουλάχιστον. Στο τι από αυτά κατανοούμε αποκλίνουμε!!!
Από το να πετάγεσαι να λες κάτι στο περίπου άσχετο,
Ε, όχι κι άσχετο το παρακάτω που έγραψε και που αναδημοσιεύω. Όχι κι άσχετο, από τη στιγμή που προέρχεται από την επίσημη γνωσιακή βάση της εταιρείας και κατηγορηματικά αναγράφει ότι η συνεισφορά φπ μεταξύ λογαριασμών που χρησιμοποιούν κοινή σύνδεση δεν είναι επιτρεπτή.
Όχι κι έτσι, επειδή δεν συνάδει μ' ότι υποστηρίζουμε, θέλουμε και μας βολεύει! (άραγε στη γαλλόφωνη γνωιίακή βάση υπάρχει έτσι γραμμένο; Στην ελληνική; Στην ιταλική; χμμμ Για δες που υπάρχουν πολλές και σε πολλά σημεία αποκλίσεις στις διατυπώσεις κι όχι μόνον στο κανόνα 8 τής ελληνόφωνης έκδοσης των κανονισμών!!!)
scdfp.png
Δεν έχω λογαριασμό σε διακομιστή άλλης έκδοσης, πλην της ελληνικής, και δεν μπορώ να στείλω αυτό στην αντιστοιχη ΟΔ με το ερώτημα αν είναι παρωχημένο κι εάν η πολιτική της ΙΝΝΟ στο συγκεκριμενο έχει αλλάξει κι επιτρέπει πλέον τις «ισορροπημένες» συνεισφορές φπ μεταξύ λογαριασμών που κάνουν χρήση κοινής σύνδεσης.
Όποιο άτομο όμως θέλει και μπορεί να το κάνει, έχοντας λογαριασμό σε άλλο διακομιστή, ας το πράξει ελεύθερα!

ΥΓ
επέτρεψε τις δίκαιες ανταλλαγές αγαθών, αν ήταν έτσι, σύμφωνα με τον κανόνα 8 ούτε αυτές θα επιτρέπονταν, άρα πάλι υπάρχει λάθος.
Αυτό σηκώνει κουβέντα. Προσωπικά και με τη δυνατότητα ανταλλαγής αγαθών διαφωνώ. Το έθιξα δειλά σε κάποια δημοσίευση, για να μην παραστρατήσει η κουβέντα, να μην φύγουμε από το κύριο, μπλέκοντας κι άλλα.
Η εταιρεία όμως θεωρεί πιο σημαντική τη συνεισφορά φπ και εκεί προσάρμοσε την πολιτική της και το λογισμικό αποτροπής της.. Νέες οδηγίες...
(αλήθεια, έχει λογισμικό αυτόματης απαγόρευσης ανταλλαγής αγαθών; Απ' όσο ξέρω όχι. Αν αυριο αποφασίσει πως κι αυτές αποτελούν κατάχρηση, θα το φτιάξει και θα αλλάξει πάλι η διάταξη.)
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
Δεν κατάλαβες καλά... αναφέρθηκες σε προηγούμενη ανάρτησή σου σε κάτι που ανέβασα, ανεβάζοντας εσύ όμως κάτι άλλο...! Εκεί ήταν η ένστασή μου.

Επίσης σου λέμε ξανά και ξανά ότι τις απαντήσεις που πήρες από το εδώ κέντρο υποστήριξης (ότι επιτρέπονται ισορροπημένες ανταλλαγές κτλ.) τις ίδιες ακριβώς απαντήσεις πήρες και από άλλους διακομιστές. Αυτές οι απαντήσεις μόνο μπορούν να συγκριθούν μεταξύ τους και είναι όμοιες όντως. Στον εδώ διακομιστή απαντήσατε σε αυτές τις απαντήσεις δηλώνοντας συγκεκριμένα πλέον τα στοιχεία σας... και κατά την καταχώρηση των στοιχείων πήρατε την απάντηση που πήρατε από τη Διαχείριση. Αυτήν την απάντηση λοιπόν (αν θες πραγματικά να καταλάβεις) μπορείς να τη συγκρίνεις μόνο με αντίστοιχες απαντήσεις άλλων διακομιστών τις οποίες όμως ΔΕΝ έχεις!!! Όταν αποκτήσεις (που δεν πρόκειται καθώς δεν παίζεις σε εκείνους τους διακομιστές, ελπίζω όμως να βρεις τρόπο να τις αποκτήσεις με τα κατάλληλα εργαλεία) τις απαντήσεις τότε θα μπορείς και μόνο τότε να κάνεις συγκρίσεις.

Το ότι παρεμβαίνω-πετάγομαι και ας παίζω λίγο καιρό, είναι γιατί θέλω να λέγομαι άνθρωπος και να μην αδιαφορώ (ναι ακόμα και σε ένα παιχνίδι) όταν βλέπω τέτοιες αναίτιες επιθέσεις προς ανθρώπους που (έστω και αυτόν τον λίγο καιρό) όπου χρειάστηκα τις υπηρεσίες τους μου τις έδωσαν άμεσα και έγκυρα. Θα πετάγομαι λοιπόν είτε αρέσει είτε δεν αρέσει, είτε φαίνεται υπερβολικό είτε δεν φαίνεται υπερβολικό.
 

cknadia

Μέλος
Φίλε αν έκανα λάθος copy συγγνώμη, με τόσα μηνύματα κάπου μπορεί να μην κλίκαρα σωστά...στο επόμενο μήνυμα με λινκ έδειξα τι εννοούσα.
Τα μηνύματα με τις διαχειρίσεις προκύπτουν αφού έχω λογαριασμό σε κάθε κόσμο που επικοινώνησα και μπορώ να στείλω φωτό με το κέντρο μηνυμάτων κάθε κόσμου, οπότε σε παρακαλώ να αναιρέσεις ότι ψεύδομαι γι' αυτό.
Επίσης έχω ήδη κοινή ip με τον Nightvisitor στον αγγλικό και τον beta χωρίς να μας έχουν αλλάξει κάτι στους όρους...μάλιστα στον beta έβαλε το μάζεμά του σε μκ μου και μπορούμε να το επαναλάβουμε σαν απόδειξη.
Αν θεωρείς ότι ο Αμερικάνος και η Γαλλίδα είχαν λόγο στην ερώτηση περί κοινής ip να πουν επιτρέπονται οι ανταλλαγές και όταν πεις το nickname να σου πουν τελικά μετανιώσαμε, εξήγησέ μου τον γιατί το ίδιο έκαναν 3 μέλη της ΟΔ τόσο στην προηγούμενη κοινή που είχα, όσο και στην ερώτηση που έκανα πριν διαλέξουμε τηλεφωνική σύνδεση με τον Nightvisitor.
 

cknadia

Μέλος
Για να μην αφήνω παραθυράκια εδώ είναι η αποδοχή κοινής του καθένα μας:
http://prntscr.com/vxw9zg
https://prnt.sc/vxwbiq
και εδώ είναι εικόνες ενός μκ μου με διαφορά ενός λεπτού τραβηγμένες ώστε να φαίνεται η συνεισφορά:
https://prnt.sc/vxwaxf
https://prnt.sc/vxwb9t
Μαντέψτε!!!! Εξαπατήσαμε πάλι το σύστημα....μα πόσο μπροστά πχιααααααα
Κάτσε τώρα θα ζήσω πολύ επικίνδυνα....πάω να βάλω κι εγώ στου nightvisitor:
https://prnt.sc/vxwfg7
https://prnt.sc/vxwfxk
 

finrοd

Banned
Να ρωτήσω κάτι:
Εδώ έχει ενεργοποιηθεί η χρήση κοινής σύνδεσης μεταξύ σας;
Κάνετε ήδη χρήση της;
Έχετε δοκιμάσει να συνεισφέρετε ο ένας στα ΜΚ του άλλου;
Σας επιτράπηκε;
 

DeletedUser

Guest
Συγνώμη∙ λανθασμένα είχα υποθέσει πως μπορώ να παίζω μόνο στον ελληνικό διακομιστή. Τώρα είδα πως μπορώ να φτιάξω πόλη σε όποιον διακομιστή θέλω. Άρα είναι πολύ εύκολο να ολοκληρωθεί το «πείραμα». Εδώ μετά από τις λάθος απαντήσεις του κέντρου υποστήριξης, όταν τελικά δηλώσατε τις ip και τα ψευδώνυμα, λάβατε την επίσημη τελική απάντηση πως δεν μπορείτε να ανταλλάζετε πόντους. Για να δούμε ποια θα είναι η τελική απάντηση μετά και την δήλωση ip-ψευδωνύμων και στους άλλους διακομιστές που παίζετε. Δεν θα έπρεπε να περιμένετε πρώτα και εκείνες τις τελικές απαντήσεις ώστε να κάνετε συγκρίσεις πριν αρχίσετε να κατηγορείτε την διαχειρίστρια; Καθώς έως τώρα οι συγκρίσεις σας είναι επί ανόμοιων πραγμάτων.
 

finrοd

Banned
Κάτσε τώρα θα ζήσω πολύ επικίνδυνα....πάω να βάλω κι εγώ στου nightvisitor:
Vivere Pericolosamente! (βίβερε περικολοζαμεντε).:)
Άντε να δούμε αν στο διακομιστή «τρέχει» η ανίχνευση συνεισφορών μεταξύ λογαριασμών που χρησιμοποιούν κοινή σύνδεση. κι αν αυτόματα στην συνέχεια αποτρέπεται, καθώς και πόσο χρόνο παίρνει αυτή η διαδικασία.
Υποθέτω πως οι συνεισφορές γίνανε καθώς ήταν οι λογαριασμοί συνδεδεμένοι στο παιχνίδι με την ίδια ΙΡ, αν και δεν ξέρω αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο...
 

cknadia

Μέλος
Φίλε ήδη σου έστειλα μία ενδεικτικά και ποντοδοσίες που έγιναν πριν λίγα λεπτά...ή είμαστε μεγάλα κλεφτρόνια, ή το σύστημα έχει ώρες κοινής ησυχίας, ή κάτι δεν μας έχουν πει καλά εδώ που σε όλους τους άλλους σέρβερς που σου έχω περάσει συνομιλίες νωρίτερα γνωρίζουν και πράττουν άνετα.
Ίσως τώρα να καταλαβαίνεις γιατί διαμαρτυρηθήκαμε όταν βρήκαμε άλλο κανόνα, άλλη αντιμετώπιση και μας είπαν ότι εξαπατήσαμε κι από πάνω....δε μας νοιάζουν οι πόντοι, έχουμε συμπαίκτες να μας βάζουν θέσεις...δεν έχει μπλοκαριστεί το ανέβασμα των ΜΚ μας ούτε κάποια πόλη εκ των δύο χρειάζεται υποστήριξη από την άλλη...τι να πουν και λιγότερο αναπτυγμένοι λογαριασμοί...δεν καταλαβαίνουμε γιατί υπάρχει τόση αναντιστοιχία.
@finrοd ναι εδώ στην Ελλάδα έχουμε κοινή και εφόσον η τελευταία λέξη που έχουμε από τη διαχείριση είναι ναι στα αγαθά και όχι στους πόντους δεν έχουμε ανταλλάξει φορτζ...μπορούμε να δοκιμάσουμε μόνο αν μας το ζητήσει η cm με την εγγύηση της προστασίας της κίνησης γιατί δεν ρισκάρουμε τους λογαριασμούς μας για πλάκα. Αν θέλετε σχετικά πριντ πείτε μου.
 

cknadia

Μέλος
Finrod, για τον beta ξέρω σίγουρα για τις τελευταίες 2-3 μέρες....για τον ελληνικό ήδη έχω πει ότι ξέρω από το 2016 ως το 2020...τι άλλο να δούμε...μέχρι να γίνει παραδοχή των αυτονόητων θα έχουμε βγάλει καταρράκτη και θα συναντιόμαστε έξω από τα ΚΑΠΗ περιμένοντας να μας συνταγογραφηθεί Νοοτρόπ.
Ααααα και κανένας δεν έχει προτείνει μια εξήγηση γιατί σύμφωνα με τον κανόνα 8 η ΟΔ μας απαγορεύει τους φορτζ μόνο και όχι τα αγαθά, Ο κανόνας 8 λέει φορτζ και αγαθά, σωστά;
 

DeletedUser

Guest
Μισό λεπτό για να ξεμπερδευτώ μια και καλή.

α) α1-Ρωτήσατε το ελληνικό κέντρο υποστήριξης αν μπορείτε να ανταλλάζετε πόντους με κοινή σύνδεση. α2-Σας απάντησαν πως ναι αρκεί να είναι ισορροπήμένες και σας προέτρεψαν να δηλώσετε τη σύνδεση και τους λογαριασμούς σας. α3-Το κάνατε. α4-Στη συνέχεια σας είπαν πως απαγορεύεται η ανταλλαγή πόντων.

Δεν κάνατε ανταλλαγή πόντων για να μην το ρισκάρετε.


β) β1-Ρωτήσατε το αγγλικό κέντρο υποστήριξης αν μπορείτε να ανταλλάζετε πόντους με κοινή σύνδεση. β2-Σας απάντησαν πως ναι αρκεί να είναι ισορροπήμένες και σας προέτρεψαν να δηλώσετε τη σύνδεση και τους λογαριασμούς σας. β3-Το κάνατε. β4-Στη συνέχεια σας είπαν πως απαγορεύεται η ανταλλαγή πόντων σας ευχαρίστησαν χωρίς να αναφέρουν κάτι περί απαγόρευσης.

Κάνατε ανταλλαγή πόντων και όλα καλά.

Στην (β) περίπτωση όντως έτσι έγινε; Εγώ είχα καταλάβει πως στην (β) περίπτωση είστε ακόμα στο β2.
 

finrοd

Banned
για τον beta ξέρω σίγουρα για τις τελευταίες 2-3 μέρες...
6/12/2020 ειδα ενεργοποίηση στον διακομιστή τής βήτα έκδοσης. Ναι, πρόσφατη.
για τον ελληνικό ήδη έχω πει ότι ξέρω από το 2016 ως το 2020.
Ναι, αυτό θυμάμαι από τις προηγούμενες δημοσιεύσεις σε άλλα θέματα, μένει το γιατί δεν απαγορεύτηκαν αυτόματα όπως συνέβει σε άλλους λογαριασμούς.
Ααααα και κανένας δεν έχει προτείνει μια εξήγηση γιατί σύμφωνα με τον κανόνα 8 η ΟΔ μας απαγορεύει τους φορτζ μόνο και όχι τα αγαθά, Ο κανόνας 8 λέει φορτζ και αγαθά, σωστά;
Κάτι έγραψα για αυτό:
ΥΓ
επέτρεψε τις δίκαιες ανταλλαγές αγαθών, αν ήταν έτσι, σύμφωνα με τον κανόνα 8 ούτε αυτές θα επιτρέπονταν, άρα πάλι υπάρχει λάθος.
Αυτό σηκώνει κουβέντα. Προσωπικά και με τη δυνατότητα ανταλλαγής αγαθών διαφωνώ. Το έθιξα δειλά σε κάποια δημοσίευση, για να μην παραστρατήσει η κουβέντα, να μην φύγουμε από το κύριο, μπλέκοντας κι άλλα.
Η εταιρεία όμως θεωρεί πιο σημαντική τη συνεισφορά φπ και εκεί προσάρμοσε την πολιτική της και το λογισμικό αποτροπής της.. Νέες οδηγίες...
(αλήθεια, έχει λογισμικό αυτόματης απαγόρευσης ανταλλαγής αγαθών; Απ' όσο ξέρω όχι. Αν αυριο αποφασίσει πως κι αυτές αποτελούν κατάχρηση, θα το φτιάξει και θα αλλάξει πάλι η διάταξη.)
Ο τονισμός και η υπογράμμιση από εμένα και μόνο στην παράθεση.
 

DeletedUser

Guest
Αν και η (β) περίπτωση ολοκληρώθηκε τελικά, τότε το πρόβλημα (επανέρχομαι) θα έπρεπε να είναι με την εταιρεία (και τους άγγλους διαχειριστές καθώς θα έπρεπε να έχουν αναφέρει τον κανόνα που πριν παρέθεσα εδώ) και όχι με την απάντηση της διαχείρισης του ελληνικού κέντρου υποστήριξης που δεν έκανε τίποτα άλλο παρά να παραθέσει τον κανόνα αυτούσιο. Για τους πρώτους που απάντησαν και στα δύο κέντρα υποστήριξης δεν το συζητώ, ήταν λάθος εξίσου.

Αν ήμουν τεχνικός ασφαλείας σε ένα εργοτάξιο και ήξερα πως ο κανόνας για όλους/ες τους/ις εργαζόμενους/ες ήταν να φοράνε κράνος, δεν θα έπρεπε να τους το λέω ρητά κατά την είσοδό τους, ακόμα κι αν ήξερα (ή δεν ήξερα) πως ο έλεγχος από τους/ις αρμόδιες/ους δεν εφαρμόζεται όπως πρέπει; Αν οι αρμόδιοι/ες ελέγχου, έλεγαν στον/ην εργαζόμενο/η «Έλα μωρέ χαλάρωσε, δεν έγινε και τίποτα» ο/η εργαζόμενος/η θα είχε το δικαίωμα να έρθει και να μου πει ότι του ανέφερα έναν κανόνα που δεν ισχύει και ότι τελικά δεν κάνω σωστά τη δουλειά μου ή ότι είμαι ψεύτης;
 

cknadia

Μέλος
Α) Ναι σε όλα...όταν αποφασίσαμε ότι όταν τα εργασιακά μας το επιτρέψουν, θα συγκατοικήσουμε, έστειλα μήνυμα στη διαχείριση να ρωτήσω τους όρους συγκεκριμένα (από φόβο μη χαλάσω το παιχνίδι μας από κουταμάρα). Μίλησα διεξοδικά μέσω μηνυμάτων με δύο διαχειριστές που μου είπαν ότι όσο οι ανταλλαγές μας είναι ισορροπημένες μπορούμε να ανταλλάζουμε έχοντας κοινή μιας και στοιχείο ελέγχου δεν είναι μόνο οι πόντοι στα μκ αλλά η συνολική εικόνα που παρουσιάζουν οι δύο σχετιζόμενοι λογαριασμοί. Έχοντας τη σιγουριά ότι δεν έχει αλλάξει κάτι στους κανόνες (μιας και όταν έγιναν αυτές οι ερωτήσεις είχα κοινή με την αδερφή μου - πριν μετακομίσω- με την οποία μας είχε πει η ίδια διαχείριση ότι μπορούμε να ανταλλάζουμε και ανταλλάζαμε), τώρα τον Νοέμβριο κάναμε αίτημα και στην επιβεβαίωση τσουπ εμφανίζεται ένα ναι στα αγαθά, όχι στους πόντους. Όταν ρωτήσαμε γιατί μας είπαν σύμφωνα με τον κανόνα 8 (που λέει όχι και στα αγαθά τόινγκκκκκ). Φυσικά, μέχρι να δούμε τι θα γίνει δεν ανταλλάζουμε.
Το Β δεν ισχύει, οι ανταλλαγές που έκανα, με τη γνώση και σύμφωνη γνώμη της ΟΔ από το 2016-2020 δεν ήταν με τον Ανδρέα αλλά με την αδερφή μου. Έχω τα σχετικά αποδεικτικά και για αυτή την κοινή.
Finrod πιστεύεις ότι η εταιρία έχει νέες οδηγίες και καμία διαχείριση δεν τις σέβεται....και βάζουν χιλιάδες λογαριασμούς ανά τον κόσμο να ρισκάρουν το χρόνο και το χρήμα που έχουν επενδύσει; Γιατί αν υπάρχουν και τις σεβόταν η μεν ελληνική, θα έπρεπε έστω και τώρα να έχει επικαιροποιήσει τους κανόνες και όχι παλιοί και νέοι να νομίζουμε ότι παίζουμε με αυτούς του 2015 (και να έχει ενημερώσει όσους έχουν κοινή να σταματήσουν όσες ανταλλαγές απαγορεύουν οι νέοι όροι). Αν δεν τις σέβονταν οι Άγγλοι, οι Γάλλοι, οι Αμερικάνοι και η ΟΔ του δοκιμαστικού σέρβερ (που ως γνωστό ό,τι καινούριο εκεί πρωτοεμφανίζεται και δοκιμάζεται άρα γνωρίζεται) θα έπρεπε και να έχουν ενημερώσει τους κανόνες στην αρχική σελίδα και να ενημερώνουν τους παίκτες, όπως εμένα που έστειλα τα σχετικά αιτήματα. Δηλαδή τόσοι άνθρωποι, όλοι αστοιχείωτοι;...πέραν του τι θεωρούμε εμείς θεμιτό ή μη. Αυτό είναι ακόμα πιο σοβαρή αιχμή, ας μας πουν ότι υπάρχουν κρυφοί κανόνες και οι ΟΔ ανά τον κόσμο ολιγωρούν.
 

DeletedUser

Guest
Αν βρεις χρόνο και όρεξη ξαναδιάβασε τα δύο παραπάνω σχόλια που έγραψα, καθώς άλλο περιγράφω-ρωτάω σχετικά με την (β) περίπτωση.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή