διάλυση συντεχνίας {{{{{ angels }}}}

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser29852

Guest
καλημερα σας ,
Συμφωνω απολυτα με το μυνημα του Harry Potter.
Και θα ήθελα απλά να σας θυμήσω ,
α) την εξέλιξη των Μ/Κ με διπλούς λογ/σμους , από που ξεκίνησε και που τελίκα κατέληξε
β) των διπλών λογαριασμών για την απόκτηση διαμαντιων
γ) των στημένων μαχών στις γειτονιές
δ) των στημένων μαχών στον χάρτη
ε) τις μούφες συντεχνιες στον πόλεμο
Ελπίζω να ΜΗΝ φτάσουμε να συμπληρώσουμε σε αυτή την λίστα και το Χακάρισμα των λογαριασμών για κακόβουλες ενέργιες " ΔΙΑΛΥΣΗ ΣΥΝΤΕΧΝΙΩΝ στο Χάρτη " "ΣΕΣ"..
Αρχικά όταν άρχισα να διαβάζω το μηνυμα νόμιζα ότι ο κάτοχος του λογαριασμού Νεφέλη1973 έχει πάθει κρίση συνείδησης και ομολογεί τις παρανομίες που έχει διαπράξει ο ίδιος όπως και ο προηγούμενος κάτοχος του λογαριασμού....
Όταν διαπίστωσα ότι αναφέρεται σε όλους τους άλλους πλην αυτού....έμεινα ενεός....
Φωνάζει ο κλέφτης....να το πω....
Στο σπίτι του κρεμασμένου....να το πω...
Θράσος θα το πω....υποτίμηση της νοημοσύνης μας θα το πω...Αδιαντροπιά θα το πω....
 

DeletedUser30665

Guest
ΔΕΝ ειναι δυνατον να μιλαει η Νεφελη για

α) την εξέλιξη των Μ/Κ με διπλούς λογ/σμους , από που ξεκίνησε και που τελίκα κατέληξε
β) των διπλών λογαριασμών για την απόκτηση διαμαντιων
γ) των στημένων μαχών στις γειτονιές
δ) των στημένων μαχών στον χάρτη
ε) τις μούφες συντεχνιες στον πόλεμο

Αυτο κι αν ειναι κακοβουλη ενεργια!!!!!!
 

DeletedUser706

Guest
εδω διαβαζουμε για ενα θεμα-προβλημα που εγινε στον Α κοσμο για την διαλυση μιας συντεχνιας η για διπλους λογαριασμους και αντιθεσεις μεταξυ παιχτων??

οχι τπτ αλλο να βγαλουμε συμπερασμα τι διαβαζουμε..
 

DeletedUser1879

Guest
Tο έχω πει απ΄την πρώτη στιγμή. αν επρόκειτο για χάκινγκ κάποιου υπαρκτού λογαριασμού τότε θα ήταν δίκαιο και κατανοητό να ζητάτε αποκατάσταση. οι βάσιμες υποψίες όμως λένε πως δεν πρόκειται περί αυτού. δεν πρόκειται καν για χακινγκ. αλλά για διαρροή των κωδικών ενός μαύρου λογαριασμού που κυκλοφορούσε από δω κι από κει για να εξυπηρετεί συμφέροντα ιδρυτών. για αυτό είχε και δικαιώματα ιδρυτού. σε αυτή την περίπτωση λοιπόν η ευθύνη είναι όλη δική σας. βγάλατε τα μάτια σας μόνοι σας και δεν δικαιούστε καμμία επαναφορά.
όσο για το χάκινγκ να σημειώσουμε πως η εταιρεία δε μπορεί να είναι υπεύθυνη αν η ενέργεια γίνει σε προσωπικό υπολογιστή. μόνο αν χακαριζόταν ο σέρβερ θα έφερε ευθύνη. ας είμαστε λογικοί.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser30568

Guest
Tο έχω πει απ΄την πρώτη στιγμή. αν επρόκειτο για χάκινγκ κάποιου υπαρκτού λογαριασμού τότε θα ήταν δίκαιο και κατανοητό να ζητάτε αποκατάσταση. οι βάσιμες υποψίες όμως λένε πως δεν πρόκειται περί αυτού. δεν πρόκειται καν για χακινγκ. αλλά για διαρροή των κωδικών ενός μαύρου λογαριασμού που κυκλοφορούσε από δω κι από κει για να εξυπηρετεί συμφέροντα ιδρυτών. για αυτό είχε και δικαιώματα ιδρυτού. σε αυτή την περίπτωση λοιπόν η ευθύνη είναι όλη δική σας. βγάλατε τα μάτια σας μόνοι σας και δεν δικαιούστε καμμία επαναφορά.
όσο για το χάκινγκ να σημειώσουμε πως η εταιρεία δε μπορεί να είναι υπεύθυνη αν η ενέργεια γίνει σε προσωπικό υπολογιστή. μόνο αν χακαριζόταν ο σέρβερ θα έφερε ευθύνη. ας είμαστε λογικοί.
Δηλαδή φίλε μου το password του λογαριασμού βρίσκεται στο pc κάθε χρήστη;;;;;; ή το γράφεις στο notepad γιά να μην το ξεχάσεις ;;;;;
(βέβαια κάτι τέτοι μπορεί να συμβεί....εάν έχεις περισσότερους του ενός λογαριασμούς.... -Δεν φαντάζομαι όμως να συνέβαινε κάτι τέτοιο!!)

Οπότε Ωραία ασφάλεια μας παρέχει το φοε.....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser1879

Guest
Bρίσκεται αποθηκευμένο στην cache του browser (αν έχεις επιλέξει να θυμάται ο browser τα passwords) και θεωρητικά τουλάχιστον θα μπορούσε να υποκλαπεί από κάποιον χάκερ.
 

DeletedUser29852

Guest
εδω διαβαζουμε για ενα θεμα-προβλημα που εγινε στον Α κοσμο για την διαλυση μιας συντεχνιας η για διπλους λογαριασμους και αντιθεσεις μεταξυ παιχτων??

οχι τπτ αλλο να βγαλουμε συμπερασμα τι διαβαζουμε..
το θέμα-πρόβλημα βασίζεται στην ύπαρξη διπλών λογαριασμών.... ετέθη εκ του προβλήματος και εξετέθη εκ του nefeli1973...
 

DeletedUser706

Guest
η δικη μου αποψη ειναι να αναφερθητε συγκεκριμενα για διπλους λογαριασμους ονομαστικα και οχι απο αυτο εδω το post..
επειδη παρακολουθω το θεμα συγκεκριμενα εχω μπερδευτει..

δεν θα ηθελα η δικη μου συντεχνια να βρεθει προ εκπληξεων τυχον ατομων οι οποιοι μπορουν να εισβαλουν σε διαφορους λογαριασμους..
 

DeletedUser706

Guest
να με συνχωρεσετε για τα ορθογραφικα μου λαθη αλλα και τα συχνα μνμ..
 

DeletedUser28459

Guest
Μπορεις eyec να μας δώσεις ακριβώς τι σημαίνει χακκιν
Εξήγηση......................
Φαίνεται να γνωρίζεις πολλα
 

DeletedUser30568

Guest
Νομίζω οτιδήποτε υπάρχει στο cache του browser, παύει όταν κλείσει ο browser. Στην περίπτωση που λέμε νομίζω οτι τα ίδια τα windows "φυλάνε" το password. Ετσι και αλλιώς, μιλάμε ...γιά ανεβασμένα πράγματα .... μάλλον πρόκειται περι ιδιοφυΐας (ο κακόβουλος), θα ήταν καλό να τον μάθουμε.... μπορεί να τον ζητήσουν στο ΝΑΤΟ,CIA, FBI, ...... ή γιά αναβάθμιση στα Norton utilities.
 

DeletedUser28459

Guest
Mιλάς για τον eyec? να παει στην Νασα, Nato FBI ....Σωστός
 

DeletedUser28459

Guest
τελικα αυτοι που είναι τοσο εναντίον και πανε το θεμα αλλου ειναι :
α) αυτος που ειναι γνωστος μεσα στο παιχνιδι σαν κομπιουτερακιας ( eyec)
β) papathwmasteo : γνωστος και πολυ καλος φιλος του παικτη stella.t
που διελυσε την συντεχνια angels αλλα εχει οικογενιακα προβληματα και μπαναριστηκε γιατι την Παρασκευη μπηκε απο αλλο υπολογιστη απο οτι συνηθως...( χακκιν ) σπασιμο κωδικου προσβαση για να κανει την ζημια της και ζητησε νεους κωδικους γιατι ειδε περιεργα στην πολη της...που απο απλος αρχηγος εγινε Ιδρυτης
γ) Ιππολυτος που αλλα διαβαζει αλλα καταλαμβαινει και αλλα απανταει για να βγαλει ΟΛΗ την Χολη της ....
δ) el-sid ο οποιος πρεπει να εχει πολλα προηγουμενα με την Nefeli1973, ας μας εξηγησει τι εχει για να καταλαβουμε και εμεις..
 

DeletedUser30568

Guest
Mιλάς για τον eyec? να παει στην Νασα, Nato FBI ....Σωστός
Εάν είστε τόσο σίγουροι Αλέξη οτι υπήρξε χάκερ.... μην τα βάζετε με κανέναν, παρά μόνο με την inno games.
Εάν χάκεψαν τα password στο pc.... τότε πες μου δεν είναι άξιος θαυμασμού;
Θα πρέπει να το γράψουν και οι εφημερίδες και οπωσδήποτε να ενημερωθεί η Microsoft.
 

DeletedUser28459

Guest
φιλε εμεις αυτο δηλωσαμε , καταγγειλαμε...
εσεις πατε το θεμα απο εκει και απο εδω...βγαζοντας τοση κακια για καθε παικτη εμεις δεν κατηγορησαμε κανεναν παικτη...
και για αυτο επιμενω σε μια απαντηση απο τον παικτη που δηλωνει αυθεντια στους υπολογιστες....
 

DeletedUser30568

Guest
φιλε εμεις αυτο δηλωσαμε , καταγγειλαμε...
εσεις πατε το θεμα απο εκει και απο εδω...βγαζοντας τοση κακια για καθε παικτη εμεις δεν κατηγορησαμε κανεναν παικτη...
και για αυτο επιμενω σε μια απαντηση απο τον παικτη που δηλωνει αυθεντια στους υπολογιστες....
https://www.youtube.com/watch?v=cHla5HbDJQ4
Πραγματικά βρισκόμαστε σε άλλους κόσμους
Είμαστε εξωγήινοι και τώρα μόλις ήρθαμε.....
Καταλαβαίνω την πίκρα σου για την κακόβουλη ενέργεια αλλά η γυναίκα του καίσαρα δεν ήταν τίμια.
Επίσης επαναλαμβάνω οτι τα μεγάλα προβλήματα ξεκινάνε με την τακτική και συμπεριφορά της διαχείρισης και με την γενική αίσθηση οτι έχουν 2 μέτρα και 2 σταθμά.
... και κάτι τελευταίο... κάποιοι δικοί σας άρχισαν τις κουβέντες γιά παντελόνια και τέτοια.....
Υ.Γ. ...απλά μου αρέσει το τραγούδι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser28459

Guest
https://www.youtube.com/watch?v=Dc4gx7Dy9jw αυτο εγινε με τους angels φιλε

θεωρεις οτι αυτος που εκανε τετοια ενεργεια φοραει παντελονια ή φουστα .... Εμεις απο την αρχη της καταγγελιας , απευθυνθηκαμε στην Διαχειρηση του παιχνιδιου..Δεν ανοιξαμε θεμα στο φορουμ...Τα 2 μετρα και τα 2 σταθμα που κολλανε....Αν η Γυναικα του Καισαρα ηταν ή δεν ηταν Τιμια θεωρεις οτι δεν θα της ειχαν τσακωσει?? Αλλα και παλι το θεμα εδω μεσα ειναι οτι καποιος μπηκε παρανομα σε λογαριασμο παικτη και εκανε κακοβουλες ενεργιες.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
[iris] ωραίο το τραγουδάκι, αλλά εκτός θέματος. Όπως και πολλά άλλα posts.
Η innogames και η ομάδα διαχείρισης δεν φέρουν καμία ευθύνη για την ανταλλαγή κωδικών.
Η ευθύνες βαραίνουν αποκλειστικά τους παίκτες αφού παραβιάζουν τους κανόνες του παιχνιδιού που έχουν αποδεχθεί με την εγγραφή τους στο παιχνίδι μας.
Αν δεν έχετε κάτι να προσθέσετε επί της ουσίας θα προχωρήσω στο κλείδωμα του θέματος.
Για καταγγελίες μπορείτε να συνδεθείτε στο κέντρο υποστήριξης.
Ευχαριστώ[/iris]
 

DeletedUser378

Guest
Επειδή ακούγεται σε όλο το FOE ότι εγώ διέλυσα την συντεχνία των Angels, ζητώ από την διαχείρηση και την κα IRIS να βγει επίσημα και να ανακοινώσει ως υπεύθυνη του παιχνιδιού αν είμαι εγώ αυτός που το έκανε. Εγώ είχα στο παρελθόν την ευκαιρία να το κάνω και τον λόγο και πάλι δεν το έκανα.
Η άποψη μου για το ποιόν των συγκεκριμένων ατόμων είναι γνωστή και δεν πρόκειται να πω ότι στενοχωρήθηκα γι’ αυτούς. Δεν θέλω όμως να με κατηγορούν για κάτι που δεν έκανα.
Φωτηνή, οι επιλογές σου τα προκάλεσαν όλα. Θες και ιδρυτικά δικαιώματα στους βοηθητικούς σου! Όλος ο server ξέρει ότι είχες τον λογαριασμό nefeli1973 και πως μετά το μόνιμο ban στον σύζυγο σου (Γιώργο) που έπαιζε τον λογαριασμό Fotene του έδωσες τον δικό σου. Εσύ συνέχισες να παίζεις με τον λογαριασμό της Αντιγόνης (nimaj). Που βρήκες τον κωδικό; Στον έδωσε; Μάλλον. Εσύ γιατί κάνεις παράνομη χρήση του;
Τον λογαριασμό του Stamix, του Paokworld, του Nikolaos και φυσικά της stella.t; Πόσους ακόμη θες;
Μήπως πρέπει να κάνει κάτι για αυτά η διαχείρηση; Να δούμε ip σε αυτούς; Όχι όμως με αυτόματο τρόπο. Αυτό το ξεπερνάτε με reset του modem όπως ξέρει και ο φίλος σας ο Pan Skarlo. Με έλεγχο σε όλα τα στοιχεία της ip και ιδιαίτερα σε αυτά που αφορούν τον τόπο.
Συγνώμη για τους λογαριασμούς που ξέχασα Φωτεινή. Πέρασε πολύς καιρός από τότε που ήμασταν συνιδρυτές και δεν θυμάμαι με ποιούς άλλους έπαιζες.
Απλά θέλω να είναι ξεκάθαρο ότι εγώ δεν έχω σχέση με το τελευταίο γεγονός.
 

DeletedUser12785

Guest
ΤΙ ΧΑΛΙΕΣΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟΥΣ ΡΕ ΑΛΕΞΗ....ΕΔΩ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΕΠΙΠΕΔΟ...ΤΑ ΓΡΑΠΤΑ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ....ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΟ ΗΘΟΣ ΜΙΛΑΜΕ.....ΜΑΓΓΙΑ ΤΟΥΣ.....ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΔΥΟ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ, ΞΕΡΕΤΕ ΕΣΕΙΣ, ΚΑΙ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΕΘΕΡΑ ΤΑ ΕΧΕΤΕ....ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΑΣ.......ΜΟΝΟ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ ...ΝΑ ΕΙΣΤΑΙ ΑΠΛΩΣ ΣΥΝΤΟΜΟΙ ΣΤΗΝ ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΑΣ....
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή