Ημέρα του Αγίου Πατρικίου

DeletedUser31374

Guest
Όταν φτάσετε στης ημερήσιες αποστολές οι διευθυντές μόνο στο επίπεδο 1
και αναβαθμίσεις όπου ζητούν οι αποστολές γιατί ο χρυσός δεν φτάνει
τα περιστατικά συνεχίζουν να δίνουν ψίχουλα.

Είμαι στη τρίτη πόλη τα πράγματα γίνονται πολύ δύσκολα ενώ στη δεύτερη πόλη είχε αποστολή
μάζεψε 8Q τριφύλλια τώρα έγιναν 16Q.
Eχει αποστολή στην αρχή πήγαινε το διευθυντή του πλοίου στο επίπεδο 4.
Στη δεύτερη αναβάθμισε 100 και 150 κτίρια στη τρίτη 150 και 250.
Πήγαινε τα πυροτεχνήματα επίπεδο 75 και στο 50 που είμαι θέλει 138Τ
δεν μαζεύονται αυτά πηγαίνετε της πόλης μέχρι οι αποστολές να γίνουν 2 από 3
μη προχωράτε σε πόλεις τα σχεδία μας πάνε περίπατο.

Νέο
Στη 4 πόλη το 3-3-2-2-2-2-2 τέλος έβγαλε αποστολές πήγαινε το διευθυντή
επίπεδο 3 σε
λουλούδια και κέικ ο χρυσός δεν φτάνει και τα
περιστατικά
δίνουν 10 κάθε μέρα τώρα
.
Τα εργοστάσια μην τα αναβαθμίζετε μέχρι να φτάσετε στα πυροτεχνήματα
γιατί μετά βγάζει αποστολές κανε 150 και 250.
Το έκανα και οι αποστολές αυτές βγαίνουν εύκολα απλός καθυστερείς λίγο στην αρχή.

Προβολή συνημμένου 1082Προβολή συνημμένου 1083

Προβολή συνημμένου 1084

Προβολή συνημμένου 1085
 

finrοd

Banned
:) Αύριο, καθυστέρησα μιας και σήμερα δεν μπόρεσα ν' ασχοληθώ την ώρα που έπρεπε, θα έχω ολοκληρώσει την 4η πόλη. Καμμία ανησυχία για τον χρυσό. Σε λίγο έρχεται η βοήθεια από την ...ΟΥΝΡΑ, (για τους παλιούς αυτό), με τα 1400 ...πιθάρια χρυσού.
untitled1.jpg
Δίνει και 500άρια, αν του κάνεις ...«κλικ»! χαχαχα

Επίσης προτιμώ να «πηγαίνω» τις αποστολές για την ολοκλήρωση της πόλης, παρά να με «πηγαίνουν». Να τις ταιριάζω κατά πως με βολεύει...
untitled0.jpg
«Αναβάθμισε το εργοστάσιο καπέλων στο επίπεδο 100», ταυτόχρονα με το «Αναβάθμισε το εργοστάσιο καπέλων στο επίπεδο 200» και με το «Αναβάθμισε κτίρια 150 φορές».
Αργότερα, στην πορεία προς την ολοκλήρωση της πόλης, θα εκπληρώνονται ταυτόχρονα οι αποστολές «Αναβάθμισε κτίρια 200 και 250 φορές».
Στην ουσία, μόνο 250 αναβαθμίσεις θα γίνουν, για να ολοκληρωθούν και οι δυο! Εξοικονόμηση πόρων και χρόνου.
Εξάλλου, άλλο πράγμα η πρόοδος προς το «Μεγάλο Βραβείο», κι άλλο η πρόοδος στις αποστολές στην κάθε πόλη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

nouliadis

Καμένος Χρήστης
υπαρχουν 3 διαφορετικες σειρες αποστολων.καθε 4η πολη δηλαδη επαναλαμβανονται.οπως σας τα ειχα γραψει παιδια βγαινει ευκολα.
εγω θα κανω 1 πολη ακομα και θα ανοιξω 2 φορες σεντουκια και θα εχω παρει 10 κιτ...οποτε το τελειωσα ευκολα το εβεντ.
 

finrοd

Banned
Xμμμ, άκυρα τ' όσα έγραψα. Ανοίγω μόνο το δωρεάν σεντούκι, μιας και δεν μ' ενδιαφέρει καθόλου το σύμπλεγα «Κέλτικο Δάσος» και οι αποδόσεις του, έστω και μεγιστοποιημένες, σαν είναι «αγκαλιασμένα», στης πόλης τον ιστό, αυτά που το απαρτίζουν.
 

DeletedUser31374

Guest
υπαρχουν 3 διαφορετικες σειρες αποστολων.καθε 4η πολη δηλαδη επαναλαμβανονται.οπως σας τα ειχα γραψει παιδια βγαινει ευκολα.
εγω θα κανω 1 πολη ακομα και θα ανοιξω 2 φορες σεντουκια και θα εχω παρει 10 κιτ...οποτε το τελειωσα ευκολα το εβεντ.
Στη 4 πόλη έβγαλε αποστολές πήγαινε το διευθυντή
επίπεδο 3 σε λουλούδια και κέικ.
στο πλοίο και στο εργοστάσιο μεταποιήσεις επίπεδο 4
αποστολές κανε 150 και 250 αναβαθμίσεις

αποστολή μάζεψε 16Q τριφύλλια
Στη 5 πόλη αυτά είναι όπως τη πρώτη;;;;;;;

Έχω παρατηρήσει ότι κάποιες φόρες στο πλοίο και στο εργοστάσιο μεταποιήσεις

ενώ είναι πορτοκαλί βάζεις τα τριφύλλια και η ποσότητα παράγωγης μένει ίδια
μπορεί να βάλεις και δυο φόρες και να μην αλλάξει η ποσότητα.
Το έχει προσέξεις και κάποιος άλλος;;;;;;;;
 

finrοd

Banned
Αυξάνεται. Απλώς, δεν εμφανίζονται όλα τα δεκαδικά ψηφία σαν η ποσότητα της παραγωγής. της μεταφοράς και της μετατροπής έχει φτάσει σε νούμερα εκατοστάδων ή/και η αύξηση της ποσότητας δεν είναι αρκετή για να εμφανιστεί ο αμέσως επόμενος ανώτερος αριθμός στο δεκαδικό που εμφανίζεται.
Έως εκατοστά δείχνει, σαν η παραγωγή, η μεταφορά και η μετατροπή δεν έχει φτάσει τη δεκάδα και έως δέκατα, σαν η ποσότητα την έχει ξεπεράσει. Σαν η παραγωγή φτάσει στην εκατοστάδα, τα δεκαδικά εκλείπουν τελείως.
Τρία μόνο αριθμητικά ψηφία έχουν προβλεφθεί στα συγκεκριμένα πεδία, για να εμφανίζουν τις ποσότητες παραγωγής, μεταφοράς και μετατροπής.
Για παράδειγμα, αν η όποια ποσότητα μετριέται σε δεκάδες, τότε εμφανίζεται μόνο το πρώτο δεκαδικό ψηφίο που αφορά τα δέκατα. Αν η ποσότητα που το επηρρεάζει δεν επαρκεί για να υπάρξει αναγραφή του αμέως επόμενου δεκάτου, τότε η αύξηση δεν εμφανίζεται, υπολογίζεται όμως και προστίθεται.
 
Τελευταία επεξεργασία:

nouliadis

Καμένος Χρήστης
Στη 4 πόλη έβγαλε αποστολές πήγαινε το διευθυντή
επίπεδο 3 σε λουλούδια και κέικ.
στο πλοίο και στο εργοστάσιο μεταποιήσεις επίπεδο 4
αποστολές κανε 150 και 250 αναβαθμίσεις

αποστολή μάζεψε 16Q τριφύλλια
Στη 5 πόλη αυτά είναι όπως τη πρώτη;;;;;;;

Έχω παρατηρήσει ότι κάποιες φόρες στο πλοίο και στο εργοστάσιο μεταποιήσεις

ενώ είναι πορτοκαλί βάζεις τα τριφύλλια και η ποσότητα παράγωγης μένει ίδια
μπορεί να βάλεις και δυο φόρες και να μην αλλάξει η ποσότητα.
Το έχει προσέξεις και κάποιος άλλος;;;;;;;;


η 1η Γιωργο ειναι ιδια με την 4η πολη.
η 2η με την 5η
η 3η με την 6η κλπ
 

DeletedUser28923

Guest
Διέκοψα τη προσπάθεια για την εκδήλωση . Μου φαίνεται δυσνόητη , υπερβολική και άσκοπη . Αν πρέπει να διαβάζω με τις ώρες το user manual , να λείπει . Κακώς ασχολήθηκα !
 

finrοd

Banned
Γενικώς, στις καρναβαλοεκδηλώσεις δεν συμμετέχω δραστήρια και τα «Μεγάλα καρναβαλοβραβεία» τους την πόλη μου «καρναβάλι» δεν κάνουν.
Ομολογώ όμως πως η τρέχουσα εκδήλωση είναι πιο «σοφιστικέ» από τις προηγούμενες.
Μια παρατήρηση μοναχά:
Θεωρώ πως αν, εξ αρχής, υπήρχε η επιλογή εμφάνισης πλαισίου όπου σε πίνακα θα εμφανίζονταν αναλυτικά οι αποστολές και η σειρά διαδοχής τους για την ολοκλήρωση της κάθε πόλης, καθώς και το τι τα ζητούμενα τους απαιτούσαν για να περαιωθούν, (πχ 20 τρισεκατομμύρια τριφύλια ώστε να φτάσει το εργοστάσιο πυροτεχνημάτων στο επίπεδο 50), τότε θα μπορούσε ο κάθε παίκτης, που σ' αυτήν συμμετέχει, να ενημερωθεί, να σχεδιάσει, να χαράξει την στρατηγική του και να παίξει στην εκδήλωση περνώντας ευχάριστα την ώρα του, διασκεδάζοντας.
Παιχνίδι στρατηγικής κι όχι «μαντεψιάς» ή/και τύχης είναι.

Όπως έχει γράψει κι ο Μήτσος, αν περνάς καλά ΙΣΩΣ ξοδέψεις, πληρώσεις γι' αυτό που σου παρέχεται. Αν δεν περνάς καλά, ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ δεν θα διαθέσεις χρήματα.
Συμφωνώντας πλήρως με το άνωθεν, θα συμπληρώσω πως η πληρωμή για απόκτηση διαμαντιών δεν γίνεται, κατ' ανάγκην, για επιτυχή περαίωση της εκδήλωσης ή όποιου άλλου ζητούμενου στο παιχνίδι, αλλά και σαν ένα «Ευχαριστώ» για το προϊόν που η εταιρεία παρέχει, ένα προϊόν που καταναλώνοντάς το περνάμε ευχάριστα.
Αυτά κι εδώ τελείωσα με την φετινή καρναβαλοεκδήλωση.

Ελπίζω να μεταφερθεί και να αποδοθεί καλώς το νόημα των παραπάνω στ' άτομα που τις αποφάσεις λαμβάνουν, ευελπιστώντας στο μέλλον να υπάρξει βελτίωση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser31374

Guest
Μήπως ξέρει κάποιος τα σεντούκια στο χρυσό που θέλουν πάνε κλιμακωτά στην ποσότητα
και ποιο είναι το σύνολο για να ανοίξουν όλα.
:) ;)
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Μήπως ξέρει κάποιος τα σεντούκια στο χρυσό που θέλουν πάνε κλιμακωτά στην ποσότητα
και ποιο είναι το σύνολο για να ανοίξουν όλα.
:) ;)

Η εξαδα θελει 1900 νομισματα. Αν θες να ανοιξεις στο καπακι 2η εξαδα (δηλ χωρις να ξανακανεις πολη) ειναι παραπανω.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
ανεβαινουν εκθετικα Γιωργο.η πρωτη εξαδα ειναι 1900 νομισματα.
η δευτερη εξαδα απαιτει 3900 νομισματα
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Παιδια πως τα πηγατε εδω τελικα? Αφου βγηκε το χρονομετρο για το νεο εβεντ ειπα να γραψω για το παλιο γιατι δεν ειδα κινηση. Εγω τελικα το ολοκληρωσα το κεντρικο δωρο και με σχετικη ευκολια καθως παρολο το αρχικο μπερδεμα και παγωμα εξελιχθηκε πιο ευκολα απο οσο περιμενα. Πηγα με τη λογικη να κανω 5 πολεις πληρεις και να παρω 4 εξαδες σεντουκιων και ο προγραμματισμος βγηκε ανετα. Αρχικα βλεποντας τα ζητουμενα (και τις 3 περιπτωσεις) ειδα οτι χρειαζεται μινιμουμ 750, 780, 750 χρυσα νομισματα για να βγαλεις μαξιμουμ 35-36 ζητουμενα (χωρις φυσικα να αγοραζεις πυροτεχνηματα 2 και καραβι/διευθυντη 4 λογω υψηλης τιμης). Με τα χρυσα νομισματα που μας δινανε υπηρχε budget 730 ανα πολη οποτε υπηρχε θεμα καθως επρεπε να στηριχθω στα χρυσα απο τα περιστατικα. Επειδη ομως πηρα την 500αρα απο το email ανεβηκε το Budget μου στα 830 ανα πολη οποτε ημουν ανετος ανεξαρτητα αν θα μου εδινε απο τα περιστατικα ή οχι. Οποτε το μονο θεμα ηταν αν θα κανω την καθε πολη σε 4 μερες ωστε να βγει το προγραμμα. Ε λοιπον οι πρωτες 2 πολεις βγηκαν στις 7 μερες και τελειωσα την 3η στις 10 μερες ακριβως (36, 35, 35 ζητουμενα) οποτε σε εκεινο το σημειο ηξερα πως ανετα πλεον θα βγαλω αλλες 2 πολεις σε αλλες 10 μερες και μαλιστα στην τελευταια ηθελα 33 ζητουμενα μολις. Οποτε το εβεντ βγηκε τελικα αρκετα ευκολα και μου περισεψαν και αρχετα χρυσα νομισματα (ουσιαστικα οτι εδωσε απο περιστατικα που δεν χρειαστηκα).

Αντε να δουμε στο επομενο τι θα κανουμε γιατι απο οτι ειδα και εκει ειναι οριακα τα πραγματα αν δε δωσουν τα περιστατικα πραγμα. Αλλα αυτα θα τα κουβεντιασουμε αν ξεκινησει το εβεντ καθως πριν δεν επιτερεπεται να δωσουμε πληροφοριες.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή