Καλοκαιρινή Εκδήλωση 2017

DeletedUser29206

Guest
Τα δώρα γίνεται να τα τύχεις όσες φορές γίνεται (εκτός από τα πορτραίτα που τα παίρνεις μια φορά) Τα άχρηστα δώρα έχουν τέσσερεις ευκαιρίες ενώ τα καλά 1 ευκαιρία για να τα πετύχεις και φυσικά τα κτίρια από τα σετ κτιρίων 2 ευκαιρίες. Με την ανανέωση τροχού ανανεώνονται τα δώρα και γυρνά ο τροχός αυτόματα. Καλό είναι να αποφύγεις την ανανέωση τροχού για να την πατάει άλλος. Άμα δεις πως τα επόμενα δώρα σου αρέσουν πατάς γύρισε. Αν δε σου αρέσουν περιμένεις για τα επόμενα. Επίσης δεν παίζει ρόλο ποιος γείτονας πήρε αυτό που πήρε.
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
πως ειναι η τυχη σας??

εγω το μεσημερι σε 4 προσπαθειες πηρα 2 απο σετ και χαρηκα!

Δυστυχως τωρα σε 7 προσπαθειες ολο μπουρδες ετυχα και κανενα απο σετ (με εξαιρεση ενα ναο)!

Για αυτο δεν μπορω αυτα της τυχης.... Εκενυριζομαι!!!
 

DeletedUser29206

Guest
Εγώ πάλι... Καλά είναι ακόμα νωρίς!
Καλή μας επιτυχία!!!
 

DeletedUser30097

Guest
οποτε αν πεις οτι θελω να παρω ναους θα πρεπει να σκασεις με τα ποσοστα που ειχα στον μπετα, 400 ειστηρια για να παρει 4 ναους ενω με ενα εισητηριο στο προηγουμενο θα μπορουσες να έπερνες 4...
Αυτό δεν καταλαβαίνω πως το υπολογίζεις. Κάθε δώρο στον τροχό μπορεί να κερδηθεί 4 φόρες. Για κάθε γύρισμα όμως απαιτείται 1 λαχνός. Εσύ πως με έναν λαχνό, δηλαδή με ένα γύρισμα, κέρδιζες μεμιάς 4 έπαθλα;
 

DeletedUser31631

Guest
άμα συνδέσεις π.χ. 4 ανατολικούς πύργους μαζί χωρίς να έχεις το παλάτι,παίρνεις τον forge πόντο που δίνει ??
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
άμα συνδέσεις π.χ. 4 ανατολικούς πύργους μαζί χωρίς να έχεις το παλάτι,παίρνεις τον forge πόντο που δίνει ??
Καλημερα
οχι πρεπει να συνδεσεις 3 διαφορετικα κτηρια του ιδιου σετ
μπορεις ομως μεταξυ 2 ανατολικων πυργων να τοποθετησεις:
1 Ανατολικός Πύργος Παλατιού
2Τροπική Λιμνούλα του Μαχαραγιά
3 Παιδική χαρά Μπαντάρ

οποτε θα λειτουργουν σωστα ολα τα μπονους των δυο ανατολικων πυργων
θελει συνολο 3 κομματια για να δινει το τελευταιο μπονους δηλ τον φοε ποντο
** ζητω σγμ εκανα διορθωση γιατι τα κομματια που ειχα αναφερει ηταν απο το αλλο σετ

πως ειναι η τυχη σας?? ....
Οπως το ''παρει'' καποιος
Αντικειμενικα πετυχα αρκετα καλα
μονο 3 εισιτηρια πηγαν ..αδιαβαστα δηλ μου εδωσαν 2 ανεξαρτητες στρ μοναδες και 1 μικρο πολιτιστικο
τα υπολοιπα μου εδωσαν οτι καλο ειχε ( εκεινη την στιγμη) ο τροχος
2 μπαζαρ 1 ευχη και 3 κομματια απο τα σετ και 2 εισιτηρια
ομως εγω δεν πηγαινα για αυτα
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser31631

Guest
Καλημερα
οχι πρεπει να τους συνδεσεις με 3 διαφορετικα κτηρια του ιδιου σετ
μπορεις ομως μεταξυ 2 ανατολικων πυργων να τοποθετησεις
1 Μνημείο Τσατρί 1 Φυτό Γιγάντιο Άρουμ 1 Πύλη Σιντριβανιού Ελέφαντα
οποτε θα λειτουργουν σωστα ολα τα μπονους των δυο ανατολικων πυργων


οταν λέω 4 μαζι ανατολικους πυργους δεν λέω στην σειρά 4 προς 1 αλλα σαν 4 προς 4? έτσι θα πιάσει ???
 

DeletedUser25588

Guest
Αυτό δεν καταλαβαίνω πως το υπολογίζεις. Κάθε δώρο στον τροχό μπορεί να κερδηθεί 4 φόρες. Για κάθε γύρισμα όμως απαιτείται 1 λαχνός. Εσύ πως με έναν λαχνό, δηλαδή με ένα γύρισμα, κέρδιζες μεμιάς 4 έπαθλα;


κοιτα στον τροχο τα πρασινα δώρα. τα πρασινα δωρα μπορουσαμε μεχρι περσυ να τα κερδισουμε στον ιδιο τροχο μεχρι και 4 φορες ακριβως οπως ειναι και τωρα τα πρασινα πριν κλειδώσουν... αλλα οπως εχεις δει τα ΚΑΛΑ δωρα στα έχουν σε κάθε τροχο να τα πάρεις μια φορά.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καταρχας εκανα λαθος αυτα που προανεφερα ειναι απο το αλλο σετ
- ειπαμε εχω μια μανια μαζι του-
http://prntscr.com/fpickk
εαν προσεξεις εαν πατησει καποιος πανω στον ανατολικο πυργο και γενικα σε ολα τα κομματια των σετ
σου δειχνει
1 μονο του τι δινει
και ακολουθουν αλλες δυο κατηγοριες δωρων
στην δευτερη δειχνει 1και το συμβολο του σετ
δηλ θελει συνδεση με ενα ακομη απο το ιδιο σετ (ομως διαφορετικο οχι το ιδιο)
για να παρεις και το επομενο μπονους
και η τριτη σου δειχνει τον αριθμο 2 και το συμβολο του σετ
δηλ δυο για να παρει και αυτο το μπονους πρεπει να ειναι συνδεδεμενο με 2 διαφορετικα κομματια του σετ
ολα τα κομματια πρεπει να ειναι διαφορετικα απο το ιδιο σετ δηλ συνολο 3 διαφορετικα κομματια
 

DeletedUser29206

Guest
Η τύχη μου άλλαξε σήμερα και πήγα μια χαρά:
Πήρα τα δύο κομμάτια του παλατιού που δεν σου τα δίνουν οι αποστολές, οπότε έτοιμο το παλάτι.
Πάμε για ελέφαντα τώρα.
Κατά αρχήν θέλω να πω πως δεν είχα στόχο να πάρω το παλάτι πρώτα και μετά τον ελέφαντα. Όλα τα έχω στον στόχο μου απλός τώρα έτυχε να τα τύχω αυτά. Πιστεύω να τα πάω καλά και να εκπληρώσω τον στόχο μου: Να κτίσω τον ελέφαντα!!! Εύχομαι και σε εσάς το ίδιο!!!
 

DeletedUser31376

Guest
Mόλις κατάλαβα ότι δεν θα έχει λαχνούς στα δεντράκια πια!!!!
Δλδ, ότι λαχνό παίρνεις θα 'ναι μόνο από τις αποστολές και 1 καημένο από το δημαρχείο κάθε μέρα.
Κοινώς, φέξε μου και γλίστρησα...
Του χρόνου και λιγότερους παρακαλώ!:mad:
 

DeletedUser29206

Guest
Mόλις κατάλαβα ότι δεν θα έχει λαχνούς στα δεντράκια πια!!!!
Δλδ, ότι λαχνό παίρνεις θα 'ναι μόνο από τις αποστολές και 1 καημένο από το δημαρχείο κάθε μέρα.
Κοινώς, φέξε μου και γλίστρησα...
Του χρόνου και λιγότερους παρακαλώ!:mad:
Πέρυσι είχαμε λαχνούς στα δέντρα; Δεν το θυμάμαι o_O
 

DeletedUser30097

Guest
κοιτα στον τροχο τα πρασινα δώρα. τα πρασινα δωρα μπορουσαμε μεχρι περσυ να τα κερδισουμε στον ιδιο τροχο μεχρι και 4 φορες ακριβως οπως ειναι και τωρα τα πρασινα πριν κλειδώσουν... αλλα οπως εχεις δει τα ΚΑΛΑ δωρα στα έχουν σε κάθε τροχο να τα πάρεις μια φορά.
Ναι, έτσι είναι. Να ληφθεί όμως υπ' όψιν ότι τώρα τις «καλές» ανταμοιβές τις συναντάμε σε περισσότερους τροχούς.
Σαφώς και δεν αυξήθηκε ο αριθμός τους. Απλώς, επιμερίστηκαν σε περισσότερους τροχούς, έτσι ώστε να υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να τις αποκτήσουν περισσότεροι παίκτες.
Δεν είναι λιγότερα τα τεμάχια των «καλών» ανταμοιβών, απ' ότι ήταν στην προηγούμενη εκδήλωση.
Οι ανταμοιβές που λιγόστεψαν τα τεμάχια τους, συνολικά στους τροχούς, είναι οι ανταμοιβές νομισμάτων και προμηθειών.
 

DeletedUser31376

Guest
Ναι, έτσι είναι. Να ληφθεί όμως υπ' όψιν ότι τώρα τις «καλές» ανταμοιβές τις συναντάμε σε περισσότερους τροχούς.
Σαφώς και δεν αυξήθηκε ο αριθμός τους. Απλώς, επιμερίστηκαν σε περισσότερους τροχούς, έτσι ώστε να υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να τις αποκτήσουν περισσότεροι παίκτες.
Δεν είναι λιγότερα τα τεμάχια των «καλών» ανταμοιβών, απ' ότι ήταν στην προηγούμενη εκδήλωση.
Οι ανταμοιβές που λιγόστεψαν τα τεμάχια τους, συνολικά στους τροχούς, είναι οι ανταμοιβές νομισμάτων και προμηθειών.
Ωραία! :eek: Και πως ακριβώς γυρνάς τον τροχό όταν δεν έχεις λαχνούς???
Μην το συζητάμε. Κοροϊδία είναι.
 

DeletedUser30097

Guest
Η συζήτηση για το θέμα των ανταμοιβών του τροχού και τη συχνότητα εμφάνισης τους ολοκληρώθηκε;
Αν ναι, τότε να περάσουμε και στη συζήτηση για το θέμα των λαχνών. Μη τα μπλέκουμε όλα...
Προσωπικά θεωρώ θετικό τ' ότι οι κορυφαίες ανταμοιβές του τροχού έχουν επιμεριστεί σε περισσότερους τροχούς, μιας κι έτσι δίνεται η δυνατότητα σε περισσότερους παίκτες να τις αποκτήσουν.
 

DeletedUser29206

Guest
Αυτό όντως είναι πολύ καλό και συμφωνώ μαζί σου. Δεν νομίζω πως είναι καλό ότι κάποια δώρα γίνεται να πάρεις μία ή δύο φορές σε έναν τροχό o_O
 

DeletedUser31615

Guest
Καλημερα

Στην 20η αποστολή της Καλοκαιρινής εκδήλωσης πρέπει να αποκτήσω τον έλεγχο μιας επαρχίας, αλλά δεν έχω επαρχία που μπορώ να κατακτήσω και ούτε μου δίνεται η δυνατότητα να εξερευνήσω κάποια άλλη
Τι μπορώ να κάνω?
Ευχαριστώ
 

DeletedUser31615

Guest
Καλημερα

Στην 20η αποστολή της Καλοκαιρινής εκδήλωσης πρέπει να αποκτήσω τον έλεγχο μιας επαρχίας, αλλά δεν έχω επαρχία που μπορώ να κατακτήσω και ούτε μου δίνεται η δυνατότητα να εξερευνήσω κάποια άλλη
Τι μπορώ να κάνω?
Ευχαριστώ

Οκ...ευχαριστώ...έπρεπε να παω σε αλλο χάρτη :):):)
 

DeletedUser29206

Guest
Μια συμβουλή που μπορώ να δώσω σε όλους είναι η εξής:
Παρατηρούμε πως υπάρχει η αποστολή: Ανίχνευσε μία επαρχία
Δεν την ανιχνεύουμε τελευταία στιγμή δηλαδή μόλις μπει η αποστολή
αλλά την ανιχνεύουμε εμείς από τώρα και μόλις μπει η αποστολή
πάμε στο χάρτη και η αποστολή θα ολοκληρωθεί ;)
Με αυτά και μ' αυτά πήγα στο δεύτερο κομμάτι αποστολών (επιπρόσθετες όπως τις έχω ονομάσει) και τώρα πια πάω με το ρολόι δηλαδή: http://prntscr.com/fqawfo

Υ.Γ.
Αν και εδώ πέρα είμαστε παλιοί παίκτες και θα το ξέρετε όλοι.
 
Κορυφή