Πολιτιστικοί Οικισμοί

dio21

Καμένος Χρήστης
Aς δινουμε ιδεες παιδια....

Λοιπον....
Δεν θα μπορουσε το μπονους της Ταβερνας να μετραει και για τους Βικινγκς?
ή πχ τα κιτ μας να μπορουμε να τα χρησιμοποιησουμε και απο εκει?
ή να γινονται και κει τελειοποιησεις/παροτρυνσεις και να διπλασιαζετε το παραγωμενο αγαθο-νομισμα?
Ετσι και αλλιως δεν υποτιθετε οτι βοηθαμε τους Βικινγκς να φτιαξουν κατι? γιατι να μην μπορουμε να χρησιμοποιησουμε ολα τα μπονους μας και για αυτους?
οτι εχει ο καθενας για να διαφοροποιηθουν και οι παικτες δλδ...

Επισης μια καλη ιδεα θα ηταν να μπορουμε να χρησιμοποιησουμε τα σφυρακια-νομισματα μας, που εχουμε στη πολη μας, προς βοηθεια του ολου εγχειρηματος....γιατι οχι?
ηδη υπαρχει συνδεση των 2 κοσμων πχ για χτισιμο παραγκας...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Aς δινουμε ιδεες παιδια.......
Kαλησπερα εχω και γω να προτεινω μια ιδεα
Να βαλουμε ολοι ρεφενε και να τους πληρωσουμε τα ναυλα για να πανε πισω ..απο κει που ηρθαν

Ακολουθει ασχετο
Αδελφια μου φοεκιτακια προσοχη μονο να μην δεχτουμε να γυρισουν με αεροπλανο πισω
ετσι οπως παει με τσιγκουνιες των αεροπορικων εταιρειων και τα ελληνικα αεροδρομια ..προβλεπω να γυριζουν γυρω γυρω ολοι ..και παλι εδω να καταληγουν
 

DeletedUser30097

Guest
οπως το περιμενα..το παιχνιδι σερνεται...κλασικα θα φταινε τα κουκις! χαχαχαχαχαχαχ
Δοκίμασε το εξής: Σαν μάχες στον ΣεΣ να κάνεις θες, στων γραφικών τις ρυθμίσεις τώρα μπες, την ανάλυση στα 1024x768 εικονοστοιχεία και το βάθος χρώματος στα 16 μπιτ όρισε, ενώ σαν στο παιχνίδι συνδεθείς την προβολή πλήρους οθόνης να ένεργοποιήσεις.
Αν δεν δεις διαφορά στην ταχύτητα απόκρισης, τότε ή τα ...κούκις θα φταίνε, ή ο Η/Υ σου θέλει πέταμα!!

Χρόνια πολλά, καλή χρονιά, υγεία και ειρήνη σ' ολάκερο τον κόσμο.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
δεν καταλαβαινω γιατι το εκαναν τοσο δυσκολο αυτο...
μαλλον για να μας φανε διαμαντια...
 

Handler

Μέλος
Ρε παιδια εσεις παιζετε τουλαχιστον.. Εμενα που μ χει κολλησει κ μ δινει συνεχως τον ιδιο χαρτη με 1τεραστιο bug (βλπ σχτ φωτο στις αναφορες σφαλατων που εχω ανεβασει) κ δε μπορω να παιξω γτ εβαλαν παντου βραχια!!! Τι να πεις...???!!!
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Δοκίμασε το εξής: Σαν μάχες στον ΣεΣ να κάνεις θες, στων γραφικών τις ρυθμίσεις τώρα μπες, την ανάλυση στα 1024x768 εικονοστοιχεία και το βάθος χρώματος στα 16 μπιτ όρισε, ενώ σαν στο παιχνίδι συνδεθείς την προβολή πλήρους οθόνης να ένεργοποιήσεις.
Αν δεν δεις διαφορά στην ταχύτητα απόκρισης, τότε ή τα ...κούκις θα φταίνε, ή ο Η/Υ σου θέλει πέταμα!!

Χρόνια πολλά, καλή χρονιά, υγεία και ειρήνη σ' ολάκερο τον κόσμο.

ο υπολογιστης μου ειναι τουμπανος..+_ ιντερνετ 50ρι.. ειναι θεμα παιχνδιου οσο κ να επιμενετε εκει στην υποστηριξη πρωην κ νυν μελη...:))))
ανεκαθεν αυτο ηταν το μεγαλυτερο προβλημα το ελληνικου σερβερ..δεν μας πιστευετε σε τιποτα τους παιχτες..εξαλλου οι περισσοτεροι που ειστε κ παιχτες μπαινετε το πολυ κ κανετε μαζεματα σε παραγωγες..ποτε παιξατε σαν κ εμας δηλ? σεσ στις 8:01 εχετε παιξει ποτε να δειτε τι γινεται?πολυ αμφιβαλω.
αυτα ευχαριστω παντως για την απαντηση δεν ησουν αδειαφορος μετραει αυτο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser30097

Guest
ο υπολογιστης μου ειναι τουμπανος..+_ ιντερνετ 50ρι.. ειναι θεμα παιχνδιου οσο κ να επιμενετε εκει στην υποστηριξη πρωην κ νυν μελη...:))))
ανεκαθεν αυτο ηταν το μεγαλυτερο προβλημα το ελληνικου σερβερ..δεν μας πιστευετε σε τιποτα τους παιχτες..εξαλλου οι περισσοτεροι που ειστε κ παιχτες μπαινετε το πολυ κ κανετε μαζεματα σε παραγωγες..ποτε παιξατε σαν κ εμας δηλ? σεσ στις 8:01 εχετε παιξει ποτε να δειτε τι γινεται?πολυ αμφιβαλω.
αυτα ευχαριστω παντως για την απαντηση δεν ησουν αδειαφορος μετραει αυτο.
Προσωπικά, καθημερινά στις 20:00 είμαι παρών στον χάρτη ΣεΣ. Αυτό που προτείνω να κάνεις το εφαρμόζω κι εγώ, έχοντας θεαματική βελτίωση στους χρόνους απόκρισης.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Ρε παιδια εσεις παιζετε τουλαχιστον.. Εμενα που μ χει κολλησει κ μ δινει συνεχως τον ιδιο χαρτη με 1τεραστιο bug (βλπ σχτ φωτο στις αναφορες σφαλατων που εχω ανεβασει) κ δε μπορω να παιξω γτ εβαλαν παντου βραχια!!! Τι να πεις...???!!!
Καλημερα εχετε στειλει αιτημα στην ομαδα υποστηριξης ?
εαν ναι και δεν εχει βρεθει λυση μεχρι τωρα ..ανευ χρησης διαμαντιων
τοτε λεω να κανουμε μια προσπαθεια εμεις -δηλ η ταλα και η μαντα-
θα αρχισουμε να τραγουδαμε με την ΄΄ευηχη΄΄ & στεντωρια φωνη μας οτι ασμα σχετικα με βραχια γνωριζουμε ...
μπας και για να γλυτωσουν απο το ακουσμα της ..ατραξιον μας
οι βικινγκς της πολιτιστικης σας πολης μετακινησουν τα βραχια ...μονοι τους

 

Handler

Μέλος
καλησπερα. ναι εστειλα μνμ κ περιμενω να δω σημερα καθως οταν μπηκα για να δω την πορεια του αιτηματος μ γραψε οτι επιλυθηκε το ζητημα αλλα δεν ελαβα ποτε καποια ενημερωση οπως ανεφεραν οτι θα εχω..για να δουμε..
ειδαλως παμε για κονσερτο
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Συμ
Ρε παιδια εσεις παιζετε τουλαχιστον.. Εμενα που μ χει κολλησει κ μ δινει συνεχως τον ιδιο χαρτη με 1τεραστιο bug (βλπ σχτ φωτο στις αναφορες σφαλατων που εχω ανεβασει) κ δε μπορω να παιξω γτ εβαλαν παντου βραχια!!! Τι να πεις...???!!!
Συμαιχτη μην κουραζεσε εχω 2 χρονια που εγκατελειψα το ΣεΣ για τα κολληματα.....και αλλα πολλα παραδοξα....τον εγκατελειψα και χαλαρωσα...δοκιμασετο θα δεις το παιγνιο με αλλο ματι
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Συμπαικτες ΠΡΟΣΟΧΗ στο beta ακυρωσα τον δευτερο γυρο στους Βικινγκ κι εχασα 4η 5 επεκτασεις που ειχα αγορασει εκει....ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΤΕ!!!!
 

DeletedUser31332

Guest
επαιξα το νεο οικισμο και τον παρατησα, το παιχνιδι εχει γινει ανιαρο με ολα αυτα. νομιζω πως αν κανανε live μαχες μεταξυς τους οι παικτες θα ανεβαινε το ενδιαφερον. ευχαριστω
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Θα συνεχισω να ζηταω περισσοτερη συνδεση μεταξυ των 2 κοσμων του παιχνιδιου, σε οτι αφορα τα μπονους μας....
Αλλα...
Σημερα μαζεψα "περιστατικα" απο τους δρομους των χωριων Βικινκς που εχω....
ηταν τυχαιο ή ειναι καποιοι σημαδι απο τη "Βαλχαλα" αυτο???
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser25588

Guest
παιδες 2 παραγματα... καταρχας καλημερα το πρωτο...
δευτερον.... δεν θα γινει καμια αλλαγη λογικα στους βικινκς γιατι οπως γνωριζουμε καθε φορα που ολοκληρωνουμε ενα πιπεδο βικινκς αυξανετε το μπονους να 4πλασιαστουν τα αγαθα που μαζευουμε. στο τελος που θα τελειωσουμε ολα τα επιπεδα το ποσοστο να 4πλασιαστουν τα αγαθα θα ειναι στο 25% μονιμα. οποτε αν απο τοτε και επειτα θελουμε να ξαπαιξουμε τους βικινκς παλυ απο την αρχη θα ειναι μονομα στο 25% η πιθανοτητα να 4πλασιαστουν τα αγαθα... απο αυτο και μονο καταλαβαινετε οτι δεν θα κανουν καμια αλλαγη για να παει ποιο γρηγορα....

Υ.Γ. Θα παλεψεις 3 με 4 μηνες να τελειωσεις τους βικινκς με φουλ ασχολια για να παρεις τι; ενα 3χ3 που δινει 8 ποντους και 10% πιθεση και ενα ακομα 2χ2 που δινει αγαθα και 2 ποντους;;; δηλαδη θα παλευεις για 3,4 μηνες με 5λεπτα και 15λετπα ολη μερα καθ μερα γιαα τοσους μηνες για να παρεις μονο αυτα;;;; ρε πατε καλα εκει περα;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα
καιρος να σοβαρευτω λιγο -οσο γινεται για τα δεδομενα ενος ιντερ παιχνιδιου φυσικα-
Σημερα λοιπον θα ομιλησω ...ως Πουπουλενιος
-δρακος ειμαι φλογες βγαζω αρα δεν σηκωνω κι πολλες αμφισβητησεις εεε?
Το μπονους μπορει να αυξανεται μεν αλλα
1 μικραινει ο χρονος κατασκευης καθε φορα που ξεκινας απο την αρχη αντιθετως ο αρχικος χωρος και τα αιτουμενα υλικα παραμενουν το αριθμητικα τα ιδια
δηλ πρεπει να μαζεψεις υλικα για ξεκλειδωμα τεχνολογιων και επεκτασεων σε λιγοτερες μερες
2 ..το 25% 4χ των υλικων ακολουθει πιστα την συχνοτητα ολων των υπολοιπων ''τυχερων'' παιχνιων του foe δηλ σε κανει να αισθανεσαι ..φοεκικος γκαντεμης
εγω στον βετα ειμαι στην 4 πολη (απο λαθος ακυρωσα την δευτερη προσπαθεια μου για κατασκευη πολης λιγο πριν την ολοκληρωση και ..ετσι εμαθα για την ποινη του χρονου)
δηλ ουσιαστικα εχω κατασκευασει σχεδον 5 πολεις
υπολογιστε ποσα .. μαζεματα εχω κανει
το μπονους μεχρι τωρα λοιπον (συνολικα) μου ''εκατσε'' 2 φορες ..για ποιο μπονους λοιπον συζηταμε ?
Αληθεια απορω* πως ειναι δυνατον καποιοι να θεωρουν οτι θα μπορουσαν να μεταλλαξουν το φοε απο παιχνιδι στρατηγικης (με κρυφο πολεμικη ροτα) σε παιχνιδι ''χαρωπα τα δυο μου χερια τα κτυπω'' και οτι αυτη η ''μεταλλαξη'' οχι απλως θα μας ενθουσιαζε αλλα θα μας ...εκανε να μην ξεκολλαμε απο το φοε
Παμε να κανουμε μια ''σουμα'' της τελευταιας καινοτομας φοεκικης εξελιξης
1..βαζω τουβλακια, σπιτακια κτιζω-γκρεμιζω-ξανακτιζω κλπ ..και με αγωνια περιμενω μπας και μου ερθει κανενα επιπλεον τσεκουρι κατακουτελα απο τον ...ουρανο
2..παιζω τζ..ερ (...να μην θεωρηθει οτι κανω και διαφημιση σε γνωστο τυχερο παιχνιο) και καθε φορα ελπιζω στην επομενη κληρωση
2 βολταρω με μεγενθυτικο φακο απο ακρη σε ακρη στα δρομακια της βικινγκοπολης πολης μου μπας και πετυχω κανενα τυχαιο περιστατικο σε καποιο αορατο δρομακι
3 επειδη ..μαλλον η πρωτη σκεψη των κρατουντων (να μην σας πω και η τελευταια κυριως) ηταν και ειναι η δικη μας διασκεδαση .
στρεφουν το φοε αλλο και περισσοτερο προς πιο φιλοειρηνικες ροτες (παντοπωλεια καπηλεια κλπ) με αποκορυφωμα την τελευταια ...πολιτιστικη κατασκευαστικη προσθηκη
μαλλον για να μην εχουμε χρονο να αναρωτηθουμε εγγραφως φωναχτα
..τι γινεται με το χαλι ** του χαρτη των ηπειρων των συντεχνιων
αφηστε που μετα απο τοσο καιρο μας τελειωνουν και τα ...τσιπς
(αφου η πλειιοψηφια των παιχτων ορουμε τα εντος αυτου δρωμενα περιξ της κρισιμης ωρας -8μμ- ...απο την ασφαλεια του καναπε μας)
Αδελφακια μου τους εχουμε παρεξηγησει τελικα
φροντιζουν ..για την ψυχικη μας ανατασση
μας βοηθουν να αποβαλουμε οριστικα και την τελευταια ...ρανιδα φιλοπολεμικης αναμνησης και νοσταλγιας

* εκτος εαν το πελατιακο τους ενδιαφερον (των κρατουντων) επικεντρωνεται πλεον σε νηπιακες ηλικιες (δεν εχω αλλωστε προσβαση στα ηλικιακα στατιστικα του φοε) οποτε ειναι απολυτως κατανοητες οι νεες κενοτομες ...προσθηκες

** ο τονος παρακαλω στο α

Ασχετο ελπιζω με την γκαντεμια που μας δερνει να μην αποφασισαν να αναβιωσουμε το φιλοσοφικο κυμα της δεκαετιας του 1960
γιατι τοτε μας βλεπω να διασκεδαζουμε μαδωντας μαργαριτες καλλιεργωντας ''καλλωπιστικα'' φυτα και οι πυργοι της γειτονιας να κερδιζονται αναλογα με το ποιος μαδησε τις περισσοτερες μαργαριτες
 
Τελευταία επεξεργασία:

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Προσωπικά, καθημερινά στις 20:00 είμαι παρών στον χάρτη ΣεΣ. Αυτό που προτείνω να κάνεις το εφαρμόζω κι εγώ, έχοντας θεαματική βελτίωση στους χρόνους απόκρισης.

θα το δοκιμασω..αλλα αν ειναι να αλλαξω την αναλυση τοσο κ να στραβωθω που μεγαλωνουν τοσο πολυ ολα..ειναι θεμα παιχνιδιου η οχι?? :))) αν πηγαινε καλα το παιχνιδι θα επαιζε σε οποιαδηποτε αναλυση κ οχι σε προιστορικη αναλυση.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Καλημερα
καιρος να σοβαρευτω λιγο -οσο γινεται για τα δεδομενα ενος ιντερ παιχνιδιου φυσικα-
Σημερα λοιπον θα ομιλησω ...ως Πουπουλενιος
-δρακος ειμαι φλογες βγαζω αρα δεν σηκωνω κι πολλες αμφισβητησεις εεε?
Το μπονους μπορει να αυξανεται μεν αλλα
1 μικραινει ο χρονος κατασκευης καθε φορα που ξεκινας απο την αρχη αντιθετως ο αρχικος χωρος και τα αιτουμενα υλικα παραμενουν το αριθμητικα τα ιδια
δηλ πρεπει να μαζεψεις υλικα για ξεκλειδωμα τεχνολογιων και επεκτασεων σε λιγοτερες μερες
2 ..το 25% 4χ των υλικων ακολουθει πιστα την συχνοτητα ολων των υπολοιπων ''τυχερων'' παιχνιων του foe δηλ σε κανει να αισθανεσαι ..φοεκικος γκαντεμης
εγω στον βετα ειμαι στην 4 πολη (απο λαθος ακυρωσα την δευτερη προσπαθεια μου για κατασκευη πολης λιγο πριν την ολοκληρωση και ..ετσι εμαθα για την ποινη του χρονου)
δηλ ουσιαστικα εχω κατασκευασει σχεδον 5 πολεις
υπολογιστε ποσα .. μαζεματα εχω κανει
το μπονους μεχρι τωρα λοιπον (συνολικα) μου ''εκατσε'' 2 φορες ..για ποιο μπονους λοιπον συζηταμε ?
Αληθεια απορω* πως ειναι δυνατον καποιοι να θεωρουν οτι θα μπορουσαν να μεταλλαξουν το φοε απο παιχνιδι στρατηγικης (με κρυφο πολεμικη ροτα) σε παιχνιδι ''χαρωπα τα δυο μου χερια τα κτυπω'' και οτι αυτη η ''μεταλλαξη'' οχι απλως θα μας ενθουσιαζε αλλα θα μας ...εκανε να μην ξεκολλαμε απο το φοε
Παμε να κανουμε μια ''σουμα'' της τελευταιας καινοτομας φοεκικης εξελιξης
1..βαζω τουβλακια, σπιτακια κτιζω-γκρεμιζω-ξανακτιζω κλπ ..και με αγωνια περιμενω μπας και μου ερθει κανενα επιπλεον τσεκουρι κατακουτελα απο τον ...ουρανο
2..παιζω τζ..ερ (...να μην θεωρηθει οτι κανω και διαφημιση σε γνωστο τυχερο παιχνιο) και καθε φορα ελπιζω στην επομενη κληρωση
2 βολταρω με μεγενθυτικο φακο απο ακρη σε ακρη στα δρομακια της βικινγκοπολης πολης μου μπας και πετυχω κανενα τυχαιο περιστατικο σε καποιο αορατο δρομακι
3 επειδη ..μαλλον η πρωτη σκεψη των κρατουντων (να μην σας πω και η τελευταια κυριως) ηταν και ειναι η δικη μας διασκεδαση .
στρεφουν το φοε αλλο και περισσοτερο προς πιο φιλοειρηνικες ροτες (παντοπωλεια καπηλεια κλπ) με αποκορυφωμα την τελευταια ...πολιτιστικη κατασκευαστικη προσθηκη
μαλλον για να μην εχουμε χρονο να αναρωτηθουμε εγγραφως φωναχτα
..τι γινεται με το χαλι ** του χαρτη των ηπειρων των συντεχνιων
αφηστε που μετα απο τοσο καιρο μας τελειωνουν και τα ...τσιπς
(αφου η πλειιοψηφια των παιχτων ορουμε τα εντος αυτου δρωμενα περιξ της κρισιμης ωρας -8μμ- ...απο την ασφαλεια του καναπε μας)
Αδελφακια μου τους εχουμε παρεξηγησει τελικα
φροντιζουν ..για την ψυχικη μας ανατασση
μας βοηθουν να αποβαλουμε οριστικα και την τελευταια ...ρανιδα φιλοπολεμικης αναμνησης και νοσταλγιας

* εκτος εαν το πελατιακο τους ενδιαφερον (των κρατουντων) επικεντρωνεται πλεον σε νηπιακες ηλικιες (δεν εχω αλλωστε προσβαση στα ηλικιακα στατιστικα του φοε) οποτε ειναι απολυτως κατανοητες οι νεες κενοτομες ...προσθηκες

** ο τονος παρακαλω στο α

Ασχετο ελπιζω με την γκαντεμια που μας δερνει να μην αποφασισαν να αναβιωσουμε το φιλοσοφικο κυμα της δεκαετιας του 1960
γιατι τοτε μας βλεπω να διασκεδαζουμε μαδωντας μαργαριτες καλλιεργωντας ''καλλωπιστικα'' φυτα και οι πυργοι της γειτονιας να κερδιζονται αναλογα με το ποιος μαδησε τις περισσοτερες μαργαριτες

η λυση ειναι μια...καταργηση των βικινγκς! ειναι τραγωδια και σαν ιδεα κ σαν εφαρμογη.
πως θα τα αρπαξουν τους ενδιαφερει κ μονο...
μπορουν να αλλαξουν τοσα πολλα στο παιχνιδι μπας κ βρει ενδιαφερον ο λαος..οπως ο σεσ..ο σεσ θελει αλλαγη..εκει εχει μεινει 3 χρονια στασιμο το παιχνιδι με εναν χαρτη ολων των εποχων..παρτε τον χαρτη κ παιζετε εκει..σας ειπε κανεις οτι μας σας αρεσει??απο τοτε που σταματησε η λογικη εποχη κ χαρτης σεσ χαλασε κ το ενδιαφερον των παιχτων γιαυτο το κομματι του παιχνιδιου.
ποιο βαρετο πεθαινεις..
 

dio21

Καμένος Χρήστης
ΠΡΟΣΟΧΗ συμπαικτες....
καθε φορα που πατατε το drakkar των Βικινγκς για να μεταφερθητε στο Πολιτιστικο Οικισμο, εξαφανιζονται ΟΛΑ τα περιστατικα που τυχον ειναι διασπαρτα εκεινη την ωρα στη πολη σας, και δεν τα εχετε συλλεξει....:eek::confused:
Αν κρινω οτι παταω καθε 10-20 λεπτα, οση ωρα ειμαι εντος παιχνιδιου, το καραβακι, καταλαβαινω γιατι τις τελευταιες 3 μερες εχω μαζεψει τοσο λιγα περιστατικα...
επισης μια φορα μαζεψα απο το χωριο των Βικινγκς, απο το δρομο και ΜΟΝΟ (το τονιζω), περιστατικα και τελος...δεν τα ξαναειδα...
καποιο ΧΟΝΔΡΟΕΙΔΕΣ σφαλμα εχουν κανει παλι τα τζιμανια της ΙΝΝΟ....:mad::mad::mad:
 
Κορυφή