Συζήτηση - Εκστρατείες | 4ο Επίπεδο Δυσκολίας

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας σχετικά με το 4ο επίπεδο δυσκολίας στις Εκστρατείες των Συντεχνιών!
 

DeletedUser29206

Guest
Πρέπει να εξαφανίσω το στρατό μου για να πάρω καλά δώρα... Μη ξεχάσετε μετά να βάλετε και 5ο βαθμό δυσκολίας για τους hackers
 

DeletedUser31481

Guest
ούτως ή άλλως με την τελευταία αναβάθμιση και το 3ο επίπεδο είναι τόσο δύσκολο που καταντάει αηδία τώρα με το 4ο επίπεδο είναι καιρός να αλλάξουμε παιχνίδι και να ασχοληθούμε με κανένα άλλο γιατί είπαμε να παίζουμε και να διασκεδάζουμε αν είναι να μας σπάει τα νευρά να πάει να
γ......
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Πρέπει να εξαφανίσω το στρατό μου για να πάρω καλά δώρα... Μη ξεχάσετε μετά να βάλετε και 5ο βαθμό δυσκολίας για τους hackers
Καλησπερα λοιπον θα σας φανει παραξενο/παραδοξο ισως να αναρωτιεστε τι ..πινω και δεν σας δινω
Αλλα εμενα μου αρεσει αυτη η εξελιξη
Σιγουρα τα υλικα κερδη θα ειναι λιγοτερα απο αυτα που θα ξοδευουμε
και σιγουρα θα μπορουσαν να ..κανουν καποια εκπτωση υλικων για το 4 επιπεδο
-νομιζω οτι δεν θα υπαρχει και το πακετο των 100ποντων-
Φυσικα και δεν ειμαι σιγουρη οτι καθε εβδομαδα θα μπορω να ολοκληρωνω το 4 επιπεδο
Ομως τουλαχιστον θα μπορω να δοκιμαζω τον εαυτο μου με ..κανονικο καθαρο αντιπαλο, να μετρω/αξιολογω την πραγματικη μου αξια χωρις ενδιαμεσους ''τρικλοποδαρακιδες''
΄η για να ειμαι και γω ειλικρινης να μην ..εχω την ''καραμελα'' του αλλοθι /ψευδαισθησης .. του παντα φταινε οι αλλοι (και οχι οι μικρες δυνατοτητες του δικου μου στρατου)
Ανεκαθεν δε, θεωρουσα οτι ο μονος ...σωστος και υπολογισημος δικαστης για καθε ανθρωπο ειναι ο εαυτος του
Μου αρκει λοιπον που εστω και μια φορα ''πριβε'' και καποιοι αλλοι θα μετρησουν/θα δουν τις δικες τους δυναμεις χωρις την βοηθεια των ,.. παπουτσομενων γατων τους
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Και μενα μου αρεσει η ιδεα για ενα 4ο επιπεδο....
Θα διαφωνισω με το συμπερασμα οτι εδω θα παιζω μονος μου... αν δειτε τον πινακα με το ποσα αγαθα θα κοστιζει ο καθε Συντεχνος θα καταλαβαιτε τι λεω....οποτε παλι θα δουλεψουν τα ¨"ξαδερφια" καποιων, υπερωριες, στα εργοστασια αγαθων τους....ή στις "φαρμες" τους...;)
Αλλιως ή πρεπει να διωξουμε τη μιση Συντεχνια που τα ¨ματωνει" ή να φαλιρισουμε στη 2η 3η φορα που θα ανοιξουμε το 4ο επιπεδο...
Μαλλον μας πανε αναλογα με τα μνημονια και τον Σοιμπλε οι τυποι...:cool:
Μια καλη ιδεα θα ηταν να βαζει δικα του αγαθα ο καθε παικτης που θελει να συνεχισει στο 4ο επιπεδο... ετσι δεν θα χρειαζετε να πρηζουμε ολη την ομαδα, και φυσικα θα αποφυγουμε την γκρινια του τυπου "για 5-6 ατομα, χαλαμε τοσα αγαθα? αφου οι υπολοιποι δεν μπορουμεεεε"....o_O
Αλλοιμονο σε οσους εχουμε εναν (1!!!!) μονο λογαριασμο (χωρις "αδερφια" και "ξαδερφια" δλδ), και μαλιστα σε παραπανω απο 1 κοσμους...
Και....Συντεχνιες με πανω απο 40 ατομα -μαλλον- θα ειναι ειδος προς εξαφανιση.... να επεμβει η UNESCO παρακαλω......
Αντε να δουμε που θα βγει.....
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Και μενα μου αρεσει η ιδεα για ενα 4ο επιπεδο....
Θα διαφωνισω με το συμπερασμα οτι εδω θα παιζω μονος μου... αν δειτε τον πινακα με το ποσα αγαθα θα κοστιζει ο καθε Συντεχνος θα καταλαβαιτε τι λεω....οποτε παλι θα δουλεψουν τα ¨"ξαδερφια" καποιων, υπερωριες, στα εργοστασια αγαθων τους....ή στις "φαρμες" τους...;)
Αλλιως ή πρεπει να διωξουμε τη μιση Συντεχνια που τα ¨ματωνει" ή να φαλιρισουμε στη 2η 3η φορα που θα ανοιξουμε το 4ο επιπεδο...
Μαλλον μας πανε αναλογα με τα μνημονια και τον Σοιμπλε οι τυποι...:cool:
Μια καλη ιδεα θα ηταν να βαζει δικα του αγαθα ο καθε παικτης που θελει να συνεχισει στο 4ο επιπεδο... ετσι δεν θα χρειαζετε να πρηζουμε ολη την ομαδα, και φυσικα θα αποφυγουμε την γκρινια του τυπου "για 5-6 ατομα, χαλαμε τοσα αγαθα? αφου οι υπολοιποι δεν μπορουμεεεε"....o_O
Αλλοιμονο σε οσους εχουμε εναν (1!!!!) μονο λογαριασμο (χωρις "αδερφια" και "ξαδερφια" δλδ), και μαλιστα σε παραπανω απο 1 κοσμους...
Και....Συντεχνιες με πανω απο 40 ατομα -μαλλον- θα ειναι ειδος προς εξαφανιση.... να επεμβει η UNESCO παρακαλω......
Αντε να δουμε που θα βγει.....
Καλημερα
Η φραση μου ''εδω θα παιζω μονη μου'' αναφερεται ''αμιγως'' στις μαχες
Ασφαλως και εχεις απολυτο δικιο σε ολες τις παρατηρησεις σου
και συνυπογραφω και ως ταλα και ως μαντα την εμμεση προταση σου για το ατομικο ξεκλειδωμα του 4 επιπεδου
Θα σου προτεινα** δε να την γραψεις και στο τμημα ιδεες για να δωσουμε εμφαση στην προταση
**παρ ολο που η μαντα εχει ολιγον πρασινο κοκκινισει? απο την ζηλια που δεν της ανηκει η ''πατροτητα'' της προτασης
 

DeletedUser29206

Guest
Ναι αλλά και πάλι... Θα είναι λίγοι που θα ανοίγουν το τελευταίο σεντούκι! Θέλω να πω πως δε θα είναι καθόλου εύκολο να πλησιάσεις το τέλος.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Ναι αλλά και πάλι... Θα είναι λίγοι που θα ανοίγουν το τελευταίο σεντούκι! Θέλω να πω πως δε θα είναι καθόλου εύκολο να πλησιάσεις το τέλος.
Καλο Σ/Κ
μα αυτο για μενα αξιζει γιατι θα μας δινει το δικαιωμα/δυνατοτητα συνεχως να προσπαθουμε να ..καταστρωνουμε διαφορετικα σχεδια μαχης
Ειλικρινα δεν μπορω τις ''στημενες'' μαχες με το αυτοματο
-το δοκιμασα και δεν μου πολυ βγαινει τι να κανω που βαριεμαι πια ακομη και το αυτοματο να πατω-
και μου ειναι αδιαφορες οι πρωτιες των πυργων
-με εξαιρεση τον αντιστοιχο πυργο της πρωτης εβδομαδας οταν μπαινει νεα εποχη-
Μεταξυ μας μην σας ξεγελουν που το ''παιζουν'' οικοκυρουλες η ταλα με την μαντα εν τω βαθη κρυβουν μια..Ζηνα μεσα τους
(αυτην του τριτου κυκλου της ομωνυμης τηλεοπτικης σειρας εεεε? που εχει και κατι απο Δον Κιχωτη )
Καλα εχουν κανει και μερικες βελτιωσεις
εχουν ..αντικαταστησει τα αεροακροβατικα της με ..βηματα παρελασης
και αυτο το ινδοκινεζικης κουλτουρας οπλο το σακραμ το εχουν αντικαταστησει με ενα στιβαρο αρχαιοελληνικο ''ζυμωτηρα''
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Στην πραγματικοτητα ο δασκαλος της Ζηνας και αληθινος πρωταγωνιστης ηταν ο Τζοξερ. Αυτος ηταν ο true master! Απλα εκανε τον χαζο για να μην τον χωνουν!! Σαν τον Τζαρ Τζαρ Μπιγκς ενα πραγμα δηλαδη...!
 

DeletedUser29206

Guest
Το βασικό είναι πως άμα δεν το δούμε δε μπορούμε να το καταλάβουμε. Ωστόσο θα περιμένουμε και θα το δούμε και από κοντά. Ελπίζω να μην είναι κάτι υπερβολικά δύσκολο.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Την ιδέα του να πληρώνει ο κάθε παίκτης τα δικά του αγαθά την "τσίμπησα" ήδη, οπότε δε χρειάζεται να μπει στον τομέα των προτάσεων ;)
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Την ιδέα του να πληρώνει ο κάθε παίκτης τα δικά του αγαθά την "τσίμπησα" ήδη, οπότε δε χρειάζεται να μπει στον τομέα των προτάσεων ;)
Ωχχχχχχχχχχχ Αουτσσσσσσσσσσ !!!! :(
Ευχαριστουμε Ιρις :)
..φυσικα εχω μια μικρο απορια αφου ο diokomo ειχε την ιδεα εμεις γιατι νοιωσαμε την τσιμπια εεεεε?
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

dio21

Καμένος Χρήστης
την εβαλα ηδη, Ειρηνη.....:p
Ταλα, χειμερινες μελισσουλες θα ειναι....:D
 

DeletedUser31103

Guest
καλησπερα θα ηθελα να μου διευκρινισετε κατι το 4 επιπεδο δυσκολιας στην εκστρατεια μετραει και στην καταταξη του πρωταθληματος συντεχνιας vs συντεχνιας?
 

DeletedUser29206

Guest
καλησπερα θα ηθελα να μου διευκρινισετε κατι το 4 επιπεδο δυσκολιας στην εκστρατεια μετραει και στην καταταξη του πρωταθληματος συντεχνιας vs συντεχνιας?
Για να είναι στην εκστρατεία συντεχνίας θα μετράει στην κατάταξη. Αλλιώς τι δουλειά θα είχε;
 

DeletedUser30097

Guest
Η bonus 4η Δυσκολία χειρίζεται λίγο διαφορετικά στα Πρωταθλήματα. Μία συντεχνία που ολοκληρώνει την κανονική εκστρατεία των 3 δυσκολιών θα πάρει το 100% και στην επισκόπηση της προόδου των μελών θα δείτε επίσης τους μετρητές 48/48.

Οι Συντεχνίες και οι Παίκτες που προχωρούν στην 4η δυσκολία θα υποδεικνύονται στη λίστα - θα δείτε ένα διαφορετικό εικονίδιο δίπλα στα ονόματα τους:
difficulty44.png
.

Θα δείτε επίσης ότι αυτοί οι γενναίοι άνθρωποι ξεπέρασαν το μέγιστο διαθέσιμο αριθμό συμπλοκών (για παράδειγμα 55/48). Το ποσοστό μπορεί επίσης να ξεπεράσει το 100%. Ένα θεωρητικό μέγιστο σκορ μπορεί να είναι το 133%, αν όλη η συντεχνία καταφέρει να ολοκληρώσει την 4η δυσκολία.

Για επιπλέον πληροφόρηση ανατρέξτε στο δημοσιευμένο άρθρο, κάνοντας "κλικ" εδώ
 

DeletedUser29206

Guest
Τελικά αφού μπήκαν τα νέα κτίρια ποιες είναι οι πιθανότητες για να τα συναντήσουμε στα κειμήλια;
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Kαλο βραδυ σε ολους....
Θα ηθελα να διευκρινιστει κατι, σε οτι αφορα τη βαθμολογια απο το 4ο επιπεδο, καθως αφηνετε μια ασαφεια πανω στο θεμα....
Θα πρεπει μια Συντεχνια να κανει το 100% για να μετρησουν οι παραπανω παικτες για πανω απο 100% ?
Θεωρω οτι αυτο θα ηταν και το σωστο, μιας και το 100% σημαινει απο ολους 48 μαχες....
Αν δλδ μια Συντεχνια 40 παικτων στα 3 επιπεδα, κανουν οι 39 το 48/48 και ο ενας κανει 0, θα εχουν συνολο 97,5%...σωστα?
Αν τωρα καποιοι απο τους 39 (εστω οι μισοι) προχωρησουν στο 4ο επιπεδο απο 10 μαχες, το συνολικο θα ανεβει πανω απο το 100%...
ΑΝ γινετε αυτο ειναι λαθος, κατα εμενα, καθως το 100% δεν εχει πιαστει, καταρχας....οποτε ?
Επισης μια ακομα διευκρινηση σχετικα.....η καθε μαχη ενος Συντεχνου (πχ σε Συντεχνια 10 ατομων) πως μετραει?
α) 100 : 10ατομα : 48 μαχες = 0.21/ανα μαχη
ή
β) 100 : 10ατομα : 64 μαχες = 0,16/ανα μαχη
Οπως καταλαβαινετε ειναι δυο καιραια ερωτηματα, που οποια και αν ειναι η απαντηση, δημιουργει αντιφασεις....
Γιαυτο και στη προταση μου για το πως θα ανοπιγει (αν βαζει ο καθενας τα δικα του αγαθα και οχι του Θ) το 4ο επιπεδο, θα πρεπει να ληφθει σοβαρα και η παραμετρος (που τονισα στο αλλο σχετικο θεμα), το να μην μετραει πανω απο το 100% η συμμετοχη στο 4ο επιπεδο....
Ας τελειωνει το πρωταθλημα οπως ειναι τωρα...στα 3 επιπεδα....το 4ο μπονους για τους τολμηρους, οπως λετε, και οχι χαντακωμα ολοκληρης της Συντεχνιας....
 

DeletedUser29206

Guest
όπως το είχα πει. Για να κάνεις αυτές τις μάχες πρέπει να έχεις castel del monte πάνω από 30 επίπεδο συν τον Δία και Άαχεν. Μία μάχη έκανα και αυτή με το ζόρι. Άντε τώρα εγώ να τα ανεβάσω όλα
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Και φυσικα δεν προκειτε να ξαναμπω στο 4ο επιπεδο....
υπερβολικος βαθμος δυσκολιας στις μαχες (ακομα και με λιγοτερα ποσοστα ο αντιπαλλος βαραει ποιο δυνατα... αληθεια εχουν Πορτοκαλεωνα και αυτοι?), τρελλες απωλειες σε στρατο, μεγαλη σπαταλη στις διαπραγματευσεις, πολλα τα αγαθα που απαιτουνται απο το Θ της Συντεχνιας για το ξεκλειδωμα....
Και ολα αυτα για να παρω τι?..... εξτρα προσπαθειες, ποντους που μπαινουν στη μπαρα, νομισματα και καποια διαμαντια για να τα ξαναφαω στις διαπραγματευσεις?
δεν σφαξανε.... αποτυχια, καντε κατι....
Ακομα και τις μισες απωλειες να ειχα και παλι δεν αξιζε.... εχω χτυπηθει στον ΣεΣ με στρατους αμυνας που ειχαν μπονους 75%...καμμια σχεση....γιατι?
 
Κορυφή