Συζήτηση Συζήτηση:Αρχαιολογική Εκδήλωση 2020

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
ενταξει απατη δεν το λες. δικαιωμα της εταιριας ειναι να βαλει οτι δωρα θελει. απλα για ακομα μια φορα δεν εδειξε σεβασμο στους παιχτες.
κ να το πω κ διαφορετικα? η εταιρια εχασε μπικικινια :p
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
κι έπαιζε το μάτι μου... έλεγα τι θα δω... τι θα δω... :p

Θα το δεχτώ αυτό που λες μέχρι κάποιο σημείο.
Αντικαταστάθηκε μία από τις Ημερήσιες Ανταμοιβές χωρίς προειδοποίηση, όπως λένε κάποιοι.
Οι σχεδιαστές, ωστόσο, έχουν το δικαίωμα να αλλάξουν μέρος των ανταμοιβών από τον beta στους live servers χωρίς καμία προειδοποίηση, αν δε το κρίνουν απαραίτητο.
Εμείς δε μπορούμε να ανακοινώσουμε τι δώρα θα έχει η κάθε εκδήλωση, γι' αυτό όταν βγαίνει μία ανακοίνωση περιλαμβάνει μόνο τα βασικά στοιχεία και μηχανισμούς.
Έχουμε δει πολλές διαφορές όλα αυτά τα χρόνια από τον Beta στους Live και μη κολλάτε σε μία σκακιέρα σε μία εκδήλωση.

εχουν το δικαιωμα να αλλαξουν τα παντα ολα. δεν ειπε κανεις κατι διαφορετικο.το σωστο θα ηταν να υπηρχε μια αποκλιση δωρων 50+ % σε σχεση με μπετα.
προσωπικα δεν θελω να ξερω τι δωρα εχει ενα εβεντ. να μου σκανε ξεροκαμπανα καθε ημερα κ να ενθουσιαζομαι η να βριζω χαχαχαχαχαχαχαχα
 

andrian empire

Ενεργό Μέλος
Θες να μου πεις δηλαδή πως δεν είχε ανακοινωθεί στον beta ότι θα έμπαινε η σκακιέρα την επόμενη ημέρα?
irisdp μην το "τραβάς" ξέρεις ότι έχεις άδικο, είμαι ένα κλικ από το να τα σβήσω όλα και να το παρατήσω.
Κυριώς γιατί έγινα κι εγώ αθελά μου μέρος μιας εξαπάτησης προς τους παίκτες.
Έγραψα κάπου ότι στον beta ανακοινώνουν τα δώρα ;
Έγραψα ότι κρίσιμο δώρο δεν αφαιρέθηκε ποτέ, εκτός από τώρα.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Νομίζω ότι παίζουμε λίγο με τις λέξεις γενικότερα απλά για να έχουμε να λέμε...
απάτη... έλλειψη σεβασμού...

Δε μπορείς να κρίνεις κανέναν και τίποτα από μεμονωμένα περιστατικά και νομίζω ότι μέσα σε αυτά τα 8 χρόνια έχουμε αποδείξει ότι σεβόμαστε και ακούμε τη γνώμη των παικτών.

mitsos nikaia7
Το έχω πει και σε προηγούμενες δημοσιεύσεις... Αν είσαι μάγκας και ωραίος και μεγάλος παιχταράς παίξε χωρίς να ξέρεις τι έρχεται την επόμενη μέρα.
Παίξε χωρίς να ξέρεις ποια είναι η επόμενη αποστολή. Χωρίς να ξέρεις ποιο θα είναι το επόμενο δώρο. (μη το πάρεις προσωπικά, γενικά το λέω)
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
irisdp μην το "τραβάς" ξέρεις ότι έχεις άδικο, είμαι ένα κλικ από το να τα σβήσω όλα και να το παρατήσω.
Κυριώς γιατί έγινα κι εγώ αθελά μου μέρος μιας εξαπάτησης προς τους παίκτες.
Έγραψα κάπου ότι στον beta ανακοινώνουν τα δώρα ;
Έγραψα ότι κρίσιμο δώρο δεν αφαιρέθηκε ποτέ, εκτός από τώρα.

προσπαθώ απλά να καταλάβω που στηρίζεις την άποψη σου για εξαπάτηση, από τη στιγμή που δεν υπήρχε διαφορά στις ανακοινώσεις ανάμεσα στους δύο servers.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
@mitsos nikaia7
Το έχω πει και σε προηγούμενες δημοσιεύσεις... Αν είσαι μάγκας και ωραίος και μεγάλος παιχταράς παίξε χωρίς να ξέρεις τι έρχεται την επόμενη μέρα.
Παίξε χωρίς να ξέρεις ποια είναι η επόμενη αποστολή. Χωρίς να ξέρεις ποιο θα είναι το επόμενο δώρο. (μη το πάρεις προσωπικά, γενικά το λέω)

ο μητσος ειναι κ μαγκας κ πολυ ωραιος οχι απλα ωραιος!! κ τεραστιος παιχτης οχι απλα παιχταρας...:p
το εγραψα ποιο πανω αυτο που λες παντως...δεν με διαβαζεις....:p
 

andrian empire

Ενεργό Μέλος
προσπαθώ απλά να καταλάβω που στηρίζεις την άποψη σου για εξαπάτηση, από τη στιγμή που δεν υπήρχε διαφορά στις ανακοινώσεις ανάμεσα στους δύο servers.
Δυστυχώς αν δεν μπορείς να καταλάβεις τα αυτονόητα δεν μπορώ να κάνω κάτι γι'αυτό.
Μου βάζεις στην βιτρίνα στον beta "χρυσαφικά" και ως δια μαγείας όταν φτάνουν στους live servers έχουν γίνει "καθρεπτάκια" για ιθαγενείς !!!!
Αν αυτό δεν είναι εξαπάτηση τότε τι είναι ;
Και να γινόταν συνέχεια αυτό να σου δώσω κι ένα δίκιο, όλως τυχαίως τώρα σε αυτό το event και μάλιστα σε συγκεκριμένο δώρο.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Αυτό λέω κι εγώ. Έχουμε πρόβλημα συνεννόησης!
Λυπάμαι, αλλά ούτε εγώ μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό.
Επειδή συνεχίζεις τη λέξη "εξαπάτηση", θα σε παρακαλούσα να σταματήσεις να χρησιμοποιείς οποιαδήποτε δυσφημιστική έκφραση.
Νομίζω πως σου έδωσα οδηγίες για το τι πρέπει να κάνεις για να κινηθείς νομικά να νομίζεις ότι εξαπατήθηκες με οποιοδήποτε τρόπο.
 

andrian empire

Ενεργό Μέλος
Αυτό λέω κι εγώ. Έχουμε πρόβλημα συνεννόησης!
Λυπάμαι, αλλά ούτε εγώ μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό.
Επειδή συνεχίζεις τη λέξη "εξαπάτηση", θα σε παρακαλούσα να σταματήσεις να χρησιμοποιείς οποιαδήποτε δυσφημιστική έκφραση.
Νομίζω πως σου έδωσα οδηγίες για το τι πρέπει να κάνεις για να κινηθείς νομικά να νομίζεις ότι εξαπατήθηκες με οποιοδήποτε τρόπο.
Εγώ δυσφημίζω το παιχνίδι.
Μάλιστα, η "πανάγια" ΙΝΝΟ και ο κακός παίκτης που την δυσφημεί !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Λες κι έκανα εγώ τις "μαϊμουδιές" με τα δώρα.
Το ακούσαμε και αυτό.
Κρίμα πραγματικά κρίμα, Αυτή είναι η εντύπωση που έχει η εταιρεία για τους πελάτες της.
Ότι τα κάνει όλα τέλεια και εμείς οι κακεντρεχείς την διαβάλουμε.
Όνειδος εκεί στην ΙΝΝΟ δεν υπάρχει ;
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Νομίζω ότι έχεις ήδη πάρει όλες τις απαντήσεις σου σχετικά με αυτό το θέμα
 

finrοd

Banned
Επειδή οι επικροτήσεις δεν ...φτάνουν!
Δεν ανακοινώθηκε ποτέ ότι η σκακιέρα θα μπει στην εκδήλωση. Οι μοναδικές ανταμοιβές που ανακοινώθηκαν ήταν το Αερόπλοιο με τις αναβαθμίσεις του και το Συντριβάνι Υδρόγειος.
Μία επικρότηση γι' αυτήν την πρόταση, απλώς και μόνο γιατί την πραγματικότητα αποτυπώνει
Οι ανταμοιβές, οι εκδηλώσεις, τα ποσοστά αποδόσεων και άλλα χαρακτηριστικά μπορεί να είναι διαφορετικά από τον beta στους live servers. Όπως επίσης εκεί μπορεί να δοκιμαστούν κάποια χαρακτηριστικά, που εδώ μπορεί να μη φτάσουν ποτέ.
Άλλη μία επικρότηση γι' αυτήν την πρόταση, απλώς και μόνο γιατί μ' αυτόν τον τρόπο το παιχνίδι γίνεται ...παιχνίδι και τα «στημένα», (γλωσσοραγιαδιστί: σικέ), παύουν να ισχύουν. Μακάρι να γίνει στα πάντα αυτό.
Από την άλλη εμείς το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μεταφέρουμε τα παράπονα σας στους σχεδιαστές μας.
Και τις επιδοκιμασίες όμως να μεταφέρετε, μιας και διίστανται οι απόψεις επί του θέματος! χιχιχι
Το έχω πει και σε προηγούμενες δημοσιεύσεις... Αν είσαι μάγκας και ωραίος και μεγάλος παιχταράς παίξε χωρίς να ξέρεις τι έρχεται την επόμενη μέρα.
Παίξε χωρίς να ξέρεις ποια είναι η επόμενη αποστολή. Χωρίς να ξέρεις ποιο θα είναι το επόμενο δώρο. (μη το πάρεις προσωπικά, γενικά το λέω)
Έτσι παίζω στις 4 τελευταίες εκδηλώσεις. Τι κερδίζω; σνιφ, τίποτε. Τίποτε εκτός από πραγματικό βίωμα του παιχνιδιού! Μέχρι τώρα μου βγαίνει μια χαρά.
σκακιερες τελικα γιατι δεν εβαλε???
Γιατί δεν υπάρχει καμμία υποχρέωση να είναι τα έπαθλα, οι αποστολές ή κι ό,τι άλλο ίδιο, μεταξύ βήτα έκδοσης, (έστω κι ανοικτής προς όποιο άτομο εθελοντικά συμμετέχει στις δοκιμές), και τελικής έκδοσης, δηλαδή επίσημης δημόσιας διανομής.
το εγραψα ποιο πανω αυτο που λες παντως...δεν με διαβαζεις....:p
Η αλήθεια, Ρηνιώ, είναι ότι το έγραψε: ΔΕΝ γουστάρει τα στημένα. Παλιά καραβάνα και δεν λειτουργεί ως ...πεντάχρονο.
Μόνο στο ποδόσφαιρο, σαν πρωταθλήματα, μέσω ποικιλοτρόπων στησιμάτων, βάφονται ερυθρόλευκα, δεν μιλάει. χαχαχα
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

Gabath

Ενεργό Μέλος
Υπάρχουν πάρα πολλά patterns στο παιχνίδι, τα οποία όλα είναι δημιούργημα της INNO.
Όσα περισσότερα patterns μάθει ένας παίκτης τόσο καλύτερα παίζει.
Ένα από αυτά είναι οι ημερήσιες ανταμοιβές των εκδηλώσεων να είναι κοινές σε beta και live servers.
Αν κάποιος ειναι μεγάλος παιχταράς ξέρειποια διαδρομή στις αποστολες να ακολουθήσει ωστε να εχει στρατιωτες αποκιακης στον υστερο (λεω εγω τωρα), οπως επισης το να περιμενει καποιος να δωσει +40+50+60 επιθεση στον στρατο του ακολουθοντας το pattenr που η INNO εχει δημιουργησει λεγεται στρατηγικη. Δεν θα ειχα κανένα πρόβλημα όπως ενας προλαλήσαντας είπε να ειναι random οι ημερήσιες, να μην ξερει κανεις τι ερχεται και αν μπορει να ειναι και διαφορετικο σε όλους, θέλετε ? κανέναπρόβλημα. Από τη στιγμή ομως που ακολουθουμε το patternτης εταιριας ως στρατηγικο σχεδιο για να αποκτησουμε επιθεση και το patern σταματαει να υπαρχει, χωρις κανενα προηγουμενο, στο πιο σημαντικο δωρο της εκδηλωσης ειναι too much.

Νομιζω μια βολτα σε ολα τα forums θα σας πεισει. Δεν γινεται να μας τσιμπησε μυγα σε ολα τα πλατη κ μηκη της γης με την INNO . .κατι συμβαινει.

Και για να μην λεμε μονο τα στραβα, η εκδηλωση ηταν ευχαριστη, το mini game επισης, το αεροπλοιο πολυ καλο για τα 21 του τετραγωνα κι γενικα ολοι μονο κερδισμενοι βγηκαμε.
Τωρα ομως πρεπει να δειτε εσεις το pattern Θυμού που δημιουργησατε στους παικτες σας και να αναρωτηθειτε γιατι. Ξερετε γιατι. Απλα δεν σας νοιαζει. Γτ με τοση διαφημιση στο fb παικτες να αγοραζουν διαμντια για να τα κανουν σφυρακια θα βρισκετε παντα. Και λογω κρντινας ειμαι σιγουρος τα εοσδα εκτοξευθηκαν . . οποτε τι μας νοιαζει αν ο αλλος θελει να παει την επιθεση του απο το 400 στο 500 σιγα τα ωα . .ξερει αυτος παιζει καιρο θα το κανει ουτως η αλλως . . Διαμαντακια να αγοραζουν οι καινουριοι και ολα καλα
 

DeletedUser30573

Guest

irisdp

Community Manager
Μέλος προσωπικού
Community Manager

Εχθές στις 21:40
Νομίζω ότι παίζουμε λίγο με τις λέξεις γενικότερα απλά για να έχουμε να λέμε...
απάτη... έλλειψη σεβασμού...

Δε μπορείς να κρίνεις κανέναν και τίποτα από μεμονωμένα περιστατικά και νομίζω ότι μέσα σε αυτά τα 8 χρόνια έχουμε αποδείξει ότι σεβόμαστε και ακούμε τη γνώμη των παικτών.
------------------------------------------------------------------------------------------------
το αλλο με τον ΤΟΤΟ το ξερετε;
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Οτι εγινε πατατα δεν νομιζω οτι υπαρχει κανεις που δεν το αναγνωριζει....ειμαι σιγουρος οτι αυτο εχει να κανει με την αξιοπιστια της εταιριας...να θυμισω σε νεοτερους οτι καποτε εσβησε σε χρονο dd το east west χωρις να υπολογισει το χρημα που ειχαν χωσει παικτες...ενας απο αυτους εγω σε πολυ καλη θεση στην καταταξη....εμαθα λοιπον τοτε να μην χαλω χρημα και να μην ασχολουμαι με τις ''προσφορες'''Τωρα θα εμαθαν και οι υπολοιποι....το ποσο θα κοστισει θα φανει σε βαθος χρονου...το 2015 η εταιρια καμαρωνε οτι εχει τη μεγαλυτερη συμετοζη το foe αραγε τωρα ποσοι εχουμε μεινει ενεργοι???Ε και φυσικα δεν εχει νοημα να παιζουμε και το beta...αφου δεν προσφερει αξιοπιστια κι ολα ειναι μετεωρα...η γνωση που αποκτάται εκει χανεται με μια αποφαση....ως πειραματοζωα βεβαια ειμαστε καλοί.Και οσον αφορα αν θα κερδιζαμε σκακιερα να πω οτι μου εκατσαν 5-6 κιτ αν ηταν σκακιερες θα ηταν σουπερ...
 

lolitaki

Καμένος Χρήστης
Οτι εγινε πατατα δεν νομιζω οτι υπαρχει κανεις που δεν το αναγνωριζει....ειμαι σιγουρος οτι αυτο εχει να κανει με την αξιοπιστια της εταιριας...να θυμισω σε νεοτερους οτι καποτε εσβησε σε χρονο dd το east west χωρις να υπολογισει το χρημα που ειχαν χωσει παικτες...ενας απο αυτους εγω σε πολυ καλη θεση στην καταταξη....εμαθα λοιπον τοτε να μην χαλω χρημα και να μην ασχολουμαι με τις ''προσφορες'''Τωρα θα εμαθαν και οι υπολοιποι....το ποσο θα κοστισει θα φανει σε βαθος χρονου...το 2015 η εταιρια καμαρωνε οτι εχει τη μεγαλυτερη συμετοζη το foe αραγε τωρα ποσοι εχουμε μεινει ενεργοι???Ε και φυσικα δεν εχει νοημα να παιζουμε και το beta...αφου δεν προσφερει αξιοπιστια κι ολα ειναι μετεωρα...η γνωση που αποκτάται εκει χανεται με μια αποφαση....ως πειραματοζωα βεβαια ειμαστε καλοί.Και οσον αφορα αν θα κερδιζαμε σκακιερα να πω οτι μου εκατσαν 5-6 κιτ αν ηταν σκακιερες θα ηταν σουπερ...
Ο beta δεν είναι για να βλέπουμε τα δώρα στις εκδηλώσεις αλλά για να τεσταρουμε το παιχνίδι και να προλαβαίνουμε τυχόν λάθη στην λειτουργία του παιχνιδιού όταν μπαίνει κάτι νέο .
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
φυσικα χα χα χα κλαιω..... ντοματες πεφτουν χα χα χα μεταφερετε τουλαχιστον στην εταιρια την ενοχληση κι αφηστε την υπερασπιση...κριμα ειναι συμπληρωσα τα 60....στα 8 με κοροιδευαν και το εχαβα τωρα με ενοχλει ...απλα....κι οπβς ειπε κι συμπαικτης ενα κλικ και τα σβηνω ολα και μετα θα κραζω στο φβ δυνατα χωρις ποινή...
 

finrοd

Banned
Ένα από αυτά είναι οι ημερήσιες ανταμοιβές των εκδηλώσεων να είναι κοινές σε beta και live servers.
Αυτό ίσχυε και δυστυχώς ισχύει ακόμη. Το ότι ίσχυε όμως από καμμία συμφωνία δεν απορρέει ως υποχρέωση το να ισχύει για πάντα και στα πάντα..
Εντάξει, σεβαστό το να τα προτιμάτε όλα δεδομένα και εκ των προτέρων γνωστά.
Τα προτιμώ διαφορετικά.
¨Η όλα, με το «νι» και με το «σίγμα», με κάθε λεπτομέρεια για τα ποσοστά, για το τι θα δοθεί, για τον βέλτιστο τρόπο παιξίματος, αναρτημένα νόμιμα στο φόρουμ ή όλα άγνωστα, στην τύχη δηλαδή. Μπορεί να είναι όπως στη δοκιμαστική έκδοση, μπορεί κι όχι. Έτσι.

να θυμισω σε νεοτερους οτι καποτε εσβησε σε χρονο dd το east west
Δυστυχώς έχει αυτό το δικαίωμα και συμωνήσαμε εξ' αρχής να το έχει, (εντάξει, δεν μπορούσαμε να κάνουμε κι αλλιώς...):
«7.3 Η InnoGames επιφυλάσσεται της διακοπής λειτουργίας παιχνιδιών ή μέρους αυτών δίχως αναφορά των λόγων.»
Όροι και προϋποθέσεις, (Γίνανε αποδεκτά κατά την εγγραφή μας στο παιχνίδι)

Πάντως στον διακομιστή τής Βήτα έκδοσης δεν «υπάρχει» το παιχνίδι.
Το παιχνίδι «υπάρχει» μόνο στους διακομιστές των επίσημων τελικών εκδόσεων. Σε τέτοιο διακομιστή έχω κάνει εγγραφή κι ουδόλως μου δόθηκε ως δικαίωμα ν' απαιτώ ή συμφωνήθηκε ως υποχρέωση της εταιρείας, το να παρέχονται ακριβώς τα ίδια με τις όποιες δοκιμαστικές εκδόσεις.

Παιχνίδι είναι. Ας υπάρχει το απρόβλεπτο.
Από την άλλη, μιας κι είναι στρατηγικής, είτε ίδια είναι όλα με τα της δοκιμαστικής έκδοσης είτε όχι, πριν εμφανιστούν στους διακομιστές της τελικής έκδοσης, ας γίνονται τα πάντα, όπως προέγραψα, γνωστά μέσω επίσημης αναλυτικής ενημέρωσης από την εταιρεία στα αντίστοιχα φόρουμ.

Και τέλος, ας σκεφτούμε λίγο ότι αν κρίνεται η απόδοσή μας στο παιχνίδι από την απόκτηση μερικών επιπλέον κτισμάτων, κάτι δεν πάει καλά με την ...στρατηγική μας, με την τακτική μας, με το στήσιμο του παιχνιδιού μας.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή