Πολιτιστικοί Οικισμοί

nouliadis

Καμένος Χρήστης
απλως το ειχα απορια...εμενα δεν με ενδιαφερει το σεντουκι και τον παω αργα τον οικισμο.το μονο που με ενδιαφερει ειναι να τον τελειωσω και να παρω το δωρο.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
με το που ξεκλειδωνω τη φαρμα μαλλιου οριστε πως θελει να συνεχισω το συστημα τις επομενες αποστολες...αν ειναι δυνατον...269 μαλλια...
https://prnt.sc/ohxgn6

οχι πρωτο σεντουκι δεν πιανω ουτε καν 10ο αν υπηρε δεν θα επιανα...
 

DeletedUser29206

Guest
Για εμένα είναι λάθος όλο αυτό. Πιστεύω πως πρέπει να είναι πάντα τα ίδια κάθε φορά. Άσε που η τελευταία αποστολή τα δυσκόλεψε όλα!
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
εμενα η τελευταια αποστολη αντιθετα μαριε -ετσι οπως εχει φτασει να χτιστει ο οικισμος εκεινο το συγκεκριμενο χρονικο σημειο- δεν μου φαινεται δυσκολη.στην πορεια ειναι τα αγγουρια
 

DeletedUser29206

Guest
Μπα, εγώ συνήθιζα να βαζεύω π.χ. όλα τα τσεκούρια και μετά πουλούσα τα κτίρια για να βάλω άλλα. Το πρόβλημα κυρίως είναι ότι πρέπει να περιμένεις συνώθως 8 ώρες για να ολοκληρωθούν οι αποστολές.
 

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Κι εγώ το ίδιο πράγμα με τον Μάριο κάνω. Όλα τα τσεκούρια στην αρχή, μετά γκρέμισμα, όλα τα υδρόμελα, γκρέμισμα και πάει λέγοντας. Το πρόβλημα είναι ότι με αυτό τον τρόπο δεν προλαβαίνω σχεδόν ποτέ ΟΥΤΕ το 3ο σεντούκι...
Μόνο 2 φορές πρόλαβα το ασημένιο κι αυτό επειδή μου έβγαλε πολλές φορές το x4.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
χμμμμ...ενδιαφερον.εγω παιζω αλλιως.παιζω οπως πανε οι αποστολες.στην αρχη οταν θελει μονο τα τσεκουρια βαζω στην πολη 1 κτιριο με τσεκουρια.μετα βαζω και τα υδρομελα κλπ..καποια στιγμη εχω στην πολη μου ταυτοχρονα ολα τα κτιρια με τα αγαθα και παραγω 10 απο αυτα καθε 8ωρο..και αυτο το συστημα ομως με οδηγει ΠΑΝΤΑ στο 3ο σεντουκι...
 

DeletedUser29206

Guest
Κάτι άλλο σημαντικό είναι το πόσες επεκτάσεις αγοράζετε και με τι αγαθά. Γιατί εγώ τοποθετώ περίπου 2 κτίρια αγαθών από το καθένα και αγοράζω μπόλικες επεκτάσεις.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
Κάτι άλλο σημαντικό είναι το πόσες επεκτάσεις αγοράζετε και με τι αγαθά. Γιατί εγώ τοποθετώ περίπου 2 κτίρια αγαθών από το καθένα και αγοράζω μπόλικες επεκτάσεις.
εγω εχω κανει μαριε και αρχειο με το word αναλυτικα τι πρεπει να κανω σε καθε μια αποστολη.δηλαδη αν θα παρω επεκταση,τι να βαλω σε αυτη,ποσα κτιρια θα πρεπει να εχω σε καθε μια αποστολη καθως προχωραω και τι ειδος κτιρια και εχω επισυναψει και εικονες.βεβαια ο οικισμος αλλαζει καθε φορα, αλλα ο αριθμος των κτιριων και οι επεκτασεις που αγοραζω ειναι ακριβως οι ιδιες ΠΑΝΤΑ.
στο τελος του οικισμου παραμενουν κλειστες 10 επεκτασεις (δεν χρεαιζεται να τις αγορασω). αγοραζω ολες τις υπολοιπες με τα αγαθα που απαιτουν καθε φορα τον μικροτερο αριθμο (συνηθως) ή αν εχω πολλα απο καποιο συγκεκριμενα που δεν χρειαζομαι παιρνω επεκτασεις με αυτο.
θυμιζω οτι καθ'ολη τη διαρκεια του οικισμου εχω ολα τα κτιρια των αγαθων ενεργα -οπως τα βγαζει το συστημα- και δεν διαγραφω κανενα.
 

DeletedUser29206

Guest
Χρήσιμες οι πληροφορίες σου και ευχαριστώ!
Πόσα όμως κτίρια αγαθών έχεις από το καθένα;
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
Χρήσιμες οι πληροφορίες σου και ευχαριστώ!
Πόσα όμως κτίρια αγαθών έχεις από το καθένα;

1 απο το καθενα.σε ελαχιστες περιπτωσεις οπως αυτη που παιζω τωρα εχω βαλει και 2η φαρμα μαλλιου.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
αυτο μαριε με οδηγει στο 3ο σεντουκι σχεδον καθε φορα γιατι μονο 1 φορα πιανω το Χ4. 1 φορα εχω παρει το 2ο σεντουκι και αυτη τη φορα που παιζω τωρα ειμαι πολυ κοντα στο 1ο σεντουκι.τελειωνει σε 1,5 μερα και αν δεν ηθελε τοσα πολλα μαλλια (269 θυμιζω) θα το ειχα τελειωσει τωρα γιατι ειμαι στο τελος σχεδον...
 

DeletedUser31374

Guest
Εγώ τους Βίκινγκς το ολοκλήρωσα τουλάχιστον 20 φορές
Την ημέρα μάζευα νομίσματα και το βράδυ έβαζα για αγαθά όσα χώραγαν στο χωριό 8 ώρα
τις επεκτάσεις τις πήγαινα μέχρι το 12 αγαθά σε κάθε ένα αγαθό έτσι έβαζα πολλές με λίγα αγαθά
Έχεις δίκιο και εσύ και ο Μάριος και θέλει χαρτί και μολύβι πρέπει από την αρχή να γράψεις πόσα αγαθά θέλεις μέχρι το τέλος
από το κάθε ένα και να γράφεις πόσα θέλεις για δυο τρία ξεκλειδώματα και από αυτά βάζεις το βράδυ.
Το Χ4 δίνει λίγα αλλά στα 8 ώρα παίρνεις 40 στο 15 με 25 % πιθανότητα .... ( ζαριά - καζίνο χα χα )
τα παραπάνω υλικά στο τέλος τα κάνεις επεκτάσεις γιατί τα βράχια είναι πολλά και στην τελευταία αποστολή
βάζεις διπλά κτίρια αγαθών επί 5 με 2 μεγάλα κτίρια κάτοικων για χώρο που έχεις βάλει από πριν.
Έτσι τελείωνα στην αρχή στο χρυσό και μετά μέχρι το ασημένιο σεντούκι.
Καλή επιτυχία.
Γιώργος
 

DeletedUser29206

Guest
Νομίζω μας έδωσες μία τελείως διαφορετική όψη, ο δικός σου τρόπος φαίνεται αρκετά αποτελεσματικός.
 

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Συμφωνώ ότι φαίνεται αποτελεσματικότερος ο τρόπος του Γιώργου αλλά νομίζω ότι, για να μαζέψεις αρκετά νομίσματα για τα βραδινά αγαθά, πρέπει να περνάς αρκετές ώρες μπροστά στον υπολογιστή.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
Εγώ τους Βίκινγκς το ολοκλήρωσα τουλάχιστον 20 φορές
Την ημέρα μάζευα νομίσματα και το βράδυ έβαζα για αγαθά όσα χώραγαν στο χωριό 8 ώρα
τις επεκτάσεις τις πήγαινα μέχρι το 12 αγαθά σε κάθε ένα αγαθό έτσι έβαζα πολλές με λίγα αγαθά
Έχεις δίκιο και εσύ και ο Μάριος και θέλει χαρτί και μολύβι πρέπει από την αρχή να γράψεις πόσα αγαθά θέλεις μέχρι το τέλος
από το κάθε ένα και να γράφεις πόσα θέλεις για δυο τρία ξεκλειδώματα και από αυτά βάζεις το βράδυ.
Το Χ4 δίνει λίγα αλλά στα 8 ώρα παίρνεις 40 στο 15 με 25 % πιθανότητα .... ( ζαριά - καζίνο χα χα )
τα παραπάνω υλικά στο τέλος τα κάνεις επεκτάσεις γιατί τα βράχια είναι πολλά και στην τελευταία αποστολή
βάζεις διπλά κτίρια αγαθών επί 5 με 2 μεγάλα κτίρια κάτοικων για χώρο που έχεις βάλει από πριν.
Έτσι τελείωνα στην αρχή στο χρυσό και μετά μέχρι το ασημένιο σεντούκι.
Καλή επιτυχία.
Γιώργος

καλησπερα γιωργο.
συγγνωμη γιατι μπερδευτηκα.στο χωριο σου ειχες το πρωι μονο κτιρια για νομισματα τα οποια το απογευμα τα διεγραφες για να φτιαξεις κτιρια αγαθων και να κανεις 8ωρες παραγωγες το βραδυ;
Σταθης
 

DeletedUser31374

Guest
Καλημέρα Στάθη ναι αυτό κάνω το βράδυ βάζω 8 ώρα και μαζεύω το πρωί (ώρα ύπνου και όχι χαμένου χρόνου)
και κάτι άλλο για όλους τα σπίτια τα έχω χωρίς παραγωγή και δρόμους για περισσότερο χώρο γιατί ότι δίνουν τα μαζεύεις
με μια δυο μικρές παραγωγές από ναούς.
Καλή επιτυχία.
Γιώργος
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
Καλημέρα Στάθη ναι αυτό κάνω το βράδυ βάζω 8 ώρα και μαζεύω το πρωί (ώρα ύπνου και όχι χαμένου χρόνου)
και κάτι άλλο για όλους τα σπίτια τα έχω χωρίς παραγωγή και δρόμους για περισσότερο χώρο γιατί ότι δίνουν τα μαζεύεις
με μια δυο μικρές παραγωγές από ναούς.
Καλή επιτυχία.
Γιώργος

ναι αυτο με τα σπιτια το κανω και εγω.ειδικα με τις παραγκες...
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
καθε φορα που αρχιζεις ενα οικισμο οι χρονοι των σεντουκιων μειωνονται ετσι δεν ειναι;
 
Κορυφή