ΦοΈκδοτα

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

finrοd

Banned
Τελευταίο: Τα τουρνουά πύργων αφήστε. Να τους το λες αυτο κάθε μέρα, πρωί, μεσημέρι, βράδυ, προ και μετά φαγητού και, φυσικά, να τους υπενθυμίζεις στα διαλείμματα εργασίας! Ας θες μπορώ να στο θυμίζω. Μόνιμη ανατροφοδότηση.
Το άνωθεν παρατιθέμενο το έγραψα στην προηγούμενή μου σε τούτο το θέμα ανάρτηση, απευθύνοντάς το με χαμόγελο στην CM.
Δεν ξέρω αν πράξη το έκανε. Εκείνο που ξέρω είναι αυτό που παρακάτω σάς γράφω

Η αφορμή για ν' απευθύνω το παραπάνω είναι το μήνυμα που εμφανίζεται στο, χρησιμότατο κατά τα λοιπά, πλαίσιο εναλλασσόμενων σημαντικών ανακοινώσεων, στην κορφή τής σελίδας τού φόρουμ, κι αφορά την επερχόμενη Αρένα PvP, το «επερχόμενη» όπως λέμε επερχόμενη καταστροφή!!

Αν το 'χετε προσέξει, στην πάνω δεξϊά γωνία τής κάθε ανακοίνωσης υπάρχει ένα τετραγωνάκι. Με το που το επιλέγεις η ανακοίνωση παύει πλέον να εμφανίζεται.
Έλα όμως που στην ανακοίνωση για την επερχόμενη καταστροφή, εεεεε, για την επερχόμενη Αρένα PvP ήθελα να γράψω, (το διορθώνω κι ας είναι περίπου ταυτόσημες οι έννοιες), το συγκεκριμένο τετραγωνάκι λείπει. Άφαντο, ανύπαρκτο. Εκεί. Πρωί, μεσημέρι, βράδυ, κάθε που στο φόρουμ συνδέομαι να μου μαυρίζει την ψυχή, να μου χαλά τη διάθεση, να μου θολώνει το βλέμμα, να μου ανεβάζει το αίμα στο κεφάλι, να με συγχίζει...

Ιδού και οι αποδείξεις, αν και μπορείτε ιδίοις όμμασι να το διαπιστώσετε κι εσείς, κατά τη σύνδεσή σας στο φόρουμ:
Διαολόστειλε.jpg
Θα το βλέπεις θες δεν θες....jpg
*Οι ονομασίες που δόθηκαν στ' αρχεία των εικόνων είναι, θαρρώ, αντιπροσωπευτικές...

ΥΓ
Να παραμείνουν τα Τουρνουά Πύργων στις Γειτονιές στο παιχνίδι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

finrοd

Banned
Καλημέρα Σας! Ανέμελη κι ευχάριστη Κυριακή να 'χουμε!

Κόσμος δ', Dinegu.
MK Θόλος με προς ολοκλήρωση το 19ο επίπεδο.
Μπουκάρουν δυο «Θολάδες» λογαριασμοί, ο ένας στην 1η θέση συνεισφέροντας 391 φπ, προσδοκώντας κέρδος 85 φπ, κι ο έτερος στην 3η θέση συνεισφέροντας 50 φπ, προσδοκώντας κέρδος 26 φπ, λόγω των προσαυξήσεων των ανταμοιβών από τους Θόλους τους.

Δεν ήξεραν, δεν ρώταγαν;
Φυσικά το ΜΚ γκρεμίστηκε και το κέρδος που ανέμεναν έδωσε τη θέση του σε ζημία, ίση με την ποσότητα των φπ που δολίως συνεισέφεραν.
Η αλήθεια είναι ότι για το ένα άτομο, αυτό που την 1η θέση με λειψούς φπ κατέλαβε, λυπήθηκα, μιας και χρόνια ήταν στην ράβδο φίλων μου στον γ' κόσμο, απ' όπου και απομακρύνθηκε, αν και ήταν συνεπέστατο στιςβοήθειες και από όση γνώση έχω, από τους «καθαρούς» λογαριασμούς στο παιχνίδι.

Για δείτε τώρα την αντίδραση από το έτερο άτομο που διαχείριζεται τον λογαριασμό που κατέλαβε με λειψούς φπ την 3η θέση:
Μάλλον «ΠΟΝΕΣΕ» για τους 50 φπ, (γελοία ποσότητα ανάξια λόγου), αλλά σίγουρα τον «ΠΟΝΟ» που 'χει προκαλέσει, «κλέβοντας» φπ, σε λογαριασμούς που δραστηριοποιούνται κυρίως στον δ' κόσμο, δεν τον λογαριάζει.
Na xame na legame....png
Κι αυτό αν και, πριν γκρεμίσω τον Θόλο τής πόλης μου στον δ' κόσμο, τού 'στειλα ευχαριστήριο μήνυμα για τους φπ που στο ΜΚ τοποθέτησε, εκφράζοντας παράλληλα τη λύπη μου για τ' ότι θα πάνε χαμένοι και τίποτε δε θα του αποφέρουν μιας και τον Θόλο τον είχα για γκρέμισμα, διότι στον δ' κόσμο την ΠΛΑΚΑ μου κάνω.
Επιτέθηκε και λεηλάτησε την ωριαία παραγωγή τού εργοστασίου παραγωγής χυμού μήλου. (Ωριαία κι αμάζευτη για να συγχρονιστεί με τη συλλογή των οκτάωρων παραγωγών), ενώ είδε, σίγουρα όμως δεν κατάλαβε μιας και από το παιχνίδι ελάχιστα θα ξέρει, ότι η άμυνα απέναντι στην οποία έχασε και μονάδα, είναι επιλεγμένη για να δίνει το μέγιστο των πόντων και να περνά αλώβητος ο κάθε λογαριαμός που έχει λόγο πόντους να συλλέγει.
Σε γειτονιά σημερινής εποχής με πόλη στην εποχή τού αύριο, ο συγκεκριμένος λογαριασμός.
Μια πληροφορία μόνο να δώσω: Αν κάποιος από τη σημερινή εποχή, αξία σε γελοίες ενέργειες δώσει και ενάντια στους αυτουργούς τους θελήσει να στραφεί, μπορεί να το κάνει και με μονάδες τής εποχής «Το Μέλλον», αν φυσικά έχει ολοκληρώσει, όντας στη σημερινή εποχή η πόλη του, τις απαιτούμενες αποστολές.

Προς CM: Είδατε που κατάντησε το ΦοΕ. 80ρίζουμε Θόλο, χαμοκέλες τα υπόλοιπα ΜΚ και μιζεριάζουμε ελέγχοντας τα ΜΚ γειτόνων και φίλων για «βγάλουμε» μερικούς φπ. Ωραίο παιχνίδι! Η αποθέωση τής στρατηγικής! Το απόλυτο της πολεμικής δράσης! Το άκρον άωτον της διασκέδασης!
Πώς καταντήσαμε ...Λοχία!


ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΥΡΓΩΝ στις ΓΕΙΤΟΝΙΕΣ Α Θ Ι Κ Τ Α & ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΕ τον ΣεΣ
 
Τελευταία επεξεργασία:

lolitaki

Καμένος Χρήστης
Καλημέρα Σας! Ανέμελη κι ευχάριστη Κυριακή να 'χουμε!

Κόσμος δ', Dinegu.
MK Θόλος με προς ολοκλήρωση το 19ο επίπεδο.
Μπουκάρουν δυο «Θολάδες» λογαριασμοί, ο ένας στην 1η θέση συνεισφέροντας 391 φπ, προσδοκώντας κέρδος 85 φπ, κι ο έτερος στην 3η θέση συνεισφέροντας 50 φπ, προσδοκώντας κέρδος 26 φπ, λόγω των προσαυξήσεων των ανταμοιβών από τους Θόλους τους.

Δεν ήξεραν, δεν ρώταγαν;
Φυσικά το ΜΚ γκρεμίστηκε και το κέρδος που ανέμεναν έδωσε τη θέση του σε ζημία, ίση με την ποσότητα των φπ που δολίως συνεισέφεραν.
Η αλήθεια είναι ότι για το ένα άτομο, αυτό που την 1η θέση με λειψούς φπ κατέλαβε, λυπήθηκα, μιας και χρόνια ήταν στην ράβδο φίλων μου στον γ' κόσμο, απ' όπου και απομακρύνθηκε, αν και ήταν συνεπέστατο στιςβοήθειες και από όση γνώση έχω, από τους «καθαρούς» λογαριασμούς στο παιχνίδι.

Για δείτε τώρα την αντίδραση από το έτερο άτομο που διαχείριζεται τον λογαριασμό που κατέλαβε με λειψούς φπ την 3η θέση:
Μάλλον «ΠΟΝΕΣΕ» για τους 50 φπ, (γελοία ποσότητα ανάξια λόγου), αλλά σίγουρα τον «ΠΟΝΟ» που 'χει προκαλέσει, «κλέβοντας» φπ, σε λογαριασμούς που δραστηριοποιούνται κυρίως στον δ' κόσμο, δεν τον λογαριάζει.
Προβολή συνημμένου 1489
Κι αυτό αν και, πριν γκρεμίσω τον Θόλο τής πόλης μου στον δ' κόσμο, τού 'στειλα ευχαριστήριο μήνυμα για τους φπ που στο ΜΚ τοποθέτησε, εκφράζοντας παράλληλα τη λύπη μου για τ' ότι θα πάνε χαμένοι και τίποτε δε θα του αποφέρουν μιας και τον Θόλο τον είχα για γκρέμισμα, διότι στον δ' κόσμο την ΠΛΑΚΑ μου κάνω.
Επιτέθηκε και λεηλάτησε την ωριαία παραγωγή τού εργοστασίου παραγωγής χυμού μήλου. (Ωριαία κι αμάζευτη για να συγχρονιστεί με τη συλλογή των οκτάωρων παραγωγών), ενώ είδε, σίγουρα όμως δεν κατάλαβε μιας και από το παιχνίδι ελάχιστα θα ξέρει, ότι η άμυνα απέναντι στην οποία έχασε και μονάδα, είναι επιλεγμένη για να δίνει το μέγιστο των πόντων και να περνά αλώβητος ο κάθε λογαριαμός που έχει λόγο πόντους να συλλέγει.
Σε γειτονιά σημερινής εποχής με πόλη στην εποχή τού αύριο, ο συγκεκριμένος λογαριασμός.
Μια πληροφορία μόνο να δώσω: Αν κάποιος από τη σημερινή εποχή, αξία σε γελοίες ενέργειες δώσει και ενάντια στους αυτουργούς τους θελήσει να στραφεί, μπορεί να το κάνει και με μονάδες τής εποχής «Το Μέλλον», αν φυσικά έχει ολοκληρώσει, όντας στη σημερινή εποχή η πόλη του, τις απαιτούμενες αποστολές.

Προς CM: Είδατε που κατάντησε το ΦοΕ. 80ρίζουμε Θόλο, χαμοκέλες τα υπόλοιπα ΜΚ και μιζεριάζουμε ελέγχοντας τα ΜΚ γειτόνων και φίλων για «βγάλουμε» μερικούς φπ. Ωραίο παιχνίδι! Η αποθέωση τής στρατηγικής! Το απόλυτο της πολεμικής δράσης! Το άκρον άωτον της διασκέδασης!
Πώς καταντήσαμε ...Λοχία!


ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΥΡΓΩΝ στις ΓΕΙΤΟΝΙΕΣ Α Θ Ι Κ Τ Α & ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΕ τον ΣεΣ
Ένα δίκιο το έχεις δεν μπορώ να πω .Δύο πράγματα δεν κατάλαβα . Γιατί να σβήσεις τον Θόλο σου στο 19 επίπεδο ( όσο Πλάκα και να κάνεις δεν θα το φτανες στο 19 θα το κρατούσες πιο χαμηλά). και δευτερο το έχουμε ξαναπεί πολλές φορές εδώ :Ο καθένας βλέπει το παιχνίδι από άλλη οπτική.Ειτε συντεχνιακά είτε ατομικά.
 

finrοd

Banned
το έχουμε ξαναπεί πολλές φορές εδώ :Ο καθένας βλέπει το παιχνίδι από άλλη οπτική
Ακριβώς αυτό! Η δική μου «οπτική γωνία» στους κόσμους α' β' και δ', είναι να σπάω πλάκα με κάθε τρόπο. Δε με νοιάζει τίποτε εκεί. Τον περίπατο στη ζουγκλα τελειώνω, συλλέγοντας όσα διαμάντια στο διάβα μου βρεθούν, και τίποτε άλλο δεν επιδιώκω. Αυριο κιόλας, σε 10 λεπτά τον ξαναπάω 19ο επίπεδο, και παραπάνω αν θέλω, τον θόλο στον δ' κόσμο. Δεν μου λείπουνε οι φπ ούτε οι φίλοι).
Αλίμονο στους μίζερους που διασκέδαση ονομάζουν τη σπατάλη τού χρόντου τους στο παιχνίδι ελέγχοντας ΜΚ άλλων παικτών...
Αν ήταν στον γ' κόσμο θα είχαμε ...άλλα. Θυμήσου τι έγινε με τον τελευταίο λογαριασμό που έκανε κάτι παρόμοιο σε ΜΚ μου στον γ' κόσμο. Κι εκεί το γκρέμισα αλλά υπήρξε και συνέχεια, αν και θεωρώ πως «φθηνά» τη γλίτωσε στον κύριο λογαριασμό του. (Πχ, ρίξε μια ματιά στον ουρανοξύστη του. Λειτούργησαν λάθος οι «ποσοστώσεις»! Τελος πάντων. Πάει αυτό...)

ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΥΡΓΩΝ στις ΓΕΙΤΟΝΙΕΣ Α Θ Ι Κ Τ Α & ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΕ τον ΣεΣ
 
Τελευταία επεξεργασία:

lolitaki

Καμένος Χρήστης
Ακριβώς αυτό! Η δική μου «οπτική γωνία» στους κόσμους α' β' και δ', είναι να σπάω πλάκα με κάθε τρόπο. Δε με νοιάζει τίποτε εκεί. Τον περίπατο στη ζουγκλα τελειώνω, συλλέγοντας όσα διαμάντια στο διάβα μου βρεθούν, και τίποτε άλλο δεν επιδιώκω. Αυριο κιόλας, σε 10 λεπτά τον ξαναπάω 19ο επίπεδο, και παραπάνω αν θέλω, τον θόλο στον δ' κόσμο. Δεν μου λείπουνε οι φπ ούτε οι φίλοι).
Αλίμονο στους μίζερους που διασκέδαση ονομάζουν τη σπατάλη τού χρόντου τους στο παιχνίδι ελέγχοντας ΜΚ άλλων παικτών...
Αν ήταν στον γ' κόσμο θα είχαμε ...άλλα. Θυμήσου τι έγινε με τον τελευταίο λογαριασμό που έκανε κάτι παρόμοιο σε ΜΚ μου στον γ' κόσμο. Κι εκεί το γκρέμισα αλλά υπήρξε και συνέχεια, αν και θεωρώ πως «φθηνά» τη γλίτωσε στον κύριο λογαριασμό του. (Πχ, ρίξε μια ματιά στον ουρανοξύστη του. Λειτούργησαν λάθος οι «ποσοστώσεις»! Τελος πάντων. Πάει αυτό...)

ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΥΡΓΩΝ στις ΓΕΙΤΟΝΙΕΣ Α Θ Ι Κ Τ Α & ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΕ τον ΣεΣ
Να κοιτάμε πάντα τι αφήνουμε ανοικτό , μκ μαζεματα και ότι μπορεί να λεηλατηθεί με οποιονδήποτε τρόπο.
 

finrοd

Banned
Να κοιτάμε πάντα τι αφήνουμε ανοικτό , μκ μαζεματα και ότι μπορεί να λεηλατηθεί με οποιονδήποτε τρόπο.
Ναι, λεηλάτησαν τους ...δικούς τους φπ!!! χαχαχα
Δεν μου λείπουν οι φπ. Δεν σκάω γι' αυτούς. Οι συμπεριφορές είναι που δεν μ' αρέσουν. Τέλος πάντων...
Αν μου ξανασυμβεί στον γ' κόσμο ίσως και πάλι να «καθαρίσει» το παιχνίδι από ακόμη έναν σκάρτο λογαριασμό. Αυτό ξέχασα να το αναφέρω πριν. Έμεινα μόνο σ' αυτό που δεν με ικανοποίησε κι αμέλησα ν' αναφερθώ στο θετικό της απομάκρυνσης του λογαριασμού «αγελάδα».
Όλα καλά!

ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΥΡΓΩΝ στις ΓΕΙΤΟΝΙΕΣ Α Θ Ι Κ Τ Α & ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΕ τον ΣεΣ
 

finrοd

Banned
Θα μπορούσε να χαρακτηριστεί κι ως απογοητευτικό.
Τόσος καιρός πέρασε από την απόσυρση της σχεδιαζόμενης επιβολής τής ΠεΠ Αρένα με ταυτόχρονη κατάργηση των Τουρνουά Πύργων στις Γειτονιές, κι ούτε μία φωνή δεν υψώθηκε, ούτε καν ένας ψίθυρος δεν ακούστηκε που να διαμαρτύρεται για την καθυστέρηση στην επανφορά της!:p
Τόσο πολύ «ενθουσίασε» το νέο, βελτιωμένο χαρακτηριστικό τής ΠεΠ Αρένα που ΘΑ παρείχε μία «πιο ουσιαστική κι ανταγωνιστική εμπειρία στους παίκτες»!

Από τήν άλλη, η σιωπή αυτή θα μπορύσε να χαρακτηριστεί κι ως ενθαρρυντική, υπό την έννοια ότι δείχνει το που ακριβώς έχουν «γραμμένη» την ΠεΠ Αρένα οι παίκτες και τι αξία τής δίνουν, σε συνδυασμό με τ' ότι ουδέν κατά των Τουρνουά Πύργων στις Γειτονιές έχει ακουστεί.:smiling_imp:

ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΥΡΓΩΝ στις ΓΕΙΤΟΝΙΕΣ Α Θ Ι Κ Τ Α & ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΕ τον ΣεΣ
 

finrοd

Banned
Αντιπαρέρχομαι, τα υπόλοιπα, (μιας και πρόδηλο είναι πως τα ίδια βλέπουμε και διαφορετικά τα κατανοούμε), στεκόμενος στο κάτωθι:
Και κάτι που ξέχασα...πόσο αστείο είναι να μιλάτε για διακριτικά λογαριασμών και πιθανή μελλοντική απαγόρευση ανταλλαγής πόντων όταν μας λένε και πόση ώρα να περιμένουμε κατά την αλλαγή από τον ένα χρήστη στον άλλον, στον ίδιο κόσμο, σε περίπτωση που χρησιμοποιούμε ίδια σύνδεση και ίδιο υπολογιστή!!!! αχαχαχαχαχα
Επιτρέπεται να παίρνετε μέρος σε μάχες μαζί, ακόμα και σαν μέλη της ίδιας συντεχνίας
Ναι, με την πρώτη ματιά φαίνεται οξύμωρο οι χρήστες κοινής σύνδεσης στο παιχνίδι να πρέπει να εναλλάσονται (ή να συνδέονται) με διαφορά 20 λεπτών στο παιχνίδι, κι από την άλλη να μπορούν να κάνουν και μάχες ταυτόχρονα μαζί.
Αρκει μόνο να λάβουμε υπ' όψιν μας την παράμετρο χρήσης τού ίδιου Η/Υ σε συνδυασμό με το να είναι μαϊμού ο ένας εκ των δύο λογαριασμών και κάπως ξεκαθαρίζει. Να συνεχίσω επεξηγώντας; Ανώφελο. Ευκόλως κατανοητό είναι.
Πάντως, θαρρώ πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα αν από διαφορετικούς Η/Υ συνδεθούν στον ίδιο κόσμο, και κάνουν ταυτόχρονες ενέργειες. Λογικό είναι, ιδίως αν είναι μέλη τής ίδιας συντεχνίας και συμμετέχουν στις μάχες σε ΣεΣ και ΠΜΣ.

Και για να το κλείνουμε. Το εξαντλήσαμε το θέμα. Σαν κι εάν ολοκληρωθεί το «πείραμα» στον διεθνή διακομιστή, ενημερώστε αν θέλετε για το εάν η συνεισφορά φπ μεταξύ των λογαριασμών είναι εφικτή μετά την ενεργοποίηση από τη διαχείριση και χρήση από τους ενδιαφέρομενους τής κοινής σύνδεσης, και εάν αυτή η συνεισφορά δεν καθίσταται αδύνατη από το σύστημα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

finrοd

Banned
Εξ αφορμής...
Μία ακόμη ανάγνωση κάποιων κανονισμών.
R2.png
1. Σ' ότι τα παραδείγματα αφορά, αποδεκτό πως είναι ενδεικτικά κι όχι περιοριστικά. Υπάρχουν κι άλλες περιπτώσεις...
2. Σ' ότι αφορά την κοινή χρήση συσκευής και/ή σύνδεσης στο διαδίκτυο.
Ο κανονισμός την επιτρέπει, κάνοντας μόνο αναφορά στον θεμέλιο κανονισμό τού παιχνιδιού, δηλαδη ο κάθε παίκτης να 'χει πρόσβαση στο δικό του και μόνο λογαριασμό.
Την επιτρέπει. Χμμμ. Ουδεμία αναφορά για το εάν υπάρχουν ή όχι περιορισμοί για τους λογαριασμούς που κάνουν χρήση κοινή σύνδεσης στο διαδίκτυο, κι αν τυχόν υπάρχουν ποιοι είναι αυτοί. Απλώς αναφέρει ότι επιτρέπεται.
Για τα περαιτέρω «παρακαλούμε επικοινωνήστε με την Ομάδα Διαχείρισης για να την ενημερώσετε).
Επίσης, καμμία αναφορά για το εάν παραβαίνει τους κανονισμούς τού παιχνιδιού κι επισύρει ποινή η για οποιοδήποτε λόγο, αυτή καθαυτή, μη δήλωση στην ΟΔ της κοινής χρήσης σύνδεσης στο διαδίκτυο, ούτε και το εάν είναι υποχρεωτικό να γίνει.

Ας θεωρήσουμε ως «Συνταγματικό» τον κανόνα. Οι διατάξεις για την εφαρμογή του, για τους περιορισμούς που αυτή πιθανόν να 'χει και για τις ποινές που επισύρει η παράβαση τους, εμπίπτουν στην εκάτοστε πολιτική τής ΙΝΝΟ κι ενδεχομένως να αλλάζουν. Αρκεί να μην αντιστρατεύονται τον «συνταγματικό» κανόνα βάσει τού οποίου ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ η κοινή χρήση συσκευής ή/και σύνδεσης στο διαδίκτυο για την πρόσβαση περισσοτέρων του ενός στο παιχνίδι.

R8.png
Εδώ θα σταθώ στην τελευταία πρόταση, στην οποία υπήρξε και η επικαιροποίηση.
«Κάθε είδους ανταλλαγές, (αγαθά, Forge Πόντοι κλπ) ανάμεσα σε πολλαπλούς κόσμους και στην ίδια σύνδεση απαγορεύεται.»
Δηλαδή αν δεν είναι στην ίδια σύνδεση οι λογαριασμοί που πραγματοποιούν τέτοιου είδους συναλλαγές, επιτρέπεται;
Σαφώς και ΟΧΙ.
Ο συμπλεκτικός σύνδεσμος «και» μεταξύ των «πολλαπλούς κόσμους» και «ίδια σύνδεση» μπορεί να ερμηνευθεί ότι χρησιμοποιείται για να ορίσει πως δύο είναι οι ικανές κι αναγκαίες προϋποθέσεις για την απαγόρευση των ανταλλαγών:
  1. Αυτές να πραγματοποιούνται ανάμεσα σε πολλαπλούς κόσμους, ΚΑΙ
  2. Να συντρέχει η χρήση κοινής σύνδεσης στο διαδίκτυο, μεταξύ των λογαριασμών που τις πραγματοποιούν.
Προείπαμε όμως πως η χρήση κοινής σύνδεσης στο διαδίκτυο ΔΕΝ είναι αναγκαία για την απαγόρευση ανταλλαγών μεταξύ λογαριασμών ανάμεσα σε πολλαπλούς κόσμους.
Συνεπως;
Συνεπώς, ο σύνδεσμος «και» χρησιμοποιείται για να προσθέσει ακόμη μία ξέχωρη περίπτωση ή και παράμετρο κατά την οποία υπάρχει περιορισμός ή/και απαγόρευση του συνόλου ή μέρους των ανταλλαγών που μπορούν να πραγματοποιηθούν, εντός τού παιχνιδιού, μεταξύ διαφορετικων λογαριασμών: Αυτήν της χρήσης κοινής συνδεσης στο διαδίκτυο.
Συνεπώς καλό είναι να προστεθεί το διαζευκτικό «ή» δίπλα στο «και», για να μην υπάρχει, (καλόπιστη ή κακόπιστη), παρερμηνεία, από τη στιγμή βέβαια που ισχύει ότι κάποιες ανταλλαγές μεταξύ λογαριασμών που χρησιμοποιούν κοινή σύνδεση στο διαδίκτυο απαγορεύονται από την τωρινή πολιτική τής ΙΝΝΟ.
Μόνο σ' αυτήν την περίπτωση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

cknadia

Μέλος
@ finrod
Αγαπητέ φίλε μην περιμένεις απάντηση σε πειράματα και θεωρίες....η δημοκρατική και ευγενέστατη διαχείριση αφενός μπάναρε τον Nightvisitor από το φόρουμ μέχρι 5 Ιανουαρίου, αφετέρου κλείδωσε εκ νέου το θέμα, προφανώς γιατί τα έκανε επάνω της με τις αποστομωτικές δημοσιεύσεις και η έμπνευση για απάντηση επί των σημείων μηδένισε για καιρό...
Αυτά τα ολίγα από αυτούς που μας προστατεύουν και τα εξηγούν καλά για να μην ρισκάρουμε τους λογαριασμούς μας.
Κρίμα γιατί είχα και από τον beta απάντηση που θα σε ενδιέφερε...ας συνεχιστεί η υπόθεση αλλιώς.
Εδώ για να μην το ξεχνάμε:
Forge of Empires - Customer Support 2020-12-05 13:37:45

Hello NightVisitor,
Thank you for contacting the Forge of Empires Support Team.
Please, could you send us the usernames in question who will be sharing the connection?
To help us ensure that there is no cheating going on it is strongly recommended that you play as independently as you can from one another. When trading goods or Forge Points, be sure the trades are balanced.
Please avoid logging into the same world within 20 minutes of one another.
You must not share account login details at any time.

Best Regards,

********
InGame Moderator
Forge of Empires - International (EN)

Όλα τα άλλα είναι ερμηνείες παικτών για να περνάει η ώρα και να χάνεται η ουσία.
 

finrοd

Banned
Το έκανε, ε; Λυπάμαι, αν και θεωρώ πως αναγκασμένη ήταν, μιας και το 'χε πει από πριν. Στο πρώτο θέμα που κλειδώθηκε σαν την απάντηση έδωσε, αναφέροντας τα ισχύοντα.
Για ασυνέπεια, για απόσταση λόγων και έργων δεν μπορεί να κατηγορηθεί και, μεταξύ μας, αντιπαρήλθε, αγνόησε, παράβλεψε όλους τους χαρακτηρισμούς που γράφτηκαν, χρήση μη κάνοντας του ποινολογίου.
Πάντα, σαν στα επιχειρήματα δεν περιοριζόμαστε, σαν χαρακτηρισμούς χρησιμοποιούμε, η συζήτηση χάνει, σ' αντιδικία στείρα καταλήγει, άκρη δεν βγαίνει.

Για να πω την αλήθεια, η δημιουργία νέου θέματος και η εκεί ανάρτηση της απάντησης που δόθηκε από την CM σε αίτημα ενός εκ των δυο σας στο ΚΥ, χρήσιμη μου στάθηκε, επιβεβαιώνοντας τη γνώση που έχω για τα ισχύοντα ως προς τη δυνατότητα συνεισφοράς φπ μεταξύ λογαριασμών που κάνουν χρήση κοινής σύνδεσης.
Ειλικρινά, αυτή τη γνώση έχω. Απαγορεύεται και σαν το σύστημα εντοπίσει κοινή χρήση σύνδεσης αυτόματα καθιστά αδύνατη τη συνεισφορά φπ..
Το 'γραψα εξ αρχής, στο πρώτο θέμα που ανοίχτηκε, θετικά θέλοντας να συμβάλλω, (γι' αυτό παρέθεσα και τις περιπτώσεις που εδώ στο φόρουμ δημοσιεύθηκαν), μη περιμένοντας τέτοια αντιπαράθεση.
Ίσως η φόρτισή σας από τ' αναπάντεχο, από την απρόσμενη κατάσταση που προέκυψε μετά το αίτημα για χρήση κοινής σύνδεσης, κι ομολογουμένως διόλου «βολική» δεν είναι, τροχοπέδι ν' αποτελεί στην «καθαρή ματιά», το κάθε τι ως κακόπιστη διαφωνία να κάνει να φαντάζει. Τέλος πάντων.

Ελπίζω να το δοκιμάσετε και στον διεθνή διακομιστή. Να ολοκληρώσετε την ενέργεια κι εκεί.
Ομολογώ πως σίγουρο το 'χω ότι κι εκει θα είναι αδύνατη η συνεισφορά φπ μεταξύ των λογαριασμών σας.
Και το 'χω σίγουρο όχι μόνο για τα αναδυόμενα μηνύματα του συστήματος που σε παίκτες που είχαν κοινή σύνδεση εμφανίστηκαν,
όχι μόνο γιατί ο εντοπισμός τής κοινής σύνδεσης έγινε αυτόματα, (ε, δεν φτιάχνεται λογισμικό ειδικά για έναν και μόνο διακομιστή),
όχι μόνο για την εκτίμηση που 'χω στην ακεραιότητα και το πρόσωπο γενικότερα της CM, (παρά τις διαφωνίες μας και το «ξύλο» που παίξαμε),
μα κυρίως γιατί αν για μένα και για όλους μας το παιχνίδι αποτελεί διασκέδαση, (σήμερα αυτό κι ίσως αύριο κάποιο άλλο), μη φέρνοντας το «ψωμί» στο τραπέζι μας, για εκείνην είναι η εργασία της, το ψωμί της, η πληρωμή των λογαριασμών της, το εμπόρευμα του εργοδότη της και, βέβαιο, πως του «κεφαλιού» της δεν κάνει, τις οδηγίες και τις αποφάσεις τού εργοδότη της εφαρμόζει.
Επαγγελματίας είναι κι εμπάθειες ή όποιου άλλου υποκειμενικού είδους ελατήρια, δεν καθορίζουν τις ενέργειές της. Εξάλλου κανέναν μας δεν γνώριζε από χθες και του 'χε κρατημένο «Μανιάτικο».

Αυτά, τελείως ανθρώπινα και με το χέρι στην καρδιά.


ΥΓ
Αν κριθεί αναγκαίο, (κατ' εμέ δεν είναι), ας κλειδωθεί και τούτο το θέμα. Δεν θα επιμείνω.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ένα ανέκδοτο στα γρήγορα.

Ήρθανε κάποιοι απίθανοι τύποι να πούνε ότι τα κάνανε ΟΛΑ καλά και τους φταίει η διαχείριση. Αλήθεια ε?
Μάλιστα είπε ο ένας είπε ότι η CM τα έκανε πάνω της...... Τι πλάκα έχετε ρε παιδιά... χαχαχα

Υ.Γ.
Αν σας ενοχλεί η λέξη "απίθανοι" να την αντικαταστήσετε με την "Φανταστικοί" ;)
 

cknadia

Μέλος
@ finrod & Greg75
Καλημέρα και Καλή εβδομάδα σε όλους!
Λυπάμαι πολύ αλλά ξέρεις καλά, αυτό που γίνεται μόνο στην Ελλάδα γιατί όπως μου είπε η διαχείριση του BETA, η ανταλλαγή πόντων σε κοινή ΙΡ δεν είναι αιτία ban μιας και δεν είναι κάτι που ελέγχει ή ξέρει πότε θα γίνει η διαχείριση. Προτείνουν να μη γίνεται ώστε να μην υπάρχει πιθανότητα παραπόνου εκ μέρους παίκτη που δεν θα μπορεί να επιλυθεί μέσω διαχείρισης. Μήνυμα για φραγή συνεισφοράς σε ΜΚ μπορεί να γίνει αν μαζευτεί άθροισμα κριτηρίων που είναι ΑΓΝΩΣΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ, γι΄αυτό και οι ίδιοι ποτέ δεν γνώρισαν πως λειτουργεί και πότε. Επίσης, επεξηγηματικό του ότι αυτή η πιθανή αλλά ποτέ σίγουρη φραγή δεν αποτελεί λόγο τιμωρίας εκ μέρους της διαχείρισης είναι ότι το σύστημα από μόνο του και σε χρόνο επίσης άγνωστο σε όλους αίρει τον αποκλεισμό συνεισφοράς σε ΜΚ παίκτη με κοινή IP. ("The system is intended to prevent cheating. It is unfortunate that it cannot distinguish when players are in the situation you are in. The system measures several criteria when it detects a shared connection. When it detects enough additional similarities it will activate a Forge Points block. When the system no longer detects these additional things, after a time it will lift the block, but we have no way of saying when that may be. Balance is definitely a part of keeping it happy, but it is not the only part. I am sorry I can't be more specific, the system really is automated, and not something we have access to.")
Επίσης, μέχρι τώρα μου έχουν έρθει επιβεβαιωτικά κοινής IP από τον Αγγλικό, τον Γαλλικό και τον Αμερικάνικο (και προφανώς και του BETA) και όλα απαντούν κατάφορα ότι ισορροπημένες ανταλλαγές πόντων και αγαθών σε κοινή ΙΡ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ. (επίσης διαθέσιμες οι πρωτότυπες απαντήσεις).
Άρα η απάντηση της εδώ CM είναι λάθος, ανεπαρκής και αυτό επιβεβαιώνεται από 7 ως τώρα διαχειριστές του ελληνικού και άλλων σέρβερς. Αυτό, φυσικά, εξηγεί και τη βιασύνη της να κλειδώσει το θέμα σαν απαντημένο (γελάνε μέχρι και τα στρατιωτάκια του σιδήρου) αλλά και να φιμώσει τον Νightvisitor.
Μερικά αποσπασματάκια για όσους έχουν μεγάλο στόμα για μικρή γνώση:

"Thank you for contacting Forge Of Empires support. I am sorry that you are experiencing trouble playing FOE.
The same rules apply. You must be careful on trades and donating Forge Points.
I hope this helps, but please do not hesitate to contact me should you need further assistance.
Warm regards,
Senior Player Support Forge Of Empires US"

"Vous pouvez donc faire des échanges avec votre mari, mais sans que cela ne soit abusif, ou dans le but d'aider l'un des deux comptes au détriment de l'autre.
Je vous souhaite une bonne soirée, et je vous félicite au passage pour votre français qui est parfait.
Cordialement,

Opératrice Forge of Empires France"


Υ.Γ: Εμείς ποτέ δεν ισχυριστήκαμε τους αλάνθαστους (αλλά ούτε και τους σαλίγκαρους), εντοπίσαμε αντίφαση μεταξύ 7 διαχειριστών από τη μία και μιας διαχειρίστριας από την άλλη και ζητήσαμε την εξήγηση στο γιατί πρέπει σε 4 σέρβερς να παίζουμε με τους ίδιους κανόνες ΦΟΕ και στον πέμπτο με τους κανόνες ενός ατόμου;...του ανήκει το παιχνίδι ή ο σχεδιασμός του; Και γι' αυτό μας είπαν κλέφτες, τιμώρησαν τον έναν στο φόρουμ και απείλησαν να μας τιμωρήσουν γενικώς. Μας είπαν ότι εξαπατήσαμε ένα σύστημα που δεν ξέρουν οι ίδιοι εκ των έσω πως λειτουργεί.
Εμείς την αλήθεια των κανονισμών ερευνήσαμε εκτενώς και τη μάθαμε, οπότε φιλάκια και καλές γιορτές στο σπήλαιο....
 
@ finrod & Greg75
Καλημέρα και Καλή εβδομάδα σε όλους!
Λυπάμαι πολύ αλλά ξέρεις καλά, αυτό που γίνεται μόνο στην Ελλάδα γιατί όπως μου είπε η διαχείριση του BETA, η ανταλλαγή πόντων σε κοινή ΙΡ δεν είναι αιτία ban μιας και δεν είναι κάτι που ελέγχει ή ξέρει πότε θα γίνει η διαχείριση. Προτείνουν να μη γίνεται ώστε να μην υπάρχει πιθανότητα παραπόνου εκ μέρους παίκτη που δεν θα μπορεί να επιλυθεί μέσω διαχείρισης. Μήνυμα για φραγή συνεισφοράς σε ΜΚ μπορεί να γίνει αν μαζευτεί άθροισμα κριτηρίων που είναι ΑΓΝΩΣΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ, γι΄αυτό και οι ίδιοι ποτέ δεν γνώρισαν πως λειτουργεί και πότε. Επίσης, επεξηγηματικό του ότι αυτή η πιθανή αλλά ποτέ σίγουρη φραγή δεν αποτελεί λόγο τιμωρίας εκ μέρους της διαχείρισης είναι ότι το σύστημα από μόνο του και σε χρόνο επίσης άγνωστο σε όλους αίρει τον αποκλεισμό συνεισφοράς σε ΜΚ παίκτη με κοινή IP. ("The system is intended to prevent cheating. It is unfortunate that it cannot distinguish when players are in the situation you are in. The system measures several criteria when it detects a shared connection. When it detects enough additional similarities it will activate a Forge Points block. When the system no longer detects these additional things, after a time it will lift the block, but we have no way of saying when that may be. Balance is definitely a part of keeping it happy, but it is not the only part. I am sorry I can't be more specific, the system really is automated, and not something we have access to.")
Επίσης, μέχρι τώρα μου έχουν έρθει επιβεβαιωτικά κοινής IP από τον Αγγλικό, τον Γαλλικό και τον Αμερικάνικο (και προφανώς και του BETA) και όλα απαντούν κατάφορα ότι ισορροπημένες ανταλλαγές πόντων και αγαθών σε κοινή ΙΡ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ. (επίσης διαθέσιμες οι πρωτότυπες απαντήσεις).
Άρα η απάντηση της εδώ CM είναι λάθος, ανεπαρκής και αυτό επιβεβαιώνεται από 7 ως τώρα διαχειριστές του ελληνικού και άλλων σέρβερς. Αυτό, φυσικά, εξηγεί και τη βιασύνη της να κλειδώσει το θέμα σαν απαντημένο (γελάνε μέχρι και τα στρατιωτάκια του σιδήρου) αλλά και να φιμώσει τον Νightvisitor.
Μερικά αποσπασματάκια για όσους έχουν μεγάλο στόμα για μικρή γνώση:

"Thank you for contacting Forge Of Empires support. I am sorry that you are experiencing trouble playing FOE.
The same rules apply. You must be careful on trades and donating Forge Points.
I hope this helps, but please do not hesitate to contact me should you need further assistance.
Warm regards,
Senior Player Support Forge Of Empires US"

"Vous pouvez donc faire des échanges avec votre mari, mais sans que cela ne soit abusif, ou dans le but d'aider l'un des deux comptes au détriment de l'autre.
Je vous souhaite une bonne soirée, et je vous félicite au passage pour votre français qui est parfait.
Cordialement,

Opératrice Forge of Empires France"


Υ.Γ: Εμείς ποτέ δεν ισχυριστήκαμε τους αλάνθαστους (αλλά ούτε και τους σαλίγκαρους), εντοπίσαμε αντίφαση μεταξύ 7 διαχειριστών από τη μία και μιας διαχειρίστριας από την άλλη και ζητήσαμε την εξήγηση στο γιατί πρέπει σε 4 σέρβερς να παίζουμε με τους ίδιους κανόνες ΦΟΕ και στον πέμπτο με τους κανόνες ενός ατόμου;...του ανήκει το παιχνίδι ή ο σχεδιασμός του; Και γι' αυτό μας είπαν κλέφτες, τιμώρησαν τον έναν στο φόρουμ και απείλησαν να μας τιμωρήσουν γενικώς. Μας είπαν ότι εξαπατήσαμε ένα σύστημα που δεν ξέρουν οι ίδιοι εκ των έσω πως λειτουργεί.
Εμείς την αλήθεια των κανονισμών ερευνήσαμε εκτενώς και τη μάθαμε, οπότε φιλάκια και καλές γιορτές στο σπήλαιο....

Όχι άλλο κάρβουνο ... υπάρχει και σε άλλες γλώσσες αν προτιμάτε. ;)
 

Συνημμένα

  • Screenshot_36.jpg
    Screenshot_36.jpg
    122,2 KB · Προβολές: 9

DeletedUser

Guest
Αδυνατώ να καταλάβω για ποιον λόγο επιτίθεστε στην εδώ υπεύθυνη διαχείρισης και όχι στην ΙΝΝΟ... είναι απορίας άξιο και συγχρόνως θλιβερό πραγματικά! Σας έχουν πει συμπαίκτες, σε όλους τους τόνους, πως όλοι όσοι απαντάνε στην «πρώτη γραμμή» απαντούν ακριβώς το ίδιο με αυτά που παραθέτετε και πως όταν τελικά (όπως συνέβη στον δικό μας διακομιστή) το θέμα φτάσει σε στη διαχείριση (στους άλλους διακομιστές, δεν το προχωρήσατε το «πείραμα», παρά μείνατε με την απάντηση των υπαλλήλων ή/και υπευθύνων επικοινωνίας), η απάντηση των Υπευθύνων της Διαχείρισης ή και η αυτόματη του συστήματος απόκριση είναι ίδια όπως και αυτή στον ελληνικό διακομιστή. Γι' αυτό και στον ελληνικό διακομιστή, όπως σας απάντησε η Υπεύθυνη της Διαχείρισης, έχει παρθεί η πρωτοβουλία διευκρίνισης του κανόνα (αν και προσωπικά ενώ εκτιμώ την πρόθεση, δεν θεωρώ πως εκεί είναι το πρόβλημα) ώστε να μην δημιουργούνται τέτοια προβλήματα. Επίσης, εδώ που τα λέμε, αν ξαναδιαβάσετε την απάντησή της χωρίς να είστε νευριασμένοι και αγανακτισμένοι (με το δίκιο σας) θα δείτε ότι δεν προσβάλλει, απορεί και πρώτα απ' όλα παραδέχεται το λάθος εκ μέρους όσων λάθος ενημερώνουν (όλοι οι υπεύθυνοι επικοινωνίας δηλαδή σε όλους τους διακομιστές... αυτό και μόνο έχει δείξει το πείραμά σας). Προσωπικά και εγώ απορώ (το έγραψα ξανά) καθώς με τη συμπεριφορά σας δείχνετε πως είτε θέλετε να συνεχίσετε να κάνετε κάτι ενώ από το σύστημα, σας απαγορεύτηκε (ή θα απαγορευτεί κάποια στιγμή) ή να καθαιρέσετε άτομα... το οποίο είτε στη μία είτε στην άλλη περίπτωση, είναι τουλάχιστον απαράδεκτο.

Φταίτε εσείς; Απ' ότι φαίνεται, όχι... όπως δεν φταίει και ο οποιοσδήποτε για παράδειγμα πελάτης που σε μια πρώτη επικοινωνία με υπάλληλο τηλεφωνικής εταιρείας κλείσει ένα πρόγραμμα έχοντας καταλάβει ότι θα πληρώνει x πάγιο και όταν έρχεται ο λογαριασμός, καλείται να πληρώσει x+y+z. Η εταιρεία φταίει λοιπόν και εκεί να απευθυνθείτε (όπως και εγώ εκεί απευθύνομαι για σοβαρά θέματα που έχουν να κάνουν με κανόνες κ.α.). Μου έχει συμβεί αυτό στο παρελθόν και δεν επέλεξα να κινήσω γη και ουρανό ώστε να απολυθεί ένας εργαζόμενος, απλά γνωστοποίησα το πρόβλημά μου με την ελπίδα να πληρώσω ότι μου υποσχέθηκαν (δεν το έκαναν) και άλλαξα εταιρεία.
 

cknadia

Μέλος
@Greg75
Σε ευχαριστώ για την υποστήριξη (τι αυτογκόλ ήταν αυτή η φωτό αχαχαχα) αυτό λέμε....ότι αυτό δεν γίνεται από τη διαχείριση, γίνεται ΙΣΩΣ από το σύστημα αν θεωρήσει από διάφορα κριτήρια ότι οι λογαριασμοί που συνεισφέρουν δεν αναπτύσσονται παράλληλα αλλά λειτουργούν υποστηρικτικά μόνο για έναν. Για όποιον γνωρίζει αγγλικά αυτό σημαίνει το "it could happen......the blockade will be lifted automatically". Είδες πουθενά στο ποστ να αναφέρει τιμωρία μέσω διαχείρισης που μας είπαν εδώ; Είδες να λέει ότι δεν μπορείς να δοκιμάσεις να συνεισφέρεις;
Μας έδωσες στο πιάτο ένα δεύτερο "μπορεί" και ένα δεύτερο "αυτομάτως", ό,τι είπε και ο διαχειριστής του BETA.
Θα με βοηθούσε πολύ να μου στείλεις το link γιατί είναι έξτρα όπλο στη φαρέτρα, ευχαριστώ εκ των προτέρων.
@dspev
Φίλε μου η ΙΝΝΟ έβγαλε ένα παιχνίδι με 10 κανόνες για όλο τον κόσμο για όλους τους σέρβερς και στην Ελλάδα η CM έναν κανόνα τον μετέφρασε χειρότερα από ό,τι το translator των Φλίνστοουνς (προσθέτοντας και δικές της λεξούλες) και κρίνει σύμφωνα με αυτόν...μάλιστα ανακηρύσσει κλέφτες αυτούς που σε σημερινή συνομιλία με διαχειριστές από όλο τον κόσμο, αποδεικνύουν μεταφέροντας αυτολεξεί τα μηνύματα ότι της ζητούν να κάνει ό,τι κάνουν οι εκατοντάδες ομόλογοι και συνάδελφοί της σε όλο τον κόσμο. Ναι η ΙΝΝΟ προφανώς έπρεπε να διαλέξει έναν διαχειριστή με καλύτερη γνώση στοιχειωδών αγγλικών, αλλά για όνομα του Θεού υπάρχει πλέον το google για να μην εκτίθεται κανένας...ολόκληρα κείμενα επεξεργάζονται σε δευτερόλεπτα.
Αν δεν καταλαβαίνεις ότι αυτό μπορεί να έχει και άλλες προεκτάσεις που μια μέρα θα φτάσουν να θίξουν και το δικό σου παιχνίδι, ας υπάρχει εδώ το μήνυμα για όσους σύγχρονους ή μεταγενέστερους διαλέξουν να του ρίξουν μια ματιά. Δεν τα γράφω για να αποκτήσω κοινό, αλλά γιατί τα γραπτά μένουν.
υ.γ: Και προφανώς αν δεν έδινε έξτρα έκταση ο finrod στο παρόν ποστ, δεν θα είχα μπει σε άσχετο θέμα να γράφω απόψεις. Όσο όμως συνεχίζεται η κουβέντα για θέμα που έχω αδιάσειστα επιχειρήματα, θα είμαι εδώ να απαντάω σε όποιον χρειαστεί.
 

DeletedUser

Guest
Με κανέναν διαχειριστή από τους άλλους διακομιστές δεν έχετε επικοινωνήσει :) Με ανθρώπους της υποστήριξης έχετε επικοινωνήσει. Όταν επιτέλους (όπως και εδώ πράξατε) γνωστοποιήσετε και εκεί ποια ακριβώς ψευδώνυμα παικτών/ριών θα μοιράζονται κοινή σύνδεση∙ τότε και μόνο το θέμα σας θα προχωρήσει στην «επόμενη φάση» και η απάντηση που πλέον από τη διαχείριση θα πάρετε θα είναι 99,9% η ίδια! Οι άνθρωποι της υποστήριξης εν τω μεταξύ και του ελληνικού διακομιστή το ίδιο σας απάντησαν. Ε τί να κάνουμε τώρα... για παράδειγμα δεν υπάρχει καμία εταιρεία στον κόσμο που θα δεχτεί να σου πουλήσει ένα προϊόν σε τιμή x/3 επειδή έτσι σε ενημέρωσε υπάλληλός της... δεν το καταλαβαίνεις; Δεν ξέρω για ποιο λόγο όλοι οι υπάλληλοι των κέντρων υποστήριξης έχουν τη γραμμή να δίνουν αυτήν την απάντηση στην πρώτη προσέγγιση των παικτών, ενώ στη συνέχεια όταν το θέμα φτάνει στη διαχείριση η απάντηση να είναι αυτή που πρέπει... σίγουρα πάντως δεν φταίνε ούτε οι υπάλληλοι της υποστήριξης αλλά ούτε και της διαχείρισης∙ γι αυτό και πρότεινα, όπως και εγώ κάνω, να απευθυνθείτε στην εταιρεία. Παρ' όλα αυτά εσείς το έχετε κάνει προσωπικό για λόγους που αρνούμαι να κατανοήσω.

Τέλος, η προσθήκη αυτή στον 8ο κανόνα στον ελληνικό διακομιστή (οκ να συζητήσουμε αν έπρεπε να μπει ή όχι στον 2ο κτλ κτλ, δεν θα ασχοληθώ κιόλας, δεν πληρώνομαι γι αυτήν τη δουλειά) ίσα ίσα έχει συμβάλλει ώστε πολλοί παίκτες να μην βρεθούν στη δυσάρεστη θέση αυτόματων πρόσκαιρων ή/και μόνιμων αποκλεισμών. Γνωρίζω άνθρωπο που θέλησε να ξεκινήσει και το παιδί του να παίζει Forge of Empires και του έφτιαξε λογαριασμό σε άλλον κόσμο, ούτε καν στον ίδιο ώστε να χρειάζεται να κάνει δηλώσεις κτλ κτλ... αυτός ο άνθρωπος δηλαδή κατάλαβε και έπραξε λάθος; Το παιχνίδι του θέλησε να διασφαλίσει ώστε να το απολαμβάνει, χωρίς να προβληματίζεται με κανόνες, δηλώσεις κτλ... ε οκ δεν μπορεί να ανταλλάσει πόντους με το παιδί του... σιγά το πρόβλημα στην τελική... απολαμβάνουν και οι δύο το παιχνίδι απρόσκοπτα. Δεν ισχυρίζομαι πως είναι σωστό να αφήνουμε στην άκρη τα κακώς κείμενα (ακόμα και σε ένα παιχνίδι)∙ πολλές φορές το έχω υποστηρίξει αυτό... να στοχεύουμε όμως στους αρμόδιους...
 

finrοd

Banned
Στη βάση και μόνο γενικής συζήτησης περί συνεισφοράς φπ μεταξύ λογαριασμών που χρησιμοποιούν κοινή σύνδεση.
Να εξηγούμαστε για ν' αποφύγουμε αντιπαραθέσεις.
The system is intended to prevent cheating. ... The system measures several criteria ... it will activate a Forge Points block
Το σύστημα. Όχι άτομο-μέλος ΟΔ. Το σύστημα. Από την αρχή το έγραψα. Συμφωνούμε σ' αυτό.
after a time it will lift the block, but we have no way of saying when that may be.
Μετά από 30 ημέρες θα πω. Αυτό γνωρίζω.
Δεν έχω γνώση τού τι γίνεται σε περίπτωση υποτροπής, επανεντοπισμού δηλαδή από το σύστημα ενεργειών παικτών που κατά τον προγραμματισμό ορίστηκαν ως παράτυπες.
I am sorry I can't be more specific, the system really is automated, and not something we have access to.
Σιγά μην πούνε. Δεν θα «ξεβρακωθούν» στην ΙΝΝΟ, «ξεφωνίζοντας» το τι και το πως το ελέγχουν, με ποιο τρόπο τα εργαλεία τους και τι ακριβώς ελέγχουν. Κατανοητό απ' όλους μας το γιατί.
αυτή η πιθανή αλλά ποτέ σίγουρη φραγή δεν αποτελεί λόγο τιμωρίας εκ μέρους της διαχείρισης
Ούτε κι εδώ υπήρξε καμμία τιμωρία. Σε καμμία από τις 4 περιπτώσεις που αναδημοσίευσα δεν υπήρξε τιμωρία. Μόνο άρση τής δυνατότητας συνεισφοράς φπ.
Τιμωρία, ενδεχομένως, μπορεί να υπάρξει από την εύρεση και χρήση τρόπου παράκαμψης του αυτόματου αποκλεισμού από το σύστημα παράτυπων ενεργειών. Άλλο αυτό.
Άρα η απάντηση της εδώ CM είναι λάθος, ανεπαρκής και αυτό επιβεβαιώνεται από 7 ως τώρα διαχειριστές του ελληνικού και άλλων σέρβερς.
Το ίδιο βλέπουμε, διαφορετικά το κατανοούμε.
Ποιά θα ήταν η αντίδραση, οποιωνδήποτε παικτών που χρησιμοποιούν κοινή σύνδεση, αν η συνειφορά φπ μεταξύ τους αποκλείονταν αυτόματα από το σύστημα και ΔΕΝ τους είχε ενημέρωσει κανείς εκ των προτέρων ότι αυτό θα συμβεί;
Η CM, κάτι γνωρίζοντας, (που να πάρει και να σηκώσει, υπάλληλος τής εταιρείας είναι), το ξεκαθαρίζει.
Δεν θα μπορεί κανεις να ζητήσει τα «ρέστα», να πει «δεν ήξερα. δεν γνώριζα, ουδείς μ' ενημέρωσε).
Αν δεν σας το έλεγε, τότε όταν η κοινή σύνδεση γινόταν ενεργή και το σύστημα απέκλειε αυτόματα τις συνεισφορές φπ μεταξύ σας, μ' όλο σας το δίκιο να της τα «ρίχνατε» που δεν σας ενημέρωσε. Τώρα γιατί;

Τέλος, επαναλαμβάνω κι ας μείνει αυτό. η συνεισφορά φπ μεταξύ λογαριασμών που χρησιμοποιούν κοινή σύνδεση αυτόματα ελέγχεται και αποκλείεται από το σύστημα.

ΥΓ (αργοπορημένο)
Θα εκτεθώ μα θα το γράψω:
Σαν στον διεθνή διακομιστή, γίνει κοινή χρήση σύνδεσης, όταν θα υπάρξει ο αυτόματος αποκλεισμός τής δυνατότητας συνεισφοράς φπ μεταξύ των χρηστών της, σε περίπτωση που διαμαρτυρηθούν, η απάντηση που θα πάρουν θαρρώ πως θα 'ναι αυτή:
I am sorry I can't be more specific, the system really is automated, and not something we have access to
Ελληνιστί: ΔΕΝ μπορούμε να κάνουμε τίποτε, ΔΕΝ έχουμε πρόσβαση, το ΣΥΣΤΗΜΑ αυτόματα ενεργεί, ΔΕΝ μπορούμε να είμαστε πιο συγκεκριμένοι δίνοντας περαιτέρω επεξηγήσεις.

ΥΓ2 (συμπαθάτε με, τώρα το συνειδητοποίησα!!)
Η τελευταία παράγραφος στο κείμενο τής γνωισιακής βάσης τής ΙΝΝΟ που στην εικόνα που ανάρτησε ο Greg75 φαίνεται, είναι θαρρώ ξεκάθαρη.
Κάντε έναν κόπο να την γνωστοποιήσετε στους διαχειριστές των αλλοδαπών διακομιστών και τη γνώμη τους να ζητήσετε για το εάν τα που σας λένε είναι σύμφωνα με αυτά που στα επίσημά της κείμενα η ΙΝΝΟ γράφει.
Πολύ θα το 'θελα την απάντησή τους να μας γνωστοποιήσετε.
Η δική μας CM το ξεκαθάρισε και σύμφωνη με της ΙΝΝΟ τα επίσημα είναι.
Να την «κράζουμε», δεν λέω. Μα μόνο σαν άδικο έχει. Ως είθισται, άδικο έχει κάθε που μαζί μου διαφωνεί!!!:smiling_imp:

«If you're playing through the same internet connection, it could happen, that you can't donate Forge Points to any of the Great Buildings of your family members. This is a precautional measure, to ensure that no multiple accounts are created in order to push another account. But you can still donate Forge Points to the Great Buildings of other players and the blockade will be lifted automatically after some time, if you're not using the same internet connection for some time.
This blockade can't and will not be lifted by the Support Team.»

https://support.innogames.com/kb/Fo...y-so-that-they-can-also-play-Forge-of-Empires
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ειλικρινά δεν ξέρω τι διαβάζεις τι καταλαβαίνεις και τι θέλεις να καταφέρεις. Τα συχνά ερωτήματα είναι ένας μπούσουλας για το τι επιτρέπεται και τι όχι. Δεν υπάρχει εκεί ποινολόγιο, εκεί υπάρχουν τα συνιθέστερα προβλήματα-απορίες που μπορεί να αντιμετωπίσει ένας νέος παίχτης.
Εκεί επίσης δεν σου γράφουν αυτό για τα είκοσι λεπτά διαφοράς σύνδεσης που μας παρουσιάσες σε μια άλλη δημοσίευση.
Το ότι θεωρήσατε κάτι τέτοιο αυτογκολ με προβληματίζει βαθύτατα, αρχίζω να πιστεύω ότι χρειάζεστε ένα δυνατό Ξυπνήστε.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή